Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Interceptor


Interceptor
addikt

Tsurinoya Whirlwing orsóhoz szerintetek lehet külön dobot venni? Sajnos nem találtam sehol az Ali-n, nekem 3000-es kellene.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#63002) dudi6


dudi6
senior tag

Visszaforgásgátló rugót hol tudnék beszerezni az Okuma LB60-hoz?

(#63003) Zoli bácsi válasza dudi6 (#63002) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem legegyszerűbben bontott, kidobott orsóból. Megkérdezném az ismeretségi körben, esetleg pecaboltban. Biztos venni is lehet, de a szállítási költség többe kerülne, mintha vennél egy 1500ft-os gyerekorsót, amiben esélyes hogy van egy ilyen rugó. Rutinos pecaboltosok is félretesznek ilyen univerzális alkatrészeket a kidobott orsókból, engem is segítettek már ki.
Egyik kollégának nem működött a LIDL orsó visszaforgásgátlója, szétszedtük, elveszett neki ez a rugó. Autószerelő a srác, azt mondta fabrikál toll rugóból bele, de mondtam hogy megnézem neki otthon. Végül meglett az eredeti, azt hiszem a doboz aljába elbújva. :)

(#63004) cool13 válasza dudi6 (#63002) üzenetére


cool13
őstag

Van vagy 20db régi hulladék orsó maradványom. Ha küldesz egy jól látható képet, akkor meg nézem neked.

(#63005) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

UK-ból rendelés, VÁM téma: [link]
"Figyelmeztet a NAV: drágulnak a brit csomagok"

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#63006) @mriya@ válasza FireFox1996 (#63005) üzenetére


@mriya@
őstag

Nincs vám, csak a 27% áfa.
Eddig a kinti 20%-ot kellett fizetni, január 1-től +7%-ot.
De vámmentes a kereskedelem.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#63007) Sungoo válasza @mriya@ (#63006) üzenetére


Sungoo
addikt

Mondjuk a sarcoknak pont az volt a legkevesebb hányada. :)

(#63008) @mriya@ válasza Sungoo (#63007) üzenetére


@mriya@
őstag

Tudom, mert az 2-3%.
De mostantól sajnos a hazai áfa játszik. :-(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#63009) Spoon16


Spoon16
tag

Srácok, ez az új horgaszjegy.hu csak nekem nem egyértelmű? Be tudok lépni az eddigi emailemmel, de se az állami jegyem nincs ott,sem a korábbi vásárlásaim. Sőt, nagy nehezen megtalálom a területi jegy vásárlást, ott meg közli,hogy előbb regisztráljak. De be vagyok jelentkezve az eddigi regisztrációmmal. WTF?
Másnál is ez a helyzet?

(#63010) saen válasza Spoon16 (#63009) üzenetére


saen
veterán

Márcsak 2021-es államival tudsz venni tudtommal. Mohosznak volt is közleménye a témában.

(#63011) Spoon16 válasza saen (#63010) üzenetére


Spoon16
tag

Az oké,de például nem látom a korábbi vásárlásaimat sem. Míg egy cimbora,akinek még szintén csak 2020-as jegye van,lát mindent.

(#63012) saen válasza Spoon16 (#63011) üzenetére


saen
veterán

Akkor passz.

(#63013) galervin93 válasza Spoon16 (#63011) üzenetére


galervin93
őstag

Töröld a sütiket, esetleg más böngészőben próbálj meg belépni.
Legrosszabb esetben pedig ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63014) dudi6 válasza cool13 (#63004) üzenetére


dudi6
senior tag

Zoli bácsi: köszönöm, sajnos pecaboltban nem tudtak segíteni, megkérdeztem mind a kettő helyiben, de ismerős az jó tipp, holnap fel is hívom egyik haverom.
cool13: Köszönöm szépen! :R

(#63015) Spoon16 válasza galervin93 (#63013) üzenetére


Spoon16
tag

Nem oldotta meg,holnap felhívom őket.

(#63016) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nézegetem a híreket, eseményeket, megakadt a szemem ezen. [link]
Csak úgy jön ide, hogy nem is lenne rossz pecához sem, hidegebb éjszakákon. Hiába kerestem rá, nem találtam hol lehet venni, mennyiért, illetve mekkora a szállítási mérete...
Amúgy ezt [link] nézegettem, nem tudom mennyire használható lenne évi max 2-3 alkalommal. Vagy érdemesebb lenne komolyabbat nézni a Dechatlonban?

