Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) galervin93 válasza Zoli bácsi (#47000) üzenetére


galervin93
őstag

Nem tudom felfogni ezt a zsinórkapacitás-mizériát, de azt tapasztaltam, hogy jellemzően a sárgavégű/dióverő/kutyanyelv kategóriából kerülnek ki a panaszkodók. Csak tudnám mire kell 350 méter zsinór, ha dob vagy 50 métert... :U

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47002) Spoon16


Spoon16
tag

Találtam itthon egy bontatlan tekercs 30-as zsinórt,azt rátekertem próbából.
~110 méter ment rá,az kb. annyi amennyi rá van írva.
Fura ez így.

(#47003) Spoon16


Spoon16
tag

Nincs erről szó,csak fura,hogy egy ekkora dobra ennyire kevés zsinór megy. De együtt tudok vele élni :D

(#47004) @mriya@ válasza galervin93 (#47001) üzenetére


@mriya@
őstag

Volt már olyan esetem, amikor engednem kellett a halat, mert egyszerűen nem tudtam megtartani.
Na, olyankor kell a tartalék. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47005) @mriya@ válasza Spoon16 (#47003) üzenetére


@mriya@
őstag

Elméletileg 0,25-öst már nem használnak az ilyen orsókon.
Jellemzően 0,20-0,22-est inkább.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47006) csƵ válasza galervin93 (#47001) üzenetére


csƵ
őstag

Lehet tengeren mártogat. :D

Nekem a rövid botra bőven elég lenne 80 méter zsinór is.

(#47007) Spoon16 válasza @mriya@ (#47005) üzenetére


Spoon16
tag

Én is 20-22 körülire gondoltam,abból tud kb 150 métert. Akkor marad így.
Köszönöm mindenkinek!

(#47008) galervin93 válasza @mriya@ (#47004) üzenetére


galervin93
őstag

Akkor nem a megfelelő szerkóval horgásztál. Ha érzi az ember, hogy gőzmozdonyba akadt, rá kell tartani, és történjen aminek meg kell. Inkább, mint hogy véletlenül 100+ méter madzaggal a szájában lépjen meg szerencsétlen hal, és szaggassa szét a száját, rosszabb esetben valami akadóba gubancolódva fulladjon meg...

(#47006) csƵ
Én kérek elnézést. ;]
Még a Tihanyi kútba is elég egy rakós (csónakból, lol). :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47009) hermanyi válasza galervin93 (#47008) üzenetére


hermanyi
őstag

nálam is volt nyáron nem 1x hogy akasztottam és első nekifutásra 50-60m zsínort huzott le . És az egyszer sem fordult meg a felyemben ,hogy a 20 as 22 es főzsínor fog szakadni . Mert használok előkét és tuti ,hogy az csattan ami 13-17 es . Igy is volt mindig .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47010) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#47007) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Rámegy 200-250m a 0,20-22-esből hidd el, nekem 40-esek vannak, arra azért nem ment rá a 200m-es tekercs. A helyedben legalább 250m-es kiszerelést vennék, nem sok marad meg, de inkább semmi. Az a baj, hogy sok zsinórra az van írva hogy 22-es, valójában meg 25-ös.. (vagy vastagabb). :)
És egy jótanács, mert van vagy 6db Silstar Tierra, Tierra Feeder orsóm: A dobból szedd ki a lamellákat, a gyárban sokszor szárazon rakják össze. A filc csontszáraz, a lemez lamellákat veri a vakrozsda. Így szaggató, letapadó féked lesz. Én szilikonzsírral kenem, de jó a sima műszerolaj is, egy kicsit meg kell kenni, úgy visszarakni a lamellákat, nagyon megtérül pecánál ez a fél perces törődés! :)

[ Szerkesztve ]

(#47011) Spoon16


Spoon16
tag

Neked is ez az újabb, 5+1 csapágyas van?

