Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) czanga válasza Crus (#71250) üzenetére


czanga
őstag

Dehogy. :N Micimaci készletet nem szállították ki, így kaptam egy 3200 Ft-ról szóló kupont, amit hozzá rendeltem, plusz lejött a 10%-os legó akció és ingyen box, mert Visa kártyával fizettem.

(#71252) Crus válasza czanga (#71251) üzenetére


Crus
őstag

Köszi, így már világos!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#71253) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#71243) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Elég jól haladsz a Razorral, bár azért még van hátra egy két lépés :) Még nem tudtam pontosan eldönteni mi lesz a Rovargyűjtemény sorsa, bár már most van jópár általam korábban összerakott apró Sw, Creator 3in1 szett amitől majd meg szeretnék válni csak kedven nincs feltenni sem a jófogásra, se ide a táblázatba. Na meg bent ragadt nálam pár bontazlan HP meg Ninjago szett is amik majd mennek eladásra, karácsony előtt talán elkopnak, de annyi szettem van dobozokban nekem is, hogy azt se tudom már mik vannak meg :)

(#71254) GALARDO válasza RapaNui1 (#71247) üzenetére


GALARDO
addikt

Jöhet a következő rovaros készlet. :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#71255) RapaNui1 válasza GALARDO (#71254) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Hú ez durva. Nem vagyok bogaras, szépek ezek a rovarok, de valahogy a való életbem is távol állnak tőlem, nem nagyon szeretem őket, szóval ezyenlőre eleg volt ez az egy készlet belőle :)

(#71256) Tyler Durden válasza GALARDO (#71254) üzenetére

Nahh amit írtam a másikra a színek, itt a skorpió tetszetős, de pl ez a színvilág nekem nem begyere.. :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71257) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Eldorádó erőd. Ahogy korábban írtam gyerekkoromban nem volt Lego készletem egyetlen Fabuland Legot leszámítva, így mind a City, mind a kalózos, mind az űrhajós és egyéb témákból kimaradtam, ezért kiváncsivá tett a többiek kalózos szettek iránti nosztalgikus rajongása és gondoltam kipróbálom én is ezt a készletet nem mellesleg még tetszik is, szóval kiváncsi leszek rá. A doboz egyébként 10db számozott zacskót tartalmaz ezek többsége dupla, illetve van ami tripla zacskó, egy plusz számozatlan tasakot. A szokásos kartonban 3db kisebb és 1db nagyobb építési útmutatót, valamint egy papír zacskóban a vitorlát. Ez lassabb építési folyamat lesz, mint az elmúlt pár nap során, de azért nem fog hónapokig tartani. Szóval hajrá!

(#71258) Mozaart válasza Llew (#71249) üzenetére


Mozaart
aktív tag

És akkor teljesen elengedik? Tehat probalnak e keresni mas alternativat?
Vagy vissza mennek az ABSre? Annak fenyeben nem tetszik hogy evrol evre egyre tobb a kocka. De legalabb minosegeben eros lesz ujra.
Kerdesem, mikorra tisztulhat ki a gyartas tehat mikor lehet ujra 100% abs bol egy doboznyi szett. :) Tudom ezt senki sem tudja. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71259) apholyon válasza Tyler Durden (#71256) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nekem bejön ez is (bár alapból is imádom a lilát). Én közben teljesen belemerültem a studio-ba, nem baj, addig sem vásárolgatok össze-vissza... ;] Az egyik művem lassan elkészül, aztán beadom, hátha szerencsém lesz... De ha nem nyerek semmit is megérte, rég nem kötött le ennyire semmi... :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71260) Tyler Durden válasza apholyon (#71259) üzenetére

Hajrá, ha van fejlemény, szerintem ide bármikor bedobhatod az alkotásokat ;)

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71261) apholyon válasza Tyler Durden (#71260) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm, sajnos itthon nem nagyon értékelik, de egyébként sem vágyom nagy figyelemre, tökéletesen elég, hogy kikapcsol (ez mostanában a legfontosabb sajnos). Meg nem is akarom spam-elni a fórumot, max segítséget kérek (mint eddig... :DDD ).

