Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) maán


maán
csendes tag

A feltekeredett zsinórral már sikerült letörnöm egy feeder spiccet. :(

(#18202) ChrisG válasza maán (#18201) üzenetére


ChrisG
tag

Ha nem volt nagy az anyagi kár, akkor rá se ránts! Ismerek olyat, aki egy bojlis bot felső tagját törte félbe... :) A hangja emlékezetes marad! :D

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18203) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hamár törések...
Biciklivel tekertem haza, a kapu rácsai közé beakadt a botzsákból kilógó utólsó gyűrű..Pergetőbot utólsó 5cm-e reccs... Feedert pakoltam elő a botzsákból, a horog beakadt a botzsák belsejébe, mire észrevettem, spicc reccs..
Leghülyéb baleset 1 hete: Vadiúj, leakciózott Cormoran Bull Fighter 230g-os feedert hazavittem, szereltem fel, és véletlenül ráléptem a spicctartó csőre (miért a földre tettem, nem tudom...). Egyik spiccgyűrű elgörbült. Ezt megpróbáltam fogóval óvatosan egyenesre nyomni...Reccs.
Ugyanaznap Nevis Pantera orsóján akartam zsinórt cserélni, levettem a dobot, hogy a zsinórt a kukába belefejtem...kiesett a fék, a lamellák meg a filckorongok, bele a salak közé....nem lettek meg.
Egy éve horgászom (újrakezdtem) :W

(#18204) Steady74 válasza Zoli bácsi (#18203) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Hát ez tényleg elképesztő pech sorozat.

Damyl lefejtésére én a következő gyors megoldást szoktam alkalmazni. Minden háztartásban van kézi mixer. Én ezzel tekerem le a zsinórt, rákötöm az egyik keverőre, az orsón átváltom a felkapókart, és a damyl gyorsan lefejthető, kb fél perc alatt 300 méter.

(#18205) -conrad- válasza Steady74 (#18204) üzenetére


-conrad-
addikt

:D
Mint régebben írtam, úgy szoktam csinálni az alátétzsinór mérését, hogy feltekerem a főzsinórt a pótdobra, rá az alátétzsinórt amíg fullon nincs, majd utána áttekerem az eredeti dobra így az alátét lesz alul.
De hogyan csinálom mikor nincs pótdobom, mert csak 1 dob van az orsóhoz vagy a pótdob kisebb mint az eredeti?
1. Feltekerem a dobra a főzsinórt, arra az alátétzsinórt.
2. van egy régi orsóm, arra feltekerem az egészet, így alulra kerül a főzsinór, de rossz orsón van.
3. fakanál, annak a nyelére tekerek egy kis szigetelőszalagot amíg meg nem szorul rajta az üres zsinórdob amin vettem. Ezt befogatom a fúrógépbe, :) és kb. 1 perc alatt visszatekerem a műanyag dobra a régi orsóról a zsinórt, ahol felül lesz az alátétzsinór.
4. Célorsóra rákötöm az alátétet és megint feltöltöm az orsót. :D

(#18206) kobipeti válasza -conrad- (#18205) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Ez nem csavarja a zsinórt?

(#18207) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Anyám meg szeretné lepni a nagybátyámat a születésnapjára és ezt nézte ki:
[link]

A kérdésem az lenne, hogy meg szabad-e venni, ha csak arról van szó, hogy néha-néha pecázik, nem minden nap 12 órát.

Nekem a Nevis botokkal nincs tapasztalatom, orsóm van csak tőlük, amire nekem hobbi szinten kell, arra eddig megfelelt. (évente pecázok kb. 5-ször :U )

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#18208) forras2 válasza csudri (#18207) üzenetére


forras2
őstag

Én személy szerint nem ajánlom. Az ilyen összepakolt cuccok nem a megbízhatóságukról híresek.
Ha már ennyi pénzt rászántok, akkor inkább vegyetek 1 botot, valami értelmesebbet, hozzá orsót, a botállvány helyett meg 2 botvillát, és mellé a sok apróságot. Nagyjából árban ugyan itt jöttök ki, de legalább az alapok (bot + orsó) valami értelmesebb párosítás lesz.

