Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) coff1975


coff1975
csendes tag

Egy utolsó kérdésem lenne, mert szűkített.
Sajnos xiaomi nem, mert - gondolom- barátok, korosztályfüggő befolyásolás..
De huawei p20 vagy samsung galaxy s8?

(#136652) Flashback válasza coff1975 (#136651) üzenetére


Flashback
addikt

[link]

Szerintem használatfüggő. Ha nem fontos a wireless charging és a 5.0 BT modul akkor P20 felé billen a mérleg: a frissebb OP rendszer, és jobb nappali kamera miatt. Ha kell a jó selfie kamera akkor egyértelmű P20.

Kinek mi a fontos :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#136653) #81733120 válasza Flashback (#136652) üzenetére


#81733120
törölt tag

+1 :K

(#136654) Munkas válasza robaGB10 (#136640) üzenetére


Munkas
aktív tag

Nekem most Mate 9 van, de fent is írtam, hogy csalódtam a márkában, épp a csere miatt olvasgatom a fórumot (ezért szerintem nem éri meg :) ), de itt sokan szeretik.

(#136655) coff1975 válasza Flashback (#136652) üzenetére


coff1975
csendes tag

Hát, egy 17, 5 éves humán lánynak, aki nem szelfizik mi a fontos? Azokat a wireless dolgokat közösen nem értjük, de örülni fog, mert a p20 felé húz, s végre valaki megerősíti. 😊
Köszönöm!

(#136656) bojtix válasza Mr. Csonti (#136634) üzenetére


bojtix
tag

1 vagy 2 SIM-s változatot adnak?
A 3/32Gb verzió?
Azért kérdem, mert a nonlapjukon a leírás közel sem 100%-s. A kamerára is azt írják hogy 13Mp miközben hátul kettő van rajta .... :)

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#136657) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv telefont keresek Xiaomi Mi A2 Lite helyére.
Hasonló paraméterekkel de erősebb hardverral, tehát 6 col alatt legyen kb 4000mah akksi és Snapdragon 660 teljesítmény. Ár 180-250$, külföldröl is jó.
Egyenlőre csak a Xiaomi Mi 8 SE amit találta SD 710el, a többi mind 6,3 col ami jó lenne :/. Redmi Note 7-el szemezek de azis 6,3 col..
Van titkos tipp???

[ Szerkesztve ]

(#136658) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

70 éves Édesanyámnak szeretnék venni egy egy egyszerűen kezelhető mobiltelefont.
Semmi csicsa nem kell bele, egy fényképező vagy egy GPS amit használna, nagy kijelző, nagy gombokkal. (nem szükséges hogy okostelefon legyen)

Mit tudnátok javasolni?

(#136659) stellaz


stellaz
addikt

sziasztok!

Vodafone smart x9 készülékről van valakinek tapasztalata? Azt ki gyártja?

Xiaomi redmi 6 alternatívájaként nézegetem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#136660) PyroS válasza maglew (#136658) üzenetére


PyroS
senior tag

Szia. Édesanyámnak ilyet vettem telefonálásra. Ennyi pénzért nagyon megérte. [link]

[ Szerkesztve ]

(#136661) nemcso


nemcso
senior tag

Mobiltelefon sugárzási értékei

A cikkben a német BFS kereshető adatbázisa több mint 3.300 mobillal.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#136662) Khelben válasza nemcso (#136661) üzenetére


Khelben
nagyúr

"A piacon lévő mobiltelefonok közül természetesen mindegyik megfelel a vonatkozó szabályozásoknak, azaz a sugárzás mértéke nem lépi át a hatóságok által megállapított, 2 W/kg-os veszélyességi határértéket."

Ennyit kell elolvasni ebből a cikkből.

(#136663) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!
- Árkategória. - max 100e
- Használt vagy új - mindegy
- Hosszú vagy rövid távra? - minél hosszabb távra, ne legyen akadás jó ideig
- Mire használnád? kamera nem annyira fontos, minőségi anyagokból legyen és gyors legyen.
- os: mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - mindegy.

