Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) sasa311


sasa311
veterán

Kicsit vidámabb téma : előbb befigyelt az első nagyobb busman idén. Olyan 10 körüli :))
Az idő parádés, remélem mindenki a vízparton van!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89002) Grillo válasza 4Grider (#89000) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, bár ez én esetemben azért általában legalább 300 éve történt a szomorú esemény.

(#89003) Grillo válasza sasa311 (#89001) üzenetére


Grillo
senior tag

Majdnem. Államtitkár holnaptól másfél hétig szóbeli felvételezik, úgyhogy épp egy nyugodt és pihentető vasárnapot élünk át :DDD

(#89004) sasa311 válasza sasa311 (#89001) üzenetére


sasa311
veterán

Kettő lett és két rontott kapás.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#89005) PpenoO


PpenoO
őstag

Azért ez már valami :)


(#89006) hermanyi válasza sasa311 (#89001) üzenetére


hermanyi
őstag

Idővel egyet értek Du 1 töl parádés volt .
Lehet, hogy egy kép erről: 8 ember

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89007) Zoli bácsi válasza sasa311 (#89001) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

10 éves busman......És még ez nagyobb is.... :F
Eh, híradóba is pedofilok mindig, már itt is...... ;]
Persze értem én, és gratula, de jobban esik a lelkemnek ha kicsit kiforgathattam a szavakat. :K :)
Hermanyi mester meg megint lenézett minket.......
Én vízparton voltam, de nem lett peca. Elmentünk Dunaszigetre, sógornőmék holtág melletti birtokára. Sógornőm férje tolta a pecát, de mondta, hogy ma reménytelen, letisztult a víz, egész nap mozdítás sincs. Jó idő volt, de itt már kellemetlenül erős szél lett délutánra.

(#89008) jansky1


jansky1
senior tag

Néha úgy érzem, hogy igazából nem is akartok horgászni. Esik, fúj, hideg van, vízállás, be van fagyva, mindig csak a kifogás :D

PpenoO közben meg már mindent bevet :D

(#89009) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Ha így megy tovább áprilisra fürödhetünk is a Dunában.

3-4 hely volt a fejemben és arra készültem, hogy mindenkép átpakolok ha nincs mozgás. A második helyen sikerült összehalazni a kezem. Visszaforgó víz sodráshatárán találtam meg őket, 3m mély vízben, gyenge sodrásban, a törésen, köves mederben. 10től délig csipegettek, a giliszta kellett nekik, utána se géb se hang.

[ Szerkesztve ]

(#89010) galervin93 válasza aladarazurbe (#89009) üzenetére


galervin93
őstag

Hoppá! Az már darabos koncér. És milyen gyönyörű dorozsmás! Gratula! :))
Hát akkor ébredezik a Duna is, végre. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89011) galervin93


galervin93
őstag

Nekem a hétvége szobapeca jegyében telt. (Ha csak nem "muszáj" nem járok hétvégén, túl sokan szabadulnak rá ilyenkor a vizekre (is). Műszakos meló rulez. :D) Elkezdtem át horgozni a pergető csalijaimat. Első körben a kedvenc domis wobbijaimmal kezdem, ezt már jól ismerem hogy működik, mire számíthatok, így érezni fogom a változást. Fent az eredeti horgozás, lent az új egyágú. Kulcskarika lehetne picit kisebb, lesz is, úton a kisebb méret... :)
(Érdekesség, a fenti darabot asszonkám festette, és szépen adta is a halat. Azóta már több darabot is készített meglévőkből, sőt már rendeltem nyers, festetlen darabokat is - ő szeret "kézműveskedni", én meg szeretem a pergetést... Win-win. :DD )

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89012) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

7Akkor szezON. :D
1. Peca, és 1. Hal egyedül vagyok, igy tudtam fotózni, leöblítettem fotó elött,mert elég aktív volt . ment vissza.
Szerk. 1. márna a Rábán. A meritő 70x70es

[ Szerkesztve ]

(#89013) jjohn


jjohn
aktív tag

Gratulálok! Legalább megindultak. :C :C :C :C

(#89014) hunited88


hunited88
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni 3,9-es feederbot vásárlása előtt.
Jelenleg 3,6 m -es erdei method carp tubertinit használok párban, meg van egy finomabb 3,6 racer lq.
Ezek mellé szeretnék egy hosszabbat amivel kényelmesebben elérem a 100 m körüli-feletti távot ahol szükséges.
Ládáról pecázok.

