Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) lbandi777 válasza FireFox1996 (#58000) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ja most nyomja az erőmű a bentát , csak így nem kap bele a sodrás.De jó peca volt 2db. 3-4 közötti nyurga meg valami nagyobb lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#58002) Sungoo válasza lbandi777 (#58001) üzenetére


Sungoo
addikt

A Benta torkolat jutott eszembe nekem is a képről, csak nem mertem betippelni. :N

(#58003) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

RSD-s friss 56kgs Busa fogása: [link]
(nem én vagyok a képen)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#58004) Sungoo válasza FireFox1996 (#58003) üzenetére


Sungoo
addikt

Mi lóg ennek a fejéből, kötél? :Y

(#58005) A Zéé válasza FireFox1996 (#58003) üzenetére


A Zéé
addikt

pfeejj. Sosem tudom eldönteni, hogy ezek, vagy a törpeharcsák a legrusnyább vizeinkben élő halak.

Just a simple Lineman...

(#58006) Steady74 válasza Sungoo (#58004) üzenetére


Steady74
Topikgazda

igen, valószínűleg kantárra tették. Nem a legjobb, de ha már nincs más, és jól csinálják, akkor élve tartható a hal.

(#58007) galervin93 válasza Sungoo (#58004) üzenetére


galervin93
őstag

Gyanús hogy nem a 3 karikás haltartóban tartották élve.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#58008) Sungoo válasza galervin93 (#58007) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez nekem meg sem fordult a fejemben...

A kérdés arra vonatkozott, hogy ennyire bevágott neki a kötél?

[ Szerkesztve ]

(#58009) egykettő válasza lbandi777 (#58001) üzenetére


egykettő
aktív tag

Jó hely ez a torkolat? Google mapson már szeme ek vele egy ideje.

(#58010) @mriya@ válasza Sungoo (#58004) üzenetére


@mriya@
őstag

Igen az.
Nem fér a haltartóba, szájbilincsre sem lehet tenni.
Ígymarad a kötél.

Láttad volna, mikor Veresen a szomszéd a vonóhorogra akasztva húzta haza. 😬

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#58011) lbandi777 válasza egykettő (#58009) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nem rossz ha legalább Budapesten 2m a vízállás és az erőmű nyomja a vizet.Van keszeg ,kárász, ponty ,amúr, mostanában kevesebb busa és több harcsa- süllő illetve sok a balin.

(#58012) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

2 hét múlva megyünk Bükkszékre nyaralni. Tud valaki a közelben tavat ahová érdemes lenne menni 2 napra pecázni? Fenekezés, pergetés lenne a cél.
A Búzásvölgyi tó jó lehet? Egyszer voltam már ott, nagyon szép a táj, viszont nem fogtunk semmit. Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a tóval? Hol érdemes próbálkozni, mivel, stb?
Köszönöm :R

(#58013) aladarazurbe


aladarazurbe
csendes tag

Eljött az idő, hogy törőszitával gazdagítsam a horgász csetreszeim.

Jelenti ez azt, hogy szeretett sárga diszperzites vedremnek búcsút kell intsek?

Tudtok diszperzites kompatibilis 4milis törőszitáról?

(#58014) -secret- válasza aladarazurbe (#58013) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Emlékeim szerint 30 cm körül van a diszperzites vödör úgyhogy akkora szitát keress szerintem.

(#58015) @mriya@ válasza aladarazurbe (#58013) üzenetére


@mriya@
őstag

Na, ez a szita fog az én életemből végképp kimaradni. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#58016) Steady74 válasza aladarazurbe (#58013) üzenetére


Steady74
Topikgazda

A diszpis vödör az nem ovális? Olyan szita nincs szerintem, illetve van de valami 10k körül volt az ára (szúnyogmászató Sensas szita).

@mriya@: ha nem horgászol etetőanyaggal, akkor felesleges, amúgy hasznos kiegészítő, a szállítása macerás.

