Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137551) xiaomim volt


xiaomim volt
újonc

Nekem eddig Redmi Note 2 telóm volt.
Ezt a tudást keresném.
Mit javasoltok?

(#137552) Viktor0610 válasza xiaomim volt (#137551) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Redmi Note 5/Redmi Note 6 Pro/Redmi Note 7.

Samsung Galaxy A54

(#137554) monti0222w válasza Akos01 (#137547) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia nem vitázni akarok, de a jack csatlakozó, annál aki komolyabban hallgat zenét igenis fontos, sajnos a Bluetooth-s technológia hangban nincs ott ahol egy vezetékes van, gondolom neked is volt már mindkét füles technológia és összehasonlítottad öket, s ha öszintén vagy magadhoz akkor te is belátod hogy igen szükség van rá addig míg kinem forrja magát, és eléri a vezetékes fülesek szintjét. :)

[ Szerkesztve ]

(#137555) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, LG G6 helyett kellene hasonló tudású/méretű telefon, mert beadta a kulcsot :)

Olyan 120k környéke lenne a keret, a G6-ot is ennyiért vettük.

Tudtok ajánlani 1-2 típust?

(#137556) F-ECT$ válasza Dreadloord (#137555) üzenetére


F-ECT$
titán

Annyira legyen jó most, mint amennyire az LG G6 volt a megjelenésekor, vagy tényleg elég a G6 teljesítménye?

A logikus válasz egyébként az LG G6-G7, talán ez utóbbi is belefér a 120k-ba.

Dive ever, work never.

(#137557) Dreadloord válasza F-ECT$ (#137556) üzenetére


Dreadloord
senior tag

A g7-et én is néztem, és tetszik is. Kicsit nem árt, ha jobb, azért csak eltelt azóta 2 év:)

g7-en kívül mit lenne érdemes még esetleg megnyomkodni élőben?

(#137558) #79715584 válasza Dreadloord (#137557) üzenetére


#79715584
törölt tag

Szerintem semmit. :D A G7 tökéletes lesz. Ugyanúgy megvan minden, ami a G6-ban volt, csak újabb, jobb, modernebb, gyorsabb.

(#137559) Akos01 válasza monti0222w (#137554) üzenetére


Akos01
tag

Ezt is aláírom, és abszolút igaz. Én is maradtam zene terén a vezetékesnél, telefonálásra meg jó a wireless.

Adnak hozzás USB-C audio adaptert szerencsére,úgyhogy abba mehet a 3.5 jack. :)

Maximum nem lehet egyszerre tölteni és zenét hallgatni, de arra is lehet venni egy olyan átalakítót kb 2000Ft-ért Ugreen,Baseus pl, amik amúgy is nekik gyártanak, csak arra iPhone,Samsung,Xiomi brand logó kerül.
És már ez is orvsolva van. :)

Above & Beyond

(#137560) monti0222w válasza Akos01 (#137559) üzenetére


monti0222w
addikt

Az baj ezzel hogy nagyon sok ember zsebben hordja a mobilját és az adapter növeli a méretet, plusz a füles talin hallgatunk párat, s nem volt mindenki elájulva tőlük, mármint amit hangban adtak. :N

(#137561) Dreadloord válasza #79715584 (#137558) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Okés, köszönöm a segítséget Nektek:)

(#137562) Akos01 válasza monti0222w (#137560) üzenetére


Akos01
tag

Én ilyenre gondoltam.

USB to Jack

Ezek max a kábel hosszát növelik. Teszteltem már elég sokat, és azért írtam a Ugreen és Baseus márkát,mert azok gyártják a "nagyoknak" is. Ezekkel semmilyen minőségbeli romlást nem tapasztaltunk még DJ fülessel sem :K

Above & Beyond

(#137563) monti0222w válasza Akos01 (#137562) üzenetére


monti0222w
addikt

Értem, lehet hogy kifogom próbálni, bár a kövi mobiljaim is jack dugósak lesznek a jővőben. :)

(#137564) Ájvé válasza bojtix (#137527) üzenetére


Ájvé
veterán

Mindegy mert újra 399€, de amúgy nem szállítanak Németországon kívülre.

