Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136301) Viktor0610 válasza Bella0707 (#136300) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Netes rendelés nem játszik? :)

Samsung Galaxy A54

(#136302) kali válasza Bella0707 (#136288) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Most vásárolva és hosszabb távra tervezve, inkább a P20 Pro, a P20-ban kevesebb RAM van, nincs olyan IP védelem, gyengébb az akkumulátoros üzemideje, a tárkapacitásai is lehet csak a fele (verzió függvénye), kamerában sem biztosít annyi funkciót, nincs infra, nincs sztereó előlapi hang, nincs AOD és még néhány apróság.
Az iPhone XR kontra P20 Pro legyen egyéni elvárások függvénye, leginkább az oprendszerek eltérése alapján, de amúgy a XR kevesebbet nyújt funkcionálisan, ha a kamerát...stb. nézzük.
Annyi, hogy az Apple bár valóban cseréli a készüléket a legtöbb esetben - néha javít is azért -, viszont nem teljesen új készüléket ad, hanem gyárilag felújítottat, ami hajaz az újra, de nem minden porcikája az.

[ Szerkesztve ]

(#136303) almi válasza Ájvé (#136299) üzenetére


almi
senior tag

Köszi!

Igazából semmi extra feature nem lenne rajta használva, telefon, sms, net és kamera.

A Mi A2 mellett döntöttem, az erősebb hardver és a jobb kamera miatt. A többivel pedig majd megbarátkozik a tulajdonosa.

Köszi a segítséget.

Szerk: Esetleg még egy kérdésem lenne. Eustock-on mit jelent a nemzetközi verziós készülék típus?

[ Szerkesztve ]

(#136304) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Sziasztok, új telefont vennék, a következő paraméterekkel:

- keret 70 000 JMF, ha nagyon speciál jó az ajánlat esetleg 80 000
- lehetőleg még a héten megszerezhessem (elutazok pénteken, és pronto kéne egy használható zsebiroda :)) )
- eddig Honor 8 volt (elveszett), nagyjából ez lenne a belőtt szint használatban (nem használtam ki teljesen, de a mindennapi teendőke röccenés és köhögés nélkül vigye - böngészés 20 lappal, messenger, gmail, asztali weboldalak office, stb.), összeszerelésben
- kamera lehet gyengébb, de azért jó volna ha használható képeket löne :)
- üzemidő legalább 1,5 nap
- minimum 3 évet ki kéne húznia (ha nem ére baleset, ugye :DDD)

Eddig a P20Lite-ot néztem, de ott azért néhol rezeg a léc, így a bölcsebbekhez fordulok tanácsért! :))

(#136305) Alan[HUN] válasza Alan[HUN] (#136304) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Közben lejárt a szerkesztésre szabott idő, de közben ez egész megérősnek tűnik, viszont a garanciát itt engedjem el, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136306) Ájvé válasza almi (#136303) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt jelenti hogy Globális kiadású a telefon, vagyis nemzetközi piacra szánták, ezzel együtt Global ROM van rajta (többnyelvű, magyarul is tud) és általában B20-at is tudják. Ezt azért emelik hogy egyértelmű legyen, hogy ilyen a készülék, mert vannak kínai belpiacos készülékek. Mondjuk Mi A2 eleve Globális kiadásra lett tervezve, szóval ott nem fordulhat elő, hogy másmilyen legyen.

(#136307) huntenseN válasza Alan[HUN] (#136305) üzenetére


huntenseN
tag

Szia!

Inkább itt vedd szerintem, én is beruháztam rá 1 hete, nem csalódtam. Ennyiért jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#136308) Alan[HUN] válasza huntenseN (#136307) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ó köszi, ez jobban néz ki, valószínűleg mihamarabb intézem is! :))

(#136309) #81733120 válasza Alan[HUN] (#136308) üzenetére


#81733120
törölt tag

A bolt is megbízhatóbb. :K

(#136310) Dhampir válasza Viktor0610 (#136290) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezen a listán "marha jó" akciók vannak. :(((

(#136311) Shocker válasza Ájvé (#136256) üzenetére


Shocker
csendes tag

Nemnem, pongyolán fogalmaztam. Tudom, mi a különbség, meg amúgy kíváncsiságból követem a Xiaomi útját. Viszont olyan tapasztalatom volt vele, ami miatt anyukám kezébe nem adnám :) A Doogeet hagyjuk, az valóban nagyon gyász cucc.

(#136312) Ájvé válasza Shocker (#136311) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak kíváncsiságból mi az ami miatt nem adnád? Érdekelne, mert én simán adnám anyám kezébe Xiaomit, előbb mint Samsungot például.

