Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) pöpö válasza bandi0000 (#43997) üzenetére


pöpö
tag

(#44002) bandi0000 válasza pöpö (#44001) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, jól látom ennek 70 centis a háttamlája? Mennyire lehet kényelmes ebben aludni? régi tescos kemping székemben is el tudtam alufni :D

Xbox One: bandymnc

(#44003) peterkiss9


peterkiss9
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Évek óta teljes megelégedéssel használom a Tubertini Dragon előkezsinórokat sima előkék kötéséhez, viszont csalituskés előkék kötéséhez nem felel meg nekem mert túl merev, összevissza áll a csalutüske a horog alatt. 0.18as méretről van szó.
Milyen elökezsinór lenne ehhez megfelelő, ami kellően lágy és alkalmas erre a feladatra?

(#44004) forras2 válasza bandi0000 (#43997) üzenetére


forras2
őstag

kicsit termetesebb horgászoknak szerintem ez az egyik legjobb választás...
Úgy szokta, sokszor belehuppanni a székbe, de ez bírja! :K
A carp zoom extra erős széke nálam nem sokáig bírta... :N

peterkiss9
Szerintem ez egyszerűbb, mint új zsinórt keresni! :))

[ Szerkesztve ]

(#44005) peterkiss9 válasza forras2 (#44004) üzenetére


peterkiss9
csendes újonc

Köszi,ezt a megoldast ismerem, inkabb zsinort keresek.

(#44006) Pocok9b válasza bandi0000 (#44002) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Nekem is ilyen delphin székem van és én sem vagyok kis darab 130+ de tudom ajánlani a széket. Most értem haza pont éjszakai pecából 1,5 órát aludtam benne, szerintem rendben van, de az a biztos ha valahol ki tudod próbálni. ;)

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#44007) Steady74 válasza peterkiss9 (#44003) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Milyen kötéssel kötöd? Korábban clinch-csel kötöttem és nekem is merev volt, és nem mellékesen simán elhagytam egy csomót. Palomarral kötve egyrészt kisebb a csomó, jobban áll a horog mellett a tüske és talán tartósabb is. Guru Ngauge zsinórt használok.

(#44008) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mostanában kis szilikoncsövet húzok a horogra, még a csomómentes kötés előtt, a csalitüske mögé felhúzom, a horog hegyénél bújtatom a horog öbléig, úgy kötöm a horogkötést.. Szebben áll a csalitüske, és soha nem tekeredik fel a csalitüske zsinórja az előkezsinórra, ez fonott zsinórnál néha előfordult. ET úszórögzítő szilikoncső készletből szerzem a csövecske darabokat, nekem bevált!

(#44009) hermanyi


hermanyi
őstag

Csalitüskés horgot én megoldom a boltba . Veszek elő kötöttet :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44010) bandi0000 válasza Pocok9b (#44006) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, akkor sztem marad ez, elég szimpatikus is és az ára is egész jó :R

Xbox One: bandymnc

(#44011) Amogrello válasza peterkiss9 (#44003) üzenetére


Amogrello
újonc

Próbáld meg https://www.youtube.com/watch?v=lfhZVFd3pDs, nekem bevált.

(#44012) Steady74 válasza hermanyi (#44009) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Húshorgász :DDD

(#44013) bandi0000


bandi0000
nagyúr

elektronyos kapásjelzőből tudtok valamit ajánlani? nem akarok túl sokat szánni rá, mert csak éjszaka lenne hasznos, bár tetszenek ezek a walkie talkie szerű cuccok is, és akkor messzebbre is mehetnék esetleg

(tegnap előtt is elaludtam 1-szer és a ponty át vitte a szomszédhoz a szereléket meg csinált egy nagy gubancot, aztán mint aki jól tette dolgát, kiköpte a horgot :D )

Xbox One: bandymnc

(#44014) hermanyi válasza Steady74 (#44012) üzenetére


hermanyi
őstag

úgy néz ki két hét múlva hétvégén megyek az ipolyra ,vallatni . Amit nem tudok ,hogy hogy fogok felkelni hajnali 4 kor .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44015) Steady74 válasza hermanyi (#44014) üzenetére


Steady74
Topikgazda

aztakrva, ezért irigyellek!

