Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) lakisoft válasza gerii (#29999) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi már nézem is. :Y :R

(#30002) sityupityu válasza gerii (#29999) üzenetére


sityupityu
veterán

Holnap odamenjek, keressem Imrét? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30003) gerii


gerii
addikt

Basszus, 10db Ottó Bácsi villantót 3100Ft-ért alig akart liciten elvinni valaki... :U stbstb.

(#30004) tween válasza sityupityu (#30002) üzenetére


tween
őstag

:R

(#30005) sityupityu válasza tween (#30004) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy még közös fotó is lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30006) Góliát válasza gerii (#30003) üzenetére


Góliát
senior tag

A 30+-os szék is 20 ezerért ment el. Szegény gyermek rálicitállt magára, ilyen is van!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#30007) tepenzed válasza Góliát (#30006) üzenetére


tepenzed
őstag

biztosan érnek ezek a cuccok ennyit? ez a kapásjelző a 20at sem éri meg szerintem :D

jó persze támogatás, értem én

Amúgy ez a Leo gyerek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30008) vendingo


vendingo
veterán

Supernova jó bot, érdemes megvenni? Nekem jobban bejönnek a nyélből hajlósak, de ez se vészes. Egyéb parabola akciós 20-30k körül walterból? Most az akciózás alatt vennék valamit mindenképp. 3 részes kellene. Reggelig kell megálmodnom, tesóm venné meg nekem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30009) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Pergetésben kezdő horgász érdeklődik, hogy milyen fonott zsinórt ajánlotok egy Shimano dx spinning 7-21g ill. Shimano Nexave 2500 szetthez. Amiket néztem, 10-15-ös méret, Sufix 832, L&K Super Braid, Power Pro Super8Slick. Tiszai horgászat, csónakból leginkább. :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#30010) Gabesz26 válasza vendingo (#30008) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Boltban volt már párszor a kezemben, feszesebb bot mint a Nova. A Supernova sztem inkább methodhoz, a Nova akár hosszúelőkés keszegezéshez is.

Milyen hosszú botot akarsz venni? A múltkor végigneztem a 3 m-es kínálatot, ott nekem a SW Dart, és a Daiwa Ninja volt szimpatikus (3 m-nél még a két részes szállítási hossza sem vészes)

(#30011) tepenzed válasza vendingo (#30008) üzenetére


tepenzed
őstag

2 részes biztos nem jó? ezzel a szűkítéssel szinte 0 az elérhető olaszos bot :)

(#30012) sityupityu válasza pityeszka (#30009) üzenetére


sityupityu
veterán

Én mondjuk ezt.
Nem tudom, hogy mire akarsz horgászni, de a bot és orsó paramétereit figyelembe véve 10, max 12-es méret.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30013) Steady74 válasza sityupityu (#30005) üzenetére


Steady74
Topikgazda

De KÉRLEK szigorúan feltartott hüvelykujjal, mert azt csak úgy lehet! ;]

(#30014) joe979 válasza tepenzed (#30011) üzenetére


joe979
aktív tag

olaszos vagy angolos ;)
a végeredmény oké

Szissz

(#30015) A Zéé


A Zéé
addikt

Urak!
Ha halkímélés érdekében szakáll nélküli horgot vennék, akkor arról azzal az élőcsalizást (csonti elsődlegesen) gondolom kb. elfelejthetem? Méretben mekkorákban érdemes gondolkodni dunai feederezéshez?
Apropó Bp-nél jósolnak egy jó 1,5 méteres áradást a hétvége során. Érdemes egyáltalán ilyenkor erőltetni?
Ha igen, milyen csalik, és milyen etetőanyagot nézzek?

ja, amit még elfelejtettem: zsinórból milyen lenne jó? Egy (elvileg) 30-110g-os botra lenne.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#30016) gerii


gerii
addikt

Egy Abu Garcia Velocity 29-ért Dunára?
Van 50℅-ert Veritas is, kb 14k.

[ Szerkesztve ]

(#30017) pityeszka válasza sityupityu (#30012) üzenetére


pityeszka
őstag

domolykó, balin, süllő esetleg kisebb harcsák...

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#30018) Steady74 válasza A Zéé (#30015) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szakáll nélküli horgokat használok pontyozáshoz, csontival is, bár jellemzően fűzött csalival vagy pasztával. A csonti ugyan tényleg le tud mászni a horogról, de nem jellemző. Guru LWG, nehezebb terepre Guru MWG vagy nagyobb öblű pellet waggler, 12/10 méretben.

(#30019) A Zéé válasza Steady74 (#30018) üzenetére


A Zéé
addikt

pont ezeket a horgokat néztem én is :)

Just a simple Lineman...

