Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Gabi atya válasza vihartigris (#53996) üzenetére


Gabi atya
csendes újonc

A kávé mellől a savlekötőt vagy a befőttes üveges savanyúságot hiányolom a képről. :D
Bár ugye tudjuk: ki az ördögnek szolgál, az bizony kínnal fizet! :))

(#54002) cool13


cool13
őstag

horcsog felkeltette az érdeklődésem ezzel az X21 kajával. Kipróbálnám majd. De nem vágom mire gondolt. A La Sirene lenne az? Leírnád, vagy bár ki más, aki tudja miről beszélhetett. :B

(#54003) horcsog válasza cool13 (#54002) üzenetére


horcsog
tag

la sirene x21 , francia kaja 3 féle van kék , sárga, piros. A kékkel nyertek a franciák világbajnokságot még időszámításunk előtt a 60-as évek környékén. Utána lett ez világhírű kaja mert leverték a mezőnyt vele és mindenki érdeklődött mi ez a csodaszer. Nekem a kedvencem a piros .

[ Szerkesztve ]

(#54004) horcsog válasza cool13 (#54002) üzenetére


horcsog
tag

Amire figyelj ha használod nagyon finomszemcsés könnyű túlnedvesíteni pl . Ha mással kevered azt elnyomja . Nekem a legjobban az vált be natúr jól tapadó kajához hozzáadni és úgy fenekezőn , vagy úszósra etetni fenékre vele. Vízközé etetéssel óvatosan mert nagy felhőt csinál és el tudja vinni a halat.

Spiccboton is pl csak akkor szoktam használni vízközt ha szélcsend van tavon is. Annyira felhősödik. Snecire nem szeretem használni mert annyi keszeget csal oda , hogy a snecik helyett a sütnivaló keszegek jönnek minden mélységben. Persze ha harcsázni megyek akkor nem áll rá ennyire. :)

[ Szerkesztve ]

(#54005) cool13 válasza horcsog (#54004) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm!

(#54006) jansky1


jansky1
senior tag

Mi is használtunk X21-et, kb 15 évvel ezelőtt, mikor csak matcheztünk, dévéres kajába adtuk adaléknak, nem önmagában kevertük be.

(#54007) galervin93


galervin93
őstag

Sógorék régebben maguknak keverték a kaját sárga és kékkel. Nekem a kék annyira nem jött be, a piros és a sárga viszont nem rossz anyag.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#54008) gban


gban
Közösségépítő

Ez az X21 nem lehet jó önmagában method kosárba?

Postázást nem vállalok.

(#54009) sityupityu válasza jansky1 (#54006) üzenetére


sityupityu
veterán

Régen versenyeken mi is sokat használtuk, szintén más anyaggal vegyítve, de sokan voltak akik tisztán csak ezzel nyomták...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54010) sityupityu válasza gban (#54008) üzenetére


sityupityu
veterán

Nincs olyan jó tapadása szerintem ami a method-ba jó lenne. Pluszban még bár finom szemcsézetű kajának számít, de method viszonylatban szerintem nem eléggé. Persze ez csak az én véleményem, kb egyszer methodoztam életemben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54011) secler07


secler07
tag

Sziasztok!

Idén újra neki vágok a horgászatnak, gyerekként sokat pecáztam, most pedig újra elkapott a gépszij :) Jelenleg két 3,6m-es feederem van. Bottartó dillemmában vagyok. Általános leszúrók sokszor macerásak. Gondolkoztam rodpodon tripodon. Ti feederezeshez milyen bottartót használtok? Valahogy a rodpodokban kételkedem viszont minden helyzetben tuti használható, legyen stég stb. Szóval ha van valami tuti tipp bottartora azt szívesen fogadom :R

(#54012) saen válasza secler07 (#54011) üzenetére


saen
veterán

Én sima leszúrokat használok, szerintem az a legjobb. Tripod instabil, meg az olcsóbb rod-pod-ok is. Amennyibe meg egy normális kerül, én nem szánok rá. Ha már sok pénz, akkor egy láda és a hozzávaló bottartó a megoldás.

(#54013) Spoon16 válasza secler07 (#54011) üzenetére


Spoon16
tag

Én ezt használom feederhez :
[link]
De ezzel is sokat szemeztem, a mérete miatt
[link]

Ne tévesszen meg az áruk, ezek ennyiért szerintem nagyon jó cuccok. Több félét próbáltam, baráti körben is van mindenféle,de én ma is ezt venném megint.
Ha a gyári hordozózsákot nem használod, akkor kb olyan keskenyre össze tudod csomagolni,hogy akár egy tágasabb botzsákba is befér.

