Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Freddy76


Freddy76
addikt

Lassan átkeresztelhető a topik, javaslatom: "Tapasztalatok, kudarcok és sikerélmények online Lego vásárlással".

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#37502) maross válasza Freddy76 (#37501) üzenetére


maross
veterán

:)

Inkább azt mondjátok meg, ha nem akarom kibontani az Amelia-t, most adjam el, vagy mennyit kene raulnom, hogy ne csak +-1000 ft-ban legyen? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37503) R3ĐßuŁŁ válasza Freddy76 (#37501) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

:DDD :DDD :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#37504) balint82 válasza Djuree (#37488) üzenetére


balint82
senior tag

Nekem továbbra is feldolgozás alatt a státusza.

Izgulás van :)

Google Pixel 4a

(#37505) HUN_Sector válasza Freddy76 (#37501) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szerintem 10, nagyon max 12 lesz ennek az ára idén.
Afelett balekot kell találni.

3-4 év alatt 15 körül tetőzhet. Nem ünnepi készlet, nincs neki szezonja.

(#37506) ayo válasza HUN_Sector (#37505) üzenetére


ayo
addikt

3-4 év alatt ha így haladunk az a 15 ezer ér majd 5 ezret :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#37507) Freddy76 válasza maross (#37502) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem tudom. Kérdezd meg a neppereket.

Akarom mondani azokat a topiktársakat, akik ha nem lennének topiktársak, nepperek lennének :DDD .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#37508) maross válasza Freddy76 (#37507) üzenetére


maross
veterán

Mindenkihez szolt, szivesen eltennem egy polc melyere, ha 10 helyett 14-et er 2 ev mulva. Kijonne a kulonbsegbol egy kis speed champions :).

Mas: gyereknek vettem egy legot 5-6 éve, el is feledkeztem róla. Ma eszembe jutott, nagy hévvel meglesem mi az, egy LEGO World Racers - Krokodilos mocsár (8899), 14999 helyett nem tudom mennyeirt vettem még akciósan gémklubból :). Mondom szuper, tuti megéri már a súlyát aranyban így, hogy már 5 éve kifutott, eladom és veszek belőle valamit ami tetszik. Facebookon februári hirdetés: 4500 bontva, bricklinken nezem, 8-10k a bontatlan :). Errol ennyit :).

Megint mas, ismet balint82-nek hala:

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37509) Segal válasza maross (#37508) üzenetére


Segal
veterán

A palackos szett végett akkor lehet rád írok 4-5 év múlva hogy harmadáron kéne :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#37510) Freddy76 válasza maross (#37508) üzenetére


Freddy76
addikt

Az ezredfordulón is sokan röhögtek azokon a pancserokon, akik Google részvényeket vettek a tuti Nokia részvények helyett... Ez egy ilyen játék.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#37511) adalbert1 válasza maross (#37508) üzenetére


adalbert1
veterán

Nálam a tavalyi húsvéti tojásból (40371) volt 2 dobozzal - az egyiket összeraktuk még akkor, a másik azóta a polcon porosodik, most én is gyorsan ránéztem, bricklinken magyar eladóknál 4k-nál kezdődik az ára, szóval ebből sem lesz meggazdagodás, sőt, mikor újdonság volt, talán még kicsit drágábban is elment volna (igaz ez sokkal gagyibb szvsz az Amelia Earhart készlethez képest).
Gyorsan végig is nézem a bontatlan készleteimet bricklinken, hogy vajon van-e, aminek értelmes ára lett.

(#37512) adalbert1 válasza Freddy76 (#37510) üzenetére


adalbert1
veterán

Pont ez fordult meg most a fejemben, miután megnéztem kb. mit érhetnek a bontatlan készleteim, hogy azért befektetésnek egy tesla vagy apple részvény, esetleg bitcoin jobb lett volna :)
15 olyan készletem van, aminek érdemben emelkedett az ára, és ha el akarnám őket adni, akkor ha bricklinkes legolcsóbb új áron elmennének, olyan 115k körül lehetne nyerni a beszerzési árhoz képest - a gond az, hogy igazából ezek közül egyikből sincs másik itthon, és nagy részét össze is szeretném rakni majd valamikor. :)

(#37513) balint82 válasza adalbert1 (#37511) üzenetére


balint82
senior tag

Van pár nekem, ami nagyon megszaladt.

