Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) hermanyi válasza busman (#76999) üzenetére


hermanyi
őstag

Én ergo blade. Nyugodt szívvel ajánlom. Ár érték bajnok.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#77002) atok666


atok666
őstag

Domes Big River 390RXH mennyire vallalhato huzosabb folyovizen (Duna, Vag). Hasznalja vki?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#77003) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#77000) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem is tudom, a régi ABU-kban mennyi csapágy lehetett?! ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77004) andrew911


andrew911
tag

Van itt, aki aktívan használja a nyeletőfékes KastKing Sharky Baitfeeder III-at? Érdemes rá beruházni, vagy újrakezdőként elég egy Döme/Nevis féláron.

(#77005) sasa311 válasza andrew911 (#77004) üzenetére


sasa311
veterán

Én a nem nyeletoset használom, az nagyon baba.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77006) Szilágyi84 válasza sasa311 (#76925) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Megtudható milyen mobilod van amivel használod ,lehet régebbi? Lehet mégis érdekelne Deeper , nézegetve teszteket elvileg az újabbak már nem dobálják a jelet és a hatótáv is megvan .

(#77007) aladarazurbe válasza Szilágyi84 (#77006) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Nálam a deeper chirp 30-40 métert tud a lennti kütyükkel, lehet többet is, nem nagyon próbáltam.
Az lényegi még szerintem, hogy milyen magasan van a teló. Én egy ~ has-magasságra felhúzott tripodra teszem, ott könnyebben csatlakozik. Hullámzó vízben nehezebben ill. ha kell GPS akkor a tiszta égbolt a nyerő.

Véleményem szerint kellő időt el kell tölteni vele ahhoz, hogy hasznodra váljék.
Kell hozzá tér érzék (vagy hogy is mondjam).

Huawei HUAWEI P30 lite
google pixel 4a

(#77008) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#77003) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Más világ volt, szerintem ott perselyek voltak.
Egyszerűbbek voltak az orsók, persze nem volt nyeletőfék, de hosszú évekre tervezték az orsókat.
Én is biztos vagyok abban amúgy hogy egy ilyen régi konstrukció, ha próbapadon folyamatosan tekernék, többet kibírna mint egy mai sokcsapágyas csoda.

(#77009) Szilágyi84 válasza aladarazurbe (#77007) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Mobilinternet nem kell hozzá ugyebár? Viszont ha térképezni szeretnék mondjuk nem folyón ahol általában változik a vízszint, hanem tavakon, akkor érdemes letölteni előre a mobilra Magyarország térképet ,ha nem csak az aktuális meder alját akarnám tudni látni ?

[ Szerkesztve ]

(#77010) aladarazurbe válasza Szilágyi84 (#77009) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

A fennti konfigurációt és a 'Fish Deeper' appot használom.
Ha a deeperrel radarozni akarsz akkor a gsm internetet ki kell kapcsoljad közben.
Előre letöltöttem az app-jába a saját térképét (teljes Mo.) radarozás előtt. Valószínűleg nélküle is megy , nem próbáltam.

(#77011) sasa311 válasza Szilágyi84 (#77006) üzenetére


sasa311
veterán

Huawei p30pro. Azért ennek elégnek kéne lennie. De az előző telefonommal is ugyan ezt csinálta.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77012) 4Grider válasza jobbacsabba (#76996) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jó helyhez oda már születni kell, mert hajnali ötkor olyat már nem találsz.

(#77013) takessz


takessz
senior tag

[link] Valaki használ esetleg ilyen orsót?? bojlizásra venném megköszönném a véleményeket

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#77014) BlackmMmDog válasza takessz (#77013) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szerintem itt nem használja senki. Nevishez tudom hasonlítani botjaik jók, orsókik se rosszak már.

