Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) hermanyi válasza smokiii1 (#74000) üzenetére


hermanyi
őstag

Map Long Hooklength Box (R1010) horogelőke tartó doboz

Nekem ebből van 2 (ezeket használom) Prestonbol is van egy 25cm es műanyag és 2 db Preston methodos szintén műanyag (ezeket nem használom .)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74002) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, megvolt nekem is a szezonnyitó peca.... :)
Kimentem egy minimál pecára a tóra. Egy method, meg egy hosszúelőke lett bevetve.
Methodon a legkisebb mangós tornádó wafters, hosszúelőkén meg Dovit hidegvízi wafters. Elfelejtettem csontit venni..... :B
Mozdítás nélkül megúsztam. Iszonyú déli szél fúlt, kerestem egy szélvédett öblöt, itt elég sekély a víz, tavasszal eredményes szokott lenni. De még tél van..... ;]
Sok mindenre nem számoltam, lehet ha mélyebb részhez ülök, azért eredményesebb leszek.....Azért akármilyen jó idő volt, összefagytam, hülye szél átfújt a ruhán..... :D
Lényeg, voltam lógatni... :K

(#74003) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#74002) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom hogy halfogás szempontjából vagy szemből(ezt jobban szeretem) vagy hátulról fújonon.

Tegnapelőtt Bócsán pecáztam, 21 ponty(0,4- 1,5 kg-ig :DDD ). Az egyik kaja kolbász-ánizs ízben, másik hallisztes vonalból füszerez-hal, csaliból a narancssárga szín ment legjobban.

(#74004) KunEmber válasza BlackmMmDog (#74003) üzenetére


KunEmber
senior tag

Haver ott vett most házat, hol van ott tó? A várható tetőszigetelési segítségkéres helyett inkább lógatnék. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74005) Batib válasza Zoli bácsi (#74002) üzenetére


Batib
őstag

Én is ma voltam először idén. Eléggé zűrös peca volt. Két gubanc, szél, stb. Végeredmény 1 keszeg, 1 kárász 1 ponty. Be lett avatva az új botom. Methodoztam.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74006) B.i.L válasza @mriya@ (#73998) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nem teszteltem,mert pecásbarát használt ilyet,dícsérte,és hozott egyet a kérésemre. Ha mindent egybevetek,akkor 6-8 óra a maxfényerőn,viszont tölteni lehet powerbankról,így megoldott lehet bármi is - esetleg 3 nap (éjszaka ugye)

Horgászni mentem...B.i.L

(#74007) B.i.L válasza Zoli bácsi (#73989) üzenetére


B.i.L
senior tag

Én nagyon megszerettem,de kifejezetten szúnyogriasztó sprayt illik vinni :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#74008) galervin93


galervin93
őstag

Helyes-helyes, csapassátok. :))
Én is voltam ma, methoddal előbb meg akartam találni a halat, mielőtt nekiesek hosszú előkével, de mivel egy moccantásom nem volt a methidin egy óra alatt, így random kiakasztottam a hosszú előkés szerkót olyan 30 méterre, aztán 5 oerces ütemre dobtam. Ezzel 2 kapás, ebből egy lett meg, egy másfél körüli potyka, a másik is az volt valszeg nagyobb kiadásban, de ő gyorsan lefordult a pici horogról. Mivel maradt kaja holnap is menni kell... :DDD Mondjuk a szélben ma se volt köszönet, holnap még keményebb lesz, pfej de unom, másról se szól eddig az év, csak fúúúj, mintha muszáj vón'...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74009) Spoon16 válasza galervin93 (#74008) üzenetére


Spoon16
tag

…és az a legszebb,hogy felénk mindig hétvégére kezd el fújni,amikor tudnék menni pecázni. Hétközben meg csodaszép napsütés meg totál szélcsend. Ma voltam a holtágam felé,tükörvíz volt szikrázó napsütéssel.

