Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) lakisoft válasza forras2 (#17849) üzenetére


lakisoft
veterán

Van amikor kihúzom az egészet 1 vonallal és kész :DDD.

- Árad -

(#17852) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Borsodba hol érdemes idén területit váltani? :U

(#17853) fess válasza Bull Boss (#17852) üzenetére


fess
őstag

Én idén nem váltok területit, majd megyek párszor fizetős tavakra. Év végén elvileg az Émhe-nél több víz kezelésije is lejár, hátha lesz valami normális víz

(#17854) Bull Boss válasza fess (#17853) üzenetére


Bull Boss
senior tag

És szerinted hova érdemes menni? Őszintén nagy dilemmába vagyok :( volna pár lehetőség, de pl a Sellő tavat már unom.. Más helyekre meg egyedül nem szeretek járni érthető okokból.. Tudsz olyan vizet még a környéken ahová nyugodtan lehet menni? Illetve még azt szerettem volna kérdezni, hogy a Sajópetri tó-ra illetve A kistokaji tóra lehet területit váltani? A neten semmilyen infot nem kapok ezzel kapcsolatban :(

(#17855) lakisoft válasza Bull Boss (#17854) üzenetére


lakisoft
veterán

Mennyit tudsz kintlenni a vízparton egy évben?

- Árad -

(#17856) fess válasza Bull Boss (#17854) üzenetére


fess
őstag

Harsányan még nem voltam, a Sellőn nagyon régen voltam, Sajòvhol is van egy amit dicsértek. Kevés időm lesz kellenek az élmények. Ongán se voltam még

[ Szerkesztve ]

(#17857) wrox válasza Gézengúz (#17846) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem az összes orsóm ilyen. :)

De Shimano nincs egy sem.

(#17858) Grillo


Grillo
senior tag

Lehet éves engedélyt SZÉP kártyával, vagy más utalvánnyal kiváltani?

(#17859) FireFox1996 válasza Grillo (#17858) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

lehet! Ez bolttól függ...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#17860) -conrad- válasza Synaptic (#17843) üzenetére


-conrad-
addikt

Látatlanban, de az okuma orsóidat mennyire tekergetted meg, illetve megnézted mennyire van tele zsírral?
Nekem volt ilyen tapasztalatom mint neked, egy trabucco orsóval jártam így. Nagyon kemény volt és alig akart magától forogni, de 2-3 tekergetés után hatványozottan jobb volt a futása. Sok esetben tele vannak zsírral amit meg kell járatni benne, szélsőséges esetben kipucolni és újra zsírozni mert jellemzően az alsó árkategóriában előfordul,hogy telenyomják kemény zsírral.

- eurostar – örököltem ilyen orsót, nagyon belépő széria, jellemzően annyira jó, hogy legyen rajta damil és lefusson róla meg fel lehessen tekerni. Itt fékminőségről még sztem nem is érdemes beszélni
- nevis – vettem egy match orsót amit a nevisek között jóra értékeltek aztán el is adtam. Nagyon nehezen járt, illetve a felkapókar kiképzése is hagyott kívánnivalót maga után, volt, hogy emiatt futott mellé a damil.
+ shakespeare – a legjobb minőségű match orsóm! Mondjuk drága volt, mert az XT3-as széria, cserébe nagyon univerzális. Van hozzá mély dob, sekély dob és pergetődob is, ha jól tévedek 5 dobbal kaptam a csomagot. Mindenképpen szerettem volna egy másikat is, a másik matchbotomra, de alig tudtam szerezni annyira jó széria lett, elkapkodták.
+ mitchell – pergetőorsóm van, egy mag premier, ráadásul még nyomott áron vettem, mert „belépőszériás” orós.. hát finompergetésre ennél jobb orsót nem is kívánok, nyüstölöm 2 éve és patika állapotban van, soha nem volt vele semmi gondom.
-+ abu garcia – másik pergetőorsóm, egy abu garcia orra s30, a célnak megfelel és masszív orsó is, de valahogyan mégis fura.. hangos, ami miatt nem tetszik igazán, meg kellett szokni.
-+ trabucco - volt egy akciós kuponom amit beváltottam egy ilyen orsóra, jelenleg még csak áll a polcomon damillal feltöltve, még nem vittem ki pecázni. Nem rossz orsó, meg alacsony áron(13e) carbon hajtókar stb., de azért a mitchell jobb. 

