Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) csƵ válasza zeus_2k14 (#50000) üzenetére


csƵ
őstag

Ne izgulj, ez így normális. Mindig így írja. Hétfőn meg is kapod.
Bár én ezek miatt inkább a GLS tracking-jét szoktam figyelni, azt is megkaptad e-mailben.

(#50002) yanna válasza zeus_2k14 (#50000) üzenetére


yanna
őstag

50 ezredik hozzászólást ilyen aprósággal elbaltázni... ;)

(#50003) lugosi válasza vendingo (#49999) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor csak én nem találkoztam vele, vagy B., időtlen idők előtt voltam gyerek :D

(#50004) Steady74 válasza yanna (#50002) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DD

(#50005) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Kérdezném a szakértőket, milyen orsót javasolnak kb. 20000-ig bezárólag, match/feeder nagydobos, szép járással, jó fékkel, nem Kínából.
Köszi.

Tiszta Windows rendes ház

(#50006) Zoli bácsi válasza Gyok2 (#50005) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bár nem szakértői, de véleményem szerint: [link]

(#50007) busman válasza Zoli bácsi (#50006) üzenetére


busman
addikt

Nekem van. Imádom. 👍

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50008) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Használja vki a Tica Cybernetic orsó családból vmelyiket?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#50009) zeus_2k14 válasza csƵ (#50001) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Megnéztem a GLS-nél, minden oké, de jelenleg még Németeknél van. Köszi a segítséget. :R

(#50002) yanna : 50.000 igen vagy nem, pont nem érdekel, hogy hányadik hozzá szólás :)

(#50010) szetcsuszott válasza saen (#49984) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Amurt is tilos. Kizárólag teljesen zárt lefolyástalan víztérbe szabad csak, és oda is csak akkor, ha nem minősül természeti területnek és a tv. -i hatóság véleménye szerint nem okoz ökológiai katasztrófát. Szal gyakorlatilag kizárólag gravitációsan nem leüríthető kockatóba telepíthető.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#50011) bilon73 válasza szetcsuszott (#50010) üzenetére


bilon73
aktív tag

csodálkoztam is mikor a kék pápa a Dunán fogott amurokat visszaengedte a filmjeiben

(#50012) bilon73


bilon73
aktív tag

Aki azt mondja a dunakeszi kavicsbányán nem lehet keszeget fogni, azt kiröhögöm.
nem volt olyan csali, amit ne vettek volna fel...
mellé még jött 5 db 3 kg körüli tükrös.

szeretem azt a tavat, és most már a vasút felöli oldalról is tudok halat fogni. :DD :DD :DD

(#50013) saen válasza szetcsuszott (#50010) üzenetére


saen
veterán

Visszaengedni szabad, telepíteni nem.

(#50014) jansky1


jansky1
senior tag

Nagyjaink jól elhasaltak a method ob selejtezőn :DDD
EA, DG, PG

(#50015) galervin93 válasza saen (#50013) üzenetére


galervin93
őstag

Elvileg visszaengedni sem lenne szabad, telepíteni viszont zárt vízrendszerbe szabad.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#50016) odrif válasza galervin93 (#50015) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Telepítik is csak a számlán II. osztályú ponty van feltűntetve.

20 éve a Prohardveren

(#50017) Gabesz26 válasza jansky1 (#50014) üzenetére


Gabesz26
senior tag

PG mióta tartozik a nagyjaink közé? ;]

(#50018) galervin93 válasza odrif (#50016) üzenetére


galervin93
őstag

Egen, én is hallottam pár "mendemondát" ezzel kapcsolatban...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#50019) saen válasza galervin93 (#50015) üzenetére


saen
veterán

Ez nem így van. Szabad visszaengedni, de a helyi kezelő hozhat szigorúbb szabályokat. Az amur idegenhonos, de nem invazív, ez teszi lehetővé.

Telepíteni viszont nem lenne szabad, de ahogy hallom sok helyen nem foglalkoznak vele és pontyként érkező szállítmányban marad benne. Egyszer már ki kéne mennem megnézni egy telepítést valahol :)

(#50020) MurdR válasza jansky1 (#50014) üzenetére


MurdR
veterán

KiazaPégé?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50021) hermanyi válasza MurdR (#50020) üzenetére


hermanyi
őstag

Pápua Új-Guinea :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#50022) galervin93 válasza saen (#50019) üzenetére


galervin93
őstag

Akkor sry, én értelmeztem rosszul a dolgot! :B

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#50023) saen válasza jansky1 (#50014) üzenetére


saen
veterán

Viharos szél volt a városban egész hétvégén, csoda, hogy tudtak horgászni. Nekem nem lett volna kedvem kimenni...

