Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136201) core i7


core i7
addikt

Sziasztok ezen az okos telefonon gondolkodok

Szerintetek?

Leginkább kamera végett kellene ebbe az árkategóriában van jobb előlapi kamerás

Valamint ennek az előlapija 1080p? a fénykép megapixelje meg a kamera videófelbontása ugye külön van tehát Nem az jelenti a jó videó minőséget ha 2 vagy 5 Mega PiXel ?

(#136202) Agostino válasza tpeter77 (#136171) üzenetére


Agostino
addikt

szia

köszi a tippet, megnézegetjük : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#136203) trebrona válasza spileraaa (#136199) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hangot állítsd a digi-re, screenshot alapján nincs beállítva.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#136204) laracroft93


laracroft93
újonc

Sziasztok!

Többször átböngésztem már a teszteket, felhasználó képeket is nézegettem, ennek ellenére tanácstalan vagyok kissé.

Huawei P8 Lite készülékemet szeretném lecserélni. Szeretem a Huawei felületét, emiatt a P20-ra gondoltam sokáig, de eddig a tesztek alapján úgy láttam, a Samsung talán erősebb kicsit képek terén, ezért az S8-cal és esetleg az A8-cal is szemezek.

A legfontosabb szempont a gyorsaság és a jó fotók készítése lenne.
Az üzemidőben a P20 tűnik nyerőnek, de gyakorlatban is többet jelent vajon az a +400 mAh?

A P20 mellett szól, hogy Android 8-ról indult, vagy ez már nem számít? Eleve frissebb rendszer fut már az üzletekben kapható telókon is? Bocsánat, ha hülye kérdés :D
A másik: olvastam, hogy az S8 már "kifutó" széria. Ez valóban így van? Hosszútávra, legalább 3 évre tervezek, van még 3 év ebben a telefonban vagy ne legyenek irreális elvárásaim?

Az A8 azért szimpatikus, mert árban kicsit kedvezőbb, és mivel sosem volt még csúcstelefonom, félek, hogy nem tudnám őket kihasználni maximálisan, tesztképeket tekintve pedig nem igazán marad el a P20-tól és az S8-tól. Viszont pont ezért talán butaság lenne az A8-at választani, ha kicsivel többért felső kategóriás telóhoz is hozzájuthatok... Teljes döntésképtelenség :D

Szolgáltató kilőve, MM és társai játszanak részletfizetéssel, de 150-160-nál többet semmiképp nem akarok rászánni.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#136205) #81733120 válasza laracroft93 (#136204) üzenetére


#81733120
törölt tag

S8 már kifutónak számít. A8-at én kilőném, mert ha a P20 belefér, és hozzászoktál az EMUI-hoz, akkor inkább azt vedd.

(#136206) csaba1203 válasza laracroft93 (#136204) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem A8 van és én is vaciláltam,mint te de mikor megtudtam,hogy 100000 egy kijelző csere S8-hoz rögtön döntöttem.
Jelenleg akcióban 90000 környékén megkapod míg S8 160000 akciósan.
Fotózásban és videóban azért erősebb de hétköznapi felhasználásban jó az A8 is.
Mivel S8 csúcskategória van még benne biztos 2 év tartalék.
Pite jön rá nemsokára.

(#136207) Drughi


Drughi
addikt

Eustocknál akciós a Xiaomi A2 [59.900 ft]

Ennyiért jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#136208) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Doogee BL5000 mennyire ajánlott készülék?
Most van webshop, ahol igen nyomott áron kapható (38k asszem).
Felhasználás: szerintem általános: internetezés, közösségi média alkalmazások, Youtube, képnézegetés, esetleg emailezés. Az akkuidő nem ártana, ha jó lenne, illetve egy elfogadható kamerának is örülnék.
Erre a célre megfelelő ez a teló? Vagy van valami bestbuy hasonló árkategóriában?

Köszi előre is!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#136209) #81733120 válasza itouchfan (#136208) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ennyiért lehet kapni Redmi 6-ot is, ami jobb, főleg ha a terméktámogatást nézzük.
Hardverben papíron nem jobb, de elég hanyag a márka. Egyes mobiljaikon alap vírus volt, sw tele hibákkal, biztonsági résekkel, etc.

