Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) CaNNa3IS válasza lakisoft (#17946) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szerintem musli nem kérdezett a mondatban. ☺

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#17952) -conrad- válasza Emu (#17950) üzenetére


-conrad-
addikt

Az orsónál a méretezés azt jelenti, hogy milyen vastagságú damilból fér fel 100 méter a dobra.
Tehát a 40esre elvileg 100m 40es orsó fér.
Persze ma már nem lehet adni erre, mert van sekélydob, meg hisszított dob, meg ezerféle megoldás, egyszerűbb ha megnézed a kiszemelt orsó dobjára mi van felírva.

Én amúgy a következőképpen csinálom az orsók töltését:
A pótdobra feltekerem azt a mennyiségű főzsinórt amit szeretnék, rákötöm az alátétzsinórt és fullra töltöm az orsót.
Ezután leveszem a pótdobot az orsóról, ráteszem a dobot, rákötöm az alátétzsinór végét és átcsévélem. Így alulra kerül az alátét és felül lesz a főzsinór, és pont annyi lesz alatta amennyi kell.

(#17953) Emu válasza -conrad- (#17952) üzenetére


Emu
őstag

Kicsit pontatlanul fogalmaztam! :) Igen úgy értettem, hogy nem mély rövid dobot, hanem sekélyebb hosszabb dobot kerestem 50-es méretben.

Ez a megoldás tetszik! Abban tudnál még segíteni, hogy mindezt milyen csomóval/kkal csinálod?

(#17954) -conrad- válasza Emu (#17953) üzenetére


-conrad-
addikt

Albright kötéssel, ebben a leírásban az első, jól leírja.
[link]

(#17955) Synaptic


Synaptic
senior tag

Ebben a horgász fórumban azt szeretem, hogy egyre tágabb lehetőségeket kapok az általam feltett kérdések megválaszolására . :F Szóval a benzár mix csak errefelé ismeretlen márka . Minden román horgászfilmben valamilyen benzár kajával etetnek. Ára töredéke , a haldorádós szaroknak .

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17956) Steady74 válasza CaNNa3IS (#17951) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sosem kérdez, sosem köszöni a válaszokat, sosem jelez vissza.

(#17957) -conrad- válasza Synaptic (#17955) üzenetére


-conrad-
addikt

Energoteam-es kaja, nyilván a románoknál jobban forog, mint nálunk.
Nekünk van Tímár, meg Topmix, meg EA, meg Haldorádó, stb.
Én a Tímár kajákat preferálom.

(#17958) lakisoft válasza -conrad- (#17957) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem eddig a Marosmix jött be a legjobban. (Vagyis a halaknak)

- Árad -

(#17959) lakisoft válasza Steady74 (#17956) üzenetére


lakisoft
veterán

Akkor csak trollkodni jár ide? :DD

- Árad -

(#17960) NORBl válasza kobipeti (#17937) üzenetére


NORBl
aktív tag

+ (#17938) lakisoft.

Megmutatkozott akkor a hozzá nem értésem. (egy szereléket nem tudok összerakni, de szeretném megtanulni) :) Sokat horgásztam régebben, mert a kezembe lett adva, és nem igazán lehetett mást csinálni. Szeretnék "komolyabban" foglalkozni a horgászattal. Tegnap voltam a Vecsési PecaPlázában. Feeder botot szeretnék vásárolni, egy jó kis orsóval. Nem szeretnék nagy súllyal dobálózni. Kb. 70-80 m a szélessége az állóvíznek amin fenekezné/ill. olvasás után, úgy értelmeztem match bot híján, egy feeder úszózásra is kényelmesen használható lehet. Mivel "kezdő" lennék. 3,6 m, h, mh botban gondolkodom. Kamasaki alpha feeder botot (90-120 gr) ajánlott az eladó, egy extreme spin 5000-el, (régi szériás) vagy zenta 5000. Azért megkérdezlek titeket is, hogy nektek mi az ami bevált. A fő szempont az a tartósság, megbízhatóság lenne. Ezzel a kombóval ~15-17 k - ra jönnék ki. Érdemesebb gyüjtögetni és akkor ~ 20 környékén nézni egy bot/orsó kombót, mert ez a Kamasaki is kombozit anyagból van. Mutatott egy ilyet, és ehhez hasonló botokat, illetve mondta, hogy azért még bőven nem profi színvonal, de élvezetesebb egy ilyennel horgászni, jobban érezhető a hal.

