Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) BlackmMmDog válasza sasa311 (#86992) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ezek nem C&R pontyhorgászatra lettek kitalálva, hanem megy a hal a fazékba, akkor meg mindegy milyen a szája...

Egyetértek, wc papír szájú pontyhoz nem való... tógazda lennék tiltanám.

Pontyshow-n TopMix félét ki lehetet próbálni

[ Szerkesztve ]

(#87002) sasa311 válasza BlackmMmDog (#87001) üzenetére


sasa311
veterán

És valaki innen kipróbálta, tudna róla mondani valamit?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87003) Steady74 válasza sasa311 (#87002) üzenetére


Steady74
Topikgazda

2020-ban mikor megjött az occó kínai spiccbot, voltam KKhalason, vittem magammal, gondoltam, ha sok apró ponty jön, akkor majd bevetem. A halőr (nem emlékszem a teljes nevére, Gyula a keresztneve, régi pecás) megkért, hogy ne vegyem elő a botot, figyeljek a halakra. És szerintem igaza volt.
Kerestem FB-n, ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#87004) horcsog válasza Steady74 (#86991) üzenetére


horcsog
tag

Nádi pontyozó szerkó vastag monó + nagy úszó túlsúlyozva + nagy horog. A bot hajlása zsinór nyúlása elég ahhoz ne tépje szét a hal száját . Nagy horog nem tépi a hal száját ha nincs fonott. Szerintem azért használ 1m-el hosszabb zsinórt messzebb tudjon dobni más értelmét nem látom de ezt csak egy ilyen körbebetonozott kacsaúsztatón lehet megcsinálni ahol horgászik vele. :)

Nem tudom van e bármi értelme , 5 -ös spiccboton ha ponty jön rá 16-os monoval megérzem a fárasztás 5-10 perce alatt a kezemben . 9m-es bot 50-es monoval jön rá egy vaddisznó hal azt a botot megtartani ilyen erőkarral érdekes lehet.

(#87005) Steady74 válasza sasa311 (#87002) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha minden igaz, ez a topmix-es bot az alin.
szerk: itt meg olcsóbb nem kevéssel.

[ Szerkesztve ]

(#87006) horcsog válasza sasa311 (#86997) üzenetére


horcsog
tag

Gumival kikötni izgalmas lehet. 50-es zsinór 9m-es bot jön rá egy nagy hal mondjuk 30 kilós busa vagy 10+ nyurga ponty a Dunán vagy 20-as amur valahol , ki fogja tépni a kezéből a botot szerintem. Akkor az a kérdés a gumi vagy a zsinór bír többet vagy a spiccbot végéből kitépi a karikát vagy amire kötve van a zsinór a bot végén. Nekihúzza valami akadónak kőnek a botot a vízben miután elengedte és megsérül. Elég őrült egy módszernek tűnik . Dunai kövezésen pl . Eleve a guminak többet kell bírnia mint a zsinórnak különben ha elszakítja viszi a botot.

Ahol ezek a kínaiak használják egy kis tó körbebetonozva és ott fetrengenek a földön fárasztás közben és 2 ember húzza ott még csak csak. :) Konditerem helyett jó kimegy fog 10 halat vele haza se tud menni úgy elfárad. :) Ha ott elviszi a botot majd valahogy kihalásszák előbb utóbb .

[ Szerkesztve ]

(#87007) lbandi777 válasza horcsog (#87006) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szerintem amire még jó lehet ,Olaszország csatorna peca harcsára,10-20 méter szèles csatornákon ,már várom az első videót hogy ki találja fel a spanyol viaszt.

