Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Zoli bácsi válasza KunEmber (#67000) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem igen. Jómagam is szkeptikus voltam, de idén már minden dobásnál aromázom a csalikat, dippelem, aromával fújom, vagy ezzel géllel kenem. Szubjektív, de úgy érzem, előbb van kapás, előbb megtalálja a hal a csalit.
Persze hideg víznél, míg nem evett a hal, nem ért semmit...Meg szerintem ha olyan front van, hogy esznek, keresik a kaját a halak, akkor felesleges is. Ilyen átmeneti időszakokban gondolom hatékonynak, mikor eszik ugyan a hal, de óvatos, finnyás. :)

(#67002) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Vett mostanában valaki napijegyet vagy területit online? Nálam van a bibi, vagy már nem küld a horgászjegy.hu letölthető napijegyet, csak a számlát? Én csak egy online számlát kaptam napijegyről és a gyerek éves megyei gyerekjegyéről is.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#67003) sasa311 válasza szetcsuszott (#67002) üzenetére


sasa311
veterán

Dettó. Nem is értem...b :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67004) ivana válasza szetcsuszott (#67002) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem a "Jegyek és fogási naplók" menüpont alatt megjelenik (az amúgy rendesen személyesen váltott) területi jegyem, ha a jobb oldalán lévő 3 pontra kattintasz megjelenik a jegynyomtatás pont ami egy link a pdf-re. (Most azt, hagyjuk mennyire elcseszett az egész a tavalyihoz képest. Faterral be kellett mennünk szegedre, mert nem sikerült fizetni otp szépkártyával online...)

(#67005) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#66994) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez a pirosas eteto anyag melyik ami a kosárban van? Melyik dovit? Nekem is dovit 2mm es mikropellet zacskó volt de 2 perc aztatas után miután leöntöttem a vizet róla úgy nézett ki mintha kekszet aztattam volna fel darabokban..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67006) Spoon16 válasza szetcsuszott (#67002) üzenetére


Spoon16
tag

emailben nem küld jegyet,de a honalpról le tudod tölteni/ki tudod nyomtatni.

(#67007) sasa311


sasa311
veterán

Ma szóltak, hogy a horgaszabc-ben is lehet már szép kártyával fizetni. Egyenlőre OTP, de a másik kettő is jön.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67008) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#67005) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez eper-hal éppen.
Öntök ki egy negyed doboznyit belőle, és meglocsolom azonos illatú, vagy hasonló locsolóval, kb fél deci elég. Érzésre engedek rá vizet, ráteszem a doboztetőt, és összerázom. Pár percenként, mikor eszembe jut, megrázom a dobozt. Egy negyed óra múlva vár nem rázhatók a szemek, ragadnak össze. Ilyenkor már nagyjából használható. Ha nagyon vizes, dobok hozzá még pelletet, ha száraz, akkor nagyon kevés vizet.
A negyed doboznyi száraz pellet felpuhulva fél-háromnegyed doboz lesz, pár órás pecára nekem elég.
Van 2mm-es Carp Zoom halibut pelletem, abból is szoktam szárazon tenni bele egy marokkal. Látszik is a képen, hogy vannak benne sötétebb szemek. Hogy ennek van-e értelme, ne kérdezzétek, van egy megbontott zacskóval, használom el, minden kajába dobok egy marékkal...El nem rontja, az tuti! :K

(#67009) szetcsuszott válasza ivana (#67004) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Tényleg. Ez már mekkora kibaszott kretén megoldás, hogy a k.va kovidos-kotványinfós demagóg propagandaszarról bezzeg jön üzenet, de arról egy kiqrt szó nincs sehol, hogy ha már nem küldik meg mailben a jegyet mint eddig, hol keressem meg... :W

