Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) BogyóBP válasza @mriya@ (#69000) üzenetére


BogyóBP
addikt

És hol van pl Daiwa márkaszervíz? Mert amúgy tök jó ez a robbantási ábra de van olyan alkatrész az orsón belül amiből több van de az ábra erre nem tér ki. Vagy Daiwa szervíz nekem igazából mindegy lenne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#69002) gban válasza BogyóBP (#68999) üzenetére


gban
Közösségépítő

Attól függ hogy ki a gyártó.
Daiwa a Walternél rendelhető, én is most rendeltem egy rúgót, azt írták, hosszabb idő lesz mert költözik a német raktár.
Pár éve is hosszabb idő volt, akkor tuti elfelejtették feladni a rendelést, de végül megjött és ingyen odaadták.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#69003) BogyóBP válasza gban (#69002) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az mit jelent a hosszabb idő? 1-2 hónap? Csak leadtad a part no.-t és kész?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#69004) szgzuri válasza sasa311 (#68991) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Szép nagy víz 😉
Most horgásztam ott először, így nem igazán van viszonyítási alapom. Kb 50 méterre dobáltam 30 grammos kosárral, ami kb 7 másodperc alatt ért le a fenékre.

(#69005) gban válasza BogyóBP (#69003) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen és igen.

Postázást nem vállalok.

(#69006) smokiii1 válasza galervin93 (#68997) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Na igen pont ezt írtam nemrég. :)
Legközelebb tényleg kipróbálom most már a slidert, csak kapjam végre vissza a botom.
Más:
Ha már faék method. :) Ma életem pecája jött össze, igen methoddal. Négy nagyobb ponty, egyet vesztettem szákolás előtt, még vagy 10-12 kis tenyérnyi.
Ilyen az mikor egy kis tóra hétköznap kijut az ember mikor nem kell egymás hegyén hátán ülni.

(#69007) hermanyi válasza smokiii1 (#69006) üzenetére


hermanyi
őstag

én holnap megyek egy kis tóra , rakó és ha nem ál ki a hal (amit kétlek) akkor match .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69008) Steady74 válasza hermanyi (#69007) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jó pecát! Ernyőt vigyél. 40 db alá ne add :)

(#69009) sasa311 válasza szgzuri (#69004) üzenetére


sasa311
veterán

arra gondoltam mekkora a vízállás :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#69010) doile911


doile911
csendes újonc

Sziasztok!

Kint vagyok a Duna parton jelenleg éjszakai pecázáson, és eltörött a meritőszákom, megpróbáltam megjavitani ideiglenesen szigszallaggal illetve botokkal (sinbe raktam lényegében), erre van valami horgászati szabály, hogy ilyenkor abba kell hagyni a pecát és spuri haza? Még sohasem történt velem ilyen és nem is hallottam még ilyenről, de jobb félni...
Válaszokat előre is köszi!

Az a horgász újonc, ahol a 2kg ponty nagy hal, a csuka nem létezik, ha fogtunk valamit aznap (sneci is ér) akkor már nyertünk.

(#69011) galervin93 válasza doile911 (#69010) üzenetére


galervin93
őstag

Dunán nincs, maximum kellemetlen. Ahol előírják bizonyos típusú (méretű, anyagú stb.) szák használatát, és neked az nem áll rendelkezésre használható állapotban, akkor papíron nem horgászhatsz/abba kellene hagyni a pecát, igen.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#69012) @mriya@ válasza galervin93 (#69011) üzenetére


@mriya@
őstag

Én a múltkor a merítő nyelét hagytam otthon, "szerencsére" nem is fogtam halat. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#69013) BogyóBP válasza doile911 (#69010) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nincs rá konkrétan szabály, inkább kellemetlen a szitu mert egy fejjel nagyon nehéz meriteni.

