Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) dragonfx válasza Csabee. (#4996) üzenetére


dragonfx
veterán

bocsi feltételezem mert nano én nagy sporthorgász magyarhorgász olvasó voltam.
Emlékszem le volt írva csónakkla mentke utána leütötték valami horgászfelszerelésről is szó volt... :))

de ha jól értelmezem a horgászat amikor horoggal és a végén szákkal vágóhoroggal vesszük ki a halat neme gy csónakkaróvla leütjük majd átszúrjuk rajta és ugy kihuzzuk... a harcsa dögledezett ezt akkor leírták...aki ott lett volna bárki megtehette volna..mari néni is 1 ásóval...
ez nem horgászfogásnak minősül az én szemebne sajna nemrég dopbtam ki kb 8 évi horgászujságot tán ott meg lett volna és szkennelném az írást de így csak arra hagytakozhatok amit anno olvastam és emlékszek rá, vagy elhiszed vagy nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5002) lakisoft válasza MeTaL (#5000) üzenetére


lakisoft
veterán

tök mind1 mivel horgászol - nem értek veled egyet! Szerintem igen is van jelentősége a szereléknek bárhol is pecázol!

És mi a véleményetek a fokhagymás gyöngykukoricáról és a pufiról?

[ Szerkesztve ]

(#5003) Kukorica4 válasza lakisoft (#5002) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Szerintem se mindegy az se ,hogy mivel és az se ,hogy mikor-hol szeretnéd megfogni a halat. Fokhagymás nyáron nagy melegeben eredményes és az amúr is kifejezetten szereti.

(#5004) lakisoft válasza Kukorica4 (#5003) üzenetére


lakisoft
veterán

meglátjuk - szombaton eredményes lesz e a fokhagymás cucc - azért viszek egy kis csontit - gilisztát és a jó öreg ánizsos kukoricát! és majd meg látjuk melyik válik be! Nem fogunk hal nélkül hazatérni szerintem.

(#5005) Diszizoltan


Diszizoltan
csendes tag

Valakinek van tapasztalata a HALDORÁDÓ CARP MASTER üvegese csalikkal kapcsolatban?
[Ez lenne]

Mert pár darabot rendelni szeretnék és kiváncsi vagyok ,hogy melyik mire képes :))

(#5006) Sub-S válasza lakisoft (#4998) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én nem használtam még de nem is fogok, nekem az ilyen bogáncsok/horogláncok nem szimpatikusak, ha rajtam múlna be is tiltanám őket.

(#5007) lakisoft válasza Sub-S (#5006) üzenetére


lakisoft
veterán

hát bennem is felvet némi etikai kérdéseket - de azért kipróbálom - ha azt látom hogy nagyon csúnyán akad a halakba nem használom többet!

(#5008) lakisoft válasza Diszizoltan (#5005) üzenetére


lakisoft
veterán

A sikeres sporthorgász májusi számában ír róla Döme úr. Azt nézd meg. Van benne elég sok tanúság!

(#5009) Diszizoltan válasza lakisoft (#5008) üzenetére


Diszizoltan
csendes tag

Köszi,megfogom nézni :R

(#5010) Kukorica4


Kukorica4
csendes tag

Én úgy gondolom, hogy a csali íze döntően nem számít bele a sikeres horgászatba. Annál inkább az etetés aromája, mert ugye nem arra az egy szem kukoricára fog odajönni a hal(persze kivételek is vannak). Inkább arra kell figyelni,hogy az etetés és a csali öszhangba legyen.

(#5011) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ahogy elnézem az időjárás jelentést a jövő hét közepéig ilyen esős időt mond. Ez nem jó hir,de majd legközelebb kinntmaradok egy éjjeli pecára :D .

(#5012) lakisoft


lakisoft
veterán

Na megvolt a hétvégi horgászat! Látóképi I. víztározó - a favorit a dévéres etetőanyag (Maros Mix Dévér Speciál) és a fokhagymás pufi volt - szinte csak dévért fogtunk abból se túl nagyokat akadt 2 törpeharcsa és egy nagyobbacska kárász is. - mellettünk meg ott panaszkodtak hogy nincs kapás meg nincs hal :DDD - röhögtem egy picit. Nekünk folyamatosan volt kapásunk. Képet később mellékelek - bár nincsenek rajta kapitális példányok.
déután 1 órától toltuk estet 6-ig - közben volt szél és eső. Nem volt egyszerű a helyzet. A mai nap mint egy meleg novemberi délután. 13 fok :DDD
A bogáncs szerelék leszerepelt! Hasonlót csináltam egy komolyabb etetőkosárból és 2 horogból, az meg fogósnak bizonyult - a fene se érti ezt! :D

[ Szerkesztve ]

(#5014) hcs57 válasza lakisoft (#5012) üzenetére


hcs57
őstag

A melletted horgászók biztosan pontyot akartak fogni, ti meg keszeget... nem kellene kiröhögni őket. :((

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5015) Diszizoltan válasza hcs57 (#5014) üzenetére


Diszizoltan
csendes tag

Ja ja, hcs57 mellet állok.

