Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89651) hermanyi válasza jjohn (#89650) üzenetére


hermanyi
őstag

simán bírja

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89652) Steady74 válasza jjohn (#89650) üzenetére


Steady74
Topikgazda

nekem 2,4-es a nagyon nagyhalas peca, ott már a 23-as zsinór szakad nem a gumi vagy a bot (tapasztalat). 2,2-essel türelemmel és hellyel simán meg lehet fogni 7-8-9 kilós halakat. Ezeket a gumikat használom 2 éve, nagyon jók

(#89653) jjohn válasza Steady74 (#89652) üzenetére


jjohn
aktív tag

Köszi szépen!
Ugye mikor mindenki a nagy halakról beszél akkor, a 3,5 3,8 vagy 4,2-es csőgumikat istenítik. Ezért húzódoztam kicsit, mert annyira nem akarom visszavágnia spiccet jó fél méter kiesne, maradna egy 10 cm csonk.

(#89654) hermanyi válasza jjohn (#89653) üzenetére


hermanyi
őstag

5.8mm es lik elég a topp végén

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89655) Steady74 válasza jjohn (#89653) üzenetére


Steady74
Topikgazda

milyen rakód van?

Hermanyi Mesterrel ellentétben én nem versenyzek, így a bot hossza nekem kb másodlagos, így mindig arra törekszem. hogy a gumi méretének kétszerese legyen a belső teflon mérete, ehhez vágom vissza a toppokat. Tudom, hogy a gumi megfeszítve kb 10%kal lesz vékonyabb, viszont én szeretem, ha merev a spicc és nem hajlik nagyon, a gumit hagyja dolgozni. A nagypontyos toppokon 4.8-as belső teflonok vannak a botban, a pontyos toppokban 4,4-es belső teflonok vannak. Én nem a gumi átmérőjét, hanem az angol számozás szerinti erősségét nézem. 18-20 erősség fölé szerintem felesleges menni, tegnap is bebizonyosodott, hogy 0,235-ös zsinór szakad és nem a 18as gumi, ha 15+ hal akad a horogra. Persze lehet 30as monofillal is busázni, de ott sem a 20-as gumi lesz a gyenge láncszem.

(#89656) horcsog válasza jackal79 (#89639) üzenetére


horcsog
tag

Ha jó márnás pálya érdemes a görgetést is kipróbálni. Azt nagyon finom cuccal tudod csinálni és etetés nélkül egy gömbólommal. Akkor érdemes ha jó csalid van pl jó harmatgiliszták, vagy iszapgiliszta , esetleg nadály. Lehet vele annyit fogni mint etetéssel ha jó helyen jó időben , kecsegét , márnát .

Pl én harcsára ha fenekezek a Dunán 0,40-es főzsinórt használok (nem feederboton :) ) és 50 gramm körüli trapézólmokkal is szoktam rá pecázni. Ennek megvan az oka, hogy miért és ez is a Duna főágán van és nagy a sodrás csak olyan helyek ezek ahol van valami mederegyenetlenség és "véletlenül" pont ott áll meg az ólom . :) Ha ezen a cuccon olyan csali van amit a márna is megeszik azok is szoktak rámenni pl. Helyfüggő mennyire márnás .

Feederrel lehet úgy is horgászni kézzel etetsz és pálcaólommal rápecázol , helyfüggő , rengeteg halat lehet vele fogni.

Célzottan márna görgetéssel raksz egy gömbólmot megütközteted és horog, vagy egy forgókapocs az ütköző és abba az előke (akadós helyen drágább beszaggatni forgóval) . Csonticsokorral is lehet csinálni csak szerintem jó lógosra hagyott harmatgilisztát előbb észre fogja venni etetés nélkül. (ez se mindig biztos) Ezt egész finom cuccal dobóelőke nélkül is csinálhatod pl márnára.

Dunán ott tudsz variálni ott aztán minden és az ellenkezője is lehet egy sima fenekező pecánál. :)

[ Szerkesztve ]

(#89657) jjohn válasza Steady74 (#89655) üzenetére


jjohn
aktív tag

11,5 méteres alapból 2,1-es gumi fér bele visszavágás nélkül. De néztem, ha visszavágom olyan átmérőre az kb ott adja ki ahol írtam.

(#89658) jjohn válasza Steady74 (#89655) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ez lenne a második tag elejének átmérője. Az előbb lemaradt. Ide tudnék nagyobb belső teflont tenni, vagy amit írtam 10 cm-vel feljebb az első tagot megvágni.