(#50024) HugóBoss


HugóBoss
tag

Pénteken du. 6tól szombat du.6ig kinnalvós peca volt a ponytozón Dvarsányban. Mit ne mondjak, élmény volt. Halat is fogtunk, mondjuk 7en kb 100 féle etető és csali kombinációt próbáltunk. Amúr, meg ponty jött, bár kicsik, max 4 kilós. Végül mikor meguntam a methodozást, elkezdtem úszózni, előbb spiccbottal (naphal, meg tenyérnyi sügerek), majd az utolsó órában az egyik feedert szereltem úszóra.
Csontira 12es horoggal jöttek a 20-30 dekás vörösszárnyúk, de mivel a naphalak ezt is rögtön gyomorra nyelték, váltottam 1szem kukoricára. Kb 20 másodperc múlva akadt egy 3asra saccolt pikkelyes, ami leakadt, majd nemsokára egy újabb lusta kapás és kb 10 perc fárasztás után egy 6,70es ponty. Kicsit necces volt, mert a parttól kb 4 méterre áthúzta a szereléket egy beszakadt fonott zsinóros szereléken, így nem nagyon akart a 3m-es merítő hatótávjába jönni. Ráadásul a mivel szépen az úszónál nyiszatolta az én monofilomat, már aggódtam, hogy el fogja nyesni. Végül a víz alatt valami érezhető pattanással engedett annyit a fonotton, hogy közelebb jött kb 1,5 méterrel, és bele tudtam küzdeni a merítőbe. Így sikerült szépítenem a pecámon, mert enyém lett a legnagyobb hal és így egy tálca sör :D
Mondjuk az éjszakai vihart, meg a másnap rendelt borzasztó pizzát kihagytam volna szivesen...

(#50025) Steady74 válasza MurdR (#50020) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nehogy már... Pechnyó Gergely, a Dovit ékköve, marketingvezetője (végzettségét tekintve tűzojtó), és aki megmutatta nekünk, hogy kell dobni, ülni egy ládán, és hogy kell két ujjal fogva húzni a botot fárasztás közben.

(#50026) bilon73 válasza Steady74 (#50025) üzenetére


bilon73
aktív tag

Mondjuk nekem a dovit cuccai bejottek, bar mintha dragulnanak, de nem PG miatt. Ma szektor uccsot csinalt, de DG megvigasztalta...
Ez amugy erdekes, hogy csaliban dovit, cuccban bydome...

(#50027) sityupityu válasza vendingo (#49661) üzenetére


sityupityu
veterán

"Várom, hogy Sityupityu tavaszi lomtalanításkor kirakja az ovéit a kuka mellé, én meg elhozom őket. :D "

Hát te bolond vagy... :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50028) vendingo válasza sityupityu (#50027) üzenetére


vendingo
veterán

Csak reménykedek :)
Alig lehet valahol speedmastert kapni, mindenhol csak beragadt készletek vannak, ráadásul majdnem mind TE5.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50029) Steady74 válasza bilon73 (#50026) üzenetére


Steady74
Topikgazda

1-2 Dovitos cuccot kipróbátam és nem rosszak. De ahogy ez az ember horgászik, hát az kabaré. Igaz, tény, elképesztően sokat fejlődött, de marketingvezetőnek lenni mindenféle szakirányú tudás, néhány fb post miatt... azért elég gáz. Bár, ha belegondolok, Bak Bálint, Holler-csakakék-Imre is kiváló teszthorgászok.

Döme se véletlen választotta ki a termékei promózására. Viszonylag egyszerű a srác, talán még őszinte is, sokan követik, kár lett volna ezt a ziccert kihagynia.

(#50030) vendingo válasza Steady74 (#50029) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem az aromákon kívül más nem jött be a dovittól.

OFF: Lehet hülyeséget kérdezek, de ha egy halnak leesik pár pikkelye sérülés miatt, akkor az visszanő? Ma költöztettem az aranyhalakat a tóban, és sajnos egyik másiknak sérült a pikkelye a megpróbáltatásoktól. Elég nagyok a halak, 10+ évesek is vannak köztük, gyönyörűek, de most aggódok egy kicsit. Amúgy stressz ide vagy oda, költözés után pár órával ívni kezdtek. Nincs 2 ugyanolyan halam, elég érdekes színkombinációk jöttek már össze.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50031) sityupityu válasza vendingo (#50028) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, most nagyon nem "divat" a spiccbot, a shimano meg a feedereket leszámítva gyakorlatilag kivonultatta a finom szerelékes cuccait Magyarországról.