Ha tetszik nyugodtan veheted. :)

(#77015) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Tudom itt van egy tag akinek van seria walter world champion II botja hozza fordulnek azzal a kérdéssel hogy neked nincs nagy ellenállása a zsinornak ahogy a gyurun bejön mikor a szereleket bedobáshoz feltekered vagy csak bevontatsz? Nekem konkrétan nagyon durván holott sem a zsinor sem a gyuru nem sérült tok új a bot. Ugyanez van a daiwa nzon botomnal is.. szerintem ez elég tré egy 100k-s bot esetében. Azt se tudom mi okozza ha vízbe nyomom a spiccet egy pár mp ig fasza aztán megint szar. A zsinor is vadi új és monofil. Ötlet?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#77016) iceQ! válasza BogyóBP (#77015) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem ugyan ez volt a múltkor a dobóelőkénél. Levágtam belőle egy kicsit szebb hangja lett. Nálam a zsinór volt a ludas, pedig nem láttam rajta sérülést.
Nem tudom mi okozta a problémát, hogy ilyen hangja lett.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77017) szgzuri válasza jobbacsabba (#76996) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Még nem horgásztam a Kis-Balatonon, de idén május végén biciklivel tekeregtem a partján.
Két szakaszon láttam horgászokat.
1, A Zalaszabar és Zalavár közötti földhíd. Ide be lehet hajtani autóval. Itt a jó helyek valószínűleg már hajnalban foglaltak. A déli oldal nagyon tökleveles.
2, Kányavári sziget. A sziget bejáratánál le kell parkolni. Én itt próbálkoznék. A gyerekek játszhatnak a szigeten, van kilátó.

(#77018) galervin93 válasza BogyóBP (#77015) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem a 10-11' WC II van, nem tapasztaltam ilyen jellegű dolgot. Igaz általában vízparton használom és horgászok vele.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#77019) jansky1 válasza galervin93 (#77018) üzenetére


jansky1
senior tag

Úgy könnyű...

(#77020) BogyóBP válasza galervin93 (#77018) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igazi tajparaszt köcsög vagy remelem egyszer az élet úgy hozza higy találkozunk…amúgy tőled nem is várni más reakciót.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#77021) @mriya@ válasza BogyóBP (#77020) üzenetére


@mriya@
őstag

Bravó :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77022) csƵ válasza BogyóBP (#77020) üzenetére


csƵ
őstag

És, ha úgy hozza az élet, hogy találkoztok, akkor mi lesz? :DDD

(#77023) sasa311 válasza BogyóBP (#77020) üzenetére


sasa311
veterán

Pedig lehet megérné elgondolkodni azon, hogy szinte mindenki békésen pecazik még az olcsó cuccokkal is de neked még a százezres felszereléssel is állandó gondok vannak - biztos a cuccban van a hiba? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#77024) Steady74 válasza BogyóBP (#77020) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Utosó figyelmeztetés ezért a hangnemért.

Saját, jól megfontolt véleményemet mindig megosztottam, javasoltam mit vegyél, sosem tetted, járod a sajat utad. Nincs ezzel baj, csak mindig mellé nyúlsz, és keresed a hiba okát.

(#77025) @mriya@ válasza csƵ (#77022) üzenetére


@mriya@
őstag

Nehéz lesz a tali, mert az egyikük horgászik, a másikuk videót készít. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#77026) PpenoO válasza BogyóBP (#77015) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem akkor volt ilyen amikor valami mocsok bevonta a zsinórt illetve a gyűrűket. Mosogatószerrel letakarítottam mind a zsinórt mind a gyűrűket és elmúlt a tapadás.

U.I.: Küldj makró képet/közeli videót ha gondolod, hátha észreveszünk olyat amit te valamiért nem.

