Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) kobipeti válasza adrian360 (#17700) üzenetére


kobipeti
aktív tag

korral jár, azt vettem észre hogy idővel, inkább több kötöttek veszek, mint kötök. Inkább verseny előtt volt probléma, az említett 8-as damil, 18-20-as horog, ott elég rossz hatékonysággal kötöttem. :D észre se vettem hogy az 25db :)

[ Szerkesztve ]

(#17702) zolynet válasza forras2 (#17695) üzenetére


zolynet
addikt

a lapkásnál használok egy plussz damilt (30-as v 35-is U alakura 'hajtva') amivel áthúzom az egészen, így nem bújik ki sehonnan ;)

Life is too short to stay stock!

(#17703) Jofi81


Jofi81
őstag

Ti szoktátok ilyenkor télen karbantartani az orsókat? Én régen mindig szétszedtem, kitakarítottam, bezsíroztam őket, az újabb orsóimmal viszont még sosem foglalkoztam így. A kis pergető orsóm viszont most kezdi a 4. szezonját, lehet hogy nem ártana neki.

(#17704) kobipeti válasza Jofi81 (#17703) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Nagyon függ az orsótól, egyszer felnyitottunk egy tizensokéves shimano gtm-et link, na az tök felesleges volt..... :DDD

(#17705) Jofi81 válasza kobipeti (#17704) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez konkrétan egy DAM Quick Shadow 530 FD.

(#17706) forras2 válasza Jofi81 (#17703) üzenetére


forras2
őstag

Én szét szoktam szedni őket... Bár nem tavasszal, amikor kezdem a szezont, pár nappal előtte.

(#17707) forras2


forras2
őstag

Srácok

Erről mi a véleményetek?

(#17708) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Szép kártyával lehet horgász engedélyt kiváltani szerintetek? :DD

(#17709) Argos válasza _Csaba_ (#17708) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Egyesületfüggő. Balatonnál, Tisza-tónál van rá lehetőség, bizonyára máshol is. Utána kell érdeklődni az adott egyesületnél. De, tudtommal állami engedélyt nem, csak területi engedélyt lehet váltani vele.

...elmúlik...

(#17710) Argos válasza forras2 (#17707) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az tény, hogy legjobban az adott vízben fellelhető, megszokott táplálékkal lehet kapásra bírni a potykákat, bármennyire is kíváncsi halak, a bojlihoz vagy tigrismogyoróhoz vagy ehhez hasonló dolgokhoz szoktatni kell őket.
Az viszont számomra kissé fura, hogy ennyire degradálja a cikk a növény eredetű etetést, csalit, mármint hogy az csak kiegészítő táplálék lenne a ponytoknak..

...elmúlik...

(#17711) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ti is vermeltek mint a halak? ;) Senki nem horgászik télen? :)
Most voltunk lent 5 órát 4en, de semmit nem fogtunk, 3 úszós, a többi mint fenekezés volt :W
Lekgözelebb már tervezünk a Strand kifolyó elé menni, ott meleg víz folyik ki, hátha ott vermelnek a halak :C

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#17712) zolynet válasza FireFox1996 (#17711) üzenetére


zolynet
addikt

még Döme új videóját sem volt időm megnézni nem hogy a botjaim felé menjek.
De azért te csak menj és írd meg bármilyen eredmény is szülessen, legközelebb biztosan görbülni fog! ;)

Life is too short to stay stock!

(#17713) FireFox1996 válasza zolynet (#17712) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Kacsát már fogtam az idén, kb 2kg-s volt, pergetés közben sikerült megakasztani :Y , de visszakapta a szabadságát :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#17714) zolynet válasza FireFox1996 (#17713) üzenetére


zolynet
addikt

hoppá :C
gondolom a 35ös dróttal nem sokáig fárasztottad :DDD

Life is too short to stay stock!