Szettekben érdemes lehet gondolkodni ?

1
2

Vagy ha külön megveszem, jobb minőségű bot-ot,orsót kapnék ?

Remélem tudtok segíteni.

első fékes, nyeletőfékes orsó között mi a különbség ? :B

[ Szerkesztve ]

(#17961) forras2 válasza -conrad- (#17957) üzenetére


forras2
őstag

Én is azt szoktam venni mindig, de mostanában nagyon sokat lehet olvasni a Stég Product termékekről.
Így azokat fogom kipróbálni idén. :K

(#17962) lakisoft válasza NORBl (#17960) üzenetére


lakisoft
veterán

első fékes, nyeletőfékes orsó között mi a különbség ?

Az egyikben csak elől van fék. Egyszerűbb olcsóbb megbízhatóbb.
A másikban első fék van és nyelető fék is. Bonyolultabb szerkezet.

- Árad -

(#17963) Steady74 válasza lakisoft (#17959) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem hiszem, csak kicsit felületesen kezeli a kommunikáció kötelező elemeit :DDD

Ha van valami fájása, beírja ide, majd ctrl+c ctrl shimdt-tel beteszi a haldorádó fórumba is. De részéről ezzel letudva.

(#17964) -conrad- válasza NORBl (#17960) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,

nem a legjobb minőségűek ezek a haldorádós pakkok, jobban jársz ha külön veszed meg.
Egy jó minőségű botot vegyél és egy olcsóbb elsőfékes orsót, ha ennyi a keret.
Botból jó kell, de az orsót nem használod ki annyira mint matchbotozásnál vagy pergetésnél.
Azért elsőfékest, mert az olcsó kategóriában szarok a hátsófékesek, illetve a nyeletőfék sem az igazi a többségén. Mondjuk nem is fontos az a nyeletőfék, ha viszi bevágsz azt kész, nem kell otthagyni a botot és nem viszi el a hal.
Én ezt venném 20ezerből:
bot és orsó
Kicsit többért lehet rá venni jobb orsót, csak azért ezt linkeltem mert így belefér a keretbe.
A bot teljesen jó, nem kell ekkora távra nagyobb, illetve a dobosúlyon is faragnék, mert ha veszel egy seprűnyelet azzal tényleg el tudsz dobni egy kilót is cserébe olyan érzéketlen lesz mint a fene, elveszik az élvezet. 80g bőven elég egy etetőkosárnak szerintem.

Matchezés feederrel:
Lehet persze, mindennel lehet úszózni de kérdés, hogy hogyan. Nem véletlen hogy két külön kategória, teljesen más botokat kíván.
Egy matchbot feszesebb, egy feeder meg pont, hogy lágy ugye a spiccnél. Egy feeder ~100g dobósúllyal rendelkezik, egy match meg mondjuk 10-25g. Egy 10 grammos wagglerúszót eldobni egy feederbottal ezért kínszenvedés.
Egy matchboton süllyedő zsinór van egy feederen meg általában nem match zsinór van.
Ha elkezdesz pecázni mondjuk 30 méterre úszóval, és a zsinórod nem merülő, akkor olyan nagy hasa lesz, hogy nem tudsz neki normálisan bevágni, plusz még el is húzza az etetésről a szereléket a sodrás.

(#17965) lakisoft válasza -conrad- (#17964) üzenetére


lakisoft
veterán

Egy jó minőségű botot vegyél és egy olcsóbb elsőfékes orsót - én pont fordítva mondanám. Orsón nem szabad spórolni. Nyilván ez akkor ha hosszú távra tervezel.

- Árad -

(#17966) -conrad- válasza lakisoft (#17965) üzenetére


-conrad-
addikt

Pedig hidd el, hogy sokkal többet fog szívni egy szar bottal mint egy orsóval, ha feederezik. Elsőfékes orsóban van annyira jó fék ami elég a feederezéshez ilyen árkategóriában is, de egy kompozit f*ssal meg fogja utálni a horgászatot.
Persze ideális, ha mindegyikből jót tud venni, de ha nincs rá keret akkor ne egy shimano baitrunnert tegyen fel egy kompozit nevisre.