(#77027) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

A bolti erjesztett, vödrös, tejsavas magmix, aminek bőven van szavatossága, kb 2x nyúltam bele (félig van) kezd "romlani" eddigi savanyú szaga enyhén büdös lett, a fehéres leve szürkés-zavaros. Nem az a szörnyű büdös, de szerintem kezd vajsavasodni.
Szerintetek elhasználható, vagy menjen a komposztálóba..? :U

(#77028) busman válasza Zoli bácsi (#77027) üzenetére


busman
addikt

Használnám...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#77029) Redneck


Redneck
veterán

Előre is el elnézést, hosszú lesz, és sokaknak elképzelhetetlen! :R

Tudom, nincs univerzális bot, de mégis szeretnék venni egyet. Sokszor mennék pár órás pecára kerékpárral, és jó lenne egy kompakt mindenes eszköz. :B Alapvetően fenekeznék, 50g körül töltött methoddal, de néha más módszereket is kipróbálnék. A kiinduló 270-es Nevis Fullback Tele (40-80g) helyett, jó lenne egy érzékenyebb spiccel szerelt pálca.

Voltam a Walterlandben, ahol az eladó a Nevisen kívül, készségesen mutatott pár 1 m alatt szállítható kompakt botot. Shimano Catana Tele (14-40g) és Daiwa X Tele (20-60g) volt még teleszkópos kiadásban, illetve egy két részes ultrakönnyű 180-as Shimano, amin az 50-150g dobosúlyt nem értettem hogy hozták össze. :F A Catana és ez a 180-as bot nagyon tetszett, egész érzékeny spicc volt rajtuk.

Tudom hogy marha nehéz, de olyat szeretnék, ami 1 méter alatti szállítási hosszal bír, de nem jön zavarba egy 50g-os töltettől sem. Erre a botra, egy könnyű, elsőfékes orsót szeretnék.

Ti mit vennétek, ha kompakt pecára kéne? Orsó tippek is jöhetnek. A keret maximum 35k.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77030) golyós válasza Zoli bácsi (#77027) üzenetére


golyós
őstag

Ki ne dobd. Pici sót rakj hozzá , megáll a további erjedés.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#77031) andrew911 válasza Redneck (#77029) üzenetére


andrew911
tag

Lehet, hogy hülyén hangzik, de én a Decathlon Ufish-t venném (240-es vagy akár 350-es hosszban). A rövidebb van a fiamnak és akcióban simán leveri a Nevis Fullback-et és a Daiwa Megaforce-ot, élmény vele fárasztani 0-5 kg-ig. Az orsó sajnos használhatatlan rajta, azt mindenképpen cserélni kell. Ha egyszer beadja a kulcsot, akkor meg bemegyek és veszek egy másik ugyanilyet.
Esetleg valami telefeedert, az többeknek van itt használatban.

(#77032) Zoli bácsi válasza Redneck (#77029) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azok után amennyi mindent összevásároltam kerékpáros pecához, az én, teljesen szubjektív véleményem:
Mindenes bot nincs. Vagyis vehetsz ilyen köztes botot, de ami fenekezni jó, az úsztatni durung lesz. Én azt mondom, vegyél egy olcsó feedert, meg egy olcsó úszós botot.
A Nevis, ami megvan az meg jó fenekező botnak.
Ami nekem van: [link] Olcsó, kicsire csukható, nem kell sajnálni, márkás bothoz egy spiccet kapsz ennyiért. Árához képest teljesen jó, ha kell, dolgozik szépen.
Úszós filléres ajánlatom, napi akcióba vettem: [link] Kicsire csukható, match és bolognai módszerhez is befogható.
Orsó egy Lidl-es Crivit pergető, vagy egy Nevis pergető orsó. A keretedből kb. kijönne két bot két orsó. A meglévő botoddal együtt három bottal már jól megoldhatnál mindent, a pergetésen kívül. Oda meg ne akarj teleszkópos "mindenes" botot, letöri a kezedet ;] , oda meg kell venni egy finom pergetőbotot, hogy ne menjen el a kedved a pecától. :K
SZerintem.
Beszéltem, UFF! :D

Köszönöm a sózásos tippet az erjesztett kukoricához, jó ötlet! :R

(#77033) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#77032) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Úszós botnak ez sem lenne rossz, Xfishnél első helyen van a matchbotok közt (SOkan veszik, gondolom), 171gr. [link]
Múltkor rákerestem, a lengyel oldalakon, ennek is bőven 1m alatt van a szállítási hossza.
Ha legközelebb rendelek tőlük, veszek egyet, kíváncsi vagyok. Egy értékelés van, nézd meg, dicséri.

