Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) MKLS válasza MacCaine (#25149) üzenetére


MKLS
aktív tag

Szerintem Manjarohoz sem kell több bátorság mint egy bármilyen *buntuhoz. Ugyanolyan kezes, és nem kell várni a köv. LTS-re sem. (mivel pár hét múlva jönnek ki így én(!) már nem tenném fel az előző 12.04 alapúakat)

(#25152) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki SSD-t használ, az mi módon használja a trim-et? Utánaolvasva vagy a discard opciót kapcsoljuk be az fstabban, vagy a cron-ban ütemezett feladatként futtatjuk a # fstrim -v / parancsot. Az olvasottak szerint ez utóbbi a jobb megoldás, mert a kernelben lévő trim megvalósítása nem optimális.

Engem nem érint mert SSHD-m van, de gyakran kérdezik az SSD-s kollégák a trim bekapcsolásának módját.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25153) BoB


BoB
veterán

Az oprendszer ajánló.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25154) CPT.Pirk válasza BoB (#25153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wow, egész alapos. Viszont a Chakrát rossz ágba tették, az nem igazán bleeding edge.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25155) BoB válasza CPT.Pirk (#25154) üzenetére


BoB
veterán

Ha 2 ág van, akkor inkább az mint a stabil. Nem igazán illik a Debian stable mellé. ;)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25156) CPT.Pirk válasza BoB (#25155) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha így nézzük, akkor valahol a két ág között lenne a helye.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25157) Vladi válasza eastsider (#25134) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg most is működik neked. A turbostat programmal elvileg le tudod ellenőrizni.

Ez is segít: link

(#25152) CPT.Pirk

Nekem discard opció van. lenry cikkéből vettem az ötleteket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25158) Syl válasza Vladi (#25157) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Discard,noatime - másfél éve hibátlan.

(#25159) CPT.Pirk

Hát, nem tudom. Vinyó nincs a gépben csak egy SSD, tehát nincs kímélve, de nem vettem észre semmi gondot.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25159) CPT.Pirk válasza Syl (#25158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is ez a kérdés, hanem elvileg a discard megvalósítása lassúbb a kelleténél, így a cron-os megoldás jobb választásnak tűnik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25160) CPT.Pirk válasza Syl (#25158) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem gondról beszélek, hanem hogy nem olyan gyors, mint amilyen lehetne. Itt fejtegetik hogy miért: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25161) Syl válasza CPT.Pirk (#25160) üzenetére


Syl
nagyúr

Hmm. Ki fogom próbálni.
Nekem mivel külön van a /home ezért két fstrim utasítást kell futtatnom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25162) BoB


BoB
veterán

SSD témához annyit hozzáfűznék, hogy mindenképp érdemes a partícióeltolást megnézni jól van-e.

sudo blockdev --getalignoff /dev/<partition>

Ha az eredmény egy darab 0, akkor jó.

Egyébként - gondolom - javult már a discard útján a teljesítmény, hiszen Ubi 14.04-be azt tervezték hogy már alapból be lesz állítva SSD-khez. Hogy ez megvalósul-e, majd kiderül. Nem próbáltam Bétával.

Én is így használom + relatime.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25163) lionhearted válasza BoB (#25162) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem a discard lesz benne, hanem az (elvileg) heti futtatású fstrim.
Én napi lefutással használom, nincs discard itt.

Tegnap még működött...