@mriya@: Te hagyományos fenekező modszerrel horgászol vagy bojlis modszerrel?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#69014) frozy


frozy
csendes tag

Beszámolnék az első rakós élményekről, meg persze kérdeznék is. A bot Serie Walter Power carp 11,5m lett, 1,2mm-es és egy 2,4mm-es hibrid gumikkal. Köszönet Hermányi fórumtársnak a görgőért!
Törökbálinton próbálkoztam 3-4 alkalommal eddig, szép keszegekkel. Egy ponty szakításom volt, de úgy általában nem tudom behozni őket elém, csak a keszeg jön. De van ponty, amúr a tóban.
Mi a stratégia ilyenkor? Érdemes lenne lőni valahány (hány?) percenként lőni csemegekukoricát vagy pelletet? Esetleg csak ezzel etetni is? Most Tímár mix pontyos etető fagyasztott csontival és csemegekukoricával a csalogató.

[ Szerkesztve ]

(#69015) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Tegnap kimentünk Pusztaszentlászlóra vol. 2.

Hajnali 4-re kint voltunk, nehogy befoglalják a kinézett horgászhelyet. 5-től lehet horgászni, még full sötét volt szépen bepakoltunk, háromnegyed 5 fele be is dobogattuk a botokat.

Egész délelőtt csak kis keszegek jöttek aztán dél és 1 óra között 3 ponty is akadt 1,6 - 1,9 - 2,5 kg-os. Szerintem ezek a frissen telepített példányokból vannak. Délután 3-ig voltunk kint azt mondom jó volt. Haveromnak az egyik féderje majdnem repült de be is vitte, gondolom valami izmosabb amur lehetett. Próbáltam legalább 10 fajta pop-up-ot és arra csak a kicsik jöttek. Tigrismogyoróra semmi... kukoricára jött mind a 3 ponty.

Ő volt a legnagyobb:

[ Szerkesztve ]

(#69016) @mriya@ válasza BogyóBP (#69013) üzenetére


@mriya@
őstag

Hagyományos csúszóólmos.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#69017) hermanyi válasza hermanyi (#69007) üzenetére


hermanyi
őstag

Jelentem ki ált a hal. Fél 9 körül kezdtem a pecát fél 1 ig számoltam. 47db. Fél 3 kor befejeztem. Elfáradtam. Csak pontokat fogtam 2-3 kg átlag méret. Vizmélység 3..5m másfél úszó 20/16 18 ba. 14 es Middy KM3 as horog. Horgon 2 csemege etetni 5 kiló tejsavas magmix. Volt 2-3 db hal amihez közöm nem volt. Ez volt a legnagyobb ami kijött. (120 cm a bölcsö)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69018) jansky1 válasza hermanyi (#69017) üzenetére


jansky1
senior tag

Grat. Nem semmi peca lehetett.

(#69019) hermanyi válasza jansky1 (#69018) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez ami a képen van 8200g . 5-6 kilósbol 4 darabot fogtam a többi 2-3 kiló. Nem hittem el ,hogy ennyi hal van benne ,de igen . Az ottani emberkével beszélgettem és ugye 16Ha a víz amibe 40 tonna hal van . A halakban a víz mélységnek köszönhetően irdatlan erő van . Barátomnak 2 db toppsetből tépte ki a gumit :D (igaz nem idei gumizás)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69020) @mriya@ válasza hermanyi (#69007) üzenetére


@mriya@
őstag

Azért a 16 Ha az nem kis tó már szerintem. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#69021) csƵ válasza hermanyi (#69017) üzenetére


csƵ
őstag

Melyik tó ez?

(#69022) @mriya@ válasza @mriya@ (#69020) üzenetére


@mriya@
őstag

Bár egy megátalkodott vadvízi pecásnak.......?! :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#69023) koko52 válasza hermanyi (#69019) üzenetére


koko52
veterán

:Y nálunk vadvízen 40kg/ha (ponty) a cél, ez jó ha 5kg-ra kijön a valóságban :DDD . De aki tud horgászni az tud halat fogni. Én elkerülöm ezeket a teszkós valamiket, süllő, harcsa a célhal. Finom pontyért irány az akasztói sziki ponty. Az verhetetlen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#69024) hermanyi válasza csƵ (#69021) üzenetére