Habár a véleményeteket megköszönöm, több szem többet lát, írjátok mi tetszik, mi nem tetszik, mit kellene másképpen, más méretben, más színben, stb... Lofis projekt itt tart, még egy fejhallgatót hegesztek, illetve a lap helyett füzet és kész a tervek szerint... Egyébként ha valaki nem tudja mi ez, egy chill-es YT csatorna / közösség (aminek most stílszerűen van egy Lego-s különkiadása is...). Itt a challenge, illetve a saját tervem:

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71262) Tyler Durden válasza apholyon (#71261) üzenetére

Nagyon jól néz ki, lenne időm meg energiám én is fektetnék ebbe időt. Főleg ha az igazán jó ötleteidet meg is valósítod és megrendeled hozzá az elemeket.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71263) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egyeseknek teljesen elmentek otthonról. 15-ért árul valaki egy kis elemszámú Mandalorian N1 moc-ot, 18-ért meg már megkapod a rendes gyári szettet több elemből, jobban kidolgozva.
És még mindig divatis ÁK áron, vagy picit fölötte árulni a marketen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71265) edgR válasza Dilikutya (#71263) üzenetére


edgR
őstag

és ezen te kiakadsz (n+1 -edszer), és még ide is beírod (n+1 -edszer)

biztos én veszek be az átlagosnál több leszarom tablettát reggelente , de ebben az esetben nem lenne egyszerűbb tovább görgetni? :)

(#71266) maross válasza Dilikutya (#71263) üzenetére


maross
veterán

Mert tobb evvel elore gondolkodik :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#71267) Crus válasza apholyon (#71261) üzenetére


Crus
őstag

Oh wow!!! Ezen most lehidaltam! Ez tényleg full saját kútfő? :R
(Kár, hogy nekem ez a Lofi akármi sose jött át, de ettől ez az idea, még kegyetlenül üt!)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#71268) HUN_Sector válasza Crus (#71267) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

én azt se tudom mi az a Lofi girl, pedig van három gyerekem.

(#71269) Throme válasza apholyon (#71261) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is tetszik ez a terv!
Jó lett.

Erre mondják, minden rosszban van valami jó, törött kézzel szárnyal a kreativitás :K

#71268HUN_Sector
Nekem sincs lövésem mi ez a lofi, de maga a dizájn jól néz ki.
Leginkább a kis fa, a kávés bögre, gőzölögve és a toll, ami első körben bejön

[ Szerkesztve ]

(#71270) maross


maross
veterán

Ezt is el tudnam viselni:

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#71271) RapaNui1 válasza maross (#71270) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen ez gyönyörű.

(#71272) apholyon válasza Crus (#71267) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm és a többieknek is. Igen, erre nem is akartam nevezni, csak a másikra, de beugrott ez az ötlet, hogy gőzölgő kávé vagy tea párájából felhők, abban hangjegyekből Lofi... alatta könyveken a Girl... Lassan elkészül, csak a fejhallgató alsó részével és az elhelyezésével nem vagyok maradéktalanul elégedett... Bármilyen tippet, tanácsot továbbra is elfogadok! A Lofi Girl-t én sem ismertem ezelőtt, néha hallgattam (talán) ezért is linkeltem, de egyébként bejön, nyugtató zene... (gyerekekhez semmi köze).