Sok mindentől függ, hogy visszanő-e a halak pikkelye. Elméletileg képes rá, de nem minden esetben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50032) vendingo válasza sityupityu (#50031) üzenetére


vendingo
veterán

Kár lenne szegény halakért. Hordóban voltak, amíg átmostam a tavat, és a nagyobb szebb egyszínű halak sérültek, véletlen se a shubunki, ami annyira tarka, hogy meg se látszana rajta :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50033) sityupityu válasza vendingo (#50032) üzenetére


sityupityu
veterán

Ahol elmegy egy pikkely ott annak a veszélye áll fenn, hogy a gyógyulásig (ez lehet a pikkely újranövése, vagy a ha ez nem következik be akkor sima bőrképződés) könnyen megtámadhatja a halat azon a részen valami gombás fertőzés. Viszont egy olyan zárt ökoszisztémában mint ahogyan nálad vannak ennek jóval kisebb az esélye, mint valahol kint a természetben. Max annyit még megtehetsz, hogy lekezeled a halat a sérült részen valami csodaszerrel amit a bojlisok használnak. De én nem aggódnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50034) vendingo válasza sityupityu (#50033) üzenetére


vendingo
veterán

Nem a halat féltem, tuti nem lesz baja, de ezeknél a halaknál az esztétika is fontos. A legszebb halaim sérültek.
Amúgy tavaly tettem egy küszt a tóba, és még mindig megvan, pedig korábban se kis ponty, se keszeg nem maradt meg benne. :)
Szereti ő is az aqua pelletet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50035) sityupityu válasza vendingo (#50034) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, hogy az bánt...akkor ragaszd vissza rá :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50036) vendingo válasza sityupityu (#50035) üzenetére


vendingo
veterán

Befestem körömlakkal. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50037) jansky1 válasza Gabesz26 (#50017) üzenetére


jansky1
senior tag

Na jó, akkor a nagyjaink és a celebek :U

Benzáros srácok viszont tudnak valamit. Megint dobogó

[ Szerkesztve ]

(#50038) partxxx válasza vendingo (#50034) üzenetére


partxxx
tag

én azon gondolkodom hogy egy mini akváriumba pár razbórát tegyek :)

(#50039) MurdR válasza Steady74 (#50025) üzenetére


MurdR
veterán

Bocsánatot kívánok, nekem kimaradt az életemből az úriember, de később YTon kutatómunkát fogok végezni, becsszó! :D

Sátrazásos témában ki mennyire van otthon? Kitaláltam hogy nekem kell egy sátor. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50040) bilon73 válasza vendingo (#50030) üzenetére


bilon73
aktív tag

én dovit waftersekkel horgászom, meg ha használok etetőt akkor a dovit alapcuccait, nekem bejött. de a waftersnek kicsit feltolták az árát.
lehet rápróbálok a topmixesekre...a topmix gumikukorica is jobban bejött, mint a kék spécicorn.

bár már áznak a kínai csodáim az aromákban :DD

[ Szerkesztve ]

(#50041) bilon73 válasza Steady74 (#50029) üzenetére


bilon73
aktív tag

pedig, ha saját kútfőből csinálta, akkor jól csinálta.

alapdolgot vitt a képernyőre, az egyszerű gyerek, aki nem akarja megmondani a tutit (és ezt minden posztjában hangsúlyozza!!! :) ), kicsit béna is, de tanulni akar ( :) ), a filmeken viszont folyamatosan fogja a halat.

Ennyi kell a népnek. nem erővel tolják le a torkukon, hogy mi a jó, hanem úgy manipulálnak, hogy a néző szimpátiája miatt, a néző akarja kipróbálni, és aztán veszi is. (azt hiszem az egyik legjobban fejlődő ilyen cég lett a dovit)

csak mellé egyelőre nem tudnak sporteredményt tenni, pedig látszik, hogy küzdenek. igaz egyelőre a "nép" mellette áll :)

(#50042) joe979 válasza bilon73 (#50041) üzenetére


joe979
aktív tag

Filmeken mindenki fogja a halat :DDD

Szissz

(#50043) MurdR válasza bilon73 (#50040) üzenetére


MurdR
veterán

Milyen aromákat használsz rájuk?
Én eddig egy adagot fokhagymásnak ízesítek, egyet pedig mézespálinkával.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50044) gban válasza saen (#50019) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálunk 50 cm a csatornán a kifogható amur mérete, vagyis kötelező a kisebbet visszaengedni.

Postázást nem vállalok.