(#63017) Spoon16 válasza Spoon16 (#63009) üzenetére


Spoon16
tag

Na,beszéltem a -egyébként korrekt és kedves- telefonos ügyfélszolgálattal.
A lényeg: ha valaki nem magának regisztrált horgászkártyát, hanem egyesület regisztrált neki, akkor a korábban -nyito.horgaszjegy.hu oldalon- hazsnát emaillel és jelszóval nem fog tudni kezdeni semmit az új horgaszjegy.hu oldalon. Fel kell őket hvni,ők mondanak egy azonosítót és egy jelszót,amivel be lehet lépni az új oldalra és ott már lehet venni napijegyet, lehet látni az állami jegyet,stb..

Így már minden a helyért került- legalábbis az én fejemben :)

(#63018) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#63016) üzenetére


@mriya@
őstag

Mikor megyünk Nagykanizsára?
A teherautót hozom én. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#63019) A Zéé válasza Zoli bácsi (#63016) üzenetére


A Zéé
addikt

őket kérdezd: [link] :)

Just a simple Lineman...

(#63020) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#63018) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Egy pillanatig nem értettem....Aztán röhögtem egy jót..... ;)
Leéltem több mint fél évszázadot, de nem aludtam sátorba sosem, és szabad téren sem..De erősen vonzz, hogy egy éjszakát valami vadvíz (Duna, Rába) partján töltsem. Asszony szerint megbánom, mert éber alvó vagyok, minden zajra fölébredek....De akkor is vonzz egy ilyen természetben töltött éjszaka. Nézegetem az Alin a kapásjelző szetteket is, ezen célból.

A Zéé: Köszi, bár a nyelvüket nem értem, Szlovákia sincs nekem sokkal messzebb mint Ausztria...(Ausztria kb 15km, Szlovákia kb 50 km)

(#63021) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#63020) üzenetére


Spoon16
tag

Zolibácsi,ha életedben nem aludtál kint,akkor szerintem ne télen kezdj bele.
Én viszonylag sok estét töltök a szabadban jan1 és dec31 között,de az őszi-téli kintalvások azért embertpróbálóbbak. Nekem eddig a leghidegebb -6 fok volt egy szeles hegytetőn, függőágyban. Profi cuccom van, -27 fokos a hálózsák is,de ilyenkor már azért okosnak kell lenni ;)

(#63022) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#63020) üzenetére


@mriya@
őstag

Én amúgy csak akkor horgászom, ha ébren vagyok.
Nálam nem pálya a sátorozás, elég volt 45 évvel ezelőtt. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#63023) galervin93


galervin93
őstag

Na megjött a Kastking Sharky III 1000-es méretben. 6 nap spanyolból. A doboz meg az egész csomagolás-szállítás nagyon korrekt, szerintem nem ez volt az utolsó, amit tőlük rendeltem (valszeg match-orsónak is jók lesznek, Tsuri NA, FS vagy bármi hasonló 3000-4000-es méretben). Ahol kell ott fém, csapágy annyi van benne mint a nyű, jó vastag felkapókar, tecő. :) Majd valamikor kap zsinórt, éles próba az mondjuk nem tudom mikor lesz, de elsőre, "nullkilométeresen" szimpi. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63024) hermanyi válasza Spoon16 (#63017) üzenetére


hermanyi
őstag

Én reggeltem magamnak még a nyito.horgászjegy.hun . de a horgászjegy .hun simán beenged de nem látok semmit .
Se az állami jegyet se korábbi rendeléseket semmit . Elmegy a Mohosz a jó kuva anyába ,hogy nem tud összefésülni két saját adatbázist ha már költi kurvára feleslegesen a befizetett pénzt . És persze neked pecásnak pofa be .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63025) gban válasza galervin93 (#63023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem túl kicsi az 1000-es?

Postázást nem vállalok.

(#63026) Spoon16 válasza hermanyi (#63024) üzenetére


Spoon16
tag

Beengedni beengedett engem is,de én sem láttam semmit.
A horgászkártyádat te csináltad vagy valami bolt/egyesület? Mert ha az utóbbi,akkor az a gond nálad is,mint nálam volt. Hívd fel őket, nekem egy nagyon kellemes csicsergős hangú kiscsaj segített ;)

(#63027) cool13 válasza dudi6 (#63014) üzenetére


cool13
őstag

Ezt találtam. Kb 4mm a két beakasztó karikák középpontjainak a távolsága. Kb 1,5 mm átmérőjük van. De egy kis hajtogatással akár alakítható.