(#54014) bilon73 válasza Spoon16 (#54013) üzenetére


bilon73
aktív tag

ezek nem dőlnek fel, ha épp nem vagyok ott kapáskor?

nekem a tripodommal is az a bajom, és ezért cseréltem leszúróra, mert hátramentem valamit matatni, és közben kapásnál dőlt minden.

(#54015) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én jómagam folyóparton mindig a leszúrókat használom. De a nyári szárazságban kavicsbányató letaposott horgászhelyén próbáltatok leszúrót leszúrni...? Képtelenség. Van egy háromlábú tripodom, de macerás az összeszerelés. Egy ilyet vettem nemrég, négylábú, egyszerűbb az összeszerelése: [link]
Amúgy leszúróból legszívesebben ezt az ívelt, [link] típust szeretem. Nem tudja kihúzni belőle a hal a botot, és a hegyénél lévő "szárnyak" stabillá teszik, nem tud tekeredni.

(#54016) bilon73 válasza Zoli bácsi (#54015) üzenetére


bilon73
aktív tag

én decathlonos leszúrót használok, aminek fúró a vége. sosem volt gondom a leszúrással, csak simán becsvarom legyen föld, kavics... :K

(#54017) Spoon16 válasza bilon73 (#54014) üzenetére


Spoon16
tag

Nem,sőt, stabilabbak,mint a drágább decathlonosak.

(#54018) joe979 válasza saen (#54012) üzenetére


joe979
aktív tag

Haldorado tripod teljesen rendben van.

Szissz

(#54019) jpeetr válasza bilon73 (#54014) üzenetére


jpeetr
aktív tag

szerintem tripodot csak nyeletőfékkel, vagy kiengedett fékkel szabad használni.
illetve a 3 lábból mindig 1 legyen elől.

nekem tavaly sikerült egy ILYET bemákolnom, kb 6ezerre jött ki mindennel együtt
kár hogy azóta nem kapható már

(#54020) secler07


secler07
tag

Köszönöm mindenkinek! Szerintem a decathlonos rodpodra rá nézek a hétvégén aztán meglatjuk :)

(#54021) gban


gban
Közösségépítő

Ha már bottartó, [link] ez mennyire tartja a botot, mennyire ugorhat ki a bot ha a hal rázza - rángatja?
2 kilónál kisebb halak alapvetően, sőt, kiló alattiak jellemzően, és nem kilazított fék vagy nyelető mellett, akár feeder, akár pl. úszós rablózás alatt.
Gondolkodok rajta hogy jó lenne, kis stégen nem lenne baj ha nem a stégen lenne a bot hanem a víz fölött egy ilyenben.

Postázást nem vállalok.

(#54022) busman válasza gban (#54021) üzenetére


busman
addikt

Nekem nem jött be, elfordul.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#54023) Spoon16 válasza busman (#54022) üzenetére


Spoon16
tag

Én sem szeretem ezt az "egylábas" megoldást,zavar,hogy figyelnem kell a bevágásnál meg centizgetni,hogy ne akadjak bele.
Ha már nem leszúró akkor legyen egy tripod, a bo másik vége meg a földön/vödrön,bármin. Neadjisten egy másik tripodon :D

(#54024) cool13


cool13
őstag

Nekem is az van amit másodiknak linkelt Spoon16. Kiengedett fékkel, még soha nem volt gond vele. De nem ér fel egy nagyobb társával az is biztos. A kis helyigény miatt vettem. Igaz át alakítottam a jobb használhatóság kedvéért. Két csövet, kicseréltem kicsit hosszabbra. Így már el fér rajta 390 bot is ha kell szépen. Inkább a nagyobb testvérét vettem volna, a használati tapasztalatok birtokában.

(#54025) joe979 válasza jpeetr (#54019) üzenetére


joe979
aktív tag

Így van ! De inkább egy bot legyen . Mondjuk Dunán állandóan a közelében kellett lenni , mert néha a sodrás is rántotta a fenébe az egészet ... pláne mikor áradás volt, ha jött a dzsingdzsa azon a nyelető sem segített ... egy a lényeg én szeretem a tripodot. Az is igaz , kényszermegoldás nagyon , de használható.