Aludj ott, mint tavaly Tereskén.

Aug 6-10 között dömetó rakóval? Fekete hydroval 22/20-ban fogtak egy gyönyörű 10+-os koit.

(#44016) hermanyi válasza Steady74 (#44015) üzenetére


hermanyi
őstag

By Döme nincs elfelejtve :D
Holnap melózol ? Reggel viszem arrafelé asszonyt vízgázin ,beugranék egy kv ra

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44017) Steady74 válasza hermanyi (#44016) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nope szabin vagyok.

(#44018) forras2


forras2
őstag

Srácok, használja közületek valaki ezt a kapásjelzőt?
Mennyire működőképes a dolog? :U

(#44019) Pocok9b válasza bandi0000 (#44013) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Ha nem szettben gondolkozol és nincs szükséged arra hogy rádiós legyen, akkor én ezt tudom neked ajánlani: [link]

Nem tudom hány db-ra van szükséged, illetve ha szett kell nekem 1-2 héten belül lesz egy új ilyenem eladó amit jó áron oda fogok tudni adni: [link]

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#44020) galervin93 válasza hermanyi (#44014) üzenetére


galervin93
őstag

Mikor, merre az Ipolyon?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#44021) hermanyi válasza galervin93 (#44020) üzenetére


hermanyi
őstag

Nógrádszakál környékét javasolták . Augusztus 4. e a tervezett

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44022) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Ládát nem akarok venni, annyit nem járok, viszon valami jó szék kellene Match-ezéshez. Előny,ha lenne támlája.
A Browning Xitan Roto Chair széket néztem erre.
Használ ilyet valaki? Vélemény?

(#44023) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jó múltkor volt téma..... Fonott dobóelőke. Pár héttel ezelőttig nem használtam, aztán az erősebb feederekhez kötöttem. Annyira bevált hogy az összes bojlis-fenekező botonra, ahol 0,25-ös zsinór volt felcsévélve, tettem fonott dobóelőkét. Akármennyire jó minőségű volt a 25-ös madzag, megtömött bordás kosárral dobálva 1 nap alatt pödrődött a damil. Még a 2,7m-es fenekezőre is tettem, ezen is 25-ös zsinór volt. Nyugodtan meg merem a kosarat tömni, és meglendíteni.....:)
Hogy ez nekem nem jutott előbb eszembe!

(#44024) DIEGO15 válasza Zoli bácsi (#44023) üzenetére


DIEGO15
őstag

Egyre több tavon tiltják sajnos.

(#44025) Steady74 válasza Zoli bácsi (#44023) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Évek óta erről beszéltem, hogy ezzel akár 3 szezont is végig lehet egy szett monofillal pecázni, annyira nem használódik el a mono. Nagyobbat is lehet dobni az tény, viszont pont a szákolás előtt kell a legjobban vigyázni, amikor már a fonottal van csak kontakt.

(#44026) hermanyi válasza DIEGO15 (#44024) üzenetére


hermanyi
őstag

Megvan az oka, hogy miért tiltják. Én a szakállas horgot sem engedélyezném.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44027) Steady74 válasza hermanyi (#44026) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van olyan víz ahol a fonott dobóelőke tiltott de a fonott főzainór az nem. Van olyan víz ahol a leadcore engedélyezett volt a fonott nem, mára ez is valtozott (Nagyrédei horgásztó). Szakállas horoggal egyet értek.

(#44028) jansky1 válasza Steady74 (#43824) üzenetére


jansky1
senior tag

Ha ezek közül egyet kéne választanod ponty/amur kombóra, nem kapitálisak, de beeshet 1-1, melyik lenne, milyen méretben? Hanyas Guru nguage-t kötnél hozzá?

(#44029) forras2 válasza DIEGO15 (#44024) üzenetére


forras2
őstag

Bojlis botjaimon én pont ezért használok 50-es monofilt dobó előkének!

#44027 Steady74
Jelenleg szerintem a tavak 70%-án tiltják már a szakállas horgot! Sőt, találkoztam olyan tóval is, ahol pergetni tilos volt hármas horoggal :K

[ Szerkesztve ]

(#44030) Steady74 válasza jansky1 (#44028) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez bot függő, de átlagos halakhoz (2-4 kg) elég a 15ös, akadálymentes vizen és lágy(abb) bottal, nagyobbakra 19-er tennék fel.