(#47012) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#47011) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, az is. A Tierra FS-hez képest az a plusz két miniatűr csapágy a zsinórvezető görgő alatt van. Erősebb a hajtókar, a felkapókar, és sekély a dob. Ennyivel több a Tierra feeder, mint a tierra FS.
Ha van kérdésed, nyugodtan írj privátot, pár éve nyúzom és sokszor szét is kaptam őket. :)

(#47013) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi! Holnap nézek valami 22- es zsinórt és megtöltöm,aztán meglátjuk.

(#47014) galervin93 válasza hermanyi (#47009) üzenetére


galervin93
őstag

No most képzeld el ugyanezt egy 30-as monoval telibe. Vagy egy 22-es fonottal, amin van egy 150 grammos ólom (esetleg fixre is kötve), meg egy 30 centis leadcore egy kettes kampóval... :(

szerk.:
ja, holnap megyek pecázni. :D Az idei utolsó horgászat lesz. helyszín Pestszentlőrinc, Balázs tó. Egy klasszik feeder finom kajával hosszú előkével, meg egy kereső method. :K

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47015) hermanyi válasza galervin93 (#47014) üzenetére


hermanyi
őstag

Aki nem használ előkét azt belerugnám a vízbe és 3 napig ki sem engedném . Használjon 30 as kanocot az nem zavar sőt az sem ha ugyanabbol a madzagbol van az elöke is . de telibe az az már gáz .

szerk : én holnap után megyek RSD rako

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47016) dik


dik
őstag

Na szép a walterlandosok azt mondják a longbow erősebb mint a dci. Ha elég a 70-80m akkor azzal jobban járok...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47017) @mriya@ válasza galervin93 (#47008) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajnos nem jöttem még rá az elmúlt 40 évben, hogy milyen cuccal pecázzak.
De sosem késő tanulni. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47018) busman válasza dik (#47016) üzenetére


busman
addikt

Nekem jó tanácsot adtak, egy bottal kapcsolatban,én adok a szavukra.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47019) dik válasza busman (#47018) üzenetére


dik
őstag

Ez eddig is stimmelt kb. amit válaszoltak! :D Bár reménykedtem a dci kicsit fickósabb lesz de annyival nem mint amenyivel reméltem. :) Bár a fene tudja mostmár mit hoz a jövő mekkora távok jönnek még a dobásban. Új helyeket nézek majd. Nagyon fogy a hal erre fele kb. mindenből....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47020) Grillo


Grillo
senior tag

Na, szerintetek van értelme ilyenkor pergetni menni a Dunára, vagy az apadó, fulluszadékosság miatt nem érdemes?

(#47021) FireFox1996 válasza Grillo (#47020) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha horgászni szeretnél, akkor menj le, azt csinálom éppen ;)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#47022) vendingo válasza FireFox1996 (#47021) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk takony idő van. Hónapok óta nem horgásztam, de gondolkodok egy süllőzésen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47023) sityupityu válasza vendingo (#47022) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is már jó ideje nem voltam, valamikor november elején voltam utoljára süllőzni. De nem is vágyom rá, nekem 7-8 fok alatt már nem kikapcsolódás a peca, hiába öltözöm be jól. Nagyon fagyos gyerek vagyok...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47024) @mriya@


@mriya@
őstag

én is lejöttem, de semmi 😢

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47025) mano660 válasza sityupityu (#47023) üzenetére


mano660
tag

Hasonlóképpen, csak nálam magasabban a határ (10 + fok) :)

(#47026) sityupityu válasza mano660 (#47025) üzenetére


sityupityu
veterán

Először én is azt akartam írni, csak mondom nem akarok nagyon puhának tűnni. :DDD
Viccet félretéve, most decemberben töltöttem be a negyvenet, de én már húsz évvel ezelőtt is ugyanilyen nehezen viseltem a hideget. Pont a haverokkal beszélgettünk a régi időkről valamelyik nap...