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#67010) smkb válasza Zoli bácsi (#66999) üzenetére


smkb
őstag

Érdekes dolog ez a tagtörés. A megszámlálhatatlan feederem közül egyetlen volt ami tört, de az kétszer is, ugyanott, a harmadik tag vege, mindkétszer az első dobás utáni kapás/akasztáskor. 20 dkg keszegbe... Egy Shimano Catana CX 366 osról van szó, nem egy noname gyártó típusáról. Nagyon olcsón meg tudtam csípni, sosem volt használva előtte, fél éves volt, Shimano garancialevéllel, eredeti számlával. Gondoltam hasonló lesz mint a méltán legendássá vált BeastMaster AX 366 mediumom, csak egy kicsit keményebb, Catanásabb. Második törés utáni tag cserekor felhívtak a Shimano szervízből, hogy hogyan is kellene dobnom, meg kivennem a spiccet.... Elmagyaráztam az embernek, hogy azért ezen már túlvagyok, és hogy soha másik botammal ilyen nem történt, ezzel meg egymás után kétszer, úgyhogy itt nekem szériahiba érzésem van. (vagy a spicc feszit valahogy rosszul, nem kör) A második szervíz után nem használtam többet, szépen áll a szekrényben a többi még vizet sem látott bot között :) Pedig finom bot, 205g mérve a 3oz spiccel, kicsit nehezebb csak mit a BM AX. Úgyhogy megesik ez nagy márkáknál is.

(#67011) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#67008) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mert minden neves horgasz azt mondja fel kell teljesen önteni vízzel hogy ellepje aztán 2 perc múlva leonteni allitolag egy nem írott szabály hogy ahány mm annyi percig azzon. Legutóbb már én is ránézésre kevertem be de semmi se jött ra aztán csináltam egy panirozast azzal sem. Akkor nem én voltam a béna köszi.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67012) vendingo válasza BogyóBP (#67011) üzenetére


vendingo
veterán

Amíg még használtam pelletet ez volt a recept: 2 bögre pellethez 1 bögre víz. 20 kilós zsákból mértem ki, bögre volt a mértékegység. Próbáld ki, hátha neked is beválik. A felöntöm meg x percet várok, majd leöntőm megoldás soha nem működött nekem, mindig tocsogott.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67013) BlackmMmDog válasza vendingo (#67012) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Nekem is az vált be hogy, egy egység pellethez fél egység folyadék.

(#67014) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#67011) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az elején úgy csináltam én is....De úgy gondoltam, aromásabb lesz, ha nem öntöm le róla a vizet. Ezek a gyárilag dobozoltaknak az a bekeverési utasítása, hogy a hozzá csomagolt (kb 1dl) aromát ráönteni, aztán még egy dl vizet, és úgy összerázni. :)
2 óra után kész. A Dovitnak elég 15-20 perc is.

(#67015) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Na közben sikerült csinálnom egy félig béna demonstrációt arról hogy milyen hangot ad a zsinorvezető görgő bevontatáskor tök friss olajozás után is. Telefonnal a kézbe nagyon nehéz volt tekerni és fogni a botot is..

Itt a video

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67016) Zoli bácsi válasza BogyóBP (#67015) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ne idegeld magad vele. Írtad, hogy beszéltél szakemberrel. Nagy baja szerintem nem lehet, az is lehet, hogy fordítva van benne valami kis alkatrész, vagy hiányzik egy műanyag alátét.
Na, beírtam a keresőbe hogy Ultegra zsinórvezető hiba, első találat..... [link] Hátha segít.. :)

(#67017) hermanyi válasza BogyóBP (#67015) üzenetére


hermanyi
őstag

tekerd meg úgy is ,hogy nem húzza a zsinórt , de a dob legyen rajta . Akkor nincs hangja vagy akkor is van ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#67018) BogyóBP válasza hermanyi (#67017) üzenetére


