Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) @mriya@ válasza sasa311 (#82999) üzenetére


@mriya@
őstag

Simán elvinném. :K
Még az is lehet, hogy kiváltom az évest. 😱

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#83002) BlackmMmDog válasza iceQ! (#83000) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tészta alapanyagok eltérhetnek, vegyük csak egy közkedvelt ízt a csoki-narancsot:
-Ringers: hallisztes alapon édes aroma, narancs szín
-Wave: Ringers koppintása
-Concourse: Halas vonal ez is
-NovákFeeder: édes tészta és édes aroma, narancs szín
-Timár-mix: édes tészta és édes aroma (teljesen más illat), barna szín
- Top- mix: itt nem tudom, első peca után ment a kukába (száraz, szagtalan valami), narancs szín

Amikor a Pontyshow-ra kimentem mindig a C1 és M4-et is vettem. A C1 legjobb, télen ponty , nyáron amur. :DD Frankfurter Sausage csak egyszer adott halat :P

Tintahal-áfonya(Wave) egyébként télen is jól megy ,jobban is mint nyáron . :DDD

(#83003) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#83002) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az egy dip? Vajkaramella tigrismogyorót olvasok.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83004) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#83003) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Feeder csali is van belőle , csak pop-up van nekik.

(#83005) iceQ! válasza BlackmMmDog (#83002) üzenetére


iceQ!
addikt

C1-el rendesen lehet amurt fogni :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#83006) bercsi válasza tepenzed (#82988) üzenetére


bercsi
aktív tag

Kb 160ft.
Laposvas volt itthon, hajcsavarót meg akasztót kellett venni. Ezt használom:

60x35x5-ös laposvas, 4x35 önfúrós csavarok, 40-es hajcsavaró. Nem a legszebb, sok kaja belefér és a karmoknak köszönhetően nekem megállt húzósabb vizen is.
Ha beszakad az sem gond, filléres tétel.
Nyilván ha mindent meg kell venni hozzá akkor többe jön ki, de méh telepen vagy vaskerben venni kell alapanyagot. Szegecs, csavar szintén filléres. De szerintem így is megéri, tényleg brutál drágák a bolti kosarak.
Egy sarokcsiszoló meg fúrógép kell hozzá, és egy kis szabadidő :)

[ Szerkesztve ]

(#83007) galervin93 válasza bercsi (#83006) üzenetére


galervin93
őstag

:C :R
Imádom a barkács megoldásokat, grat! :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#83008) BogyóBP válasza bercsi (#83006) üzenetére


BogyóBP
addikt

Tetszetős ötlet, én még vennék hozzá 60as pluokarbont vagy 100 ast attól függ amelyik a legvastagabb és ólomstopperrel fülesre alakítanám. Így a fenékről 45 fokba emelkedik el és nem húzza úgy szét az etetést. De így se rossz :D

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83009) matyi012345 válasza hermanyi (#82977) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez nekem nagyon tetszene, de gondolom rendesen megkérik az árát. Nem találom amúgy sehol, mi a pontos megnevezése? Árulhatják már valahol?

[ Szerkesztve ]

(#83010) bercsi válasza galervin93 (#83007) üzenetére


bercsi
aktív tag

És Bogyó.

Köszi, hirtelen ezt tudtuk kitalálni. :)
Pár éve használjuk, nem volt vele soha gond. Szóval án maradok továbbra is ennél :D

(#83011) galervin93 válasza A Zéé (#82976) üzenetére


galervin93
őstag

Ezt meg elfelejtettem megköszönni. :R
Bennem is felmerült az etang, Sziszit ismerve biztosan benne an az anyag abban is, szóval rossz nem lehet. Sajna sehol nincs a környéken Champion kaja, hogy kipróbálhassam az összeset...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#83012) Spartacushu válasza bercsi (#83006) üzenetére


Spartacushu
csendes tag

Ilyeneket édesapám is szeret készítgetni tiszára. :D

(#83013) A Zéé válasza galervin93 (#83011) üzenetére


A Zéé
addikt

én is a Szilárdtól rendeltem webshopról :K

Just a simple Lineman...

