Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem egy Carp zoom sátras ernyőm volt, még amikor újrakezdtem a pecát, az elején...
Az udvaron állítottam fel először, hogy megcsodáljam. ;] Jött egy kis szellő, nem nagy, csak egy felénk (Sopron környéke) jellemző tavaszi szellőcske....Elgörbítette a szárát, alul, ahol a leszúróba csatlakozik. Kérdeztem a horgászboltba, meg bújtam a fórumokat..Ugyanazt a választ kaptam, ja, hát ez ilyen. Esztergáltatni kell acélból egy szárat alulra, ahol ugye az erők hatnak, azzal jó lesz....
Lelövöm a poént, nem esztergáltattam én semmit, úgy vágtam ki ahogy volt, és egy életre elment a kedvem az ilyen olcsó dolgoktól...
Szóval: Azt nézném meg, hogy a szár, a nyél alul, ahol bemegy a leszúróba, acél legyen. Alumínium ló...őőő alkatrészt sem ér. Első szélig, talán.
Másik, amit olvastam, hogy az ernyő anyaga PVC legyen. A nylon nem bírja annyira, a nap hamar tönkreteszi, ezenkívül leégnek alatta.
Tehát PVC ernyő, erős, acél alsó szárral (Amelyik rész a leszúróba megy) Ilyet szabad venni, a többivel csak a szívás van.
Szerintem. :)

(#75002) jansky1 válasza BlackmMmDog (#74997) üzenetére


jansky1
senior tag

Balog tanya? Hajrá. Jöhetnek a képek.

(#75003) iceQ! válasza jjohn (#75000) üzenetére


iceQ!
addikt

Pecaplázában volt hasonló leárazva, de az a gyengébb változat volt. Megnézem egyébként, hogy milyen vastag, megtapogatom. :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#75004) iceQ! válasza Zoli bácsi (#75001) üzenetére


iceQ!
addikt

High quality Nylon 210T anyag

Akkor ez egy irgalmas kiáltást sem ér? :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#75005) Zoli bácsi válasza iceQ! (#75004) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem PVC anyagút vegyél. Biztos ez az anyag is jó, de azt olvastam, hogy leégnek alatta, meg hamarabb tönkremegy, mint a PVC. Nekem mindenki ezt javasolta, de mint írtam, nekem elment a kedvem az egésztől. Fa alá szoktam ülni nyáron, megvan az árnyék. Esőbe meg pakolok.
Ilyet vettem aztán ernyő helyett: [link] Azt mondanám praktikusabb, mert eldobod, és magától kinyílik. Ha megtanulod, fél perc összehajtani, és akkora helyet foglal, mint egy száktartó.
De ezt sem ajánlom....A varrások mellett kilátsz, az eső a nyakadba csöpög.....Pedig szuper lenne ha normálisan megcsinálnák. Mondjuk szél ellen, csepergő eső ellen jó lehet.....
Ja, aztán valahol itt ment el a kedvem a Carp Zoom-tól...... ;] Meg amikor az Action Carp bojlis bot kettétört..... [link] De ez már más történet.... :D

(#75006) BlackmMmDog válasza KunEmber (#74998) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

idáig 5kg-os, társa leakadt :(

(#75007) iceQ!


iceQ!
addikt

Kövi pecánál egy kis mixet akarok összedobni, ami így nézne ki:

200gr Promix Full Corn etetőanyag
300gr pellet + aroma
200gr Tornado etetőanyag (melyik azt még nem tudom)
+ egy kis ttx

Mindet külön kikeverve majd összeborítani és úgy használni method kosárba. Mennyire jó ötlet ez így? :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#75008) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Voltam boltba..... :D
Na, tavalyi áras etetőanyagból vásároltam, itt meg az apraja....Azt mondta a boltos, hogy a kép jobb szélén látható aroma valami tuti cucc, egy kávéskanál kell belőle, és sokan esküsznek rá..Soha nem láttam ilyet, kíváncsiságból vettem..Valaki ismeri..?