(#17861) Steady74 válasza -conrad- (#17860) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nálam más márkákkal van tapasztalat, egyedül a NEVIS az ami közös. Az egy szar orsó volt abból a szempontból (Carp Feeder 6000 talán), hogy iszonyatosan csavarta a zsinórt. Könnyen járt, szép volt emellé, de iszonyat mit művelt a zsinórral. Korum orsóim is voltak, egy év használat után, akadás, érezhető súrlódás, nyeletőfék tekerőgomb letörés problémák lettek vele. Talán emiatt vitte el a prérin egy ponty, emlékbe :DDD Spro orsókkal csak jó tapasztalataim vannak. Shimano orsóim a legjobbak, tartósak, pontosak, jók, rosszat az árukon kívül nem tudok mondani.

(#17862) adrian360 válasza Steady74 (#17861) üzenetére


adrian360
őstag

érdekes hogy spro és a nevis között nincs túl nagy különbség, úgyanabban a kínai gyárba készül mindegyik, ennek ellenére a nevis-re többen panaszkodnak mint a spro-ra

(#17863) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ma voltam egy magánkézben lévő horgásztavon ahol az egyik ismerős horgászott.
Saját készítésű darált sárga színű kukoricadara, szemes kukorica és búza keverékével.
2-es vagy 4-es méretű horgokkal és mézes kukoricával fogott ebben a hideg vízben pontyot.
Na mondom nesze neked kis méretű horog és fekete etető anyag.

20 éve a Prohardveren

(#17864) adrian360 válasza odrif (#17863) üzenetére


adrian360
őstag

legtöbb esetben az van hogy a halak azt szeretik amit sokszor kapnak. mostanában az volt a divat hogy mindenki hallisztes etetővel horgászik, azt szokták meg a halak a kockatavakon, így az az eredményes. ha egy magántavon a tulaj teszem azt fahéjjal kukoricával etet minden nap, akkor ott az lesz a nyerő.

(#17865) Gézengúz válasza adrian360 (#17864) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezerszigeten haveromnak tegnap már beugrott egy 6-os a karcsik mellett...

(#17866) Steady74 válasza adrian360 (#17862) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ha a minőségi követelmények mások, és a minőség ellenőrzés is más, akkor az azonnal jelentheti a különbséget

(#17867) Bull Boss válasza -conrad- (#17860) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Nálam régebbi orsók dolgoznak. Okuma, Abu Garcia, Balzer Wormsaft. Soha nem cserélném le őket, mig működnek :R

(#17868) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Kérem segítsetek orsóválasztásban! Adott egy Nevis Raptor Heavy Feeder 390H bot, amihez szettben kaptam egy Nevis Feedermaster 5000 orsót. A bot szépen teszi a dolgát, csak hobbihorgász vagyok bőven kiszolgál, viszont az orsó valami borzasztó. Tavaly több dolog elfáradt rajta (3év kevés horgászat) ezért szezon végén bevágtam a szekrény aljába és keresem az útódját.

Nevis Envy Feeder 60-t, Okuma Longbow-t ajánlottak helyette max. 20e Ft ársávban. A Nevistől az előző rossz tapasztalat miatt fázom, az Okumához pedig nincs sekély feederes orsó, csak a "hagyományos". Tudnátok még tippet adni mit lenne érdemes megnéznem, csak nyeletőfékes jöhet szóba.

Köszi!

(#17869) Zoli bácsi válasza Emu (#17868) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem ismerem, de egész nap megy a reklám a horgászcsatornán, a Banax Helicon orsó most akciós, 16.990ft. Azt mondják húszezret adtak el belőle. Így ránézésre ilyesmit keresel: [link] :)

(#17870) Synaptic válasza Zoli bácsi (#17869) üzenetére


Synaptic
senior tag

Jók azok az orsók , nekem is volt 3 ,de feeder botra szerintem nagyok. (Ha jól emlékszem 80 as)

Ha van lehetőséged tapogasd meg ezt élőben. Van ahol 3 év garival árulják

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17871) forras2


forras2
őstag

Srákok!

Lassan bele vágok én is az idei szezonba. Milyen bojlit ajánlotok az ilyen időben?
Édes, büdös, keserű, savanyú? Lebegtetve vagy fenéken jobb ilyenkor próbálkozni?
Illetve, kora tavasszal a sekélyebb vizekben próbálkoznátok inkább, vagy a mélyebb vizekben érdeklődnétek?

