Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én is felszerelve szállítom a botokat. Ha a kosár nem figyeg rajt egyszerű a szállítás. Hosszúelőkés feeder szerelékről leakasztom a kosarat, ami fönt marad, nem sok vizet zavar. Method kosárból Döme féle Vario kosarakat használok, a kosár lejön, a belső cső marad fent. Fenekezős, bordás kosaras szereléknél a bordás kosarat egy ilyen neoprén gumis botrögzítő pánttal a bottesthez erősítem, nem fityeg, könnyű szállítani.
Egy ideje kosár fölött nem használok forgót, sem ütközőt.
Amúgy nem nagy meló minden pecánál új szereléket kötni, főleg ha az ember nem bonyolítja túl. Method kosár főzsinórra, alája kötni ilyen műanyag kupakos (csomóvédős) gyorskapcsot, előke..Kész. Hagyományos feeder szerelék sem bonyolultabb, esetleg erőgumi bonyolíthatja.

(#90002) galervin93


galervin93
őstag

A mai nap fogása. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#90003) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Tudnátok esetleg ajánlani botot + orsót

Nem vagyok nagyon benne a dologban, eddig egy trinity botom volt/van egy Nevis nyeletőa orsóval, de egyikkel se vagyok elégedett. A botot kicsit nehéznek érzem, pláne ha fárasztok is, az orsó meg bazári

Szóval nem tudom, leginkább fenekező, methodozás megy, a feederezés nem vonz annyira.
Gondolom valami nagyobb dobósúly és nyeletős orsó talàn amit szeretnék

Àrban nem rugaszkodnék el, 50-70 ra gondoltam/ bot + orsó, de majd 2 szettet vennék

Xbox One: bandymnc

(#90004) 4Grider válasza galervin93 (#90002) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudsz egy képet a könyv koncér fotójáról ide betenni?

(#90005) Zoli bácsi válasza bandi0000 (#90003) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocs, de nem egészen 100% nekem, mit szeretnél. :)
Bojlis botot? Csak mert írod hogy "methodozás megy". :U
Ami Trinity botod volt, az a Nevis Trinity IM6-os, 3,5 lbs bojlis bot..? Az tényleg kicsit durung volt. :D Nekem is volt.
Na, induljunk ki abból, hogy karcsúbb bojlis botot szeretnél nyeletős orsóval. Orsó terén talán egyszerűbb a helyzet, kezdjük a nagy öreggel, Okuma Longbow. 65-ös méret, vagy attól felfele. Azért 65-ös méret, mert ez már erősebb mint a 60-as.
Botból kétrészes, háromrészes, vagy esetleg teleszkópos..?
3 lbs, 3,25 lbs, 3,5lbs..?
Tudom, sok a kérdés, de annyi fajta van, Dunát lehet rekeszteni.
Részemről ajánlat, ami árban is jó, meg használható: Prologic, Delphin, Nevis újabb szériái.
[link] Nézz körül.
Ha kinti rendelés is játszik, nézz körül itt is: [link]
Esetleg olvass vissza pár napot, ajánlottam egy Delphin szettet egy sporttársnak. Igaz, gyorsfékes orsó van hozzá, de szerintem ennyi pénzért szuper. :K

Legjobb tippem: Menj be egy nagyobb pecás boltba, ahol lehet tapogatni. (botokat, nem az eladó csajokat) Mondd el mit szeretnél, ajánlanak. Nézd meg, hajtogassátok meg, lesz ami tetszik. :K

(#90006) 4Grider válasza 4Grider (#90004) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ja a kép az ingyenesen letölthető Magyarország halfaunája című könyvből származik. Javaslom mindenkinek letöltésre, főleg annak aki ritkábban látott halfajokat is fog.

(#90007) dik


dik
őstag

Véletlen valaki nem ismer olyan száknyelet ami teleszkópos és karbonból van és könnyű és 3m? Javarész amiket láttam rakósak voltak és rá kellett jönnöm nem az ami nekem kell. Tehát kellene valami teleszkópos jó kis száknyél ami megfizethető is. :) Szóval nagy igények nincsenek. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#90008) bandi0000 válasza Zoli bácsi (#90005) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, igen valszeg az lesz, hogy bemegyek a közeli boltba, de azért szeretek kicsit tapogatózni :D

Én valószínűleg valami univerzális botot akarok ezek szerint :D

Gondolom egy 3 lbs körüli elég lenne, leginkább tavon pecázok, de majd mennék ki élő vízre is