Vettem pár húskampót (Jobbára 6-osnál kisebbeket használok) is, vannak 20mm-es wafterseim, ha megjön a jó idő előszedek 1-2 alkalomra bojlis botot .. Methodozni mégsem az igazi.....
A rapid method végszereléket a kosár miatt vettem, nem igazán volt 50gr feletti method kosár. Folyóvízi pecához.... ;)

(#75009) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#75008) üzenetére


@mriya@
őstag

Van Den Eydne pellettel kezdtem aprítani a pontyokat nálunk.
Sajnos már nem kapható itthon. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#75010) WarninShotZ válasza Zoli bácsi (#75008) üzenetére


WarninShotZ
tag

Az olvasottak alapján az egyik legjobb márka kb, én múltkor Sensas Bremix vagy Super Bremix aromát vettem, az is por aroma, ha minden jól megy, jövőhéten sikerül egy jót keszegezni. :DD

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#75011) Steady74 válasza WarninShotZ (#75010) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A sensas fantasztikus, nagyon szeretem, de figyelj, mert nagyon szárítja az etetőanyagot.

(#75012) WarninShotZ válasza Steady74 (#75011) üzenetére


WarninShotZ
tag

Köszi :R ezt jó tudni! :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#75013) Batib válasza Zoli bácsi (#75008) üzenetére


Batib
őstag

Én nagyon régóta használok VDE aromákat. Ezt az eprest és a Big Fish nevűt. Imádtam őket, sok halat fogtam velük. Mostanában ritkábban, inkább halas fűszerest nyomok.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75014) ooloo válasza BlackmMmDog (#75006) üzenetére


ooloo
őstag

Grat .... gyönyörű , egészséges jószág ! Manapság egyre ritkább . A cafatokra , rojtosra tépett szájú , pikkelyhibás , deformált testű a mindennapos kinézet . Sajnos .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#75015) galervin93 válasza WarninShotZ (#75010) üzenetére


galervin93
őstag

Ha már keszeg, akkor a Bremix inkább fűszeres, fahéjas, míg a VDE Caramel édes, karamellás. Óvatosan kell adagolni, a leghidegebb időszakokat leszámítva én csak az alapozásba teszek.
Továbbá ahol még jól jön az a dunai peca. Irgalmatlan mennyiségű földet meg lehet vele bolondítani. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75016) WarninShotZ válasza galervin93 (#75015) üzenetére


WarninShotZ
tag

Hm, és még az ára is barátibb. Köszi, észben tartom! :D :R

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#75017) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Szokott itt még valaki spiccbotozni csalihal fogáson túlmenően?
Csak azért kérdezem mert a minap néztem Szilvási Szilárd spiccbotos videóját amiben mondta, hogy sajnos már egy eléggé elfeledett horgászmódszer. Sőt az úszozas úgy általánosságban is szerintem, mert az emberek 90%-a feederezik vagy bojlizik mert ugye mindenki nagy halat akar fogni.
Én viszont azt vettem észre magamon, hogy úszóval -számomra legalábbis- nagyobb élmény halat fogni. Persze ez lehet annak is köszönhető, hogy gyerekkoromban kb ez volt az egyetlen közös élmény faterommal így nosztalgia alapja is van.
Egy szó mint száz, sajnos nagyon kevés sporttársat látok úszozni. Viszont vasárnap ha az időjárás is engedi lehet végre megpróbálkozok vele. Vagy korai lenne még? Várják egy hónapot még hogy melegedjen a víz?

(#75018) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a segítséget, mindenkinek, akkor jó ez az aroma. Kérdeztem volna az adagolást, de segítségül hívtam a google-t, és azt megtaláltam (250gr aroma 5-8kg etetőanyaghoz jó).
Amit viszont nem találtam....Ez az aroma bármilyen (persze hasonló ízvilágú, pl málna) etetőanyaghoz adagolható ugye..? Logikusan így gondolnám, legalábbis a folyadékokat így használom.....De port soha nem használtam..Idáig! ;)
Mehet hagyományos, és method kajához is, esetleg method pelletet "panírozni"?

Szerk: smokiii1: Ne várj semmire, told az úszós pecát, finom szerelékkel, kis horoggal, csontival eredményesebb mint akármi :K
Eléggé mellőzött lett a spiccbot, de szerintem kitűnő szórakozás. Ha vadvízen úsztatok (inkább bolo, de ugyanaz a szerelék), mellette meg be van téve egy feeder, hiába ugyanaz a csali, úszóval 10 halat fogok, mire fenéken egyet. :K

[ Szerkesztve ]

