Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) sNORh válasza krammerka (#7000) üzenetére


sNORh
addikt

Hali
próbáld meg Oldódó Pellet-el.. Döme Gábor Féle Haldorádóssal.. hideg vízre nagyon jó

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7002) krammerka válasza sNORh (#7001) üzenetére


krammerka
őstag

pont ma rendeltem pelletet,meg kukoricát:a Vörös Démon fajtát :K ,meg asszem a kib@szott büdöset :DDD
Hétvégén letesztelem,nemrég kaptam a hybrid pelletből néhány szemet egy havertől,fogtam is vele :K

(#7003) sNORh válasza krammerka (#7002) üzenetére


sNORh
addikt

nekem is vörös démon van ;] ja a hybrid is fasza elvileg

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7004) Alg


Alg
veterán

Hybrid pelletet én is kiakarom majd próbálni nyáron...

Ami nagyon bejött, az a nagy dévér etetőanyag... tényleg szereti a dévér, törpés vízen is lehet vele keszeget fogni...

Viszont ez után az időjárás után Júliusig felejtős a Tisza :((( :O :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7005) WesTM


WesTM
senior tag

Sziasztok!!! :R

Igen későn fedeztem fel ezt a topicot, de most már állandó látogató leszek! :K

Megrögzött feederbotos horgász vagyok, helyi horgászegyesületnél vezetőségi tag, és az egyesület honlapját is én viszem!

Vasárnap lesz a Silurus kupa meghívásos horgászverseny a tavunkon, indulok én is, ha gondoljátok majd beszámolok róla, videó is fog készülni a versenyről.

Kezdetnek belinkelem a honlapot ha van kedvetek nézegessétek. :)

Vasas Sporthorgász Egyesület - Jászberény

Ja és C&R! :R

[ Szerkesztve ]

(#7006) Alg válasza WesTM (#7005) üzenetére


Alg
veterán

Megrögzött feederbotos horgász vagyok,

Te vagy az én barátom :) :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7007) WesTM válasza Alg (#7006) üzenetére


WesTM
senior tag

Jó reggelt! :R :R

Na akkor lesz témánk! :R

(#7008) krammerka válasza WesTM (#7005) üzenetére


krammerka
őstag

Remek a honlapod :C

(#7009) Alg válasza WesTM (#7007) üzenetére


Alg
veterán

A Honlap jó, viszont én nem tennék ki olyan fényképet, ahol a harcsa az udvaron az asztalra felcsapva várja a kést...

Ugyanez a bajom a különböző horgászújságok rekordlistáival: döglött, véres, felakasztott halak konyhában, pucolóasztalon, egyéb halhoz nem méltó helyen fényképezve... Lehet csak én vagyok ennyire érzékeny, de aki szereti a vizet és a lakóit, annak bántja a szemét egy ilyen kép...

Szerk: ez a kép például egyenesen undorító, az előtte lévővel egyetemben

A két fűben készült még elmegy, bár nem túl jó szögből fényképezték...(mondjuk azoknak is elég döglötthal - feelingje van) mennyivel szebb lenne egy kép a vízparton, harcsa a horgász kezében...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7010) sNORh válasza Alg (#7009) üzenetére


sNORh
addikt

egyetértek.. aki szereti a halat az más, de nem tudom mit csináltak ezzel a nagy döggel, aztmondják rossz az ilyen nagy öreg harcsáknak a húsa.. meg zsíros..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7011) Alg válasza sNORh (#7010) üzenetére


Alg
veterán

Én is viszek haza halat, nem arról van szó... viszont ha "konyhára" horgászol, akkor is lehet ilyen képeket is csinálni... nem nagy cucc, egy kompakt gép mindig elfér (sőt, ezeknek a képeknek nagy része telefonnal lett fotózva)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7012) WesTM válasza krammerka (#7008) üzenetére


WesTM
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Alg: Teljes mértékben igazat adok neked. :R Sajnos a képeket nem én csináltam, de gondolom ismered a mai magyar elkeserítő horgászvalóságot, pláne a képen látható urak korosztályában. (ezzel nem akarok megbántani senkit, kinek nem inge, ne vegye magára :B ) Halak tisztelete egyenlő a nullával, visszaengedésről ne is beszéljünk, de mivel ez a kötelességem, feltettem a képeket. Nálunk egyesek ördögként tekintenek a harcsára, pedig nem kéne, pláne egy ilyen jól halasított, és gyönyörű vizekkel rendelkező egyesületnél, akinek a megyei megítélése is igen előkelő... Szerintem megengedhetjük magunknak ezt a pár darab igen szép, és különleges méretű ragadozót.