Forras: helyes. Mondjuk pont Dumagabi papolt arról talán 2 éve, hogy a szakállas horgok mekkora sebet ejtenek a halak szájában, és minden tógazdának javasolja a szakáll nélküli horgok kizárólagos engedélyezését. A saját taván keg szakállas horoggal pecázik, számomra az ilyenek miatt hiteltelen.

[ Szerkesztve ]

(#44031) forras2 válasza Steady74 (#44030) üzenetére


forras2
őstag

Hétfő-kedden voltunk a battyán carp lake tavon. 3-al mellettünk horgászott 2 srác meg 1 csaj! Eléggé amatőrnek tűntek. Tógazda járt körbe, több emberrel is kitekertette a szereléket, had nézze meg... Szomszédunkban lévő 3 horgász szakállas horoggal horgásztak, egyből el is zavarták őket!
És azt mondom, hogy ennek így kéne lennie mindenhol!

(#44032) Steady74 válasza forras2 (#44031) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Pontosan. 2007ben horgásztam először Maconkán. Már akkor naponta 2x jött az ellenőr és átnézte a felszerelést.

(#44033) galervin93 válasza hermanyi (#44021) üzenetére


galervin93
őstag

Jó választás. Szabályozatlan meder, ennek megfelelően változatos mederviszonyok a jellemzőek, és hal is akad (mélyebb részeken ponty is, sekélyebb szakaszokon paduc, szilva). Nálunk, a középső szakaszon gyakorlatilag egyenes, szabályozott, csatorna-szerű a meder, rohan a víz, semmi hal nem áll meg benne, hiába is telepítik. A duzzasztott részek halai meg addig maradnak meg, amíg a szlovák úgy nem dönt, hogy elereszti a vizet a zsilipein (hogy száradna le a keze... :((( ). Szóval az a felső szakasz jó lehet. Csak ne legyen előtte hirtelen zuhi, mert gyorsan bezavarosodik (ott fent még csak egy szélesebb patak szinte).

Fonott csapó témához: egy ideig használtam, mostanában próbálkozom vastagabb monofillel (a korlátozások miatt), illetve kipróbáltam Döme (... :DDD ) vastagodó zsinórját, nem rossz, csak nem tudom, milyen kötéssel kellene a két monofil zsinórvéget összekötni? Most a fonott-monofil kötést használom, de akkora a csomó a vastag dobóelőke zsinórján, hogy néha akad a dobon dobás közben, az meg elég veszélyes... Ti mivel kötnétek össze két monofilt? (0.18 és 0.29)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#44034) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

jansky1 kolégátol szereztem aqua uni pelletet.Vajsavas aromával kevertem .8mm csalikkal pecáztam.Kivétel a legnagyobb halam partól 10-15m-re 8-16 mm halibut pellet+főt kukoricával etettem és 24mm bojlival csaliztam.
5 ponty jött 5.80 és 12.50 között és egy 2.80-as harcsa.

(#44035) hermanyi válasza galervin93 (#44033) üzenetére


hermanyi
őstag

Kíváncsi leszek rá ,hogy milyen lesz . Ha már összelapátolok 3-5 kiló keszeget akkor azt mondom ,hogy jó peca ,és megérte lemenni . Azt ,hogy hamar zavaros azt mondták . És a meder viszonyokat is mondták ,hogy lehet méteres vizem lesz ha olyan helyre ülök de van ahol 2-2,5m

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44036) jansky1 válasza Steady74 (#44030) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi. Igen ez a 2-4 kg az egyen méret, beeshetnek azért nagyobbak. Melyik horgot mondanád, milyen méretben?

(#44034) BlackmMmDog: Gratula. :C Merre pecáztál ? Szászpa?

[ Szerkesztve ]

(#44037) hermanyi válasza jansky1 (#44036) üzenetére


hermanyi
őstag

Én 14 es LWG horgot mondanám .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#44038) BlackmMmDog válasza jansky1 (#44036) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm,igen szászpa.
Tó kialakítása bejött,néha elmegyek.