:R

(#17872) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én egy ideig nem horgásztam( 25 év), amikor újrakezdtem tavaly, meglepődve láttam, hogy minőségi Silstar orsó nyeletőfékkel ilyen jó áron..[link] Nekem a Silstar még márkanév volt. Azóta olvastam ezt-azt, gyakorlatilag ha jól értelmezem a Silstar most rosszabb megítélés alá esik, mint a Nevis. Ebből az orsóból kettőt is vettem, jó üzletnek tűnt, de kezdek aggódni.
Használ valaki ilyen orsót, esetleg pár szezon óta? Feljebb a Nevisről is olvastam szépeket, Nevistől egy Pantera 50-es van, meg ilyen Silstarok 2 db. Többi SPRO Freeliner XR LCS 540, Okuma Longbow, Shimano Sienna. Ezekkel talán nem lesz baj...
A Walterlandban a Spro Freeliner most 7990ft akcióban, szinte féláron, ezen gondolkodtam, nem-e kéne a Nevis-Silstar orsókat egyesével lecserélgetni..
Mit gondoltok?

Egyébként ha már beleugattam a topikba, szerintem a fent említett nyeletős Spro orsón kívül a négycsapágyas Spro Necton orsók 4990ft-ért is jó vételek lehetnek. Spro akciók

(#17873) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Miskolc vagy Debrecen környékéről nincs valaki aki szeretne rendelni innen? [link] 15K felett ingyen van a posta, nekem csak ez a pod kellene.

(#17874) FireFox1996 válasza forras2 (#17871) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

közös pecázásról is kéne már eldönteni, hogy mi legyen vele!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#17875) Synaptic


Synaptic
senior tag

Vettem ma egy ilyen kapásjelző szettet. Csak jókat olvastam róla , remélem nálam is beválik.

Volt már pár rod-podom, gagyitól a márkásig , de egyiket sem találtam túl stabilnak. Most kinéztem ezt. Valaki került már vele közvetlen kontaktusba ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17876) musli26 válasza Zoli bácsi (#17872) üzenetére


musli26
tag

Erre én is kíváncsi vagyok:
"Egyébként ha már beleugattam a topikba, szerintem a fent említett nyeletős Spro orsón kívül a négycsapágyas Spro Necton orsók 4990ft-ért is jó vételek lehetnek. Spro akciók"

Mik a vélemények az orsóról.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#17877) Steady74 válasza FireFox1996 (#17874) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, eleg nagy a csend...

(#17878) forras2 válasza FireFox1996 (#17874) üzenetére


forras2
őstag

Kéne! :K

(#17879) Emu válasza Zoli bácsi (#17869) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Banax orsót láttam és fogtam is már élőben. Egy karcsú feeder botra nagyon nagy :)

Holnap körbenézek is Győrben, hátha tartanak valahol Balzer orsókat raktáron :R

(#17880) -conrad- válasza Zoli bácsi (#17872) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,

silstar sztem akkor volt "nagy márka" nálunk, mikor az alternatíva még csak a magyar neptun orsó volt. :) Tudom, nekem volt mindegyik. :D
Általánosságban úgy gondolom, hogy nagyon igaz az olcsó húsnak híg a leve mondás ebben az árkategóriában. (a nevisnek és biztos a silstarnak is vannak jó termékei, de azok akkor nem 10 alatti orsók)
Nem azt mondom, hogy shimano orsókat kell venni, mert jók azok, de 15ezerig inkább a nevet fizeted meg és találsz jobb orsót is más márkából.
Viszont azt ne felejtsd el, hogy a nevis pantera-t párban árulta a haldorádó 8000 forintért és szerintem még a szállítás is benne volt (most is 12 párja a walterlandban). Szóval ilyen orsótól nem kell sokat várni. Haverom pont ilyen modellből vett és széthullot neki már mind a kettő, két év használat alatt. Ha csak éves szinten 10-20x mész ki pecázni persze mindegy mi van a boton, de ha igénybe van véve érdemes többet szánni rájuk. Én pl. belefutottam egy bolti akcióba és 20 alatt vettem egy ilyet: shimanoA másik botomon pont a kérdéses spro freeliner van amivel nincs gondom, de én évente ha 5x feederezek, mikor hideg van még rakósbottal vagy matchbottal pecázni, a pergetéshez meg magas a vízállás. 

Ha sokat feederezel akkor szerintem használd ami most van és gyűjts még hozzá pénzt, vagy ha van rá keret akkor várj márc. 13-15-ig amikor a horgászshow lesz, akkor a walterlandban tuti megint nagy (ellen)akciók lesznek.

