Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Dr.Én válasza Kukorica2 (#4000) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor csak nem akadt meg rendesen és azért akadt le :(((
:R

WOT: kissio

(#4002) Kukorica2 válasza Dr.Én (#4001) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Ügyesen kell bánni a hallal :U
Én is kimentem barátomat "tanítgatni" horgászni.Volt egy két szép dévér +úgy 50-60 törpe.. :(

(#4003) Dr.Én válasza Kukorica2 (#4002) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hát én szépen bántam vele, nem ugy vágok be nekik soha mint tesóm.Ő ugy vág be neki hogy még nekem is fáj és csodákszik hogy nincs meg a hal :U
:Y :Y mennyi??én már tiz után haz jöttem volna, DE akkor még jó aha legalább szebbek is vannak közt akkor jó halászlébe :C

WOT: kissio

(#4004) Kukorica2 válasza Dr.Én (#4003) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Á nagyonkicsik...idén szaporodtak el tavaly még egy szem sem volt benne..hihetetlen milyen gyorsan bevazsik a tavat

(#4005) Dr.Én válasza Kukorica2 (#4004) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az nemjó :( , Hála az égnek most a mi kis puylkás atvunk ban nem akarnak kapni a törpék, pedig abban is van rengeteg :(((

WOT: kissio

(#4006) peterszky válasza Kukorica2 (#4000) üzenetére


peterszky
őstag

Leginkább a pisztrángosok használnak ilyen horgokat, hogy kíméljék a halakat. Egyes helyeken kötelező a használata. Rakós/bojlis-ról még nem hallottam, hogy használnának ilyet (bátyám rakózik/bojlizik is).

Amúgy kinek mi a kedvenc módszere/felszerelése/etetőanyaga?

Nekem mostanra alakult ki egy botzsáknyi cucc, több évnyi "költekezés" után.
Elsősrorban match/feeder párti vagyok, emellet nem vetem meg a pergetést és a régi bombázó módszert sem :) Megpróbáltam egy igen költséghatékony, de egyben minőségben is az élenjáró felszerelést összehozni:

Matchbotos felszerelés:
Bot: Maver Diamond 390cm-es (10.000)
Orsó: Ryobi Zauber 4000, Spro BlueArc matchdobbal (25.000)

A botot még a bátyám vette nekem egy horgászkiállításon, talán ez volt élete egyik legjobb befektetése :). Eredetileg túl puhának tartottam, de egy balesetnek köszönhetően kiváló bot lett. Bátyám elvitte kipróbálni, hazafelé már egy 10 centi és két gyűrű hiányzott róla. Azóta nagyon príma kis bot, remekül lehet vele a pontyokat is fárasztani. Neten már nem találok róla semmit, elég régi bot lehet.
Az orsót pergetéshez vettem, de végül a matchbothoz is betársult. Bátyám BlueArcja eladásakor a matchdobot megörököltem, mivel a vevő nem tartott rá igényt. Ha jól tudom, akkor a SPRO Passion (BluArc light) dobjai is kompatibilisek rá. kép az orsóról. Minőségi orsó, meg is látszik az árán és felszereltségén: két fém pótdob van a dobozban!

Feeder:
Bot: Topmix T-Rex Carp Feeder 390cm (11.000)
Orsó: Okuma Longbow 40-es nyeletőfékes (12.100)

Tested by József Papp -> A cikkben megtalálható a Carp Feeder széria is. Kiállításon is vállalták a cikk képein szereplő hihetettlen dolgok bemutatását :) Nagyon jó bot! 3 véget adnak a bothoz, én a legerősebbet szoktam használni (piros).
Kép az orsóról
Okuma LB60 teszt
Az Okuma Longbow árfekvésének talán legjobb nyeletőfékese, egy picit tekeri a damilt, de nem számomra nem zavaró (bátyámé sokkal jobban tekeri, neki ahogy ellazul a zsinór, feltekeredik a botvégre, igaz neki 60-as van).

Pergető:
Bot: Shimano Nexave 300cm (15.000)
Orsó: Ryobi Zauber 4000

Sokat sajnos nem volt alkalmam használni időhiány miatt, de elnyerte a tetszésemet a bot/orsó kombináció. Halat még nem fogtam vele, csak majdnem :D Egy hal a partig követte a műcsalit, de végül nem vágott rá, azthiszem domolykó lehetett.

A rakós horgászatot én nem szeretem. Volt alkalmam kipróbálni többször is bátyám révén, neki egy Shimano Technium XTA-ja van + írt a Haldorádóra olvasói tesztet nemrég egy FOX Carp Ambushról. Nekem egy kicsit túl munkás a dolog és eléggé költséges is. A ládákat sem mondanám kényelmesnek :) Amúgy is, én pihenni szeretek horgászat közben.

