Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) tepenzed


tepenzed
őstag

[link]
Erre az etetőanyag családra tudtok mondani egy jó alternatívát method feederezéshez? Olcsóbb kellene, olvastam itt, hogy pl a timár, dovit nem oldódik ki rendesen, állaguk sem olyan jó. Van valami fogós olcsóbban :D ?

(#24002) joe979 válasza Steady74 (#23999) üzenetére


joe979
aktív tag

Ilyenkor mennyi kukoricával szoktál nekivágni ? Pláne ilyen nagyhalas pecán ?

Szissz

(#24003) Steady74 válasza joe979 (#24002) üzenetére


Steady74
Topikgazda

3 kg egy napra elég szokott lenni+1kg pellet.

Tep: próbáld a mikropelleteket ki. Olyan vizen, ahol sok az apró keszeg és kárász, de van ponty, kizárólag mikropelleteket használok.

(#24004) csƵ


csƵ
őstag

Kipróbálom a szakáll nélküli horgot.
Ezt vagy ezt inkább?

(#24005) joe979 válasza Steady74 (#24003) üzenetére


joe979
aktív tag

Az szép mennyiség, egyszer kipróbálom, milyen lehet ennyi kukoricát betermelni .....
Gondolom az kb ennyit lehet :)

Szissz

(#24006) joe979 válasza csƵ (#24004) üzenetére


joe979
aktív tag

Guru Pellet Waggler esetleg ? Ezzel a formával nincsen probléma.

Szissz

(#24007) Steady74 válasza joe979 (#24005) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem egyszerre tolom be, azt hiszem be is szarnék :D kb egy kiló megy be az elején, utána kb félóránként/óránként vagy ha eszembe jut 1-2 csészével. Pelletet meg vagy dobom, vagy csúzlizom, kicsivel nagyobb területre szórom, mint a csészés etetés. Azt amúgy olyan méter szélességben szoktam elteríteni, illetve kb. egy alkar távolsággal rövedebbre teszem, mint a bot a tartóban, így az etetés mögött pecázom. De krva nehéz a botom, igaz cserébe bivaly erős. Ugyan a colmic 9401-es rakójával szemezgettem, hogy lecserélem, de az is ugyanilyen nezéz (1120g)

(#24008) csƵ válasza joe979 (#24006) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi a tippet. 10-es vagy 12-es méret?

(#24009) Steady74 válasza csƵ (#24008) üzenetére


Steady74
Topikgazda

10-es mérettel is az 5+ ponty simán megfogható. A csali mérete is számít, szerintem 6-7 mm-es csaliig a 12-es elég lehet, felette a 10-es.

(#24010) joe979 válasza csƵ (#24008) üzenetére


joe979
aktív tag

Aránylag apró méretűek, de mivel általában több a ponty a kockákon ahova megyek, inkább a 10est használom. Majd írj miként vált be :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#24011) joe979 válasza Steady74 (#24007) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszi az infót. Jó hallani, olvasni , ilyen rakos fortélyokról. De ami lejön, azért aktív része a pecának, nem az a bedobok oszt jó van az úgy :)

Szissz

(#24012) tepenzed válasza Steady74 (#24003) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi megnézem, bár itt is annyi féle van, hogy nem tudom melyik éri meg igazán az árát. HD-n pl 400g 1700ft xDD

Amúgy annyira dicsérik ezeket az aromákat, hogy mostmár én is ki akarok próbálni egyet methodozáshoz, tudtok valami nagyon kapósat így a meleg vizekhez pontyhoz? Egy ilyen kis üvegcse meddig elég kb :D ?

(#24013) Steady74 válasza tepenzed (#24012) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azért van alternatíva. A HD cuccok jók, de közel sem annyira mint amennyire az ára mutatja:

- Stég
- Szilvási Szilárd féle
- Top Mix

Ezekből fél-fél kg elég szokott lenni egy intenzív tavon, ahol nem kell etetni nagyon a peca előtt.

(#24014) Steady74 válasza joe979 (#24011) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fb, Mr holler. Mára is megvan a csontig benylás :P

(#24015) tepenzed válasza Steady74 (#24013) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi ezt a szilvásit kipróbálom.