390 környéki botoknál viszont okozhat használati problémákat ... hm ... mint valami szexuálpszihologus mondta volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#54026) gban válasza Spoon16 (#54023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van tripod is (hála a főninek), van leszúró a csövekbe, van rod-pod is.
De pont az a lényeg hogy a stég végében (a víz felőli oldalon) vannak csövek a leszúróknak, és így több hely maradna a stégen.

busman: akkor ez akkor lenne az igazi ha a csövekbe amibe betolom a leszúrót, lenne fixáló csavar :R
Az még meg is oldható.

De a lényeget nem mondta még senki, mennyire áll masszívan egy ilyenben a bot? :B

Postázást nem vállalok.

(#54027) Sub-S


Sub-S
senior tag

Damilok szelektíven gyűjthetőek vagy attól függ melyik típus mivel volt kezelve gyártás során?

(#54028) horcsog válasza gban (#54008) üzenetére


horcsog
tag

Lehet vele, de nem egy bolondbiztos methodozáshoz készített kaja. :) Nehéz pont olyan állagúra magában keverni ami methodozáshoz ideális. De nem lehetetlen . Viszont amikor legjobban tapad akkor is pillanatok alatt oldódik. Azzal ahogy én használom keverve jól tapadó kajával lebutítom részben elveszem ezt a gyors hatását és a vízközti hatását . Cserébe viszont biztosan ott hat ahol én szeretném. De ezzel a kaja hatásának egy része elveszik.

Sekély vízben szoktam panírozni is vele a megtöltött kosarat. Mint a tejporral vagy aromaporral. Az is nagyon fogós tud lenni.

(#54029) horcsog válasza gban (#54021) üzenetére


horcsog
tag

Az állítócsavar amivel a dőlésszöget állítod mennyire tartja az a gyenge pontja . Nekem van hasonlóm nem leszúrós hanem csónak oldaldeszkára csavarozható. Azt vettem észre ha nehezebb cuccot használok a felszerelés súlyát alig tartja meg az állítócsavar. Ha egy komoly kapásnál ez elenged akkor lehet ki tudja venni a botot belőle ahogy lebillen a húzás irányába . Nehezen akkor is mert úgy kell húznia egy szintben is legyen a bottal nem csak egy irányban. Süllőzéshez elmegy de harcsázáshoz nem vált be , ha lenne belőle olyan ami nagyobb és bazi erős csavarral van . Kicsi az öble a botnak a nyeléhez.

Feederezéshez még nem használtam ott nem lesz gond azzal megtartsa a szerelék súlyát valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#54030) KunEmber válasza cool13 (#54024) üzenetére


KunEmber
senior tag

Jó nagyra cserélted a csövet, ha közel 400 bot elfér rajta :C

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#54031) vihartigris válasza KunEmber (#54030) üzenetére


vihartigris
őstag

:C :DDD

bármi reciproka a semmi

(#54032) Spoon16


Spoon16
tag

Urak,az alátétzsinórozás mennyire csavarja a zsinórt? 3 Longbow-t kellene feltöltenem 20-as,22-es zsinórral, ebben a méretben kb. rettentő sok menne rá. Arra gondoltam,hogy az üres pótdobot megtöltöm 150 méter zsinórral és arra menne a maradék alátét, majd az egészet áttekerem a fő dobra.

(#54033) yanna válasza Spoon16 (#54032) üzenetére


yanna
őstag

Ez a rendje, módja. Semmivel nem csavarja jobban, mert nem tudja, hogy nem főzsinór.

[ Szerkesztve ]

(#54034) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#54032) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én is így csinálom, a zsinór spulnit egy vödör meleg vízbe dobom, onnét csévélem föl. A meleg víz csak azért, mert 8-10 fok van a melléképületben télen, és így jobban lepereg a zsinór, nem olyan merev.
Amúgy a peremfutó orsó alapból csavarja a zsinórt, ezzel nem lehet mit tenni, illetve érdemes széles dobú orsót venni. Vettem ilyen zsinórkipörgető ólmot, de még nem használtam. Szezon közben ha már nagyon pöndörödik a zsinór, levágom a végszereléket, felállok a kis folyónk hídjára, és a damilt vízbe dobom, hagyom leúszni, kézzel húzom le a dobról, ha a sodrás ereje nem elég. Amikor már lepergett a használt szakasz, észre lehet venni a zsinóron. Visszaváltom a felkapókart, és visszacsévélem az üres zsinórt. Szépen kipörgeti magát. :)