(#137565) s4tch válasza monti0222w (#137563) üzenetére


s4tch
veterán

Ha én megtörtem, lehet, hogy neked sincs már messze a jackmentes világ... ;)

(#137566) s4tch válasza kali (#137549) üzenetére


s4tch
veterán

"A kérdező 3 - 4 évre tervez az új készülékkel"

Pont ezért lenne indokolt neki olyat ajánlani, ami hosszú ideig támogatott. A tapasztalatok szerint a Mi9 vélhetően ilyen lesz, ahogy a Pixel vonal és az iPhone-ok serege is. A Samsung, Huawei vonal felől nem vagyok meggyőződve.

(#137567) kali válasza s4tch (#137566) üzenetére


kali
legenda

A Huawei telefonjai (főként a csúcskategóriások, de nem csak és kizárólag azok) egy ideje benne vannak az Android Enterprise programban, ami miatt nem kell egy ideig félni, hogy elmaradnak a frissítések, pláne a biztonságiak, mert az kifejezetten kötelező meghatározott ideig és intervallumon belül.
Samsung telefonom jó ideig nem volt a jelenlegi Note9 előtt, így azokat nem követtem teljesen részletekbe menően, de ahogy nézem, nincs gond, ellenőriztem például most a 3 éves S7 és S7 Edge típusokat, a harmadik főverziós Androidot nyúzzák és kapják rendesen a frissítéseket most is.

[ Szerkesztve ]

(#137568) #79715584 válasza kali (#137567) üzenetére


#79715584
törölt tag

Azt lehet tudni, hogy mely Huawei készülékek vannak benne az Android Enterprise programban?

(#137569) kali válasza #79715584 (#137568) üzenetére


kali
legenda

A Mate 10 Pro biztos, mert olyanom volt és akkor néztem, továbbá a Mate 10, P Smart, P Smart 2019, P20 Lite, P20, P20 Pro, Mate 20 Lite, Mate 20 és Mate 20 Pro típusokon látok Android Enterprise Recommended plecsnit jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#137570) ghiottone válasza #79715584 (#137568) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Itt a mindig aktuális Huawei Android Enterprise készülékekről. kali hsz-ét kiegészítve még a Mediapad M5 tabletek - nem a lite modellek - vannak benne a programban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#137571) Sgr_A válasza kali (#137545) üzenetére


Sgr_A
addikt

Meg nem egy év garanciát adnak legalábbis a samu meg ahuawei

(#137572) csaba1203 válasza Akos01 (#137533) üzenetére


csaba1203
addikt

Mekkorát durranik majd a többiek elbújhatnak az biztos....
-[link]

(#137573) f4lcon


f4lcon
őstag

tegyük félre a hitet, pusztán user experience szempontból az iPhone X vagy Samsung S10 a kerekebb készülék? bugyuta, egységsugarú júzernek (mint én) aki waze-re meg zenélésre, meg viberezni használja, de jó lenne mondjuk a mostanihoz képest (iphone 7) vezetéknélküli töltés, vagy jó kamera funkciók, aptx-hd (vagy ekvivalens) contactless fizetési lehetőség, meg ilyesmi (nem tudom, ez a fizetés hogy áll, de szeretném már, ha a telefonommal tudnék fizetni mint a paypass kártyámmal, van ilyen egyáltalán?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#137574) juuzer válasza f4lcon (#137573) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Azt mondanám, hogy az i X(s).

Igaz Apple pay még nincs Magyarországon (aztán ki tudja, hogy mikor lesz, szerintem soha...). Ha ez szempont akkor az S10. Plusz ha csk a Sima X játszik, akkor én mindenképp a frissebb S10-et választanám. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#137575) csaba1203 válasza f4lcon (#137573) üzenetére


csaba1203
addikt

Androidon régóta van de Apple még tárgyalás szintjén a hazai nagy bankokkal.
Mérlegelned kell mi az elsődleges szempont.Amúgy egyikkel sem lőnél mellé user experience szempontjából.

(#137576) DS39 válasza juuzer (#137574) üzenetére


DS39
nagyúr

én azt olvastam kb egy hónapja hogy idén az OTP bevezeti. (illetve egy tavalyi cikk a CIB-ről ír, hogy 2019-ben majd lesz náluk)

[ Szerkesztve ]

(#137577) ph2012


ph2012
senior tag

Tudjátok ajánlani a Samsung Galaxy A6 2018 telefont?

