Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

törpeharcsa ellen milyen csali a bevált ?

(#41002) vendingo válasza jenei1994 (#41001) üzenetére


vendingo
veterán

sós, csípős.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41003) Interceptor


Interceptor
addikt

Tud valaki hasonló hosszú nadrágot horgászathoz? Oldal zseb fontos lenne,hogy legyen mint ahogy a képen is látszik. Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41004) vendingo válasza Interceptor (#41003) üzenetére


vendingo
veterán

Munkaruházati boltban vettem nadrágot, rengeteg zsebe van, jól pakolható, strapabíró.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41005) sityupityu válasza Interceptor (#41003) üzenetére


sityupityu
veterán

Itthon abban a minőségben amit a decathlon árul nehéz árban alternatívát találni szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41006) Steady74 válasza sityupityu (#41005) üzenetére


Steady74
Topikgazda

+1.

(#41007) Interceptor


Interceptor
addikt

Oks, köszi a válaszokat :R

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41008) zsola32


zsola32
őstag

és leesett a hó :) ismét tuti az idő

(#41009) pöpö


pöpö
tag

Sziasztok.
[link]
Erről a botról tud valaki valami véleményt mondani?
Sehol nem találtam semmit :(
:R

[ Szerkesztve ]

(#41010) szetcsuszott válasza galervin93 (#40782) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Öööö.. és ha betekersz a stégdeszkába egy menetes hüvelyt amit a bútoroknál is ghasználnak, aztán abba egyszerűen becsavarod a menetes pálcát? :U

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#41011) zsola32 válasza szetcsuszott (#41010) üzenetére


zsola32
őstag

én ezt használom:
[link]

(#41012) szetcsuszott válasza zsola32 (#41011) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ok, csak írta, hogy mindig más stégen horgászik, és ezért gondolkodott ilyen stégdeszkák között átdugós, ideiglenesen rögzítős cuccra, gondolom nem csavarozgatna mindig ki-be, meg nem is hagyná ott. Egy menetes hüvely meg asszem 12 ft-ra jött ki ősszel a helyi csavarboltban, ha beteker minden stégbe egyet, és otthagyja, az se nagy érvágás, ráadásul a stég gazdáját sem igen zavarja (valszeg fel se tűnik). Akkor van cumi, ha olyanok a stégek, mint nálunk a legtöbb, hogy vas szerkezet vaslemezzel fedve :DD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#41013) galervin93 válasza szetcsuszott (#41010) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, ez a legegyszerűbb ötlet, és valóban, talán fel sem tűnne a tulajnak, ha egy ilyen ott marad, de - tudom most hülyén fog hangzani - nálam ez a nem-hagyunk-ott-semmit amolyan lelkiismereti dolog, vagy nem is tudom hogy mondjam, szeretek mindent úgy át/visszaadni, ahogyan én azt kaptam, ezért szeretnék egy teljesen mobil megoldást. Ha olyan helyen vagyok, még a susnyást is igyekszem "eredeti állapotába" visszaállítani, arrébb tett ágakat-gallyakat helyére tenni stb. Tudom, picit beteges, vannak ilyen hülye becsípődései az embernek... :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41014) szetcsuszott válasza galervin93 (#41013) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Lidlis tripod, csak középen nem súlyt akasztasz a kampóra, hanem egy rövid gumipókkal lehúzatod a stégdeszkához úgy, hogy a gumipók kampóját dugod át a résen, és úgy akasztod be? :F Nincs több ötletem :D

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#41015) galervin93 válasza szetcsuszott (#41014) üzenetére


galervin93
őstag

A tripod túl magas, szeles időben jó lenne vízfelszínig nyomni a spicceket. :D Tudom, szíjjak már gázt ezzel a sok szenvedéssel. :DDD Annyira nem égető probléma, olyan sokat nem pecázok stégről.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41016) Interceptor válasza galervin93 (#41013) üzenetére