(#87008) sasa311 válasza horcsog (#87006) üzenetére


sasa311
veterán

Nézz körül YouTube -on, használják a vagottszemuek ezt mindenhol, vadvizen is, nem csak pici kocka tavon.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87009) Steady74 válasza sasa311 (#87008) üzenetére


Steady74
Topikgazda

igen, láttam óriási tározókon is használják, jellemzően busákat és amurokat láttam fogni velük. Érdekes a technika, lehet egy 6,3as botot aliról behúzok, csak előtte nézd meg kérlek Te is, hogy ugyan az-e mint a topmix-es :)

(#87010) sasa311 válasza Steady74 (#87009) üzenetére


sasa311
veterán

Alin ezt sosem lehet tudni sajnos. Az a videó pl ami a linkeden van kb még 2000 ilyen olcsó gagyi botnal fenn van... Egymástól is lopnak. Ez kb csak akkor derülne ki ha berendeled.

Az első linken lévő kb annyiba jön ki mint a topmix a drága szállítás miatt. Az olcsóbb meg szerintem kamu (bár sosem lehet tudni)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87011) iceQ! válasza Steady74 (#86995) üzenetére


iceQ!
addikt

Ezt akartam írni, hogy Gabi bátyjátok csak nyerésznekdni akar ezen, semmi több :D Dagobert Gábor csak a lóvét látja benne, nem azt hogy most a hal szája hogy fog szétszakadni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#87012) kertsa válasza iceQ! (#87011) üzenetére


kertsa
senior tag

Minden kínából van. Az átcsomagolást és logóval járó identitást kell megfizetni. Az alin 1-2 dollárért árult műcsalik, nálunk 2-3e ft-ba kerülnek :)

(#87013) iceQ! válasza kertsa (#87012) üzenetére


iceQ!
addikt

Tudom, PP-ban nézegettem a csalikat, 2000 Ft...Haza jöttem, megnézem ugyan az volt csak én 200 Ft-.ért vettem :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#87014) kertsa válasza iceQ! (#87013) üzenetére


kertsa
senior tag

A feleségem rendelt a netről “olasz” ruhákat magának. Mikor kibontotta, az eredeti címke ki volt vágva belőle, és máshova bele volt varrva a saját, egy részeg este kitalálhatott, jó hangzású márkanévvel ellátott címke :N ilyen kategória lehet a By Döme, és társai márka is :DDD

(#87015) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ezeket az Ikon cuccokat az XFISH közvetlen kínából rendelheti..?
Csak feldobta a hirdetést, olyan olcsó ez a szett, hogy talán Alin sem olcsóbb. [link]

(#87016) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#87015) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szerintem igen.

(#87017) mdav88 válasza Steady74 (#87005) üzenetére


mdav88
senior tag

Figyelni kell, mert a Handing jo minoseg es van kibai masolat belole😂

(#87018) andrew911


andrew911
tag

Ma toltunk egy rapid évadzáró pecát, 5 dobás - 5 hal (egy kárász és négy ponty), egy óra alatt végeztünk, de ilyen aránnyal legutóbb törpeharcsát fogtunk, azt is nyáron.

(#87019) jansky1 válasza andrew911 (#87018) üzenetére


jansky1
senior tag

Mindez hol történt?

(#87020) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ez a mese is hogy megváltozott....... ;]

(#87021) andrew911 válasza jansky1 (#87019) üzenetére


andrew911
tag

Jásztelken, az Eldorádó-tó mellett van egy kis birtok egy Zagyva holtágból leválasztott privát tavacskával, de még víztérkódja sincs. Tulajdonképpen csak kutyákat etetni mentünk, amíg a tulaj távol volt, de azért bedobtunk reggel, hogy elszórjuk a pontyshown nyert pelletboxot.

(#87022) Gyok2 válasza Zoli bácsi (#87020) üzenetére


Gyok2
aktív tag

És nem a herceg jön, hanem a halőr :)

Tiszta Windows rendes ház

(#87023) jansky1 válasza andrew911 (#87021) üzenetére


jansky1
senior tag

Gratula!

Nekem miért nincs egy privát tavam? :D Lehetne ott a fórumpeca fixen.

(#87024) Steady74 válasza jansky1 (#87023) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Megakadt a szemem amúgy a Warali tavon, így vagy ott lesz a tavaszi peca vagy az Ordas tavakon. Punktum :)

(#87025) PpenoO válasza Steady74 (#87024) üzenetére


PpenoO
őstag

A lényeg, hogy kapásmentes tó legyen as usual.