NFC-re lesz szükségem mindenképp. Most iPhone SE van, amiben nincs sajnos, iPhone 7 használtan, ami szóba jöhet ezért.
Androidból mi a jó választás, ami egy iPhone 7 helyett lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#136664) moma


moma
őstag

Sziasztok.
Tökre ment az előző telóm és kéne gyorsan valami. Az előző egy redmi note 3 volt. Nagyon elégedett voltam vele szóval valami hasonlóból mi most a best buy? 5.5 minimum és két sim is mindenképp kell. Ha kamera kicsit jobb lenne, meg tárhely kicsit több az jó lenne, de nem kizáró.

we all deserve a bit of luck.

(#136665) South Velen válasza moma (#136664) üzenetére


South Velen
addikt

Redmi Note 5 4/64

(#136666) Munkas válasza #81733120 (#136636) üzenetére


Munkas
aktív tag

Nyilván nem zárható ki, hogy később romlik el, de (szerintem) nem jellemző. Ennyi kockázat bevállalható, a kedvezményesebb árért. Ha meg véletlenül mégis komoly hiba adódik, akkor a gari úgyis megvan, csak nehezebb intézni.
De a legtöbb hiba esetén amúgy is egyszerűbb a helyi mobiloshoz elvinni egy lefagyás esetén, és fizetni neki egy kicsit, mint vissza a kereskedőhöz, aztán két hétig telefon nélkül lenni.
Szerintem a garancia csak az mutatja, hogy a gyártó mennyire bízik a termékben. Nagyon ritkán kell a gyakorltaban.

(#136667) spileraaa


spileraaa
senior tag

A xiaomit akarnám lecserélni mert mar nem bírja reggeltől estig töltés nélkül

A nokia 8 meg ér ennyit? [link]
Románia 80 794 Ft

vagy hasonló árban milyen más alternatíva van?

főleg zenét hallgatnék rajta reggel 8 tol délután 5 ig

a redmi 3s kb reggeltől délután 3 óráig bírja jelenleg

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#136668) Ájvé válasza spileraaa (#136667) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ha Redmi 3s 4100-as akkuval nem bírja végig akkor elég valószínű, hogy Nokia 8 se fogja bírni 3090-es akkuval. Talán egy ASUS ZenFone Max Pro (M1) 64GB ZB602KL 5000-es akkuval elboldogul.
Ha csak zenét hallgatnál szerintem kibírná, SoT-ot írhatnál még erre az időszakra, kíváncsi lennék rá.
Régen kibírta a Redmi 3s? Lehet akku használódott el benne és csökkent a kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#136669) Papooo válasza spileraaa (#136667) üzenetére


Papooo
senior tag

Van pár nevesebb (oukitel, blackview, homtom) csájnafon 5-6-10000-es akksival.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#136670) Ájvé válasza Papooo (#136669) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért Homtom és számomra Blackview sem neves, Oukitel nekem még vállalható. Ezek az akku méretek is kamuk néha.
De akkor már inkább az előbb említett Asus jobb lenne, ha csak zene hallgatásról lenne szó biztos kibírná, de tuti hogy mást is csinál még mellette.

(#136671) moma válasza South Velen (#136665) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! :R (a 6-tal szemben mi a fő érv emellett, árteljesítményben jobb? amúgy épp nézem az árat eustockon és szinte ugyanannyi a kettő. akkor miért az 5?)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#136672) Papooo válasza Ájvé (#136670) üzenetére


Papooo
senior tag

A blackview inkább strapatelókban jó, a homtom gazdaságos, az oukitellel nincs sok tapasztalatom.