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71273) Djuree válasza RapaNui1 (#71257) üzenetére


Djuree
félisten

bakker, van olyan amit te nem veszel meg? mert nem úgy láttam. :C
hova rakod ezt a sok legót összerakva? van valami 200m2-es lego szobád? :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71274) RapaNui1 válasza Djuree (#71273) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Sajnos nincs. A látottak jó része nem marad meg, ami meg mégis azt vitrinben tárolom, már ami belefér. Épp elfogyott egyébként a hely szóval kellene vennem még pár vitrint :)

(#71275) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#71274) üzenetére

Nekem 2 barátom van aki legozik. Mindkettő komolyabban nálam, viszont a hely ugyanúgy para. Egyiknél külön lego szoba van /semmi extra ~12nm/ és tele van, így kb 15 készlet dobozban van nála /concorde, hókuszpókusz, Eldorado stb/. Nálam mondjuk ez már offos, ha annyira tetszik, akkor vmi réginek mennie kell, vagy egyáltalán nem veszem meg. Dobozban így is tárolok pár dolgot, de azokat meg fogok építeni, viszont ha esély sincs rá, akkor inkább kimarad..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71276) Djuree válasza RapaNui1 (#71274) üzenetére


Djuree
félisten

nekem 2 ikeás detolf vitrin van de azokba csak a kicsik férnek, kicsi a szobám de tele van polcozva, azokon is legók, meg a szekrények tetején is. de bontatlan dobozban több van, nem fér sehova, de a tudat hogy ott vannak ha lesz hely az megnyugtat. :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71277) Segal válasza RapaNui1 (#71274) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem inkább téglát vegyél kezdésnek ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#71278) geriand76


geriand76
csendes tag

Emag 10% akció.
Pld. a fel készlet egész jó áron van.

(#71279) Gizmo86


Gizmo86
csendes tag

Csináltam egy ilyen kis növénnyel benőtt házat.

(#71280) Tyler Durden válasza Gizmo86 (#71279) üzenetére

Adom, pofás lett a végeredmény :C

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71281) csaabz válasza Gizmo86 (#71279) üzenetére


csaabz
őstag

Klassz lett, éljenek az egyéni kreációk! :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#71282) sb válasza csaabz (#71281) üzenetére


sb
veterán

Úgyúgy! Szaporodnak és ez tök jó. Kicsi mondjuk növényzet-irigységem is lett tan(HP) sokkocka/épület elem irigység mellett, de az nem baj. :D

@apholyon
Soha nem hallottam én sem erről a témáról de a leírás alapján tök jól átjön, ötletes (és igényes) lett szerintem amit készítettél.

(#71283) Djuree


Djuree
félisten

hát srácok, 6 évesek a gyerekeim, szinte minden legójukat szétszedték már (hiába mondtam nekik hogy ha ömlesztik én ki nem válogatom utána) és egybe öntötték, nagyobbakat is, csillagromboló stb., olyanokat építenek belőle hogy leszakad a pofám, pörög, forog, mozgó részek vannak benne, világítás!, és tényleg jól néz ki, építettek egy batman barlangot, komolyan jól néz ki, kis változtatás után hivatalos készletnek is elmenne sztem. kérdezem ezt hol láttátok, hát a legos mesében volt, és amit abban láttak lemásolták, de jobb mint az eredeti ami a mesében volt. :Y
lehet lego tervezők lesznek, én kegyetlen sok mocot rakok össze de csak utasítás alapján, fejből nekem nem megy, hátha nekik ez is jobban fog menni. de egész nap képesek legózni, közben tv-ben nem meséket néznek, hanem állandóan valami speed buildet kell nekik youtube-ról benyomni vagy valami összerakásit a tableten amit végiglapoznak. az anyjuk basztat is érte hogy ez már sok ("ebbe te vitted bele őket"), más kint játszik, ezek bent legóznak inkább. :))
én is sokat legóztam kiskoromban, de ennyit én sem. ilyesztő kicsit néha...jó ez így vagy nem fene tudja. ezek majd nem piát meg cigit vesznek, hanem legót. :DDD bár ez nem akkora baj...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71284) Tyler Durden válasza Djuree (#71283) üzenetére