Engem személy szerint sokan hülyének néznek, tavalyi évben 49 pontyot, és tizen egynéhány amúrt fogtam a tavainkon, kizárólag match és feederbottal, és akkor még csak 1 bottal, mivel ifi voltam. DE! 1 db halat nem hoztam haza, hozzáteszem rendes egyesületi víz, nem fizetős műanyag tó.

Idén még "csak" 21 pontynál, és 1 db amúrnál, és 2v 3 süllőnél tartok, és egy igazán szép másfeles jásznál, ami a termetesebb halakat illeti, immár 2 bottal, de a hazahozatali arány hasonló.

Néha (évi 2 max. 3 alkalom) horgászom műanyag tavakon a szórakozás miatt, de az ott megfogott esetleg 10kilós halnak sincs akkora értéke a szememben, mintha kimegyek a Zagyvára, és fogok 3-4 darab keszeget.

Pontymatracot egyedül én, és apum használunk a tavakon, pedig nem egy nagy kadás, én 4000 jó magyar forintért vettem az enyémet, és ez egyszeri befektetés. Nem vagyk egyáltalán a pénzes kategória, egyszerűen ez az életem.
Kiröhögnek, hogy minek, pedig szerintem egy másfeles hal is megérdemli a normális bánásmódot.

Idővel remélem azért el fog ez terjedni szélesebb körökben is, nem csak a bojlisok privilégiuma a kíméletes bánásmód, és a visszaengedés.

A horgászoknak el kell dönteni: A halért járnak ki, és ha lehet hazaviszik a kvótát, VAGY a természet és a szórakozás miatt járnak ki, és ügyelnek a tó élővilágára is... Nem azt mondom, hogy senki soha ne vigyen haza halat, mert ez hozzátartozik, DE a mértéket meg kéne találni, és el kéne gondolkodni. :K

[ Szerkesztve ]

(#7013) Alg válasza WesTM (#7012) üzenetére


Alg
veterán

Tiszai horgászként én csak becsülni tudom a harcsát :K

Sajnos nekem nem ilyen jó a fogási arányom, pontyot pl. csak elvétve fogok egyet-kettőt... Jász az szokott lenni, s tavaly ráálltunk a kecsegére, egész szépen fogtunk, meg volt pár márna is...

Nálam a folyóvízi úsztatás/feederezés a horgászat magasiskolája, tóra nagyon ritkán járok... Ha nem jó a vízállás, akkor is kubikgödör/csatorna

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7014) WesTM válasza Alg (#7013) üzenetére


WesTM
senior tag

Én nekem a folyóvízi horgászat a Zagyvát jelenti, nagyon hangulatos, és szeszélyes folyó, ami néha igen komoly meglepetéseket szokott okozni. A zagyva partján nőttem fel, ott tanultam meg horgászni, talán azért kötődök hozzá annyira. :)

Tiszát is szeretem, de annyira soha nem volt a szívem csücske.
Tavaly lementünk 4 napra a Dunára, na azt kifejezetten megkedveltem. Hihetetlen jó volt a márnákat, gyönyörű jászokat fárasztani, elképesztő a halmennyiség, halbőség. :Y (Dunafalvai szakasz) Az biztos hogy sok horgásztavat lepipál. :K

[ Szerkesztve ]

(#7015) Alg válasza WesTM (#7014) üzenetére


Alg
veterán

Ja igen Dunafalva :D Csak nem Haldorádó kupa? :DD
Mondjuk a Dunán meg a gébek mennek az ember agyára, de ha egyszer sikerül elkerülni őket, akkor azért jó lehet...