(#77034) Redneck válasza Zoli bácsi (#77033) üzenetére


Redneck
veterán

Egy bot lesz, ebből nem engedek. :D
Telefeederek között nézelődök, vannak cserélhető spiccesek. Ezt a Daiwat ( [link] )meg fogom nézni élőben.
A Shimano Catanaban és a kis 180-as Sonoraban az tetszett, hogy nagyon rugalmasak voltak, és szépen mozgott a végük egy kis legyezésnél.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77035) Redneck


Redneck
veterán

Egyébként hülyeség ha teleszkópos pergetőket is nézek? 2.7m 40-80g dobósúllyal ( [link] ) azért már lehet adni az 50 grammos method feeder vonalnak is, nem? Az orsó Nevis Fullback 3000 lesz.

Szerk:
Élőben megnézem a botokat természetesen. Ha kellően merev, de legyezésre szépen hajlik a vége, és érezhetően rugalmas, akkor úgy gondolom megtalálom amit keresek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77036) szgzuri válasza Zoli bácsi (#77032) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Saját tapasztalat alapján biciklin kényelmesen szállítható egy pár 360-as 3 részes bot. Úsztatni 450-es 3 részes bottal szoktam, az a hossz már egy picit kényelmetlen, de hozzá lehet szokni.
A botoknak dupla csomagolás: kívül merev fal botzsák, belül párnázott táska, és nyugodtan lehet csapatni a bringával terepen is.
Az a trükkje, hogy a botzsák nem a hátamon van, hanem a hasam alatt lóg, előrefelé a kormányon szépen megtámaszkodik.

(#77037) andrew911 válasza Redneck (#77034) üzenetére


andrew911
tag

Vigyázz, amit linkeltél az sima háromrészes feeder, nem a teleszkópos, mondjuk háromrészesként ugye elég kompakt. Ha látsz valahol teleszkóposat élőben, én is szemezek vele már egy ideje, kíváncsi lennék az első benyomásokra, vagy megfogdosnám én is.
A másik kettő pedig kifejezetten pergetőbot, ahogy láttam.

(#77038) Redneck válasza andrew911 (#77037) üzenetére


Redneck
veterán

Kicsit elvesztem a linkek erdejében, 3 méteres a legkisebb tele. Mivel nem vagyok magas, és horgásznék szűk, árnyékos helyen, nagyon nagy botot nem akarok.

A Cormoran márkáról tud valaki valamit? Black Master Tele szériája jónak tűnik. 2,7-es méretben van 60 és 80g dobosúlyú.
[link]

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77039) galervin93 válasza BogyóBP (#77020) üzenetére


galervin93
őstag

Szo-szo nem sokat változtam mióta kijöttem apámból... :DDD
Sajna csak most olvasom, pedig kint voltam délután Dunavarsányban a Füzesparton, megejthettük volna a talit. Bár csak egy ócska Frenzee volt nálam. A szegényes igényeimnek mondjuk megfelelt. :) Jöttek a putyók szépen, a házi erjesztett magot nagyon értékelték (búza, kukorica, kender, horogra ugyanez a kuki). Néha kell ilyen "ereszd el a hajam" peca is, jó volt. Ez a Frenzee Precision FXT nagyon baba kis pálca (3 méteres), a spicc lágy, alatta meg annyira szép ívben keményedik fel, direkt vastag előkével toltam, hogy tudjam izomból terhelni, megnézni mir tud... Hát a kisebb pontyokat nevetve fordította vissza, és még maradt benne tartalék.
Holnap este-éjszaka úgy néz ki a Balcsi parton leszek, elvileg lesz lehetőségem pecázni is... :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#77040) saen válasza Redneck (#77038) üzenetére


saen
veterán

Cormoran jelenleg a Daiwa cégcsoport része, de kb 100% kínai a márka. Olcsó tucatcuccok. Ez persze nem feltétlen jelent rosszat, csak tudni kell, hogy ez a márka ma már erről szól. A régi német gyökerek már nyomokban sem...