Amiket nézegettem:
Ea method carp 3,9
manta Xtr 3,9H
walter racer 3,9pq

Lehet olyan vágyam 3,9m-nél, hogy ne legyen nagyon durung a bot? Szeretem a 3,6-os relatív lágyságát.

(#89015) Steady74 válasza hunited88 (#89014) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mi az anyagi keret a vásárlásra?

- MAP: ezzel tuti a 100m, cserébe lágy is a karakteréhez képest
- by Döme: kicsit hosszabb, de olcsóbb
- Italica: a 100m ezzel is megvan, kicsit gerincesebb mint a MAP

Én ezeket használtam, ezekkel meg tudod a 100m-t dobni.

(#89016) hunited88 válasza Steady74 (#89015) üzenetére


hunited88
tag

Köszi a tippeket!
70-80-nál kb megállnék.
A 100-at elérem a 3,6al is, csak az nem egészséges neki :D

(#89017) PpenoO válasza Steady74 (#89015) üzenetére


PpenoO
őstag

A kolléga által listázott botok közül a walter racer a legdrágább 60e forintért, de jó az irány amit mutatsz.

Ezek az 50-70e botok ritkán tudnak többet mint egy jobbfajta 30e bot szerintem.

Mantát boltban próbálgatva szerintem merevebb mint a Tubertini, a walter racer lágynak lágy de törik is rendesen, ahogy hallom.

Ha nincs pénz lóvéra, egy Nevis Method Carp 390H lehet best buy lenne a maga akciós 26e forintos árcédulájával.

Vagy esetleg egy lágyabb Czero Exciter.

(#89018) hunited88 válasza PpenoO (#89017) üzenetére


hunited88
tag

A 2db tubertinit 5 éve nyúzom. Lehet "márkahűségre" tekintve maradok a 3,9es verziójánál. Nem szeretem annyira keverni a márkákat :)

(#89019) PpenoO válasza hunited88 (#89018) üzenetére


PpenoO
őstag

Mi meg pazaroljuk rád a drága időnket és a villanyt :DDD

Nekem Trinity 3,60as van EA szériából, azzal az 50m is necces :D

(#89020) Zoli bácsi válasza hunited88 (#89016) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Még egy tipp: [link]

(#89021) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Nevis/Carp Academy cuccokról mi a vélemény? Inkább kerülni?

Tiszta Windows rendes ház

(#89022) ooloo


ooloo
őstag

Üdv Urak ,

Szeretnék egy jófajta Match botot 420 vagy 450 es méretben ...
Jellemzően a Dunán használnám , tehát úsztatáshoz visszatartva .
Szerettem volna SHIMANO márkából választani , de nem találtam . Akkor jött az ötlet , hogy talán helyettesíthető a hasonlóan jó márkák valamelyikével . Amivel szemezgetek az egy Map
és egy Drennan .
A célhal nem tenyérnyi keszeg lenne , hanem akár erősebb sodrásból is kiszedhető márna .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#89023) eisento válasza PpenoO (#89005) üzenetére


eisento
addikt

linket legysziiiiiii :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#89024) Zoli bácsi válasza Gyok2 (#89021) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én véleményem:
Nem kell kerülni. Hatalmasat javult a Nevis minősége mostanra, nem ugyanaz mint 10 éve.. Mármint magához képest, persze a neves gyártók cuccait nem veri, de árához képest teljesen rendben van.
Mondjuk szépen úgy, hogy a By Döme termékekből pár darab véletlenül nagy hasonlóságot mutat Nevis termékekkel...... :U
Vannak kifejezetten jó szériái, pl. előbb is említette valaki a Method Feeder botcsaládot. Aztán a Nevis Primus orsó.....A Carp Academy fantázianév Nevisen belül is a jobb minőség. Szerintem nyugodtan vehető, árkategóriájában nehéz jobbat találni.

(#89025) galervin93 válasza Zoli bácsi (#89012) üzenetére


galervin93
őstag

Zsír. :DD
Az első halacs az micsoda, koncér?
Vagy ebből a szögből még egy combos domi is lehetne, nem számoltam pikkelyeket...