(#137578) csaba1203 válasza ph2012 (#137577) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha leírnád mire használnád alapvetően talán jobban tudnánk segíteni :U

(#137579) Viktor0610 válasza ph2012 (#137577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem bonyolítom túl.
Persze! ;)

Samsung Galaxy A54

(#137580) Ájvé válasza ph2012 (#137577) üzenetére


Ájvé
veterán

Tudásához képest elég drága, így én biztos nem ajánlanám, de egyébként nem rossz készülék, szóval vállalható.

(#137581) Viktor0610 válasza Ájvé (#137580) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Honnan tudod, mennyiért veszi? ;]

Samsung Galaxy A54

(#137582) monti0222w válasza s4tch (#137565) üzenetére


monti0222w
addikt

Amíg lesz jackdugós zene mobil addig biztos nem, idén meglesz a 16s, és 2 évig megint le van tudva megint a probléma. :K

(#137583) s4tch válasza f4lcon (#137573) üzenetére


s4tch
veterán

S10(e). Van ldac (apple csak aac-t tud), működik itthon a mobil fizetés, jobb a kamera, vész esetén van jack, bővíthető a tárhely, jobb felbontású a kijelző. Jó lett az új UI is.

Az iPhone mellett az egyszerű, gyors rendszer és a késlekedés nélkül érkező frissítés szól. Illetve ha már megvettél egy valagnyi appot almára, akkor az is befolyásoló tényező lehet.

(#137582) monti0222w: lécci írj, ha megvan. Azt megnézném szívesen...

[ Szerkesztve ]

(#137584) monti0222w válasza s4tch (#137583) üzenetére


monti0222w
addikt

Ok. Írok amint meglesz, bár nem tudom mikor lesz pontosan a vétele. Eustockkal is felveszem majd a kapcsolatot ez ügyben, hogy mikor kezdik árulni. :K
Már a 16-ra is viszketett a kezem! :D

[ Szerkesztve ]

(#137585) f4lcon válasza s4tch (#137583) üzenetére


f4lcon
őstag

néztem S10 az 240k és az X is 240k, efölé egyáltalán nem mennék, a 7 anno 225k volt és azt is sokalltam egy telefonért, 2 év múlva megint annyit kiadni szerintem tragédia, de a hetes a végét járja, az akku hiába figyeltem a megfelelő töltésre meg óvtam babusgattam mégsem bír ki egy egész napot (amikor friss volt még ment) és az utolsó 30% az kb 15 perc alatt esik nullára
nem vettem sok appot szifonra, vagy nem többet mint korábban az androidos telefonjaimra, szóval ez nem fog az apple ökoszférában tartani
van apple music előfizetésem, de úgy hallottam spotify remekül megoldja (sőt lehet apple music is van androidra is, szóval mindegy) meg a tárhely amit sajnálni fogok, kapok vagy 30 gigát havi 1 dollárért talán, valami ilyesmi rémlik. emiatt tetszik a samsung, állítólag anak valami 1 terát dropboxban, de csak egy évre?
néztem az S10e-t is, de ott már tényleg nem sokkal többért van sima S10 (mondjuk a mérete pont az S10e-nek lenne jobb, bár már az is nagy az általam tökéletesnek tartott iphone 5 méret után) és hát azért ott jobb a kamera meg nagyobb az akku
Xs nem fér a keretbe, és az X meg szerintem jobb mint az XR

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#137586) xiaomim volt válasza Viktor0610 (#137552) üzenetére


xiaomim volt
újonc

Előzmény:
"Redmi Note 5/Redmi Note 6 Pro/Redmi Note 7."

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#137587) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A Sony Xperia XZ1-et néztem ki magamnak, van hasonló áron jobb készülék? Fontos lenne a vízállóság és a megbízhatóság, viszont a proci teljesítménye és a nagy memória talán nem lényeges, ugyanis nem használok erőforrászabáló (pl. játék) appokat.

(#137588) Drughi válasza Tetsuo (#137587) üzenetére


Drughi
addikt

3 hónapja én is vettem egyet magamnak, de itt biztos lebeszélnek majd róla.

Ha ilyen br 80e ft környékén veszed, biztos találsz olyat, aminek jobb a kamerája, több mag, ram stb van benne, de én összességében nem bántam meg.
Mindenre (is) elég még ma is

(#137589) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék ma délután venni SOS-ben, mert tegnap leejtettem a Samsung J5 2017 telefonomat. Hasonló kategóriát keresek, tökéletesen megfelelt gyorsaságban, szolgáltatásokban is.