Félreértés ne essék, nem szeretném leszólni bárki cuccait, csak én már átestem ezen párszor és rájöttem, hogy nem az a drága, ha megveszel egy botot 20-ért hanem az, hogy veszel egyet 10 ért amiről kiderül, hogy nem jó arra amire szánod.

[ Szerkesztve ]

(#17881) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Egy kérdés! Mit jelent pontosan a régi tag és az uj tag kifejezés? Én vagy 8 évvel ezelőtt Tag voltam az ÉMHE nél, azóta volt hogy nem váltottam államit, és olyan is, hogy máshol. Én most akkor régi tagnak számítok? :U

(#17882) adrian360 válasza Bull Boss (#17881) üzenetére


adrian360
őstag

az új tag aki most lesz tag az egyesületnél, a régi az aki tavaly is ott volt. ha az utolsó amit kiváltottál nem annál az egyesületnél volt, akkor új tagnak számítasz

(#17883) Grillo


Grillo
senior tag

Na, tegnap leadtam a naplókat, kiváltottam idénre is az államit, gyereknek ehhez ugye jár területi is. Meg neki meglesz a Dunaszakaszra, vagy 1500 Ft.
Én még mindig gondolkodom, hogy váltsam-e ki valahova, vagy napozzak?
Dunai horgászatról valami olvasni-néznivalót tudtok ajánlani. Tök hülye vagyok folyóvízhez.

(#17884) CaNNa3IS válasza Grillo (#17883) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Kimész és beszélgetsz a pecásokkal a dunán. Ennél jobbat nem találsz.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#17885) Zoli bácsi válasza -conrad- (#17880) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, a Neptun orsók... :) [link] Ilyet kaptam 14-15 évesen, évekig szolgált. Ehhez képest a mai Nevis Panterám csúcsminőség. De tényleg, az emlékeimben a Silstar termékek valami prémiummárkaként élnek. Volt két üvegbotom, az egyiken hagyományos tekerős orsó [link], a másikon a fent említett Neptun. Meg pár apróság, aztán az ember milyen boldogan ment horgászni, aprította a keszegeket paprikáskenyérrel, Optima omega zsinór, meg a mostani eszemmel már hatalmasnak tűnő, 4-es körüli horgokkal. Akinek hátsófékes Silstar orsója volt, arra már áhítattal néztünk.
Tervbe volt a horgászshow, de akárhogy számolom, az ország nyugati végéből felmenni családostól, minimum 15 ezer, vonattal is. Inkább úgy döntöttünk az asszonnyal hogy nem megyünk föl, hanem megrendeltük a régóta áhított székemet: [link] Hát...nem vagyok anorexiás típus, 133kg.. :DDD
Hát igen, ami megvan el kellene használni, lehet szelektálni fogok. A tóra menni, ahol benézhet nagy ponty vagy amur, a minőségibb bottal-orsóval megyek. Csatornára kárászozni jó lesz a Nevis Pantera. Azt szeretném még megkérdezni, hogy a tavi pontyozáshoz, ahol befuthat nagyobb példány, meg termetes amúrok is vannak, elegendőek a MH feederbotok 22-25-ös zsinórral? Vagy vegyek bojlis botot inkább..? Ki szeretném próbálni a fűzött csalizást, bojlival vagy pellettel, esetleg lebegtetett kukoricával. Sajnos az újrakezdésem óta csak 1,5 kilós márna volt a legnagyobb halam a Kis Rábán, de a Medium feeder botot (ET Rubin Match+feeder) nyéltől karikába hajtotta, persze dolgozott szépen a bot, de az volt az érzésem, hogy egy 15 kilós ponty nagy lenne ennek a pálcának. Van még folyóvízi fenekező botom, 3m-es Absf 50-180g dobósúllyal, csukázni vettem, masszív darab, lehet ezzel is próbálkozom pontyot fogni. Ja, és azt akartam még kérdezni, a hagyományos fenekezésnél mennyire hasznosak ezek az elektromos kapásjelzők, meg swingerek..? Én a régről megszokott kapásjelző karikákat vettem, de a horgászcsatornát nézve azt látom, hogy ezeket a villogó-csipogó biszbaszokat használják kizárólagosan....
Bocs hogy hosszú lére eresztem meg sok a kérdés, de az a helyzet, hogy a tapasztalataim java része a 80-as évekből van. Kérdezni kellek, meg olvasni, mert nekem a Silstar a jó márka, meg a hátsófékes orsó a menő... És ez rendben is volt...30 éve. :)

[ Szerkesztve ]

(#17886) Synaptic


Synaptic
senior tag

Próbálta már valaki zsinórok között ezt a márkát illetve típust ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17887) Steady74 válasza Synaptic (#17886) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Megnézném mikor tud cirka 11 kg-os szakítót produkálni. Ettől függetlenül lehet jó.