(#30020) joe979 válasza Steady74 (#30018) üzenetére


joe979
aktív tag

A Dunában is sok változó .Egy-egy hely megismerése több alkalmat is jelenthet. A vízállás megosztó, vannak helyek ahol jó magasabb a víz, de van egy többség akit a hideg rázza ha jön egy áradás. Én szeretem mindig, mert közelebb tolja a halakat a partoz. Itt olyan helyre kell gondolni, ahol van kövezés, lépcső stb. Ha tartósan van fent a víz, akkor a növényzet kialakulása után, még jobbak a fogási lehetőségek. Lesz egy-egy jó beugró hal, de nem érdemes kimondottam csak erre a pecára rámozdulni.Ez mellé ismerni kell a környéket, mennyire akadós, hol változik meg a mélység, ezek azért sok pecát igényelnek. Nekem is van olyan helyem, ahol nagyon tudom hova kell dobni, de ha biztosra nem dobom meg , akkor semmit sem fogok.... Mindez lehet egy méter eltérés se !
Horog méret amit nem szégyellsz felrakni azért sem mert nagyon mohon kajolnak ha van sodrás, akkor a keszeg is szépen tud rángatni.Ahova elég 100gr körül cucc, ott kell a vékonyabb motyó, kisebb horog. Általában akik ilyen részen lógatnak, ott jellemzőbb ez a fajta pecázási stílus. Bár a márnák megteszik azt ami tavaly jó hely volt, az az idén nem lesz az. Megszokják hol voltak átverve, és nem fognak arra közlekedni, másfelé kezdenek majd portyázni vagy más időben. Misztikusan hangzik, de tényleg nem egy buta hal faj , már ha lett ilyet mondani. Damillal sem kell finomkodni, mert rengeteget kell dobálgatni, valamint a sodrás folyamatosan görgeti majd a szereléket. Az áradás miatt meg jön majd a sok dzsuva, még jobban kell figyelni , valamint újradobálni.

Szissz

(#30021) Jofi81 válasza pityeszka (#30009) üzenetére


Jofi81
őstag

Én Sufix 832-t használok 3. éve Dunán, Tiszán, tökéletesen elégedett vagyok vele.

(#30022) vendingo válasza tepenzed (#30011) üzenetére


vendingo
veterán

2 részesből max 3 méteres jöhet szóba, 3 részesből max 330cm, de csak angolos. Olaszosból csak kaja lehet :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30023) musli26 válasza tepenzed (#29988) üzenetére


musli26
tag

Milyet vettél?
Nekem is kell vennem hamarosan.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#30024) tepenzed válasza musli26 (#30023) üzenetére


tepenzed
őstag

(#30025) LazacX válasza gerii (#30016) üzenetére


LazacX
tag

Ezt a szériáját nem használtam, de orsótartót csak ilyesmit vennék (bár sok mindenkit kiráz a hideg az elől csavarostól). Külön élmény a kapás, ha a blankot lehet fogni, és most nem a torokra nyelt csaliról beszélek, hanem csak a nagyon finom óvatos odacsípésekről.

Dobósúlyban határeset lehet (mondjuk ha éppen csak ballag a víz, vagy visszaforgókban, bár csónakból mindenképpen könnyebb a helyzet). A Tiszán én 14-40 g-os botot használok, az esetek többségében megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#30026) LazacX válasza pityeszka (#30009) üzenetére


LazacX
tag

Én ilyen felszereléshez 8-as nanot vagy inkább 6-os fonottat használnék. Kezdem unni a nanora vigyázást (azaz előkézést), balinozáshoz a dobások miatt meghagyom a nanot, inkább fonottra térek át, azt direktben lehet szerelni, és a NOK kötés is villámgyors ha beszakad. Amikor áttértem a pergetésnél a fonottra, 16-os madzagot vettem, de pár dobás után kiderült hogy alig használható. Tavon csak a partközeli mártogatáshoz működött jól, távoli dobásnál már nagy hasa lett. A Tiszán még rosszabb, ott meg a víz sodrása kapaszkodott bele.

(#30027) sityupityu válasza LazacX (#30025) üzenetére


sityupityu
veterán

"(bár sok mindenkit kiráz a hideg az elől csavarostól)"

Manapság a botok többsége már ilyen. Legyen az pergető, feeder, match vagy bármi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30028) vendingo


vendingo
veterán

Még egy kérdés. Új walter dart feederről valakinek infó?

Nem értem miért nem rakják már fel ezeket a botokat a webshopba...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30029) golyós válasza vendingo (#30028) üzenetére


golyós
őstag

Mondjuk azt a rengeteg infót amit Walter oldalán lehet olvasni a termékekről. ;]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#30030) vendingo válasza golyós (#30029) üzenetére


vendingo
veterán

Arról nem is beszélve...
De legalább a választékkal jó lenne tisztában lenni.