(#17715) FireFox1996 válasza zolynet (#17714) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Esélye sem volt szabadulni :C kb. 50m-re volt tőlem, és fél perc alatt betekertem a partra :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#17716) Steady74 válasza FireFox1996 (#17715) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:D

Zoly: lehet van benne bufi, nézd meg :)

(#17717) adrian360 válasza zolynet (#17712) üzenetére


adrian360
őstag

ez a videó szerintem most nagyon gyenge lett, oké mindegyik videó nagy része a reklámról szól, de ez csak a gumikukorica csalitüske körül forog.31 percből 30

[ Szerkesztve ]

(#17718) odrif válasza adrian360 (#17717) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

meg a feeder körül, a hagyományos fenekező horgászat az nem dívik már ezek szerint.

20 éve a Prohardveren

(#17719) Steady74 válasza adrian360 (#17717) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azert ez a gumikuki csalituske kombo nem mai gyerek en mar ket eve igy horgaszom es elkepesztoen eredmenyes. Zolyek is lattak teresken, elso dobasra egy gyonyoru, 9 koruli ponty lett az aldozat.

(#17720) adrian360 válasza Steady74 (#17719) üzenetére


adrian360
őstag

sok helyről ezt hallom, de ez haldorádós gumikukorica mindennél ötvenháromszor jobb, a csalitüske bár ugyan az mint a top-mixes, mégis ez a világbajnok sohanemvoltmégilyenjó :DD :DD :DD .

(#17721) Steady74 válasza adrian360 (#17720) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem tudom ez milyen jó lesz, ez új termék. eddig a korum kukoricáját használtam. a hd-s abban több, mint a korum, h ez valami ízesített takonyban ázik.

csalitüske tényleg jó dolog szerintem 3 éve már, hogy használom vagy már 4 is nem tudom, amióta forgalmazzák. mindent fel lehet rá tűzni, eszméletlen gyors a csalizás, nem repeszt szét semmilyen pelletet.

(#17722) zolynet


zolynet
addikt

Volt kollégám írása: Sebes szösszenet
Hatalmas grat neki! Az ilyen írásokat hiányolom. :K
Kit érdekel Döme full marketinges videója, áhh.

Life is too short to stay stock!

(#17723) Argos válasza zolynet (#17722) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Brávó! :C
Kellemetes iromány, kellemes emlékekről.
Bárcsak már 15+ lenne celsiusban! :O

...elmúlik...

(#17724) musli26


musli26
tag

Feederbotnál kötelező a nyeletőfékes orsó?
Vagy csak "divat":)
Ki milyet használ?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#17725) Steady74 válasza musli26 (#17724) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ezek a bedobált kérdések... szerinted?

szerintem hasznos, én szeretem. medium feedereken ilyet használok emiatt, távdobókon meg ilyet

(#17726) Argos válasza musli26 (#17724) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Eleve mijaz', hogy féderbot... vagy fenekezel, vagy úszózol, vagy pergecc'... Az, hogy milyen divatnévvel illetnek egy adott botot, -orsót, zsinórt, etetőanyagot..stb.- az olyan, mint amit minap láttam egy üzlet kirakatában. Erőteljes kozmetikai reklámszaküzlet volt vala, nevesítve: 3D műszempilla! ........ Mer' bazze, eddig csak kéttdében volt, és csak szagoltad, meg ízlelted?! vagy mi? Na, ilyen a feederbot is.
A feeder-ezés, az kb. annyit tesz, hogy etetsz a halaknak, mielőtt csalit dobsz nekik. (az angol feed ~ etet szóból ) Az, hogy ezzel xy botot, orsót, zsinórt el akarnak neked adni, ezzel a célzattal, az bullshit..
És sokan másznak bele, mert eztet mongya' nékik a gyártó által jó erőssen szponzorált peca-tálentum.
Uff beszéltem...

...elmúlik...

(#17727) adrian360 válasza Argos (#17726) üzenetére


adrian360
őstag

azért a feederezés nem annyiból áll hogy beetetsz :D a rezgőspicces módszer miatt lesz az feeder. a match bot meg eredetileg 'verseny' botot jelent, mégse az jelenti hogy azzal csak versenyezni lehet ...