Bojlizás már más. Az nem olyan rossz. De ezekkel a bika botokkal majdhogynem esélye nincs a halnak, így meg nem érzem fair játéknak :) 1-2x elmegyünk egy hétre, idén Háromfán voltunk, engem a környezet jobban megfogott, mint a horgászat.

Etetőanyag:
Én az olcsó Tescós konzervkukorica és Tímár Citromos Ponty-Kárász kajájára esküszöm, még nem okozott csalódást.

(kicsit hosszúra sikeredett :DDD )

What else you gonna do on a Saturday?

(#4007) Kukorica2 válasza peterszky (#4006) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Nekem egy versenyhorgász barátom használ szakállnélküli horgot (ha a körülmények adottak)és egy bojlis cikkben is olvastam róla.Továbbá versenyeken snecizésnél is beválhat csak sokat kell gyakorlni.
Énis match,feeder párti vagyok összel szivesen pergetek is,stégről viszont a hagyomás fenekezést is használom.
>Valaki esetleg nemtud Komárom Esztergom megyében Olyan napijegyes tavat ahova nemszükséges semmiféle tagságilap meg horgász vizsga?(és esetleg hal is akad) :U

(#4008) peterszky válasza Kukorica2 (#4007) üzenetére


peterszky
őstag

tatai Derítő-tó

What else you gonna do on a Saturday?

(#4009) Kukorica2 válasza peterszky (#4008) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Itt voltálmár?Hallotam a tóról ,versenyek is szoktak lenni néha.

(#4010) peterszky válasza Kukorica2 (#4009) üzenetére


peterszky
őstag

Nem voltam, csak megnéztem a horgaszto.lap.hu-n a Komárom-Esztergom megyei tavak honlapjait :) De meséltek már róla nekem is, állítólag jó hely.

What else you gonna do on a Saturday?

(#4011) Kukorica2 válasza peterszky (#4010) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

igazából ojan helyet kersek ahova lemegyek barátokkla(akiknek nincs engedélye)és szinte biztos h fogunk pár pontyot :U Szóval ahol hetente telepítenek és álltalába kikell fizetni a halat.

(#4012) peterszky válasza Kukorica2 (#4011) üzenetére


peterszky
őstag

Szerintem ez egy ilyen hely. Egy próbát megér.

What else you gonna do on a Saturday?

(#4013) Timocicu válasza peterszky (#4008) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A tatai Derítő-tó nemcsak gyönyörű hely, de hatalmas halacskákat lehet fogni :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#4014) Kukorica2 válasza Timocicu (#4013) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Ezek szerint te már jártól ott?És milyen eredménnyel?

(#4015) Carpio válasza Carpio (#3996) üzenetére


Carpio
tag

4x voltak használva. Nagyobbat szeretnék venni helyettük.

Teszt

Az enyéim 40es méretűek.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4016) Timocicu válasza Kukorica2 (#4014) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Igen! Már jártam ott! :K Sajnos még csak egyszer, de az ismerősöm akivel voltam sűrűn jár :K Üres kézzel még soha nem tért haza. :( Mikor Én is voltam vele, akkor például két gyönyörű ponty akadt a horgára. :K

Én csak a tájban gyönyörködtem. Felejthetetlen! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#4017) Lejszi válasza Carpio (#4015) üzenetére


Lejszi
senior tag

és mennyi lenne az annyi? :)

(#4018) Lejszi válasza Timocicu (#4016) üzenetére


Lejszi
senior tag

Mennyi ide a napijegy? Jó néz amugy a tó.

(#4019) Lejszi válasza Lejszi (#4018) üzenetére


Lejszi
senior tag

kozben megtalaltam.... :B

(#4020) Lejszi


Lejszi
senior tag

kozben megtalaltam.... :B

nem olcsók a jegyárak. ennyi pénzért fogjon is vmit az ember.

Véleményem szerint manapság nagyon megéri horgasztavat üzemeltetni.

A hétévégén a fickó aki mellettunk fogott egy 7kg-os pontyot arrol panaszkodott, hogy az elmult 3 pacázása alkalmával az összes halat vissza kellett dobnia mivel 5kg fölött voltak. magyarán kifizetett 3*3000Ft napijegyet de egyetlenegy halat sem vihetett haza.