- Árkategória -> 60.000 Ft - 90.000 Ft
- Használt vagy új? -> Új
- Hol vennéd meg? -> Nem lényeges, úgysem bírnak sokat.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? -> Hosszú távra
- Mire használnád? -> Telefonálásra, de legtöbbször Youtubera
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -> Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5,2 - 5,5" az ideális, a 6" már túl sok. Kis kezem van, az egy kezes használatot szeretem.

Ami jól jönne, vezeték nélküli töltés, USB Type C, de nem feltétel.

Mit ajánlotok? Nyitott vagyok minden típusra, eddig a Galaxy A8 2018-at és az Asus Zenfone Max Pro-t néztem.

Köszönöm! :R

(#137590) Yiggdrasil válasza Yiggdrasil (#137529) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszönöm a sok választ!
A saját bejegyzésemre válaszolok mert 10+ kommentet írtatok, így egyszerűbb :)

Nem gondoltam hogy egy kisebb háborút fog kirobbantani a kommentem, sorry!
Részemről annyi a hozzászólás a vitához, hogy bármennyire is best-buy sokak szerint, Xiaomi-t semmiképp nem vennék, még a Huawei-től is nagyon tartok.

Androidban jelenleg vagy a Pixel vagy a Samsung opció számomra (ahogy nézem a Sony/LG kicsit lemaradtak hozzájuk képest jelenleg).
Ezen a platformon amin gondolkozom az a Pixel 2/3 (XL), S9+, Note9, S10e, esetleg S10, bár az már igencsak a lélektani határral hullahoppozik nálam, de ha indokolt akkor lehet róla szó.

Apple-től vagy egy 8 vagy 8Plus az opció, mert az új FaceID számomra nagyon kényelmetlen (sok olyan helyzetben kellene feloldanom gyorsan ahol az ujjelnyomat azonnali, a Face ID pedig kb lehetetlen, de nem mondom hogy rossz technológia, párom nagy megelégedéssel használja az XS-én), viszont azok a modellek idén lesznek 2 évesek és még így is 170-200.000.- körül mérik, illetve egy Samsung hardveresen sokkal csábítóbb.

Tudom, hogy luxus az én felhasználási igényeimre ilyen készülékeket nézni, de szeretem ha szép képeket csinál, ha 3-4 évig max akkucserével vígan elrobog, illetve ha nem kell aggódnom hogy a rajta lévő infókat leak-eli maga a rendszer vagy valami ráégetett app.

[ Szerkesztve ]

(#137591) kali válasza Sgr_A (#137571) üzenetére


kali
legenda

Igen, ez is fontos szempont lehet.
Amikor épp iPhone-t veszek, akkor is mindig megjegyzem, miszerint ront az ár-érték arányán a csak egy év gyártói jótállás, szemben a Huawei, Samsung, Nokia...stb. duplájával, pláne úgy, hogy utóbbi gyártók közül némelyikhez háztól - házig szolgáltatás, vagy gyorsszerviz és hasonlók is társulnak.

(#137592) atike válasza Atos23 (#137589) üzenetére


atike
nagyúr

" Hol vennéd meg? -> Nem lényeges, úgysem bírnak sokat.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? -> Hosszú távra"

:DDD

(#137593) Atos23 válasza atike (#137592) üzenetére


Atos23
senior tag

Jó a meglátásod, ez bennem is végigfutott, mikor írtam.

Átfogalmaznám: Hosszú távra terveznék, ha ezek a ragasztott vackok sokáig bírnák. De mivel úgysem fogja bírni, így mindegy, hol veszem :D

(#137594) Akos01 válasza Atos23 (#137589) üzenetére


Akos01
tag

Xia.. jaj nem írom le, mert megint vamzerkedésbe torkollik a dolog, mint az oviban... :DD

LG G7 fit
Honor 8X
LG Q
Huawei Mate 20 Lite/ P20 Lite

Ezekkel nagyon nem lehet mellé fogni :)

Above & Beyond

(#137595) csaba1203 válasza Atos23 (#137589) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha hosszú távra tervezel,akkor az A8 2018-at javaslom.Most fogja megkapni a Pie-t és a vezeték nélküli töltés kivételével mindenben megfelel az általad leírtaknak.Frissítések jönnek rá havi szinten és viszonylag a méretéhez képest kompaktnak mondható.Ha teheted nyomkodd meg valamelyik üzletben.

