Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) -conrad- válasza Steady74 (#18700) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem kell folyóvíz csak nagyot kell dobni és mikor eldobta el kell kezdeni "tolatva" rohanni a parton. :DDD

(#18702) Bull Boss válasza Steady74 (#18700) üzenetére


Bull Boss
senior tag

De nem tul vastag ez a 30as zsinór? Én max 20asbol szoktam kötni. Nem az lenne a lenyeg hogy ez a rész legyen vékony hiszen ezt veszi eszre a hal leginkabb vagy nem igy van??

(#18703) -conrad- válasza Bull Boss (#18702) üzenetére


-conrad-
addikt

Nem kötsz előkezsinórt? :F

(#18704) adrian360 válasza Bull Boss (#18702) üzenetére


adrian360
őstag

más az előke zsinor, és más a dobóelőke.
az dobóelőke a főzsinor végén lévő pár méteres szakasz, arra való hogy dobáskor a nagy erő miatt ne szakadjon, illetve ez fekszik aljzaton így a kagylók kövek ezt a részt sértik leginkább.
az előke zsinor közvetlen a horogot tartja, annak célszerű vékonynak lágynak lenni, de ez max 50cm-1m

(#18705) choco01


choco01
addikt

Megjött a SPRO Team Feeder Carp Fighter 390 heavy új feeder botom, nagyon tetszik, finom, karcsú "kis" bot, még is érezni rajta a masszívságot!
A spicc neki nem hogy kirepülne, kihúzni alig bírtam.. :DDD finoman tesztelgettem szárazon, de holnap teszteljük élesben, a közeli Tőzeges tavon.
HD Mézes Pálinkás etetőanyagot gondoltam felönteni , DH Junior Flavour mézes-cseresznyével meg egy kicsi vízzel, mellé van házi mézes pálinkás kukoricám, meg esetleg halibut mikro pelletet.
Ha nem válna be akkor pedig áttérnék fokhagymás ízekre.
Kíváncsi vagyok milyen lesz a bot.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18706) Steady74 válasza choco01 (#18705) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hajrá, görbüljön!

(#18707) choco01 válasza Steady74 (#18706) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm,Te írtál azt hiszem anno a Junior Flavour aromáról nem?
Hogy teljesített?A halibutos elég gyenge az szaga, de a mézesnek elég erős.. élesben hogy teljesített?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18708) Steady74 válasza choco01 (#18707) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nem én voltam.

(#18709) choco01 válasza Steady74 (#18708) üzenetére


choco01
addikt

Akkor elnézést. :R

És mit gondolsz arról hogy ugye két feederrel horgászom, és esetleg két etetést csinálnék egy 3-5 méter távolságra egymástól ugye egy fokhagymás és egy mézes-pálinkást..van csak akkor vessem be a f.hagymát ha nem menne az alapom?

Mellesleg ezt a helyet néztem ki:

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18710) zolynet válasza Steady74 (#18706) üzenetére


zolynet
addikt

induljunk, hátha nekünk is ;)
goto Nézsa
tali a zulu ponton

Life is too short to stay stock!

(#18711) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Érdemes levágni a spiccbot végéből, mielőtt ráragasztom a stonfót?

(#18712) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Daiwa tűspicces 220as ultralight botot, igazából csak kiváncsiságból. 2-9 gr a dobósúlya, milyen csalit ajánlatotok hozzá? Van valakinek tapasztalata ebben a kategóriában? Tiszán partról érdemes próbálkozni? ha igen mire?

(#18713) Alg válasza Bull Boss (#18712) üzenetére


Alg
veterán

Ez egy UL pergetőbot lesz gondolom - nagyjából itthon a keskenyebb, kisebb csatornákon/folyókon jó sügerezni, feketesügerezni, domolykózni, jászozni...

