Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137601) Norbi. válasza magellan2600 (#137600) üzenetére


Norbi.
őstag

Xiaomi Redmi Note 5?
Ennyiből kapsz 4/64-est, annál jobbat nem hiszem, hogy találsz.
Vagy, Note 6 Pro, de az nagyobb méretben és noccs is van rajta.

(#137602) Cyrin válasza magellan2600 (#137600) üzenetére


Cyrin
addikt

Mi A2Lite

(#137603) magellan2600


magellan2600
tag

És honnan érdemes rendelni? Mármint belföldről.

(#137604) Akos01 válasza magellan2600 (#137603) üzenetére


Akos01
tag

https://xiaomi.hu/

https://eustock.eu/

Above & Beyond

(#137605) Dhampir válasza Csaby25 (#137465) üzenetére


Dhampir
félisten

Komolyan kell venni a sugárzást.

A XXII. században már ilyen viseletben jár a magyar:

Testet érő sugárzás ellen

Skót torreádoroknak - már csak műbika lesz a Nyolc Mancsnak (a megnövekedett sugárzás miatti mutáció) hála

Hálósipka

Csinos, az ózonréteg elvékonyodása is közrejátszik, a korpusz elszenesedett, ám a fő ép maradt

Fez?

Vissza a középkorba? (de most nem a kopja kapja, hanem a sugárzás roncsoló behatása ellen véd)

Már a régiek is tudták, hogy mi a jó fogás

[ Szerkesztve ]

(#137606) maczera válasza Dhampir (#137605) üzenetére


maczera
aktív tag

Ez hatásosabb, és szebb is!

(#137607) Atos23 válasza csaba1203 (#137595) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi neked is, és mindenkinek. :R

Este megyek egy garázs mobilboltba, 80K-ért elhozok egyet. :)
12 hónap a gari, de az alatt úgyis leejtem párszor. :)

(#137608) Drughi válasza Atos23 (#137607) üzenetére


Drughi
addikt

1 éve itt PH-n vettem 80-e ért a függetlent 2 év papíros garival :B

(#137609) Atos23 válasza Drughi (#137608) üzenetére


Atos23
senior tag

A 2018-as verziót? :)

(#137610) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Sony Xperia M5 vagy Motorola Moto G5?

Specifikáció alapján az M5 jobbnak tűnik, viszont a Moto G5 újabb? Van egyértelmű válasz, 40e Ft-ért melyik a jobb? (esetleg bármi más?)

(#137611) Drughi válasza Atos23 (#137609) üzenetére


Drughi
addikt

Természetesen.
Egy másfél éves modellről van szó, ami fénykorában is max középkategória volt.
Legalább az árát jól tartja

(#137612) juve600


juve600
nagyúr

üdv
Mi8 -at váltanék stock droidos telóra,melyik típus lenne ajánlott a Mi8 árában ?
:R

(#137613) Norbi. válasza juve600 (#137612) üzenetére


Norbi.
őstag

Nokia 8? Vagy Pixel 2.

(#137614) Sgr_A válasza juve600 (#137612) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nokia 7 plusz ;]

(#137615) csaba1203 válasza Atos23 (#137607) üzenetére


csaba1203
addikt

Egy jó tokot vegyél hozzá,hogy valami védelme legyen.
Benézhetsz topikjába is sokat nem írnak róla,mert nincs mit hibátlanul végzi a dolgát.

(#137616) Atos23 válasza csaba1203 (#137615) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi! Végül teljesen véletlenül, az egyik Mediamarktban lecsaptam egy legutolsó darabra 70.000 Forintért.
Így megkaptam a két év garit. :)
Fólia már van rajta, belealkudtam az árba a Mediában, tok pedig már érkezőben van a Speedshopból, eredeti. :)

(#137617) Viktor0610 válasza Atos23 (#137616) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi az, hogy bekealkudtad az árba a fóliát?
Mi volt a varázsszó? :DDD Ha legközelebb megyek, tudjam. :B

Samsung Galaxy A54

(#137618) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!

Árkategória: 60-65k
Használt vagy új: új.
Hol vennéd meg: Függetlenül újonnan.
Hosszú vagy rövid távra tervezel: Pár évre.
Mire használnád: Normál felhasználás, e-mail, internet, GPS hegyekben..
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is: Droid
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra: LG Q7 Plus amit találtam, ennél nem lehet nagyobb.
Egyéb: jó lenne az IP68 és MIL-STD-810G.