---

Én ma szanaszéjjel keszegeztem magam, matchbot 20 méterre, a jelszó pedig a "piros" volt - pinki vitt mindent, piros színű csonti szintén adta a halat, ezen kívül semmire, még kapás se. :DDD Fehér csonti, giliszta mind érintetlen maradt. Fene se érti, de megbékéltem a dologgal. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89026) PpenoO válasza Gyok2 (#89021) üzenetére


PpenoO
őstag

Szerintem a Nevis method carp feeder 360MH botja kategóriájában bestbuy mind a mai napig. Viszont amit láttam tönkremenni (nekem sose volt) orsót az mind Nevis volt. Zsinórjaiból meg van jó mint pl a Trinity, meg trágya kategória mint pl a Sensor.

eisento: parancsolj, köcsög halőröknek legjobb ajándék, pláne ha észrevétlenül akasztod rájuk.

(#89027) jansky1 válasza PpenoO (#89026) üzenetére


jansky1
senior tag

Családban üzemel egy nevis aqua orsó, teszi a dolgát.
Damilból vagy 10 éve használom a nevis endurát, ennél jobb ár érték arányú zsinórt még nem mutatott senki. Ja, nem alátétnek használom :DDD.
Van továbbá nevis száknyelem, method kosaraim, kiválóak.

Így a halőr le sem tagadhatja, hogy a fszerdőben járt . :))

[ Szerkesztve ]

(#89028) Zoli bácsi válasza galervin93 (#89025) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, én is annak azonosítottam. Lett 2 domi is, az nyúlánkabb. :)
Én is úgy csaliztam, hogy 3 csonti, meg egy pinki.
Sodrás szélén éppen megállt a 120gr-os kosár.
Előszedem a bólókat, legközelebb megnézem a Rábcát, bár később úsznak fel a kárászok általában (április eleje), szerintem idén ez is előbbre jön.
Tök jó pecázni, egy szúnyog nem csípett meg, és melegem sem volt. :D

(#89029) mdav88 válasza PpenoO (#89026) üzenetére


mdav88
senior tag

Ervin ajánlotta még a Top Mix AsterX-et én teszek vele egy próbát, aztán ha tetszik, lesz belőle méretsor. A Method Carp egy nagyon kellemes angolos pálca, valóban meglepetés az áráért...

(#89030) diablo1984 válasza PpenoO (#89017) üzenetére


diablo1984
veterán

Csak excite, simán.
Tegnap én is kipróbáltam milyen dobás közben a 390es 120g-os új czero botom, szerintem okés, majd még gyakorolnom kell vele, de 80 méterre klipszelve nagyon nem kell erőlködnöm nekem se, hogy klipszig dobjak, pedig és fakezű vagyok a dobáshoz.
Egész nap a 330as 90g-ost nyüstöltem, az is a vanitihez képest szokatlan volt, dobáskor feszesebb, várasztáskor jobban dolgozó, ellentmondásos bot, egyenlőre szokatlan, de jónak érződik(ez is nekem új, használtan vettem). Üres 30g-os kosárral simán eldobáltam 40 méterre vele, töltve az 50m játszva tartható, ami nem rossz egy ilyen kecses, könnyű bottól szerintem.
Egyenlőre megvett ez a botcsalád, még egy 360as 90g-os beszerzését tervezem :R

(#89031) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#89024) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Primust 2 év alatt szét tekertek(idén még használatban marad, anyagi okok miatt),anyag egyszerűen elfáradt.
Aki nem használja neki biztos sokat kibír, 80alkalom van benne, max 10 pecát tervezek vele.

Röviden -tömören Nevis orsó komolyabb pecákra nem való. :(

mdav88

Én voltam az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89032) Gyok2 válasza Zoli bácsi (#89024) üzenetére


Gyok2
aktív tag

OK, köszi mindenkinek.

Tiszta Windows rendes ház

(#89033) mdav88 válasza BlackmMmDog (#89031) üzenetére


mdav88
senior tag

Akutyamindenit, elnézést! :DDD

(#89034) hermanyi válasza Zoli bácsi (#89024) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez angliában sincs másképp . Van a MAP , van a Wichwood , és van a Leda . És a lényeg a Leda a gazda :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#89035) PpenoO válasza diablo1984 (#89030) üzenetére


PpenoO
őstag

Valamiért mindig exciter jut eszembe, nekem 180gros van belőle, szerintem 25 ezerért pont azt tudja mint amit kell.

Viszont, ha már grammarnáciskodunk, akkor egyeLőre :P

Vegánpuli: Nevis orsó szint körül vannak a Döme orsók is...