(#54035) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Erről már el is feledkeztem. :C
Ma megjött a Pontyvilág előfizetés ajándék csomagja. Igaz csak két havonta jelenik meg idén az újság, de évek óta előfizetem. Meg a Sikeres Sporthorgász c. lapot is előfizettem, ahhoz egy horgásszék járt. Mondtam novemberben a zasszonnak' ha szeretne egy horgásszéket, adja föl ezt a hatezres csekket...... ;] Neki lett széke, nekem újságom. Én 130kg vagyok, nekem strapabíróbb szék kell.... :B :K

(#54036) cool13 válasza KunEmber (#54030) üzenetére


cool13
őstag

Jól van na. :D Gondolom, minden horgász értette mit szerettem volna írni. :B

[ Szerkesztve ]

(#54037) KunEmber válasza cool13 (#54036) üzenetére


KunEmber
senior tag

Még én is értettem, pedig nem vagyok horgász. De azért jó volt lecsapni :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#54038) jansky1 válasza Zoli bácsi (#54035) üzenetére


jansky1
senior tag

Évekig pecavilág előfizető voltak, tavaly ugye már csak pontyvilág volt, elő is fizettem arra is folytatólagosan, de ez a 90% bojlis cikk nem foglalkoztat. Érdekes, hogy áldoz le nekik, korábban ment a két újság párhuzamosan, tavaly csak pontyvilág, idén meg már csak kéthavonta.

(#54039) galervin93 válasza jansky1 (#54038) üzenetére


galervin93
őstag

Szép dolog a papír alapú sajtó, csak nagyon nincs már létjogosultsága. Én a Mahoron nőttem fel a 2000-es évek elején, aztán jött a Haldó fórum, azóta meg a mindenfajta videós csatornák, FB-liveok stb.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#54040) Spoon16


Spoon16
tag

Én a Magyar Horgászra előfizettem annak ellenére,hogy rengeteget olvasok a neten a pecáról. Jó azt néha kézbevenni. :)

(#54041) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha jól tudom, ez a három fajta nyomtatott horgászsajtó van MO-on amit itt elmondtunk. Kettő nekem elő van fizetve, egyet (Magyar horgász) újságosnál szoktam megvenni. Hogy őszinte legyek, az előfizetésnek az ajándék az oka, pláne a Sikeres Sporthorgász esetében.
Amúgy elmondhatom mindhárom újságról hogy:
- Fele reklám. De inkább 60 %
- A megjelent cikkek egy része máshol (Online horgászportál, pl Haldorádó, vagy TV-ben látható)
A Pontyvilág volt ami számomra sokat változott, jó kis feederes írások is jelentek meg, és mintha kevesebb lenne benne a reklám. Ezért is maradtam előfizető, bár az idei év lesz talán az utólsó, kéthavonta jelenik meg.....A januári szám még nem jött. :U
Mostanra annyira elterjedt az internet, hogy már az idősebbek is vadul neteznek. (Onnét tudom, hogy sokszor anyámék korosztálya jelölget a FB-on, azaz 75 (+) évesek). Ilyen fórumokon, írásokban, videókban meg tényleg minden ismeret fent van, sőt, válogathat az ember, mi érdekli. Amúgy mára ezeket az újság előfizetéseket az ajándékcsomag, meg a trükközés adja el. Ha kérdezitek hol a trükk, akkor emlékezzetek mit kaptatok a horgászkártyátokkal egy borítékban....... ;] (Gyengébbek kedvéért: Magyar Horgász előfizetés csekk, sokan feladták, azt sem tudták mi az)
Ja, amit ki akartam az egészből hozni: Akinek van internete, meg a böngészéshez eszköze, nem sok érdekességet fog találni a nyomtatott sajtóban. :)

[ Szerkesztve ]

(#54042) aladarazurbe válasza bilon73 (#54014) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Tripod téma

Régen sokat használtam leszúrókat tavakon nagy megelégedéssel. Egykét éve a Dunám újrakezdtem a mókát, itt a kövezéseken zavarba lennék tripod nélkül.
Csak úgy működik nálam, hogy a közepébe akasztok egy nagyobb súlyt (5+ kg),
így semmi gond a stabilitással. Középen a kampó fontos. Olyan erős kell legyen, hogy a súllyal együtt bírja a tempót.
Folyón aszimmetrikus bottartó fejjel és a bot tövéhez nagyobb követ támasztva a bot lerántás esélye csökken.

Nálam ez bevált, de biztos van sok más jó is:
https://www.walterland.net/7_egyebek_267/bottarto_113/tripod_241/serie_walter_tripod_karokkal_15480

(#54043) aladarazurbe válasza horcsog (#54028) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

horcsog: említettél korábban pisztráng tápot. Honnan lehet ezt beszerezni?