Majd akkor vissza is olvasok

Xbox One: bandymnc

(#90009) Zoli bácsi válasza dik (#90007) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én ezt nézegettem anno, kezemben nem volt. [link]

(#90010) tween válasza dik (#90007) üzenetére


tween
őstag

.....és szegecselt :DD

(#90011) Steady74 válasza tween (#90010) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Az fontos!!! :DDD

(#90012) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem írják, de amit linkeltem, annak szegecselt a menetes része. Továbbá fém a végdugó. Ez azért fontos nekem, mert teleszkópos merítőnyéllel jártam úgy, hogy fent toltam össze, alul meg ment szét, mert leröpült a műanyag dugó. :D

(#90013) mdav88


mdav88
senior tag

Hajnalban keltem, és pirkadatra kiértem a Tassi-zsiliphez, hogy pergessek egyet! Minden igéretesen alakult, úgy tűnt harap a hal, de valójában a pergetést lehetett volna busa-gereblyézésnek is csúfolni... Más sem volt sokkal eredményesebb, ahogy láttam, de legalább kicsit görbült a bot...
Beakadt azért egy haresz is, ez nagy öröm volt, ez az első pergetett harcsám....(ment vissza, nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#90014) galervin93 válasza 4Grider (#90004) üzenetére


galervin93
őstag


...

mdav88

Grat!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#90015) 4Grider válasza galervin93 (#90014) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egészen jó kép, lehet hogy én is megrendelem.

(#90016) galervin93 válasza 4Grider (#90015) üzenetére


galervin93
őstag

Azt kell mondjam első osztályú fotók vannak benne! Jó minőségű profilképek és grafikus ábrák is vannak a halakról, ebben a formájában hiánypótló, ráadásul igen friss tudásbázissal dolgozik. Részemről ajánlott darab egy horgász könyvespolcán! :K Alig várom hogy belevessem maga, ma úgyis dolgozok, el is hoztam magammal. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#90017) dik válasza Steady74 (#90011) üzenetére


dik
őstag

Te milyet használsz?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#90018) Steady74 válasza dik (#90017) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Italica és MAP nyelek vannak meg egy Shimano Beastmaster, kb 18-20 éves. Mind szegecses.

(#90019) galervin93


galervin93
őstag

Ha már merítő, használ valaki hosszabb, 4-5 méteres nyelet? Magasabb parton, kövezésen, meg hosszú botokkal kardozva (6-7m) néha kicsit kényelmetlen a 3 méter. Inkább merev, mint nyúlós darab érdekelne, a MAP Dualt imádom, jó vastag, nem is vészesen nehéz és egy lovat is ki lehet vele emelni, valami hasonló érdekelne hosszabban.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#90020) Steady74 válasza galervin93 (#90019) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Italica RS 500. Igaz egyelőre a szarkákat hajtom vele a szomszéd tujájából, de biztosan a vízparton is jó lenne. Vagy a MAP 1001, szerintem a kettő egyébként pont ugyan az.

(#90021) galervin93 válasza Steady74 (#90020) üzenetére


galervin93
őstag

Íjjj, kár vót megnézni. :DDD 30 deka, az betyáros. :DD No meg az ára is, nem igazán ismerem a piacot, de azt hittem a csúcs nyelek is megállnak ilyen 70-90 körül. Jó lesz nekem egy-két polccal lejjebbről is, de azért köszi. :DDD
Asszem elnézek valamikor az UKpecába tapizni. Walterban az a baj, hogy tolja a sajátját, pedig hát nem valami szuper darabok, legalábbis engem "szárazon" nem győztek meg...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#90022) Steady74 válasza galervin93 (#90021) üzenetére


Steady74
Topikgazda

1001et nezd meg, szerelem lesz.

(#90023) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Szeged, Tèli kikötő

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#90024) pupehap válasza bandi0000 (#90008) üzenetére


pupehap
tag

Ha tényleg univerzálisat keresel, szerintem ez a te botod : [link]

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#90025) dik válasza Steady74 (#90018) üzenetére


dik
őstag

Aha a szegecs akkor az fontos! ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#90026) bandi0000 válasza pupehap (#90024) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, ez tényleg jónak tűnik, és még akciós is :D

Orsónál amúgy mit érdemes nézni? Van valami különös jellemzője?