[ Szerkesztve ]

(#136210) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok 2 telefon közül vacillálok de fogalmam sincs melyik legyen.
Meizu 16th vs Xiaomi Mi Mix 2S

Szerintetek melyik érné meg jobban mert szinte azonos árban vannak.
Egyedül ami a mi mix2s felé húz a a +400mAh aksi viszont Meizu 16th minden másban kiemelkedőbb kivéve a szoftveres támogatás.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#136211) Shooder válasza itouchfan (#136208) üzenetére


Shooder
kezdő

Ne vegyél Doogee-t.
Amit Roaming irt fentebb mind igaz.
Mondom ezt két telefonjukat (ex)használóként.x5 pro és x53
Igaz mindkettő olcsóbb jóval a kinézett tipusnál,de márkahibaként lehet tekinteni
a harmatgyenge akkut.Az Árukeresőn egy BL5000 tulaj kétezresre saccolja az ötezres akkut.
Amit használtam dettó, plusz az x 53-ban az egyik sim tokban csak kiékelve (papirozva)
működött a kártya.
A most használt Vernee M5-ösömben ua. soc van mint a BL 5000- ben, és korrektül működik.
Viszont a Doogeekra jött frissités , a Vernee erre a tipusára már soha nem fog...

[ Szerkesztve ]

(#136212) Csaber válasza Drughi (#136207) üzenetére


Csaber
senior tag

A Redmi Note 5 3/32 is akciós ott [48900]

(#136213) itouchfan válasza Shooder (#136211) üzenetére


itouchfan
senior tag

+Roaming:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ez esetben elengedtem ezt a vásárlást.

Akkor mondjuk 40k körül a Xiaomi a bestbuy most?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#136214) Viktor0610 válasza itouchfan (#136213) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kaptál választ.
Redmi 6.

Samsung Galaxy A54

(#136215) alfonzz


alfonzz
csendes tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék vásárolni, az alábbiak szerint:

- Árkategória.
-60-80.000 Ft

- Használt vagy új?
- Új

- Hol vennéd meg?
Teljesen mindegy. Kínából is megrendelem ha kell, hazai webshop is szóba jöhet. Szolgáltatónál nem igazán szeretném

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
- 1-2 évre

- Mire használnád? Teljesen vegyes használat. Táblázatkezelés. pdf olvasás, szövegszerkesztés, ritkán játék (nem nagy igényű játékok), facebook, messenger, viber, stb..

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
-Android

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
- 6-os környéke.

Köszönöm!

(#136216) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Telefon csere előtt állok, és kinéztem pár készüléket 50 ezer ft környékén. Nagy elvárásom nincs ebben az árkategóriában, max annyi, hogy 2-3 évig lehetőleg használható maradjon (átlagos felhasználásra gondolok, semmi extra). És még valami, olyan telefont keresek, ami nem tepsi, kényelmesen használható legyen (igazából minél kisebb ,annál jobb :) )

Az alábbi telefonokat néztem ki:
Huawei P Smart 2018
Xiaomi Mi A2 lite 3/32
Samsung Galaxy J6
Honor 7C 3/32

Nem nagyon tudom, melyiket lenne érdemes választani. Én a Xiaomi felé húzok a nagyobb akku miatt, viszont a többiről is jókat olvastam.
Melyik lenne szerintetek a legjobb választás?

(#136217) Sgr_A válasza alfonzz (#136215) üzenetére


Sgr_A
addikt

Xiaomi mi8 lite

(#136218) DS39 válasza lazioforever (#136216) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezek közül az A2 Lite.

(#136219) Sgr_A válasza lazioforever (#136216) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azért nézz rá valahol hogy bejön-e az android one nem mindenki szereti

(#136220) Ájvé válasza lazioforever (#136216) üzenetére


Ájvé
veterán

(#136221) DS39 válasza Ájvé (#136220) üzenetére


DS39
nagyúr

olyan telefont keres, ami nem tepsi.

158.6 x 75.4 x 8.1 mm (Note 5)
vs
149.3 x 71.7 x 8.8 mm (A2 Lite)

a note5 hw-esen jobb viszont.