(#83014) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Háziréti-tó helyi horgászrendet valaki tudna küldeni? Nem találom...
B.i.L esetleg?

Köszönet!

(#83015) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link]
A 2023 Caperlan katalógus már angolul is elérhető. Nézzétek meg a 2023-as újdonságokat, kiemelt termékeket is!Sok kiváló meglepetés várható!A termékeket horgászmódszerek szerint tagolva találjátok.Jó lapozgatást!

Ha valakit érdekel. FB. csoportból "nyúltam".

Szerk:

[ Szerkesztve ]

(#83016) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#83015) üzenetére


@mriya@
őstag

Semmit nem tervezek venni, kizárólag területi engedélyt. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#83017) Madn!ght válasza BlackmMmDog (#82743) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!
Bocsánat a késői reakcióért, de kicsit zsúfolt volt az utóbbi időszak. :B

Én 5500 Ultegra CI4-ből a régebbi (XSA) modelleket használom. Eleinte 420-as Walter WCII botokon, majd 390-eseken. Alapvetően évenként 8-10 pedára van lehetőségem, de az időpontok korlátozottságából adódóan használtam már orkán erejű szél, fagyos időben, 40 fok melegben és zuhogó esőben is. Mióta megvannak, semmilyen karbantartáson nem estek át, szépen futnak, nem zörögnek, nem recsegnek. Anno a sima Ultegra XTD modell volt nekem, ahhoz képest sokkal minőségibb már kézbe véve is, illetve a tekerésnél is érezhetően simábban fut. Az XTD engem nem győzött meg, azzal volt, hogy alá is szedte a dob alá a zsinórt. Ezzel még nem fordult elő.
Ez sajnos még nem a gyorsfékes modell, így kb 2 teljes fordulat kell, hogy teljesen kilazítsa a féket, de egy teljes fordulat mindenképp szükséges, hogy valamelyest lazítson, utána következő fordulat között értelemszerűen precízen állítható. Számomra pozitívum továbbá, hogy 4500-as dobbal is kompatibilis.

Múlt év elején vásároltam az első Daiwa TDR 25QD-t, mert jókat olvastam róla. Az alapkoncepcióm az volt, hogy az Ultegrák mennek a 420-asokra, ha beválnak az a TDR-ek, akkor azok mennek a 390-ekre. Az igazságot megvallva, a designon kívül olyan istentelen nagy különbséget használat közben nem érzek a két orsó között. (igaz, viszonylag kocapacás vagyok, de az alkalmak során igyekszem a technikától várható maximumot kihozni. Szóval kritikusan álltam a Daiwa modelljeihez.)

Anno olvastam egy szerviz bejegyzését, amiben leírták a TDR karbantartása során szerzett tapasztalataikat (zörögtek, kérték a kenőanyagot és a csapágyak is hézagolásra szorultak a kevés használat ellenére). A fejlesztési lehetőségeket is leírták, a gyári 5+1 csapágy mellé még 6 csapágy építhető (zsinórvezető görgő, hajtókar gomb, wormshaft), így összesen 11+1 csapágyasra upgradelhető. A karbantartás és az upgrade után klasszisokkal csendesebb és szebb futású lett. A fék állításában sincs orbitális különbség, itt is egy teljes fordulat után lazítható komfortosabban.

Nálam egyelőre zsinóraláfutás nem volt. A Daiwan Technium zsinór van, a Shimanokon évek óta a Nevis Navi feeder zsinórját használom. (ár-érték viszonylatban nekem bevált)

MIndkettőt élmény használni, főleg a nagyobb testű halaknál. :B

Alapvetően nem lősz mellé, bármelyiket is választod. Szerintem a TDR a kellő karbantartás és upgrade mellett "korszerűbb" megoldás lehet. Bármelyik mellett teszed le a voksod, mind a 420, mind a 390 méretű bothoz szerintem ideális választás. :K ;)

[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#83018) @mriya@ válasza @mriya@ (#83016) üzenetére


@mriya@
őstag

Zasszony rábeszélt, addig sem vagyok itthon. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#83019) BlackmMmDog válasza Madn!ght (#83017) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nagyon köszönöm, részletes leírás volt! :R :R :R

Vettél észre különbséget a dobástávban (látom a TDR-nek nagyobb a dobja)?