(#136313) almi válasza Ájvé (#136312) üzenetére


almi
senior tag

Pontosan ez a terv nálam is, szóval én is kíváncsian várom :)

(#136314) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

még egy pici segítséget szeretnék kérni: feleségemmel leboltoltam, hogy a redmi 6 pro tetszene neki. ez ugye fut a2 lite néven is. ha és amennyiben jól vettem ki, akkor az a2 lite android 1-t futtat, a 6 pro pedig miui-t. ez megállja a helyét? illetve érdemes rádobni valamennyit, hogy note 6 legyen? engem annyira nem győzött meg a különbség. bonusz kínzó kérdés: mely boltok megbízhatóak manapság? én még pár éve a puremobile-tól vásároltam, de azokat már nem látom a neten. a nagyobbakat ismerem, aqua, 220. de az, hogy netmobil, gsm palota stb nem sokat mond nekem. pedig árban eléggé alámondanak. szürkeimport, gondolom...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#136315) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Anyumnak keresek telefont, 2 feltétel lenne: minél kisebb legyen (ne a kijelző,a telefon), és a legető legjobb üzemidővel, árban olyan 80k körül gondolkozom. Apumnak vettem 2 éve Z3C-t azóta is megelégedéssel használja, és úgy néz ki, hogy az anyum is azt fog kapni, mert semmi konkurenciája nincs/nem találtam :(

Esetleg tudtok valamit ajánlani? Z3C-nél semmiképp se legyen nagyobb.

(#136316) #81733120 válasza vtomi2 (#136315) üzenetére


#81733120
törölt tag

XZ1C, újonnan 80-90 körül lehet kapni, használtan pedig már olcsóbban is. Hosszúságúra csak 2 mm-el nagyobb, meg picit vastagabb, de kb. ugyanaz méret-ügyileg.
Vagy még kompaktabb készülék az iSE, 4"-os, árban ugyanaz igaz rá, mint az XZ1C-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#136317) vtomi2 válasza #81733120 (#136316) üzenetére


vtomi2
őstag

Utánnanézek, egyébként nem kell nagy teljesítmény, majdnem elég lenne egy butatelefon is neki :)

(#136318) Ádám16 válasza vtomi2 (#136317) üzenetére


Ádám16
addikt

iPhone SE. 1.5 éve használom magántelefonként, maximális megelégedéssel.

(#136319) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

Tudnátok olyan típust javasolni amelyben a fényképezés átagon felüli minőségű.
Limit:100000 ft kártyafüggetlenül, illetve a számlás előfizetés miatt kicsit több.

Köszönöm

(#136320) Drughi válasza Belmondo (#136319) üzenetére


Drughi
addikt

Google Pixel XL
Újonnan függetlenül kapható és a mai napig jó kamerája van.

Vagy Poco F1 fér még bele ebbe az árba függetlenül.

Előfizetéssel Samsung S8 / MI 8, de ez már konstrukció függő.

(#136321) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok,

Gondolkodom rajta, hogy lecserélem a Mi A1-em. Az elvárásom igazából az lenne, hogy működjön flottul minden mókolások nélkül is és frissítések is érkezzenek még egy darabig.

S9+-t nézegettem szolgáltatóknál. Amúgy is gondolkodok, hogy a kártyás telekomos+korlátlan telenoros előfizetés párost lecseréljem egy nagyobb perc+mobilnet előfizetésre, hogy csak egy magán SIM kártyám legyen és be tudja tenni mellé a cégest. Gondolom egy nagyobb csomag mellé kedvezményesen el lehetne hozni részletre a készüléket is. Nem nagyon követtem most a mobilpiacot, ha jól láttam nagyjából egy éve jött ki, szóval gondolom lassan jön az S10. Érdemes lehet még megvenni? Meddig várhatóak rá főverzió frissítések?

(#136322) csaba1203 válasza sch_a (#136321) üzenetére


csaba1203
addikt

Mivel tavalyi csúcsmodell még 1 főverzió frissítés lesz a Pie után.
Megvárnám a helyedben az S10-et.

(#136323) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Meizu Pro 7 telefonnal mi lett? Gondoltam rendelek egyet anyám élettársának, mert rá volt pörögve, de nem találok sehol. Máris kifutott volna? :F

• Honor Magic5 Pro •

(#136324) trebrona válasza fpatrik17 (#136323) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, máris kifutott. Alza-n még van bár nem olcsó.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#136325) FroZone99 válasza spileraaa (#136251) üzenetére


FroZone99
aktív tag

[link]
pl itt de sajna ulefone és blackview sincs de nézd meg a note 8-at.

