Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) tepenzed válasza hermanyi (#62000) üzenetére


tepenzed
őstag

Hali!
Köszi mindenkinek.
Azt mondod, hogy ez a bot nem is annyira finom? Sajnos amit Vendingo írt nem szerezhető már be. Nekem olyasmi kéne, amivel a keszeg és a 2kg alatti pontyok is élvezetesek, de azért nagyobb halakkal is elbírjon a megfelelő technikával. Ezek szerint a népszerűbb angol márkák közül most nincs olyan 390 bot pl, amit erre a célra tudnál ajánlani?
Kockatavakon használnám elsősorban (nem mélyek, 1-2 méter kb), 10-50 méter között. Gondolom Dunára ezek felejtősek.

[ Szerkesztve ]

(#62002) soldi3r válasza saen (#61999) üzenetére


soldi3r
veterán

Köszi!
Hétfőn az is $40 alatt lesz 3000-es méretben. Lehet megpróbálok egyet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62003) hermanyi válasza tepenzed (#62001) üzenetére


hermanyi
őstag

De van. Drennan acolyte 390 waggler, map parabolix 390 waggler és még sok. De azok nem ez az ár kategória. Azok 70-80 h ezer forintos pálcák. Javaslom Palika csoportját az fb-n matchbotos horgászat. Szoktak lenni használt jó pálcák a light fajtákból is.

De olyan nem létezik ami 10-50m ig jó és kényelmes is . 50m es pecára már nem jó egy 390 es pálca de 40m is necces vele . oda minimum 420 -450 az meg rövid távra brutális kényelmetlen . A másik pedig az ,hogy 40-50 m távról látsz e egy másfél CM hosszú 3-6 mm széles valamit ami kilóg a vízből , Ha mázlid van és tükör a víz akkor ok de ha fodrozódik akkor már a 25 m is kínszenvedés :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62004) Steady74 válasza hermanyi (#62003) üzenetére


Steady74
Topikgazda

40m-es pecához 45-47-50 métert kell dobni függően a széltől meg mástól is. Utána azt meg is kell etetni. Az nem megy 10 emberből 9 nek.

(#62005) tepenzed válasza Steady74 (#62004) üzenetére


tepenzed
őstag

Na akkor kezdem érteni miért látok ilyen kevés úszós pecást :(
Lehet, hogy akkor lebeszélem magam róla, pedig nagyon izgatott, azok a gyönyörű kapások, úszó rángatások... :Y

(#62006) hermanyi válasza hermanyi (#62003) üzenetére


hermanyi
őstag

1
2
3

És ugye a 13_14 ft hossz kell

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62007) hermanyi válasza Steady74 (#62004) üzenetére


hermanyi
őstag

40 méterhez ha jó a zsinór és az orsó akkor elég a 45 ha koszos a víz akkor ugyanennél a jó cuccnál az 50m is kevés lehet a 3. dobás után :D

Etetés nagyon nem egyszerű . Nekem ősszel 3 napom és kb 70liter kajám ment rá ,hogy rá álljon a kezem a 25m re :D Pedig én év közben is szoktam matchezni .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62008) Steady74 válasza hermanyi (#62006) üzenetére


Steady74
Topikgazda

biztosan van más árfekvésben is használható bot, ráadásul kezdőről beszélünk.

lehet érdemesebb egy használt bottal kezdeni, kéz alól venni egyet, könnyen el tud menni az ember kedve ettől a módszertől. én általában utálom.

(#62009) A Zéé válasza tepenzed (#62005) üzenetére


A Zéé
addikt

Úszós peca baromi nagy feeling, de ne akard 40m-en űzni Mr az elején, mert abból ok jó nem lesz. 20-25m-nél messzebb nem kell erőltetni. 40 méterre a kis vékony antennás úszókat már kb. meg sem látod.

Just a simple Lineman...