Karácsonyi ajándék szettek durván, pár régebbi ideas, sw, kisbatmobile.

Btw van olyan oldal, ahol ha beírod a készleteid számát, akkor kiadja, hogy mostani értékén mennyit érnek szettjeid összesen?

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#37514) Mahrenburg válasza balint82 (#37513) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Legoneppermoneycounter.com :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#37515) balint82 válasza Mahrenburg (#37514) üzenetére


balint82
senior tag

Kamu, megadtam a bankkártya adataimat, de semmi sem történt ;]

@maross : wow, de jól néz ki. Hedvigről is lesz majd fotó?

Google Pixel 4a

(#37516) maross válasza balint82 (#37515) üzenetére


maross
veterán

Az még par nappal odébb van, kevés az idő :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37517) #75376384 válasza Freddy76 (#37501) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi, hogy ezúttal te jegyezted meg. :D Én anno 3 hsz után csak az anyámba nem lettem elküldve, amikor a vámos kérdésem volt. Ahogy anno amikor a hozzátok érkező cicáról beszéltünk is jöttek az igazságosztók.
Amit amúgy nem is tudom milyen másik topikban lehetne megbeszélni, mivel a macskásban nem mindenkinek van a háznál Lego
azonban a három naponta lefutott: hogy csomagolta, hol akciós, mit vittek el az orrom elől, mit vettek ki a csomagból és társaik teljesen okésak.

(#37518) sodokan válasza balint82 (#37513) üzenetére


sodokan
tag

https://www.brickeconomy.com/ bár én nem használom

(#37519) Pötyi válasza balint82 (#37513) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha felrögzíted a készleteidet, a brickset.com is megmondja, hogy a BL árakat alapul véve mennyit ér a gyűjteményed...

QNX is cool!

(#37520) Llew


Llew
senior tag

https://hvg.hu/gazdasag/20210310_Nagyon_bejott_a_karanten_a_Legonak

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#37521) lamazonia


lamazonia
tag

Nekem is megjött a szombat 3 órás rendelésem.
A 42110 lego defender dobozával nem vagyok túlságossan elégedet, itt ott nyuzotnak tűnik. Viszont ceffet nagy, karanténos estékre jó buli lesz, tervezek belőle timelapst csinálni.
A 40450 Amelia Earhart rendben mellé csomagolták, meglepődtem milyen kicsi a doboza a másikhoz képest.
Ezt esetleg elpasszolnám, ha valakinek kell/lemaradt róla, mert engem csak a defender érdekel. Nepper/Lego csoportokba láttam hogy 10ért megy, ha valaki eljönn érte a 6. kerületbe, akkor 9ért megkapja.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#37522) maross


maross
veterán

Lego vidiyo-val csak ovatosan, 3-bol 3 telefonra nem telepitheto az applikacio...meg egy utolso lehetoseg lesz majd delutan. Google storeban boven 2 alatt van az ertekelese az appnak..

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37523) Gergőke88 válasza lamazonia (#37521) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azért topikban nem kezdjünk el hírdetni....

(#37524) balint82 válasza balint82 (#37401) üzenetére


balint82
senior tag

Nah, még alá is ment valaki bőven:

Most láttam valamelyik fb csoportban 41.9e áron adta valaki a nagy és a kicsi Porsche - t együtt (10295 és 75895).

Google Pixel 4a

(#37525) LÁZ válasza lamazonia (#37521) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az ilyen dolgokat kéretik aláírásba berakni legközelebb :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#37526) Gergőke88 válasza balint82 (#37524) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen de Nyíregyházán....

(#37527) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A LEGO a járvány nyertese :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#37528) t-bali3


t-bali3
senior tag

Az Amelia szett (40450) egységára amúgy kocka.hu-n 6.000 Ft.
Legalábbis a számlán ennyit adnak meg.