[ Szerkesztve ]

(#89036) galervin93 válasza BlackmMmDog (#89031) üzenetére


galervin93
őstag

Na azé', felhúztam a szemöldököm én is. :DD

---

Felbuzdulva az itteni folyóvízi beszámolókon holnap megejtem én is az év első dunai pecáját, reggel végzek melóban, kora délutánig ráérek. Ha valaki a Dunán hajózva :DDD egy bolognaival kardozó bolondot lát, az valszeg én leszek. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89037) Zoli bácsi válasza galervin93 (#89036) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lesz ott több "bolond" is.
Görbüljön! Majd kérünk képeket. :D
Ja, írtam privit. :)

(#89038) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Lídl-ben kapható 5000-es nyeletőfékes orsó mennyire használható? 7000 huf jelenleg.

(#89039) Zoli bácsi válasza jackal79 (#89038) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Teljesen jó. Idén nem vettem, de amit utolsó alkalommal vettem, bőven tele volt gyárilag zsírral. Na, megkerestem neked, tettem föl képeket akkor. [link]
Ár/értékben kiváló. Ha jobb minőséget akarsz, kb dupla ártól felfele.
Ej, ha még kerek zsinórklipsz lenne rajta........ :U

(#89040) jackal79 válasza Zoli bácsi (#89039) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszönöm Zoli bácsi! Jól emlékeztem, hogy valaki írt már róla. Meggyőzött az írásod, lehet beruházok egy tartalék orsó.

(#89041) egykettő válasza jackal79 (#89038) üzenetére


egykettő
aktív tag

En is használok 4 éve 2darabot, mondjuk évi kb 10 alkalmat csak, ennyi pénzért nagydunára márnázni, kőre letenni, etc… teljesen jó. Fékjétt ellenőrizd, mert az néha rozsdás.

(#89042) movax válasza jackal79 (#89038) üzenetére


movax
őstag

Mindig megtekergetem a boltban ezeket az orsókat. :) Nem tudom, hogy a tartósságuk milyen, de meglepően jól összerakottnak tűnnek, sem a hajtókar, sem a dobcsésze nem lötyög, és a fék is szépen működik. Biztosan vennék párat belőlük, ha nem lenne elég orsóm (inkább idő kellene horgászni...)

(#89043) jackal79


jackal79
aktív tag

Köszi a visszajelzéseket! Ma nem mertem elhozni, mert hát lidl-s.... :D
Holnap visszaugrok veszek 1-et, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

(#89044) Zoli bácsi válasza jackal79 (#89043) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ma voltam nálunk a LIDL-ben, Kapuváron. Teljesen meglepődtem, nem volt orsó, máskor még egy hónap múlva is árulták. Tegnap kezdődött az akció, vagy elhordták, vagy (ezt tartom valószínűbbnek) nem kaptak.
Annyira nem érdekelt, mert nem akartam venni, csak meglepő volt. Asszony is meglepődött, a havi bevásárlás 69ezer lett, semmi szerszámot, semmit nem vettem. ;]

(#89045) Grillo válasza jackal79 (#89043) üzenetére


Grillo
senior tag

Én még mindig használnám, ha nem vitte volna el a hal. Botostul. De mondjuk inkább ezt, mint bármelyik másikat.

(#89046) Steady74 válasza Grillo (#89045) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD a legendák így születnek :)

(#89047) lumpy92


lumpy92
aktív tag

30 éves az Exner, április 4-ig 30% akció van náluk a webshopban mindenre, így most náluk a legolcsóbbak az Exner termékek.
[link]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#89048) ooloo


ooloo
őstag

Összevesztem két régi Japán harcostársammal .... kiadom az útjukat . Gondoltam itt feldobom , hátha valaki befogadná őket .

A háttérben az a német "fickó" is menne , De ő egy fityinget sem ér .
Ha esetleg valaki közületek befogadná őket , az írjon rám privátban .

Két napig még itt maradnak , aztán átmennek a faxbukra .

Üdvözlettel , Sporttársi Áron

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#89049) galervin93


galervin93
őstag

Hú, akkoráa nulláztam a Dunán, mint kacsa a nokedlit. :DDD Két helyen húzós, közepesen mély vízben (3m), és lassú, mély (5m) terepen is próbáltam, de semmi egész nulla.
Pedig - főleg a húzósabb részen - láttam halakat fordulni, de egyszerűen nem ment, nem tudtam kapást se kicsikarni a boloval. Valszeg én voltam béna, majd még jól kitalálom mi volt a gond. :D
No nem baj, azért a Duna örök szerelem így is, úgy is, majd alakul ez még.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#89050) Zoli bácsi válasza galervin93 (#89049) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az a lényeg, hogy kint voltál, horgásztál. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.