Jelenleg az a felállás, hogy egy full laikust elküldök (már ha ráér) az egyik walterboltba és megkérem, hogy hívjon fel, hogy mi van mi sincs, mekkora a dobósúly, mekkora hosszok vannak, mekkora a szállítási hossz...
Lehet az lesz, hogy kerestetek vele egy eladót, aztán lebeszélem vele a dolgokat. Az is gáz, hogy nem lehet rendelni az új botokból, csak személyes vétel van.

Jelenleg a 2 részes 3 méteres supernova a befutó, de a dartról semmi infóm nincsen, pedig lehet az is jó lenne évi pár pecára.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30031) gban válasza vendingo (#30030) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én írnék nekik, amikor nekem volt kérdésem, 1 napon belül válaszoltak.

Postázást nem vállalok.

(#30032) csƵ


csƵ
őstag

Ilyen viharos szélben a horgászat kilőve...

(#30033) joe979 válasza csƵ (#30032) üzenetére


joe979
aktív tag

én most megyek majd walterba , lehet kinézek majd utána a Dunára

Szissz

(#30034) csƵ válasza joe979 (#30033) üzenetére


csƵ
őstag

Nálatok szinte szélcsend van.

(#30035) vendingo válasza joe979 (#30033) üzenetére


vendingo
veterán

Megtennéd, hogy megnézed, hogy light dart-ból és supernovaból milyen méretek és dobósúlyúak vannak?
Tesóm holnap venne nekem egy botot.

Esetleg ha 1-2 árat is tudnál írni azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30036) LazacX válasza csƵ (#30032) üzenetére


LazacX
tag

Miért?

(#30037) csƵ válasza LazacX (#30036) üzenetére


csƵ
őstag

A legnagyobb ellenségem a szél.

(#30038) hermanyi válasza csƵ (#30037) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem is de remélem holnap délelőtt enyhülni fog ,mert nem szeretem a bot végét víz alatt tartani .
Holnapi nap kezdem az idényt az RSD-n . Remélem lesz egy pár darab keszeg .

szerk

(#30033) joe979

Most jöttem onnan ( Walter) és nem kaptam Maros XXL Fine kaját csak kilósban el is szomorodtam :O

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#30039) joe979 válasza vendingo (#30035) üzenetére


joe979
aktív tag

Most értem haza basszus. Amit megnéztem az a Supernova, a 3 méteres nagyon pöpec. Feszes, gyors pálca. Nagyon igényes bot.40gr dobó volt feltüntetve ha jóm emlékszem. Szó volt a Daiwa Ninjárol is . Az még feszesebb , annyira nem nyerte el a tetszésemet.

Ja és a kupont telón vigye magával, mert nem lesz 15% kedvezmény ...

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#30040) A Zéé válasza joe979 (#30039) üzenetére


A Zéé
addikt

mindenki a Walterban volt? :D
Én is otthagytam egy kis összeget apróságokra. Széket akartam venni, de elbizonytalanodtam, szóval az egyelőre kimaradt. Lehet, hogy holnap megint beugrok. Évi 3-4-5 alkalomra, amikor feeederezni tervezek nem igazán akaródzok 20k fizetni egy székért.

Just a simple Lineman...

(#30041) vendingo válasza joe979 (#30039) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi, pont a 3 méteres a kiszemelt.
Asszem buktam ezt a kört a 15% kedvezménnyel. Más vette volna nekem vasárnap, de az újbudacenterben zárva lesz holnap az üzlet, a többi meg túl messze van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30042) jansky1


jansky1
senior tag

Feedermania termékekről tud valaki részleteket, ne tartsa magába. Árak, ízek stb

(#30043) tepenzed válasza jansky1 (#30042) üzenetére


tepenzed
őstag

1250 ft mindkettő ízű etetőanyag

(#30044) vendingo válasza vendingo (#30041) üzenetére


vendingo
veterán

Megoldottam a problémát :)

Már csak az orsó vétel van hátra. Ez milyen dobemelés?
Illetve a gyakori dobcsere hosszútávon mennyire egészséges egy orsónak?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30045) Eagl3


Eagl3
veterán

Az Aranyhorog webshopban egész jó áron van a Stradic FK. [link]

Csak mert a múltkor szó volt róla. :)

(#30046) sityupityu válasza vendingo (#30044) üzenetére


sityupityu
veterán

Semmi extra nincs szerkezetileg.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30047) vendingo válasza sityupityu (#30046) üzenetére


vendingo
veterán

Semmi extrát hogy érted? Jó vagy rossz?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30048) vendingo válasza Eagl3 (#30045) üzenetére


vendingo
veterán

3000-es megrendelve. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30049) gban válasza vendingo (#30048) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megnéztem a képet, azért ilyen olcsó mert balkezes (jobb kézzel kell tekerni) ;] :P

Postázást nem vállalok.

(#30050) Eagl3 válasza vendingo (#30048) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is rendeltem egy 2500-ast :)
Lehet ehhez valahol pótdobot kapni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.