(#75019) Daidalosz válasza smokiii1 (#75017) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Olykor előfordul, hogy előveszem a régi spiccbotokat. Szerintem remek szórakozás, egy hetes, erősebb bottal, vastagabb (12, urambocsá' 14-es) előkével 2,5-3 kg-ig (persze nem márna, hanem ponty) lehet esélyed.
Most persze még finomabb cuccal érdemes próbálkozni, a part mellett, sekélyebb vizekben, akár bedőlt fák közelében, folyón a csendes visszaforgókban. Eteni minimális mennyiség elegendő, de abba az élő anyag szinte elengedhetetlen. Bodorka, karika, állóvízben vörösszárnyú, és persze ezüstkárász már fogható.
Jó szórakozást, ha rászânod magad!🙂

[ Szerkesztve ]

(#75020) galervin93 válasza smokiii1 (#75017) üzenetére


galervin93
őstag

Nem hogy korai, hanem az egyik legjobb időszak van spiccbotozni! A halak kijönnek a partmenti sekélybe, élő csalival kb. bármit foghatsz! A keszeg-pontyféléken túl - persze ha van a vízben - sügér, csuka, süllő, domi, mindenféle durbincsok amik ilyenkor sokszor horogra kerültek a fentiek mellett, csonti, gilisztár használva. :) Ha csak egerészni akarsz, akár sétálgatva a parton, akkor egy 4-es, könnyebb 5-ös bot is megfelelhet vízmélységtől (is) függően. Ha egy klasszikus spiccbotos pecát tervezel, akkor szerintem a 6-os a leguniverzálisabb hossz. 2-4 gramm körüli úszó (vízmélység, szél, áramlás függvénye), egy osztott súlyozás, jelzőólom nagyon fontos, mert jó eséllyel sok kapás lesz akár már lehullóban, vízközt is... Hajrá! :) Az úszós pecának nincs párja! :B :K

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75021) BlackmMmDog válasza ooloo (#75014) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Április 1. - Október 31. van nyitva, szünnapok hétfő-kedd. Hagynak időt regenerálódni.
Nagyon küzdöttek.

(#75022) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#75006) üzenetére


BogyóBP
addikt

De szép kövér kagylózabáló. Milyen orsókkal tolod?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75023) ooloo válasza BlackmMmDog (#75021) üzenetére


ooloo
őstag

Grat. Ez a példány is szép , egészséges! :K

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#75024) ooloo válasza BogyóBP (#75022) üzenetére


ooloo
őstag

Nem kövér .... jó kondícióban van .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#75025) BlackmMmDog válasza jansky1 (#75002) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Sipos tavon voltam

#75022BogyóBP
Tica GALANT LongCast 4000[link], régen még járt hozzá pótdob
Primus Feeder [link]

először mind a kettő botra ultegrát terveztem :DDD

#75023ooloo
Köszönöm!

(#75026) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#75025) üzenetére


BogyóBP
addikt

A primus feeder nem rossz orsó , állitólag a tica galant pedig egy must have feeder orsó. Tapasztalatok? Ez a Tica ez kinek a gyártója/leányvállalata? Ez a Tica orsó belső felépítésben nagyon hasonlít egy Daiwahoz ahogy nézem. Nem értem miért nem raktad a tányérkerék mindkét oldalára csapágyat csak az egyikre.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75027) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#75025) üzenetére


BogyóBP
addikt

Vibráció és hézagolás terén milyen? Ha megrázod az orsót mennyire lötyög benne a tányérkerék? Ahogy nézem jó nagy a bronz csiga is rendesen húzhatja a szereléket kifelé és van benne elég kakaó is ha valami ráakaszkodik. Lehet ebből bevállalok egyet és megnézem, bár a robbantott ábra és a videó is elég kecsegtető.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75028) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#75026) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

TICA márka és márkanév az Ever Winner cég védjegye.1991-óta gyártannak Tica néven előtét csak OEM gyártó volt.

Nincs velük gond, de a Tica kidolgozása szerintem jobb (nagy tesója nehéz feederre). Primusnál ha laza fonott dobóelőke (szállításkor) képes a dob alá becsúszni.
Ticánál hogy fogazott a dob, és nem a vékony lemez a rugóval adja a zsinórt a halnak, ezáltal hangosabb .(éjszaka nem kell elektromos kapásjelző ;] )

Holnap ma megnézem , csak garázsba van kint.