(#17728) BÁ Nutrition válasza Argos (#17726) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Uff beszéltem..." - de minek :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17729) lazlogogola válasza Argos (#17726) üzenetére


lazlogogola
tag

Neked lövésed sincs a pecáról,ha ilyeneket írsz! :W
Inkább ne szólj hozzá,ha nem tudod. :(

Uff

(#17730) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Én új egyesülethez csatlakoztam. 4200Ft-ot fizettem! :DD Hála a horgászjegyek.hu -nak.

(#17731) wrox válasza _Csaba_ (#17730) üzenetére


wrox
senior tag

Miért fizettél 4200 ft-ot? Mi van ebben az árban?

(#17732) _Csaba_ válasza wrox (#17731) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Éves horgászengedély. Velencei tavon nem tudok ezzel horgászni ennyi.. :)

(#17733) wrox válasza _Csaba_ (#17732) üzenetére


wrox
senior tag

Ezt nem értem.
Vettél "éves horgászengedélyt" 4200 forintért , velencei tavon nem tudsz horgászni.
Fejtsd már ki bővebben. :D

(#17734) musli26 válasza Argos (#17726) üzenetére


musli26
tag

Hallod te mit szívtál????
Gyorsan állj le róla.
Mert más dimenzióba vagy az tuti!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#17735) adrian360 válasza _Csaba_ (#17732) üzenetére


adrian360
őstag

van egy állami éves engedélyed-tagdíjad és fogási napolód, aztán oda veszel napijegyet ahova akarsz nem ?

(#17736) Jofi81 válasza adrian360 (#17735) üzenetére


Jofi81
őstag

Gondolom ez lehet az.

(#17737) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ajvé.. meg ne tessenek már skalpolni.. :Y
Nagy különbség ám, hogy a kapásjelzőt nézed vagy a spiccet.. :K
Egyéb iránt, csak arra szándékoztam rávilágítani, hogy az épp felkapott divatnevekkel etetnek be (feedereznek :DDD ) a gyártók illetve marketingesek..
No, mindegy! Uram bocsá', nem akartam senkinek a lelkébe gázolni! :(

...elmúlik...

(#17738) Steady74 válasza Argos (#17737) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Finoman mondva nem nagyon konyítasz a modern pecázhoz, kicsit durvábban nagyon nem konyítasz a modern pecához, durván fogalmazva tiszta hülye vagy.

(#17739) Argos válasza Steady74 (#17738) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Azért, mert nem költök százezreket modern horgászfelszerelésekre, már hülye vagyok. Aha, értem én.. :O
Viszont megköszönném, ha ezt a hangnemet és a személyeskedést mellőznétek! :U

...elmúlik...

(#17740) adrian360 válasza Argos (#17739) üzenetére


adrian360
őstag

nem azért vagy hülye mert nem veszel 100 ezerért horgászcuccot, hanem azért mert olyanokat mondasz ami baromság, látszik hogy nem értesz hozzá, de osztod az észt.

(#17741) Gézengúz válasza Argos (#17739) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azért én valahol együttérzek Veled, de tudod mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.. Úri hobbit csináltak már ebből is..Én is megtehetném, de ennyit nem ér meg nekem, van egy munkatársam, nem mintha annyira megtehetné, de rengeteg pénzt beleöl, Ő döntése...

(#17742) Argos válasza Gézengúz (#17741) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy megértetted a mondanivalóm lényegét! :R

...elmúlik...

(#17743) Steady74 válasza Argos (#17739) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Senki nem mondta, hogy 100 ezret költs horgászfelszerelésre, senki nem mondta, hogy féderezz, viszont a post-od, amit válaszként tettél közzé olyan szintű hozzá nem értést mutat, amellyel tényleg nehéz mit kezdeni...

Kergesd sárga végű dióverőkkel a halakat, váljék egészségedre, senki nem akar megtéríteni. Tépd a hal száját 35-40-es damillal, emelgesd a keszeget 1/0-ás horoggal a szájában, visszaengedésnél dobd 3 méterre a halat el, mert úgy is elúszik.. addig én elvagyok a magam módján a halfogással, és örömöt jelent, ha visszaengedem, hogy legközelebb megint megfogjam...