Más:
Napernyőt tudtok mondani, ami bevált? Olyasmire gondolok, amire fel lehet rakni azt a szélfogót is vagy micsoda, és kvázi sátor féleség lesz belőle

Xbox One: bandymnc

(#90027) eisento válasza bandi0000 (#90026) üzenetére


eisento
addikt

en ilyet vettem szombaton probaltuk jo volt. [link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#90028) bandi0000 válasza eisento (#90027) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pont ezzel szemezek én is, gondolom tartót nem adnak hozzá?

Xbox One: bandymnc

(#90029) eisento válasza bandi0000 (#90028) üzenetére


eisento
addikt

Milyen tartora gondolsz? Adjak a napernyot a leszuro rudat ( mondjuk lehetne picit hosszabb) meg adnak hozza egy tasakot amiben benne van az oldal "ponyva" meg a leszurok hozza. Mondjuk azt nem vettuk ki eleg volt a napernyo a horgaszathoz :) :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#90030) jjohn válasza galervin93 (#90019) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
Én a Dunán ezt használom Nevis Compact merítőnyél 4m, pont az általad leírtak miatt. Annyira nem nehéz hogy ne lehessen használni, rugalmas is erős is.

(#90031) jjohn válasza bandi0000 (#90026) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
Nekem Decathlonos ernyőm van vettem hozzá oldal ponyvát, a leszúrót külön kell megvenni.Tegnap pont nagyon jól jött peca közben, enélkül kiégett volna az agyam.
Vagy láttam az O'reelnek [Ernyő] oldal palásttal, most 20 ezer pezó.

(#90032) hermanyi válasza jjohn (#90030) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem ezt keresi. Iszonyat lassú nyél. Van nekem is.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#90033) bandi0000 válasza eisento (#90029) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Igen,leszúróra :D De akkor az gondolom stabilan tartja, mert ezek elég nagyok szoktak lenni
jjohn: Köszi neked is, az utóbbi nem is rossz áron van

Xbox One: bandymnc

(#90034) vympel


vympel
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne horgaszattal kapcsolatban, hogy van egy tavunk, de tele van ezzel a szúrós hinárral,van benne hal nagyok is (minap kb 80-90cm amurt videoztam) és pontyok, de soha nincs kapás. Folyamatosan ugrálnak ki a vízből reggelente, de semmi. Ki próbáltunk már minden boylit és kukoricát, de nincs kapás.
Mi lehet a baj?

(#90035) vidaila válasza vympel (#90034) üzenetére


vidaila
aktív tag

:DD horog van a zsinór végén? :DD

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#90036) Steady74 válasza vympel (#90034) üzenetére


Steady74
Topikgazda

a hinarat nem lehet összegereblyézni? Mondjuk a halaknak remek búvóhely, valószínű sok a táplálék nekik közötte, így nem "fanyalodnak" a csalikra. Éjjel próbáltátok?

(#90037) jjohn válasza hermanyi (#90032) üzenetére


jjohn
aktív tag

Mezei pecára a magas, köves parton nem rossz szerintem, versenyre biztos nem ajánlanám. De ízlések és pofonok.

(#90038) Gyok2 válasza eisento (#90029) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Ez megint Holt-Zagyva?

Tiszta Windows rendes ház

(#90039) eisento válasza Gyok2 (#90038) üzenetére


eisento
addikt

:DDD :DDD :DDD jo lenne. Miller horgaszto.
Szerk: muszaj volt lemenni mert az mhz 3 hete semmit nem adott kellett elmeny....:R

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#90040) @mriya@ válasza vympel (#90034) üzenetére


@mriya@
őstag

Mekkora az a tó?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#90041) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Nemtudtok véletlen rendes nyaralót, ami vízparton van és viszonylag nagy stéggel/állással rendelkezik 3-4 en elférni rajta, emellett jó lenne ha rendes hal is lenne a vízben :D

Pl Kecskemét 100km es sugarába ?

Xbox One: bandymnc

(#90042) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na pàr napja szenvedek bottal, szerintetek ez a [black widow] bot jó lehet? 23k 390 3.5 lbs. Vékony, könnyű, jobb választás van ebben a kategóriában?