(#58017) Sungoo válasza aladarazurbe (#58013) üzenetére


Sungoo
addikt

Mezőgazdasági boltokban lehet kapni nagyobb műanyag vödröket, 700 ft körül. Kicsit alacsonyabb, mint a diszpis vödör, de a szita passzol rá.

(#58018) @mriya@ válasza Steady74 (#58016) üzenetére


@mriya@
őstag

Használok etetőanyagot kosárba is, csúzliba is.
De szitára az elmúlt 45 évben nem volt szükségem. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#58019) egykettő válasza @mriya@ (#58018) üzenetére


egykettő
aktív tag

Hát ez nem előremutató gondolkodás :)) én is hülyeségnek tartottam mindaddig amíg haver nem mutatatta meg mi az a methodozás.

(#58020) hermanyi válasza @mriya@ (#58018) üzenetére


hermanyi
őstag

Pedig nem rossz dolog ám . Ég és föld tőle a kaja állaga . Én ha komolyabban veszem a pecát még a gépi keverőszár után is átrostálom . A keverőszáras keverés sem rossz már de a rostának nincs párja .
Tudom sokan vannak úgy ,hogy mi a faxnak mikor úgy is gombócot csinálok a kosárba vagy csúzliba belőle . De aki nem próbálta az nem fogja tudni ,hogy sokkal másabb így a kaja bontása mindene ,mint rosta nélkül .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58021) @mriya@ válasza egykettő (#58019) üzenetére


@mriya@
őstag

A methodozás sem érint.
Gubancgátlós etetőkosár csúszóra szerelve, egy horog előkén, oszt jónapot. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#58022) @mriya@ válasza hermanyi (#58020) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem a horgászat a pihenésről, a kikapcsolódásról szól.
A halfogás harmadlagos.
Próbálom a cuccot minél kevesebbre venni, de még így is sok.
A szék, a láda, az ernyő már nem érdekel.
Elég, hogy matracot is kell már vinnem, sok helyen a pontybölcső is előírás. 🤔

Nemrégiben alig tudtam a kosárba gyömködni az anyagot, mert nem engedett ki eléggé, mivel mostanában lefagyasztom a maradékot. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#58023) KunEmber válasza @mriya@ (#58022) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ja, én sem vettem ki időben múltkor. Volt a közelében egy nagy fagyott gombóc. Széttörtem, utána fél órával száraz volt az etetőanyag. Víz, akkor meg nedves, ezért raktam bele száraz etetősnyagot is. Sose tudom pont jóra belőni :D

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#58024) walkyra válasza Sungoo (#58017) üzenetére


walkyra
újonc

A képen látható vödör is 17 literes?

Off: Nem tudok belépni a régi felhasználómra,jelszó frissítést sem enged!Ritkán írtam"csendes tag"besorolásban voltam.Keresőben megtaláltam magam :D ,élek még,nem töröltek!Azt nem vágom,hogy az 'Ezen a címen,nem lehet jelszót frissíteni' üzenetet kapom :F Nah mindegy is,5 éves acc ment a toszba :U

(#58025) vendingo


vendingo
veterán

Én szitát nem haszználok, de a bekevert etetőanyagot (200-400g) mindig átmorzsolom a tenyereim között úgy, mintha sodornám. Nagyon jó lesz így az állaga. Nem szita minőség, de ingyen van, és sokat számít.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58026) hermanyi válasza vendingo (#58025) üzenetére


hermanyi
őstag

Rostálásban Steady a mester , sztem kb 80nm területű földet rostált át a sensas rostán füvezés előtt :D (beteg ) :DDD

walkyra : nem 15l

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58027) gban válasza hermanyi (#58026) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha füvezés után teszi, azt még megérteném :DDD

Postázást nem vállalok.