Én irigylem azokat akik így tudnak építeni, többször leírtam már, hogy én kocalegós vagyok. Eredeti készleteket vagy MOC-t kirakok, de itt véget ért a sztori, ezért is örülök, mikor fórumtársak dobálják be a jobbnál jobb alkotásaikat :K

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#71285) Mauzes válasza Djuree (#71283) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem is így van vele az 5 éves fiam, mármint hogy mindent szétszed, kombinál, stb. Én más beállítottságú vagyok, pedáns gyári szett építő és egyben tartó, így én a rohadt nagy rendetlenséget látom, meg tuti elem elvesztést, és hogy lehetetlen lesz a készleteket visszaépíteni. :)

Persze tudom én, hogy a Lego lényege a kreativitás, szóval tőlem azt csinál a szettekkel, amit akar. De oda viszont már kezdek eljutni fejben, hogy bontatlan készleteket (amik drágák) teljesen felesleges vásárolni neki, egyszeri összerakás után úgy is szét lesznek "barmolva".

(#71286) geriand76 válasza Mauzes (#71285) üzenetére


geriand76
csendes tag

Nekem már kinőtt belőle a lányom (azért évente egy-két alkalommal ráveszem, hogy rakjunk össze valami nagyot), de Én is a füzet a szentírás tábort gyarapítom. És valóban, amint össze van öntve, már a kis manó sikít bennem, hogy elvesznek, elvesztek:-D
Azért néha rámjön, hogy kéne MOC-olni, de ahhoz kellene lennie ömlesztve, de csak pár készlet van zacskózva. Ja és azokat is kétszer átnézem megvan-e minden mielőtt elrakom :-D Talán avval több idő megy el :-D

(#71287) Dilikutya válasza Tyler Durden (#71284) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gyerekként semmi más dolgom nem volt, mint építeni, a farmból is kalózhajó, középkori vár és AT-AT épült. :) Fekete lovagi sisak volt Vader sisakja. :)
II. világháború: volt tank, romok, a kalózok voltak a nácik, egy régi rendőrtiszt a náci tiszt, a városiak meg a szövetségesek. :) A kalózhajó gerincének egy piros Fabulon repülő szárnya volt lefektetve. Gyerekként ugye az ilyesmi dolgok még nem korlátoznak, sokkal szabadabban építesz. Bármit megláttam, akár katalógus, akár valami filmes élmény, leutánoztam a kevés és abszolút nem passzoló elemből, és jókat játszottam. Igaz, összeszámoltam, az összes gyerekkori legóm volt 1200 elem, nem volt nagy gond szétszedve, ha valami gyárit akartam megépíteni.
A kreativitás ma is megvan, csak szinte már bekorlátoz, hogy tudom, mennyi, milyen jó elem van, és építéskor arra gondolok, ide pont az lenne jó, ami nekünk nincs is. Meg ugye láttam már sok nagy szettet, MOC-ot, így mindig a nagy ötleteken agyalok, gyerekként ilyen nem volt, adva volt, miből lehet dolgozni, és abból kellett megoldani. De mivel a gyári készletek is sokkal baltával faragotabbak voltak 30 éve, és amúgy is csak kis képen láttam őket a katalógusban, így ez sem volt gond. Néha ez a sok lehetőség inkább korlátoz, mint segít.

Manapság gyári szettet nem szívesen szedünk szét, a klasszikus építéshez én is rendelgetni szoktam, standard falazó építőkocka amúgy is egyre kevesebb van a készletekben.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71288) Xboxone40


Xboxone40
csendes tag

A Star Wars diorámák közül ez volt az első??? :Y Már örültem, hogy mind meg van erre kiderül ez már ki van vonva :(
https://www.youtube.com/watch?v=AjP4x5lxooE

(#71289) Crus válasza Xboxone40 (#71288) üzenetére


Crus
őstag

Ezzel az erővel, akkor vadászhatod le a 75294-et is...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#71290) beamen válasza Crus (#71289) üzenetére


beamen
tag

Ezeken már gondolkodtam én is, de valahogy nem tudom ide sorolni ezeket.