BogyóBP
addikt

Akkor nem adja ezt a hangot csak a rotor zaját hallani. Egyértelműen kiszurtem már hogy a hanyag zsinorvezeto megoldás miatt ilyen a hangja. Lehet azzal is elrontottam hogy az alkatrészeket alkoholba mostam ki és úgy olajoztam be..legutoljára úgy csináltam hogy alkohol majd vízbe is meg mostam utána jo alaposan mert szerintem az izotropil rakott ra valami réteget aztán fulpiszkalora nyomtam varrogep olajat és azzal átkentem az összes alkatrészt nagyon vekonyan kulon kulon aztán osszeraktam és határozottan sokkal jobb volt a helyzet már majdnem hogy tökéletes de meg így is van hangja ha forog.

Zolibacsi amit linkeltel az egy miunyag kupak szeru cucc és igazából nekem meg sose akadt bele a zsinor de határozottan jó ötletnek tartom fémből való kivagatat.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67019) Horvi válasza vendingo (#67012) üzenetére


Horvi
őstag

Ez az arány az aqua pelletre is használható?

Hello darkness, my old friend...

(#67020) DanielLong válasza BogyóBP (#67018) üzenetére


DanielLong
senior tag

Javítsatok ki, de a zsinórvezetőt nem zsírozni kéne? Esetleg próbáld meg valamilyen sűrűbb olajjal vagy puhább zsírral.

(#67021) galervin93 válasza Horvi (#67019) üzenetére


galervin93
őstag

Igen. Én még egy árnyalatnyival ennél is kevesebb vízzel dolgozok, kb. mínusz 5-10%, hogy inkább száraz legyen mint nedves. Így max spricnivel fújok rá ha kér, plusz elbír némi folyékony aromát, vagy ha panírozni akarom, akkor is jól jön, hogy bírja a kis plusz nedvességet.

---

Kosárra/ba rakható aromákról: korábban én sem használtam, de a method verseny miatt vettem én is 3 kis fújós flakont, eper, ananász és krill. Azt kell mondjam hogy tényleg működik! Legalábbis a versenyen észrevehetően meggyorsította a kapást, és kifejezetten egy íz tetszett nekik, az eper. Ananászos fújóval tuningolt kosárra is volt kapás, míg a krillesre gyakorlatilag nulla! Miközben büdös kajával (Aqua) pecáztam... Szóval ez egy érdekes dolog, fene tudja, nekem bejött, legalábbis ott a versenyen ment. Hétköznap nem nagyon használom, igaz nem is sokat methodozok.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#67022) Zoli bácsi válasza DanielLong (#67020) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Oda jobb az olaj, híg műszerolaj, könnyebben szalad. Zsír megfogja, "lusta" lesz.
BogyóBP : Csapágy van a görgő alatt, vagy valamilyen persely? Zárt vagy nyitott csapágy?

(#67023) DanielLong válasza Zoli bácsi (#67022) üzenetére


DanielLong
senior tag

Hiszek neked, csak én másrészt arra gondoltam, hogy a zsinórvezető lesz a legkönnyebben vizes, illetve, amit szétszedtem menőbb Balzer orsó, ott annyira elnagyolt illesztések voltak, hogy jobbnak láttam zsírozni. Persze próbáltam direkt minél kevésbé viszkózus kenőanyagot találni.

(#67024) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Jövőhéten megyünk rokonokkal Szarvasra a Nagyfoki holtágra nyaralni.
Felavatnám az új Coonor nfr 9000 Alis orsóim meg az új 3,6m-s bojlis botjaim. Milyen damilt javasolnátok élénk színben (citromsárga, narancs). Vennék vagy 1000 m-t. Van valami jól bevált?
Nagyfoki holtágról van valakinek tapasztalata, milyen csalikat vigyek?
Köszönöm

