Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Kurik válasza adrian360 (#10000) üzenetére


Kurik
tag

Ezzel gratulálok mindenkinek, hozzászólásdal elértük a 10000.-et :U :D

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10002) Kurik válasza Alg (#9997) üzenetére


Kurik
tag

Bocsánat csak beletekertem :U :R

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10003) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Csak sikerült. :) Igaz nem nagy 1,50kg de megvan.

(#10004) FatalEror válasza Recon666 (#10003) üzenetére


FatalEror
addikt

Nájsz. :B :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#10005) Recon666 válasza FatalEror (#10004) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R

(#10006) lakisoft válasza Recon666 (#10003) üzenetére


lakisoft
veterán

GRATULA!!! :C :R

(#10007) Dr.Én válasza Recon666 (#10003) üzenetére


Dr.Én
veterán

gratula :C

tegnap én is voltam kint egész nap pecázni ..de pár darab kárászon kívül nem fogtam semmit...pedig bíztam abban hogy hideg front betörése előtt csak jön egy ponty, hát nem :O

ezek a kárászok nem semmik, mert a fenekezőn valami fel húzta teljesen kapás jelzőt, bevágtam neki, majd mikor ki húztam szintén egy kis kárász...a 16mm peletett kívánta meg csak nem fért be szájába :DDD

WOT: kissio

(#10008) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Kösz srácok! :R

(#10009) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Nah reggel 8-ra hazaértem az utolsó saját (+5 társam) rendezésű éjszakai hohó versenyről...

Összességében: Vegyes volt... Az idő nem volt túl kegyes hozzánk, szinte végig kisebb megszakításokkal esett... (el is fogyott egy üveg Gin, egy üveg Ballantines és egy fél üveg Nemiroff ), tehát nekünk elég jó hangulatban telt, a horgászoknak már kevésbé ;]

30 csapat volt (2fő). Összfogás: 123036g A legnagyobb egy tükrös: 9776 g. Fogtak pontyot, amurt, harcsát, keszeget és még egy balint is :)
Ha kíváncsiak vagytok a pontyot lefotóztam, akkor beszúrom...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10010) FatalEror válasza Sickboy25 (#10009) üzenetére


FatalEror
addikt

el is fogyott egy üveg Gin, egy üveg Ballantines és egy fél üveg Nemiroff
Valamivel kárpótolnia kell magát az embernek. ;]
Na de lássuk a halacskát. :K :R

HardCore is my LifeStyle

(#10011) Recon666 válasza Sickboy25 (#10009) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jöhet a fotó. :K

(#10012) Dr.Én válasza Sickboy25 (#10009) üzenetére


Dr.Én
veterán

jöhetnek a fotók :K :C

WOT: kissio

(#10013) lakisoft válasza Dr.Én (#10012) üzenetére


lakisoft
veterán

Fotókat :C :C :C

(#10014) FatalEror


FatalEror
addikt

Amúgy visszatérve a match botra,szerintetek melyik a jobb a sima,vagy pelletes módszer?

HardCore is my LifeStyle

(#10015) Kurik válasza FatalEror (#10014) üzenetére


Kurik
tag

Számomra az általános mert univerzálisabb :DDD

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10016) adrian360


adrian360
őstag

erről a botról van valakinek tapasztalata véleménye ? alapból ne hiszek az ilyen 2-1 cuccokban, de azért kiváncsivá tett :)
ET Rubin match-feeder
mint említettem, éppen újrakezdésben vagyok, ezért jó lenne ez hogy megismerkedjek mindkét horgászási formával.

(#10017) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ma lenéztem 1év után ismét horgászni. Sportmax előtti tavon voltam a 22.kerületben. Sajnos eső és viharos szél volt..
Szerény eredmény volt ugyan, de legalább jött 1 kis fél kilós ponty. :)

Üdv: Csabee.

(#10018) pinnorb


pinnorb
csendes tag

Sziasztok!

Milyen Match-botot érdemes venni olyan 25.000 körűl?

3,9m -es kellene.A célhalak a nagyobb keszegek,kárászok és még a pontyok.

Köszönöm. :)

(#10019) Sickboy25 válasza pinnorb (#10018) üzenetére


Sickboy25
addikt

Shimano CATANA! igaz ez 4.20-as, de nincs jelentősége! Nekem van 4.20-as és 3.90-es is nem érezhető a különbség.

Más: a fotóval még lógok, de ugye nem én fogtam és a tulajdonos fejét még le kell vánom, nehogy bepereljen :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10020) pinnorb


pinnorb
csendes tag

Köszi!
Ma meg is nézem a helyi boltban. :)

(#10021) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha még nem hallottátok volna:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#10022) Steady74 válasza pinnorb (#10018) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez jó választás. Nekem egy Carp float-om van, de nagyon jó bolt. Mondjuk mellette csodálatos a Korum V2-es botja... na az teljesen más kategória. De a Walter jó választás sztem.

(#10023) FatalEror


FatalEror
addikt

Na ez jó valamire:[link]
Illetve hülye kérdés,mert valamire biztos jó,csak az kérdés,hogy mire.Szóval vélemény?