(#58028) hermanyi válasza gban (#58027) üzenetére


hermanyi
őstag

Ő szent életű . :R :R :R :R

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58029) Sungoo válasza walkyra (#58024) üzenetére


Sungoo
addikt

Kisebb, de ha nem versenyhez, illetve a Dunára keversz kaját, elég. :) Én is csak itthon keverek benne, a vízhez nem cipelem ki.

Ugyan az az e-mail cím, amin regisztráltál?

[ Szerkesztve ]

(#58030) Steady74 válasza hermanyi (#58026) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Kabbe :DDD

(#58031) hermanyi válasza Steady74 (#58030) üzenetére


hermanyi
őstag

Rajta leszek :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58032) Steady74 válasza hermanyi (#58031) üzenetére


Steady74
Topikgazda

na jó de annak oka volt. a derekam kikészült, de a kert az rendbe lett téve. coptam vele eleget, mondjuk most is a kutya miatt, de megérte :)

(#58033) hermanyi válasza Steady74 (#58032) üzenetére


hermanyi
őstag

3 m3 főld lérostálásától nekem is kikészült volna mindenem :D
Igen meg , szép volt a füved :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58034) walkyra válasza hermanyi (#58026) üzenetére


walkyra
újonc

Köszi,holnap első utam egy gazdabolt,ránézek!

Törőszita témában, a kék Tubertini 'szúnyogháló' sziták,6 illetve 3 mm van tapasztalatom!Nem olcsó,cserébe sz@r,kb 10 használat után eltolódott szemátmérő,szálszakadás a rosta felső ívén belül ,kesztyű nélkül használtam.Anyagában egy elspórolt 100 forintos gyerekjáték a homokozóban!

6mm Mivardi szitán lement vagy ötszáz kiló kaja(néha kaviccsal)egy szálszakadása van a külső peremén,funkcióját nem befolyásolja!Nem mellesleg a színe sem tűnt el,pedig kapja a körömkefés mosást minden peca után.

(#58035) hermanyi válasza walkyra (#58034) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem 2db rostám van . Egy 3mm es topmix (csontit mászatok rajta ) rostának egy kalap xar . A második ,nem írom le a márkáját mert nem akarok reklámot a MAP terméknek . Ez egy 2mm es és imádom , szép fekete ,sose mosom le nem pazaroljuk a kaját :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58036) Roland861010


Roland861010
addikt

Na hát túl vagyok az első dunai pergetésemen !
Nagy meglepetés volt amikor ki értem a Dunára mivel árad!
Sajnos még kapás sem volt...

Egy szereléket (gumi hal) sikerült szakítani egy akadoban!

(#58037) gban válasza hermanyi (#58035) üzenetére


gban
Közösségépítő

csontit mászatok rajta

Azt minek? Nehogy elhízzanak?

Postázást nem vállalok.

(#58038) hermanyi válasza gban (#58037) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha bábot csinálok . Báb fent marad csonti lemászik . Báb megy a vízbe és akkor nem fog lebegni .

Roland861010 szombaton tetőzik 286 al elvileg . Hydroinfo jó barát Nagy Dunára

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#58039) galervin93 válasza hermanyi (#58035) üzenetére


galervin93
őstag

"sose mosom le"
Pont akartam írni hogy sosem mosom. Majd a következő kaja leviszi. :DDD

gban
:DD
Mászatva lehet pl. a legkönnyebben megtisztítani őket, ha sok rajta a szemét (fűrészpor, döglött egyedek stb.).
Én régen, amikor nem volt rostám, megmostam majd törölközővel megtöröltem őket (persze nem egyenként :DDD ), hát nem volt vicces. :D Rostával egy fokkal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#58040) walkyra válasza hermanyi (#58035) üzenetére


walkyra
újonc

Családi ház pince helyiség,egeret nagyon könnyen lehet szerezni..Megszabadulni tőle nagyon nehéz és több 10k forint károkat okozhat,igazából emiatt mosom :)