Amúgy ezek a sziták mi a franctól kerülnek 6-9 ezer forintba :D ? Eddig nem használtam ezekhez a finom szemcsés method etetőanyagokhoz semmit, de ma olvastam ilyen cikkeket és azt írják, hogy iszonyat sokat számít

(#24016) Steady74 válasza tepenzed (#24015) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szilvási Sziszi féle pelletek az Auchanban is kaphatóak. Nagybevásárláskor 2-3 kiló mindig kerül a kosárba :)

A szita valóban sokat tesz hozzá a végleges állapothoz, én át szoktam törni a kaját, ha azzal pecázom.Ilyesmivel, mert kicsi edénnyel járok csak methodozni, arra pont jó.

(#24017) sityupityu válasza Steady74 (#24007) üzenetére


sityupityu
veterán

Én sekély vízen rakózva csak az alapozásnál szoktam csészézni. Utána csak csúzli (még a kukoricát is) hacsak nincsen nagy szél. Nem azért mert lusta vagyok, csak jobban szeretem ha jobban szét van terítve, és így a szerelék is folyamatosan benn van. Ha gyengén eszik akkor sokszor szinte percenként lövöldözöm a 4-5 szem kukoricát.

(#24014) Steady74 Hogy mi? :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24018) joe979 válasza Steady74 (#24014) üzenetére


joe979
aktív tag

Melyikre gondolsz ? mert csak a Danka Mária fogásánál láttam tevénykedni, a method csoportban, ami érthető , mert az a nő a pecások 90% szétalázza :)

Szissz

(#24019) Steady74 válasza sityupityu (#24017) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha lövöm a kukoricát, akkor feljön a hal általában a víz közé, emiatt szoktam csészézni. Mondjuk legutóbb, mikor rakóztam, akkor elég sok hal kapta el a kukoricát vízközt (60 centis víznél kicsit fura:), mikor bokrok tövében pecáztam, és csavarta ki a kezemből a botot... 10 kilós pontynál eléggé érdekes volt :)

Facebook, Holler Imre.

(#24020) tepenzed válasza Steady74 (#24016) üzenetére


tepenzed
őstag

8000 ft egy szitáért? :D hát nem nyugodtam meg, mennyi lehet egy ilyennek az előállítási költsége, 200ft xD?

Egy lisztszita 500ft a boltban, megnézem azzal a finom szemcsés etetőanyagot :D

[ Szerkesztve ]

(#24021) sityupityu válasza tepenzed (#24020) üzenetére


sityupityu
veterán

Sokat írtál előállítási költségnek. :)
Nem muszáj pont Sensas-t venni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24022) Steady74 válasza tepenzed (#24020) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van nyilván alternatívája :)

(#24023) joe979 válasza Steady74 (#24022) üzenetére


joe979
aktív tag

Sőt :P

http://www.eurostar.hu/list2.php?azon=2442

Szissz

(#24024) Dyde válasza joe979 (#24023) üzenetére


Dyde
aktív tag

Én az ALDI-ban vettem egy gyümölcstálat ami 2mm-es lyukakkal volt ellátva tehát pont egy ilyen "szita" alsó és felső része is volt tehát 2db, annyi csak hogy nem olyan lapos hanem kicsit dinnye alakja van, cserébe 500 ft volt :D Én nem voltam hajlandó többezer ft-ot erre kiadni.

(#24025) joe979 válasza Dyde (#24024) üzenetére


joe979
aktív tag

használható is ? :)

Szissz

(#24026) Dyde válasza joe979 (#24025) üzenetére


Dyde
aktív tag

Persze, tökéletes, mivel a forma nem olyan lapos lehet időben 1x helyet 1,3x alatt szitálom le, de mikor a walteréknál megláttam hogy a legolcsóbb ilyen 4500 ft, mondom hogy ezért elvből nem vagyok hajlandó kiadni ennyit :D

(#24027) tepenzed válasza Dyde (#24026) üzenetére


tepenzed
őstag

én a vödrökkel is így vagyok, neten van egy csomó fedeles nagy műanyag vödör 600 ft körül, csak mindegyik kiszállításos :D