(#87026) jansky1 válasza Steady74 (#87024) üzenetére


jansky1
senior tag

Részemről ok, de a warali ottalvósnak tűnik, nem tudom ki, hogy van vele.

(#87027) horcsog válasza lbandi777 (#87007) üzenetére


horcsog
tag

Az egészben nekem annyi érdekes egy spiccbot ilyen fárasztásokat kibír. Mint módszer nem látom sok tetejét hosszú bot orsó nélkül bivaly zsinórral . Ugyanezt meghorgászhatná egy hagyományos felfektetős, feltolós úszós erős cuccal hozzávaló bottal orsóval. Nem látom milyen előnyt jelentene a hosszú spiccbot a nagyhalazásnál. Harcsánál szerintem még nagyobb őrültség lenne .

[link] Jó kis harcsás előadás , említi a Dunán 5 km-t húzta a csónakját nem látta közben. Egy ilyen rámegy a kínai spiccbotra akkor érzékeny búcsút kell vegyen a felszereléstől. :)

(#87028) Steady74 válasza jansky1 (#87026) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Egynaposra is jó szerintem, sokan járnak rakózni.
PpenoO: Azért a Dunakeszi bányatóra megyünk, ha nem akarunk kapást :D

(#87029) horcsog válasza sasa311 (#87008) üzenetére


horcsog
tag

Nekem a spiccbotozás tűspiccesekkel max 16-os zsinórral megy. Még begumizott spiccbotom sincs. Szeretek spiccbotozni de nem nagyhalas módszer a számomra. Annak se látom értelmét begumizzam , mert ha nagyobb halra mennék azon a helyen úszóssal orsós bottal megoldható többféle módon.

Az egyik Döme filmben láttam valami részletet, hogy extrém hosszú spiccbotokkal ügyködtek ott valamit ránézésre inkább tizenméteres botokkal . Nem tudom mi ebben a poén így ilyen végszerelékkel . Viszont maga a bot, hogy ezt kibírja az komoly.

(#87030) Steady74 válasza horcsog (#87029) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Van ez a fajta horgászat ott, és van a Döme által feltalált spiccbotos horgászat.

(#87031) @mriya@ válasza Steady74 (#87030) üzenetére


@mriya@
őstag

Szörnyű. 🤮

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#87032) PpenoO válasza Steady74 (#87028) üzenetére


PpenoO
őstag

Dec 31re van már elképzelése?

(#87033) sasa311


sasa311
veterán

Holnap dob ki árat a mester az új spiccbotra. Kíváncsian várom. :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87034) busman


busman
addikt

Feederkarból mi az ajánlott? Preston,Garbolino Aluflokk?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#87035) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Igazi vadvízi peca :DDD

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#87036) Grillo válasza Steady74 (#87024) üzenetére


Grillo
senior tag

Messzebb nem volt valami? :DDD

(#87037) Steady74 válasza Grillo (#87036) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Keressek? :DDD

myra: más népség, más kultúra, ők meg lehet a mi pecáinknál fogják a fejüket.

busman: pénztárca függő. Ha ládán pecázok, a legolcsóbb preston van, igaz én mindig egy bottal horgászom. A prestonnak is van hasonló megoldása mint az aluflokk, ami véleményem szerint egy extrém módon túlárazott és hypeolt termék.

(#87038) PpenoO válasza Grillo (#87036) üzenetére


PpenoO
őstag

Milotai süllős bányató? 10kgos süllők, 30-40kgos harcsák, igazi finompecás hely és van fa is.;]

[ Szerkesztve ]

(#87039) Grillo válasza PpenoO (#87038) üzenetére


Grillo
senior tag

Igazán vonzó, voltam a környéken már többször, igaz egyszer sem horgászni (kenuzni, érted, itt lakom a Duna partján és odáig mentünk. Mondjuk következő évben meg Bajára... :) )

Minden esetre én lehet olyan messze nem mennék, de majd elválik.