HardCore is my LifeStyle

(#10024) Steady74 válasza FatalEror (#10023) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mekkora marketing sz@r: "egy kifejezetten magyar piacra szánt".. ki hiszi ezt el? :DDD

Meg kell nézni. A simi botok között az alsó kategóriában is vannak egészen jó példányok.

(#10025) pinnorb válasza Steady74 (#10022) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Köszi!

Ezt a fajtát is megtapogatom majd ha megtalálom valahol. :)

Esetleg tudnátok egy jó kis orsót is ajánlani? :) :)

[ Szerkesztve ]

(#10026) Alg válasza pinnorb (#10025) üzenetére


Alg
veterán

+ TopMix botok is itt kezdődnek árban, azok is nagyon jók.
De ha az a Nova olyan jó mint a feeder változata, akkor az is erősen ajánlott :K

Orsóból a Spro passion-t tudom ajánlani középkategóriában, fentebb meg blue arc, red arc lehet jó választás. (ha nem kell harcifék)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10027) pinnorb válasza Alg (#10026) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Köszi!

A Spro passion,Blue Arc,Red Arc orsók tetszetős darabok,mindenképp megnézem őket. :)

(#10028) Alg válasza FatalEror (#10023) üzenetére


Alg
veterán

Shimanoból nem vennék alsó kategóriásat... meg úgy egyáltalán nem vagyok shimano-párti, az árazásuk miatt. (Nálam ők a horgászcuccok Apple-je ;] )

Ellenben néha nagyon ki lehet fogni, a kedvenc botom jelenleg a Catana BX Heavy-m, ez már bioszálas, vékonyabb mint a 3,60-as M feederem, nagyon kecses bot, de bőven van benne erő. Ráadásul esztétikailag is gyönyörű. Talán 3-4 éve vehettem akciósan 21.000 Ft-ért, 30 alatt azóta nem nagyon láttam sehol. Annyiért nagyon megérte.

A másik shimano cuccom a 12.000-ért elcsípett Super GT 4000-es, árában ez is jó vétel volt (utolsó darab). (ezek szerepelnek a blogomban a kecsege mellett.)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10029) FatalEror válasza Alg (#10028) üzenetére


FatalEror
addikt

Van még egy maver bot is. :DDD Azt majd megkeresem.

HardCore is my LifeStyle

(#10030) peterszky válasza Recon666 (#10003) üzenetére


peterszky
őstag

Szép! Egy ismerősöm nemrég fogott a Dunán egy 8-9 kilósat :K

What else you gonna do on a Saturday?

(#10031) Recon666 válasza peterszky (#10030) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi! Múltkorában egy nagyobbat akasztottunk az 3-4 kilós lehetett csak a picker boton lévő küszt fogta meg csak a feeder horog oda kevés volt nem akadt így a szélétől 2-3 méterrel el is engedte, de a felszínre sikerült felhozni és láttuk is. :)

(#10032) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Erről a pergetőbotról vélemény(3m)?

(#10033) FatalEror válasza Recon666 (#10032) üzenetére


FatalEror
addikt

Igényes botnak néz ki. :K

HardCore is my LifeStyle

(#10034) pinnorb


pinnorb
csendes tag

Üdv!

A pecahelyemen sok a törpeharcsa,már kukoricával is csak majdnem azt fogok ez már eléggé bosszantó. :((
Hogy lehetne kiszelektálni a törpéket?

(#10035) FatalEror válasza pinnorb (#10034) üzenetére


FatalEror
addikt

Esetleg ha próbálsz egy másik helyet,amúgy nem azért csak azt fogsz mivel elszaporodtak és "elnyomják" a többi "fajt"?Mert ilyen esetben nem hinném,hogy sok mindent lehet csinálni.

HardCore is my LifeStyle

(#10036) pinnorb válasza FatalEror (#10035) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Sajnos én is ettől féltem,pedig nagyon szuperül kialakított hely volt székkel,bottartóval meg mindennel,de akkor marad a költözés. :(

(#10037) Sickboy25 válasza pinnorb (#10036) üzenetére


Sickboy25
addikt

nem kell kapkodni, nálunk is rengeteg a törpeharcsa...

Milyen szerelékkel horgászol? Mennyi keszeg van a tavatokban?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10038) jozsi252 válasza pinnorb (#10034) üzenetére


jozsi252
veterán

Vannak módszerek, de a kivárás a legjobb. Nálunk is nagyon sok volt, de túlszaporodtak hálisten, és ez pusztította ki őket.

Tudom mennyire bosszantó, de a kis genyák lassan mindent felvesznek. Gondolom ha meg kishalat szeretnél fogni pl harcsára akkor elég nehézkes tud lenni mivel harcsa kap rá.

iPhone 13 Pro Max

(#10039) Kurik válasza pinnorb (#10034) üzenetére


Kurik
tag

A legbeváltabb két etetés, egy nagy mennyiségű tőled balra vagy jobbra (vagy is-is) a törpéknek és egy kisebb magad elé amit horgászol.

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#10040) Alg válasza pinnorb (#10036) üzenetére


Alg
veterán

Főtt búza, kukorica.