(#24028) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hát a pofám leszakad....múltkor ajánlottam valakinek a Carp Zoom method etetőanyagokat, utóljára ilyen karamellásat használtam, szépen fogtam a halakat. Időjárás miatt ma értem ki pecázni, egy darabig nem voltam, ma egy epres halas CZ method kaját kevertem be. Bedobtam, 20-25 percig mozdítás sem volt, gyanús volt, kitekertem. Egy szem kaja nem oldódott ki, még a forma is megvolt, a töltő lenyomata. Próbálgattam, nedvesebben, szárazabban..ugyanaz. A töltőből néha nem lehetett kinyomni a megtöltött kosarat, úgy ragadt az etetőanyag a töltőbe, a kosár szinte üresen jött ki. Az az egy megoldás vált be, hogy kevés etetőanyaggal, alig belenyomva a kosarat töltöttem, de így valószínűleg vízbe érés után szét is esett. Nem is fogtam semmit, stéges ananászos pelletet lebegtettem. Method szerelék le, egy gubancgátlós bordás kosár föl, gumigolyó, karabiner, 18-as előkén 10-es szakáll nélküli horog, egy szem kukorica tűzve, kosárba piros pontyozó Tímár Mix kaja....Fél órán belül jött is a ponty, előtte pár kárász. Az egyszerűbb néha jobb :) Valahogy el is ment a kedvem a methodozástól, de tényleg nem értem, hogyan lehet hogy az egyik ízesítés tökéletes ugyanazon etetőanyagból, a másik meg semmire nem való..? Csak azért ég a pofám, mert egy-két hete itt a fórumon ajánlottam hogy milyen jó, és viszonylag olcsó ez a cucc.....A karamellás az tényleg kioldódott rendesen!

(#24029) csƵ válasza Zoli bácsi (#24028) üzenetére


csƵ
őstag

Nem lehet, hogy folyóvízi etetőanyagot használtál?

(#24030) tepenzed


tepenzed
őstag

srácok mivel ez a gyorskapocs gyöngy nem forgós, ezért mindig azt tapasztalom, hogy amikor kiveszem a 3 részes botot a táskából, akkor a zsinor össze vissza van csavarodva a boton, kell 1 perc mire rendbe teszem, összecsavarodik a mellette lévő zsinorral, orsó hajtokarra stb.

Ez így tönkreteszi hamar a monofilt vagy tárolásnál, míg nincs igénybe véve addig nem vészes?

(#24031) tepenzed válasza tepenzed (#24030) üzenetére


tepenzed
őstag

vagyis hát nem is a kapocsra fognám, mert az előkét mindig leszedem tárolásnál, a kosár nem gubancgátló csöves, ezért eléggé tekeredik (horgászat közben persze nem :P )

(#24032) golyós válasza tepenzed (#24031) üzenetére


golyós
őstag

Én úgy szedem szét a botot, hogy az előkét (kompletten horoggal) beakasztom valamelyik gyürűbe és a botot összekötöm fent és lent is.így nem gubancolódik-tekeredik.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#24033) tween


tween
őstag

Már megint csak a gumi....70cm ;)

(#24034) sityupityu válasza tween (#24033) üzenetére


sityupityu
veterán

Szép darab. :) Mi volt a súlya?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24035) jansky1 válasza tween (#24033) üzenetére


jansky1
senior tag

A kis dagi :DDD

(#24036) Jofi81 válasza tween (#24033) üzenetére


Jofi81
őstag

Szép. Nem láttam még ilyen kövér csukát. :D

(#24037) vendingo válasza tween (#24033) üzenetére


vendingo
veterán

Én még nem bírtam gumival halat fogni, pedig sokat próbálkozok vele.
Többnyire villantóval fogom a csukeszeket, néha néha jön wobblerral is.

Más: Vettem egy 5-21g botot, meg hozzá pár 14g körüli wobblert.
Sajna szomorúan tapasztaltam, hogy ezzel a bottal használhatatlanok az említett wobblerek, mert bedobáskor is nagyon necces, vontatáskor meg brutálisan görbül a bot.
Már a 3-as villantókkal is komoly gondok vannak, mert olyan az ellenállásuk tekeréskor, hogy szintén nagyon görbül a bot.
Ezekhez a csalikhoz mekkora dobósúlyú bot lenne az ideális, illetve a mostani bothoz mekkora wobblerek kellenének?