szerk. Viszont a mentségemre legyen mondva, a rekkenő hőséget én valamiért mindig jól bírtam, amikor már más kidől én még vígan elvagyok. Az már más kérdés, hogy 35 fokban és sem a napon ülök a botok mellett, hanem inkább a strandra megyek. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47027) A Zéé válasza Grillo (#47020) üzenetére


A Zéé
addikt

Nagy Duna lehet, hogy cinkes most, az Újpesti öböl a betonfalaknál nem tudom mennyire van befagyva, meg hogy ekkora víznél mennyire lehet odamenni. Én ott próbálnám, hátha! :)
Ha javul a takonykór, akkor egy 31 délutáni spiccbotozáshoz Sződligeten mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#47028) vendingo válasza sityupityu (#47023) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem tavasszal 12 fok, télen 10 fok a határ.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47029) Grillo válasza A Zéé (#47027) üzenetére


Grillo
senior tag

Benne vagyok, Fasza lenne.

(#47030) Grillo válasza A Zéé (#47027) üzenetére


Grillo
senior tag

Arra van ötleted, hogy hol vegyünk csontit? Vagy van más ötlet?

Lehet a mai napot szkippelem, most mentek el vendégek, szél is fúj eléggé... lusta is vagyok, mint állat.

[ Szerkesztve ]

(#47031) sityupityu


sityupityu
veterán

Két órától valóban walter filmeket adnak egymás után, remélem nem csak a feeder vonal fog végig menni...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47032) A Zéé válasza Grillo (#47030) üzenetére


A Zéé
addikt

walterbolt 2-ig nyitva lesz, azt írják.
Meg van nekem vagy egy liternyi a fagyasztóban, veszek elő belőle. Maximum nem lesz élő a horogcsali :)

(#47031) sityupityu
Elvileg ez a menetrend:

14:00 – Walter megoldások – Partmenti pontyozás feederrel
14:30 – Walter megoldások – Maconkai pontyok nyomában
15:00 – Walter megoldások – Nagy halak kis feederbottal
15:30 – Walter megoldások – Márnák az őszi Dunán
16:00 – Walter megoldások – Bányatavi pontyok nyomában rakósbottal
16:30 – Walter megoldások – Velencei dévérek

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#47033) sityupityu válasza A Zéé (#47032) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor az utolsó három ami érdekel engem. Velencén gondolom csak nem fog feederezni. Ha netán a Dunán márnázik azzal nincs gond. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47034) A Zéé válasza sityupityu (#47033) üzenetére


A Zéé
addikt

a márnást pont most reklámozták, a K híd felett tolja rakóval.
A Velencei tavi meg match-es, ha jól emlékszem

Just a simple Lineman...

(#47035) sityupityu válasza A Zéé (#47034) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor zsír. A Dunaira nem márnázást akartam írni, hanem hogy az nem zavarna ha ott esetleg feederezne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47036) Steady74 válasza sityupityu (#47031) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Lassan annyira affektál a kamera előtt, hogy már nem nagyon bírom nézni. Kimért, lassú mozdulatok, valahogy nem olyan természetes mint régen.

(#47037) gban válasza Steady74 (#47036) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát neked ott a kék, úgy látszik csak nem beszéltem hülyeséget :DDD :P
De holnapig csak kibírod már valahogy - hacsak nincs meg DVD-n az 'Isten Összes Műve' gyűjtemény :DD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#47038) hermanyi válasza gban (#47037) üzenetére


hermanyi
őstag

Megvan ,megnyugtatlak :D
Amúgy abban igaz a van Steadynek ,hogy már nem olyan mint rég . Ma voltam lent RSD-n és lehozott valaki egy olyan botot amin filóztam ,hogy azt kellene megvennem . Beszélgettünk egy bő órát és neki is vannak véleményei . Nem mondom ,hogy rossz de az ellenkezőjét sem mondom .
Ja és egy olyan ember akit igaz személyesen csak ma ismertem meg ,de elhiszem amit mond .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47039) Grillo válasza FireFox1996 (#47021) üzenetére


Grillo
senior tag

Aztán mester, volt valami?