hermanyi
őstag

Majosliget. Steady is itt volt múlt héten, csak ő vasat dobált. Rakóssal a bejárati oldal pecázható rendesen, mindenhol máshol kényelmetlen a vizmélység miatt.
Aki szeret elfáradni a pecában annak ajánlom, melós pecát lehet müvelni rajta.
16 Ha a halsürüség miatt kicsi. Amúgy nem kevés.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69025) sasa311 válasza hermanyi (#69024) üzenetére


sasa311
veterán

Ez már mindenki számára nyitott? Weblap még foghíjas...
Napijegyes?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#69026) hermanyi válasza sasa311 (#69025) üzenetére


hermanyi
őstag

igen mehet bárki . Napijegyes tó .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69027) N3gro


N3gro
aktív tag

Nemrég óta horgászom matchbotos technikával, és rámjött hogy átváltsak egy másik módszerre. Tavakat, holtágakat szeretem, jelenleg nem tervezek 100 méterekre bedobni, ill. kisebb folyókon is szeretnék majd pecázni. És nem is kapitális méretű alanyokra hajtok. A method feedert nézegettem, talán az a legszimpatikusabb. Igazából szerettem az úszóst is, csak néha már a szemem kifolyt az úszó folyamatos bámulásától, ill. ugye sokszor szélmentes napot sem egyszerű kifogni.

Bot, orsó és kosárválasztásban szeretném a segítségeteket kérni, mekkorát, milyen dobósúlyút érdemes venni. Nem versenyhorgászat a célom, de nem is akarok egy silány cuccba belefogni.

(#69028) doile911 válasza galervin93 (#69011) üzenetére


doile911
csendes újonc

galervin93: Köszi a gyors választ! Jó tudni.

BogyóBP: Igen nehéz is volt, de a szigszallag meg a fadarabok meglehetősen jól működtek! :D

Az a horgász újonc, ahol a 2kg ponty nagy hal, a csuka nem létezik, ha fogtunk valamit aznap (sneci is ér) akkor már nyertünk.

(#69029) sasa311 válasza N3gro (#69027) üzenetére


sasa311
veterán

Rövid feeder vagy picker bot kell neked. Kis távra 3.
-3.30 bot bőven elég és 50-60 gramm dobó súly is, azzal 30as kosár kényelmesen dobhato.

Nekem egy browning ck carp wandom van (2.45 hossz), olyan 25-30 méterig és 4-5 kilós halakig tökéletes. Az erős spiccel nagyobb halra is jó lehet, de a dobotav nem nő meg.
Ha ennél messzebb dobalnal akkor nézz hosszabbat.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#69030) Sams


Sams
csendes tag

A héten 3 napot a Verba tanyán horgásztunk, ketten.
Dögmelegben, tűző napon, meleg vízben nagyon jó peca kerekedett belőle.
Feedereztünk, 3 bottal methodos kereső horgászat ment, 1 bottal open end kosaras. Az erjesztett magkeveréket dobókanállal szórtam. Ez sem volt rossz, de a method, halas pellettel jobban adta. Javarészt pontyot fogtunk 5 és 10 kg között, 1db 8 kg körüli amúrt és szép dévéreket 30 dkg és 1 kg között. Nem számoltuk a halakat, de nem sok holtidő volt. Sokszor csak 1-1 bottal tudtunk horgászni, mert dobás után, behullóban elcsavarták a spiccet. Egyszer, a szemben lévő sziget fűzfájára sikerült feldobnom a cájgot, gyors rántással megmentettem, de a feneket nem érte el, mert elragadta egy tükrös. :)
A halak brutál erőben voltak, hosszú fárasztás után a bölcsőben is produkálták magukat. A Döme Blue method XL merítőfejet egy 7-es nyurga egy piruett közben szétszaggatta. Egy, a többinél jóval nagyobb halat 40 perc fárasztás után vesztettem el. Arra ment amerre ő akart, amíg ki nem akadt a szakáll nélküli horog. Az utolsóként jelentkező 8,30-as nyurga volt a legszebb halam (színre és formára), 16-os guru pellet waggler horoggal sikerült kifognom, háromnegyed órás fárasztás után.
Olyan volt a víz, mint egy delfin show, úgy ugráltak a halak mindenfelé.
Érdekes volt, nagy méretű csalira szinte csak dévér jött (2db 20-as bojli + 16-us popup), a nagy pontyok 5-10 mm-es wafters rajongók voltak.
Egynapos pecára messze van Budapestről. De ott megszállva, a déli órákban a légkondis szobában hűsölve nagyon kellemes élmény volt.
Egy hatalmas negatívum, hogy a halak 80%-ának a szája botrányosan nézett ki. Túlnyomó részt begyógyultak már a sebek, de alaposan meg voltak szaggatva szegények. Néhány jószág úszócsonkításon is átesett, soha nem fogom megérteni miért kellett ezt tenni velük...

