Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) dragonfx válasza Zola007 (#20983) üzenetére


dragonfx
veterán

te jó ég egy agyhalál ez a pókháló... :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21002) odrif válasza sityupityu (#20999) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az én egyesületem tőlem 30km távolságra van.
Ha postán küldöm el a fogási naplót, akkor nem kapok róla igazolást.
Amennyiben a postán elkallódik a dolog akkor hogyan igazolom hogy leadtam a fogási naplót?
Ebben az esetben 2017-től nem kapok területi jegyet?

20 éve a Prohardveren

(#21003) Zola007 válasza odrif (#21002) üzenetére


Zola007
veterán

Küldd be ismerőssel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21004) gban válasza odrif (#21002) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ajánlott, tértivevény, van azért lehetőséged.

Postázást nem vállalok.

(#21005) sityupityu válasza odrif (#21002) üzenetére


sityupityu
veterán

Megkaptad a lehetséges opciókat. :)
Miért vagy lakhelyedtől ennyire távol lévő egyesületnél? Közelebbire nincs lehetőség, vagy csak kötődsz a meglévőhöz?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21006) dragonfx válasza odrif (#21002) üzenetére


dragonfx
veterán

ja szerintem is ajánlottan a biztos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21007) jansky1


jansky1
senior tag

2 méteres haresz a Tiszából

Kíváncsi lennék a fogás részleteire :U

[ Szerkesztve ]

(#21008) Steady74 válasza jansky1 (#21007) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Harit még nem kantároztam, de ez nem tetszik nekem... a szája jobb széle sem ép's egészséges...

(#21009) kobipeti válasza Steady74 (#21008) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Ugyanez járt az eszembe, sajna ezt már más nem fogja meg. :(

(#21010) csƵ


csƵ
őstag

Ti hogy oldjátok meg, hogy gyors folyású vízben ne ússzon az árral az úszó? Merülő damillal esetleg ez kiküszöbölhető? Spiccbotos horgászatra gondolok.

(#21011) Zola007 válasza csƵ (#21010) üzenetére


Zola007
veterán

Bolognai folyóvízi úszó vagy fenéksúlyos úszózás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21012) kobipeti válasza csƵ (#21010) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Spiccbottal egyetlen megoldást ismerek, Clarusso szörf , nem egyszerű kezelni, de nehéz. Viszont ha elegendő visszatartani, akkor lehet jobban játszani, visszatartós szerelékkel, vagy nehezebben kisodródó Clarusso bolo -val, sajnos egyéb módszereket, pláne gyors vízen nem ismerek!

Zoola07: ez mit jelent "fenéksúlyos úszózás"?

[ Szerkesztve ]

(#21013) Zola007 válasza kobipeti (#21012) üzenetére


Zola007
veterán

Úszós fenekezés tulajdonképpen. A rövid 10-15 centis horogelőke forgókapcsa fölé fel kell rakni egy 10g-os füles ólmot, utána 15-20 centire egy gumit ütközőt, majd jöhetnek az úszót kisúlyozó ólmok. Ez lógatod be magad elé, esetleg kicsit fentebb sodrással ellentétesen, az ólom a fenéken van, de enyhe sodrásban megtartja az úszót, viszont a fül miatt szabadon húzhatja a hal és a sörétólmok is szabadon mozognak. Sajnos keszegnél önakasztós lehet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21014) kobipeti válasza Zola007 (#21013) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Erre gondoltam köszönöm!