Tiszán talán pici körforgóval vagy wobblerrel (esetleg gumival, de nem fenéken hanem folyamatosan vízközt húzva) lehet megpróbálkozni jászra, ha meg esetleg balin jön akkor vicces lesz a helyzet (öcsémnek vettem egyik FeHoVa-n hasolnó botot, imádja mert kicsi, könnyű, kivett vele 3-as balint is már a Tiszán).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18714) hcs57 válasza csƵ (#18711) üzenetére


hcs57
őstag

Attól függ, mekkora a lyuk.. van olyan teflon, amelyik kívülre ragasztódik,annak kisebb lyuk is elég.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18715) csƵ válasza hcs57 (#18714) üzenetére


csƵ
őstag

Nem akarom begumizni. Van egy ilyen stonfóm, és ha ráhúzom a spicc végére, akkor lötyög.

(#18716) hcs57 válasza csƵ (#18715) üzenetére


hcs57
őstag

Keress kisebb furatút... a bot karakterisztikája megváltozik, ha vágsz belőle.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18717) csƵ válasza hcs57 (#18716) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor ezt dobjam el? Most vettem...

(#18718) hcs57 válasza csƵ (#18717) üzenetére


hcs57
őstag

Próbáld kicseréltetni.. vagy ragaszd fel két komponenses ragasztóval. (a botot fejre állítva..)

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18719) CaNNa3IS válasza csƵ (#18717) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nálam is ugyanez a helyzet
Van egy 6m -es spiccbotom ami csőspicces és stonfot akarok.
Szerintem én is ragasztom, gumizni nem akarom.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18720) Steady74 válasza zolynet (#18710) üzenetére


Steady74
Topikgazda

F@sza volt a mai nap, koszonom!!!

Beszamolo kesobb, akarcsak a kepek.

(#18721) Steady74 válasza choco01 (#18709) üzenetére


Steady74
Topikgazda

jó ötlet

(#18722) miska17 válasza Bull Boss (#18712) üzenetére


miska17
tag

Szia !

Két (számomra) döbbenetes video a z UL témából:

[link]

[link]

Hihetetlen.....

(#18723) CaNNa3IS válasza miska17 (#18722) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Azért a 2.5m -es bot az nem ul :)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18724) dredbiro


dredbiro
senior tag

Üdv Urak!

Hétvégén sikerült eljutnom egy közeli horgász vízre ismét , kb 1,5 napot tudtam horgászni összesen. A végeredmény 8 darab ponty,1-2,5 kg-ig, pár darab tenyeres kis ponty illetve kárászok. Csalinak használtunk egy egész sor ízesített kukoricát (mézes,rumos,vaníliás,sima) spanyol csiga és giliszta.









[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#18725) #82471168 válasza dredbiro (#18724) üzenetére


#82471168
törölt tag

Gratula. :)

(#18726) dredbiro válasza #82471168 (#18725) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszönöm szépen, felavattam a bolognaim is (sajnos),mert haza felé készülődés közben véletlen eltörtem az utolsó gyűrűjét ,így most kb 15 cm-el rövidebb vissza vágtam, megragasztottam és így is megállja helyét :K

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#18727) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Gondoltam megosztom. Hétvégén kipróbáltam az ultralight botot. A "csali" egy 4cm-s Salmo Hornet volt, első pár dobásra fogtam vele egy 40dekás körüli dévérkeszeget. Sajnos nem készítettem fényképet, mert olyan ügyetlen voltam hogy horogszabadítás után vissza vergődött a meredek partról a hal. Minden esetre egy élmény volt a fogás, utána még dobáltam vagy 2-3 órán keresztül, de sikertelenül. AKi csak tudja próbálja ki ezt a könnyű pecázást extrém vékony 8as nanofillel mondjuk. Picike pár gr-os csalikat meglepően messzire el lehet dobni az akasztás és fárasztás pedig össze nem hasonlitható bármely más módszerével szerintem :)

(#18728) CaNNa3IS válasza Bull Boss (#18727) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Próbálj tiny-t meg lil bugot
Nekem egy exceler 198 2-10g van 6-os nanofillal. Én is szeretem. Néha az 5-ös dartert is ezzel dobálom.
Jött már csuka és süllő is rá.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18729) Bull Boss válasza CaNNa3IS (#18728) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Be akarom szerezni mindenképpen, de nem tudom milyen sikere lenne a tiszán max egy kis domolykóktól nyüzsgő patakban tudnám elképzelni. Meg azok felsziniek mind igaz?