(#74010) smokiii1 válasza Spoon16 (#74009) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is vasárnap menni akartam de úgy olvastam utoljára hogy 8 fok lesz meg kb 20-22 km-es szél. Le is mondtam róla. Talán jövő héten.

(#74011) BlackmMmDog válasza KunEmber (#74004) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Kecskemét felől érkezve baloldalon található (látni is fogod közvetlenül az út mellett van), kettő kőoroszlánnál kell befordulni. Neki kell állni pecázni majd jönnek a pénzért, 1000 Ft / bot
[Térkép]

(#74012) @mriya@ válasza smokiii1 (#74010) üzenetére


@mriya@
őstag

20-22 még nem szél, csak szellő. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#74013) PpenoO válasza @mriya@ (#74012) üzenetére


PpenoO
őstag

Ma megnézem mit nyújt az RSD. Pinki és csonti beújítva, hidegvízi földes kaja a keszegeknek, EA epres szamócás csali és azt hiszem krill pellet (valami nagyon márkás cucc, de lefelejtettem a nevét) a potykáknak.

(#74014) hermanyi válasza PpenoO (#74013) üzenetére


hermanyi
őstag

melyik részre mész ? Megyek én is ,igaz én csak a bontott szarokat használom el . Csali csak pinki maradt egy fél dobozzal . Kaja az Top mix Winner meg Szilvási Etang , kevés földel és paston csinoval .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74015) PpenoO válasza hermanyi (#74014) üzenetére


PpenoO
őstag

Taksonyi oldalon, nekem is van sok bontottam de ezt a tyűű pelletet meg akarom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#74016) Batib


Batib
őstag

German righez tudtok nekem ajánlani horgot? Jelenleg Guru mwg 10-est használok, (egyszerű csalitüskés szerelék) ennél nagyobbat nem szeretnék.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74017) KunEmber válasza BlackmMmDog (#74011) üzenetére


KunEmber
senior tag

:R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#74018) PpenoO


PpenoO
őstag

Írdatlanul fúj a szél, spiccet figyelni nincs értelme de ha már lejöttem bedobtam...

[ Szerkesztve ]

(#74019) hermanyi válasza PpenoO (#74018) üzenetére


hermanyi
őstag

Itt ezek jőnnek sorba. 4-5 percenként.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74020) PpenoO válasza hermanyi (#74019) üzenetére


PpenoO
őstag

Itt semmi, lehet átnézek oda :D

(#74021) iceQ! válasza PpenoO (#74018) üzenetére


iceQ!
addikt

Ahogy nézem kb.: 50-60 km/h amivel nyomja a szél. Ez durva azért. Remélem, holnapra enyhül mert megyek én is egy kicsit dobálni :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74022) hermanyi válasza PpenoO (#74020) üzenetére


hermanyi
őstag

Még 1 órát vagyok kb

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74023) Zoli bácsi válasza PpenoO (#74018) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Kapásjelzőt milyet vettél végül?
Szerk: Megvan, kinagyítottam a képet, beazonosítottam. [link]
Bocs, tárgytalan, törölni nem tudom, megy offba. :)

[ Szerkesztve ]

(#74024) sasa311 válasza hermanyi (#74019) üzenetére


sasa311
veterán

Rsd-n?
Feeder vagy rakozol?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74025) hermanyi válasza sasa311 (#74024) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen rsd feeder a szél miatt

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74026) galervin93


galervin93
őstag

Elsőre nagyon meglepődtem, a tizedik után már untam. :DDD

Sportos halacskák, a kapás is jellemzően intenzív, és végig keményen küzd, méretéhez képest persze. Hasonlóan mozog mint a kárász, de sokat oldalaz és rázza a fejét. Érdekes élmény volt. :)
Szinte csak a pinki ment (2 szem), illetve egy-két apró keszeg elesett gilisztára is, de nem volt számottevő, ahogy a csonti is nagyon nehézkesen kelt el.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74027) PpenoO válasza Zoli bácsi (#74023) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, V-Head lett a vége, de akcióban 25 volt.