(#137596) s4tch válasza f4lcon (#137585) üzenetére


s4tch
veterán

Az iPhone 7 nem egy nagy telefon, ahhoz képest szerintem az S10e lenne a jó választás, ha nem akarsz egy tepsit. Azt esetleg gondold át, hogy mit hoz és mit vesz el az S10 az S10e-hez képest: egy oldalról nagyobb és jobb felbontású kijelzőt, és egy nagyobb gyújtótávolságú kamerát kapsz, más oldalról nagyobb méretet, rosszabb üzemidőt drágábban. Más, az általad körbeírt használatban is érzékelhető különbség nem nagyon van. Az S10e két kamerája ugyanaz, mint ami az S10-ben van, csak a telét bukod (nem nagy dolog szerintem). A kisebb felbontás és kisebb kijelzőméret miatt az S10e üzemideje hangyányit jobb, lásd gsmarena mérések itt és itt.

Egyébként én is sajnálom a pénzt telefonra. Gondolkodtam én is az S10 vonalban, majdnem meg is rendeltem az S10e-t, de aztán győzött a racionális énem, és vettem egy Pixel 2-t. A nagy kávákon kívül nem sok dologba lehet belekötni ebben sem. A különbözet meg elmegy asztali dac/ampra. :DDD

Még egy gondolat. Nálam is hasonló probléma indította a telefonvásárlós bogarat, mint nálad: a Meizu Pro 6 2,5 éves lett, és a tiédhez hasonlóan ennek is nagyjából meghalt az akksija. Rendeltem bele egy gyári akksit, kicseréltem, és azóta hozza az eredeti üzemidőt. Ha egyébként teljesen elégedett volnál az iPhone 7-tel, csak az üzemidő bosszant, akkor esetleg fontold meg, hogy kicserélteted benne a telepet.

(#137597) Tetsuo válasza Drughi (#137588) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Értem, köszi.
Nekem a megbízhatóság fontosabb, mint az extra teljesítmény. Nem tudom ilyen szempontból összevetve hol van a Sony a kínaiakhoz vagy a koreaiakhoz képest. :F

(#137598) Drughi válasza Tetsuo (#137597) üzenetére


Drughi
addikt

Ha beleolvasol a topicjába, akkor voltak rá panaszok,de nálam egyik sem jelentkezett ( gyenge wifi, gps).

A kínai telefonoktól sem kell félni, legalábbis a Xiaomi-tól biztosan nem. Mind szoftveresen, mind összerakás minőségére a top gyártók közé nőtték ki magukat.

Én elégedetten használom a Sony-t, de nem panaszkodtam az ez előtti Xiaomira-sem, mondjuk én 3-6 havonta cserélem, de ebbe nem tudok belekötni jelenleg.

Van rá friss android, a HW még mai szemmel is erős, nincs akadás.

Sokan szidják a kameráját, mert való igaz, hogy amikor megjelent az árához képest nem volt csúcs kategória, de a mostani mezőnyben (90e Ft alatt) a jobbak közé sorolható, csak erről elfeledkeznek itt sokan.

[ Szerkesztve ]

(#137599) Ájvé válasza Yiggdrasil (#137590) üzenetére


Ájvé
veterán

"nem kell aggódnom hogy a rajta lévő infókat leak-eli maga a rendszer vagy valami ráégetett app"
Ráégetett? Úgy érted OS-be integrált? Maga a rendszer csak azt használja amit engedélyezel, de igaz ez a telepített appokra is.
Vannak gyártók ahol software tartalmaz malwaret, de ez nagyon gyártóknál nem fordulhat elő. Xiaomi is biztonsági okokból zárta a BL-t (de bármikor lehet nyitást kérni), szóval ilyen probléma kisebb kínai gyártóknál lehet, vagy bármely eszközzel ha nem megbízható programot telepítesz (iOS is).

(#137600) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok, szeretnék venni egy új telefont.

Árkategória: 50k, nagyon max 60-ig el tudok menni
Használt vagy új: Csakis új.
Hol vennéd meg: Függetlenül újonnan.
Hosszú vagy rövid távra tervezel: Pár évet jó lenne ha kibírna.
Mire használnád: Normál felhasználás, e-mail, internet.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is: Lehetőleg Androidos kellene.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra: Mivel zsebben hordozós okostelefonról már letettem, így csak annyit írok, hogy ne legyen tepsi méretű. :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.