Más:
Vannak eladó botjaim, ha valakit érdekelne esetleg. (kicsit sok van már, ideje szelektálni :) )
Nevis Legacy Match 10-30g 3,6m - versenyen nyertem, de nem használtam egyszer sem, azóta is a szövettokjában van.
Abu Garcia Vendetta 15-40g (ezt meg kell néznem, hogy a 270-es vagy a 300-as, nem emlékszem)

Székesfehérváron tudom átadni, vagy ha minden igaz akkor megyek a kiállításra 14.-én akkor fel tudnám még vinni.

(#17967) NORBl válasza -conrad- (#17964) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszönöm, hogy fáradtál vele, hogy mindezt leírd nekem. Elolvastam a Haldorádón a "Hogyan válasszunk feeder botot", és ott az van leírva, hogy a 3,6 m-es bot a legideálisabb hosszúság. A te általad linkelt bot pedig 3,3, most ennek a 30 cm-nek mennyire a jelentősége ?

"A bot teljesen jó, nem kell ekkora távra nagyobb" - Közben megtaláltam. A horgászni kívánt vízre szabunk személyre minden kiegészítőt ? 70-80 m-es szélességre, ez a 3,3-as bot, egy ilyen lélektani határ kb. ? Ebből leszűrve tehát, minél nagyobb egy bot, (persze ennek is van határa) annál nagyobbat tudok vele dobni ?

El linkelnéd neked azt a "Kicsit többért lehet rá venni jobb orsót" is. Amit linkeltél annak a leírásában 1 csapágyat ír, ennek mi a jelentősége ? Mert én abban a tudatban vagyok, hogy minél több, annál jobb, ez fedi a valóságot ?

Ha a feeder-re nem süllyedő zsinór kell, akkor milyen ?

Szerk.:

(#17966) -conrad-
Mind a két bot match - akkor, amit linkeltél, ugye ? A másodiknál nincs ugye a nevében a match kifejezés, de a már itt megtanult dobósúly alapján úgy vélem az is az, ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#17968) lakisoft válasza -conrad- (#17966) üzenetére


lakisoft
veterán

Nyilván az arany középutat kell megtalálni valahol. Nem a kompizit botokra gondoltam de a Döme féle botok azért kicsit drágábbak a kelleténél. Vagy rosszul látom? A kompozit és a Döme botok között is van választék bőven.

- Árad -

(#17969) adrian360 válasza NORBl (#17967) üzenetére


adrian360
őstag

abu garcia szerintem pergető bot

(#17970) -conrad- válasza NORBl (#17967) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,

a nevis az egy pontyos matchbot, az abu pedig egy pergetőbot.

Feederre ezt a zsinórt rakom fel: TRABUCCO T-FORCE SPECIAL FEEDER
Matchboton ezt használom: Maxima chameleon
Az egyik 16osban bír 3,75kg-ot, a másik 1,6kg-ot. Cserében a Maxima süllyed, a másik nem.

Ha belegondolsz, a matchboton a zsinór vége fenn van a víz tetején, ott az úszó. A feedernél pedig lenn van az alján, lehúzza a szerelék.
Egy matchboton neked kell "lerángatni" víz alá a zsinórt, a feederen lehúzza a cucc.

Drágább orsóban pl. ez nem rossz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17971) NORBl válasza adrian360 (#17969) üzenetére


NORBl
aktív tag

Jah igen, akkor még van mit tanulni. :)

(#17966) -conrad-

Az a match bot amit árulsz, az ár/érték arányban egy jó választás lehet ? Szeretek fenekezni, meg úszózni is, és ha a két horgászati típus teljesen más botot, és más szereléket kíván ugye, akkor szeretnék mind két fajtából egyet.

(#17970) -conrad-

Attól, hogy a match az egy "pontyos bot" attól még én rakhatnék rá kisebb horgot kárász-keszegre, nem ? Nem értem, hogy miért éppen "pontyos" bot ?