Igazából nem is az akksi valós mérete a lényeg, hanem hogy az adott hardver mennyi idő alatt szívja le.
Ebből a szempontból egy új snapdragonos jobb választás mint egy mtk procis.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#136673) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
70k-ért mit ajánlotok. Semmi különös, átlagos használatra, a lényeg, hogy gyorsabb legyen mint a jelenlegi P8 Lite.
Mi lenne a "best deal" ennyi pénzért?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#136674) Ájvé válasza Papooo (#136672) üzenetére


Ájvé
veterán

Oukitelt vettem anyunak és azon kívül hogy az akku gyenge benne jól megvan vele, harmat hardver ellenére is jól működik a stock közeli Android miatt.
Blackview barátomnak van, ő elégedett vele, hát én nem vennék.
Homtom meg felejtős kategória, elég rendes a szórás minőség tekintetében és nem a pozitív véleményekben mutatkozik.
"Igazából nem is az akksi valós mérete a lényeg, hanem hogy az adott hardver mennyi idő alatt szívja le."
Hát pedig mégis, egyenletnek két oldala van, egyiken van a hardver ami fogyaszt a másikon az akku ami merül, nyilván nagyobb akkuval tovább tart a folyamat. Ezt még elég nagyban befolyásolja a használat is, akár képernyővel akár a nélkül (háttérben futó programok).
Nem feltétlenül jobb egy Snapdragon sem, de azért nem véletlen jár élen, de vannak takarékos MTK SoC-ok is (illetve csak azok vannak, mivel felső kategóriába már nem is gyárt az MTK, közép és alsóba van csak SoC tőlük). Az viszont biztos, hogy ha Redmi 3S 4000-es akkuval Snapdragon 430-al nem bírja ki a nap végéig akkor Nokia 8 se fogja 3090-es akkuval és Snapdragon 835-el. Az Asus Snapdragon 636-al és 5000-es akkuval azért kellene hogy bírja, főleg ha csak zenejátszásról lenne szó.

(#136673) Csaby25:
Mi 8 Lite ha kamera fontosabb, Xiaomi Redmi Note 6 Pro ha inkább az akku idő a fontosabb vagy még Meizu X8 ha nem szereted a gyakori frissítéseket vagy erősebb hardvert szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#136675) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok, a következők közül melyik az ajánlott, ha elsősorban a jó nappali és éjszakai fotózás/videózás, és a hosszú üzemidő a fontos?

Huwei P20 / P20 lite / Mate 20 lite
Xiaomi pocophone F1/ Mi 8

vezeték nélküli töltést ezek közül tud valamelyik? :F
:R

(#136676) w333 válasza nyesix (#136675) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül a Mi 8 szerintem a legjobb ilyen célra ! :)

Egyikben sincs vezeték nélküli töltés :N

Ezen kívül : AOD, NFC és Amoled kijelző miatt is a Mi 8 -t mondom ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#136677) Csaby25 válasza Ájvé (#136674) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi szépen! :R

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#136678) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

S8-amat cserélném le, de nem tudom, hogy érdemes-e ?
Honor 10, LG V30+ vagy P20 lenne amire cserélném.

Érdemes lecserélni ? Kamera és akkuidő a fontos.

Köszönöm a segítségeteket. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#136679) resist


resist
tag

Szeretett LG V10-em ma végleg megadta magát. Kinéztem utódbak a V30-at. Szerintetek érdemes még ilyen telefont venni így 2019 elején? Ami nekem fontos, a fotóminőség, hang, meg hogy menjen az Angry Birds 2 :D
Meg ez nem utolsó sorban por és cseppálló. Mit gondoltok?

(#136680) s4tch válasza resist (#136679) üzenetére


s4tch
veterán

Nem rossz a V30 az áráért. Más kérdés, hogy vannak hasonló áron jobb kamerák, pl. a Mi8 vagy a Mi2s. Ugyanakkor az IP rating, a bővíthető tárhely, a jack, vagy a fejlett videós képességek hiányoznak a Xiaomikból. Nálam határeset a V30: tetszik, olcsó, nincs őrületes gyengéje, de kétségtelenül öregecske.