(#17888) -conrad- válasza Zoli bácsi (#17885) üzenetére


-conrad-
addikt

Szerintem semmi baj azzal, ha kérdez az ember, senki nem a tudással születik, én is folyton bújom a netet ha nem tudok valamit meg próbálom ellesni az öreg rókáktól. :)
Na szóval a kérdéseid:
Horgászshow: igazad van, tényleg drága, én is vidéki vagyok így elgondolkodtat, hogy felmenjek-e? Viszont nem azt írtam, hogy a horgászshow-ra menj ki, hanem azt, hogy a walterlandban vásárolj az ideje alatt, akár a webshopban is. :) Mivel Tamásnak van 4 üzlete is a fővárosban így nem pakol ki ezekre a kiállításokra viszont pl. a FehoVa, meg a Horgászshow ideje alatt is nagy akciók szoktak lenni az üzleteiben. Tehát érdemes a webshopot is nézegetni ez idő alatt, és akkor csak a postaköltség játszhat be, mint extra fizetendő.
Nagyhalas peca: Én néha kijárok intenzíven telepített tóra pecázni, ahol 7kg körüli tokhalak meg 10+ -os pontyok is vannak. egy téglalap alakú tavat képzelj el, aminek a rövid oldala olyan 100m lehet. A tó túlsó oldalán van egy törés, ahol egész nap fel-le grasszálnak a halak, és ott esznek.
Mindenki a bejárat felőli oldalon ül le, és bombázza a túloldali törést a bojlis meg távdobó botjaikkal, mi a barátommal át szoktunk menni a túloldalra pecázni.
Miért mesélem ezt? Ha nem a rakósbotot viszem ki akkor így néz ki a szerelésem a túloldalon: egy pontyos matchbot, 16os főzsinór, előke olyan 14-16-os, pontyos horog, 2 grammos sportúszó... :) Ilyenkor 6-7 szem 12-es pelletet beszórunk magunk elé, és botspicc alatt egy pellettel csalizva leengedjük a botot és jönnek a nagy halak. Ezzel a szerkóval simán kiszedtem már 7-8-as pontyot is gond nélkül.
A halat a fékkel meg a bot akciójával fárasztod ki, nem a damillal. Nyilván több játékot igényel egy ilyen peca mint egy bojlis, nem lehet csak úgy kitekerni a halat de ez benne az élvezet! :) Amúgy hatos spiccbottal is szedtek ki mellettem egy 6,8 kilós tokhalat ezen a tavon szóval nincs lehetetlen, csak türelem kell.
Én akkor javasolnám az erős felszerelést, ha erősen húzó folyóvízen pecázol, vagy nagyobb vízmélységed van. Én egy keszeges matchbottal szoktam pontyozni is régebben és ott azzal volt gond, hogy a mélyebb vízből nem tudtam felhúzni rendesen a halakat. Tehát kifárasztani ki tudtam csak mikor 3 méterről kell felhúzni a pontyot a felszínre az nem jó egy lágy bottal.
Én úgy gondolom egy medium bottal is meg lehet fogni a szép halakat, inkább a meghorgászandó táv meg az eldobandó kosár mérete a kérdéses.
Kapásjelző, swinger: Attól függ, hogy milyen pecás vagy; olvasgatsz, el-elszundítasz a parton vagy átsétálsz a szomszédhoz beszélgetni, esetleg sokat pecázol éjszaka ? Akkor hasznos lehet. Én a természet meg a nyugalom miatt megyek ki elsősorban, hogy kicsit kiürüljön a fejem, szóval én figyelek a botra (és általában 1 bottal pecázom tehát nem kell kétfele figyelgetnem) szóval nem használok ilyet. Mondjuk engem zavar is, ha 50 méterről is hallom hogy szól a lambada mert elhúzta valami a botot a sporinál, de én a kisrádiós öregeket sem bírom, ahol üvölt a Kossuth :)

Nekem amúgy a következő pontyos fenekező felszerelésem van:
Spro mantova feeder 390MH + spro freeliner orsó
Shimano vengeance 360mh + shimano baitrunner amit linkeltem orsó. (ezeket röhejes áron vettem meg anno)

Nekem a spro szett sokkal de sokkal jobban bejön mint a shimano, a mantova feeder bot egy nagyon eltalált bot! (ráadásul olcsó is volt, talán 11ezer volt a 3 évvel ezelőtti HIT-es kiállításon) Sokkal több halat adott mint a másik, érzékenyebb is és a fárasztás is jobb vele. Orsóban is jobban bejön a spro bár szerintem csak azért mert ritkán használom, de a shimano-n zavar a dupla hajtókar.