(#21015) sityupityu


sityupityu
veterán

A Szörf-el ellentétben a Clarusso bolo egy nagyon jó darab, tapasztalatból mondom. Teljesen megállítani nem lehet, de nagyon szépen lassítva lehet vezetni. Persze ezt is inkább egy bolognai bottal jobb használni mint spiccbottal.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21016) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tudnátok mondani olyan úszót, amit teljesen meg lehet állítani folyóvízben..?
Ma is voltam pecázni bolognai bottal, folyóvízi "csepp" úszóval. Akadáskor az egész szerelék veszett, mert a főzsinór 17-es volt, előkezsinórom meg 18-as a legvékonyabb. Ritkán használtam eddig bolognai botot, nem vettem vékony előkezsinórt. :O

(#21017) sityupityu válasza Zoli bácsi (#21016) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha csak a bot hosszáig pecáznál akár egy rakósbottal, akkor cralusso bolo úszóval is meg lehetne ezt tenni. Vagy ami még jobb, bármilyen lapos úszó jó lenne amit rakósbotokhoz használnak. Csak ugye a bolognai botot nem így szoktuk használni. :) A szörf úszót meg lehet állítani, sőt, akár még árral szemben is lehet irányítani, de igen nagy rutin kell, hogy megtanulja ezt az ember.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21018) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali

Van valakinek egy határozott véleménye a kamasaki super spin szett-ről szemezgetek vele mióta leárazták,látszik rajta hogy nem az a minőségi cucc de 10e-ért mit vár az ember kezdő pergető vagyok.

(#21019) sityupityu válasza nindzsavagyo (#21018) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha valóban csak arra kell, hogy kipróbáld, hogy "ízlik" e egyáltalán a pergetés akkor talán. Ha már tudatosult benned, hogy tetszik onnantól nagy ívben kerüld az ilyen cuccokat!
Tudom, hogy a pénz az nagy úr, de a pergetés pont az egyik olyan műfaj, ahol pl az orsón nem nagyon lehet/érdemes spórolni. Egy valamire való orsóra csak a pótdob 5-6 ezer forint, gondolhatod, hogy akkor ez milyen lehet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21020) nindzsavagyo válasza sityupityu (#21019) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Igen a pénz nagyon fogja a kezemet 12-15e van több sajnos nincs.. :O
A pergetéssel már 2-éve ismerkedem kipróbáltam több fajta csalit több eljárást partról csónakból is,de sajnos csak egy mezei bot (amivel gyerek koromban keszegeztem picker)és egy közép kategóriás "univerzális" orsóval dobálok a bot túl lágy a 8g-s jig fejnél már nagyon bután mozog a spicce,ennél nehezebb csalikkal meg nem is nagyon boldogul.
Szeretnék egy kicsit keményebb botot+normális használható orsót.

Nézegettem a botokat akadnak 6-8e kategóriában amik tetszenek és a dobósúlyuk is szimpatikus.Gondolom ez a belépő szint.Amúgy a bot hosszúsága nálam nem mérvadó.10g-nél nehezebbet nem dobálok.
Orsókban is az 5e kategóriában gondolkodtam,de nem süt róluk a minőség ez kicsit elbizonytalanít..
Ha tudnál ajánlani valamit ezekben a kategóriákban ami élvezhető,az nagyon jó lenne szívesebben meghallgatok egy tapasztaltabb horgász véleményét.
Nézegettem a használt piacot de őszintén megmondom nem vagyok otthon a horgász használt piacon :)

(#21021) Dyde válasza nindzsavagyo (#21020) üzenetére


Dyde
aktív tag

Szia. Én nemrég vettem komplett pergető felszerelést, belépő szintűt. Botot a horgászshow-n vettem leárazva 10 helyett 6ért, de 6-7 körül már lehet kapni 2,10-2,40-es méretben normálisat. Orsót Shimano Sienna 2500-at vettem, 7,5-8e Ft körül volt, de nagyon precíz, és nagyon szépen működik. Ez alá én nem adnám a helyedben, így a bot+orsó kijön kb 15-ből de ez már használható is valamire.

[ Szerkesztve ]

(#21022) nindzsavagyo válasza Dyde (#21021) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Köszönöm az útmutatást! :R

(#21023) sityupityu válasza nindzsavagyo (#21022) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van ahogy előttem is írták. Botot 6-8 ezerért már használhatót lehet venni. Orsóból szintén a már említett Sienna jó választás,alatta semmit.