Igaz, a Tiszán is lehet fogni szépen, ha tudod hogy mikor, mire, hol :K

Ráadásul a Dunán nincs kecsege :P

Én meg a Tisza mellett nőttem fel, kb. olyannekem mint neked a Zagyva...
Szoktam is mondani, ha külföldre költöznék, egy dolog biztosan hiányozna...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7016) WesTM válasza Alg (#7015) üzenetére


WesTM
senior tag

Nem, nem haldorádó kupa, de Döme bácsitól vettük az ihletet, hogy oda kéne menni egy több napos túrára. Gébek voltak, de nem vészes. Igen magas vízállásnál voltunk, 80-as!!! tányérólmok éppen megálltak a fenéken, ezért sajnos picker botomat el kellett tennem, pedig azzal lett volna élmény 1-2 márna fárasztás. :DDD Feederrel sem volt rossz. ;]

Tisza sem rossz, jártunk oda is igen sokáig, nyúltunk is bele párszor, de nem tudom. Az biztos hogy aki folyóvízen eredményes tud lenni, akkor állóvízen sokkal kisebb ráfordítással tud sikereket elérni. :K

(#7017) Alg válasza WesTM (#7016) üzenetére


Alg
veterán

Na hát a vízállással egy ideig nem kell foglalkozni :( nem tudom mikor lesz horgászható megint a Tisza, de július közepére tippelek... megint lesz max. 3-4 hónap a szezon

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7018) WesTM válasza Alg (#7017) üzenetére


WesTM
senior tag

Az biztos!

Drága zagyvám így nézett ki 2 napja: [link]

Annak örülök hogy halmennyiségben idén véleményem szerint nem lesz hiba. :K Január óta nem nagyon volt a medrében a víz. 60 centivel voltunk most a valaha mért legmagasabb víz fölött! :K

[ Szerkesztve ]

(#7019) Alg válasza WesTM (#7018) üzenetére


Alg
veterán

A kamion azért áll rajta, hogy ne vigye el a víz?

Én is azzal biztatom magam, hogy legalább a szaporulatnak jót tesz a folyamatos magas víz...

mondjuk ha ez[link] bejön, lesz itt még jajgatás :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7020) WesTM válasza Alg (#7019) üzenetére


WesTM
senior tag

Igen, le volt terhelve a híd, mert a víz már alulról is nyomta felfelé. :K

Nem semmi előrejelzés, egy darabig nem lesz nektek tiszai peca úgy tűnik... :( :( :(

(#7021) Alg válasza WesTM (#7020) üzenetére


Alg
veterán

Úgyis már régen meg akartam próbálni egy ilyen egerészős, gát tövében horgászós réti pecát, ha jobb idő lesz lehet megejtem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7022) WesTM válasza Alg (#7021) üzenetére


WesTM
senior tag

Végül is nem hülyeség, hordalék függvénye az egész. Meg hogy mekkora fű volt az áradás előtt, mert elég kellemetlen ha állandóan akad a dolog. De nem rossz ötlet! :K :R

Na megyek lefekszek aludni!

Jó éjszakát! :)

(#7023) MeTaL válasza Alg (#7021) üzenetére


MeTaL
tag

Ha van ilyen hely, okvetlenül próbáld meg, akár pergetve is.

(#7024) MeTaL válasza Alg (#7021) üzenetére


MeTaL
tag

Ha van ilyen hely, okvetlenül próbáld meg, akár pergetve is.

(#7025) Kukorica4


Kukorica4
csendes tag

Szerintetek a melegfront milyen mértékben befolyásolja a halak kapókedvét?