Remélem segített valamit amit írtam, bár én nem vagyok annyira rendszeres fenekező pecás. Sokat járok ki pergetni, mert ahhoz nem kell sok idő, és a kis ceruza botjaimmal nagyon élvezetes a közeli patakon abajgatni a sügereket, a 0/4g-os botot szépen karikába hajtják a kis sügérek, és beugrik néha egy két meglepetés domolykó is. :)
[link][link][link][link]

Aztán ki szoktam még menni rakósbottal pecázni, az nagy szerelem, a leghatékonyabb peca szerintem.
[link]
Januárban abban a nagy hidegben kimentünk ketten a haverommal, és egy délelőtt fogtunk több, mint 40 darab kárászt rakósbottal. Az is jó kis peca volt.
Emellett szeretek még nagyon matchbottal pecázni, szeretem, hogy olyan érzékeny. Sokan nem bírják mert szöszölni kell a fenékméréssel, meg csúzlizni kell a kaját, de én úgy gondolom, hogy ha finoman eszik a hal akkor sokkal de sokkal eredményesebb mint a fenekező módszer.

Na jó hosszan írtam itt, bocsi mindenkitől. :B

[ Szerkesztve ]

(#17889) Zoli bácsi válasza -conrad- (#17888) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:R
Köszönöm sporttárs a kimerítő választ! Igen a matchbot, én is szeretem. Valószínűleg bedobok egy feeder vagy fenekező botot, mellette meg úszózom. Beújítottam egy bolognai botot is, bár lehet felesleges volt. Egy Silstar Grizzly 4m-es sic gyűrűs bolognai bot 2500ft volt a boltban, megvettem (majdnem ingyé' vót), van rá való kis orsóm. Matchbottal horgásztam eddig folyóvízen, szintén ekkora méretben, de azt gondoltam ki, hogy a matchbotot állóvízi úszóval, a Bolognait meg folyóvízivel szerelem, és nem kell átszerelgetni, 4 háznyira folyik a Kis Rába, egy bolognai bottal, egy doboz csontival meg az engedéllyel lesétálok a partra akár félórára. :)

(#17890) tween


tween
őstag

Tud valaki netes lehetőséget feeder spicc rendelésre? Döme bothoz kellene, eltörött...

Köszi!

(#17891) Steady74 válasza tween (#17890) üzenetére


Steady74
Topikgazda

dome@haldorado.hu
horgaszbolt@haldorado.hu
ugyfelszolgalat@haldorado.hu

Parancsolj.

(#17892) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
Összeállitottam egy felszerelést mivel idén 2 bottal nyomulok! :DD
Carp academy emotion rod pod
Daiwa black widow carp 3lbs 360 3 részes bot
Carp academy 3+1 set kapásjelző 2 swingerrel
Szerintetek ezek jók?
Órsót tudtok ajánlani 30-35k körül? Eddig a legendás shimani bigbaitrunner lcre gondoltam használtan! Esetleg még valamilyet? :)

SC: Herczku_Death

(#17896) Synaptic


Synaptic
senior tag

Picker bottal method - ozni szentségtörésnek számít ? :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17897) forras2 válasza Synaptic (#17896) üzenetére


forras2
őstag

nem :N
Feederrel is rengetegen bojliznak :K

(#17898) Synaptic válasza forras2 (#17897) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ahol idén leszek tag ott 4 kisebb tó van . Mind a 4 szinte másfajta technikát kíván. Ezért most év elején rágyúrok hogy legyen minden módszerhez cuccom . (Anyuka nem röpdös örömében otthon :D )

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17899) forras2 válasza Synaptic (#17898) üzenetére


forras2
őstag

Úgy is kell azt! :K Én is 2 módszerrel lógatok mindig, egy feederrel methodozok, és 1 bojlissal bojlizok :K

(#17900) afrojack1


afrojack1
senior tag

Sziasztok!
Ma megkaptam az engedélyt! De azt mondták hogy előtte valamiből le kell vizsgáznom, kérdés miből? Mik lesznek benne? És mi a neve? :F

SC: Herczku_Death

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.