(#47040) Steady74 válasza gban (#47037) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kiszámoltam mikor kell elindítanom az első részt úgy, hogy pont 31én éjfélkor legyen vége :DDD

(#47041) gban válasza Steady74 (#47040) üzenetére


gban
Közösségépítő

:DDD

Aztán készíts be mindent, ne kelljen felállni :DDD
És igen, jó az ötlet, inkább így fejeződjön be az év minthogy az új így kezdődjön :DD :DDD

Postázást nem vállalok.

(#47042) galervin93 válasza galervin93 (#47014) üzenetére


galervin93
őstag

Hát a tegnapi peca csak pár keszeget meg kárászt adott, de legalább halas lett a kezem. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47043) sityupityu válasza Steady74 (#47036) üzenetére


sityupityu
veterán

Talán igazad van valamelyest, de még mindig ő a legtermészetesebb. Meg filmenként változik ez szerintem. Nekem az sem tetszik már eleve nála, hogy elindult ő is ezen a feedervonalon.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47044) vendingo válasza sityupityu (#47043) üzenetére


vendingo
veterán

Mindenki azt erőlteti amiben pénz van. Ha a rakózást nyomatná egyfolytában feeder helyett, biztos esne a népszerűsége, bevétele is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47045) hermanyi


hermanyi
őstag

Én amin röhögök (nem csak Walter videók) ,hogy mikor mondja ,hogy így meg úgy csutkára behúzott fék és kikapcsolt visszaforgás gátlóval kell fárasztani mert sokkal finomabban lehet fárasztani és ő már csak így horgászik x tízen éve . Erre a sima mezei videóikban meg csak úgy recseg a fék fárasztásnál végig. Nekem az ilyen ember hiteltelen . Jankovich is elkurvult Walter is elkurvult DG az is marad ,mindamellett elismerem azt amit az asztalra letettek . De Magyarország legnormálisabb 2 horgásza az SziSzi és EA igaz ő is elkurvult de ő már rég ezért megbocsájtom neki :DDD .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47046) jansky1 válasza hermanyi (#47045) üzenetére


jansky1
senior tag

Waltert az élő bejelentkezéseiért szeretem, amikor tehetem megnézem őket. Tök érdekesek.

(#47047) busman


busman
addikt

Ősszel egy tavon horgásztam Jankovich-al...olyan helyre etettek neki napok óta ahol amúgy tilos a horgászhat.
Vödörszám tolták bele a kukoricát,nyilván húzta is a halat. Majd kíváncsi leszek az ott készült filmre. :D

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47048) vendingo válasza busman (#47047) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos izgalmas horgászat lehetett. Ez kb olyan, mint vadetetőnél vadászni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47049) A Zéé válasza busman (#47047) üzenetére


A Zéé
addikt

valahol érthető. Ha nem fog semmit, csak a bot végét, abból nem lesz érdekes film...
Mondjuk vannak szituk, amikor ilyenkor sem sikerül még nekik sem. Asszem a Csörgő Tamásék jártak egyszer úgy a Pölöskei tavon, hogy eljöttek a bojlis versenyre, meg hogy forgatnak filmet is, aztán értékelhető hal nélkül mentek el első alkalommal.

Én amúgy a pergetős filmeknél nem szeretem, hogy látszólag annyi kapás van, aztán néha ki lehet szúrni, hogy nem egy napon, vagy legalábbis nem egy napszakban készült a film, hiába úgy van vágva.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#47050) csƵ válasza vendingo (#47048) üzenetére


csƵ
őstag

Vagy fához kikötött medvét lelőni...
Szánalmas...
Oké, hogy filmhez kell a kapás, de azért ne essünk már túlzásba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.