(#62010) hermanyi válasza Steady74 (#62008) üzenetére


hermanyi
őstag

UK botot keresett , ezért linkeltem az UK botokat Light szegmensben . Használt botot javaslok én is ezért volt az fb ajánlás .
Ez olyan mint a rakó vagy megszereted vagy megutálod .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62011) vendingo válasza A Zéé (#62009) üzenetére


vendingo
veterán

Én 20 méternél távolabbra nem szoktam erőltetni. Többnyire partközeli, nádas melletti pecára használom, csatornán nagyon szeretem használni, csak lusta vagyok szerelni és jól belőni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62012) soldi3r válasza soldi3r (#62002) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kellett volna nezegetni az Aliexpresst :) Talaltam meg Kastking Sharky-t es azt is erosen dicserik mindenhol, raadasul spanyol raktarbol jonnel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62013) Sungoo válasza soldi3r (#62012) üzenetére


Sungoo
addikt

Előtte kérdez rá az eladótól a spanyol raktárra. Utóbbi időben szeretnek trükközni rizskedvelő barátaink.

(#62014) vendingo válasza soldi3r (#62012) üzenetére


vendingo
veterán

Én is sharky-t vennék ha vennék. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62015) @mriya@


@mriya@
őstag

Makréla teszt. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62016) gban válasza @mriya@ (#62015) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fókára mész?

Postázást nem vállalok.

(#62017) @mriya@ válasza gban (#62016) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha az jön. :DD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62018) Sungoo válasza gban (#62016) üzenetére


Sungoo
addikt

Gyilkos bálnára. ;]

(#62019) xbrbiz válasza soldi3r (#62012) üzenetére


xbrbiz
tag

Két hónap használat alatt (pergetés) tönkrement a Sharky. Először a hajtókar, majd egy műanyag persely adta meg magát. Viszont a Tsurinoya Jaguar-t bő 1 éve nyúzom és bírja.

(#62020) gg72 válasza soldi3r (#61998) üzenetére


gg72
veterán

Én használok TS Whirlwinget és KastKing Sharky III orsókat is, mindkettő szuper, a facebook kínai pergetős csoportjában van róluk beszámoló. Ha a a TS Whirlwing érdekel, akkor érdemes megézni a Kingdom MicroFly orsót is, ami állítólag ugyanaz felépítésre, de ez utóbbi van sekély dobbal is: [link]

(#62021) @mriya@ válasza Sungoo (#62018) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajnos eddig semmi, de a kezem legalább iszonyú büdös. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62022) bercsi válasza gg72 (#62020) üzenetére


bercsi
aktív tag

Igaz nem nagyon néztem utánna eddig, de jó tudni hogy a kínai ismeri a sekély dobot :)
Eddig ez miatt nem vettem Tsurinoyát feederezni, ez a Kingdom jó lenne 3000-es méretben szerintem a Trinity-re.

Szerk:
Most néztem hogy igen csak egy kaptafára készülnek ezek, előfordulhat hogy a márkák közt csereszabatos a dob?

[ Szerkesztve ]

(#62023) soldi3r válasza gg72 (#62020) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, ott találtam rájuk, talán inkább a Sharky a népszerűbb.
Bár az előző hozzászólás elbizonytalanított. Lehet inkább egy Crossfire-t kellene venni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#62024) gg72 válasza bercsi (#62022) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem valószínűleg csereszabadatosak, hacsak nem zavar a dizájnbeli különbség.

soldi3r: Mármint a Daiwa Crossfire? Szerintem ezek a kínai orsók hasonló árban jobbak, de én nem vagyok akkora "szaki". ;) Nekem mindkét orsóm eddig jól működik, egy Quantum Centex 19ezres orsóm van még, annál mindkettő szebben fut, pedig az sem egy rossz darab...
Amúgy itthonról is meg lehet venni a TS-eket 2 év garival: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62025) BlackmMmDog válasza xbrbiz (#62019) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Jaguar nekem is bevált, igaz féléve használom.