(#71291) Crus válasza beamen (#71290) üzenetére


Crus
őstag

Egyetértek. Ha ennyire belendülünk, akkor jöhet a 75365 (Yavin 4 a lázadók bázisa),
a 75334 (Obi-Wan Kenobi vs. Darth Vader), 75326 (Boba Fett trónterme) és még sorolhatnám.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#71292) Xboxone40 válasza Crus (#71291) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Azért azok nyilván nem azok, de a videóban is elhangzik az, hogy az első ilyen tipusú készlet... Köszönöm, megnézem mennyiért vesztegetik :R Az egyik kedvencem a Birodalom...

[ Szerkesztve ]

(#71293) 5150head válasza Dilikutya (#71287) üzenetére


5150head
senior tag

Kb nekem is így volt, de pl volt olyan szett ami nem ment az ömlesztettbe, de volt amit simán belevágtam. Ki tudja miért volt olyan amit összeraktam a leírás alapján és csak azokkal játszottam vagy az ömlesztettből építettem hozzájuk.
Pl volt egy offroad járgány, amit most nem találtam meg, de hasonló a 6672höz (pl az is megvan amúgy, csak az ömlesztettben), meg volt a 6559, amire tutira emlékszem h összeraktam és úgy játszottam velük nagyon sokat.
Nálam is volt tank piros épület kockákból meg gumis kerekekből :))

(#71294) koncsik válasza Xboxone40 (#71292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71295) Mozaart válasza Mauzes (#71285) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Erről az egyszerű ellentétre épít a The Lego Movie. :) Az Apa összeragasztja a Gyermek szétszed, kombinál.
Erre épít a most futó tv-s Lego ad is. Akik már elfelejtettek játszani.
.
Át kell billentsük közösen a fórum mérlegét PLAY-ra PRICE helyett. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#71296) Xboxone40 válasza koncsik (#71294) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Köszi, de ha a császári trónterem is az, akkor a meditációs kamra is simán belefér ebbe a kategóriába, diorámaként hivatkoznak rá külföldi fórumokon is :( Találtam itthon 9 eladónál Bl-en, beszerzem mert webshopban már nem kapható sehol....

(#71297) 5150head válasza Mozaart (#71295) üzenetére


5150head
senior tag

Ha belegondolsz egy kicsi/közepes szettben is mennyi lehetőség van, csak meg kell látni h mi hozható össze belőlük. Ahogy a fórum példája mutatja helikoptert pl bármiből. :DDD

(#71298) apholyon válasza Crus (#71289) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ezt mondjuk újra kiadhatnák, annyira ikonikus, vinnék, mint a cukrot... Mondjuk amilyen faék, összeBL-ezni sem nagy dolog, legfeljebb más figurákkal ha azok drágák...

Én csak a Trench Run-t vettem meg, egyrészt mert az tetszett a legjobban, másrészt mert az volt értelmezhető akcióban... szvsz nagyon túlárazták ezeket az SW diorama-kat, pedig a legtöbb bejön, de én így elengedtem...

#71282 sb Köszönöm, igyekszem. Tényleg érdemes hallgatni, jó chill-es. Az animáció és az érzések alapján csináltam... Egyébként jók ezek a tematikus kihívások, jó dolgok születnek. A STEM témához például felfrissítettem a tudományos-történelmi tudásomat...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71299) Giantpumpkin válasza Dilikutya (#71287) üzenetére


Giantpumpkin
lelkes újonc

Pont ezen gondolkoztam a napokban. Gyerekként volt egy szatyornyi legom és bármit megépítettem amit akartam, mindig volt valami ötlet.
Most felnőttként megvettem kb 30 szett legot, van 15-20 ezer elemem és nem tudok építeni semmit. :DD "nincs egy göncöm se" ahogy a csajok mondják

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#71300) draco31


draco31
veterán

Picit kicsi lett a kép, Auchan

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.