[ Szerkesztve ]

(#75029) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#75028) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sejtem mire gondolsz, de szerintem az a megoldás jobb mint a kis fém ami alulról a dob aljából kelti a fék hangját, így megint csak azt tudnám mondani hogy a megoldása a Daiwahoz hasonlít, leginkább ott láttam dobcsillag alatt a féklamellák előtt körbe bemarást amihez a fékcsillag kis pöcke hozzáérve adja a hangot amikor a fék dolgozik. Szerintem amit először írtál már elavult megoldás és nem sokan használják már, legalábbis nem a bigpit orsóknál. Annyira vészesen hangos nem lehet de milyen üdvözlítő amikor a hal húzza a nyitott féket és hallod mert már a botspicc teljesen elcsavarodott és elbambultál :) Mondjuk szerintem az is eléggé üdvözlendő dolog hogy két fajta fékcsillagot csomagolnak hozzá gondolván mindkét fajta horgásztípusra. Szerintem ez egy tök nagy piros pont. Ha pót dobot is adnának hozzá az lenne a tökély. Zsinorvezetőt nézve inkább cormorán megoldás, vagy okuma de úgy láttam csapágyazott aminek felépítése egy shimano pergető orsóéhoz hasonlít. Ez nem lehet rossz kurbli, nézek még róla pár szétszerelt videót de amit láttam eddig elég korrekt volt belülről, kenés is van benne elegendő.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75030) smokiii1 válasza galervin93 (#75020) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Na akkor legközelebb be is vetem a spiccbotot. Csak sajnos szerintem nem ezen a hétvégén. Szombaton eső, vasárnap valószínűleg teltházas verseny, én meg éjszakás vagyok. Így legfeljebb pénteken tudok menni utolsó éjszaka után. Ahhoz nem tudom mennyire lesz energiám.

(#75031) KunEmber válasza smokiii1 (#75017) üzenetére


KunEmber
senior tag

Persze, nagyon király a spiccbot. Rendszeresen tököm, tavaly egy majdnem egykettes keszeg volt a csúcs rajta. Vékony, könnyű kishalas bot, igazán élmény volt vele.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75032) Steady74 válasza KunEmber (#75031) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ööööö, tessék?? ;] ;] ;]

(#75033) andrew911 válasza Steady74 (#75032) üzenetére


andrew911
tag

Néha nekem is átírja az autocorrect a használom szót tökömre. ;]

(#75034) andrew911


andrew911
tag

Nagypénteken az Eldorádó mellett leszünk épp, a fiam még csak a kettes (teszkós) tavon horgászhat elvileg. Visszaolvastam a fórumot, szól még valami ellene/mellette a széjjelszaggatott szájú halakon kívül, esetleg lokális pro tippje van valakinek?

(#75035) KunEmber válasza Steady74 (#75032) üzenetére


KunEmber
senior tag

Elnézést a tolom lett tököm. Észre sem vettem :B

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#75036) Steady74 válasza andrew911 (#75033) üzenetére


Steady74
Topikgazda

sosem értettem miért használják emberek az autocorrect funkciót :F de hát mások vagyunk.

Kunember: Sokszor nekem is tele van :DD

(#75037) galervin93 válasza Steady74 (#75036) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, az auto veszélyes, én éppen ezért csak a prediktív bevitelt használom, így nem csak gyors, de helyes is lesz az iromány, mert egy pillanatra azért csak rápillant az ember, mit is ajánl fel. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75038) @mriya@ válasza andrew911 (#75033) üzenetére


@mriya@
őstag

ki kell kapcsolni :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#75039) @mriya@ válasza galervin93 (#75037) üzenetére


@mriya@
őstag

én azt is kikapcsolom. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#75040) Sungoo válasza BlackmMmDog (#75028) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem is Tica Feeder Mentorok vannak, szerintem jó orsók.

(#75041) galervin93 válasza @mriya@ (#75039) üzenetére


galervin93
őstag

Látom-látom, azért nincs mondatkezdő nagybetű, írásjelek... :DDD ;] ;]
Csak szívom a véred, ne vedd komolyan!
Időről-időre előkerül ez a téma. Én azt vallom, azok vagyunk amit láttatunk magunkból. Legyen az öltözködés, autó, Shimanofullextrásorsó szóbeli vagy éppen írásbeli megnyilatkozás...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#75042) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tegnap este átmentünk Csornai LIDL-be, havi bevásárlás. Hogyan-hogyan nem....Hát nem a kosárba került egy Crivit orsó! :B Még egy fél polcnyi maradt a 3 héttel ezelőtti akcióból.
Megtekergettem itthon, gyanúsan ragadósan jár. Hm.....Bár félre tettem tartaléknak (Na jó, tartalék tartalékja.... :B )Nem nyugodtam, belekukucskáltam.
Döbbenet....Az oldal levétele utáni látvány. Ennyi zsírt eddig az összes Crivit orsóban összesen nem láttam....... :Y

Na, ezért ment ez ilyen ragadósan! Persze a bal oldali tányérkerék csapágyra nem igazán került..