Szerezni kéne pár gumit(szamócás ,bordás stb. nem érdekel csak hal :P ), kinek mi vált be. forma érdekel leginkább,offset horogra

(#62026) smokiii1 válasza tepenzed (#61992) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Azt úgy látom senki se írta hogy a hosszabb bot azért kell mert ha fix úszós módszerrel pecázol, akkor maximum a bot hossza minusz 1 méteres mélységig tudod használni, illetve a bot hossza, a főzsinór vastagsága, úszó önsúlya amik leginkább befolyásolják a dobótávolságot. Ahogy írták a többiek is; elég összetett dolog ez és elsőre ilyen drága botot sem érdemes venni szerintem se. Pontos tipusra nem emlékszem de elküldöm én milyet választottam ha hazaérek. Fele ennyibe került és a kishalakat is érezni rajta.

(#62027) smokiii1 válasza smokiii1 (#62026) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Közben eszembe jutott a bot tipusa
https://sneci.hu/horgaszbot/match-bot/delphin-legia-match_6749?gclid=EAIaIQobChMI_N7jse6T7QIVBZOyCh26HQtVEAQYAiABEgIb4fD_BwE
Nekem nagyon bejött.

(#62028) @mriya@ válasza Sungoo (#62018) üzenetére


@mriya@
őstag

Borsos bojlira jött egy 2,5-ös tükrös, nem sokkal utána ugyanarra a csalira valami őslény, de 10 perc sétáltatás után leakadt. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62029) cool13 válasza Sungoo (#62013) üzenetére


cool13
őstag

Spanyolból, 5 nap alatt jött, futárral a héten nem horgász cucc. Mi szokott a trükk lenni.

[ Szerkesztve ]

(#62030) Sungoo válasza cool13 (#62029) üzenetére


Sungoo
addikt

Hogy európai raktárból rendelsz, mégis Kínából indul a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#62031) soldi3r válasza gg72 (#62024) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, az is egy opció.
Biztos, ami biztos, betettem a kosárba egy 2000-es KastKing Sharky III-at. Meg ha már arra jártam, akkor egy 210 centis M-MH SeaKnight Falcont. $70 körül nem hiszem, hogy sokkal jobbat kapnék itthon,

#62025 BlackmMmDog, Abból Meredithet vettem néhányat, de használni még nem használtam.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#62032) xbrbiz válasza BlackmMmDog (#62025) üzenetére


xbrbiz
tag

Mi lenne a célhal?

(#62033) BlackmMmDog válasza xbrbiz (#62032) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

süllő :)

(#62034) hermanyi válasza smokiii1 (#62026) üzenetére


hermanyi
őstag

3m nél mélyebb víznél úgy se fix waglerezel . Arra meg elég a 390 es bot . Slider meg teljesen más világ , másképpen kell dobni is ,mert akkora lesz a gubanc ,hogy az félelmetes ( tapasztalat )
Kezdésnek kell venni egy használt de használható pálcát 20 ezerért .
Én elég régóta űzőm de nincs se drága match botom se drága match orsóm .
De ami a lényeg ,hogy a meghorgászni kívánt víztől és a cethaltól függ a botválasztás .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62035) xbrbiz válasza BlackmMmDog (#62033) üzenetére


xbrbiz
tag

P21 Awaruna. Ali-n találsz kínai változatot belőle, de azzal nincs tapasztalatom. Az eredeti jól működik nekem, pedig nem vagyok egy nagy jig-es pecás.

(#62036) Steady74 válasza hermanyi (#62034) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kapcsold már ki azt a gépelési javító funkciót vagy mi a szart :DDD cethalra nem matchbotozunk :DDD

(#62037) hermanyi válasza Steady74 (#62036) üzenetére


hermanyi
őstag

Pedig a telibe 20 as Maxima bírná szerintem :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62038) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok tegnap megérkezett életem hala nagyon komoly harcos volt és ami érdekesség élő kis halra jött súlya 7 kiló és 114 cm

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#62039) gban válasza Steady74 (#62036) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hermanyi igen, ő pontyra is csak akkor tesz fel 32-esnél nagyobb horgot meg 0.0004-esnél vastagabb zsinórt ha 10 kiló fölötti halra számít :DDD

Postázást nem vállalok.