(#63028) saen válasza gban (#63025) üzenetére


saen
veterán

Szerintem nem, de sokan nem szeretik az ekkora orsókat. Izlés kérdése...

(#63029) gban válasza saen (#63028) üzenetére


gban
Közösségépítő

Meg ugye gyártónként is eltér az azonos méretűek valós mérete.
Nekem egy Arno 1000-es volt a kezemben, túl kicsi volt szerintem, pedig nincs nagy kezem.
De a tekerés eleve kényelmetlen volt a rövid kar miatt.

Postázást nem vállalok.

(#63030) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#63021) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem, persze hogy nem télen akarok. Viszont tavaly is volt egy olyan nyár, hogy lehűlt éjszakára szinte mindig a levegő, alig volt hogy reggelre 20 fok körüli hőmérséklet maradt. Szóval ezért néztem azt a hőszigetelt "odút", a másik meg hogy percek alatt összerakható-szétszedhető, találtam egy videót is róla.
Nekem gyerekkoromban kimaradt ez a sátrazás, azért jó lenne kipróbálni. Aztán esélyes hogy reggel alig bírnák kikászálódni a fekhelyről, meg lesnék ki a fejemből kialvatlanul...... :U :U

(#63031) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#63030) üzenetére


Spoon16
tag

Én nagyon szeretem. Számomra kevés jobb dolog van annál mint amikor a természetben ébred az ember.

(#63032) saen válasza Spoon16 (#63031) üzenetére


saen
veterán

Van hangulata, de az biztos, hogy ne egy éppen termő fa alá állítsd fel, mert egész éjszaka potyogni fog a pányvára a termés :DDD

(#63033) hermanyi válasza Spoon16 (#63026) üzenetére


hermanyi
őstag

Én reggeltem magamnak .
Hívja a kuva any... Inkább a létező összes helyen teli szemetelem őket ,hogy csinálják meg ha már az én általam befizetett pénzből van . Telefon számlám nem ők fizetik .

Majd Polyácát emlegetem mindenhol .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63034) galervin93 válasza gban (#63025) üzenetére


galervin93
őstag

De. :D De hát egy 100 grammos botra nem lehet csörlőt tenni. :DD

hermanyi
Pedig műkszik, hacsak nincs valami apró galiba nálad is, mint Spoon kollégánál.
Én be tudok jelentkezni, szépen látom a tavalyi államit, de még a 19-es fogásimat is.
Amúgy pont ma voltam online "kurzuson" az új rendszerrel kapcsolatban. A területi jegyek faszán átkerülnek a horgászjegy.hu-ra. Akár magának veszi a horgász otthon, akár a 'boltban', ugyanazon a rendszeren keresztül megy. A vízkezelő eldöntheti, hogy elég-e az ellenőrnek bemutatni telefonon, vagy kell kinyomtatva is. "Élesedik" a horgászkártya, a QR-kód alapján a halőr megnézi az államidat, de azt is látja majd, hogy van-e területid, ergo érvényes engedélyed az adott vízre. Sőt, mindez gps-loggal karöltve, így óra-percre el lesz mentve, kit-mikor ellenőriztek, adott esetben szabálytalansággal elkaptak stb.
Ugyanakkor a fogási napló továbbra is papír alapú, mint eddig.
Versenyzői engedélyt még nem tudtam kipróbálni, mert még nincs idei államim, valamikor egy-két héten belül "kipróbáljuk" ezt is az egyesületünknél.
Van még sok apróság, de az inkább az ügyintézőket érinti.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63035) hermanyi válasza galervin93 (#63034) üzenetére


hermanyi
őstag

simán be enged mind a két felületre . a régin tökéletesen látok mindent .Az új felületen meg üres minden .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63036) Spoon16 válasza galervin93 (#63034) üzenetére


Spoon16
tag

Apró javítás, de nálam sem volt galiba. Ostoba a rendszer, a régin regelt emaillel láttam mindent. Itt ha belépek,akkor nem látok semmit. Miért? Mert a régin működő emailes reg,az itt nem él, hanem itt nem emaillel kell belépnem,hanem egy felh.névvel,amit egyszer valaki adott nekem,amiről én nem is tudtam. Ergo : ha a régin ment az emaillel belépve minden,akkor itt miért nem? Miért kell mást használnom,mint ami ott működött?
Szóval fura a rendszer,de reméljük,ez majd idővel kialakul.