[ Szerkesztve ]

(#136326) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Vajon mit tud ez a kicsike 13 990 Ft-ért? :)

Qilive smartphone 5 4g, 891117

(#136327) #81733120 válasza Dhampir (#136326) üzenetére


#81733120
törölt tag

Hotspotnak jó.

(#136328) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék telefont venni. Jelenleg egy 4+ éves Lumiát használ, de szeretne androidot.

- Árkategória. 70-80K
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Független. Ahol a legolcsóbb (azért nem valami csövestől).
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Újra 3-4 évre tervezve, best-buy kell.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Átlagos telefonpötyögés, semmi hardcore játék. Fényképezés, esetleg youtube, zene.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?5-6" körül, de nem tepsifon.

Xiaomi Mi A2-t néztem, eustockon most 60K, jó ajánlatnak tűnik. Az Android One nem hiszem, hogy hátrány lenne. 80K-ig milyen telefonok jöhetnek még szóba? Esetleg egy Asus Zenfone?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#136329) Mclovin


Mclovin
senior tag

- Árkategória 80-90k
- Használt vagy új? újszerűt garival apróról
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Leginkább aprón
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 éves távlat max.
- Mire használnád? Fontos lenne a jó üzemidő és a jó kamera. Amúgy általános felhasználás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? -
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mindegy

Sziasztok,

A fenti kritériumok alapján keresnék telefont magamnak. Ha bárki tudna ajánlani valamit, azt megköszönném. Huawei p20-t néztem, kicsit ki kéne tolni a keretet, de ez még beleférhet.

(#136330) Drughi válasza Mclovin (#136329) üzenetére


Drughi
addikt

Újonnan megcsiphető akár a Poco F1.

Használt vonalon:
- Iphone 7
- Samsung S8
- Xiaomi MI 8
- P20

(#136331) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Új, 2 év garanciás, 4G-s okostelefon 14 ezerért:

https://online.auchan.hu/shop/elektronika/mobiltelefon-kiegeszitok/mobiltelefon/okostelefon-kartyafuggetlen/qilive-smartphone-5-4g-891117.p124170/114682.v3661366

(#136332) Drughi válasza Wallenberg (#136331) üzenetére


Drughi
addikt

Pont 5 hozzászólással lejjebb rakta be valaki.

Különösen NEM ajánlott.

(#136333) atike válasza Dhampir (#136326) üzenetére


atike
nagyúr

[link]

Drága levélnehezék...

Amúgy beszédes az Auchan oldalán a termékinfó... :DDD

....a gyártó saját weboldala szintén... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136334) Drughi válasza atike (#136333) üzenetére


Drughi
addikt

" High-quality photo camera " :D
El bírom képzelni
Semmi konkrétum, hogy mi van benne...

[ Szerkesztve ]

(#136335) trebrona válasza Drughi (#136334) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az Auchan sajátmárkája, mint a Tesco-nak a Technika.
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#136336) fanfunes


fanfunes
csendes tag

sziasztok

hosszabb távra tervezek telefont és ezt a kettőt neztem ki.

Xiaomi Mi8
Huawei P20

melyiket válasszam? mivel, egyikkel sincs gondolom hardverileg gond, így a kamera lenne a döntő

előre is köszönöm

(#136337) #81733120 válasza fanfunes (#136336) üzenetére


#81733120
törölt tag

Mi 8 kamera téren talán jobb.

(#136338) Sgr_A válasza fanfunes (#136336) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hosszabb távra a mi8-at venném tovább lesz támogatva ha nem is főverzióban de a miu-t biztos kapja 3 évig

(#136339) Dhampir válasza atike (#136333) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként még feltehetően az Archos gyártja. 2014-ben olvasható volt egy Qilive Tablet teszt a Mobilarénán.

[ Szerkesztve ]

(#136340) juuzer válasza Agostino (#136314) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Nekem a jobb kamerák miatt megérné a különbözetet a Redmj Note 5/6 Pro :) De ezt ti tudjátok, vagyis pontosabban nektek kell eldönteni.

A1 kontra MIUI témában meg más a frissítések struktúrája. Értem ezalatt, hogy a MIUI-ba android főverziótól függetlenül is bekerülnek új funkciók, szóval nem biztos, hogy lép 1-2 főverziót a frissítéseknél a Xiaomi a telefonok többségénél. Az A2 lite meg szerintem még 1 főverziót biztos meg fog kapni + X hónapig még biztonsági frissítéseket.