(#89659) Steady74 válasza jjohn (#89658) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez már méretes :) mekkora gumit szeretnél használni, mekkora halakra? Megnézem majd mennyi a 4,4-es belső teflon külső átmérője.

(#89660) jjohn válasza Steady74 (#89659) üzenetére


jjohn
aktív tag

Köszi a segítséget! :R
Amit írtál a gumikról amit használsz, szerintem az nekem is jó. Vagy a cső gumi 3,5-3,8 ha netán akad egy 10+ potyek ne menjen már el, és persze visszatudjak állni vékonyabb gumira.
Most hogy újra szóba került nálam látom a Sensas Magix Latex tömör 2,4-es gumit is ajánlják nagy halakhoz. [Rakós botos gumik]
Szeretem volna külön pontyos topszettet, de akkor nem volt most meg már nincs.

(#89661) musli26


musli26
tag

Horgászboltos tulaj javaslatára váltottam:
Kamasan B 983 horogra.(14) :D
Hosszú előkézni használnám.
Besesik néha ponty is 4kg-ig.
Bírja az ekkora halakat?
Nem hajlik ki?
Mennyire tartós a hegye?
Még nem használtam ezt a fajta horgot.
Ty

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#89662) jjohn válasza musli26 (#89661) üzenetére


jjohn
aktív tag

Még nem használtam, de a kép alapján erős horognak látszik, nem hiszem hogy 4 kg potyek kihajlítaná, a hegye sem tűnik rossznak.

(#89663) hermanyi válasza Steady74 (#89659) üzenetére


hermanyi
őstag

mé a belső ha külső teflont használsz nyersz 20 cm ert hosszban és semmivel sem rosszabb és ugyan akkora lik lesz
jjohn amúgy milyen rakóról beszélünk

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89664) jackal79 válasza horcsog (#89656) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi a tanácsokat, de egyenlőre az alap dolgokat szeretném elsajátítani, ha már magabiztosan megy akkor mindenféleképpen kipróbálom az általad említett dolgokat. Muszáj egy kis rutint szerezni, hogy magabiztosan tudjak próbálkozni az egyéb dolgokkal.
Pont kérdezni akartam, hogy a Dunán milyen módszerrel célszerű előetetni, de látom, hogy kézzel is simán mehet. Csúzlit nem is szoktatok használni?

(#89665) hermanyi


hermanyi
őstag

Máj 4-5.e közül valamelyik nap tervezek Ordasra menni ismét pecálni . Ha valakinek van esetleg kedve az jöhet . beszélgetés 1-2 malac nyers humor ami lesz . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89666) Steady74 válasza hermanyi (#89663) üzenetére


Steady74
Topikgazda

tudod papa, az elvek azok elvek. A pontyos top merev legyen, az a 20cm mimusz sokat segít. Ha másnak nem, a lelkemnek, bár mindig fáj azt a 30-50centi karbont levágni a bot végéról :D

(#89667) jjohn válasza hermanyi (#89663) üzenetére


jjohn
aktív tag

11,5 m Caperlan Carp Lakeness, mosta ráírt parák az alapok ezzel van gumizva, használják 3,5 ös gumival is. Gondoltam rá én is hogy a második tag végére külső teflon, ha létezik ekkora átmérőben.

[ Szerkesztve ]

(#89668) horcsog válasza jackal79 (#89664) üzenetére


horcsog
tag

Csúzlit csak magokhoz használok. De Dunán inkább etetőlapátot mennyiség is kell ott. Vagy pl búzát nem érdemes csúzlizni .

Etetőgombócok csúzlizásához nincs eszközöm se és tudásom se. Kézzel olyan 10-20 méterre masszív gombócokkal még pontosan lehet és gyors etetés. Dunán sok helyen elég a lábad elé.

Sima ólommal fenekezni egyszerűbb mint etetőanyaggal. Kevesebb a hibalehetőség, főleg folyón. Első lépés vsz azt tudni melyik helyen, melyik évszakban, vízállásnál milyen halak laknak. Hol vannak a jó helyek adott halfajra és mikor kell ott keresni. Ha ezt tudod akkor egy sima ólmos fenekezővel is rengeteg békéshalat is lehet fogni etetés nélkül a Dunán. Persze jó az etetés de azzal ha nem jól használod többet árthatsz mint használsz . Aztán el lehet azt is követni olyan helyen etetsz ahol horgászni se kellene mert nem nagyon van hal . Nem lebeszélni akarlak róla félre ne értsd. Csak tavon is látni bőven olyat jobb lenne ha nem etetne semmit az illető mert többet árt mint használ még a szomszédoknak is. : ) A Dunán még könnyebb elrontani az etetést.