[ Szerkesztve ]

(#136681) resist válasza s4tch (#136680) üzenetére


resist
tag

Köszi. Igen, ezek sokat nyomnak a latba. De az újabbakon az a notch, hát attól kiráz a hideg :(((

(#136682) s4tch válasza resist (#136681) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor ott a Meizu 16th, azon nincs notch, és van jack is. Kamerában kb. a V30 szintje, az egyik meizus telegram csoportba újabban töltögetett képek alapján valamivel talán jobb, szép kijelző, kompakt méret, közepes akkuidő, gyors működés. Várhatóan még egy android főverziót kap, illetve a flyme rendszert ~2-3 évig karban fogják tartani rajta.

...vagy Pixel 2 XL, ha belefér a keretbe. Ezen jack nincs (megoldás lejjebb), de iszonyat jó a kamerája, bírja az akksija, és még egy darabig lesz rá frissítés.

Egy biztos: audióban semmi nem fog a V10 közelébe érni, a V30 sem. Szerintem LG vonalon V10 szólt a legjobban, már a V20 is más karakter volt. A V30-at nem hallottam, de ha olyan, mint a G6 Dual, akkor egy ZTE Axon 7 szebben zenél annál is. A legtöbb új telefon mellé venni kell egy Earstudio ES100-at vagy egy AK XB10-et, és kész.

(#136683) resist válasza s4tch (#136682) üzenetére


resist
tag

OK, köszi szépen. LG mellett szól amúgy, hogy azon fut az OTP Smartbankja, amit én használok rendesen. Meizun nem tudom, de megkérdem a csoportban. Mert az okosok úgy írták meg, hogy nem minden OS-en megy, mert szerintük feltört... :((( Amúgy azt is néztem, nem rossz teló :)

(#136684) s4tch válasza resist (#136683) üzenetére


s4tch
veterán

Az OTP app párom Xiaomiján fut, illetve nálam Meizun megy a Budapest Bank és az Erste app, ráadásul kínai romon. Az OTP-t felraktam próbából, a regisztrációig elmegy simán.

(#136685) resist válasza s4tch (#136684) üzenetére


resist
tag

Szerintem a lényeg pont azután van, gondolom a regnél ellenőrzi. Mindegy, köszi hogy megnézted :)
Amúgy a Meizu nem IP68-as, az itt kisgyerek mellett azért sokat nyomhat a latba. Na majd megálmodom :)

(#136686) Djuree


Djuree
félisten

üdv.

akarok a gyerekeknek venni valami telefont játszani, meg vannak érte őrülve.
van valami 1000ft-os telefon? mindegy milyen vagy mit tud, de ne gombos legyen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#136687) andrás47 válasza Djuree (#136686) üzenetére


andrás47
senior tag

Kicsit bővebben írnál milyen játékot szeretnének játszani rajta, milyen idősek ? Az 1000Ft ugye vicc ?

(#136688) Drughi válasza Djuree (#136686) üzenetére


Drughi
addikt

Ha kihozol valami normálisabb előfizetés mellé 1000ft-ért egy készüléket, talán akkor kapsz ennyiért.

Ha "simogatós" kell a gyereknek Angry birds és társaira, akkor szerintem újonnan 20e-nél indul, akkor már jobban jársz valami használttal, vagy leginkább egy tablettel.

Én nemrég vettem a gyereknek egy Huawei tabletet, 33e-ért. Neki csak YT mesecsatorna, mesenézés, meg kifestő van rajta.

(#136689) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Új telefon vásárlása előtt állok. Mennyire megbízható a Turbado webshop?
Garancia miatt kérdezném.

köszi!