(#44039) #16514048 válasza Steady74 (#44032) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azóta annyi változott, hogy még szigorúbbak a szabályok, bár a szakállas horog és a fonott zsinór pont nem tiltott még a legtöbb tórészleten (szerencsére).
Viszont ha a nagy tóra akarsz menni, akkor kis túlzással kell egy külön kiskocsit húznod magaddal a halvédelmi cuccok miatt, akkor is ha mondjuk csak egy könnyű pergetést tervezel.

Mondjuk annyira nem bánom, egy nagyobb csukát én is szívesebben teszek le egy vastag matracra, mint a földre.
De szerintem lehet ezekkel a szabályokkal is túlzásba esni, például a fonott zsinór és hármas horgok használatáról a pergetőcsalikon (más módszernél már tiltott az is) nem szívesen mondanék le. A szakáll lenyomása még oké lenne, bár amíg nem muszáj, nem fogom.

(#44040) Steady74 válasza jansky1 (#44036) üzenetére


Steady74
Topikgazda

2-4 kg-ig én a 12-es méretű Guru LWG horgot mondanám, esetleg a 10-es méretű Preston KKM-B horgokat. Ezekről nem volt halvesztésem.

kdavid94 #44039 ilyenre gondolsz? :DD

(#44041) joe979 válasza Steady74 (#44040) üzenetére


joe979
aktív tag

:Y
Ejha

Szissz

(#44042) jansky1 válasza Steady74 (#44040) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm.

(#44037) hermanyi : neked is :)

(#44043) Steady74 válasza joe979 (#44041) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fórumpecán mások cuccai ia voltak rajta nem csakba sajátom :)

De ami miatt szeretem: egyszer kell fordulni bárhová is megyek. Rakózáshoz úgy is kell egy láda, nagytáska a kütyüknek, ruhának, kajának, apróságoknak, hordoknegy szagmentes száktartó táskát, hogy ne legyen büdös a kocsiban, csalis-etetőanyagos táska, botzsák.

(#44044) tween válasza Steady74 (#44043) üzenetére


tween
őstag

Na ez az! Mondj nekem egy jó szagmentes száktáskát! Köszönöm!

(#44045) galervin93 válasza tween (#44044) üzenetére


galervin93
őstag

Ez engem is érdekelne. Jelenleg egy belülről ugyan elvileg vízhatlan borítású tatyóm van, am ia gyakorlatban ázik, és persze szagít is...
Hasonló "paraméterekkel" összecsukható és zárható fedelű (cipzáros) etetőanyag-keverő vászon tatyót is keresnék, lehetőleg olyat, ami hajtogatható (nyaralásra és minimál-pecákra kellene, ahol a vödör nem játszik).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#44046) Gabesz26 válasza galervin93 (#44033) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Mono dobóelőke kötésére én ezt használom: [link]. Kis csomó lesz a vége, nekem még a picker apró gyűrűjén is átment a csomó (18-as fő, 25-ös fluoro dobóelőke)

(#44047) Steady74 válasza tween (#44044) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem bármelyik EVA száktartó táska megfelel, eddig volt Preston, Haldoradó, most Drennan van, egyikkel sem nyúltok mellé.

(#44048) DIEGO15 válasza hermanyi (#44026) üzenetére


DIEGO15
őstag

Tisztában vagyok vele, ettől függetlenül sajnálom és tény, hogy horogelőke és leadcore szinte mindenhol engedélyezett, tehát teljesen logikátlan. A szakáll nélküli horgot támogatom.

(#44029) forras2

Én 40-est használok, de a lényeg ugyanaz :D Egyébként a kónuszos a legjobb választás szerintem.

(#44049) Steady74 válasza Gabesz26 (#44046) üzenetére


Steady74
Topikgazda

itt és itt éppen fordítva mutatja be a kötést. Én a második szerint próbáltam megkötni és persze állandóan szétcsúszott a kötés, sz@rt sem ért. Aztán kipróbáltam az első módszer szerint és tényleg nagyon jó.

(#44050) DIEGO15 válasza Steady74 (#44049) üzenetére


DIEGO15
őstag

Két vékony zsinórnál: uni to uni knot
Egy vastag és egy vékony zsinórnál: Albright knot

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.