Szerk: Amúgy teljesen megijedtem mikor megláttam hogy keszeg van a végén ugyanis bár olvastam erről hogy van ragadozó hajlama de még gyakorlatban nem láttam :D csak csontival fogdostam világ életembe. Szegény apróhalak mi veszélynek ki vannak téve.... :U

[ Szerkesztve ]

(#18730) CaNNa3IS válasza Bull Boss (#18729) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

igen a tiny kicsit lejjebb megy 20-30 centi kb

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18731) zolynet válasza Steady74 (#18720) üzenetére


zolynet
addikt

Jaja, jó volt ... csak ne teljen el még 1 év hogy menjünk valahova! :U

Beszámoló és képek a szombati Nézsa(P)Hecáról.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#18732) FireFox1996 válasza zolynet (#18731) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tegnap is voltam lent kipróbálni az új folyóvízi úszomat ;)
Szerintem júl.ban mehetnénk vhová ;) Akár éjszakásra is ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18733) Alg válasza Bull Boss (#18727) üzenetére


Alg
veterán

Milyen orsót tettél rá?

Öcsém egy pici Banaxot használt, csodálatos kis szerkezet, full fém (ekkora méretben még nem nehéz), csigatengely, rózsafa markolat... csak sajnos sikerült bevágni a felkapókart a zsinórvezető mellett, azóta szereti oda venni a damilt a görgő helyett, az meg nem szerencsés... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18734) Bull Boss válasza Alg (#18733) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Ryobi Zauber 2000. Nekem is van egy Abu orsóm ami úgy járt mint az öcsédé. Annak rozsdamentes acélból vagy aluból? van a felkapókarja és szépen kicsiszoltam csiszolóval a bevágódást, azóta nincs vele baj

[ Szerkesztve ]

(#18735) Alg válasza Bull Boss (#18734) üzenetére


Alg
veterán

Ez sajna műanyag részen van (Banax SI2000)... szerintem valami epoxival egyébként meg lehetne oldani, szépen kitölteni és lecsiszolni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18736) choco01 válasza Steady74 (#18721) üzenetére


choco01
addikt

Sajnos előző napokban hínárt takarítottak a fenékről, és fent volt sok a víz tetején nagy tömbökben, ami nagyban megnehezítette a dolgot..a halak a túl oldalon elvileg a víztetején napoztak..nem is nagyon volt mozgás.
Kb. 4-5 kg kárászt fogtunk ami olyan 8-10 db volt, és 2 pontyot melyből egy olyan 5 méterre a parttól belement a hínár tömbbe és leakadt....az egyik ponty HD Method csoki-narancs soft pelletre jött, a másik fluo édes ananászra.

Másik hogy mi a véleményetek erről a methodos kosárról?
Miben lehet előnyösebb a sima távdobó gubancgátlós kosártól, vajon valóban eredményezhet több halat ha ugyan azokkal a jó minőségű csalikkal és etetéssel használom mindkettőt? :U

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18737) Steady74 válasza choco01 (#18736) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Zoly tapasztalata alapjan azt mondom h ez a kosar nem jo. Pont kozepen van egy borda, amibe jo esellyel akad bele a horog.

(#18738) choco01 válasza Steady74 (#18737) üzenetére


choco01
addikt

Nem is maga ez a kosár, hanem a módszer..nézhetünk preston kosarat is.
Etetőanyagot ha normál távdobó színterezett gubancgátlós kosaramba is jó minőségű(hal lisztes, finom) anyagot választok és ezt szitálom, finom csali, finom horog és előke.
Szóval ezek mellett szerinted nagyban befolyásolná ha nem normál hanem ilyen kosarat használnék? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18739) csƵ válasza hcs57 (#18718) üzenetére


csƵ
őstag

Visszavittem, kicserélték. Most pont rámegy. Ha ráragasztom pillanatragasztóval, akkor soha nem fog lejönni, viszont elég gyengének tartom és a zárját is le tudom róla húzni. Érdemes odaragasztanom? Mi van, ha eltörik a kampója vagy laza lesz a zárja?

