Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) R3ĐßuŁŁ válasza Alg (#18600) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Döme miatt kezdtem el feederezni anno. Óriási figura :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18602) choco01 válasza maán (#18599) üzenetére


choco01
addikt

Én is hasonló célokra veszek majd szerintem a jövőhéten a Team Feeder Carp Fighter 390 heavyt 19e ft, a maradekbol tavdobasra nem tudom..nekem ajanlottak a longbowot meg regen neztem is..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18603) -conrad- válasza R3ĐßuŁŁ (#18601) üzenetére


-conrad-
addikt

Igazából "béna" pecás, csak keresett egy olyan szegmenst a piacon (feeder) ami még nem volt kihasználva és ráállt anno arra. A marketing nagyon tolva van nála így sikeres az üzlete.
Ennek ellenére a horgászatban nála sokkal nagyobb tudású emberek vannak.
Walter Tamás nekem azért elfogadhatóbb mert ő egy profi horgász és csinált egy üzletláncot.

(#18604) Steady74 válasza -conrad- (#18603) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szépen felépítette magát az évek folyamán. Eleinte másolta a külföldi nagyokat, aztán elfordult a feederhorgászat felé, de látszik, hogy eredményes, jó pecás, mert elég sok versenyt nyert meg.

Tegyük hozzá, hogy ez rengeteg idő és pénz nélkül nem megy, neki meg mindkettő megvan, mögötte a teljes HD csapata, így tud erre koncentrálni.

Én tisztelem azért, amit elért, nekem személy szerint egyszer óriási segítséget nyújtott, amiért csak hálás lehetek és leszek neki.

(#18605) Alg válasza Steady74 (#18604) üzenetére


Alg
veterán

Olyat kezdett csinálni, amit előtte nem nagyon - rájött hogy itthon borzalmasan pontycentrikus a horgászat, a feeder meg éppen kedzdett erősen betörni - ő csak kombinálta a kettőt, kicsit a bojlis módszerekből merítve.
Aztán mikor mögé állt a SPRO, onnantól "nyert ügye" volt.

Közbn pedig nem felejtette el a Haldót fejlesztgetni, jöttek a videós tesztek napi rendszerességgel, meg olyan kuriózumok mint az élőcsali házhozszállítás, ami szintén rengeteg emberrel megkedveltette őket.

Nekem mondjuk nem tetszik a módszer, én inkább vadvízi, illetve finompecás vagyok (UL matchbottal, pickerrel, de még a heavy feederem is a könnyedebbek közül való)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18606) Synaptic válasza maán (#18597) üzenetére


Synaptic
senior tag

Orsónak én ezt venném ! Itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#18607) zolynet válasza Steady74 (#18604) üzenetére


zolynet
addikt

Nehogy a végén közösen menjetek bufira! :DDD :))
Majd a videón az lesz,h Szili hozdma' a szákot? Merre kujtorogsz te istenátka?! :DD

Life is too short to stay stock!

(#18608) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van itt Daiwa gyújtő? ;) [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18609) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

SziasztoK! Pickerezni szertenék. 20-22es damilból milyet ajánlotok, ami ár-érték arányban jó. 2 orsót kellene megölteni vele, igy nem baj ha 500M-es kiszerelesében is létezik :R Köszi előre is

(#18610) Synaptic


Synaptic
senior tag

Végre megérkezett . :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#18611) Steady74 válasza Bull Boss (#18609) üzenetére


Steady74
Topikgazda

pickerhez 22-es damyl-t vastagnak érzem. Sem a dobástávolság, sem a fogható halak mérete általában nem indokolja a 18-asnál vastagabb főzsinór használatát, de nem extrém a 16-os sem. Keszegre, pontyra 3-5 kg-is akadálymentes pályán simán jó.

(#18612) R3ĐßuŁŁ válasza Steady74 (#18611) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én is világéletemben 18-as főzsinórt használtam. Vastagabb felesleges. Én kivettem már 18-as főzsinórral és 16-os előkével 7 kilós amurt is. Igaz volt vagy 20 perc a fárasztása, de végül is ezért jár ki az ember. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#18613) Bull Boss válasza Steady74 (#18611) üzenetére


Bull Boss
senior tag

tiszán hasznűlom folyóvízen, néha kavicsos parton szerintem ide kell a 20as minimum. Tudsz ajánlani valami jót? :U

(#18614) Alg válasza Bull Boss (#18613) üzenetére


Alg
veterán

Tiszán nekem a Trabucco damilok jöttek be (T-force, XPS főleg).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18615) Steady74 válasza Alg (#18614) üzenetére


Steady74
Topikgazda

+1

(#18616) Alg válasza Synaptic (#18610) üzenetére


Alg
veterán

Gratulálok, nagyon szép csomag... izé... csemegekukorica ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18617) Synaptic válasza Alg (#18616) üzenetére


Synaptic
senior tag

Igen azt elfelejtettem írni hogy 100db lebegő gumikukorica 4$ ért

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#18618) ChrisG válasza choco01 (#18590) üzenetére


ChrisG
tag

Nos, az Okuma Long Bow a legjobb választás. Kis mérettől egészen a 90-esig, azt harcsára mondjuk. :)

Van belőle LB2, azonban az nem volt olyan jó konstrukció, nem is nagyon találni már olyat. Nem volt rossz, csak az eredeti jobb volt.