(#25164) CPT.Pirk válasza lionhearted (#25163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindenkinél be lesz téve ez a cronba, vagy valami alapján eldönti a rendszer, hogy tegye-e be?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25165) gery2123


gery2123
őstag

Na tegnap csak rá szántam magam hogy hosszabb időre felrakjam az elementary os - t. Volt már fent de hamar ment is mert hiányzott ez meg az... de úgy döntöttem adok neki egy esélyt. Igaz elég sok időbe került amíg felvettem minden PPA - t és amíg belaktam a rendszert, de jelentem megérte. Mondjuk nem értem alapból miért nincs Libre Office, transmission... De ez van. (felraktam előtte a 14.04 alapon nyugvó Isis - t, de nem volt képes frissíteni úgy hogy ne sza..ja össze magát. :) ) úgy érzem egyenlőre marad, sokkal szebb könnyebb rendszer, mint az Ubuntu, Linux Mint,

Mas: Ha valaki szeretné az asztali ikonokat, mappákat akkor fel kell rakni egy Nemo file kezelőt, és rögtön lesz az asztalon jobb klikk és egyebek, de szerintem nem illik bele a környezetbe. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#25166) Nowhereman válasza CPT.Pirk (#25156) üzenetére


Nowhereman
őstag

Van ott még néhány érdekes dolog. A Bodhit betették a minimalista rendszerek közé, holott csak az erőfelhasználásigénye a minimális, maga az Enligtenment lényegében egy lxde erőforrásigényű csúcskategóriás kezelőfelület. A Linux Mint meg sehol. Az meg aranyos, hogy a Frugal rajat a listán(no nem sajnálom tőle, mert tényleg nem rosz cucc) idehaza meg nem igen van a palettán...

Utánam a kondenzcsik!

(#25167) Penty válasza Nowhereman (#25166) üzenetére


Penty
tag

Van ott Mint is a bal felső részen a zöld keretben.

(#25168) Penty válasza Nowhereman (#25166) üzenetére


Penty
tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#25169) KraX válasza KraX (#25143) üzenetére


KraX
őstag

Szervusztok,

Tegnap irtam ide, a fentebb taglalt temaban (amire valaszoltatok is amit ujfent koszonok). Azota leszedtem a cheese-t is es azonnal mukodott a kis kamera. Skype alatt viszont nem akar mukodni ha hivok valakit, pedig a video device menuben tokeletesen mukodik a kamera. A mikrofont is sikerult bekapcsolni es azonnal mukodott a test hivasnal. Nem nagyon ertem egyelore miert nem rakja ki a kepet. :F

For the God Emperor!

(#25170) CPT.Pirk válasza KraX (#25169) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kicsit el van maradva a Linuxos Skype a Windowsos társától, ez könnyen lehet a magyarázat. Pl. a wines Skype esetén ha fbook loginnal szeretnél Skypolni az megy, a Linuxos kliens meg még nem tudja ezt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25171) KraX válasza CPT.Pirk (#25170) üzenetére


KraX
őstag

Nem tudom miert, par skype ujrainditas utan tokeletesen mukodott legalabbis linux - iphone kozott, mind a hang mind a kep.
Koszi szepen! :R

For the God Emperor!

(#25172) CPT.Pirk válasza KraX (#25171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszönd a Microsoftnak, egy ideje már ők fejlesztik a Linuxra is a Skypeot. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25173) KraX válasza CPT.Pirk (#25172) üzenetére


KraX
őstag

:D

For the God Emperor!

(#25174) Fritz Teufel válasza CPT.Pirk (#25172) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"fejlesztik" - ez gondolom valami elírás lesz :P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#25175) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#25174) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azt akarta írni hogy "terjesztik" :))

(#25176) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#25175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ön nyert. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25177) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A 64bit-es Ubuntu és Mint valamint az Ubuntu egyéb derivatíváira új Google Earth telepítési metódus van, nem kell mókolni a lib32-es könyvtár hiánya miatt. Íme:

Jó hír, hogy a 64bit-es rendszerekre is mókolás nélkül feltehető a Google Earth:
Eljárás: >> 32bit-es rendszerekre (Minden Ubuntu/Linux Mint verzióra)
Terminál parancsok:
wget -O google-earth32.deb http://dl.google.com/dl/earth/client/current/google-earth-stable_current_i386.deb
sudo dpkg -i google-earth32.deb
sudo apt-get -f install; rm google-earth32.deb