[ Szerkesztve ]

(#89669) horcsog válasza jackal79 (#89664) üzenetére


horcsog
tag

Először mennék én olyan etetőt vinnék ami ólmon is megtapad úgy a legnagyobb sodrásban és lassan oldódik. Nem etetnék ezen kívül. Ha ezzel fogogatsz akkor ráérsz kitalálni hogyan lehetne azt a helyet nagyobb etetéssel meghorgászni még többet fogjál. Egyébként ilyen kőkorszaki módon is foghatsz egy szák halat ha minden klappol . :) Ha pedig így semmi kapásod nincs akkor lehet a hellyel is gond . Milyen súly áll meg azon a helyen az is egy hibalehetőség lehet pl fenekezésnél. Ennek a kitapasztalására is egy ilyen egyszerű módszer elég.

Ha olyan helyen vagy többen horgásznak látod mit csinálnak mit fognak a többiek abból sokat lehet ellesni. Dunán főleg mert ott aztán van minden mint a búcsúban. :)

(#89670) hermanyi válasza jjohn (#89667) üzenetére


hermanyi
őstag

Én vágnám a tagot, külső teflon az kész csók. Abba a botba ha kicsit is érzed 2,4 és csőgumi mehet ha 10+ OS halak a cél. Fekete Map gumi pedig szinte mindent lefed másfél kiló tol felfelé

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89671) lumpy92 válasza lumpy92 (#89533) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Egy Daiwa fonott zsinórvágó ollót valasztottam 1650 Ft-ért, meg vettem egy 1000 forintos STÉG márkajú kis fonott zsinórvágó ollót is. Mindkettő pöpec, simán vágják a fonottat megfeszítés nélkül is. A stég márkájú kifejezetten aranyos kis darab.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89672) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Asszony jelezte, hogy horgász akciók lesznek a LIDL-ben, nézzem meg. Kapásból kérdeztem, ugye ezt nem gondolta végig, szívja a fogát, mindig fizetésen felül költekezünk....Nem gondolta végig. :D Mondta.
De nekem most tényleg nem kell semmi, esetleg arra a filléres hűtőtáskára néztem rá. Használ ilyesmit valaki? Meddig marad benne hidegen a sör...vagyis az üdítő..? ;]
Ami nekem új, a botzsák, nem emlékezem hogy eddig volt.
A többi a szokásos, orsók, merítő, pergető táska dobozokkal....Ja, meg az a bicska is megérheti szerintem. Akinek nincs. Hétfőtől: [link]
Kékfogú hangszóró a horgászcikkeknél..... :D Bár akinek nesz kell. Én a csöndért megyek, bár néha halkan szól autóból a Retro rádió. :)

Bírjátok ezt az időjárást? Fagyhalált készülök halni, bár benyaltam valami csúf kórságot is.
Szél, hideg...... Nézem az elől lévő rövidgatyámat, lehetetlen hogy egy hete ebben futkostam. Hét végére már biztató az előrejelzés, talán megint tavasz lesz. Tél, meg nyár már volt ebben a hónapban..Ja, ősz is, ködös időt is láttam. ;]
Tilalom előtt le akarok nézni a Rábára. Lesz ez a hülye szabály nálunk, hogy pontytilalom alatt tilos pellettel, növényi magokkal csalizni. Csak élő csalival. Tudjuk, a ponty nem veszi fel sem a csontit, sem a gelesztát......Mondjuk Rábán nehezen tudja, mert bedobás után ilyenkor már (ilyen vízhőmérsékletnél, ami májusra várható) torokra kapja a hatos horgot egy 3 centis géb..... :(((

(#89673) SODIMM válasza Zoli bácsi (#89672) üzenetére


SODIMM
újonc

Szia Zoli bácsi!
Nekünk van ilyen hűtőtáskánk, egész jól bírja, ha hidegen berakjuk az "üdítőt" és rakunk mellé még hűtőpatront akkor akár estig is hideg marad. Vannak lapos vékony hűtőpatronok azok nem sok helyt vesznek el a táskából.
Engem a botzsák érdekel majd, kiváncsi vagyok milyen minőség.
Ma délelőtti peca eredménye : Borzasztó idő volt, de a hal jól ment :-)

(#89674) jjohn válasza hermanyi (#89670) üzenetére


jjohn
aktív tag

Köszi szépen! Lényeg ha a 2,4 bírja akkor nem is ragozom tovább.