A Shimano orsók nagyon jók! Főleg, ha van rá pénze az embernek, s meg tudja fizetni a nem épp legolcsóbb darabokat. Egy BBLC nekem is álmom volt sokáig. :)
Vannak olyan egzotikus darabok, melyek után csorog sokunk nyála, mint az egekig magasztalható Stradic, Technium, Stella... Hajh! :) :O

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18619) ChrisG válasza Bull Boss (#18609) üzenetére


ChrisG
tag

Mit szólnál ilyesmihez?

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18620) dragonfx válasza ChrisG (#18619) üzenetére


dragonfx
veterán

én is használtam már ezt nem veszélyes zsinór. tűrhető.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18621) Bull Boss válasza ChrisG (#18619) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jónak tűnik, de 150m ugye kevés egy átlagos 30as orsóra? :U

Más: Miskolc és környékén nem tudtok valaki aki 1 talpas gyűrűt ki tudna cserélni nekem egy picker boton? :U

[ Szerkesztve ]

(#18622) gban válasza Bull Boss (#18621) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én múlt hét végén töltöttem fel egy 30-ast, a 150 méterből maradt is.
A dob meg eléggé tele van, ment volna még rá nagyon kevés, de kevesebb is elég lett volna rá.
Igaz, én 30-ast tettem rá, ha te vékonyabbat raksz rá, akkor több is rámegy.

Postázást nem vállalok.

(#18623) miska17


miska17
tag

Üdv !
Valakinek van tapasztalata az alábbi orsóról?
Okuma Carbonite Baitfeeder ;

(#18624) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok!

Orsót szeretnék venni, és a véleményeteket szeretném kikérni hozzá. Hobbi pecás vagyok, sajnos csak évi 6-7 alkalommal jutok el pecázni, de remélem ez egyre több lesz :) Legtöbbször egy tóhoz járunk ki ahol bojlizni szoktam. Nyeletőfékes orsó kéne de nem szeretnék túl sok szánni rá. Utána olvastam kicsit a topicban, látom hogy 15ért a okuma longbow a bestbuy, de mivel 2 db kéne a 30 egy kicsit sok most a pénztárcának. Ezekről mi a véleményetek?
[link]
[link]
Ezek normális minőségű orsók? Ha már 3-4 évet kibír ezzel az évi 6-7 alkalommal akkor én már örülnék neki. Vagy elég hamar elsz*rodnak és inkább longbow?

(#18625) forras2 válasza Dyde (#18624) üzenetére


forras2
őstag

Nagyon sokan szidják a Nevist. Nekem is Nevis defenderem van, csak 6000-esben.
Valamivel több mint 2 éve megvan, én rendszeresen járok horgászni, de szerintem nagyon jó.
Ha nem lesz valami nagy baj vele, biztos nem fogom lecserélni :K

(#18626) Emu válasza Dyde (#18624) üzenetére


Emu
őstag

Én egy Nevis FeederMaster orsót cseréltem nem rég az általad is említett Okumára. Rengeteg gondom volt a Nevissel, én is évi 5-6 alkalommal jártam ki, és 3 év alatt használhatatlan lett az orsó. Vásárlásnál több példányt is megnéztem, és hidd el egyik 10k környéki Nevis sem ér még az okuma közelébe sem.
Próbáld ki egymás után mindkettőt és érezni fogod miről beszéltem.
Másik kérdésedre válaszolva: biztos kibírja az időt, csak átkozni fogod a napot mikor megvetted, hogy miért nem fizettél akkor kicsivel többet :D

(#18627) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

[link] TUbertini Gorilla Feeder ehhez a zsinórhoz mit szóltok? :U

(#18628) Bull Boss válasza Bull Boss (#18627) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Illetve még azt szeretném kérdezni hogy szokott innen valaki domolykózni? Ha igen mivel fogja a leg eredményesebben? Esetleg Salmo wobblerek közül valakinek van tapasztalata melyik tipus a leg fogósabb? :U

(#18629) miska17 válasza Bull Boss (#18628) üzenetére


miska17
tag

Számomra domolykóra az utóbbi időben a csemegekukorica a tuti, úszóval folyóvízen,kicsit megszórva a helyet ami nem túl gyors,nem viszi el a kukit;
Anno huszon éve az ökle volt még a nyerő;

(#18630) choco01 válasza Dyde (#18624) üzenetére


choco01
addikt

Én ezt használom, 11 ezer, szerintem nagyon jó!