(#77041) 4Grider válasza Redneck (#77038) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jelenleg snecizésre (csalihal megfogására) használom ezt a botot. Kezdetben pergettem vele (nem volt gáz, mert nem nehéz), ha muszáj lenne, tudnék vele természetesen fenekezni is. Feeder botnak már merev az utolsó tagja. De persze önakasztós methodhoz damilra akasztott kapásjelzővel akár tökéletes is lehet (már ha nem kell messzire dobni). De gondolom ez a fórum alapvetően nem a gagyizásról (mit lehet minél olcsóbban kompromisszumok árán megoldani) szól...

(#77042) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én azt hallottam a Cormoránról, hogy eléggé lecsúszott egy időben, de mostanában jobb a minőség. Boltosok mondták.
Nekem egy Speciland MH feederem van a Cormorántól, én szeretem nagyon, ezzel methodozok. Nem lakkozott, sima matt bottest, mindent (is) bír, első feedereim egyike.

Nem tudom mennyire jó ez az ár, rákerestem erre a Frenzee botra, ezt az akciót dobta ki a barátom (Google :D ): [link]

(#77043) golyós válasza galervin93 (#77039) üzenetére


golyós
őstag

Főnököm tava :D
Erjesztettel tudtál fogni? Halashoz vannak szokva abba a mély vízbe pedig.
Hol voltál, a stéges vagy a szaletlis oldalon?
Mi 2 hete voltunk a 2es , bojlis tavon, iszonyú erősek a nagy pontyok.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#77044) iceQ!


iceQ!
addikt

Hétvégén kinézek a Törökbálinti tóra. 24 órám lesz halat fogni. Készülök fűszeres halas cuccal (pellet, bojli, magmix) lesz terítéken. Kíváncsi vagyok hogy mit fogok, mire jönnek a nagyobb potykák.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#77045) jobbacsabba válasza szgzuri (#77017) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi az infókat. Bár mondjuk a https://adatbazis.balatonihal.hu/ oldalon és a guglin felmértük a terepet indulás előtt. :)
Kb. délben ért véget a séta a Kányavári szigeten, utána elmentünk Zalavár mellé, a koránkelők közül néhányan már indultak haza, így sikerült azon a helyen pecázni, amit a gugli térképen kinéztem. Kisebb-nagyobb keszegek jöttek, meg egy kiló feletti kárász. Mindannyian elégedettek voltunk a kapással. :K

(#77046) galervin93 válasza Zoli bácsi (#77042) üzenetére


galervin93
őstag

Irónia, mielőtt... :DDD

---

golyós

Igen, szeretik halas pelletet, de mellette megy a mag is. Én nem szeretem a tokot, az meg nem szereti a magot... :DD
Szaletli, hogy hanyas passz, valahol a közepe táján volt az első szabad, le is ültem. 2.5-es vízben horgásztam, tehát nem a mély részén voltam. Jó erősek a halak, kulturált környezet, csak nagyon lent van a víz. De direkt olyan helyre mentem, hogy le tudjak menni a vízhez, ott állítottam fel a ládát.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#77047) golyós válasza galervin93 (#77046) üzenetére


golyós
őstag

Köszi!
Szerencsés helyen voltál, mindkét oldalirányban mélyül a viz.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#77048) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Benkó horgászat, 5,20-as.

(#77049) jansky1 válasza BlackmMmDog (#77048) üzenetére


jansky1
senior tag

Szép jószág, gratula.

(#77050) @mriya@ válasza BlackmMmDog (#77048) üzenetére


@mriya@
őstag

Ilyeneknél szoktam fellélegezni, hogy "ezt már úgyis vissza kell engedni". :)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.