Frissített Eljárás: >> 64bit-es rendszerekre (Ubuntu 14.04/13.10/Linux Mint 16/ Ubuntu függő derivatívákra)
Terminál parancsok:
sudo apt-get install libc6-i386 libglib2.0-0:i386 libsm6:i386 libglu1-mesa:i386 libgl1-mesa-glx:i386 libxext6:i386 libxrender1:i386 libx11-6:i386 libfontconfig1:i386 lsb-core
wget -O google-earth64.deb http://dl.google.com/dl/earth/client/current/google-earth-stable_current_i386.deb
sudo dpkg -i google-earth64.deb
rm google-earth64.deb

Eljárás: >> 64bit-es rendszerekre (Ubuntu 13.04/12.10/12.04/Linux Mint 15/14/13/korábbi verziók)
Terminál parancsok:
wget -O google-earth64.deb http://dl.google.com/dl/earth/client/current/google-earth-
stable_current_amd64.deb
sudo dpkg -i google-earth64.deb
sudo apt-get -f install; rm google-earth64.deb

Alternative eljárás: >> 64bit-es rendszerekre (Ubuntu 14.04/13.10)
Terminál parancsok:
sudo apt-get install libc6:i386 lsb-core
wget -O google-earth64.deb http://drive.noobslab.com/apps/google-earth-stable_current_amd64.deb
sudo dpkg -i google-earth64.deb
rm google-earth64.deb

Valamint a Lubuntura kiadtak egy Winfos XP témát (mind a három eredeti színtéma: kék, ezüst, oliva), amitől az X megtévesztésig hasonlóvá válik a Microsoft tákolmányához: link-ről tölthető.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#25178) lionhearted válasza CPT.Pirk (#25164) üzenetére


lionhearted
őstag

Ebben csak annyi infóm van, ami vagy itt, vagy az Ubuntu témában fel lett hozva, hogy fel fog ismerni eszközöket, de egyelőre csak Samsung és INTEL SSD-kkel működik. Ebből nem tudom, hogy mennyi igaz, de pl ha egy gnome disks felismeri, hogy ez SSD, akkor a telepítőnek sem kéne ezen hosszasan gondolkodnia, szerintem.

Egy másik érdekes SSD tuning kérdés, hogy attól, mert SSD-nk van, de pl only SSD a rendszer, még mondjuk nem lesz az IO scheduler NOOP, hacsak nem állítod be magadnak.
Úgy tudom, hogy 12.04-ben még a CFQ volt a default, ez pedig ugye főleg HDD-nek okés, azóta pedig a köztes DEADLINE a default. Default ugyan persze csak 1 lehet, de futásidőben bármely eszközön külön állítható.

Tegnap még működött...

(#25179) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Indítom a frissítéskezelőt majd nézem hogy csomaginf. letöltése és a "egyes fájlok állapotának megjelenítése" tele van sikertelen feliratokkal

Majd ezt az hibaüzenetet kapom:

(M)
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/Release.gpg Hiba történt „packages.medibuntu.org:http” feloldásakor (-5 - Nincs cím társítva a gépnévhez)
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/binary-i386/Packages.gz
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/binary-i386/Packages.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/i18n/Translation-hu_HU.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/i18n/Translation-hu.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/free/i18n/Translation-en.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/i18n/Translation-hu_HU.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/i18n/Translation-hu.lzma
Sikertelen letöltés: http://packages.medibuntu.org/dists/precise/non-free/i18n/Translation-en.lzma
Néhány indexfájlt nem sikerült letölteni. Figyelmen kívül lettek hagyva, vagy régebbiek lettek felhasználva.
(/M)

Linuxmint

Van valami megoldás ellene illetve sikeressé tenni?

[ Szerkesztve ]

(#25180) lolka1980 válasza lolka1980 (#25179) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Bocsánat lejárt közbe az idő.

Ezt találtam

(#25181) lionhearted válasza lolka1980 (#25180) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor olvashattad, hogy a Medibuntu tároló nincs többé, így ki kell venni a tárolók közül, és ennyi.