(#7026) Eagl3 válasza Kukorica4 (#7025) üzenetére


Eagl3
veterán

Valószínűleg hasonlóképpen mint a hideg...
Van ugyebár a halaknak úszóhólyagjuk, amivel szabályozzák a vízben való helyzetüket (emelkednek, süllyednek) és mikor front van, akkor több napig is eltarthat míg rendesen "beállítják" maguknak (feltöltik levegővel). A ponty például erre különösen érzékeny, főleg a nagyobb példányok. Ilyenkor nem nagyon foglalkoznak az evéssel.
Ettől függetlenül sosem lehet tudni, mindig vannak kivételek. :)

Én 80%, hogy megyek holnap, már nem bírom... :D

(#7027) Kicker válasza Eagl3 (#7026) üzenetére


Kicker
senior tag

tegnap voltam lenn a balatonon, 1 bodorkát fogtam másfél óra alatt és a szél majdnem elfújt botostól mindenestől... fákk.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7028) Eagl3 válasza Kicker (#7027) üzenetére


Eagl3
veterán

Merre felé horgászol a Balcsin?

(#7029) Kicker válasza Eagl3 (#7028) üzenetére


Kicker
senior tag

Révfülöpi vagyok, focipályánál voltam, jó hátszélbe, kis esővel...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7030) WesTM válasza Kukorica4 (#7025) üzenetére


WesTM
senior tag

Szia!

Nálam a melegfront soha nem szokott kiugró eredményt hozni, viszont azt megfigyeltem, hogy hidegfront betörés előtt 1, de inkább 2 nappal nagyon szépen bele lehet nyúlni!

A vasárnapi versenyem pont ilyen időre fog esni, remélem ki tudom majd használni. :K

Hirtelen légnyomás változásokra is érdemes odafigyelni! :K :R

(#7031) lakisoft válasza WesTM (#7030) üzenetére


lakisoft
veterán

Hidegfront betörés után milyen volt eddig az eredmény?

(#7032) WesTM válasza lakisoft (#7031) üzenetére


WesTM
senior tag

Változó szokott lenni. Nagyban párosul a légnyomással, a vízhőmérséklettel stb.

Példaként egy 5 fokos víznél kevésbé markánsan jön ki a hidegfront, mint mikor egy 20-25 fokos víznél történik egy "robbanás szerű" pár fokos visszaesés. Ez általában kifejezetten jó szokott lenni. Nem szabad megfeledkezni a szélről sem. Évekig úgy gondoltam, és ebbe közrejátszott az is hogy gyűlölöm a szelet, de megfigyeltem, és sok vízen például ki sem mennek horgászni ha nincs VIHAROS! szél. Saját egyesületi tavunkon is tapasztaltam, hogy erős szélben lehet kiugróan nagy fogásokat produkálni, csak ki kell tartani a szélben.

...és természetesen ezen sokat tud rontani, javítani egy jól megválasztott etetőanyag, szerelék, csali!

Vezetek itthon egy részletes fogási naplót excelben, 2-3 eset is van rá, hogy kiugróan sok halat fogtam viharos szélben!

Tehát ezekre mind érdemes odafigyelni! :R

[ Szerkesztve ]

(#7033) Kicker válasza lakisoft (#7031) üzenetére


Kicker
senior tag

Apósom minden nap lenn van, 5 keszegnél többet nem fogott ebben a hulladék időben... napi 5-10 órákat lenn van.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7034) userZ


userZ
tag

Egy kis kedvcsináló a hétvégi pecához: 1,4kg-os tükröske
Reggel meló előtt kiszaladtam másfél órára lógatni, egy kapásom volt össz-vissz, de az szép volt. :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#7035) Kukorica4 válasza Eagl3 (#7026) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Én is mindenképpen megyek compózni holnap. Meg talán amúrra is bedobok napközben. Akkor sok reményt nem fűzök ehhez a fronthoz.

(#7036) Alg válasza Kukorica4 (#7035) üzenetére


Alg
veterán

Compózni? Hol? Verba? Háromfa?
Egyik kedvenc halam, kár hogy alig 1-2 helyen lehet fogni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7037) Eagl3 válasza userZ (#7034) üzenetére


Eagl3
veterán

Szép halacska, grat hozzá!
Nekem is ilyen pontyzsákom van :D

(#7038) dragonfx


dragonfx
veterán

mindne igaz én vasárnap megyek csak ne essen. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7039) krammerka


krammerka
őstag

Ma délután én is voltam 3 órát,de semmi.......
reggel próbálom újra.............