(#50045) Spoon16 válasza MurdR (#50039) üzenetére


Spoon16
tag

Ha nem konkrétan pecás- hanem kempingsátor a téma akkor kérdezz,hátha tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50046) Spoon16


Spoon16
tag

Na, tegnap jöttem haza egy péntek-vasárnap tartó pecás vadkempingről a Tisza-tóról. 8-an voltunk,de csak 4-en pecáztunk aktívabban. A terv az volt,hogy bérelünk egy motorcsónakot, keresünk valami vadregényesebb helyet ahol elférünk ennyien és azt eszünk amit fogunk :D
Végül az élő-Tisza partján találtunk egy alkalmasabb helyet, pénteken este 9 körül kerültek vízbe a botok, de egy pöccintés nem volt.
Szombaton már reggel 7kor fogtuk az első keszeget és ez a lendület kitartott egész napra. 3-an kb. 50 keszeget-kárászt fogtunk, köztük egy kilós dévért, az már szép darab volt. Egyetlen törpeharcsa akadt csak horogra, illetve szombat este 8 körül pittyent a kapásjelző,mire odakaptuk a fejünket már rántotta is valami lefelé a botot a tartótól, ketten ugrottunk érte. Pár perces fárasztás után egy szép 40 centis balin került a szákba. Fenéken fekvő piros kukoricára jött. (?)

Vasárnap már lazábban nyomtuk,meg az eső is szakadt reggeltől,így csak kisebb keszegek jöttek.
Pontyot sajnos nem sikerült fogni a 3 nap alatt, nem értem miért. A csalik jellemzően csontik voltak illetve kukorica.

A nálunk lévő kb. 10 féle waftert,bojlit,popupot le sem tojták a halak. Kezdem azt sejteni,hogy ezek a cuccok csak kockatavakon mennek.

Jó móka volt.

(#50047) MurdR válasza Spoon16 (#50045) üzenetére


MurdR
veterán

Szeretnék egy strapabíró bogár/pók/hangyamentes sátrat venni, ami többnapos peca bázisa lenne alkalomadtán.

Néztem ezt a Prologic Cruzade Session sátrat, ez tetszett, viszont az összeszerelésnél azt látni, hogy az alsó rész csak patentokkal rögzül a sátortesthez, nem hiszem hogy az illesztésnél nem mászkálnának be a jószágok, vagy egy kisebb esőnél nem találna magának utat a víz, pedig 170.000Ft. No meg nagyon drága is, igazából csak viszonyításképp néztem rá.

Ami nekem eddig nagyon megtetszett, az a Caperlan Tanker Panoramax sátor, itt az alsó rész hozzá van cipzározva a sátortesthez, kicsit biztonságosabbnak/védettebbnek tűnik. És az ára is barátibb, 100.000Ft.

Ha már ennyit kiadok rá, akkor mindenképpen egy olyan darabot szeretnék, ami egy viszonylag elterjedtebb típus, remélve a pótalkatrészek könnyű beszerzését, és az esetleges kiegészítő lehetőségeket.

Ami elvárás van az igazából annyi, hogy nem árt, ha jó nagy a belmagassága, és ki-bejárata, mert közel vagyok a 2 méterhez, és egy kisebb elefánt súlyához. :D

Illetve nem voltam még ilyen kempinges pecán. Mik azok a kellékek, amit ilyenkor be kell szerezni, ami nélkülözhetetlen a vízparton?

Az a helyzet, hogy én még le voltam ragadva ott, hogy 20 éve milyen puritán megoldások voltak, ha valaki el akart menni kempingezni. Most nézegettem, hogy már olyan kényelmi kiegészítők vannak, hogy szinte luxust lehet varázsolni a vízpartra. a A kocsimhoz is vennék pár kiegészítőt (Mercedes ML270) - láttam neten hogy milyen fain off-road/capming megoldások vannak hozzá. Teljesen belebolondultam a témába, ki akarom próbálni :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50048) partxxx válasza MurdR (#50039) üzenetére


partxxx
tag

Dechatlonos sátrakat használunk
nekem még egy Quechue T3+ van, nagyon szeretem
ketten cuccokkal elférünk benne

ha msot kéne vennem akkor

EZT vagy EZT vagy EZT venném

apósnak tavaly születésnapjára ILYET vettünk
baromi nagy, hátul 3-an cuccokkal simán elférnek és az előtérben is 1-1 ember két oldalt
ha elől alszol nem kell kivergődni magad és gyorsan mehetsz a bothoz :)
hátul meg a fázósabb kiccsalád elfér :)

(#50049) MurdR válasza partxxx (#50048) üzenetére


MurdR
veterán

Ezek egy csöppet picik az én méreteimnek. :B
Illetve nem bánnám ha egy légterű lenne, mert az valahogy jobban bejövős.

totálisan beleszerettem

Jaa!!!! És ezek már a komolyabb szelet is bírják. Amilyen szerencsés vagyok, biztosan kifogok valami komolyabb vihart is... :U

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#50050) Steady74 válasza bilon73 (#50041) üzenetére


Steady74
Topikgazda

egyfajta módja ez is a kommunikációnak, de agyf@szt kapok, amikor minden második posztja alatt ott van, hogy amit leírt csak gondolatébresztő... az 5. után eléggé lehangoló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.