Interceptor
addikt

Arrébb dobálom az ágakat gallyakat ha útban van, hogy ne essek hasra benne, és így más sem fog :D Azt utálom mikor bizonyos nyomorultak otthagyják a szemetet, flakonokat, zacskókat, stb. Elején volt, hogy elkezdtem nagyobb zacskóba összegyűjteni kidobni(mert sok régi kacat is volt), de hamar rájöttem nincs értelme, mert minden alkalommal mikor lemegyek ugyanolyan hányás az egész part. Amellett, hogy a horgászok és a buta tinik otthagyják, még a víz is rendszeresen partra hozza a szemetet. Egyszer fogtam egy nehéz szék támlát pergetés közben, egy élmény volt kiszenvedni :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41017) Zoli bácsi válasza pöpö (#41009) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem csodálom ha nem találsz semmit, maga a márka sincs régóta a piacon, és az akcióból ítélve nem nagyon kapkodták el ezeket a botokat, nem sokan használhatják. :)
Nekem Oreel orsóim (Pelso, Next FS, Maximus) vannak, én maximálisan elégedett vagyok velük, ahogy a szintén DAM égisze alatti Eurostar-Silstar termékekkel is.
Szerintem ennyi pénzért nyugodtan meg lehet venni, nem hinném hogy csalódni fogsz. Így leírás alapján egy feszes, távdobó és folyóvízi botnak gondolnám. :K

(#41018) tween válasza Interceptor (#41016) üzenetére


tween
őstag

Legalább görbült a pálca rendesen :DDD

(#41019) tepenzed


tepenzed
őstag

ahhoz képest, hogy -15 fokokkal ijesztgettek,mostmár -4 a legalacsonyabb időképen, szóval szerintem megússzuk a befagyást, jövőhéten meg már tavasz, remélem véglegesen :D

(#41020) hermanyi válasza tepenzed (#41019) üzenetére


hermanyi
őstag

Elég ez ami van ,hogy jó 2 héttel kitolja a keszegezésemet ,hogy húzzák az anyukba a Sándor Józsi Benedekék .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41021) tween válasza hermanyi (#41020) üzenetére


tween
őstag

(#41022) gban válasza hermanyi (#41020) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is megyek mindjárt apámat felköszönteni, az ajándék mellé kap lecseszést is hogy mit hozott a zacskójában zsákjában :DDD

Postázást nem vállalok.

(#41023) pöpö válasza Zoli bácsi (#41017) üzenetére


pöpö
tag

:R
Remélem jó lesz a Dunára
Jön vele [ez] is :DDD
:R

(#41024) gban válasza pöpö (#41023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Majd kérünk beszámolót az O'Reel cuccokról mindenképpen.

Postázást nem vállalok.

(#41025) Interceptor


Interceptor
addikt

Holnaptól tavasz hivatalosan, ti is nagyon örültök?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41026) csƵ válasza Interceptor (#41025) üzenetére


csƵ
őstag

Itt még 20 centi hó van. Áprilisig nem is álmodozom a horgászatra alkalmas időről.

(#41027) zsola32 válasza csƵ (#41026) üzenetére


zsola32
őstag

én vasárnap megyek, addigra elolvad ha minden igaz

(#41028) tween válasza Interceptor (#41025) üzenetére


tween
őstag

Kizárt dolog... Nem lesz abból semmi!

(#41029) Interceptor válasza tween (#41028) üzenetére


Interceptor
addikt

Persze tudom, csak ironizáltam.

(#41026) csƵ: áprilistól már úgyis lehet csukázni, nem igaz? Öbölbe azt hol érdemes szerinted? Tavaly az volt első halam, de azóta sem fogtam ott többet.

Most olvasom március 30.-ától lehet már csukázni idén, kivételesen.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41030) gban válasza Interceptor (#41029) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is jött tavaly a hidegben csuka, februárban is meg március elején is (nálunk semmire sincs tilalom), aztán talán augusztus végén jött a következő.
Pedig pergettem folyamatosan.
Szóval nem csoda ha nálad se jött több.

Postázást nem vállalok.