[ Szerkesztve ]

(#17972) -conrad- válasza NORBl (#17971) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,

nem rossz bot, nekem azért nem kell mert van másik négy matchbotom.
Tudsz persze finomabb szereléket tenni rá, az, hogy pontyos csak a dobósúlyában meg a gerincességében fontos. Az én keszeges pálcám 5-15g-os lágyabb, ez meg gerincesebb 15-30g-os.
Én is sokat pecáztam pontyos matchbottal keszeges vízen, csak amikor már célzottan a 10 dekás keszegekből kell tömeget fogni akkor jobban preferálok egy lágyabb keszeges pálcát, ennyi.
Teljesen alkalmas megfogni fehérhalat is, nem csak pontyot.
Odaadom 6ezerért ha kell, és nem "reklámszöveg", csak egyszer raktam össze, hogy mégis milyen azt visszacsomagoltam és azóta a szekrényben van. :)

(#17973) lakisoft válasza NORBl (#17971) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha nem tudsz dönteni el kell menni egy közeli horgászboltba és megtekergetni mindet amit gondolsz. Ami teszik felírod a tipusát és itt megvitathatjuk hogy ki melyiket ajánlja és te eldöntöd, megveszed és örülsz :D.

- Árad -

(#17974) -conrad- válasza -conrad- (#17972) üzenetére


-conrad-
addikt

Viszont ha valaki profi matchbotot akar, érdemes a netet túrni és használtan venni egy ilyet:
topmix stradivari carp match I.
Én vagy fél évig kerestem mire ráakadtam egyre amit megvett a fickó és nem használta én meg rábeszéltem, hogy adja el majd én kihasználom, ez nagyon jó bot, kilométerekkel az árkategóriája felett van.

(#17975) NORBl


NORBl
aktív tag

Még akkor annyi, hogy 70-80 m széles vízre nem szükségszerű egy 3.60-as bot, elég egy kisebb is, vagy esz is szubjektív, hogy kinek-melyik jön be ? Feederezni, milyen vastag damillal érdemes ? Amiket szeretnék vele fogna, az minimum jó nagy tenyérni kárász-keszeg, illetve ponty. (még soha nem fogtam pontyot, de jó lenne 5-10 Kg körüli példányt valaha kifogni.) Egy ekkora halhoz milyen damil dukál, ill ha kisebb-en gondolkodom ?

(#17976) Steady74 válasza -conrad- (#17974) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én Én a TOPMIX A New ASTERX Match botokat használom, simán ellenfelei a Korum/Preston botoknak. Árban pedig a fele..

Ezen a videó egy medium 3,9-es bottal (először a háttérben) húzom a 10+ pontyot, elsőosztályú partner a bot mindenféle hal ellen.

(#17977) lakisoft válasza Steady74 (#17976) üzenetére


lakisoft
veterán

Korrekt. :). Grat.

- Árad -

(#17978) Emu válasza NORBl (#17975) üzenetére


Emu
őstag

Ne a távolság miatt aggódj! Én a 3m-es picker botommal 15g-os kosárral lazán megdobom a 30-40m-t, ha kell még a match bottal is egy testesebb úszóval. Rövidebb bottal kicsit nehezebb irányítani a halat fárasztáskor, de mivel a fő célcsoport keszegek illetve kisebb pontyok ezért ez a hátrány sem érvényesül.
Ezekhez a halakhoz 16-18-főzsinór elég lenne, de mivel még csak most ismerkedsz a készséggel inkább egy 20as főzsinórt ajánlanék.
Fárasztásnál jól beállított fék illetve jó technika mellett nagy hal is megfogható vékony zsinórral. Tavaly tavasszal keszegezés közben csonticsokorral iskerült akasztanom egy 7,5kg-s amurt...2kg teherbírású zsinórral jól elvoltunk egymással mire sikerült kihúzni.

(#17979) -conrad- válasza Steady74 (#17976) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem az Asterix kicsit merev volt, egy lágy pontyos botot akartam, hogy a beugró keszegeket is meg tudjam fogni, versenyen sokat számít. Van egy 420as pontyos spro special pellet wagglerem, az nagyon kemény volt, sok halat leverem bevágáskor miatta. Persze jó az a bot, de pontyos vízen használom inkább.