(#83020) Madn!ght válasza BlackmMmDog (#83019) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nálam semmilyen különbség nem volt tapasztalható. Általában 80-100 méterre pecázok, azt mindkettővel ülve dobálom. :)

Az Ultegrával és a 420-asokkal dobáltam korábban 120 m-re lévő etetésre is, gond nélkül tette a dolgát.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#83021) BlackmMmDog válasza Madn!ght (#83020) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm! Én nem vagyok egy jó távdobó ,de nyárra beleszoktam melegedni. Ez 85-90métert jelent általában állva dobva . :B Remélem Maconkára elég lesz. :DDD

(#83022) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én megnéztem, megmértem a Google Maps segítségével, a tavon 65-70m-re szoktam maximum horgászni. Ezt method esetén egy 330-as bottal is megdobom. (Döme Master Carp Pro 330M)
Fenekező ( vagy bojlis) bottal, tömött etetőkosárral is maximum ezt a távot horgászom.
Igazából úgy érzem, ennél nem igazán tudnák sokkal nagyobbat dobni, valós körülmények közt, megtömött kosárral. Sima ólommal azért nagyobbat tudnék, próbálgattam. De nincs is igazából jelentősége, pecáim jelentős részében szinte láb alatt (Rábca, kis folyók), vagy 20-30m-re (Rába) horgászom. :)

(#83023) hermanyi válasza BlackmMmDog (#83021) üzenetére


hermanyi
őstag

oda kevés

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#83024) mdav88


mdav88
senior tag

Napszemcsibol van valakinek ajanlasa? Nyilvan polarizalt lencse alap. Erdemes az also polcrol valasztani(10e alatt), vagy inkabb hagyjuk kategoria mind?

(#83025) WarninShotZ válasza mdav88 (#83024) üzenetére


WarninShotZ
tag

Nekem Fox Matrix van, vezetéshez is szoktam használni, szerintem príma. Tavaly tavasz közepén/végén vettem, abszolút beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#83026) Ibituba válasza mdav88 (#83024) üzenetére


Ibituba
aktív tag

Costa. Lehet csinálni köröket előtte de ha nem akarsz szívni és tudsz rá vigyázni akkor érdemes befektetni. Használtat is ki lehet fogni.

(#83027) galervin93 válasza BlackmMmDog (#83021) üzenetére


galervin93
őstag

90 méter kb. a minimum beugró Maconkán. (Már ha nagyhalas methodról van szó, de gondolom igen.) Alatta kb. nem is lehet darabos pontyot fogni. De inkább 100, 110 meg ami a csövön kifér.

mdav88
Polár és UV-szűrős legyen! Utóbbi is fontos!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#83028) mdav88 válasza galervin93 (#83027) üzenetére


mdav88
senior tag

Azt gondoltam, manapság alap... De ezek szerint nem mindenkinél?!

Ibituba:
Nem fogok tudni rá vigyázni, a gyerekem meg 100% hogy nem :) Így nem okvetlen akarnék "sokat" költeni.

(#83029) KunEmber válasza mdav88 (#83024) üzenetére


KunEmber
senior tag

Decathlonban az olcsó szemüveg is jó, de nem mind poláros. Én amúgy sokszor
nem tudom eldönteni, hogy polárizált kell-e vagy sem, fényviszonytól függően váltogatom, mert nem mindig látom jól az úszót.

Pl: ez

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#83030) mdav88 válasza KunEmber (#83029) üzenetére


mdav88
senior tag

Tegnap beneztunk, de eleg gyer volt a kinalat. Csomo bliszteren mas szemuveg volt, stb. Inkabb hagytam a francba...