(#63037) Spoon16 válasza saen (#63032) üzenetére


Spoon16
tag

:D

(#63038) KunEmber válasza Zoli bácsi (#63030) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ezek alapján a legolcsóbb decathlonos pop up sátor és a leggagyibb hálózsák kell neked. Amit senki nem mond el ennél az iglunál, hogy a hővisszaverő rétegek miatt mondjuk 0 vagy 5 fok felett úgy befülled, mint az állat.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#63039) galervin93 válasza Spoon16 (#63036) üzenetére


galervin93
őstag

Ha a "régi" a nyito.horgaszjegy.hu, az új meg a sima horgaszjegy.hu, akkor nekem is különbözik a fh és a jelszó a két helyen. Hogy nektek miért nem látszanak az adatok, passz...
Fateromét is én kezelem, neki is látszik a tavalyi jegye, sőt még a tavalyelőtti turista jegye is az új oldalon.

Az a "felh. név, amit egyszer valaki adott", azt akkor kaptad, amikor regisztráltál. Elvileg kinyomtatták neked, te aláírtad, ezen a papíron volt a fh. (a jelszó meg alapesetben családnév nagy kezdővel+születési év egyben, pl. Kovacs1978).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63040) hermanyi válasza galervin93 (#63039) üzenetére


hermanyi
őstag

Én regisztráltam és én kértem a horgász kártyát anno . Tehát nincs semmi más keze benne
És nem látszik semmi mégsem .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63041) galervin93 válasza hermanyi (#63040) üzenetére


galervin93
őstag

Passzolom, nem tudom. Az elmondottak alapján olyan mintha egy "üres" regisztráció lenne a horgaszjegy.hu-n, ami nincs kapcsolatban a "valós" reggel (ami a nyito-n volt, amihez tartozik állami jegy). Milyen adatokkal próbálsz belépni? Elvileg a kártyaregisztrációs fh (azonosító vagy hogy is nevezték asszem) + az a bizonyos jelszó páros a belépő amit fentebb említettem, kivéve ha utóbbit megváltoztattad, mert akkor természetesen már az.
Megnéztem amúgy a profilod a horgaszjegy.hu-n, minden rendben, valami adminisztrációs galiba lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63042) Grillo válasza galervin93 (#63039) üzenetére


Grillo
senior tag

A nyito.horgaszjegy.hu-n nekem látszik a saját, meg a gyerekek államija is.

(#63043) hermanyi válasza galervin93 (#63041) üzenetére


hermanyi
őstag

Amivel igényeltem , az van a nyitón is és az van a horgászjegyen is . Nyitón látok mindent ott meg ,mintha csont üres lenne ahogy írod .
Programozó informatikus első osztály 3. tanóra adatbázis átmentése . Na ez itt nem működik . Kurva sok pénzért ,mert valakinek oda kellet adni , csináltak egy új kalap szart ahelyett ,hogy egy rendesen működő óldalt fejlesztettek volna .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#63044) Steady74 válasza Grillo (#63042) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nekem minden ok, annyi hogy a vizek jó részen nincs fent szerintem, illetve annyi az összevisszaság, hogy nehéz a keresés. Egy megyei szintű csoportosítás azért nem ártana.

(#63045) dudi6 válasza cool13 (#63027) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm szépen, de ma megoldottam házilag. Amúgy ez a rugó jó lenne szerintem is.
Szétszereltem és a rugót el is hagytam. (Ki volt nyúlva, ezért nem működött jól)
Végül ideges lettem és jött a megoldás: befőttes gumi :Y

Tökéletesen működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#63046) galervin93 válasza Steady74 (#63044) üzenetére


galervin93
őstag

Az 50 hektárnál kisebb vizek július 1-ig kaptak haladékot, legkésőbb akkor elérhetőek lesznek.
Az rendezetlenség tényleg zavaró...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#63047) diablo1984 válasza dudi6 (#63045) üzenetére


diablo1984
veterán

Az a gumi hamar fog fáradni....

(#63048) dudi6 válasza diablo1984 (#63047) üzenetére


dudi6
senior tag

Majd valahogy megpróbálok szerezni rugót, de így már nem sürgős.
Ha nem találok sehol, akkor megkérem cool13 kollégát, hogy postázza el.

(#63049) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Orsó szervízekben kérdezted?

Egyébként létezik egy olyan szakma, hogy rugókészítő.
Egy telefont biztos megér.

(#63050) @mriya@ válasza aladarazurbe (#63049) üzenetére


@mriya@
őstag

A rugókészítők leginkább gépkocsikhoz készítenek rugókat, ilyen kis bizbasszal nem foglalkoznak szerintem.
Szervizekben nagyobb az esély találni csereszabatos alkatrészt. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.