(#62040) @mriya@ válasza hermanyi (#62037) üzenetére


@mriya@
őstag

Én a Karib-tengeren próbálkoztam badar fejjel partról tonhalat fogni, ott bandáztak bent az öbölben.
Ha megakadt volna egy, szerintem még most is ott huzigálna a zsinór végén. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62041) hermanyi válasza @mriya@ (#62040) üzenetére


hermanyi
őstag

Én Bulgáriában pecáztam egy Light matchbottal . 20 as telibe de kilós hal fölött esélyem nem volt . Nem a bot nem bírta hanem a madzag :D Pedig állítólag keszegek voltak :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#62042) @mriya@ válasza hermanyi (#62041) üzenetére


@mriya@
őstag

Makréla próba chapter II. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62043) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jobb híján (Mínuszok röpködtek reggel és fújt a szél) nekiálltam rakodtam, rendezkedtem.
Érdekes, ebben a pár évben (7 év) mióta újrakezdtem a pecát, hogy változnak a dolgok...
Az első évben vett 5000-es méretű orsóim dobja nagyon kicsinek tűnik, azt hittem csak úgy érzi az ember. De nem.
Egymás mellé tettem egy 2014-ben vásárolt Spro Freeliner 550 LCS dobját, és egy idén vett Shimano Sienna 4000 dobját...Nem csalt a megérzésem, gyakorlatilag akkora egy 4000-es pergető orsó dobja, mint pár éve egy 5500-as nyeletősé. Azért csalóka a kép mert a Shimano dob alacsonyabb, de egymáshoz fogva mm-nyi a különbség átmérőben.
Nem baj hogy nagyobbak a dobok, kevésbé csavarja a zsinórt, meg könnyebb a dobás, de tényleg nem lehet már látatlanba orsót venni, méret alapján. :D Amúgy a Siennát egy pergető botra vettem, de rátéve nagyollottam, inkább egy 2500-ast vettem rá, az jobban illik hozzá (Cormoran Black Master 2,4m 10-40gr)

(#62044) @mriya@


@mriya@
őstag

Borsos bojlira jött ez a 6,5-ös. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#62045) lumpy92 válasza Zoli bácsi (#62043) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A pergető bot bevált? Anno nézegettem, végül egy DAM lett.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#62046) mano660 válasza cool13 (#62029) üzenetére


mano660
tag

Meg tudom erősíteni, 5 munkanap alatt itt volt a Spanyol raktárból (szintén nem horgász cucc).

[ Szerkesztve ]

(#62047) alien0903 válasza @mriya@ (#62044) üzenetére


alien0903
tag

Bóti vagy "homemade" a borsos bojli?

(#62048) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok valaki használja a Mikado-nak a gumírozót haltartóját https://mfishing.hu/.../3151-mikado-gumirozott-haltarto... vagy ki milyent ajánlana sajnos tegnap ami nekem volt ki szakította a bognártüske 🙁

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#62049) Zoli bácsi válasza lumpy92 (#62045) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Őszinte leszek, jobbára porfogó. Megvan minden felszerelés a pergetéshez, csak nem igazán érek ki ilyenkor ősszel.. Dobáltam vele, de nem annyit hogy véleményt mondjak, meg összehasonlítási alapom sincs. Mondanám hogy halat sem fogtam vele, de eszembe jutott hogy egyszer rárontott egy sügér a beeső woblerre, igaz alig nagyobb mint a műcsali.....
Pár éve megvan, amikor vettem jónak tűnt, azóta amiket láttam a boltba, ha most vennék valamelyik Delphin-t vagy újabb Nevis-t venném valószínűleg. A parafa nyél sem nyerő már. :D

(#62050) @mriya@ válasza alien0903 (#62047) üzenetére


@mriya@
őstag

Bóti. :K
The One Black.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.