(#89675) hermanyi válasza jjohn (#89674) üzenetére


hermanyi
őstag

lényeg ne tömör gumit használj ,vagy ha azt akkor csak is MILO Krepton

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89676) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem ajánlani jó fényerejű fejlámpát 10000ft körül?

(#89677) galervin93


galervin93
őstag

Urak, a minap kezembe akad a boltban Józsi bá' Stradivari feedere. Hát ez egy igen baba pálcának tűnik... Valakinek van róla tapasztalata?
Sziszinél most eksönös az Italica Fortexa, ezt tudom hogy páran ismeritek, vajon a kettő összehasonlítva milyen?
Hosszú előkés feeder, táv 40 (360), 50+ (390).
Gondolkozom, hogy a 360 és a 390-es botjaimat ezekre cserélem, nem rosszak azok a Benzar Competition-ök, de kicsit slag szerűek, hiányzik az a feszesség a középrészből, ami a pontos dobásokhoz igazán kellene. Persze finom, lágy botok fárasztás alatt, erre nem panaszkodom, a 390-essel is simán lehet pókhálóval keszegezni, csak a középrész feszessége...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89678) Tótotto válasza galervin93 (#89677) üzenetére


Tótotto
tag

Szia
En a Ponty show-n fogtam kezbe a 330-360 parost a Stradivaribol.390 nem volt kint nekik.Nagyon finom botok(nem veletlenul mondja hogy versenyre keszultek).Amikor kezbe fogtam rogton mondtam a sracnak hogy tisztara olyan mint az Italica.Blank,erzekenyseg,finomsag.O azt mondta hogy nincs kozuk egymashoz.Fortexa nem volt nalam soha(Szisznel is csak kezbve vettem de nem probalgattam).Ilyen aron en inkabb az Italica-t vennem de ez az en velemenyem.En a 390 90gr Aria feeder 3-t hosszuelokere vettem es valami varazslatos az a bot(nagyon kedvezo aron volt egy vadi uj,teljes aron nem biztos hogy megvettem volna)
:)

(#89679) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Pecapláza hírlevélben jött. Ha valakit érdekel.

(#89680) Zoli bácsi válasza Spartacushu (#89676) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Elemes, akkus? Messze akarsz látni, vagy közelre szórt fényt szeretnél sokat?
Ilyet használok, egyik: [link] Mozgásérzékelős, tölthető, van zöld fénye, nem vonzza a szúnyogokat.
Aliról is vettem fejlámpát, két 18650 ipari cellával megy, reflektorszerű fénye is van, de ezt nem igazán használom ki.
Annyi fajta van, mozgásérzékelő, piros fény, zöld fény, UV fény, elemes, akkus.....
Ha nem sürgős (2 hét) érdemes Aliról venni. Arra figyelj, ezek a 18650 cellák, amiket a lámpákhoz adnak, gyakorlatilag semmire nem jók. Kell venni Liitokala cellákat, évekig kiszolgál. De tényleg, annyi fajta van, el lehet veszni.
Magyarán, szerintem legjobb megoldás Aliról egy 18650 akkus lámpa, meg mellé rendelni Liitokala cellát. Üzemidő is lesz, meg cserélhető aksi.
Ezt dicsérték nagyon például. Kissé túlmegy a kereteden, de ehhez jó aksit adnak, nem kell külön venni: [link]

(#89681) Steady74 válasza Tótotto (#89678) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tőle vetted?

(#89682) atok666 válasza galervin93 (#89677) üzenetére


atok666
őstag

Épp a minap vettem egy 390-es verziot. Meg keresem a hozza passzolo orsot. Halat meg nem fogtam vele, ha lesz tapasztalat, akkor megirom.

Atok

(#89683) Tótotto válasza Steady74 (#89681) üzenetére


Tótotto
tag

Szia
Nem.Lattam hogy o is arul-arult Italica botokat(raadasul itt van a szomszedban szinte).Tavaly oktoberben vettem es a keleti regiobol kuldtek fel egy itt dolgozo ismerosukkel.