Zsíroznom nem kellett, az orsóházból vett zsírral lekentem a fotózott, és a nyakban lévő csapágyat. Nem igazán volt tennivaló, összeraktam.
Megnéztem a felkapókar rugóját, ez is el volt látva zsírral, mármint a rúd, vagy mineve...

Zsinórvezető görgőben 1 műanyagpersely, 1 csapágy. Tocsogott a kenőanyagtól, teendő nincs.... Ha szétszeditek a kis műanyag átlátszó alátétre vigyázzatok, elég meglátni. Ott a fém alátéten, ráragadt, legalább nem veszik el... :K


Féket is szétszedtem, a filc lamellák le vannak zsírozva, alapból egész jó a fék. A fém lamellákat kicsit veri a vakrozsda. Hatalmas lamellák, stabil letapadásmentes féket adnak. Szerintem nem volt jó a lamellák sorrendje, 2 fém volt egymás mellett. De már megvan a rutin, így kell ezt kérem összerakni...



A hajtókaron, a kis persely a csatlakozásnál fém. Ez műanyag az olcsó ( :D :D ) orsóknál, és ha valaki túlhúzza a rögzítőcsavart a túloldalon, eltöredezik. (Első szériás Döme orsók típushibája volt) Itt nem lesz vele gond.... :K



Összeraktam, szépen fut. Csak fotóztam a telefonommal, gondoltam ha valakit érdekel egy 0km-es szerviz..Nálam.....Amire most igazából szükség sem volt, akkor megmutatom. :)
6500ft-os orsó, eddig 5500ft volt. Nem fut olyan soká megtekerés után mint eddig, de láttátok az okát. Eddig nem így zsírozták, először látom én is a típust ennyi zsírral.
Persze az orsóház vékony műanyag, azért kottyan minden, BogyóBP sporttárs azonnal harakirit követne el ha a kezébe adnák...... ;) (Bocsi spori..... :) )
De egy fenekező pecához szerintem egy hobbi pecásnak tökéletes. Több szezont elfut, tutira.
Úgy néz ki, idei évtől a zsírral sem spórolnak. Ez a széria már használható, ahogy a dobozból ki van véve. Ja, ez az ötezres nyeletős verzió volt, amit vettem. Fenekező botra, Heavy feederre jó a méret. :K
Az eszközigény egy 12-es kulcs, meg egy csillagcsavarhúzó, a szereléshez. Zsír nem kell. ;]

(#75043) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ugy hozta a sors, hogy most Angliaban vagyok:) Milyen markak kozul erdemes nezelodni feeder botok kozul ami alkalmas lehet Tiszan valo horgaszatra? Marketplace-en elegge nyomott arakon lehet hozzajutni dolgokhoz. Viszont vannak olyan gyartok, amikrol meg nem is hallottunk. Bocsanat, ha hulyeseget kerdezek :R

(#75044) BlackmMmDog válasza BogyóBP (#75029) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Sejtem mire gondolsz, de szerintem az a megoldás jobb mint a kis fém ami alulról a dob aljából kelti a fék hangját...

Szerintem is jobb tartósabb is :)

Vibráció és hézagolás terén milyen?
egyik se lötyög, Ticát már több mint három éve használom, tavaly ősszel sikerül a sárba dobnom (bottal a kézben nem tudtam meg kapaszkodni). Februárba vittem el karbantartásra, csak újra kellet zsírozni, más műveltre nem volt szükség .