(#18209) csudri válasza forras2 (#18208) üzenetére


csudri
őstag

Tudnál esetleg olyan bot-orsó kombót mondani fenekezéshez, ami megtalálok mondjuk a linkelt áruházban és nem vallana vele szégyent az anyám? :)

(Azért írtam a fenekezést, mert velünk úgy szokott pecázni a nagybátyám, nálam is ez működik. A feederezést még nem próbáltam, lehet ő sem újítana. :) )

(#18210) forras2 válasza csudri (#18209) üzenetére


forras2
őstag

Ha fenekezésre kell, akkor bojlis bot!
Ez 1 egész jó bot, ráadásul most akcióban van!
Ezt az orsót nyugodt szívvel tudom ajánlani mellé, nekem is ilyenem van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve!
És így akkor marad még mindig 10K arra, hogy a sok apróságot megvedd mellé :)

(#18211) hcs57 válasza csudri (#18207) üzenetére


hcs57
őstag

Annyira nem rossz, szerintem használható szett. Nyilván több pénzért jobbat is össze lehet szedni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18212) afrojack1 válasza csudri (#18209) üzenetére


afrojack1
senior tag

Én inkább daiwa phantom carp ii botot ajánlom! És egy dam quick sls 570 fd orsót! Nekem ez van! Megfelelő és bivaly erős bot!! Ma használtam és rohadt nagyot lehet vele dobni! :)

SC: Herczku_Death

(#18213) CaNNa3IS válasza afrojack1 (#18212) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Külsőre vagány ez a dam orsó

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18214) forras2


forras2
őstag

Srákok!

Ide is beteszem. Szervezünk egy PH!-s közös pecázást. Akit esetleg érdekel, töltse ki a linkelt ívet :R

[link]

(#18215) wrox válasza forras2 (#18210) üzenetére


wrox
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#18216) afrojack1 válasza CaNNa3IS (#18213) üzenetére


afrojack1
senior tag

Belsőleg is jó! Erős, nagyot lehet vele dobni, ultra lassú dobemelés! 100m zsinór tekerésnél 3x ment fel a dob! Egy hajtókar tekerésnél 1m húz be! És nagyon könnyű tekerni! Megérte a pénzét! Majd jövőhéten jön az emotion rod pod, és swinger, meg kapásjelző és dobok róla képeket! De addig nem... :DDD :)

SC: Herczku_Death

(#18217) Gézengúz válasza afrojack1 (#18216) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg aki nem tud addig várni, tényleg jól néz ki ez az ultra lassú dobemelés..

[link]

Szerintem kicsit erős a 100m alatt 3-szor megy fel a dob is, dehát horgászok vagyunk, szeretünk nagyokat mondani igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#18218) miska17


miska17
tag

Üdv mindenkinek !

Kettner DragOn 40-es orsócskát keresnék ,ha akad még valakinél ilyen.

(#18219) csudri válasza afrojack1 (#18212) üzenetére


csudri
őstag

A botot megnezem, de az orso biztos felejtos az ara miatt. :(

(#18220) lakisoft válasza Gézengúz (#18217) üzenetére


lakisoft
veterán

Az áráról tudunk valamit?