(#89684) galervin93 válasza atok666 (#89682) üzenetére


galervin93
őstag

Köszi srácok.

---

Én mondom, ma kifejezetten jól esik a peca!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89685) hermanyi válasza galervin93 (#89677) üzenetére


hermanyi
őstag

MAP ot vegyél ha kell az erős gerinc akkor Merényi vagy MAP Suv . Merényiben fasza a titán ,SUV om nekem nem volt én túl keménynek találtam keszegezni . 360 as parabolixal 50m ig még én is pontos voltam .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89686) Steady74 válasza hermanyi (#89685) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Merényi az mifene? Maver?

Tótotto: azért kérdeztem, mert én tavaly vettem tőle egy 390/60g Italica-t, és árult még vagy 2 db-ot talán.

[ Szerkesztve ]

(#89687) hermanyi válasza Steady74 (#89686) üzenetére


hermanyi
őstag

Merényibe rakták a titánt a gerincembe ,hogy szip feszes legyen papi :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89688) Steady74 válasza hermanyi (#89687) üzenetére


Steady74
Topikgazda

óbzmeg :DDD aszittem a telefonod írt át valamit, így már értem

(#89689) aladarazurbe válasza Zoli bácsi (#89680) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

A sofirn az nálam is jól szolgál. Nyáron lesz 4 éve, hogy beszereztem. Akkor még az SP 40 - et árulták.

(#89690) galervin93 válasza hermanyi (#89685) üzenetére


galervin93
őstag

Ha neked sok volt, akkor nekem is az. :DDD Nekem valahogy nem jönnek be ezek a MAP cuccok, nem tudom megmondani miért, valahogy úgy érzem, hogy "mindenre jók, de inkább nagyhalasak". Én még inkább a másik irányba tolódnék.

---

Top Mix garanciális ügyintézéssel, alkatrész utánpótlással van valakinek tapasztalata?
Mert az Italicától, Sziszitől (meg bármitől ami nála kapható) nem félek, valszeg minden követ megmozgatna pl. egy csere tag esetében, vagy ha spiccer tör az ember stb.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89691) Steady74 válasza galervin93 (#89690) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van neki készleten annyi alkatrész (bolo spiccek, rakós tagok, feeder spiccek), hogy Köröst lehetne velük rekeszteni.

(#89692) A Zéé


A Zéé
addikt

Dunakeszi kavicsbányatavon volt valaki már idén?
Vasárnap reggel lenne 3-4 órám... Elsősorban partközelben úszózni (spicc, match) szeretnék.

Just a simple Lineman...

(#89693) PpenoO válasza A Zéé (#89692) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor már Ordas :) +40 perc út oda vissza kavicsbányatóhoz képest.

(#89694) Grillo válasza PpenoO (#89693) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, szerintem is.

(#89695) galervin93 válasza PpenoO (#89693) üzenetére


galervin93
őstag

40 perc nekem Dél-Pestről volt Ordas, északról még több az. Egy 3 órás pecaidőt meg nem túl szerencsés annyi utazással agyonütni.
Én Házirétet mondanám, bár nagyon régen jártam arra. Reggel gyorsan ki lehet jutni, van keszeg, fogható part mellett is.
Voltak negatív vélemények róla, nem tudom most mi a helyzet, utána kell járni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89696) PpenoO válasza galervin93 (#89695) üzenetére


PpenoO
őstag

No comprendo senyor :) ha elmegy a kavicsoshoz, onnan már csak 20 percnyi út az Ordas tavak. Lehet neki még rövidebb ha északról jön és nem is érinti dunakeszit.

(#89697) hermanyi


hermanyi
őstag

jövöhét vasárnap Ordas csak szolok

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89698) A Zéé


A Zéé
addikt

Megmondon őszintén, Ordas egyáltalán nem vonz. Társaság miatt elmennék, de magamtól sosem.
Ez a 3-4 óra utazással együtt lenne ennyi, Dunakeszi meg 10 perc a kaputól a halőrházig. Háziréten egyszer voltam, de olyan tömegnyomor volt hétvégén, hogy inkább oda sem...

El akartam menni a megyei úszós bajnokságra, ami most vasárnap lesz a Zalán, de aztán máshogy alakult. Ezt felejtendő akartam csak valami pecát beiktatni, de kicsit a dolgok megerőszakolása lenne még ez a pár óra is, szóval lehet, hogy elmarad.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.