Xbox One: bandymnc

(#90043) vympel válasza @mriya@ (#90040) üzenetére


vympel
csendes tag

Majdnem 1hektar a vizfeszulet

(#90044) vympel válasza vidaila (#90035) üzenetére


vympel
csendes tag

Nincs. A kaszával a végét szoktam felrakni. 🙂

(#90045) vympel válasza Steady74 (#90036) üzenetére


vympel
csendes tag

Iszonyatos meló lenne, ráadasul azzal szúrós süllő hinárral van tele a tó.igen erre gondolunk mi is hogy rengeteg kaja lehet a vízben. Éjjel sem sokkal jobb a helyzet, nagyon ritkán fogunk valamit. És nagy baj az is hogy annak idején bele raktunk csukákat, azok elszaporodtak. De van benne jó méteres Amur is pár darab, de nem tudnak mit kezdeni a hinárral.

[ Szerkesztve ]

(#90046) Gyok2 válasza eisento (#90039) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Millérre halat fogni megyünk mi is, ritkán :)

Tiszta Windows rendes ház

(#90047) horcsog válasza vympel (#90045) üzenetére


horcsog
tag

Erős nádi szerkó , felfektetős úszóra szerelve, áztatott vagy félig főtt kukorica etetésre és csalizásra. Hínár mellé, vagy közé. Etetni és világítópatronos úszóval éjszaka, nappal is megnézni mi van. Estefelé, hajnalban ha nem akarsz éjszaka.

Ha nagyon hínaras nincs egy tiszta folt se partközelben akkor gereblyével egy akkora területet megtisztítani ahová már tudsz könnyedén bedobni éjszaka is. De ne túl nagy területet feleslegesen.

Meg lehet próbálni konzervkukoricával is csak ha sok a keszegféle akkor vödörszámra kellene szórni. :) Ha nem olyan sok gyorsabban lesz rá kapás mint az öregkukoricára.

Fenekezőssel ilyen helyen sose tudhatod mikor vagy hínárban . Ha pedig beállnak a hínárba a halak akkor dobálhatsz azon kívül a tó közepére lehet egy üres lavór ott és minden hal a hínárban van.

(#90048) horcsog válasza vympel (#90045) üzenetére


horcsog
tag

Nálunk voltak olyan évek behínarasodott a parti 10 -15 méteres sáv sekély vízben még több vszínű a strand miatt de az is lehet a szálkai polgármester szürkemarhái miatt amit a környező területen tart. Harcsára is úgy mentem akkor éjszaka túldobva éppen a hínármezőt előtte legyen egy kicsivel bivaly erős cuccal . Volt szépen kapás hínár tele volt hallal éjszaka megmozdultak. Egy egy olyan 10 kiló körüli halnál több hínár volt a cuccon a fárasztás végén mint a hal súlya, egy kazal hínárban kellett keresni mekkora hal is van rajta a fárasztás végén. :) Kellett az erős szerkó.

Pontyra ott csúzlival a hínár belső felére belőni a kukoricát és egy úszós vagy sima ólmos fenekezővel rábdobni. De ez csak ott működik ahol csak a széle hínaras ha sekély víz területen lehet a tó közepe is hínaras akkor csak úszóssal és olyan helyre pecázva ahol van egy tiszta folt biztos nem hínárra dobod rá főleg éjszaka nappal könnyebb.

(#90049) horcsog válasza vympel (#90045) üzenetére


horcsog
tag

Ha az a szúrós fajta hínár abba nem nagyon megy bele a hal. Azt nem szeretik. Amur egyébként felzabálja de azt a bökős fajtát lehet még az se nagyon eszi meg nem tudom. Ha hínaras vízbe tesznek amurt általában hamar eltünteti , de nem tudom ezzel a szúrós fajtával megbirkózik e.

Akkor meg a hínáron kívül kellene legyen a hal . Viszont ha az egész tó ezzel van tele akkor muszáj valahol lenniük a halaknak. Ha teheti azt a fajta hínármezőt elkerüli ami ilyen szúrós fajta. Mondjuk egy Balaton jellegű nagy vízfelületen egy hínármező nyáron tele van hallal, de ha ez a bökős hínár akkor 0 hal lesz benne . De az látszik van e benne hal azért a ponty az elárulja magát ha ott van a hínármezőben.

[ Szerkesztve ]

(#90050) andrew911 válasza bandi0000 (#90042) üzenetére


andrew911
tag

Úgy rémilik, hogy IceQ vett ilyesmit tavaly, nekem csak a feeder változata van, nem a carp, de valamelyik pontyshow-n megfogdostam és egészen használhatónak tűnt. De majd a szakértők megmondják, van-e jobb ár/érték arányú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.