(#18221) afrojack1 válasza Gézengúz (#18217) üzenetére


afrojack1
senior tag

Nagyon jó én nekem tökéletes! Na jó lehet hogy picit durva az a 3 de tény hogy nagyon lassan emeli! :B
A botról annyit hogy kicsit féltem a karcsu bottól hogy gyenge (nekem csak vastagak voltak) de nagyon erős és lágy is! Lehet vele dobálni! :K (390-es 3.5lb változatom van) :)
lakisoft: 30-27k a halcapone áruházba (szalai árpi boltja) most akciós! De az aranyhorogba 31 volt és jól ismernek ezért kaptam kis kedvezmény 28k-ért! Ez az első fékes! Van egy nyelető fékes változata de az 33k nekem annyit nem ért meg kényelmi szempontból! :)

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#18222) Gézengúz válasza afrojack1 (#18221) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ácsi, nem mondtam, hogy nem jó, sőt, tetszik nekem is de én csak a hátsófékes orsókat preferálom.. :)

Legjobb ár:

[link]

(#18223) afrojack1 válasza Gézengúz (#18222) üzenetére


afrojack1
senior tag

Kicsit félre érteted.. :) bocsi a lerohanó szavakért! :B csak arra gondoltam hogy nekem bevált! (Hülyén fogalmaztam) :D
Legjobb ár: [link]

SC: Herczku_Death

(#18224) lakisoft válasza afrojack1 (#18221) üzenetére


lakisoft
veterán

Hááát nem éppen olcsó. De gondolom jó lehet.

(#18225) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Elcsábultam egy hirdetéstől, de nem igazán tudom kell-e ez nekem.. :)
Szóval belefutottam egy akcióba, az Energoteam saját boltjában a 3m-es feeder+bojlis bot mellé adnak elektromos kapásjelzőt, horgokat, leszúrókat, kosarakat..9990 ft ért. [link] Feeder botra nincs szükségem, van 6 db, a pickertől a 230gr dobósúlyig bezárólag.
Bojlis boton amúgy is agyaltam, de eddig arra jutottam, nem igazán kell nekem, folyóvízi pecára az elmúlt hetekben vettem 2db Cormoran BF Ultra Power 80-230gr dobósúlyú feeder botokat (mert leárazta a bolt) úgy gondolom ezzel nyugodtan pontyozhatok, és a meglévő MH feeder botjaim is tökéletesek lennének.
Nem bojliztam soha, idén van újra (1987-ben volt utóljára) tavi engedélyem, tavaly csak folyóvízre váltottam. Azt láttam a tavon, hogy mindenki fűzött csalival pecázik, és bojlis botokkal. Tetszenek ezek a vékony, erős, rugalmas bojlis botok. Ami aggaszt, hogy csak 3 méteres ez az akciós cucc, a bojlis botok is általában 3,6 m-esek, mint a feederek, ha jól látom. Végül is magamat ismerve biztos hogy veszek bojlis botot, mit gondoltok, jó ez a kis 3m-es, vagy vegyek 3,60-ast? Ez is jónak tűnik: [link]

(#18226) afrojack1


afrojack1
senior tag

Pár kép:

SC: Herczku_Death

(#18227) lakisoft válasza afrojack1 (#18226) üzenetére


lakisoft
veterán

Vizet, halat látott már?

(#18228) afrojack1 válasza lakisoft (#18227) üzenetére


afrojack1
senior tag

Igen! Tegnap, meg ma, és esőt is kapott, halat is ( :) 3kg ponty)

SC: Herczku_Death

(#18229) lakisoft válasza afrojack1 (#18228) üzenetére


lakisoft
veterán

grat. Használd akkor egészséggel. Elég szép a zsinórképe. Mondjuk ennyi pénzért talán elvárható :).

(#18230) afrojack1 válasza lakisoft (#18229) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszönöm :R

SC: Herczku_Death

(#18231) lakisoft válasza afrojack1 (#18230) üzenetére


lakisoft
veterán

A banax helikonnal nincs ilyen szép zsinórképe. A féke milyen?