Tudom kereslet - kínálat csak írtam :)

(#37529) bandus


bandus
veterán

én megrendeltem a jeep wranglert, remélem tartják az 1-2 munkanapos határidőt és hétvégén már összerakosgathatom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37530) Freddy76 válasza LÁZ (#37525) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem akarok kötekedni, emellett te is tudod, hogy kedvellek, de ha elfért neked a múltkori PS5 hirdetésed, akkor talán egy ilyen egyszeri, jószándékú off is elfér.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#37531) LÁZ válasza Freddy76 (#37530) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

elfért, azért sem töröltem ;) , 1x mindenkinek oké részemről, mert ez szerencsére nem egy modi meeting topik, hogy azonnal szankcionálva legyen....én a jövőre nézve javasoltam a megoldást :K

@mindenki: bájdövéj 15.étől jön a nyusziház ajándék....micimackó 18 v 16 a vipeknek?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#37532) lamazonia válasza LÁZ (#37525) üzenetére


lamazonia
tag

Bocsánat, edittálni már nem tudom, ha gondolod töröld.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#37533) balint82 válasza Gergőke88 (#37526) üzenetére


balint82
senior tag

Miért mi van Nyíregyházán, Porsche gyár? :D

Google Pixel 4a

(#37534) ayo válasza balint82 (#37533) üzenetére


ayo
addikt

szállítási költség

http://jateknaplo.blog.hu

(#37535) Gergőke88 válasza balint82 (#37533) üzenetére


Gergőke88
addikt

gondolnám, hogy a gyárból hozta ki, vagy telekom krátyával vette, de az meg ott nem lesz.
mésképpen nem igazán éri meg 50e ft-ért eladni a csomagot...

(#37536) Throme válasza Freddy76 (#37530) üzenetére


Throme
veterán

Én múltkor itt egy pár darabos Lego alkatrészt kérdeztem volna meg, hogy kinek lenne, mert hát miért ne elsőként fórumtárstól vegyek.
Kvázi nem hirdetés volt, hanem ilyen "keresek" téma és Lego.
Rendszerüzenet jött, hogy törlésre került a hsz. Mehettem pü-zni...sokkal jobb tényleg.
Hogy ez kinek fáj....

#37525LÁZ
Na, ez meg a másik idiótaság. hsz-be nem lehet megkérdezni, hogy egy szett esetleg kinek kéne, de ha aláírásba berakom az úgy jó. Aztán majd mindenkinek válaszolok valami f@szságot a hsz-ére, hátha felfigyel valaki a "hirdetésre"...akarom mondani az aláírásomra... esetleg utalok rá, hogy milyen csúcs az aláírásom....
A fórum megnevezésében a "trükkök" ezek szerint erre utal ;]
Az is ott van, hogy klub. A klubban szoktak beszélgetni az emberek....
Tudom ha nem tetszik el lehet takarodni, és ott van a hardverapró....

(#37537) Janaboy válasza Throme (#37536) üzenetére


Janaboy
veterán

A szabályok szerint a keresés is hirdetésnek minősül, így az sem mehet.

Az aláírásba való hirdetés egy szándékosan bent hagyott lehetőség, pont azért hogy ne a topikot zavard vele, legalábbis ne mint hsz.
Egyik Facebookos csoportban látom ezt elburjánzani (nem adok veszek), de olyan szinten tele van hirdetésekkel, hogy lassan nem tom minek vagyok a csoportban.

@Freddy76: az én értelmezésemben a Playstation 5 az nem haszonnal való továbbadás volt, hanem csak egy lehetőség átadása, hogy átvegye, ami viszont megengedett.
Ha viszont pénzért adta tovább, akkor persze nem maradhatott, főleg nem mint TG.

@LÁZ: hivatalosan törölni kellett volna a hszt, mert így akkor minden ide betévedő hirdethet egyszer.