Szinte ugyan ez a helyzet volt velem tegnap,mivel mentem tóra és mellettünk a csávó fogott 1-2 dévért ,de mi meg pontyra mentünk és hát nem jöttek aznap a pontyok.

(#5016) Tv válasza lakisoft (#5013) üzenetére


Tv
senior tag

Hidd el se Ő se Döme mester nem fogna semmit természetes vízen. Legalábbis nem többet mint bárki más :N

(#5017) hcs57 válasza Tv (#5016) üzenetére


hcs57
őstag

Horváth Éva talán még annyit sem..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5018) Kukorica4 válasza Tv (#5016) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Azért Dömeg Gábor bizonyítana szinte bármilyen vizen abban biztos vagyok! Gondolj csak arra , hogy neki a horgászat a munkája így iszonyatos tapasztalata van+ minden módszer és csali,etetőanyag a rendelkezésére áll.

(#5019) MeTaL válasza Kukorica4 (#5018) üzenetére


MeTaL
tag

Hüha. Nem kell hasra esni, van tapasztalata az tény. De nem sokat pecázik mivel a boltjával kell foglalkoznia. Amúgy meg aki kicsit talpraesett és van pár év pecázás a háta mögött az tud horgászni. Egy horgásztavon is pont annyi halat tudnék fogni én is mint ő. Meg te is. Annyi hogy más kajákkal tud horgászni igen. De nem kell hasra esni a Van Den Eyde kajától is. Ahol én horgászom pl. az a kaja nem ér semmit, a főtt kukoricadara ér ott vmit. Ennyi.

(#5020) MeTaL válasza Tv (#5016) üzenetére


MeTaL
tag

ez igy van... ahogy mondod.

(#5021) Kukorica4 válasza MeTaL (#5019) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Ha pont anyi halat tudsz fogni akkor várnak a profi versenyek!
"Ahol én horgászom pl. az a kaja nem ér semmit, a főtt kukoricadara ér ott vmit." Na ebből látszik, hogy vagy nem jól használtad a terméket vagy egyszerűen rosszat választottál.
Evvel nem azt akarom mondani, hogy egy hős hanem, hogy némi tiszteletet kiérdemel ebben a sportban.

(#5022) Tv válasza Kukorica4 (#5021) üzenetére


Tv
senior tag

Ez nem sport, hanem üzlet. A horgászatnak nem arról kéne szólnia, hogy mindenáron minnél több halat kell fogni. Ráadásul egy "medencében" LOL :DDD Ezzel inkább csak a cuccokat is lejáratja, hogy nem mer velük igazi vízen horgászni. Persze szépen meg lehetne ott is csinálni ezeket a fotókat, cora-s pontyokkal, csak akkor van baj, ha más is van a közelben és látja :))

(#5023) Kukorica4 válasza Tv (#5022) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Az én véleményem: -Ez a videó amit említettér nem cuccok vagy technikák bemutatásáról szólt. Ez egy szimpla kis élményvideó egy jó adag reklámmal. Szerintem ha téged felkérnének, hogy egy celebet horgásztass meg teszem azt egy délelött alatt úgy, hogy neki mások számára is jól bemutatható élmény legyen, lehet te sem a kis erdei tavacskát választanál ahol persze neked sokkal nagyobb élmény a horgászat még akkor is ha esetleg kevesebb halat fogsz.
-Nemtudom hány oktató jellegü videóját látad, de nem egyen az élő Dunán és Balatonon is tekintélyes fogása van.( Az tény, hogy ösze van vágva, de a kilós márnákat és több kiló dévért nemgondolnám, hogy boltba veszi vagy a szomszédtól kunyerálja.)
-A mezei horgászat nem is arról szól, hogy mennyi halat fogsz hanem, hogy milyen jól érzed magad.Ehhez valakinek elég egy szép környezet valakinek a jó társaság és bizony egyeseknek sok hal vagy biztos fogás kell.Viszont a Van Den Eynde föképp nem ezeknek a horgászoknak, hanem a valamilyen szintü versenyhorgászoknak gyártja a termékei döntő részét.Ami sajnos az árakon is meglátszik.

(#5024) lakisoft válasza Tv (#5022) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez nem sport, hanem üzlet. - de legalább élvezi :D

(#5025) krammerka


krammerka
őstag

Üdv srácok!

Jó rég jártam itt :B

Nem esznek mifelénk a halak,hetek óta nem tudunk pontyot,amúrt fogni :(
Ellenben a törpeharcsa az megy mint állat................ :Y

(#5026) lakisoft válasza krammerka (#5025) üzenetére


lakisoft
veterán

Milyen csalival etetőanyaggal és módszerrel próbálkoztatok?

(#5027) krammerka válasza lakisoft (#5026) üzenetére


krammerka
őstag

mindennel :)
Büdös kukorica,sörös kukorica,vaniliás,mézes,pálinkás........mindennel.
De a törpék miatt már semmi más csali nem használható,mert mindent felszednek.
Általában match bottal úszózok+1 bottal fenekezek.