(#83031) KunEmber válasza mdav88 (#83030) üzenetére


KunEmber
senior tag

Jól van, hát akkor majd veszel máshol :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#83032) iceQ!


iceQ!
addikt

Bojlis horgászok körében szívesen el tudnék képzelni egy hasonló embert mint Szilárd... Aki szakmai tudással magyarázza el a dolgokat, mit miért mennyiért. Van sok ilyen amúgy, de én mindig azt érzem hogy a nagyja marhaságokat hord össze. Ilyen videó van, pl.: A legjobb rig... Mi az hogy legjobb? Ezekből a fő címekből kiindulva már kapok egy kisebb sztrókot.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#83033) BogyóBP válasza Madn!ght (#83017) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem volt 3 ilyen orsóm is, de úgy vettem észre hogy ennek a burkolata nagyon kényes, a dobja is. Elég csak ha a hajtokar összecsukott állapotban véletlen nekiütődik és már le is pattan a festék. Az új modelleken pl whisker, tournament 25qd már alapba is a worm teljesen csapágyazott illetve oldalról is talán annyi a különbség hogy itt már a hajtókar egy mozdulattal könyökbe csukható és talán a burkolat is jobb megmunkálást kapott (nem festett?). Ami ugyanúgy bosszantó hogy a zsinorvezető még itt se csapágyas de ezt már orvosoltam. Azért a shimano és a daiwa orsók futásában van különbség főleg ha a húzóerőt nézzük. A shimanonak nagyobb és a lassú dobemelése miatt a zsinorkép is szebb, nem kúpos. Nekem ugyan 5500 ci4+ ultegrák vannak de én nem vagyok tőle hanyatt esve. Daiwanál esetemben kizárt az újrakenés mert magsealed tömítés van benne amit nemtudok sehogy se potolni ugyhogy így kell használni de érzésre nem sok zsír lehet benne, mindazonáltal szépen fut és a hézagolás is jónak mondható. Én a knob csapágyazást még nem tartottam annyira fontosnak. De majd idővel ez is kiderül. :K

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83034) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#83015) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jók az új fajta cbs rögzitési megoldások kérdés hozzánk mikor érkezik meg. Nekem a csalitartó tálcát kell majd cserélni mert kiestek belőle az anyák igy nem rögzithető iletve a feederkar is kezdi megadni magát a toldásnál megrepedt az a müanyag amivel nyitni zárni lehet a nyéltoldási lehetőséget azt is majd cserélni akarom. A ládáit nemtudom milyenek, még nem volt időm kijutni megnézni azokat, én a kerékkel ellátott nagyrekeszes ládát néztem a képeken de állitólag az olcsóbbik hasonló felépítésü jobb.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#83035) A Zéé


A Zéé
addikt

Voltam Walter boltban, horgot akartam venni, de nincs a Guru LWG tavaly ősz óta... Azt mondta az eladó, hogy szerinte megszűnt az LWG és a Pellet Waggler is.
Ránéztem pár webshopra, amit ismerek, tényleg mindenhol úgy néz ki, hogy csak a maradékok vannak már...

Mik lehetnek az alternatívák? Szakál nélküli, füles, fekete színű, LWG-hez hasonló vastagságú és alakú lenne a fontosabb, mert én szinte már csak ezt a horgot használtam, és 12-es és 16-os méret már el is fogyott.

Just a simple Lineman...

(#83036) Steady74 válasza A Zéé (#83035) üzenetére


Steady74
Topikgazda

megnézem hátha akad itthon, azt nem használom. Ha van, odaadom szívesen.

(#83037) BlackmMmDog válasza A Zéé (#83035) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

én is szeretem az a típust, ilyen még a:
-Czero F1 Excite Barbless (Vékonyfonott a füle mellet átfér :((( , csak monofilhez jó.)
-Preston PR 38
-VMC 7018B

(#83038) A Zéé válasza BlackmMmDog (#83037) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi, de ezek így netes képek alapján vastagabb húsúak, ránézésre hasonlóak, mint az MGW. Vagy rosszul látom?
Az LWG-ben pont azt szerettem, hogy egészen vékony. A 14-es sem teszi tönkre a pinkit, és a 16-os is kibírta a nagyobb halakat is. Pl. a sokak által favorizált Gama 1310 nekem rendszeresen eltört vagy kihajolt kicsit nagyobb halaknál...