(#74028) PpenoO


PpenoO
őstag

Mit egyen egy éhes horgász? Hát sushit, mi mást :)

(#74029) hermanyi válasza PpenoO (#74028) üzenetére


hermanyi
őstag

tízen pár db lett a vége .hazafujt a szél :D Meg amúgy is van még nap a hétből :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74030) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

A Majosligeti tóra kell előre helyet foglalni, vagy lehet menni bejelentkezés nélkül? Holnap kipróbálnám a tavat.

Köszönöm az ajánlásokat a lámpákkal kapcsolatban, a Delphin Aura a legszimpatikusabb, rendelek egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#74031) sasa311 válasza matyi012345 (#74030) üzenetére


sasa311
veterán

Lehet menni foglalás nélkül.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#74032) iceQ! válasza matyi012345 (#74030) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem kell foglalni. Én 2 hete voltam, érdemes korán menni mert azért jövögetnek.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74033) PpenoO válasza hermanyi (#74029) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor te nyertél tizenpár nullára.
Legközelebb meglátogatlak, hátha eltanulok valamit :D

Pedig nyomattam mindent is. Pinki, csonti, feketeföldes Tímár, pontyoknak Robin Red meg Promix szamóca, Májas pellett FM májas löttyel. Methoddal szétlőttem az egész vízteret, de semmi.

Viszont ez a Döme Camou damil nagyon jó cucc illetve a DAM rod pod is rezzenés nélkül bírta a hatalmas széllőkéseket.

(#74034) hermanyi válasza PpenoO (#74033) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha megnyugtat nincs még mindenhol hal az RSD-n . Ahová én járok itt indul meg legkorábban . Ha télen a Taksonyi öbölbe bemegy a hal akkor az nagyon jó pálya de idén nem ment be , igy csak elvétve van ott hal .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74035) smokiii1 válasza @mriya@ (#74012) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Azért akartam kevésbé szeles időt mert match bottal akartam indítani az évet. Ki akartam végre próbálni a rövid match botot amit tavaly vettem. De mivel már nagyon vágyom vízpartra, lehet vasárnap kimegyek feederrel.
Egyik bottal megcélzom a keszegeket/kárászokat, másikkal meg a pontyokat.
Amúgy is gondolkodtam már hogy holnap megyek bevásárolni és venni kellene olyan kisebb pop-up csalit amit tigris mogyoró mellé tudnék tenni, ami épp csak könnyít rajta kicsit.
Na majd vasárnap meglátjuk reggel milyen idő lesz.

(#74036) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Barna turbo bekeverésénél van valami praktika, vagy hasonlóan kell mint a többi kaját?
Azt még nem döntöttem el hogy match vagy feeder lesz a hétvégi program, függ az időjárástól. A föld mennyiségét is ehhez igazítanám.

(#74037) tepenzed


tepenzed
őstag

Megkötöttem a 20-as főzsinór és a 28as dobóelőke között ezt a csomót amit ajánlottatok, de kicsit aggódom a vasárnapi peca miatt, mert ahogy tekerem fel a zsinórt, érzem ahogy a csomó átmegy az apró gyűrűkön, nem fog ez a folyamatos surlódástól hamar szakadni ott? Beakadni nem akad be, azért annál nagyobb a spiccen lévő gyűrű is..