A bot tökéletesen üzemel 2-es villantóig, 5-13g gumikkal. Sajna az összes wobblerem vagy túl kicsi (UL) vagy túl nagy neki. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24038) tween válasza sityupityu (#24034) üzenetére


tween
őstag

Fogalmam sincs, csak hosszmérő eszköz van nálam, súlymérő nincs :N

(#24039) FireFox1996 válasza vendingo (#24037) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

a súly alapján pont ideális a botod a 14g woblerhez.
Ezonos súlyú botok között van azért (néha óriási) különbség.
A 14g alattihoz egy cormoran 5-25gr 2.7m botot használok (azt hisszem black master sorozatú), az fölött már 15-45 3m shimanot használok. A villantók nálam 4-es a legkisebb méretűek.
Tökéletesen jól működnek a fenti botok nálam.
Álló vagy folyó vízen pergetsz? Ha folyó vízen, és folyás iránnyal szemben húzni azért lehet érezni az ellenállást, ez így szerintem meg normális.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#24040) adrian360


adrian360
őstag

Azert egy woblernek mindig nagyobb ellenállása van mint egy guminak vagy villantónak. Azonos súly mellett a terelőlemez miatt jobban terheli a botot

(#24041) sityupityu válasza adrian360 (#24040) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát a guminál biztosan nagyobb.
Viszont vannak olyan fajta villantók is amik igen komoly ellenállást tudnak produkálni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24042) sityupityu válasza tween (#24038) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak azért lettem volna kíváncsi a súlyára, mert a többiekhez hasonlóan én sem nagyon láttam még ilyen kövér csukát. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24043) vendingo válasza FireFox1996 (#24039) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon nem ideális a mostani wobblerekhez az új botom. Flatt shad dobásakor fosok, hogy törik a bot annyira hajlik, betekerésekor meg úgy hajlik, mintha egy kilós kilós halat húznék ki.
3-as villantó még csak-csak betekerhető, de a 4-es az nagyon megerőlteti a botot.
Amúgy csak tavakon horgászok.

Szerintem nem valósak a bot gyári adati, vagy csak egyszerűen túl lágy a karakterisztikája.
Nyugodt szívvel vettem meg a botot meg a csalikat, de a 4 vásárolt csaliból egyik se lett jó a bothoz.
Volt a ládámban egy gunki gigan csali, ami ~10g. Bedobáskor semmi gond, de kitekeréskor ez is lefogja a botot a hatalmas terelőlapátja miatt.

Gumikkal tökéletesen üzemel, semmi gond.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24044) tween válasza sityupityu (#24042) üzenetére


tween
őstag

Gondolom még emlékszel a nagy süllőre amit felraktam. Az is dagi volt. Sok nálunk az apró hal.

(#24045) sityupityu válasza tween (#24044) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, emlékszem.

A köztudatban a nyár nem igazán a pergetők szezonja, mert rengeteg táplálék van a ragadozó halak számára. A te csukádon is látszik, hogy nem éhezett, mégis odavágott a guminak. Ez is egy a jó példa arra, hogy nyáron is érdemes pergetni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24046) FireFox1996 válasza sityupityu (#24042) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

a 70cm-s kb 3kg-nak felel meg.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#24047) sityupityu válasza FireFox1996 (#24046) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó, de azért nem mindegy, hogy egy soványabb, vagy a képen látható csukáról van-e szó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24048) FireFox1996 válasza sityupityu (#24047) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

adj hozzá még 1 kg-t! :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#24049) sityupityu válasza FireFox1996 (#24048) üzenetére


sityupityu
veterán

Háát...legyen inkább 1 kiló 15 deka. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24050) Jofi81 válasza vendingo (#24043) üzenetére


Jofi81
őstag

Milyen botod van, Berkley Fireflex? Azzal pedig szemezek én is 3. számú botnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.