(#4021) Kukorica2 válasza Lejszi (#4020) üzenetére


Kukorica2
csendes tag

Én szinte sose viszek haza halat csak ha valaki megkér rá,(kivétel persze a süllő :U )

(#4022) Lejszi válasza Kukorica2 (#4021) üzenetére


Lejszi
senior tag

Bérletes vagy vhol esetleg vagy ilyen gazdag vagy? :D
Azert ha minden hetvegen elmegy az ember es nem visz haz ahalat akkor az havonta -12000Ft. (és ebben nincs benne az uti kts a kaja és a csalik sem) Aki megteheti.... én sajnos nem :O
Mondjuk én sem azert jarok hogy meglegyen a napi betevő falatom, de azert ha fogok vmit és nem kicsi akkor elviszem. (hamar kifizettem a napijegyet) :))

Húú, ide de jó lenne elmenni: Benta patak

(#4023) Carpio válasza Lejszi (#4017) üzenetére


Carpio
tag

18e Ft, a kettő együtt.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4024) Dr.Én


Dr.Én
veterán

De várom már az Augusztus 10-ét ;] Megjön a fizim és mehetek pecázni fizetős tóra :) Addig meg kell találnom egy jó tavat ahol lesz is valami :)

WOT: kissio

(#4025) KrAt


KrAt
veterán

Jövőhét Soltvadkert, megyünk faterral pecázni ezerrel, főleg, ha ilyen idő marad :)

(#4026) Convex


Convex
aktív tag

Ma jöttem meg egy 4 napos túráról, hát eléggé rosszul jött ki ez a hét. Kaptunk hideget, esőt, szelet, vihart és villámokat. Egy félszigeten voltunk a tavon, ahonnan iszonyat szép kilátás volt az egész tóra. Csónakkal lehetett a helyet megközelíteni, így második nap elindultunk egy csónakos tó felmérésre. Láttunk nagyon jó akadókat, meg víz alatti erdőt. Mértünk mélységet, ami megdöbbentő volt, mert 15 méter volt a legnagyobb mélység a tavon. Ahonnan dobáltam már pár méterre 7 méteres mélység volt. Sajnos nekem nem adott halat a tó, de haveromnak 4db pontyot sikerült fognia 6-7,5kg. A legnagyobb egy szép spanyol pikkelyes potyka volt.

(#4027) ficere


ficere
aktív tag

sziasztok.
Nyíregyházi vagyok erre nagyon sok tó található,csak az a gond,hogy eltünt a régi napijegyrendszer.Befizettél x ft-ot,és elvihettél 2db nemeshalat.Most pedig mindent kifizettetnek.

Machete nem ír sms-t

(#4028) Dr.Én válasza ficere (#4027) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Én Győr-Mosoni vagyok és nálunk van mind a két féle jegyrendszer is amit mondasz :)

WOT: kissio

(#4029) ficere válasza Dr.Én (#4028) üzenetére


ficere
aktív tag

szerencsés vagy,nálunk nagyon kevés ilyen hely maradt.

Machete nem ír sms-t

(#4030) Dr.Én válasza ficere (#4029) üzenetére


Dr.Én
veterán

Igaz én már ebben az évben csak egy fizetős tóra járok és az nekem nagyon bejött :K Elég szép és sok pontyot fogtam egy horgászat alatt :K

WOT: kissio

(#4031) krammerka válasza Dr.Én (#4030) üzenetére


krammerka
őstag

Vasárnap(akkor nincs meló) megyek,lógatok egyet,remélem lesz valami élet a tóba :)
Az áztatott kukoricám úgy bedurrant,hogy a nyári konyhában a fiam kinyitotta a vödröt amiben tárolom,egy napig szellőztettünk olyan büdös :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4032) ficere válasza Dr.Én (#4030) üzenetére


ficere
aktív tag

én nem viszem el a halat,egy évben ha 2-3 pontyot eszünk,de mégis az szerintem jobb rendszer volt.voltam egy tavon,fogtam vagy 4 harcsát,odajött a tulaj.és azt mondta,hogy már megfogtam legyek szives álljak fel,mert már várnak a helyemre.

Machete nem ír sms-t

(#4033) Dr.Én válasza krammerka (#4031) üzenetére


Dr.Én
veterán

Jól teszed.Én legutolján hétfőn voltam haveromékkal sé né fogtam abban a hideg szeles időben 2db ~1,5kg pontyot.Már kétszer fordult velem elö hogy bedobtam a fenekezőt és egy pillanatra elfordultam(pipikéltem)és hallotam hogy koppan a kapásjelző.A féket kiengedtem teljsen és nem lett meg :((( Mondom majd máskor haver :D
Remélem fogsz valami szép halat majd :K
Arra a szép büdös kukoricára jönni kell valami szép pontynak :K
Hogy kell csinálni az ilyen kukoricát amugy, mert én a boltban szoktam venni az ilyen kukoricát :B

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4034) ficere válasza krammerka (#4031) üzenetére


ficere
aktív tag

a büdös kukorica jó lesz amurra.

Machete nem ír sms-t

(#4035) ficere válasza Dr.Én (#4033) üzenetére


ficere
aktív tag

remélem alakul az idő,jövő hétre be kellene iktatni egy horgászatot.