(#7040) Alg


Alg
veterán

Én meg nem megyek sehová, mert Kedden vizsgázom :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7041) Kukorica4 válasza Alg (#7036) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Nem ilyen híres tavakra :) Az egyesületünk 2éve kezdte el telepíteni. Már vannak kiló körüliek is egyik ismerősöm egy délelőtt fogott 30db-ot.
Most mesélték ,hogy ez az esőzés mekkora károkat okozott nálunk :( Több stéget ellepett a víz, pár össze is dőlt ahogy a felhajtóerő kiemelte a cölöpöket. A zsilip meg túlfolyt a halfogó háló átszakadt és iszonyat mennyiségű hal folyt le :( Az emberek a mögötte lévő patakban kézzel fogdosták ki a pontyokat amúrokat....

(#7042) gardener válasza Kukorica4 (#7041) üzenetére


gardener
senior tag

Ez kegyetlen.
Sok ingyenélő.
De mikor társadalmi munkázni lehetne,a tóparton látják, hogy jó lenne levágni a füvet,akkor nincsenek ott.... Úgy gondolják ez a "természet ajándéka nekik".
Na jó, legyünk naívak természetesen, kifogdosták kézzel aztán hordták vissza Őket a tóba.
Pontymatraccal..., áhhh :W

(#7043) gardener válasza dragonfx (#7038) üzenetére


gardener
senior tag

Én is, Énis Vasárnap peca Gyömrőn. Csapágyasra pergetem az orsómat.. :))

(#7044) MeTaL válasza gardener (#7043) üzenetére


MeTaL
tag

ahaahahahahaha :C

(#7045) MeTaL


MeTaL
tag

tegnap lementem meló után a tőlünk 10 percre lévő élő kisdunára, az egyik holtágba, fogtam egy kis pontyot meg egy pont 30 centiset, de természetesen visszaengedtem őket. matchbottal egy szem kukorica kb. 12 méterre a stégtől. mindjárt megyek le oda megint. :)

(#7046) userZ válasza Eagl3 (#7037) üzenetére


userZ
tag

Mióta használod a pontyzsákot? Én most vettem, mert az elődje (nem pontyzsák) egyszerűen szétszakadt, elhasználódott az évek alatt. Remélem ez tartósabb lesz.
Itt jelenleg süt a nap, ilyet lassan hetek óta nem láttam, én meg itthon ülök...elkaptam barátnőmtől valami nyavaját...remélem holnap már kitudok menni...megkéne tölteni ezt a hatalmas pontyzsákot! :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#7047) Kicker válasza Kicker (#7033) üzenetére


Kicker
senior tag

Tegnap is lenn volt egész nap szinte, csak keszeget fogott... talán majd ma bejönnek a pontyok is... igaz most is fúj a szél.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7048) Eagl3 válasza userZ (#7046) üzenetére


Eagl3
veterán

Idén vettem én is, de eddig jónak tűnik.

(#7049) Kukorica4 válasza gardener (#7042) üzenetére


Kukorica4
csendes tag

Jó lett volna, de a belsőségek meg a pikkelyek inkább arra utalnak, hogy már ott megpucoltak nem egyet.
Ma kimentem, de volt reggel dolgom ezért csak 8ra értem ki így nem a compókra alapoztam.
Volt kinn egy feederes, kifaggattam azt mondta csak apró kárászok vannak a tóban , de neki mozdítása sem volt még(meg nem is lett később sem) Először fenéken próbálgattam, de semmi. Aztán az felett 15centivel iszonyat mód megindultak. 2órát tudtam kinn maradni, azalatt 2pontyot fogtam 2-2.5kilósakat, egy jóval nagyobbacska akadóba vitte magát. Pár compó, dévér, vörösszárnyú jött, ezüst meg aranykárász.Pár kép:
[link]
[link]
[link]

(#7050) Kukorica4


Kukorica4
csendes tag

Ja meg érdekesség, hogy 14es előkével horgásztam, de ahogy jöttek a pontyok 16ora váltottam meg kicsit nagyobb horogra és el is álltak kapások.Aztán visszaszereltem és jöttek újból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.