Nem kell válaszolj, a fentieket és a korábban leírtakat feltételezve Rólad írtam, amit írtam.

(#17744) Argos válasza Steady74 (#17743) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na most már elég volt! Sürgősen állj le ezekkel a szövegekkel!
Mi a jó francot képzelsz te magadról?! Honnan veszed a bátorságot, hogy képzelt riportokat gyárts rólam? És egyáltalán miből méltóztatod elképzelni, hogy én miképp horgászok, hogy bánok a halakkal? Majd amikor én is látatlanban minősítem a te horgászatod, akkor emelj szót ellenem. De, ha jól emlékszem, egyszer nem pocskondiáztalak se téged, se mást itt a fórumon. Ti meg mint a veszett, nyálcsorgató kutyafalka nekem ugrottatok, köpködtetek. Én is kezdjek ugatni, szidalmazni? Nos, köszönöm kihagyom. Nem alacsonyodom le a szintetekre. Ó, bocsánat! Nem emelkedek fel a méltán becses úri horgászfoteletek szintjére...

...elmúlik...

(#17745) Steady74 válasza Argos (#17744) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez a posztod minősít Téged, nagyjából tökéletesen jellemez.

De ha ettől jelentősen eltérő horgászkultúrát művelsz, ne habozz azt magadban tartani, és megosztani velünk, meg mindaddig a bennem kialakult kép Rólad egy pillanatig sem fog tompulni.

(#17746) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Furcsa olvasni egy ilyen topicban civakodást. A horgászat a nyugodt emberek sportja :D

(#17747) Argos válasza Steady74 (#17745) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ó, értem már. Az, hogy merészeltem ellenpontozni az általad művelt, birtokolt privilégiumot, az engem senkiházivá degradál. Nos, szerény véleményem szerint, ez nem engem minősít, még kevésbé engem jellemez. Sajnálatos, hogy ennyiből és ilyen módon ítélsz, de mint írtam ez nem az én szegénységi bizonyítványom. Az, hogy valaki nem úgy és nem azzal a felszereléssel horgászik, mint nagyságod, az már csak egy dilettáns, állatkínzó hülyegyerek' lehet. Minimális tényszerű fogalmad sincs arról, hogy miképp művelem a pecát, de jártatod a klaviatúrád...
Csak, hogy megnyugodjon a kicsi lelked, a kedvedért elmondom: sose tartok meg halat és a lehető legkíméletesebb módon bánok velük, addig a záros ideig, amíg kényszerű fogságban vannak nálam.
No, de hagyjuk is ezt ennyiben. Nem tartozik a vágyaim közé, hogy számodra értékelhető kép alakuljon ki benned rólam. Felőlem aztán, azt és úgy gondolsz az úri trónusod magasából, amit és ahogy csak akarsz.
De, ezt vagy tartsd meg magadnak, vagy emberhez méltó hangnemben közöld!

(#17746) _Csaba_: Elnézést érte, nem számítottam rá, hogy ez lesz egy marketing-ellenes posztból... :U

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#17748) adrian360 válasza Argos (#17747) üzenetére


adrian360
őstag

Nem lenne baj ha marketing-ellenes posztod tényleg a marketingről szól, de míg te úgy gondolod hogy ma a feederézes az csak marketing, addig nincs miről beszélni. mert akkor ugye a foci és az kézilabda is ugyan az, csak a focinak jobb a marketingje.

(#17749) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

A legnagyobb a bojlis fotel meg a bojlis sátor :DDD Besz@rtam rajta.

Lehet én is hülye vagyok de nem érzem akkor blődségnek amit Argos mondott.
Mondjuk számomra csak a pergetés, max úszózás van a többi nyugdíjas meló :DD

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#17750) _Csaba_ válasza adrian360 (#17748) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Sajnos a horgászat is kezd nagyon elmenni a marketingelés irányába. Rengeteg féle fajta csali van ami közel sem biztos hogy megállja a helyét. Én sokszor sajnálom a pénzt csalikra (a több ezer ft-os termékekre gondolok) . Mindig próbálok a lehetőségekhez mérten vásárolni, de többnyire az olcsóbb árukból :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.