Machete nem ír sms-t

(#4036) Dr.Én válasza ficere (#4032) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az nem semmi :Y magyarul elküldött :(( , ez nem szép töle szerintem :( Én aohva járok ott olyan rendesek hogy ha reggel kimegyek pecázni veszek napijegyet, délig horgászo, haza megyek ebédelni és du simán visszamegyek a tóra(ugyan azon napijeggyel) és kényelmesen tudok ugyanugy pecázni sötétedésig :K
Én a helyedben pofán vágtam volna, vagy bedobtam volna vizbe szépen :D

Na igen én csak 10-e után megyek fizis tóra, adig futojeggyel horgászok :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4037) ficere válasza Dr.Én (#4036) üzenetére


ficere
aktív tag

szabolcsban ilyen nincs,ha már felálltál nem ülhetsz vissza aznapi napijeggyel,csak ha ismerős vagy.

Machete nem ír sms-t

(#4038) Dr.Én válasza ficere (#4037) üzenetére


Dr.Én
veterán

az nem jó :( Ez a tó idén nyilt lehet azért csinálják :D
Én nem vagok az ismerösük de elgé sokat jártam már oda lehet azért :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4039) krammerka válasza Dr.Én (#4033) üzenetére


krammerka
őstag

Nagyon egyszerű:
Terményesnél veszel 1-2kg kukoricát meg 1kg búzát,majd egy vödörbe felöntöd vízzel,fedőt rá,és mehet ki a napra.
Két hét,és olyan büdös hogy csak na :C :K

(#4040) peterszky válasza ficere (#4037) üzenetére


peterszky
őstag

Esetleg kérdezd meg, hogy visszaengednek-e úgy, hogy bemutatod a blokkot, amit adtak napijegy vásárlásnál. Ha meg nem adtak blokkot, akkor tehetsz szép kis feljelentést az adóhatóságnál :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#4041) Dr.Én válasza krammerka (#4039) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor ezt kiprobálom, majd :) Haveroméknak elég nagy gazdaságuk van, amjd tölűk veszek egy pár kilogramm kukorcát és megcsinálom :K
Ezer hála és köszönet :R

WOT: kissio

(#4042) SEMTEX


SEMTEX
senior tag

Sziasztok!

Ajánlanék nektek néhány olyan tavat, ahol óriási halmennyiség van, és mivel kis kiterjedésűek, könnyedén megfoghatóak:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Lehet olvasgatni :D

...

(#4043) SEMTEX válasza peterszky (#4040) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Estelge ha öntsz rá egy doboz kefirt, és jól elkevered, felgyorsíthatod az erjedési folyamatot :R

...

(#4044) Dr.Én válasza SEMTEX (#4042) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az igen, szép tavak :K :C :C
Egyszer elnézek valamelyik hozzám esőre :K
:R :R

WOT: kissio

(#4045) hcs57 válasza krammerka (#4039) üzenetére


hcs57
őstag

Ha viszont jót akarsz, akkor veszel a patikában tejsavat, és azt teszel bele... úgy az igazi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4046) SEMTEX válasza hcs57 (#4045) üzenetére


SEMTEX
senior tag

Így igaz :R

...

(#4047) SEMTEX


SEMTEX
senior tag

Esetleg ha valakinek van információja Budapest közeli tavakról, ahol kevesen horgásznak, (és található benne bagyobb méretű ponty), privátban elküldhetné... :D

...

(#4048) Lejszi válasza Dr.Én (#4024) üzenetére


Lejszi
senior tag

hat tegnap ujra kint voltunk ujra a mezotarkanyi tonal de semmit nem fogtunk :(

adunk még egy eselyt majd neki (egy ejszakait) de ha akkor is ilyen gyér lesz a kapás és a kifogott halak mennyisege akkor hagyjuk az egeszet a francba....

kidobott ezresek.... mert még élményt sem nyujt a keves kapas miatt :O

[ Szerkesztve ]

(#4049) Dr.Én válasza Lejszi (#4048) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az szép, akkor lehet nincs is benne hal, vagy nagyon bevannak etetve :(((
Hát igen, akkor érdemes kimenni ha van is valami, ez tény és való
Én most akarok kimenni spiccel egy kicsit kishalazni a kis tavunkra a falunk mellett :) Igaz viszek egy Orsós botot is, mert ha fogok egy Kis halat akkor hal szelete rakok fel hátha jön rá valami.Az eggyik horgászforumon mondták hogy ilyenre is kap a ponty, meg ismerösöm is mondta hogy fogott már kishallal ponytot.

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#4050) ficere válasza SEMTEX (#4042) üzenetére


ficere
aktív tag

köszi a tóajánlást,vannak benne jó vizek.

Machete nem ír sms-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.