Dyde Mégis a Sienna maradt, nem nézted meg amit javasoltam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21024) Dyde válasza sityupityu (#21023) üzenetére


Dyde
aktív tag

Csak ez fért bele az árba, mert még vennem kellett damilt, meg 100 féle csalit ;] 40k-ba állt meg a dolog. Mikor menyasszonyom meglátta a számlát, mert ő is velem volt, hát..... mutatom => :Y
:DD
ui.: damillal jól jártam mert kifutó termék lévén 9 helyett megkaptam 4,5ért a daiwa tournament 8 braid zsinórját, de így is a nagyon fájt ennyi pénzt kiadni

(#21025) Sage83 válasza Dyde (#21024) üzenetére


Sage83
aktív tag

Az egy tutti zsinór grat hozzá!! :R annyiért meg ajándék volt... :Y

(#21026) sityupityu válasza Dyde (#21024) üzenetére


sityupityu
veterán

Huu, öregem. Nem tanultad még meg, hogy barátnőt, feleséget nem szabad a horgászboltba bevinni? :D Ez egy nagyon fontos szabály, de most tanultál belőle. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21027) Sage83


Sage83
aktív tag

Hali!!

Végre kapható itthon is a Daiwa Ninja 3012a vagy a 4012a !! :) az ára kb 20ezer ft körül lesz kiskerben!! :)

Tutti kis tekerők így elsőre!! :)

Bocsi a kép mínőségért!!

(#21028) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Hó végéig horrgászati tilalom lesz RSD-n. Ezt az időszakot hogy fogom túlélni! :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#21029) csƵ


csƵ
őstag

Én is megvásároltam a pergető szettemet.

bot: ET Black Fighter Spin 210 3-10g
orsó: Shimano Sienna 2500FD
zsinór: TriPoseidon 0,10 300M
csalik: 3-5g jigfejek, 3-7cm gumihalak, twisterek, 5 cm-es kínai wobblerek

Remélem hétvégén fel tudom avatni, mert a fele még úton van. :D

[ Szerkesztve ]

(#21030) Steady74 válasza FireFox1996 (#21028) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nagyduna?

(#21031) boken válasza FireFox1996 (#21028) üzenetére


boken
senior tag

Én a Duna-Tisza csatornán voltam tegnap.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#21032) odrif


odrif
MODERÁTOR

Pénteken ha ilyen idő marad kimegyek fenekezni, pontyozni, álló vízre.
Milyen etető anyaggal és csalival készüljek?

20 éve a Prohardveren

(#21033) FireFox1996 válasza Steady74 (#21030) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az messze van tőlem, biciklivel már annyira nem élvezetes,főleg esti órákban ;) de engedélyem sincs oda.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#21034) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Sikerült szert tennem jó áron egy Daiwa Exceler Spin 2,40-es 10-40g-os botra.

Kezdő pergetőként kérnék segítséget, hogy milyen orsó illik hozzá. 10e Ft körüli sávban gondolkodnék (lehet, hogy jobbat érdemel, de sajna ennyi a keret) - A fenti linken található boltban most nagy leárazások vannak Daiwa és Cormoran orsókra, úgy már talán találok hozzá valót. :R

(#21035) sityupityu válasza mandras81 (#21034) üzenetére


sityupityu
veterán

Spro Passion 730. Ezt vedd rá! Sokan fogják itt ajánlani olcsóbban (kb 8500-9000) a Shimano Sienna-t, de hidd el, hogy ez a Spro klasszisokkal jobb orsó nála! Azért nincs arányban a két orsó ár tekintetében, mert ugye a Shimano nevet is meg kell fizetni. Egy kezdőnek jó orsó a Sienna, de köze nincs a Passion-hoz ami jóval finomabb, precízebb szerkezet nála. Szettem már szét mind a kettőt. A Daiwa és Cormoran orsókat szintén felejtsd el ebben az árkategóriában, nem fogsz olyat találni mint a Spro.
Egyébként a felállás pont fordítva szokott lenni egy pergető cuccnál. Az orsónak kéne a drágább darabnak lennie mint a botnak, hiszen az van a legjobban igénybe véve. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21036) B4l!nt válasza mandras81 (#21034) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Spro Passiont én is tudom ajánlani, annyi pénzért remek darab.
Shimano és Daiwa 20.000 ft fölött kezdődik szerintem ami méltó nevükhöz.