(#67025) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#67022) üzenetére


BogyóBP
addikt

Úgy néz ki a dolog hogy a görgő egy szimpla egyszerű müanyag perselyre van ráhúzva ami egy fém kis szaron forog a tengelyen. Itt van egy videó ahol a csávó azt a fémet kicserélte golyós csapágyakra, mutogatja is az alkatrészt sajnos szét nem szedte hogy lássam mit rakott bele: [link] Sajnos a pontos méreteket nem tudom azt se hogy mit mért le hogy mérte le stb..Azért is érdekes mert annak a kis fémnek van egy kis nyaka/gallérja ami túl lóg a perselyen, pontosan nem tudom mi szerepe lehet de lehet hogy távtartó szerepet tölt be. Igazából ezen a fémen forog a görgőbe szoritott rózsaszin persely. Most azért szét nem szedem hogy megnézzem mennyire fontos az a gallér rá illetve hogy annak hosszát is lemérte e a csapágyhoz. Ez az a kis cucc amit cserélnek: [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67026) sasa311 válasza Horvi (#67019) üzenetére


sasa311
veterán

Aquahoz sokkal kevesebb víz kell (legalábbis a classichoz). Én egy műanyag edényben (~ 0,5 liter) szoktam a feederezéshez keverni és kb. 1 - 1,5 deci vizet vesz fel. De azt is érdemes kis adagokban hozzáadni, különben xarrá ázik az alja és nem lesz jó.
Úgy szoktam, hogy épp annyi vizet adok hozzá, hogy nedves legyen a szemek felülete (kézzel beröcskölöm), utána összerázom, hagyom pár percet, ha beszívta és még kemény a felület adok még. Amikor már kezd a külső felület felpuhulni és az állaga olyan lesz, mint egy soft pelletnek (ruganyos, de még nem lehet szétmorzsolni) akkor jó.

Soha nem áztatok, jól látszik, hogy full barna lesz a víz amit leöntök róla, pont a jóságot viszi ki :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67027) Horvi válasza sasa311 (#67026) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a tanácsot. Még nem horgásztam pellettel majd elvileg a hétvégén kipróbálom. Aqua pelletet rendeltem végül szóval akkor majd figyelek a nedvesítésre. Aztán csak jó lesz majd :DD

Hello darkness, my old friend...

(#67028) @mriya@ válasza dudi6 (#67024) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem bevált a CarpZoom BullDog zsinór. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#67029) BogyóBP válasza @mriya@ (#67028) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én abból 25 ost tekertem fel 90m és a feletti dobasnal akkora nyulasa volt hogy rendesen éreztem és vártam mikor pattan el :DD most hogy az nyúlt e vagy a dobó eloke nemtudom de mindenesetre nagyon fura volt, nekem a zöld fluo van.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67030) hermanyi válasza @mriya@ (#67028) üzenetére


hermanyi
őstag

Az nekem is bevált. Majdnem az összes orsomon az az alátét zsinór.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#67031) @mriya@ válasza hermanyi (#67030) üzenetére


@mriya@
őstag

Jó, de neked a főzsinórod annyiba került, mint nekem a komplett horgászcuccom. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#67032) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#67031) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Na, lett itt is egy "oltópont". :D
BullDognak én is kétszer örültem......Mikor vettem, hogy milyen olcsó, és szép színe, van, meg amikor második peca után leszedtem, kidobtam..... :D
Merev, leugrott a dobról, 30-as méretben nem egyenesítette ki a kapásjelző, hurkás maradt.
:)

(#67033) sasa311 válasza Zoli bácsi (#67032) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem a 30-as működik. A 20-as viszont gyalázatos volt, azt kidobtam.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67034) KunEmber válasza Zoli bácsi (#67032) üzenetére


KunEmber
senior tag

Az a helyzet, hogy egyébként a Döme zsinórok nagy része olcsó és működik. Lehet, hogy nem is fogok többet kísérletezni.