[ Szerkesztve ]

(#5028) lakisoft válasza krammerka (#5027) üzenetére


lakisoft
veterán

Van egy technika amivel el lehet kerülni a törpe fogást :D - egy könyvben olvastam - és utána gondolva talán működik is. A törpe a fenéken táplálkozik előszeretettel - na már most ha nem szeretnél azt fogni akkor fogod és a kívánt halakat felcsalod etetéssel a fenékről - ezt laza szerkezetű etetőanyag kombóval teheted meg. Úszóval rámész a terepre és a fenekezést hanyagolod vagy jól szelektáló csalit teszel fel. Ja még egy fontos dolog - a törpe addig nem mozdul egy adott helyről amíg van kaja utánpótlás :D
fenéken vagy úszóval jöttek a törpék?

(#5029) krammerka válasza lakisoft (#5028) üzenetére


krammerka
őstag

ha nem kemény kukoricát használsz,csak törpe jön,mindenhol,mindenre.
Olyan szinten el van szaporodva,hogy az már borzalom................

(#5030) zsolt1129 válasza krammerka (#5029) üzenetére


zsolt1129
addikt

A törpéktől általában el is megy az ember kedve a horgászattól. :O

(#5031) MeTaL válasza Kukorica4 (#5021) üzenetére


MeTaL
tag

én nem a versenyekről beszéltem hanem teljesen általános horgászatról. nyilván nem nyernék meg egy versenyt sem, mivel ha 3szor kiesik egy hal a kezemből addig a másik fog 10et kb. :D:D

(#5032) lakisoft válasza MeTaL (#5031) üzenetére


lakisoft
veterán

:DDD

(#5033) Kukorica4 válasza MeTaL (#5031) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Csak azért mondtam, hogy azért elég profi módon nyomja :) (és nem csak a pénzen múlik)
Törpés témáház meg anyit, hogy bár testfelépítése is mutatja, hogy fenéken táplálkozik főként ,de ahogy feljebbcsalod a többi halat ugyanúgy megy utána a fekete raj :(

(#5034) Sub-S válasza lakisoft (#5008) üzenetére


Sub-S
senior tag

A júniusi szám borítója valami csodás - ahogy teszik a halat a homokos csontszáraz zsákra...

(#5035) krammerka válasza zsolt1129 (#5030) üzenetére


krammerka
őstag

ez így igaz...........

Kukorica: Te újraregisztráltál?
Vagy csak keverlek egy régebbi "kukoricával"? :F

(#5036) Kukorica4 válasza krammerka (#5035) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Ezmár számszerint a 3. :D

(#5037) zsolt1129 válasza Kukorica4 (#5036) üzenetére


zsolt1129
addikt

:D :C

(#5038) hcs57 válasza Kukorica4 (#5036) üzenetére


hcs57
őstag

S mi volt az újraregeknek az oka?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5039) lakisoft válasza Sub-S (#5034) üzenetére


lakisoft
veterán

Kiváncsivá tettél: erre gondoltál?

(#5040) lakisoft válasza hcs57 (#5038) üzenetére


lakisoft
veterán

Látóképen voltál mostanában? Fancsika milyen?

(#5041) krammerka válasza Kukorica4 (#5036) üzenetére


krammerka
őstag

:DDD

lakisoft:[link]???

(#5042) hcs57 válasza lakisoft (#5040) üzenetére


hcs57
őstag

Szombaton reggel lesz versenyünk Látóképen, Fancsika gyenge...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5043) Tv válasza zsolt1129 (#5030) üzenetére


Tv
senior tag

Nyomd tele az etetőskosarat ragasztott csontival meg darabolt gilisztával. Arra nem jönnek :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD Természetesen a horogra is csontit vagy halszeletet tegyél :))

(#5044) darkarthur válasza MeTaL (#5019) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ezzel én is teljesen egyet értek!

Más: Szokott valaki kimondottan harcsázni? Nagy harcsákra gondolok. Érdeklenének okosságok, praktikák :)

Samsung S23 Ultra 5G

(#5045) lakisoft válasza krammerka (#5041) üzenetére


lakisoft
veterán

írtam :DD

(#5046) lakisoft válasza hcs57 (#5042) üzenetére


lakisoft
veterán

Fancsika miért gyenge?

(#5047) Kukorica4 válasza hcs57 (#5038) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Format C után nemtaláltam az e-mail-eim között a jelszavamat :)
Ma már szép az idő délután lehet lógatni :)

(#5048) hcs57 válasza lakisoft (#5046) üzenetére


hcs57
őstag

Majd rájössz.. soka horgász, kevés a hal, s vannak húshorgászok, akik kirabolják a vizet. A törpökről már nem is beszélve... :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5049) Csabee. válasza hcs57 (#5048) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a mai drága napijegyek árán a halakat lehetne telepíteni folyamatosan a tavakba! :)

Üdv: Csabee.

(#5050) darkarthur válasza Csabee. (#5049) üzenetére


darkarthur
senior tag

Elmegy az a pénz máshova. Valakinek az a havi bevétel.

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.