(#41031) A Zéé válasza Interceptor (#41029) üzenetére


A Zéé
addikt

Az újpesti öböllel nem tudom mi lesz tavasszal. Evezős kollégám újságolta, hogy le van zárva teljesen, semmilyen vízi járművek nem lehet bemenni rá, mert tele van olajjal a felszíne, most zajlik a kármentesítés :(
Nem tudom, hogy mennyi mehetett ki, és ez mennyire zavarhatja meg az élővilágot...

Just a simple Lineman...

(#41032) Interceptor válasza A Zéé (#41031) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez nagyon rossz hír :( Korábban is volt hogy eresztette valami hajó az olajat. Volt, hogy én is láttam kikötőnél színes foltokat. Reméljük nem túl komoly a baj.

(#41030) gban : Öbölben inkább balin szokott sok lenni, azt lehet szerintem a legeredményesebben megfogni és a kősüllőt, de utóbbit leginkább csónakból.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41033) hermanyi


hermanyi
őstag

Nagyon könnyű feszes bot ,igaz csak 5 percig volt az enyém :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41034) vendingo válasza hermanyi (#41033) üzenetére


vendingo
veterán

Megjött a bot?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41035) hermanyi válasza vendingo (#41034) üzenetére


hermanyi
őstag

el is adtam 5 perc alatt :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41036) Steady74 válasza hermanyi (#41035) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hülye angolok

(#41037) hermanyi válasza Steady74 (#41036) üzenetére


hermanyi
őstag

Azok . De legalább nem buktam rajta sokat :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41038) vendingo válasza hermanyi (#41037) üzenetére


vendingo
veterán

Gond volt vele?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41039) galervin93


galervin93
őstag

Hirtelen ötlettől vezérelve kimentem ma Dunakeszire pecázni, 3 potyka (1.5, 2, 2.7 kg), néhány keszeg (köztük egy dorozsmás példány is!) és sok-sok szép bodri lett az eredmény. A hűűűs időt leszámítva jó kis peca volt. :-) A vasúttal szembeni oldalon voltam, délelőtt a tó elején, délután átköltöztem a közepére. A pontyok és a keszegek, valamint néhány bodorka az előbbi helyen jöttek, míg utóbbi helyen tisztán csak bodorkát fogtam.
Akit esetleg érdekel, letapogattam a két helyen a medret, tó elején a parttól 3 méterre kb. 170-es volt a víz, mely 6 méter körül már közel 3-asra szakadt. Aztán olyan 20-22 méterig szépen fokozatosan lemegy olyan 6 méter köré, amit szépen tart is befelé, nem találtam jelentősen mélyebb részt távolabb (50 m) sem. (A mélység inkább csak erős becslés a kosár leérkezése alapján, de az arányok ezek.) Alja kemény, köves, "kopogós". Én oda horgásztam, kb. 20 méterre, ahol eléri azt a 6 m körüli mélységet. Kijjebb is volt néhány bodorka, de a keszegek és a pontyok, valamint a bodorkák zöme is bentről jött. A tó közepén lévő horgászhelyemen végig iszapos volt a meder, és ami meglepő számomra, hogy sekélyebb is az előzőhöz lépest, itt 20 méterre olyan 4, 50 méterre 5-5.5 méterre becsültem a vizet. Az iszap vastag, a 15 grammos method kosár üresen is simán beleragad, töltve meg aztán... Gondolom valami kis önsúlyú, de nagy méretű, felületű kosárral kellene nyomni, ami puhán ráfekszik az iszap felszínére... A csali csonti, pinki volt, ma a giliszta nem ment, pelletből 7 mm-es ananászos volt a nyerő.
Pénteken, megint tervezek kimenni, akkor vagy szintén ezen az oldalon, csak az északi végén tervezek horgászni, vagy a vasút felőli oldalt próbálom ki, ott még csak egyszer voltam pár órácskát. Mindenesetre az iszapra jó volna valami megoldást találni, szerintem normál kosárral és hosszú előkével fogok majd itt próbálkozni.
És ha már kimentem pecázni, neveztem is az április 28-án esedékes versenyre, eggyel több peca az évben. :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#41040) hermanyi válasza vendingo (#41038) üzenetére


hermanyi
őstag

Gond annyi volt ,hogy én az olcsóbbikat akartam de a drágábbikat küldték :) Ez a keményebb bot ami jött nekem meg a lágy kell .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41041) Steady74 válasza hermanyi (#41040) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ott is hibáznak... egy betű a difi, buktak rajta 32 fontot.. veszett már több is Mohácsnál Londonnál :DD