(#87040) busman válasza Steady74 (#87037) üzenetére


busman
addikt

Most olyan 30 körül még lehet venni az Aluflokkot.
Lehet az lesz mégiscsak helyi cég..😁

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#87041) @mriya@ válasza Steady74 (#87037) üzenetére


@mriya@
őstag

A módszer engem nem érdekel, de ez az "egymás seggébe lógás" nagyon zavarna. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#87042) Steady74 válasza @mriya@ (#87041) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ja az igen.

Ha annyiért behúzod, hajrá!

(#87043) sasa311 válasza @mriya@ (#87041) üzenetére


sasa311
veterán

Egy olyan országban, ahol egy 10 milliós város kisávors kategória lehet hozzá vannak ehhez szokva :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87044) andrew911 válasza sasa311 (#87043) üzenetére


andrew911
tag

Egyszer egy kolléga Shanghaiból megkérdezte ittjártakor, hogy minek egy falunak saját nyelv, mikor megtudta, hogy itt tízmmillióan vagyunk. :Y

(#87045) horcsog válasza Steady74 (#87030) üzenetére


horcsog
tag

Döme azt nézi milyen újdonságban lenne biznisz. Azt nehéz elképzelni az első videóban lévő spiccbotos műfajra állványon megtámasztva 20 méteres ,vagy nem tudom mekkora botokkal dolgoznak , lenne igény. Erre a nádi pontyozzunk spiccbottal műfajban viszont lehet, hogy lesz üzlet. Gondolom ezért foglalkozik ezzel a részével.

Az szimpatikus ebben a kínai horgászatban ennyire szeretnek úszózni. Jó is az más a kapást nézni egy úszón mint a fenekezőn. Érzik a pecát a kínaiak úgy látszik csak furcsán oldják meg. Ez a nagyon hosszú állványokra rakott spiccbotozás nagyon macerásnak néz ki így messziről. :) Bolognai botról még nem hallottak, vagy matchbotról? Ezt terjessze el Döme Kínában nagy buli lenne.

Még mindig azt mondom legjobb egy finom tűspicces spiccbot max 7 méterig de 5 méterben nagyon kényelmes nekem. Egy napig lehet kézben tartani de pár óráig észre se veszed, és egy tenyeres halat is fárasztani kell vele egy kicsit. Jön egy ponty akkor nagy gépészkedés megy ha hagy rá időt.

[ Szerkesztve ]

(#87046) horcsog válasza sasa311 (#87033) üzenetére


horcsog
tag

Busázni vegyél inkább olyan wft -t amit az ebrón használtál hozzá egy nagy pennt . Az összes busát kifogod vele a Dunából még mindig egyben lesz a cucc. :) Ráadásul értelmes halra is mehetsz vele azaz harcsára, ha megunod a busákat. :)

Van ez a top mixes videó erről a kínai erős spiccbotról, hogy védőszemüvegben engedik kipróbálni. Az jó ötletnek tűnik mert ha az valamiért mégis törik . Sérült vagy mégse bírja stb, motoros bukósisak vagy valami védőfelszerelés nem árt hozzá .

Egyszer törtem botot eddig , ami gyári hibás volt és nem is fárasztásnál tört hanem fékbeállításnál. Még egy hét múlva is éreztem a karbontörmeléket a kezemben leginkább. Mondjuk elkövettem azt a hülyeséget végigtapogattam mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#87047) Lapeca


Lapeca
újonc

[kép] Gabibácsi most sem hozott nagy újdonságot,pár éve megvan ez a spiccbot,6m es,karcsú,erős,ahhoz képest nem nehéz. 100g "dobósúly". Drága sem volt.

(#87048) sasa311 válasza Lapeca (#87047) üzenetére


sasa311
veterán

Ez milyen típus?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#87049) BlackmMmDog válasza sasa311 (#87033) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Megjelent [link] :DD

(#87050) iceQ! válasza BlackmMmDog (#87049) üzenetére


iceQ!
addikt

150e Ft XD XD XD :DDD :DD :DDD :DDD :D :D :DD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.