Tegnap még működött...

(#25182) lolka1980 válasza lionhearted (#25181) üzenetére


lolka1980
aktív tag

így van.
Töröltem is,
Kicsit elhamarkodtam a kérdést,Bocsánat még egyszer.

(#25183) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Egy ideje csak ritkásan és felületesen foglalkozok disztrók témával, bocs a láma kérdésért. A "lejár az ikszpé!!4!" para miatt disztrót / livecd-t keresek a szüleimnek, akik még életükben nem használtak *nix os-t, és már az idősebb, nehezen alkalmazkodó generációba tartoznak. A gépeik viszont már csak nyögve bírnák el a W7-et, de még mindig jól működnek, kár lenne kidobni őket. Úgyhogy gondoltam kezükbe nyomok valami livecd-t, hátha...
Szempontok tehát:
- gyengébb gépeken is fusson (kisebbik Thinkpad asszem Dothan 1.2GHz, 1GB RAM)
- windows-like (xp-like) felület
- sima működés, tudják konzol nélkül is kézenfogós csupa-gui módban használni
- magyarított
- livecd lévén előre tartalmazzon mindenfélét, ami hétköznapi, főleg net-orientált felhasználáshoz kellhet (köztük flash, mp3, dokumentum-szerkesztők is, amik a telepítős disztrókból gyakran hiányoznak). Vagy van még esetleg valahol nemhasznált 4GB-os pendrive live/perzisztens telepítésre.

Melyik disztrót javasolnátok? Aktuális Mint, vagy van azóta valami jobb, népszerűbb? Ha rosszul emlékszek és csak 1GHz, 768MB, akkor melyik felületet válasszam, hogy lehetőleg simán fusson?

Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25184) BoB válasza .mf (#25183) üzenetére


BoB
veterán

Néz meg mennyire gyors a Mint, az jó lehet. Vagy Lubuntu, az kisebb erőforrás igényű, linkeltek is hozzá xp-s témát az ubuntu topikban. Kinézetre nagyszüleid valőszínű szinte észre sem veszik a különbséget csak a beállítások stb. -ben.

Lubuntu is megy Iive -ként próbaképp.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#25185) #68216320


#68216320
törölt tag

A linux mint ubuntu alapú disztró? Mert az optimus miatt feltenném a bumblebee-t, de csak ubuntura használtam eddig.

(#25186) ZCoyote válasza #68216320 (#25185) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen.
Kivéve az LMDE-t, az Debian.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#25187) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Felraktam WinXP mellé a Linux Mint-et. 40-40 gigát határoztam meg mindkettőnek. Az a kérdésem, hogy a rendszerek csak a saját területüket látják? ...tehát ahhoz, hogy a régi windows-os fájljaimat, mappáiamt elérjem, csak WinXP-be történő bejelentkezéssel tehetem meg? És ugyanígy fordítva? Ezek amúgy most partíciók akarnak lenni vagy hogy képzeljem el?

(#25188) CPT.Pirk válasza Apollo17hu (#25187) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, partíciók. Sok disztrónál már a telepítés alatt fel lehet csatolni egyéb partíciókat is a fájlrendszerbe, nálad ezt utólag lehet, az /etc/fstab fájl szerkesztésével.
Amennyiben nem titkosítottad a fájlrendszert, gyak. mindenhez hozzá fogsz férni Linux alól. Winről meg ha telepítesz megfelelő ext fájlrendszer drivert, akkor látni fogja, de ha lehet, onnan ne írj a Linux partíciójára, jobb a béke.