Aromás választ köszi.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#67035) galervin93 válasza hermanyi (#67030) üzenetére


galervin93
őstag

Ahhoz túl drága. :DDD

Egy ideig én is próbálgattam a mindenféle zsinórokat, aztán tavaly meguntam, hogy állandóan számolgatni kellett, kínomban vettem egy ilyet 22-esben, feltöltöttem már isten tudja hány dobot, 6-7-et talán, és most fogyott el. Már egy szezon alatt is bőven megéri, de ha kettőt is kihúz, akkor meg végképp nincs is miről beszélni. (Feederbotokról van szó + egy pontyosra hangolt matchbot.) Kényelmes, tök mindegy hogy 120-at vagy 180-at kér a dob, annyit teszek amennyi nekem jó, nem kell matekozni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#67036) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#67032) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Valóban bitang merev, de folyó vízben is strapabíró, jó csomókkal erős, rövid távokra, bothegyre horgászva nem drámaiak a hátrányai, viszont olcsó. Nekem 25, 30 és 40-es átmérőkkel van fent, elégedett vagyok vele. (A legnagyobb halam egy kb. 15-ös harcsa volt a negyvenessel, akadós környezetben, folyón, egy pillanatra sem éreztem bizonytalanságot a zsinór miatt.)

(#67037) Sungoo válasza hermanyi (#67030) üzenetére


Sungoo
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#67038) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#67032) üzenetére


@mriya@
őstag

35-öst használok fődamilnak, 28-ast előkének. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#67039) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már BullDog, nem tudom láttátok-e, van mostantól feederes verziója is: [link]
Daidalosz: Persze, megvan az előnye is. :K
Most ebből vásároltam, olcsó kategóriában: [link] Meglepően jónak tűnik.
Szákó mester boltjába van már zsinórtekercselő gép is, Delphin zsinórokat tekercselnek. Azt mondták mikor kérdeztem milyenek a Delphin zsinórok: "Az a piros egész jó". :D
Majd kipróbálom azt a pirosat. :DD



(#67040) galervin93 válasza Zoli bácsi (#67039) üzenetére


galervin93
őstag

Vagy 15 éve vettem az első "drága" zsinóromat, Spro (Carp?) volt a neve ugyanezzel a címkével. Tartós volt, érdekes mély bordó színben. Lehúzott jó pár szezont egy 360-as teleszkópos "mindenes" boton. :) Hogy ma milyen lehet, nem tudom.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#67041) vendingo válasza galervin93 (#67040) üzenetére


vendingo
veterán

Van itthon egy orsóm 30 éves zsinórral. Kíváncsi lennék mit bír. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67042) DanielLong válasza vendingo (#67041) üzenetére


DanielLong
senior tag

Idén kezdtem újra feederezni, először mentem a régi botokkal, amikre talán 4 éve került új zsinór. Azt hiszem 0,20-as volt, könnyű kis 30 vagy 35grammos kosárral felszerelve. Nem vagyok egy vehemens dobó, nem is erőltettem, de kb. az 5. dobásnál elszállt az egész szerelék, mert elszakadt a zsinór. Halat az a damil látott max 7 darabot egész életében, azok is aprók voltak.

A másik meg az új felszereléssel történt: a használtan vett orsón fent hagytam a 0,20-as zsinórt, teljesen jónak tűnt. Fárasztáskor egy kisebb ponty elszakította a zsinórt pont a dobóelőke felett, pedig 0,08-as fonott horogelőkét tettem fel. Amit megtanultam akkor nagyon, hogy vigyázni kell, ha a hal a part közelébe ér, főleg, amikor a dobóelőke már majdnem fent van az orsón és így már alig marad rugalmas monofil a hal és a bot között.