(#21037) gban válasza mandras81 (#21034) üzenetére


gban
Közösségépítő

Néztem a linkelt oldalt, sok mindent nem tudtam összehasonlítani, de a Walternél 1 éve is 17k volt a Daiwa Megaforce 30-60g 3,60m, itt meg megy a beetetés hogy 25k helyett meg mennyit spórolsz :(
De ami van mindkét helyen most, azoknál is érvényesül a "beírunk áthúzva egy jó nagy számot, az áron nem módosítunk, és viszi majd a madár" üzletpolitika.
Vagy tévedek, akkor viszont eddig voltak gyönyörűek az árak.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#21038) Sage83 válasza mandras81 (#21034) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali!!

Az új daiwa ninja 3012a vagy a daiwa legalis lenne a tutti hozzá!! :)

Legalisból a régi verzió,az új az már elég nehéz,és annyira már nem jó!! :Y

(#21039) mephi666 válasza gban (#21037) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jó öreg marketingtrükk :) egyik ismerős is dolgozott anno kisboltban, ahol ha le kellett akciózni a napi terméket, akkor a bolt előtti táblán írtak egy nagyobb számot az eredeti ár fölé és áthúzták :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21040) CaNNa3IS válasza FireFox1996 (#21028) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

mellékvizek csatik ?
boken : dtcs-n volt valami ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21041) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali
A Tisza-tóra jár innen valaki? :)

(#21042) csƵ


csƵ
őstag

Túl vagyok az első igazi pergetésemen. Siker egyelőre zéró, de hát eléggé viharos szél volt.

(#21043) CaNNa3IS válasza csƵ (#21042) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hol voltál ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21044) boken válasza CaNNa3IS (#21040) üzenetére


boken
senior tag

Szia, semmi számot tevő, pár rablást láttunk, de sem wobler, sem körforgó sem a támolygók nem izgatták őket különösebben. Engem viszont felidegesített az hogy a sok paras.... oda hordja a szemetet és az egész part végéig van szórva szemeteszsákokkal. :(

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#21045) CaNNa3IS válasza boken (#21044) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:-( Hát igen az szomorú látvány mindenhol. A sári zsilip részhez akarok majd egyszer elugrani. Azt hiszem oda még jó az RSD jegy.
Legutóbb egy kis ér-en pergettünk és csak egy fajta kisméretű twiszisztert vettek fel arany csillámló színben azt is csak fluoro előkével.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21046) joe979


joe979
aktív tag

Üdv , emlékszem a nyáron volt téma a carpexpress webshop. Május közepén rendeltem egy Tf Gear rodpodot, június elején írtam nekik, hogy mi lesz vele,mert semmilyen visszajelzést nem kaptam. Na erre válaszoltak, és még nyomatékosítva lett visszakérdezve , hogy tényleg kell e , mert meg kell várni az új beérkezést, ez kb egy hónap, és november középén túl járunk most. Nem számítok már rá, meg nem is kellene ekkora beleszarás után, csak úgy eszembe jutott :)

Szissz

(#21047) csƵ válasza CaNNa3IS (#21043) üzenetére


csƵ
őstag

Bérletes vagyok egy tavon.

(#21048) CaNNa3IS válasza csƵ (#21047) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Milyen tó ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21049) csƵ válasza CaNNa3IS (#21048) üzenetére


csƵ
őstag

Szíki-tó, Balmazújváros.

(#21050) CaNNa3IS válasza csƵ (#21049) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez jól néz ki.
Keleti főcsatornát próbáltad?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.