Az szokott lenni a koncepció, hogy van egy közös partíció és akkor nem kell egymás rendszer partícióin turkálni, mint ahogy egy rendes Windows telepítésen se a program filesba telepítünk progikat, hanem külön partícióra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25189) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Kis gondom lenne. Telepítettem egy Linux Mint 16-ot. A gépben csak egy SSD van, a telepítés dvd-ről történt. A gond az, hogy ha a boot sorrendet úgy állítom, hogy a HDD legyen az első, akkor rögtön a post képernyő után elszáll a boot read error hibával. Az /sda1-en van boot flag. Ha visszaállítom, hogy a DVD az első boot lehetőség, minden gond nélkül indul, még ha nincs is benne lemez. Win alatt nem volt ilyen gond. Alaplapom egy Gigabyte H67MA-USB3-B3.

Mit csinálhatok rosszul?

(#25190) CPT.Pirk válasza Mr X (#25189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dunno.

Másold ki a sudo fdisk -l parancs kimenetét, meg futtathatnál egy sudo update-grub parancsot is utána, annak is jöhetne a kimenete.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25191) Mr X válasza CPT.Pirk (#25190) üzenetére


Mr X
veterán

Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
/dev/sda1 * 2048 100489215 50243584 83 Linux
/dev/sda2 100491262 117229567 8369153 5 Kiterjesztett
/dev/sda5 100491264 117229567 8369152 82 Linux lapozó / Solaris

update-grub ezt dobja:

Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-3.11.0-12-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-3.11.0-12-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
No volume groups found
done

(#25192) CPT.Pirk válasza Mr X (#25191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig ebben nincs hiba. Most hogy lefutott az update-grub, próbáld ki újra mi a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25193) Mr X válasza CPT.Pirk (#25192) üzenetére


Mr X
veterán

Mindjárt, most épp nem tudok restartolni egyéb teendők miatt, de amint megvan, jelzek. Addig is köszönöm. :)

(#25194) Mr X válasza Mr X (#25193) üzenetére


Mr X
veterán

Ugyanaz. Ahogy eltűnik a POST képernyő:

Loading operating System...
Read error

(ez még az alaplap területe)

Ahogy visszaállítom az első boot eszközt DVD-re, mindjárt jó. Viszont így a loading után pöttyözik vagy 15 másodpercig, gondolom ellenőrzi, hogy van-e benne bootolható lemez.

(#25195) CPT.Pirk válasza Mr X (#25194) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bios / efi frissítés volt mostanában?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25196) Mr X válasza CPT.Pirk (#25195) üzenetére


Mr X
veterán

Mióta nálam van a lap, nem volt. Eredetileg az EFI boot auto-n volt, de újraraktam NON-EFI beállítással is, nem változott.

Végülis nem nagy kaland a dolog, csak meglepett.

(#25197) Apollo17hu válasza CPT.Pirk (#25188) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszönöm az infót. A Windows-t igazából csak azért hagytam meg, mert nem akartam biztonsági mentéssel vesződni. A célom, hogy teljesen a Mint-re álljak át, ami így könnyebben is megy majd, hogy látom a másik partíció tartalmát is.

(#25198) MKLS


MKLS
aktív tag

Üdv!

Ha több disztróhoz használtam ugyanazt a home mappát, de már csak egy végleges OS maradt a gépen, akkor a többi distro leftover mappáit, fájljait amiket lehet törölni hogyan/merre keressem? Főleg ilyen beállítás fájlokra gondolok, asztali parancsikonok, panel beállítások stb.

(#25199) gery2123 válasza MKLS (#25198) üzenetére


gery2123
őstag

A home/név és ott ctrl +H és akkor megjelennek a rejtett mappák, és onnan ami neked nem kell azt töröld ki. Aztán a home mappában A . trash is törölhető. Mondjuk nem tudom mennyire laktad már be, de én csinálnék egy tiszta telepítést csak a dokumentumok zenék... Mappák meghagyasaval. Live CD alól minden mást törölnek.

-- PSN_ID: GerY2123

(#25200) fradi81 válasza MKLS (#25198) üzenetére


fradi81
veterán

hello

A nem használt cuccokat nehéz lenne kiszedni, egyszerűbb másik felhasználót csinálni, és ami kell átmásolni a régiből.

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.