miska17: nekem a fent linkelt van 65-be, de ez is baitfeeder, szerintem tuti jó lehet ez is.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18631) musli26 válasza Bull Boss (#18627) üzenetére


musli26
tag

Teljesen jó damil!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#18632) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Lenne egy problémám. Vásároltam egy orsót használtan és mindent át néztem rajta, egyvalami nem tudtam sajnos, ami csak otthon derült ki. A probléma ugyanis az, hogy a felkapókar mikor egy erőset suhintok a bottal visszacsapódik (és nyilván megállitja a damilt) Egyébként alapjába véve se nem lágy se nem kemény úgy csapódik ahogy kell kivéve ezt amit irtam. Mit lehet vele tenni? :U

(#18633) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Jó estét :-)
390-es match botból mi az ajánlott?

Perfect mission-ről vélemény ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18634) Steady74 válasza CaNNa3IS (#18633) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mire szeretnéd használni? Keszeg, ponty, közel, távol... vegyes?

Ez keszegtől a nagy pontyokig mindenre jó

(#18635) choco01 válasza Bull Boss (#18632) üzenetére


choco01
addikt

Ellenkező irányba állítva is visszamegy?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18636) choco01


choco01
addikt

Valaki használta már ezeket az újra kapható carp expert etetőanyagokat?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18637) Bull Boss válasza choco01 (#18635) üzenetére


Bull Boss
senior tag

úgy érted, hogyha a zsinórvezető görgő nem velem szembe van hanem lefelé? mert ebben az esetben valóban nem csapódik vissza dobásnál, de ez nekem nagyon szokatlan. Gyárilag ilyen vagy rosszul rakták össze? :U

(#18638) ChrisG


ChrisG
tag

Sporik! Többen kérdeztétek, hogy 10.000 Ft/db ár alatt milyen orsót érdemes venni, ami nyeletőfékes, érdemes ezt az oldalt megnézni, 10 kg alatt 16 euro a szállítás, s a DAM finessa 450FS-es orsója 20 euro. Azaz 2 db szállítással 56 euro, azaz 17.500 Ft.
Persze, csak ha valaki olyan DAM fanatikus mint én voltam. :)
A DAM Sumo, ami egy frankó kis feeder orsó, az is 12.000 Ft/db. Nálunk picit több.

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18639) ChrisG válasza CaNNa3IS (#18633) üzenetére


ChrisG
tag

Nekem nagyon bejött a SPRO DG special pellet wagglere, valamint a Daiwa Aqualite match botja is. Érdemes megnézni őket.

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18640) ChrisG


ChrisG
tag

Nem láttatok véletlen egy budapesti boltban sem ilyen Shakespeare superteam orsót!?

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18641) miska17 válasza ChrisG (#18638) üzenetére


miska17
tag

Szerinted ezt, vagy ezt ;?

(#18642) choco01 válasza Bull Boss (#18637) üzenetére


choco01
addikt

Igen úgy, lehet már kilazult, vagy nem húzza rendesen vissza a rugó, nem tudom cserélhető-e..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18643) CaNNa3IS válasza ChrisG (#18639) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Köszönöm megnézem őket .

Steady74 : Köszi neked is.

Vegyesre kéne. Igazából eddig inkább pergettem. Van egy 6m-es spiccbotom amit néha kicsinek érzek.

Van egy SPRO FX-E840LCS orsóm amit nem tudom minek vettem. El akartam adni de nem kellett senkinek. Ez jó lesz nekem matchbotozni ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18644) choco01


choco01
addikt

Valaki használta már a Energotól a Carp Expertes cuccok közül bármelyik Red Fishes ízesítést?Ha igen, milyen?Kissé édeskés halas, vagy azért büdös?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18645) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok kedvenc pergető orsómmal történt egy baleset:

Lehet ebből még valami? pillanatragasztó vagy ilyesmi?

Köszi!

(#18646) Jofi81 válasza Monya78 (#18645) üzenetére


Jofi81
őstag

Én inkább valamilyen kétkomponensű ragasztóval próbálnám meg, de ez csak tipp.

(#18647) choco01 válasza Jofi81 (#18646) üzenetére


choco01
addikt

Valahogy rétegelni a repedésnél üveggyapot, műgyanta valami..persze miután összeragasztottad.. :U :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18648) Alg válasza Monya78 (#18645) üzenetére


Alg
veterán

Ezt hogy sikerült? :F :Y

Egyébként nem hiszem, hogy megbízhatóan javítható... nehogy egy fárasztásnál engedjen el és akadjon fel, esetleg törje el a keverőgyűrűt is...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18649) choco01 válasza CaNNa3IS (#18643) üzenetére


choco01
addikt

Mi a baj a SPRO orsóval?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18650) CaNNa3IS válasza choco01 (#18649) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Semmi csak nem használom. Itt áll a dobozában.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.