(#69031) Daidalosz válasza Sams (#69030) üzenetére


Daidalosz
kezdő

:(( Szegény párák. Azért borzalmas sorsuk van.

(#69032) smokiii1 válasza N3gro (#69027) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nem tudom mennyit szánsz rá, de nekem egy Carp Zoom Entrant telefeeder van, 330 cm, 40-90g dobósúllyal ami 6 ezer körül már kapható. Ha egyelőre nem akarsz sokat költeni rá csak kipróbálni akkor tökéletes. Fogtam én már azzal 3 kg körüli pontyot is meg egyszer valahogy felvette a csontit egy 50-60 centis harcsa. Az ilyeneket már ezzel is élmény fárasztani.
A másik feederem meg egy Shimano Forcemaster Commercial feeder. Ez már egy 20 ezer körüli, szintén 330 cm hosszú, sokkal érzékenyebb, lágyabb, kisebb dobósúllyal rendelkező, ahogy sasa is írta inkább picker kategóriába tartozó bot. Ezt maximum 25 grammos kosárral használtam, nem is találtam sehol leírást hogy milyen dobósúlya lenne, de bőven elég neki. Egyetlen dolog ami miatt nem ajánlanám, hogy két részes, kicsit macerásabb a szállítása, ezt leszámítva viszont sokkal élvezetesebb vele a fárasztás.

(#69033) sasa311 válasza Daidalosz (#69031) üzenetére


sasa311
veterán

Mert az emberek hagyján, hogy nem ismerik a szakáll nélküli horgot (és azt hiszik a hal "leakad" ha nincs szakáll), de rossz nézni mikor a 40-es hajókötéllel - sajnos nincs rá jobb szó - úgy tépi ki a paraszt a 10 kilós halat, hogy leszakad a feje. Aztán természetesen miután megpattogtatta a füvön, mert matrac az minek dobja vissza minden nélkül. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#69034) vendingo


vendingo
veterán

Napok óta Nagytevelen strandolok (Pápa mellett).
A tó hatalmas kb 500x1000m, egy erdő közepén van, rengeteg az árnyék. A strand kb a tó 5%-át foglalja el, a többi a pecásoké. Körbe mindenhol lehet ülni, sátrazni, kempingezni, grillezni. Voltak hatalmas bojlis sátrakkal, lakóautóval, mindennel. Nyomatták az etetőhajót, meg a csónakos behordást. Érdemes lehet kinézni ide akár családostól kempingezni. Van büfé, wc, minden. Strand belépő 700 ft, de kb mindenhol lehet fürdeni, a bojlisok is megmártóztak. Nagyon szép, igényes, rendezett a környezet. Fórumpecára ideális lenne, akár több napra is, akár családostól. Fantasztikus hely, érdemes akár csak strandolni is lemenni, frankó homokos a part, nincs nyomor, van hely bőven. Az árak falusi szinten vannak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69035) Daidalosz válasza sasa311 (#69033) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Igen. Attól még, hogy ezek a tavak tulajdonképpen hízókkal telezsúfolt ólak, bánhatnánk kíméletesen a lakókikkal.

(#69036) Daidalosz válasza vendingo (#69034) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Hát, ahogy leírtad a körülményeket, valóban érdemes kilátogatni. :D

(#69037) N3gro válasza smokiii1 (#69032) üzenetére


N3gro
aktív tag

Igazából nem sajnálnám a pénzt a minőségre, nem egy évre szeretném venni. De nem is csúcskategróiát keresek. Max 50-ig mennék el orsóval együtt.