#75040Sungoo
Legjobbak :D

(#75045) Zoli bácsi válasza fojtviki (#75043) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem: Bár keretet nem írtál, általánosságban azt mondom, itthon Serie Walter, By Döme, Manta...... És a Nevis is egyre jobb botokat gyárt (Vanity sorozattól teljesen jók). Energofish termékek közül talán csak a Benzár névvel jelzett cuccikat merném ajánlani. Megemlítendő még a Szlovák Delphin cég, szerintem nekik is jó cuccaik vannak. Ezek talán az itthoni sajátosságok, de sokan használnak olyan típusokat, amiket Angliában is ismerhetsz (Korum, Guru, Preston)
Választék van. Tiszára elég lehet egy H, vagy erősebb MH feeder, tudtommal. Azért nézz körül ha használtakat nézegetsz, sokan olyan áron hirdetnek, hogy újan olcsóbban megkaphatod...... :)

(#75046) fojtviki válasza Zoli bácsi (#75045) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom a valaszt. Kimondottan Angol markakra vagyok kivancsi. Itt kint azert a hasznalt arak joval jobbak mint otthon. Volt itt eppen MAP parabolix £70-ert, de mire irtunk neki mar elkelt :DDD Szoval ezert erdekelt, hogy milyen Angol markakkal erdemes egyaltalan foglalkozni :DDD

(#75047) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#75042) üzenetére


BogyóBP
addikt

Zolibacsi ebben rengeteg a zsír csoda hogy körbe forog amúgy meg sose láttam ilyen zöld zsírt nemtudom mi lehet ez. Ez valami Lidl-s csoda valami saját gyártmány?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75048) Zoli bácsi válasza fojtviki (#75046) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocsi, én rosszul értelmeztem, azt hittem itthon akarsz használtat nézni.... :)
Estefele szoktak benézni a szakértők, Hermanyi, és a Topikgazda úr, ők ismerik, használják ezeket a márkákat, ők lehetnek segítségedre. :K

BogyóBP : Olcsóbb orsókban szoktam találkozni ezzel a zöld zsírral, persze nem ekkora mennyiségben. Amúgy nem rossz, benne is hagytam most is.
Ez Crivit, a Lidl saját márkája, tudtommal. Persze ezek az orsók tuti más néven is megtalálhatók. Évente egyszer szoktak orsókat is betenni az akciókba, most volt ez az akció. :)

(#75049) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#75048) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azt mondd meg nekem hogy ami gyárilag benne van általában a wormshaft tengelyen az micsoda? Olyan mintha zsír és olaj keveréke lenne de nem az, mert egy egész mondjuk úgy vastag réteget képez és eddig még nem jöttem rá mi az. Illetve a gyári kenőanyag vagy annak felvitele mintha másabb lenne mint amiket a boltba lehet kapni speciálisan orsóhoz való kenőzsirként. Eddig a kék volt a legdurvább azt alig birtam eltávolitani azt hiszem a penn gyártójától volt. Igazából nemtudom mitől másabb az mint a többi. Én leginkább sárgás szinüvel találkozom ami inkább olyasmi mint a lösz szine, fehéret még nem is láttam. Van itthon WD40 es szilikonzsír is amit fújni kell de valami mást is nyom ki magából a tartalmán keresztül így nem láttam túl sok értelmét eddig használni pedig jó drága volt. Ha tudsz javasolni valami jófajta kenőt ami vizálló is azt szivesen venném. Eddig a legjobban a MOL liton lt2 ep vált be.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#75050) saen válasza BogyóBP (#75049) üzenetére


saen
veterán

Sok olyan zsír van ami alkalmas orsó kenésére, amikkel nekem tapasztalatom van:
-Daiwa Space Age Reel Greaser: ez egy kék zsír, nem szeretem, nem tapad jól és nagyon kemény. Trópusi országokban lehet ez kell, de itthon, főleg télen szerintem nem jó.
-Jaxon [link]: Ajánlotta valaki, rendeltem, nem rossz, de ez meg az előző ellentéte. Nyáron nekem a melegben már túlságosan folyik. Sokszor kell újrakenni, volt hogy a daiwával kevertem.
-Cal's [link]: ebből van nekem a nem lila. Ez eddigi legjobb, ezt szeretem.

Ettől függetlenül én befejeztem az ilyen kis kiszerelésű és fajlagosan drága zsírok beszerzését. Tudok olyan szervizest itthon aki az Agip Alutol Top 2000 zsírt használja, 400g nincs kétezer forint... Az ügyfelek meg elégedettek vele, szóval valami ilyesmit veszek legközelebb.
Gyári orsókba, hogy milyen zsírt tesznek általában kitalálhatatlan. Egyet tudok, a Shimano a surf (tengervíz) orsókba a saját DG13-as zsírjukat keni a fogaskerekekre. Biztosan jó ez is, de sose próbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.