(#17980) adrian360 válasza -conrad- (#17972) üzenetére


adrian360
őstag

ha Norbinak nem kell én megvenném 6ezerért a matchet, de ha kell neki, nem viszem el előle.

(#17981) NORBl válasza adrian360 (#17980) üzenetére


NORBl
aktív tag

Írtam -conrad- nak, valószínű érdekel a bot, de ha nem, megírom.

(#17982) Steady74 válasza -conrad- (#17979) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ezek szerint eltero az izlesunk :) nekem is van egy pellet waggler 3,9 botom, de nem az igaz, nagy pontyot ( ertsd 8+) nem tudom rendesen farasztani. Tul takony hozza, es emellett nem erzem benne az erot ugy mint az Asterix medium botjaban. Azok allnak a kezemhez kozel, az ultra light bottal igazi elvezet a 3-4 kgos potyeszok farasztasa!

(#17983) Synaptic


Synaptic
senior tag

Lassan készen áll a nehéz tüzérség is , ámbár kezdetben úgy is csak pickerezni fogok :).

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17984) -conrad- válasza Synaptic (#17983) üzenetére


-conrad-
addikt

mindenki máshogy kezdi :P
[link]

(#17985) Steady74 válasza -conrad- (#17984) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Zsiiiiir gratulalok hozza, egy egy fsza margin bot. Ha nem felejtenek el erte menni egy Tubertini extreme carp 1100 lenne mar a pinceben... holnap el is szaladok erte.

Merre szoktad hasznalni? Hol vetted? Mennyi set ted van hozza?

(#17986) afrojack1 válasza Synaptic (#17983) üzenetére


afrojack1
senior tag

Pont ilyen órsóba gondolkodok, csak a nyeletős változatban! Mik a tapasztalataid vele? Szépen szedi a zsinórt, stb! :) jó nagy dobja van! :Y

SC: Herczku_Death

(#17987) -conrad- válasza NORBl (#17981) üzenetére


-conrad-
addikt

Beírom ide hátha más is kíváncsi rá:
bot adatai
spicc
akció

#17985: Angliából rendeltem, a fishfriend.co.uk-ról. Nagyon korrektek voltak. Egyelőre 3 topsetem van hozzá, de ugyanaz a topset mint az összes maver competition topset azt meg lehet szerezni még, a 13m-es techniumomat is egy maverre szeretném elcserélni és akkor egyforma lenne a topset. Pontyos vízen szeretném majd gyilkolni, arra való. :) (bár azért velencei tóra is kinézek vele az tuti, meg olyan helyekre ahova nem akarok ládát vinni csak egy benke snecizőszéket )

(#17988) Emu


Emu
őstag

Elsősorban feederesekhez szól a kérdés, de minden véleményt meghallgatok:
Minden éveben szürke/fekete, illetve olyan árnyalatú zsinórt használtam ami a vízben nehezen vehető észre. Most egy ismerős rábeszélt, hogy rakjak az egyik botra más színű zsinórt, így ha fárasztás közben a hal véletlenül összeszedné a másik szereléket, akkor egyszerűbben ki tudom bogozni, illetve fárasztás közben is jól látszik. Egy ilyen sárga zsinórt nem szúrnak ki előbb a halak? Nem rontja a kapási esélyt egy a környezetbe oda nem illő tárgy? Vagy teljesen alaptalanok a félelmeim :)

(#17989) Zoli bácsi válasza Emu (#17988) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én nemrég kezdtem újra a horgászatot, de gondoltam rá én is, hogy a 20cm-es rikítósárga gubancgátló cső nem-e zavarja a halakat...De úgy néz ki, hogy nem. Most én is a divatos narancs meg citromsárga színekből vásároltam be, ilyen zsinórokat vettem. De idén elhagyom a gubancgátló csövet, és a zsinórból fonok gubancgátlót (feljebb volt róla szó a topikban), és hosszabb előkét használok 25-30cm-est. Szerintem így már biztos mindegy a főzsinór színe :)