THX!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#137619) magellan2600


magellan2600
tag

Köszönöm az infókat. :R

(#137620) csaba1203 válasza Atos23 (#137616) üzenetére


csaba1203
addikt

Gratula hozzá és ha bármilyen kérdésed van nyugodtan gyere a topikjába biztosan tudunk segíteni.

(#137621) #79715584 válasza forceberg (#137618) üzenetére


#79715584
törölt tag

Minden kritériumnak csak a Q7 Plus felel meg, de az a "pár év" jó esetben is maximum 2 lesz szerintem...

(#137622) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Sziasztok! Telefon váltás előtt, nagy dilemmában vagyok. a kérdés, hogy samsung vagy huawei telefont vegyek. A technikai jellemzőket ki tudom én is keresni, csak azt nem, hogy melyiknek milyen az antennája. Jelenleg Samxung telóm van, de az eléggé gyenge jelet mutat a térerő. Sőt a lakáson belül, van olyan, hogy nem talála szolgáltatót. A huawei telőt viszont nem ismerem. Fontos lenne, hogy elérhető legyek állandóan.
Azt tudom, hogy a Samsungtól még az LG is jobb volt térerő viszonylatában.
Az okos telefonok térhódítása előtt Sonnyra esködtem, mert ha azon a telőkon nem volt térerő, akkor semmin sem. De ezek a készülékek sajnos eltüntek a piacról. A szolgáltatómnál most lehetőségem nyílik egy oriási kedvezményre, és nem mindegy, hogy milyen telót választok.
Ha valakinek lenne tapasztalata a két készülékről, és ezt megosztaná, nagyon hálás lennék!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#137623) kali válasza Tzombi (#137622) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Konkrét típusokat kellene írnod, mert a Samsung és a Huawei esetén is van eltérés adott tekintetben (is) a különböző típusok között.
Sarkítva írom, mert nem szeretek általánosságban jellemezni, de a jelenlegi csúcskategóriás készülékeknél jellemzően az a helyzet, hogy a Samsunghoz képest jobb valamennyivel a Huawei-ek térereje, úgy viszont a kapcsolódó SAR értékük is magasabb, ez járulékos rossz sajnos.
Ja, és nem érdemes csak a pálcikákat/csíkokat/pöttyöket nézni, mert azt szoftveresen mondhatni úgy kalibrálják a gyártók, ahogy akarják, a dBM és asu a értéke a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#137624) Sgr_A válasza Tzombi (#137622) üzenetére


Sgr_A
addikt

A huawei felső kat telói 3 antennásak nekem még ott is van térerőm ahol az samsung s8, és a xiaomi redmi note5 már elveszett

(#137625) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ha most gondolkozom P20 (nem pro, nem lite) vételében, akkor érdemes lehet várni 1-2 hetet a P30-ra, hátha lejjebb nyomja a P20 árakat, vagy sem?

(#137626) F-ECT$ válasza KrAt (#137625) üzenetére


F-ECT$
titán

Picit olcsóbb lehet, de azért csodát ne várj szerintem. (A P10 se nagyon ment 100k alá, a P20 se fog.)

Dive ever, work never.

(#137627) KrAt válasza F-ECT$ (#137626) üzenetére


KrAt
veterán

Csodát nem várok, MM és társaiban most 130k körül van, attól várnám, hogy kicsit lejjebb esik :)

(#137628) kali válasza KrAt (#137625) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Érdemes lehet várni, az új széria hazai megjelenése után, több üzletlánc (hivatalos hazai viszonteladói) is akciózni szokta az előzőt.

[ Szerkesztve ]

(#137629) Atos23 válasza Viktor0610 (#137617) üzenetére


Atos23
senior tag

" Mivel ez kifutó termék, biztosan örültök, hogy megszabadultok végre tőle, nem kell leltározni. :) Ez tuti megér nektek egy fóliát, vagy egy tokot. :) "

(#137630) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Nem tudjatok lesz meg nyarig vmi hasonlo meretu telo mint a samu s10e?

koszi
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#137631) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Kellene egy telefon:
50-80 ezer ft, esetleg 100.
Új, újabb szabványokkal és Androiddal.
Független készülék, magyar boltból.
Hosszútávra venném, emiatt megbízható típus kellene.
Android,
5-6" a kijelző,
FHD,
vízálló,

esetleg USB 3,
esetleg aktív zajszűrés.