[ Szerkesztve ]

(#74038) hermanyi válasza tepenzed (#74037) üzenetére


hermanyi
őstag

ez egy stabil csomó , 1 a baja ,hogy vastag . Én Mono mono között az UNI UNI-t használom .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#74039) horcsog válasza smokiii1 (#74035) üzenetére


horcsog
tag

Még kicsit korai matchnek , még melegedjen a víz egy kicsit. Március vége, április. Tigrist hungarocellel is ki tudod könnyíteni. Ilyen hideg víznél talán nem is próbáltam még soha vele csalizni. Nyáron kora ősszel szoktam használni. Általában a pálinkába áztatottat használom, nagyon sok éve ázik benne annyira megpuhult átnyomom rajta a fűzőtűt és ha könnyíteni akarom belenyomom tűvel a hungarocellt , nem kell fúrni. De ilyen hideg víznél szerintem nem jó csali. Gyöngykukoricát ajánlom pontyra, nem kell nagy horog a szem végén a kemény részén átfűzni, akkor jó ha nehezen megy át rajta a horog, kis szeműeket szoktam először kiválogatni, órák múlva se ázik le, esetleg még egy kis fehér hungarocellt mellé, nagyon rövid előkén minél közelebb a kosárhoz. Keszeg nem fogja most bántani hideg még a víz. Később már rámozdulnak, törpék is.

[ Szerkesztve ]

(#74040) horcsog válasza smokiii1 (#74035) üzenetére


horcsog
tag

Mézes, sárga színűt szoktam használni. Kb 15-20 éve nagyon nem is csalizok mással ilyenkor pontyra , tavon. Lebeg, és az jó ilyenkor mert sok víznek tele van az alja mikor lemegy a jég zöld "algával", vagy "moszattal" nem tudom mi az pontosan de ilyen zöld trutyi ami rajta van a horgon , kosáron ha kihúzod. Ezért jobb ha lebeg rövid előkén nem fog ebbe a trutyiba eltűnni a horog. Sokszor a pontyok tisztításánál ilyenkor csak ez van gyomrukban ez a zöldség.

Szoktam figyelni aki a közelembe horgászik hátha szénné fogja magát valami más csalival ami jobb ennél. De nem emlékszem ilyenre. :) Régen mindig tarhonyás pufit használtam a cukros verziót. Az nagyon jó pontycsali volt kora tavasszal amíg a keszegek nem vadulnak be. Csak már nem lehet kapni azt a régi fajtát ami 1 órát lazán kibírt a horgon. Gyöngy tovább bírja a horgon egyébként is és a cukormáz ami azon a pufin volt nem biztos a mai vékonyhúsú lézerélezésű horgoknak tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#74041) horcsog válasza smokiii1 (#74035) üzenetére


horcsog
tag

[link]

Így nézett ki kb, csak azt élelmiszerboltokban lehetett kapni és volt egy fajtája ami nagyon jól tartott a horgon, hatalmas csomagban volt , nem ilyen kis zsacskóban. De mindig megettem az volt a másik hátránya, betáraztam egy nagy csomaggal aztán a felét meg is ettem peca közben. :) Gondolom ezt próbálták a cukkosok lekoppintani, nem tudom mennyire sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#74042) galervin93 válasza hermanyi (#74038) üzenetére


galervin93
őstag

Ez az uni to uni ha jól emlékszem "papíron" fonott+monofilra van kitalálva, de én is ezt szoktam használni a monofilok között is. Amit még nem láttam említve az a Blood-csomó. Szintén két monofilra használom. 3 gyakran használt feederem közül 2 uni, 1 meg Blood, igazság szerint különbséget nem érzékeltem használat közben.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#74043) jjohn válasza tepenzed (#74037) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én mindenre uni to unit, és blood csomót használok legyen az mono-mono, fonott-mono még nem hagyott cserbe. Simán át csúszik a feeder spiccen pl. 25-30 kötésem is volt ezekkel.
Ahogy pár írással fentebb meg megbeszéltük Zoli bá-val, nem vagyunk egyformák, mindenki a neki bevált módszert favorizálja. Itt sincs semmi kőbe vésve szerintem, ami majd neked jobban bejön az lesz a nyerő nálad. Ja és mindenképp nedvesítsük meg a csomót mikor összehúzzuk!