(#67043) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#67039) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ha emlékszel még a hajdani zsinórokra, azok közül tulajdonságait tekintve leginkább talán a Platil Strong-hoz hasonlítanám a Bulldogot. A maga idejében azt is a szívósságot és erőt igénylő esetekben használtuk, 0.08- tól 0.12-ig még spiccre, rakósra előkének is. (Aztán jött a Tectan, és mindent vitt - joggal.) :)

(#67044) Zoli bácsi válasza Daidalosz (#67043) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én amit használtam, ha jól emlékezem, Optima nevű zsinór volt. Optima Omega, ha jól emlékezem. Ez minőségi zsinór volt.
Volt a lengyel Leska, merev, erős..Na erre emlékeztet a BullDog. :D
Meg valami Csehszlovák zsinór, talán Silon..?
Én ezekre emlékezem..Meg volt Aranyteknőc, de azt nem használtam, nem nagyon lehetett kapni.... :D Ha jól emlékezem, ez Francia zsinór volt.
Mire kezdtek jobban beszivárogni a hanyatló nyugat (szocializmus koráról beszélünk) termékei, akkor akasztottam szögre a horgászfelszerelést..... :D

(#67045) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#67044) üzenetére


Daidalosz
kezdő

:K Igen, ezek mind voltak. Érdekes, én úgy emlékszem, hogy a Leskának (ronda, homoksárga zsinór volt) a merevsége ellenére nagyon hitvány volt a szakítója is, és rövid használat után olyan lett, mintha "kiszáradt" (nem találok jobb szót) volna, és rettenetesen szálkásodott. A Teknőc, főleg az arany (volt zöld is) volt a nyolcvanas évek elejének favoritja, én gyerekként csak csodálattal bámultam, akinek ilyen volt. A felnőttek felénk akkoriban gyakran két botra osztották el a száz méteres tekercset. (Igaz, negyvenesnél vékonyabbat csak a gyerekek használtak:) )
Öregek vagyunk, Zoli. :)

[ Szerkesztve ]

(#67046) BogyóBP válasza Zoli bácsi (#67039) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az a gép igazából mire jó? Tudsz venni egyedi méretű zsinorokat is? Merthogy sajnos sok zsinorbol nincs nagyobb kapacitású mint kellene úgyhogy jó lenne egy ilyen opció.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67047) sasa311 válasza BogyóBP (#67046) üzenetére


sasa311
veterán

Egy részről tökéletesen tekeri fel a zsinórt, másrészről pedig szokott hozzá lenni nagy kiszerelésben zsinór a boltban és nem kell azzal vacakolni, hogy pont nem elég, pont 53 méterrel több egy tekercs... Felraknak neked 193 métert és kifizeted.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#67048) BogyóBP válasza sasa311 (#67047) üzenetére


BogyóBP
addikt

De zsír tok jó lehet. Majd rakerdezek ahova szoktam járni hogy ott van e de gyanítom hogy nincs.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67049) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nyugodtan bombázzatok le ha nagyon láma a kérdés de igazából mitől lesz egy orsó távdobó azon kivül hogy a dobja hosszabb és az átmérője nagyobb? Mekkora méterbeli különbséget lehet nyerni egy ilyen orsóval vagy egy szimpla sekély dobos mondjuk így long cast dobnak mondott feeder orsóval? :R Mert ugye feedernél előszeretettel írják hogy long cast dob van rajta de na. Mondjuk arra is kiváncsi lennék hogy pl a By Döme TEAM FEEDER Long Cast 4500 orsója azon kivül hogy nyujtott dobbal van és pokolian nehéz még a 4500 as is (533g) nem tudom mivel lenne az ember előrébb.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67050) hermanyi válasza BogyóBP (#67049) üzenetére


hermanyi
őstag

Vagy tudsz dobni vagy nem . Én köztudottan szarul dobok . Hiába van kifejezetten distance botom ecetera ecetera , mégsem tudok 100m re pecázni, de 70m ig viszonylag pontos vagyok vele :D
Egy orsón kb 15-20m múlik, kb ugyan annyi mint a zsinór választáson . Ha 100+ métert kell pecázni akkor sokszór érdemesebb kocsiba ülni és átköltözni a túlpartra mert onnan elég lesz a 40-50m is

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.