Játékra, erős munkára nem lesz használva, inkább csak média fogyasztása, böngészés, dokumentumok kisebb szerkesztése, fotózás lenne a feladat. Ez utóbbi sem kell, hogy csúcs legyen.

A megbízhatóság fontosabb számomra, mint a memória mérete, vagy a proci teljesítménye.
Vezetéknélküli töltés, 4K kijelzés felesleges lenne.

Jelenleg egy Samsung S5 készüléket használok, semmi komoly gond nincs vele, de azt azért szeretném ha képességekkel meghaladná az újabb.
Mit ajánlotok?

(#137632) antocian


antocian
csendes tag

Sziasztok,

a gyereknek kellene telefont vennem, főleg játékra egyenlőre.
Ezért az a fontos, hogy ne akadozzon, jól látható legyen (fényerő), és gyerekkézben se tűnjön nagynak (10 éves), ezért a nagy tepsifon nem lenne OK.
Mellette nem lenne gond ha viszonylag szép képeket is készítene, és lenne rajta FM rádió is és a hangja is vállalható legyen (ha játszik).
A keret nagyjából 60-65 lenne, ez gondolom nem túl sok..
Néztem a Xiaomi Redmi 5, Mi A2, A2 lite, Huavei P Smart, P20 lite.. M8 lite abszolút plafon...
Esetleg ezek közül ami okés, vagy más javaslat? Köszönöm !

(#137633) Sgr_A válasza antocian (#137632) üzenetére


Sgr_A
addikt

ezek közül a mi8 lite, esetleg redmi note5 vagy 6pro

(#137634) scope2007


scope2007
addikt

Halihó

100-110 körül mi lenne a bestbuy telefon?
Fő fontosság a kamera, másodlagos nagy akksi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#137635) GIJoe


GIJoe
addikt

Szép estét; ezen a szent napon adta be a kulcsot a feleségem telefonja Meizu M3S a Meizu 15 Liteot, néztem ki helyette (144$) van e valami jobb alternatíva, (akár itthon is) nem szeretnék rossz döntést hozni... bármit meghallgatok, B20 kell, jobb féle kamera, 4G ram min, meg tudja fogni 1 kézzel a 15 lite pár mm nagyobb mint az M3S "tepsi nem kell, de csajosabb, arany színű"... :R
Magamnak a sima 15t venném, de "...annyit szó sem lehet róla..."

[ Szerkesztve ]

(#137636) monti0222w válasza Tetsuo (#137631) üzenetére


monti0222w
addikt

Samsung A8 2018 szerintem jó lesz. :K

GIJoe:esetleg Meizu X8 az eustocktól rendelve?

[ Szerkesztve ]

(#137637) Norbi. válasza scope2007 (#137634) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi8 vagy Pocophone. Elobbibe jobb a kamera, es OLED, masodik IPS, nagyobb akkuval.

(#137638) w333 válasza Norbi. (#137637) üzenetére


w333
félisten

A Mi 8 akkuban kb. szinte ugyan azt tudja mint a Poco F1 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#137639) Tetsuo válasza monti0222w (#137636) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm! Melyik boltból érdemes venni? (Nem ismerem a magyar boltokat.) Lényeges lenne, hogy garancia esetén vissza lehessen vinni adott városban, vagy ingyenes postával... - ha van ilyen egyáltalán.

(#137640) Norbi. válasza w333 (#137638) üzenetére


Norbi.
őstag

Volt mindketto, azert Poco nalam jobb volt erzesre akkuba.
De a ketto kozul Mi 8-at ajanlom inkabb.

(#137641) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 3SE telefonom tönkrement, sokat kéne rá költenem, és nem biztos hogy megérné. Ugyanakkor bevallom soha nem volt ilyen jó telefonom (tudom van ilyen), és ha már cserélek, akkor nem szeretném alább adni. A Snapdragon 650-es proci, a 16/5 Mpixeles kamerák, és az aksi, ami miatt nagyon megkedveltem, no meg a dual sim, ami a meló miatt fontos számomra. Tudnátok ajánlani nekem olyan készüléket, ami hasonló, vagy jobb paraméterekkel bír? Természetesen nem a 100 ezer feletti telefonokra gondolok. (A Xiaomi szimpatikus, mert rendszeresen frissít) Köszönöm..