(#136222) Ájvé válasza DS39 (#136221) üzenetére


Ájvé
veterán

Igaz, bár manapság már mi nem tepsi, de Redmi Note 5 nem olyan kicsi. Talán még Redmi 6 akkor, de tudásban Mi A2 Lite azért jobb, de stock droidot se mindenki szereti.
Esetleg LG Q6, bár hardverbe gyenge, de viszont nagyon kicsi (142.5 x 69.3 x 8.1 mm), alap felhasználásra elég lesz még egy jó darabig, teszt alapján se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#136223) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudnátok mondani pár olcsó, vám-mentes Webshopot, ahonnan Xiaomi telefont érdemes rendelni? EU-Stocknak szűk a kínálata...

-Global ROM
-Legyen olcsó a vissza posta
-Vám-mentes
-Olcsó
-Konfigurálható 1 vagy 2 év gari..

[ Szerkesztve ]

(#136224) Ájvé válasza joysefke (#136223) üzenetére


Ájvé
veterán

Spemallt ajánlanám, van hazai garancia (2 év) szóval vissza se kell küldeni kínába. Magyar raktáruk is van, de bármi mást is rendelhetsz a holnapról, van vám védelem is és ha 2 év EU garanciával rendeled van hazai garancia is rá. Külön listán a Global készülékek.

(#136225) joysefke válasza Ájvé (#136224) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hatalmas az árkülönbség a global és a nem-global között. Miért?

(#136226) joysefke válasza Ájvé (#136224) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Spemallon kívül esetleg valami más? Böngészhetetlen az oldaluk...

(#136227) Ájvé válasza joysefke (#136225) üzenetére


Ájvé
veterán

Gondolom pont ezért, Global drágábban adják mert úgy is azt fogják rendelni.

(#136228) lazioforever válasza Ájvé (#136222) üzenetére


lazioforever
tag

Köszönöm a válaszokat.

A Redmi Note 5-öt nézegettem, egy rokonomnak van. Az már kényelmetlen számomra, ezért kizártam a lehetőségek közül.
LG Q7-nek most utánaolvastam, valóban a kisebb mobilok közé tartozik. Viszont hardveresen, ahogy nézem, azért elmarad a többitől. Ez mennyire ajánlott telefon? Vagy maradjak akkor inkább az A2 Lite-nál?

(#136229) Ájvé válasza lazioforever (#136228) üzenetére


Ájvé
veterán

A2 Lite mindenképpen jobb hosszú távon, szóval ha az a méret még jó akkor azt venném inkább, csak a kicsi mérete miatt írtam a Q7-et.

(#136230) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy mobiltelefon, de mint céleszköz, ezért elég fura igényeim lennének.

Ár: maximum30e de inkább alatta használtan

Méret: Ez ami fontos lenne, hogy lehetőleg minél kisebb, vékonyabb, apróbb kijelzőjű legyen

Kamera: Ez lenne a másik fontos, hogy tudjak vele viszonylag jó minőségű képet csinálni mérőórákról és állomásokról, kijelzőket is fotóznom kellene, amiben viszonylag sok adat van (tehát mondjuk egy negyed kijelzőnyi adat.

Ezen kívül ami még fontos, hogy a mobilinternet és a messenger működjön rajta (a régi htc wildfire s sajnos ebből a szempontból megbukott, sehogysem sikerült messengert rávarázsolni.)

Ha az oldalán van fizikai gomb, ami fotózásra is használható, az még csodálatosabb lenne.

Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#136231) Sgr_A válasza Babetta-X (#136230) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy használt iphone 5s javasolnék

(#136232) Drughi válasza Babetta-X (#136230) üzenetére


Drughi
addikt

Ahogy a kolléga javasolta az i5s erre tökéletes lenne, csak nem tudom 30e-ért milyen állapotú fér bele.

Esetleg sony z5c vagy xz1c, bár utóbbi szinte biztos, hogy nem fér bele ebbe az ársávba.