A boltok tekintetében szerintem az EUStock, a Xiaomi.hu, a Fisrtphone, a Mobilcorner, de még a Trubado is ajánlható a MM, Edigital, Speedshop és társai mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#136341) Agostino válasza juuzer (#136340) üzenetére


Agostino
addikt

szia

köszönöm szépen! mi is arra a döntésre jutottunk, hogy a note 6 pro jobban bejönne. most már csak olyan kardinális kérdésben kell dűlőre jutnia, hogy kék vagy rózsaszín legyen. élőben szeretne most rose gold kiadást látni, hogy mennyire nagyon rózsaszín... : ) a bolt tippeket is köszi, egyelőre eustockot néztem, de a többit is átfutom. a miui csak azért lenne fontos, mert arra mondta rá, hogy azzal ellenne. egyébként esélytelen lenne, hogy az iphone vonalról lerángassam, bár az neki is összeállt, hogy nem éri meg annyiért telefont venni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#136342) Csababá


Csababá
tag

Sziasztok!

2 éves Doogee X5 Max Pro akksija agonizál, lépnem kell. Akku helyett akkor már inkább készülék, viszont valami jobb.
Xiaomi redmi 6 és Meizu M6 kerültek képbe, de nyitott vagyok szinte bármire ebben a kategóriában. Alapvetően telefonálok, netezek, zenét hallgatok, némi youtube és mérsékelt fényképezés. Mi a bestbuy ebben a sávban, illetve mire lenne érdemes picivel többet szánni?
A következő 2 évre keresek eszközt. Újat szeretnék, akár Kínából is, de megbízhatóbbat.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#136343) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Még mindig dilemmában vagyok. Három telefonra szűkítettem a listám:
-Moto G6 (telekomtól részletre)
-HTC U11 Life (telekomtól részletre)
-Nokia 6.1
Legfőbb kritériumok: beszélgetési hangminőség, rendszerfrissítés, akkus üzemidő, kamera, zene. Ár 60-70k. Vélemények? :F :R

Üdv :Z

(#136344) Viktor0610 válasza z00li (#136343) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az U11 Life-ot kukáznám a rossz minőségű hátlap miatt.
A másik kettő közül a Nokia 6.1 jobb. Én azt venném.

Samsung Galaxy A54

(#136345) elfelejtette válasza z00li (#136343) üzenetére


elfelejtette
veterán

A HTC-nek az aksija is csak 2600mAh-s... :-(
Esetleg Honor 10 Lite/Huawei P Smart 2019 is jó kamerában az AI miatt, és árban nem sokkal van a másik három fölött, eleve Pitével jön?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#136346) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Előfizetéssel vennék telefont, két kiszemelt van.
Huawei p smart 2019
41000ft és
Huawei mate 20 lite
79000ft
Ennyivel többet ér a mate 20 lite?
Átlagos felhasználó vagyok,semmi extra kívánságom nincs.
Spec alapján elég sok hasonlóság van a kettő között, viszont a mate erősebb ram-ban meg kamerában, és usb - c van benne.
Nem tudom felhasználásban mekkora lehet a különbség, lehet elég lenne a p smart 2019. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#136347) elfelejtette válasza myk74 (#136346) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elég sok extra van a Mate20 Lite-ban a P Smarthoz képest, amik pénzbe kerülnek.
Amit te írtál, azon kívül alu-üveg készülékház, gyorstöltés. CAT 6 helyett CAT 12 LTE,

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#136348) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, rokon gyereknek kellene telefont választani a Telekom kínálatából, 70k körül. 13 évesnek lesz, tehát a felhasználás "semmi komoly, de tudjon mindent (is)"...

Ár és elérhetőség alapján ami szóba jöhet

- Huawei P Smart 2019
- Samsung Galaxy A7
- Honor 10 Lite
- Huawei P20 Lite

Ha ezekkel nagyon mellé lőne, akkor jöhet ajánlat máshonnan is, de akkor jó lenne 60k alatt maradni.

(#136349) myk74 válasza elfelejtette (#136347) üzenetére


myk74
senior tag

Értem köszönöm. Akkor még mérlegelek egy kicsit, hogy ezek nekem mennyire fontosak.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#136350) #81733120 válasza Khelben (#136348) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ezek közül szvsz A7.

P20 Lite-ban 4 GB RAM van, de SoC gyengébb, a többiben meg csak 3 GB RAM van, de már Kirin 710. :DD
Szóval a Huawei részéről érdekes a dolog.
Telekomnál még esetleg kifutó ajánlatként elkapható egy-egy régebbi csúcsmodell is, érdemes még körbenézni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.