(#18740) Steady74 válasza choco01 (#18738) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Method modszerhez nem feltetlen kell felhosito, atszitalt eteto. Mi sem bizonyitja jobban, mint a szombati nap: mikropellettel pecaztam vegig.

Amugy a modszer lenyege a nagyon pontos horgaszat, a rovid eloke es a nagy halsurusegu to. Ha valamelyik nincs meg a 3 kozul, nem muxik a method rendesen szerintem.

Preston kosarakat javaslom amugy, nekem ezek vannak, bevaltak.

(#18741) Alg válasza choco01 (#18738) üzenetére


Alg
veterán

Egy időben én is néztem ezeket a fancy kosarakat, de aztán maradtam a jó öreg rakétakosárnál, tört gubancgátlóval (igaz nem is dobálok messzire).

Ha be tudod juttatni az etetőanyagot, tök mindegy hogy azt többszázezres etetőhajóval, többezres hipermodern kosárral, seprűnyélre tekert drótból készült kosárral vagy egy szál p*csben beúszva csinálod.

A hal nem nézi meg a márkajelzést meg az árcédulát a cuccodon.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18742) hcs57 válasza csƵ (#18739) üzenetére


hcs57
őstag

Megmelegíted, s elenged... Ragaszd fel nyugodtan.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18743) csƵ válasza hcs57 (#18742) üzenetére


csƵ
őstag

Okés, köszi a tippet.

(#18744) maán


maán
csendes tag

Én a Haldorado method kosarát használom.Szerintem sokkal több és nagyobb halat lehet vele fogni mint a pellet feeder vagy a bordás távdobó kosárral.(saját tapasztalat)
Az ára kicsit sok,de rengeteg hasznos tulajdonsága van szóval szerintem megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#18745) Steady74 válasza maán (#18744) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nap butasága. Remélem nem kell indokolnom...

(#18746) Alg válasza maán (#18744) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem sokkal több és nagyobb halat lehet vele fogni mint a pellet feeder vagy a bordás távdobó kosárral.

Én meg az Adidas futócipőmben 30 perccel jobb félmaratont futok... ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18747) maán válasza Steady74 (#18745) üzenetére


maán
csendes tag

Egyéni vélemény és saját tapasztalat!
Az első pecán amikor én az említet kosarat használtam a haverom pedig egy sima pellet feedert.Neki egy kapása volt ami a bevágásnál leakadt,én 4 db 2kg körüli pontyot fogtam a method kosárral,nekem is volt egy pellet feeder kosaras szerelékem a másik boton de semmi nem jött rá.
A második horgászaton hárman voltunk négy bottal.
Kezdetben egy methodot használtunk,szinte csak azon volt hal.Később három botot is átszereltünk methodra.Sorban jöttek a halak a methodon,és így lett a nap legnagyobb hala egy 7,5 kg súlyú nyurgaponty.
Szóval szerintem a method sokkal jobb egy hagyományos kosárnál,de ez csak szerintem van így.

(#18748) choco01


choco01
addikt

Steady, Alg: köszi a tanácsokat, egyenlőre ma vettem még bordás távdobót, megnézem holnap milyen lehetőségek vannak method kosár terén.. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18749) Steady74 válasza maán (#18747) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Figyelj Pityu. Te a HD method kosarat emelted ki, hogy azzal lehet több és nagyobb halat fogni, és nem a módszert.

A method módszer intenzíven telepített vízen üt mindent, de pl a Dunán esélytelen egy hosszú előkés, klasszikus szerelékkel szemben.

(#18750) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Miskolc esetleg Debrecen környékéről nincs itt olyan személy, aki meg tudna javitani nekem 1-1 törött gyűrűt két bottagon? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.