(#136233) danii14


danii14
tag

Sziasztok! Egy kedves hölgy ismerősöm okostelefont szeretne vásárolni. A következő paramétereket adta meg számomra:

- Árkategória: Minden 150 ezerig.
- Használt vagy új? Csak új
- Hol vennéd meg? Lehetőség szerint a Telenornál, előfizetésre.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Jó lenne 3 évet kihozni belőle.
- Mire használnád? Normál felhasználás, fontos a multimédia, fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android a preferált op. rendszer.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5 és 6 átmérő között. Mivel hölgyről van szó, nem tudom mekkora lenne optimális. Annyi tuti, hogy két kézzel szokott gépelni.

Köszönöm előre is :R

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#136234) Babetta-X válasza Drughi (#136232) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Még sosem volt iphoneom, egyenlőre inkább androidra vadászok : )

(#136235) Drughi válasza danii14 (#136233) üzenetére


Drughi
addikt

Telenornál, kártyás árakat figyelembe véve, ami befér 150-be:

Samsung S8 - 133.990Ft
Huawei P20 - 147.989 Ft
Honor 10 - 139.990 Ft

Nincs túl nagy választék, ha függetlenül is érdekelné, akkor már más lenne az ajánlott.
pl: függetlenül 6/128Gb-os Xiaomi MI8 ~125e Ft ( bár ez már nem kis méret)

(#136236) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Az alábbi készülékek közt vacilalok:
Galaxy S8 vs huawei p20 vs Lg g7 vs Xiaomi Mi8
Főbb szempontok nálam: kamera, megbízhatóság, és hogy bírja 3 évig.
Szerintetek?

(#136237) Ájvé válasza Babetta-X (#136234) üzenetére


Ájvé
veterán

Talán Redmi 6A megfelelhet neked. Pár képet ezzel is el lehet lőni, van rajta LED is így közeli képet gyenge fényviszonyok között is lehet vele csinálni. Hardver kicsit szerény, 2 GB RAM miatt is, de minimális felhasználás mellett ez is elég.

[ Szerkesztve ]

(#136238) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Apósomnak keresnék telefont, ~50.000 Ft-ig. Új, vagy jó állapotú használt is szóba jöhet.
Elsősorban fotózni szeret, a többi általános felhasználásra lenne (fb, chat, böngészés, kis navigáció).

Én első körben a Redmi Note 5-öt javasoltam, de lehet, hogy az már túl nagy neki.
Esetleg MI A2 Lite? vagy gondoltam még LG G6-ra, ebből használtan ki lehet fogni garisakat kb. ennyiért.

Köszi!

(#136239) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg, 50-60.000-es kategóriában milyen telefont ajánlanátok átlagos felhasználásra?

Telefonálásra, sms-ezésre és néha internetre lenne használva (facebook, stb.). Igazából nincs semmi extra igény, bírjon legalább 1 napot az akksi és viszonylag szép legyen a kijelzője, lehessen vele átlagos képet készíteni. A kijelző mérete ne legyen nagy, de ne is olyan kicsi, kb. sztem 5,1-5,5" körül tökéletes lenne.
Android természetesen nem probléma, megszokná a gazdája.. :)

Egy iPhone 4S utódja lenne, annak már azért elég kicsi a kijelzője netezéshez..

Huawei P Smart körül nézelődtem. Ez most az edigitálnál 56.000 Ft, akciósan. Esetleg ebben az árkategóriában valami alternatíva?

Köszönöm!

Üdv.,
almi

(#136240) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Van valahol egy olyan oldal, ahol a telefonokkal készített képeket hasonlítják össze, meg rangsorolják a kamerákat?
Vásárlásnál fő szempont lenne a kamera. (nem az előlapi, ez nem érdekel, csakis a hátlapi)

(#136241) sharp4 válasza almi (#136239) üzenetére


sharp4
őstag

Szia!

Esetleg Xiaomi A2 lite, vagy Xiaomi Redmo Note 5.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#136242) kali válasza Ryder62 (#136240) üzenetére


kali
legenda

Szia,

GSM Arena, DxOMark és hasonlókat érdemes megnézni.