Esetleg fenék felett horgászni 20-30-40 centivel, vagy megpróbálni vízközt.

Etetőanyagokat is lehet variálni, mi egyszer találtunk egy olyat (ha jól emlékszem topmix aszalt szilvás volt) ami akkor azon a helyen jól hozta a keszegeket a törpe helyett.

Szerk: vagy kimenni éjjel és megfogdosni a törpék nagyját halszelettel, piócával ;] (néha meglepően nagyok jönnek elő éjszaka ott, ahol nappal csak a kisrohadékok vannak)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10041) Dr.Én válasza Recon666 (#10032) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nem rossz, két hete szert tettem egy Energoteam botra én is csak az 2.70m-es [link]
erős egy pálca...pont harcsákkal sikerült le tesztelnem, afrikiakkal... ;] remekül dolgozott bot....meg bízható egy pálca :)

WOT: kissio

(#10042) pinnorb válasza Sickboy25 (#10037) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Egy 6m-es bolognai bottal szoktam úszózni de, néha feederezek is.Ahol horgászom az egy közepes folyású folyó(Sárközi csatorna). Keszeg meg kárász, illetve mindenféle hal van bőven, csak nagyon sok a törpe sajnos.

jozsi252: Még azért várok kicsit.Nem csak a kishalfogásnál van gond, hanem mindennél.Hétvégén is lementem keszegezni és 1-2 dévéren kívül csak törpét fogtam.

Kurik: A két etetés még nem is jutott eszembe de, mindenképp kipróbálom.

Alg: Az elején csontival pecáztam de beálltak a törpék, ezért váltottam kukoricára de már kukoricával is törpék jönnek. A fenék feletti és a vízközti szereléket, illetve a szilvás kaját kipróbálom.Hát hiába, nem rég horgászom. :)

[ Szerkesztve ]

(#10043) Sickboy25 válasza pinnorb (#10042) üzenetére


Sickboy25
addikt

Úszós horgászatnál egy bevált és gyakran alkalmazott módszerem a következő (ez állóvíz esetében):

Kő kemény 2 gombóc az úszó mellé, ez lent tartja a kis szarokat! És vízközt lehet keszegezni nyugodtan csontival, minden keszeg után becsúzlizni csontit és lágy etetőanyagot, egy - két óra múlva a keszegek teljesen elüldözik a törpéket... Ez bevált!

Fenéken sajna pellet vagy 3 szem fűzött büdöskukorica a nyerő!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10044) Recon666 válasza Dr.Én (#10041) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi, sokat nem akarok majd költeni rá. :R Pergetni sem sűrűn szoktam, elsődleges most a feeder utána lehet beruházok egy ilyenre. :)

(#10045) Dr.Én válasza Recon666 (#10044) üzenetére


Dr.Én
veterán

hát igen, én se mindig pergetek vele, múlt héten úszós pontyozásra akartam használni :B , csak nem jött ponty :DDD

WOT: kissio

(#10046) Recon666 válasza Dr.Én (#10045) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az a beszéd. :DDD Itt meg fenekező süllőzésre lenne befogva másodállásként. :)

(#10047) L_YKing


L_YKing
addikt

Na megérkeztünk. Elég gyatra az eredmény de nem annyira rossz. Este irok;):)

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#10048) pinnorb válasza Sickboy25 (#10043) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Tavon is szoktam horgászni de, ott szerencsére kevés törpe van,az esetek többségében viszont a helyi csatornán pecázok.A fűzött büdöskukoricát majd kipróbálom feederen.

(#10049) zolynet


zolynet
addikt

Most hívtam havert h miújság, ugyanis tegnap este 20körül ért ki Tereskére a nagy tóra.
17et fogott!!! :Y Ugyan csak kicsik jöttek (2-3,5kg), de azt mondta egész éjszaka, nem hagyták aludni. :DDD
Aug 24-ére van betervezve hogy megyek oda vele 24órás horgászatra, remélem nem lankad majd az étvágyuk.
Kedden a kistavon voltak, akkor -4-5-6 potyka jött, de azok legalább nagyobbacskák voltak, 6-7-8kg körüliek.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#10050) nickwaren


nickwaren
tag

Grat mindenkinek az elmúlt napok fogásaihoz. ;)

Én most készülök a párommal egy hosszabb lélegzetvételű túrára a Park-ra, holnap hajnaltól szombat estig és bízok benne, hogy végre normális fogás lesz, mert az elmúlt 2 alkalom elég gyér volt (azért a pontyok mindig megvoltak.:D) Végre saját szemmel is láthattam, hogy van benne 10 kg-os és feletti ponty.
Elsősorban halibutos és kagylós kajával készülök, az asszonynak meg édes-keszeges etetés meg egy süllőző fenékre. Remélem holnap reggelre a hideg front is teljesen befut, mert az átmeneti időszak haltalanságát elég nehezen bírom.:)
A múltkor nevettem odakint, mert egy akadóból úgy húztam ki a szereléket, hogy a gumi pellet stoppere rákapott közben egy bő tenyeres bodorka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.