(#18232) afrojack1 válasza lakisoft (#18231) üzenetére


afrojack1
senior tag

Könnyen állítható! Sima forgása van és nem az a hú de kattogós hanem az a "tompább" hang..(fú inkább hagyom xD) és gyorsfékes nyeletőről fél fordulat és satu féken van. 5-6 kattanásal! :)
[itt hallatszik egy kicsit]

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#18233) csudri válasza forras2 (#18210) üzenetére


csudri
őstag

Sajnos a Starbaits botból már nem volt, egy Manta Mr-50 lett helyette egy Nevis Endura Carp 70-nel. Mellé zsák, merítő, meg még pár apróság és pikk-pakk 40felett voltunk, de belefért, remélem tetszeni fog neki. :)

(#18234) #82471168 válasza afrojack1 (#18226) üzenetére


#82471168
törölt tag

Nekem is ilyen zsinórom van. :) :)) :DD

(#18235) afrojack1 válasza #82471168 (#18234) üzenetére


afrojack1
senior tag

Carp expert 30-as! :DDD legjobb, legerősebb! :))

SC: Herczku_Death

(#18236) #82471168 válasza afrojack1 (#18235) üzenetére


#82471168
törölt tag

Pontosan teljes mértékben igazat kell,hogy adjak! Ráadásul látható is ami szintén előny. :DDD

(#18237) Emu


Emu
őstag

Megvolt az első idei horgászat. Úgy gondoltam, hogy csak a 2 feeder botom viszem, de reggel bedobtam még egy light match botot is...milyen jól tettem.
Egész délelőtt próbálkoztam a feederekkel, sokféle csalit kipróbáltam, de 2 kapást sikerült csak kierőszakolnom, amiből egy 2kg körüli ponty lett(a másik rosszul akadt). A végén élő csalival is próbálkoztam, kicsi/nagy horoggal, más előkével de nagyon betlinek tűnt az egész. Elkeseredésemben az egyik horogra 2 kukorica, a másikon hajszálelőkére kerül 2 kukorica, és repült mindkét kosár etetéstől távolabb a tó közepe felé.
Kis matchbottal közben a parttól pár méterre sikerült a rengeteg kárász közt 3-4 kisebb pontyot is szákba terelni. Épp az egyiket engedem vissza, amikor megszólal a feeder bot nyeletőféke. Minden eldob, és mintha egy faágat akasztottam volna. 10 perc fárasztás után a parton pihent mellettem eddigi második legnagyobb halam egy 9,5kg nyurga ponty. Nagyon jól vizsgázott az általatok ajánlott Okuma Longbow orsó, csak a régihez képest sokat kell tekerni :) Több kapás nem is volt fenéken.
Azért hihetetlen, hogy az etetésen még 3 szem csontival sem jött semmi, még kárász sem.

(#18238) -conrad- válasza Emu (#18237) üzenetére


-conrad-
addikt

Elírtad, az egyik feeder botodat félretetted és csak utána kezdtél el matchbotozni. :U
Mert ugye ha 3 bottal pecáznál az nem szabályos...

Gratula a szép halhoz.

[ Szerkesztve ]

(#18239) Steady74 válasza -conrad- (#18238) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hacsak nem olyan tavon pecázott, ahol 3 bottal lehet horgászni. bojlis vizeken szokott ilyen lenni.

Emu: grat a szép halhoz! Fotó?

(#18240) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#18225) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Na, addig tököltem, vége annak az akciónak, tegnap még volt, ma reggelre elfogyott, nem csodálom, jó áron volt. Nem is bánom annyira, majd lesz másik akció.
Mindig azt mondom, na, most megvagyok, van elég botom orsóval, minden cucc, elég ennyi. Aztán áá veszek folyóra egy jó erős fédert. Mivel jól le volt akciózva, pár nap múlva vettem még egyet, mert ugye két bottal horgászik az ember. Aztán orsók, zsinór is kell. Most még nincs bojlis botom, de azt is ki akarom próbálni. Olyan vagyok mint egy gyerek, csak drágábbak a játékok. A horgászboltban adnának egy kimutatást, mennyit hagytam ott, meglepődnék (hát még a zasszony :))
Na, bocs, ez nagyon off, csak arra lennék kíváncsi, ti is vagytok így? Mármint az ember mindig vesz valamit, ki akarok próbálni minden módszert, aztán a felszerelés legalább fele ritkán van használva. :B

(#18241) FireFox1996 válasza Steady74 (#18239) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van olyan tó, ahol 5 botot is engednek, botonként plusz 1000 ft. (zolynet által korábban linkelt tavak közül vmelyik)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18242) Emu válasza -conrad- (#18238) üzenetére


Emu
őstag

és @Steady74: Igen ez egy olyan magántó, ahol egyszerre 3 bottal lehet horgászni.