(#54044) jjohn válasza secler07 (#54011) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
Én a LIDL-ben vettem.Van hozzá bottartó fej is, középen le lehet súlyozni. Teljesen korrekt már a harmadik évet taposom vele a Dunán kövek között. A kavicsos részen is megállja a helyét.
Szezon előtt ilyen tájban szokott lenni, ára 3 990 Ft volt. Ha jól láttam később sem emelkedett.
Könnyű szét és összeszerelni kis helyen elfér.

Azért választottam én inkább tripodot kis helyigény, nem kell időt pazarolni a szerelésre
Le van bökve rendesen nekem még sodrás nem borította fel, illetve kapáskor sem dőlt fel. Pedig voltak vehemens kapások.
Nekem bejött, de mindenkinek meg van a maga tapasztalata.

(#54045) horcsog válasza aladarazurbe (#54043) üzenetére


horcsog
tag

aqua uni pelletet szoktam használni, de forelli, vagy trout pellet néven is vehetsz különböző horgászetető gyártóknál. Vszínű megveszik a haltáp gyártótól és felcímkézik saját márkának 2-3-4-5 x áron. :) De lehet saját receptet is belevisznek.

Szerintem nagyjából minden haltáp gyártó készít ilyet tógazdaságoknak. Mekkora különbség lehet vsz nem nagy, de pl coppenst nem próbáltam még az holland gyártó én ezt az osztrákot használom . Régen Szarvason is csináltak pisztrángost az is jó minőség volt és olcsó. Azzal pl süllőket is etettek tógazdaságban annak idején, és anyapontyokat. Hallisztes, húslisztes cucc volt az is, de úgy tudom azt már nem gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#54046) horcsog válasza aladarazurbe (#54043) üzenetére


horcsog
tag

Megnéztem a szarvasi haltápost az oldalukon csak harcsa van, nincs pisztrángos. https://haltapkft.hu/haltap/harcsa-nevelotap/20/ De az se lehet egy rossz cucc 40%-os fehérjetartalom, ki kellene próbálni majd. Hátha több harcsa is jön rá mint tavaly az élőhalra,piócára , nadályra. :)

Aqua-t legjobb osztrákoknál megvenni lagerhausban 25 kilós zsákokban árulják 40 euró környékén a pisztrángost. Bár most ahogy megy fel az euró egyre drágább lesz ez is. Van pontyos is belőle az sem rossz és van ilyen indító táp nem tudom mi a neve az még brutálisabb fehérje tartalommal van , csak úgy emlékszem az drágább is. Bojlit is ilyenből szoktam csinálni csak nagyon ki kell szárítani különben a törpök hamar elintézik. Amúgy meg kosárba szoktam betölteni beáztatom a pelletet és összetapad vagy ledarálom. Jól tapad magában is, de szoktam pl kukoricadarával folyóvízre leforrázom a kukoricadarát az tapad akkor nagyon és ahhoz hozzákeverni. Vagy kukoricacsíra pellettel ha jó tapadós kaja kell én szeretem az ilyen masszív kajákat használni pontyozáshoz biztos a fenéken legyen a kosár körül az egész. De magában úgy jó ahogy van egyébként. Vagy ami nekem bevált még halolajjal keverni tőkehalmáj, vagy szardínia olaj . De sokszor csak úgy magában használom minden aroma , vagy adalék nélkül. Egy baj van vele a kárászok, törpe is imádja és nem tudsz annyit beetetni ne zabálják fel. + nagyon büdös kaja bárhogy mosod a vízparton a kezed érződik rajta :) Otthon 5x meleg víz szappanos kézmosás, körömtisztítás és akkor emberek közé is mehetsz , előtte nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#54048) joe979


joe979
aktív tag

Na, ki milyen új Döme G cucc fog rendelni ?

Szissz

(#54049) gban válasza joe979 (#54048) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én a G-t más kontextusban ismerem, és előtte van egy egyes is.
Itt a Döme után nincs egyes?
Így mit takar? Van így is értelme? :F

Jaaa a nagy vezér keresztneve, csak lusták voltunk kiírni.
Ejj, nem szép dolog, meg ne tudja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#54050) dik válasza joe979 (#54048) üzenetére


dik
őstag

Valami Triplex pellet szerűséget... :D Elméletileg péntek elmegyünk arra szétnézni...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.