Hakuna matata

(#137642) GIJoe válasza monti0222w (#137636) üzenetére


GIJoe
addikt

:R a mérettel lenne gond, mutattam neki egy Nubia M2 Lite-t kézből, kiakadt h mekkora tepsi
jó h van a kimolvillben méretösszemérő rész...

(#137643) w333 válasza Norbi. (#137640) üzenetére


w333
félisten

Akkuban sokat javult a Mi 8 az elmúlt 1-2 hónapban ... saját statisztikám :)

Nekem nem volt Poco de én is a Mi 8 -t ajánlom a Poco is egy jó telefon, de kijelzőben és anyag használtban azért nagy különbség van a Mi 8 javára ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#137644) starius


starius
tag

Sziasztok! 200 k körül keresek telefont , fő szempont a jó kamera , kijelző és aksi. Három telefont néztem eddig ki, Xiaomi Mi9 , Samsung galaxy s10e és használt , garis iphone Xr. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás , hosszabb távra ? Megérné az iphone xr az időtállósága miatt?

(#137645) Tzombi válasza Sgr_A (#137624) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Az a helyzet, hogy nem akarok csúcskategóriás telót venni. Nekem munkához kell, és a legfontosabb szempont, hogy jó legyen a térerőm, el lehessen érni. Egy középkategóriás is tökéletesen megfelel arra a célra, hogy telefonálja, fogadjak viber üzeneteket, és nézhessem a mailjaimat.Játék max a passziánsz, ha lenne olyan csoda, hogy unatkozom napközben! :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#137646) Tzombi válasza kali (#137623) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Köszi, a lényeget megértettem. Az igazság az, hogy a belvárosban, 80 cm-es falak mellet, a földszinten lakom. Eléggé le van árnyékolva a lakás. Nem mindegy például, hogy az asztal melyik sarkára teszem a telefont. Nem gondolkozom csúcskategórás telefonon, hisz nekem csak dolgozni kell, és hogy stabilan elérhető legyek. De most átnézem a kínálatot, és esetleg visszatérünk a kérdésre. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#137647) batai15 válasza starius (#137644) üzenetére


batai15
félisten

Lehet csak az első szoftver miatt ,de nekem csalódás volt az s10e. Konkrétan a honor 10em sokkal jobb képeket készített ahogy tegnap össze hasonlítottam a kiállított darabbal .
Viszont akkor is az s10e mondanám.

(#137648) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Szeretnem lecserelni a honor 8-at amit valoszinuleg az ev masodik feleben fogok megtenni mikor mar befutottak az ujdonsagok. Alapvetoen elegedett voagyok vele kiveve a kijelzovel ezert eldontottem hogy a kovetkezo telefon oled lesz de tegnap elbizonytalanodtam.

Osszehasonlitottam a p20 es a p20 pro kijelzojet maximum fenyeron rapillantasos modszerrel. Ezeken van ugyanolyan gyari hatterkep es nagyon meglepett mikor azt tapasztaltam hogy a p20-nak elenkebbek a szinei a pro meg inkabb fako. Elkepzelheto hogy valami baja volt az olednek vagy nem jelentheto ki egyertelmuen hogy minden esetben szebb a kepe az lcd-nel?

(#137649) kali válasza mantequilla (#137648) üzenetére


kali
legenda

A beállításokat ellenőrizted?
Kérdezem ezt főként a P20 Pro esetén, mert két mód is van, a normál a színhelyes, de van élénk is: [link] , illetve külön a színhőmérséklet is módosítható tetszés szerint: [link] (A két kép a korábbi Mate 10 Pro-mon készült, de van ilyen a P20 Pro-nál is.)
Egyéni preferencia kérdése is ez mondjuk, mert bár nekem is volt már sok IPS kijelzős telefonom, de a(z) (S)AMOLED kicsivel közelebb áll hozzám, jobban bejön a megjelenítési képessége és a színvilága, holott nem arra gondolok, hogy túlszaturált, mivel mint írtam is korábban, itt is van lehetőség teljesen színhelyes módot beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#137650) scope2007 válasza Norbi. (#137637) üzenetére


scope2007
addikt

Köszi mindenkinek
Rá is nézünk a mi8-ra. 6+128gb verzió elég is lenne

Samsung a7 2018 volt még nézegetve, de hiába tripla kamera, annyival nem jobb a mi8nal igaz? Köszi

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.