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#136690) Drughi válasza gubisadam (#136689) üzenetére


Drughi
addikt

A jobbak közé sorolható, mint shop, de tudtommal nem mindenre adnak gyári garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#136691) Djuree válasza andrás47 (#136687) üzenetére


Djuree
félisten

csak youtube megy még azon is kis mesék-zenék, még csak 2 évesek lesznek, táncolnak a zenére meg a színes meséket nézik, csodálkoznak rajta. :)

volt régebben 1000ft-os telefon a tescoban de már nincs. rendes érintős teló volt, gondolom valami nagyon gyenge márka.

az a baj dobálják a falnak is, nem akarok drágábbat, van ilyen ütésálló kis játéktelójuk de azt unják. nyilván ha nagyobbak lesznek és vigyáznak rá kapnak drágább valamit is.

de akkor ha ti se tudtok akkor hagyom inkább.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#136692) Ájvé válasza resist (#136685) üzenetére


Ájvé
veterán

Elvileg a rootot nézi, de egyébként rootolt és módosított ROM-al is megkerülhető az OTP app (Magiskal). Nálam is működik, pedig ennél buheráltabb már nem is lehetne ez telefon.

Djuree:
Amit ennyiért tudsz venni új készüléket, az gyakorlatilag ipari hulladék. Esetleg nézz használt piacon körül, de falhoz vágást nem sok telefon bírja.

[ Szerkesztve ]

(#136693) Papooo válasza andrás47 (#136687) üzenetére


Papooo
senior tag

Nem vicc, nagyon lent vannak a használt telók árai.
Hetek óta próbálok 3000-ért megszabadulni a Blade-emtől, még alkudozó se akadt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#136694) Ájvé válasza Papooo (#136693) üzenetére


Ájvé
veterán

Na tessék, ez pont jó lenne a célra :D
Nekem is van egy Mi 3-am, igaz telefonálásra már nem alkalmas, de tabletként még jól működik :D

(#136695) Drughi válasza Djuree (#136691) üzenetére


Drughi
addikt

Nem tudok ilyen telefonról. Talán használt vonalon lehet kifogni valamit, de inkább többért.

(#136696) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Nyomógombos telefonban 20e Ft alatt melyik az, aminek a legjobb a kamerája? Nem várnánk csodát, kellene egyik kollégámnak. Nokia 230-at néztem, van ennél jobb?

[ Szerkesztve ]

(#136697) Dhampir válasza Papooo (#136693) üzenetére


Dhampir
félisten

2007 óta használom a Nokia E61-et, ami hajdan okostelefonnak számított (Symbian OS 9.1, Series 60 UI). :)

(#136698) Drughi válasza andrisms (#136696) üzenetére


Drughi
addikt

Nem lesz nagy különbség közöttük, és mai szemmel értékelhetetlen képeket csinálnak.

Esetleg ha játszik, akkor a refurb Nokia (még az igazi) E / N szériás telefon belefér az árba külföldről.
Pl Nokia E52.

(#136699) Dhampir válasza nemcso (#136661) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán érdekességképpen említeném, hogy érdemes megnézni az On the Spot: Okos világ sorozatát, vagy legalább néhány részét.

Például nagyon érdekesek (nem biztos, hogy sorrendben vannak):

On the Spot, Okos világ - Biztonságos technológia

On the Spot, Okos világ - Sugárzás és netfüggőség

On The Spot : Okos világ, Elektroszenzitívek

(#136700) frank04


frank04
tag

Sziasztok!

Jelenleg S4 mini-t használok, erről szeretnék fejleszteni.
A szempont, hogy az új mindenben jobb legyen, de méretben legyen ugyanakkora.
Nem kell nagy változás, és használt is lehet.
Ár kb 20-30k.
Low-end felhasználó vagyok, viber/messenger, melóban blogokat olvasok max. Kamera nagy ritkán jól jön.

A Sony Z3 Compact-ot néztem ki, mennyire lesz érzékelhető a változás? (jobb proci, 1,5ról 2gb ram, jobb felbontás, kamera jobb).

Illetve jelenleg ebay-ről 86usd (22k huf) egy ilyen teló elvileg újonnan. Ez hihető/megbízható?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.