(#17990) Synaptic válasza afrojack1 (#17986) üzenetére


Synaptic
senior tag

Sajna vizet még nem láttak , ezért sok tapasztalatot nem tudok megosztani róla . szerintem szépen pakolja a zsinórt. Halk , könnyű járású. Azért választottam ezt és nem a nyeletőfékest , mert ennél cirka fél fordulat a fékcsillagon és máris nyelető ill, fárasztó állásba tudom pakolni. Igaz szokni kell de nem túl bonyolult . Annó a nyeletőfék is tudta szopatni az embert ha nem figyelt oda :D

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#17991) musli26 válasza Steady74 (#17963) üzenetére


musli26
tag

Szerényebben nem lehetne????
Nem kell olyanokat leírni ami nem úgy van.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#17992) Steady74 válasza musli26 (#17991) üzenetére


Steady74
Topikgazda

hát azért olvass vissza kicsit, és meglátod miről írtam.

ha piszkoskodni akarnék, írhatnám, hogy no lám, mégis van kérdőjel a billentyűzeteden.

(#17993) lakisoft válasza musli26 (#17991) üzenetére


lakisoft
veterán

Steady igen sokat segít nekünk. Arcoskodásnak nyoma sincs. Nem tudom min vagy felháborodva. Mindenkinek segít kivétel nélkül. Neked is segítene.Csak arra nem méltatod, hogy reagálj arra amit ír vagy megköszönd.

- Árad -

(#17994) gbp


gbp
csendes tag

Üdv Sporttársak!

Keresek 30 mm lábra (colmic airon) középső rakósbottartót,akár használtat is.Idehaza sajnos nem találtam egy webáruházban sem.

ps: preston féle[link] megfelelő lenne?

Válaszokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17995) lakisoft válasza gbp (#17994) üzenetére


lakisoft
veterán

nem jó a link. :(

- Árad -

(#17996) -conrad- válasza gbp (#17994) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia, elvileg igen, de kérdezz rá telefonon. A zöld kupakkal D30, a kékkel D25 a többivel meg szögletes lábakhoz jó.

Steady74: Az a tubertini baromi nehéz bot ám, meg a hossza közel sincs 9,5m szóval gondold meg.
Írtam erről máshol, megkeresem ha érdekel az adatait, én lemértem azt is, meg a mavert is.

[ Szerkesztve ]

(#17997) -conrad- válasza -conrad- (#17996) üzenetére


-conrad-
addikt

Maver:
A mért értékek:
A bot teljes hossza minitoldó nélkül: 992cm @ 570g
A bot teljes hossza minitoldóval: 1044cm @ 665g
a bot teljes hossza minitoldó és spicctag nélkül: 930cm @ 567g

Tubertini:
A mért értékek:
A bot teljes hossza minitoldó nélkül és spicctag nélkül: 840cm @ 760g
A bot teljes hossza minitoldóval: 890cm @ 915g

(#17998) Steady74 válasza -conrad- (#17996) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ordas tóra pont jó lesz. Oda elég a 8 méteres bot is, egyedül ott tervezem használni. Volt már többféle rakósbotom, legutóbb egy TopMix ISIS carp, de az is baromi nehéz volt a maga nemében. 3 topszettel 30 ezret megért, nyúzni a nagy pontyokat pont jó lesz.

Szerk.: akkor Te irkáltad ugyanezeket le a HD fórumban is? :)

Lakisoft: :R

gbp: elvileg jó lehet a Preston is, viszont szerintem irreálisan drága. A 25-ös kör lábra való zöld betétet ha kiveszem belőle, akkor kb akkora a konzol nyílása, hogy felmehet a 30-as lábra. Én, miután ellopták közel az összes horgászmotyómat, benne egy ilyen Preston bottartóval, vettem a Walterlandban egy Manta középső tartót, valami 3 500 Ft-ért, tökéletes. Amúgy Walterék forgalmaznak Colmic ládákat, azt javaslom kérdezd meg őket telefonon, segíteni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#17999) -conrad- válasza Steady74 (#17998) üzenetére


-conrad-
addikt

Ja, én írtam be oda is. Kaptam is pár emailt utána, másokat is érdekel a bot. :)

(#18000) Steady74 válasza -conrad- (#17999) üzenetére


Steady74
Topikgazda

én is nézegettem, de ha lesz pénzem, akkor inkább a Tri-Cast margin botját választanám :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.