Sokan használják még az Albright csomót, akár simán nem visszavezetve még egyszer. Illetve teszek pár linket. [link] [link]
Dömének van még egy egyszerű afrikai csomó [link] 4:15 perctől. Még tőlük pluszban [link]
horgász kötés
Albright.csomó | Jenő-Horgászboltja
Blood
horgász csomó

[ Szerkesztve ]

(#74044) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már kötés...A múltkori pecámnál megint előfordult egy kis baki....Sajnos nem először. Ami miatt nem szívesen dicsekedem vele, mert kis lelkiismeret furdalásom van az ügyetlenségem miatt.....
A peca befejezésekor lehúztam a pelletet a tüskéről, és a vízbe dobtam. Mindig így teszek, ugye nem műcsali, jó lesz a halaknak. Sajnos későn vettem észre, hogy a tüske benne maradt a csaliban, a zsinór fityeg csak a horog alatt. Látszik hogy kioldódott a kötés.
Emiatt a lelkiismeret furdalás, de reménykedem hogy előbb elbomlott a pellet, mire rátaláltak.
Volt már hogy elengedett a tüske kötése, de máskor észrevettem.
Clinch, de legtöbbször duplahurkos clinch csomóval kötöm fel a tüskét.
Ami érdekes, hogy más esetben, pl. forgókapocsnál sosem hagy cserben ez a kötés....
De sima clinch kötéssel is jártam így. Nem értem mi lehet a hiba.... :U
A tüskét ti milyen módszerrel kötitek..?

Az általam használt kötés ez, de 4-5 menetet tekerek a zsinór köré:

(#74045) iceQ!


iceQ!
addikt

Kijöttem a Villantóra egy kicsit napozni. 7 órától idáig egy húzásom se volt. :DDD Idő jó, szél mérsékelten fúj.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#74046) PpenoO válasza Zoli bácsi (#74044) üzenetére


PpenoO
őstag

Én a Döme módszerét használom és a horogkötés alá teszem a monofil tüsketartót.

(#74047) Zoli bácsi válasza PpenoO (#74046) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, ezt én is így készítem, azt elfelejtettem írni, hogy fonott zsinórral jártam így... :)

(#74048) tepenzed válasza Zoli bácsi (#74044) üzenetére


tepenzed
őstag

Én hóhér csomóval rakom fel a tüskét, így még sosem jött le, dupla clinchel voltak ilyen problémáim nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#74049) jjohn válasza Zoli bácsi (#74044) üzenetére


jjohn
aktív tag

A kötéssel szerintem semmi baj nincs én is így kötöm, hanem találkoztam olyannal a szilikon csalitüskénél, hogy nem volt rendesen összenyomva a karika és annyi elég volt hozzá, hogy kibújjon a tüske, ahogy nyúlt a szilikon, azóta minden szilikonos tüskét megnézek és összébb nyomom. Szerintem ennél a kötésnél is, a csalitüske karika lehet a ludas.
Próbáltam fotót készíteni ahogy még megszoktam kötni a tüskét, remélem értelmezhető lesz.

Az első lépés összehajtod a zsinórt átbújtatod.

Alul áttekered akár kétszer is.

Majd a hurkon átdugod utána csalitüskét is áthúzod, jelenen ez most forgó hogy jobban látszódjon. Majd teljesen meghúzod az egészet.

Remélem érthető lett, ha nem annyira akkor csinálok valami vastagabb cuccal újabb képet.

(#74050) smokiii1 válasza horcsog (#74039) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Igen tudom hogy korai. Azért mondtam hogy inkább feeder lesz most. Meg amúgy is venni kell még úszókat mert csak egy van már ami nem sérült.
Ezt a tigris mogyoró pop-up kombit meg csak ki akartam próbálni, lehet nem jó még ebben a hideg vízben, majd meglátjuk. Ha nem jön be akkor fűzök fel kukoricát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.