(#41042) Grillo válasza A Zéé (#41031) üzenetére


Grillo
senior tag

Valamelyik FB csoportban írták, hogy már tiszta a víz, kérdés mennyit ártott.

(#41043) hermanyi


hermanyi
őstag

SPRO SW 390 Feeder bot ,(használt ,nem én használtam ) Keresi gazdiját. OCCO
Csak PM

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41044) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Ezt a botot és ezt az orsót néztem ki spombozás céljából. Szerintetek elfogadható lehet ilyen árban? Más alternatíva esetleg hasonló árban? Vagy mit ajánlanátok legolcsóbb spombozós szettbe?

Vagy jobb ilyen árban egy 3,9-es surf bot?

[ Szerkesztve ]

(#41045) Interceptor


Interceptor
addikt

Ez az orsó mennyire jó? Azt nézem a 4ezres súlya baromi jó, akár még egy light/mediumlight 210-es pergető bothoz is jó lehet. Pót dobot is adnak. A 213 cm-es Pontoon21 gad gancho 3-12-es bottal párosítanám össze. Nekem most egy 4ezres Ryobi Zauber TM van, ami szerintem nagyon jó, de a súlya 315gramm(mostani közepes botomhoz jó) és ennél a típusnál csak a 2ezres méret jöhetne szóba(ami 233g) a fentebb említett bothoz és pót dobot sem adnak hozzá, külön kell venni. Néztem videóban hogy a fent említett botot(ugyanaz a hossz dobósúly) arégi kétezres Ryobi zauber tm-el próbálták ami 280g plusz a fonott zsinór súlya, éppen hogy jó volt a súlypont talán kicsit nehéz is volt az orsó 10-20 grammal.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41046) Vitee válasza Interceptor (#41045) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, nekem van egy ilyen, SG Finezze 192cm 3-12gr bothoz.
Teljesen jo kis orso ennyi penzert, nem bantam meg. A 30-as is pici es konnyu orso. Jo eros felkapokarja van, fek is jo, kenyelmes, nagy EVA gombok, sulypont is rendben van nagyon. Legtobbszor Pesten a nagy Dunan ,meg az oblokben szoktam vele dobalni.
Ami nem olyan jo, hogy kicsi az attetele, igy balinozaskor tepni, tekerni kell mint az allat mert csak 60cm a behuzasa, legalabbis a 30asnak. Egy par oras pergetes utan leszakad mindenem es izomlazam van masnap :D
A blade csalikat szerintem nem szereti igazan, a rezonancia miatt az enyem mar kicsit "zorog". Lehet csak valahol meglazult egy csavar.
Ennyi penzt szerintem meger, plane ha valahol akciosan is meg tudod venni :)

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#41047) Interceptor válasza Vitee (#41046) üzenetére


Interceptor
addikt

Pontosan ezért akarok 40-es orsót plusz a dobás táv miatt is. Viszont könnyűnek kell lennie és ez az orsó az. Köszi a választ. Persze jöhet még mástól is vélemény esetleg tapasztalat.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#41048) csƵ válasza Interceptor (#41045) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem 30-as volt, az nagyon pici. A 40-es nem tudom, mennyivel lehet nagyobb.

(#41049) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Új hír a tavaszi közös pacáról, a Dég park-tóról:

(tehét többen sokalltuk a 4000 ft/napi jegyet, most már van sport jegy 2000 ft-ért :R )

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#41050) vendingo válasza FireFox1996 (#41049) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem jó lesz a 4000-es jegy is, olcsóbb így a hal, mint a boltból.
Van még hely a fagyasztóban. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.