(#136243) Shocker


Shocker
csendes tag

Sziasztok,
Édesanyamanak szeretném lecserélni mobilját, ennek megfelelő módon az alábbi paraméterekkel keresek valamit:
- Árkategória: max. 50 ezer
- új legyen
- Hol vennéd meg? jó függetlenül és Vodánál is jó
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? lehet rövidtávra is
- Mire használnád? lényeg, hogy a kategóriához képest jó képeket készítsen, egyébként hívás, sms, facebook, whatsapp
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Andorid
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ez mindegy

Továbbá fontos, hogy ne valamelyik új kínai márka legyen, tehát a Huawei/Honor vonulat belefér, de a Xiami és társai már nem. Nem számít, ha régebbi Android fut rajta. Nagy belső memória, vagy SD-bővíthetőség jó lenne.

LGK10, Q6, Nokia 5, Huawei P8 lite, Samsung J3, J5 felé nézelődtem.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

Szép napot,
Gábor

(#136244) Drughi válasza Shocker (#136243) üzenetére


Drughi
addikt

Szia!

Pont a lényeget zártad ki, de ha nem hát nem!

Az általad felsoroltak közül nagyjából egyik sem, vagy talán-talán az LG vagy a Nokia
Huawei P8 lite-ot szerintem már nem lehet kapni.

Samsung vonalnál maradva én a J6 alá nem adnám. Most Extreme Digitálnál egész jó áron van: 67.990 - 52.990 Ft

A xiaomi-kat meg gondoljátok át.

(#136245) almi válasza sharp4 (#136241) üzenetére


almi
senior tag

Köszi!

Utánaolvastam, ezekről a telókról valóban jókat írnak, csak az egyik 75, a másik pedig 85.000 már.
Illetve 6"-os kijelző.

Lehet, hogy maradok a Huawei P Smart-nál, végülis az is ajánlott értékelést kapott it a PH-n.

(#136246) sharp4 válasza almi (#136245) üzenetére


sharp4
őstag

Biztos?
Eustock

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#136247) Napster82


Napster82
tag

Üdv. Mate 20 pro vagy s9 plus? Üzemidő, kamera, egyébb különbségek? Mik az előforduló hibák?

(#136248) Ájvé válasza Shocker (#136243) üzenetére


Ájvé
veterán

"Továbbá fontos, hogy ne valamelyik új kínai márka legyen"
Hát a Xiaomi 9 éves idén (2011-ben jött ki az első okostelefonja, így idén 8 éve lépett piacra), még az "új Nokia" 3 éve van piacon. Huawei is 2009 óta van az okostelefonok piacán, vagyis 2 évvel előzte meg a Xiaomit. Szóval sok mindent lehet mondani a Xiaomira, de hogy új kínai márka, az nem helytálló.

"Huawei P8 lite, Samsung J3, J5"
Ezeket mind elfelejteném. Galaxy J6 még oké 50 körül, de alatta nem néznék Samsungot. P8 Lite meg már régi, biztos nem vennék már. LG K10 szintén nem mai már, azt is elfelejteném, S410 ma már belépő szinten is kevés (esetleg Android Go-val még elmenne). Nokia 5 is kevés már.
3 GB RAM és 32 GB ROM alatt nem érdemes nézelődni ebben az árkategóriában.
P Smart esetleg akkor, ez még jobb fajta boltból is belefér 50-be.

(#136249) Drughi válasza Napster82 (#136247) üzenetére


Drughi
addikt

Olvass bele a saját topicukba, hogy van e valami gigszer a két telefonnal.
( én nem tudok róla)

A kettő közül én a Mate 20 pro-t venném:
- frissebb
- Hangyaf@sznyival kisebb, mégis arányaiba nagyobb a kijelző
- van infra
- erősebb akku

(#136250) Shocker válasza Ájvé (#136248) üzenetére


Shocker
csendes tag

Abszolút igazad van, nagyon bután fogalmaztam. Úgy értettem, hogy a magyar piacon új, tehát relatíve kevésbé ismert márka. Egyébként azért zárom ki, mert sajnos volt a Xiaomival negatív tapasztalatom, másoknak meg nagyon hamar beadta a kulcsot pl. a Doogee.

Köszönöm a válaszokat, igazából a J6 meg a P Smart is szupernek tűnik.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.