Steady, ha találsz, akkor érdekelne! :K

Just a simple Lineman...

(#83039) Madn!ght válasza A Zéé (#83035) üzenetére


Madn!ght
addikt

QM1? Esetleg a Gamakatsu power carpot is tudom ajánlani. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#83040) galervin93 válasza A Zéé (#83038) üzenetére


galervin93
őstag

Preston KKM-B, a hegye lehet nem a legtartósabb, de finom, könnyű horog.
Véletlenül észrevettem, hogy a Haldón ingyé van a szállítás, gyorsan be is húztam pár zacsi horgot én is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#83041) Steady74 válasza A Zéé (#83038) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#83042) BlackmMmDog válasza A Zéé (#83038) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

MGW-t nem nevezném vékonynak :DD

Czero valamivel vastagabb
Preston vékonyabb
VMC kb. ugyanaz vastagságban ,de szára hosszabb

Szerk. MWG -t olvastam :B
LWG tényleg vékony, Preston kb. olyan vastag

#83039Madn!ght
QM1 formát én is nagyon szeretem. Én az Excalibur Round Feeder Barbless és a Czero F1 Quantum (hegye meredeken befelé fordul ) horgokat használom.
Gamakatsu Power Carp vékony, amurnál verhetetlen horog, de pontyoknál viszonylag sok vesztés van.

és vannak a Maruto horgok (8366-BL,8346-BL) , és a Hayabusa K-1 ami nagyon tartós, de nagy ( kár hogy a tízes a legkisebb ,ez 6-os horognak felel meg )

[ Szerkesztve ]

(#83043) BlackmMmDog válasza BlackmMmDog (#83042) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

LWG tényleg vékony, Preston kb. olyan vastag
Preston KKM-B-re gondoltam :)

Sok helyről hallottam, most Guruból nem úgy jön az utánpótlás, mint szokott jönni
Holnap peca :DDD

(#83044) PpenoO válasza Steady74 (#83041) üzenetére


PpenoO
őstag

Az általad szervezett fórumpecákon (beetetett álláson) ennyi halat szoktál fogni :D

[ Szerkesztve ]

(#83045) PpenoO


PpenoO
őstag

A gyárilag keményen hajlított Gamakatsu Power Carp volt nálam a tavalyi favorit illetve hermanyi által javasolt kkm-b.

[ Szerkesztve ]

(#83046) Steady74 válasza PpenoO (#83044) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen :DDD :DDD

(#83047) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az új CZ Light feeder: [link] csak engem emlékeztet nagyon a Benzár Concourse feederre?
5 spicc, teljesen hasonló a bottest, nyél, gyűrűzés..Katalógusadat szerint a 360cm-es verzióknál 1gr a súlykülönbség..... :U
Ja, és igen, az a 90gr dobósúly, meg a light jelölés így együtt nekem is furcsa..... :D

Amire viszket a tenyerem az újdonságoknál: [link] 2,7m-es, 2,75 lbs kis könnyű fenekező pálca. Süllőzni is kiváló lehet.

(#83048) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#83047) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

300g dobósúlyhoz képest 90g light :DDD

Szabadidőpark, Kecskemét. Idáig 2,20-as ponty jött.

[ Szerkesztve ]

(#83049) bercsi válasza Zoli bácsi (#83047) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nézőpont kérdése. Angoloknál a 90g már heavy[link] :D

Egyébként van hasonlóság, gondolom a gyártósor ugyan az.

(#83050) A Zéé válasza galervin93 (#83040) üzenetére


A Zéé
addikt

és BlackmMmDog és PpenoO
Köszi, akkor beszerzek majd a kkm-b-ből is pár csomagot.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.