A fárasztás végére mögöttem állt a tógazda és a halőr is, ezt se engedték, hogy felvigyem a halat a partra. Tesómnak mondtam, hogy fényképezzen ahogy gyorsan mérlegeljük, meg ahogy visszaengedem, de nem jött össze neki :(

(#18243) wrox válasza afrojack1 (#18226) üzenetére


wrox
senior tag

Szép orsó, de a zsinórképe nem az igazi. fentre sokat tesz. Tegyél be egy alátétet a dob alá, és jó lesz.

(#18244) -conrad- válasza Zoli bácsi (#18240) üzenetére


-conrad-
addikt

Ugyanígy vagyok én is, bár nálam használatban vannak a botok, ami nem azt meg el szeretném adni, nem tartom meg.
Pl. a pergetőbotjaimmal így vagyok:
Vettem egy botot kezdőként másokra hallgatva (15-40g), majd rájöttem mi kell nekem, vettem egy olyat. (2-8g)
Mentem kiállításra, ott vettem egy másikat amivel még izgalmasabb az UL peca(0-4g). Aztán azon agyaltam, hogy kellene egy olyan is ami jó lesz inkább süllős-csukás pecára is, vettem egy 5-21g-os botot, ami 210 hosszú... ezzel tök fasza csónakból pecázni, de mi van ha partról kell nagyot dobni... jó lenne egy hosszabb bot ilyen célra... így lett az utolsó, egy 14-28g-os 282cm-es botom. Most láttam egy nagyon jót, egy egyrészes botot olyan áron amit nagyon nehezen hagytam az állványon, egy energo L&K river jig fast botot 10k alatti áron. :)
Szóval ismerős a dolog, asszem 18 botom van...

(#18245) CaNNa3IS válasza -conrad- (#18244) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

A 0-4g az milyen ?
nekem csak egy 2-10 van de nagyon szeretem. Óriási élvezet ezekkel a finom botokkal pergetni és érezni minden kis mozdulatát a csalinak.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18246) -conrad- válasza CaNNa3IS (#18245) üzenetére


-conrad-
addikt

Egy 152 centis mitchell avocet spinning 0-4g, tényleg csak azért vettem meg mert le akartam vásárolni a 2000 forintos belépőt a kiállításon és így vagy 7-8 ezerért meg tudtam venni, de nagyon jó bot, sügérre horgászok vele.

(#18247) Synaptic


Synaptic
senior tag

Egészen más téma .

Szereztem egy ilyen rod-podot . Mivel nem sok magyar nyelvű leírást találtam róla , belinkeltem egy video t . 3 in 1 . Szerintem jó vétel volt. (amennyiben nem lenne akkor is azt mondanám :) )

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#18248) Steady74 válasza Synaptic (#18247) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Masszív darab az biztos! Sok halat vele!

(#18249) lakisoft válasza Synaptic (#18247) üzenetére


lakisoft
veterán

Mennyit adtál érte? :) amúgy ha nem jó vétel eladhatod nekem :).

(#18250) Synaptic válasza lakisoft (#18249) üzenetére


Synaptic
senior tag

50K t :)

Steady74 : Köszi.

Most már csak horgászni kellene eljutni. Eddig csak a vasárlás részéig jutottam el. Vizet még nem láttam, idén.
Ahogy nézem az időjárást , a mostani hétvége sem lesz a miénk :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.