(#69038) vendingo válasza N3gro (#69037) üzenetére


vendingo
veterán

Nézzél egy walter supernovat, meg valami 40-es orsót. Pl okuma custom feeder 40.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69039) jjohn


jjohn
aktív tag

Tegnap ismét volt egy kis dunai horgászat, elég jó darabos halak jöttek, ami meg kicsi volt az ment vissza nőni :). Reggel öt után kezdtem pecázni 9-ig kicsit késésben voltak :), hat előtt lett meg az első nagyobb dévér.
Azt vettem észre áradás után amikor kicsit magasabb a víz, jobban a nagyobbak jönnek kajázni. Kint a közelbe megint nem nagyon csipegettek, inkább bentről 20-30 m-ről szedegettem.

[ Szerkesztve ]

(#69040) saen válasza jjohn (#69039) üzenetére


saen
veterán

Ez szép, gratula!

(#69041) jjohn válasza saen (#69040) üzenetére


jjohn
aktív tag

Köszi. Remélem lesz még ilyen eredményes peca! Nem egy, hanem egy jó sorozat elé nézek.

[ Szerkesztve ]

(#69042) 4Grider válasza jjohn (#69039) üzenetére


4Grider
nagyúr

Remélem rosszul látom, hogy a védett leánykoncér is a haltartó szákban van...

(#69043) Daidalosz válasza jjohn (#69039) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Öröm ilyen szép halakat látni, sok hasonló fogást kívánok!👍

(#69044) Daidalosz válasza 4Grider (#69042) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Védett, ez igaz, de annyi leányhal van a Dunán (meg olykor a mellékfolyóin), hogy igazából nem értem a védettséget. Hasonlóan a szilvaorrú korlátozásaihoz, amely többszörösét teszi ki a zsákmányomban pl. a dévérnek.

(#69045) Grillo


Grillo
senior tag

Srácok, egyenes feeder bottartó kar végén a kihúzható részt lehet cserélni hajlítottra?

Ja és a tacklebait-ről nem ajánlom a vásárlást, az április 28-án leadott rendelésem tegnap záródott...

(#69046) 4Grider válasza Daidalosz (#69044) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én nagyon örülök neki, hogy amióta jóval kevesebb sódert bányásznak a Dunából és a szennyvizek is - többnyire - tisztítottan ömlenek a Dunába, azóta a leánykoncér érezhetően gyakoribb lett. Ezt minden bizonnyal követni fogja majd a természetvédelmi státusz módosulása is. De amíg még védett, nincs helye a haltartó szákjainkban.

(#69047) vendingo válasza Daidalosz (#69044) üzenetére


vendingo
veterán

Ezt egy halőrnek magyarázd meg, amikor bevonja az engedélyed.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69048) hermanyi válasza jjohn (#69039) üzenetére


hermanyi
őstag

ezeket a képeket látva elgondolkoztam, hogy lehet lemegyek délután

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#69049) jjohn válasza hermanyi (#69048) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szerintem nem veszítesz semmit. Már rég voltam délután, de felénk 5-6 után azért letehet fogni. A másik verzió sokan amikor én hazafelé megyek 9 után akkor jönnek le, lehet többet tudnak mint én :), akár akkor eszik jobban a potyka.
Ha bejön az ősz akkor meg este, sötétedéséig szép patkó, jász,szilva, bagoly, dévér jöttek. No akkor meg márnát nem fogtam egy darabot sem, most meg jön azért, ép a patkókat hiányolom, de se baj. Nehogy belessek abba hibába hogy semmi sem jó.
Örülök minden kifogott halnak.

#Daidalosz nagyon köszönöm, igyekszik az ember, de nem csak rajtam a halkon is sok múlik.

(#69050) hermanyi válasza jjohn (#69049) üzenetére


hermanyi
őstag

Eldőlt a család szeretne kagylót szedni :D én így kaptam 2,5 óra peca időt :D
Csontim van egy fél liter .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.