Janaboy

(#37538) maross


maross
veterán

AT-ST Raider raktaron legoeknal. Megeri keresgelni valamit hozza, 32675 folott ajandek Amelia repcsi.

Kis szakadásért érdemes kocka.hu-n reklamalni? (kb egy centi az oldalán)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37539) balint82


balint82
senior tag

22e, azta de megszaladt az ára. :O

Google Pixel 4a

(#37540) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Év elején a 18990-es árra rádobtak egy 15%-ot.
De nézd másképp. Itt még be tudsz szállni a rallyba, nem 35-ért kell megvenned :)

(Oké, ha 12-ért vette valaki - én - anno, az jobb deal volt :D )

(#37541) magickonfig


magickonfig
tag

Nha Extreme Digi a mai nap törölte a márc.1-én rendelt Lego Bonsai fáimat is a Virágcsokrokkal együtt :N :N Pedig előtte küldtem el a szép Fogyvéd levelemet JeepD kollega segítségével.
Mehet a következő levél úgy érzem :W

(#37542) JeepD válasza magickonfig (#37541) üzenetére


JeepD
újonc

Legalább bíznák a vevőre a döntést, hogy meg szeretné-e várni a termék beérkezését vagy vagy sem. Egyik tétel sem kifutott darab, feltételezem hamarosan kapható lesz újra.

(#37543) koncsik válasza JeepD (#37542) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

De az ára feltehetőleg nem ugyanaz lesz (nem akarjék annyiért adni)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#37544) Segal válasza koncsik (#37543) üzenetére


Segal
veterán

Itt van a kutya elásva. Én ugyanezt a harcot vívtam az Alzával vga ügyben amikor törölték a rendelésem hogy sajna nem tudják beszerezni.
Persze írtam nekik hogy jön amikor jön, maradjon a rendelés meg amennyire nem tudták beszerezni került fel a honlapjukra várható érkezési idő (igaz nem lett belőle semmi), de ott is annyira egyértelmű volt hogy csak azon az áron nem szeretnék már biztosítani a terméket...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#37545) magickonfig


magickonfig
tag

Imádom amikor nyálcsoragtó hülyének nézik az embert ezek a gigászi webshopok...

(#37546) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Nincs hiány belőle...
https://lego.arukereso.hu/lego/creator-bonsai-fa-10281-p610977678/
Ha valóban lego hungária készlethiány lenne, ezek már nem lennének.

(#37547) ayo válasza HUN_Sector (#37546) üzenetére


ayo
addikt

Tescókban is akad, ahogy FB-n néztem edigital áron. Egy pl. arénában volt, de ált, vidéki boltokban volt.

http://jateknaplo.blog.hu

(#37548) adalbert1 válasza maross (#37538) üzenetére


adalbert1
veterán

Az Amelia készletnél vajon mennyire veszik komolyan az 1 háztartás/1 ajándék készlet limitet a lego shopnál?
Mert 1 már jön a kovácsműhellyel, ajándék nélkül azért nem biztos, hogy invesztálnék az AT-ST-be, ugyan a Mandalorian tetszett, a minifigurája is tetszik a karakternek, de ezeket a 2 lábú lépegetőket sose kedveltem annyira a 4 lábúakhoz képest.
De lehet, hogy inkább a következő ajándékra hajtok majd micimackóval az akcióváltásnál (ha addigra megjelenik)

Ma megérkezett a Barracuda Bay is a kocka.hu-tól - hát majdnem azt érzem, mint mikor kb. 30 éve karácsonykor a kezembe vehettem a Castaway's Raft-et, igaz a legnagyobb öröm az lesz, mikor a gyerekkel ezt és a Creator kalózhajót is összerakjuk. :B

(#37549) bobafett


bobafett
tag

Megint jön egy Target exkluzív. Remélem lesz azért akár SaH-ban is!

(#37550) HUN_Sector válasza adalbert1 (#37548) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Tavalyig rendeltem tőlük, akkor bármennyit be tudtam rántani egy adott ajándékkészletből.
Azóta nincs lakcímem (csak papíron), hrsz-re meg nem merem berizikózni a rendelést :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.