(#58041) gban válasza galervin93 (#58039) üzenetére


gban
Közösségépítő

amikor nem volt rostám, megmostam majd törölközővel megtöröltem őket

Mondom én hogy wellnesseztetitek őket :))

hermanyi: a bábokat beáztatod vízbe, és bemegy a páncél alá a víz? Ettől nem fog lebegni?
Én is sokszor feltűzök egy bábot a ficánkoló mellé, de szerintem nálam pont az a varázsa a bábnak hogy lebeg.
Mindezt úszón, sok növény között.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#58042) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Voltam reggel Ho-ho, telepített tavon. Asszony ment 6-ra dógozni, felkeltem vele, kinéztem a tóra. Feedert ha lehet, az íves, leszúrós bottartóba szoktam tenni. De egyre nagyobb kín a leszúrás a kavicsos földbe, ezért vittem Rod-podot. A fenekező bot fűzött kukoricájához semmi nem nyúlt, ellentétben a methoddal, ahol már nem bírtam akkora csalit tenni amit nem vettek föl a kárászok. Sima "V" alakú tartó van elöl a rod-podon, a félkilós kárászok úgy rázták ki a botot, azt hittem mindig hogy valami halat akasztottam..... :D Szerencse hátul ilyen gumis tartó van, amibe beszorul a nyél, de az első villáról vagy tízszer lekapták a kárászok a botot. Valami feederes villát kell előre szereznem, vagy nagyobbat...
Telepített tavon 4,5 órát ültem, két bottal, és nem fogtam pontyot! Na nem baj, a sport megvolt ugráltam a leeső bot után...... ;]

(#58043) FireFox1996 válasza Steady74 (#58032) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Google photos nosztalgiázik :)
Szerintem itt nagyon bebasztunk a whiskytől :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#58044) Sungoo válasza Zoli bácsi (#58042) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez nekem bevált, tökéletes. Érdekes ez a kárász téma. Ahová mostanában járok, meg van tömve fél körüli kárásszal, de egyszerűen nem eszik. Nagyon ritkán tudok akasztani egyet-egyet, pedig szoktam őket kergetni tudatosan, gilisztával, csontival.

[ Szerkesztve ]

(#58045) BlackmMmDog válasza Sungoo (#58044) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

egyszer kell megvenni és n+1 évig jó :) ("csakakék" színben van ;] )

(#58046) KunEmber


KunEmber
senior tag

Csonti, pinki és a hűtő? Hogy?

Másodjára másznak ki a hűtőben (gyári zöld dobozban és plusz egy jégkrémes dobozban tartom éppen őket), a ház úrnője annyit mondott, többet nem fordulhat elő.

Magam is így gondolom, miután ismét át kellett mosnom fertőtlenítővel a hűtőt, üvegeket, műanyagokat, stb)

Szóval mi ennek a trükkje, hogy élők is maradjanak a kukacok és én is élő maradjak? ;]

Köszi a válaszokat :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#58047) Sungoo válasza KunEmber (#58046) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem egy menetes tetejű ételhordós kerek doboz van beállítva erre a célra, aminek apró lyukakat fúrtam a tetejébe. Modjuk a "családi" hűtőbe így sem rakom be, van külön beállítva erre egy hűtő, amibe minden ilyesmi (sör) elfér.

BlackmMmDog: nekem is kék van, bár annyira nem örülök neki, csak ez vót a bótba. :)

[ Szerkesztve ]

(#58048) FireFox1996 válasza KunEmber (#58046) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Vegyél egy ilyet pepco-ban kb pár száz ft, 1 csonti doboz tuti belefér, néha 2 is, a tetejét varrótűvel szúrkáld ki!
Nálunk is volt már 1x, hogy kimásztak a saját dobozából, de ebből sosem. Ennek csavarozható teteje van.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#58049) KunEmber válasza Sungoo (#58047) üzenetére


KunEmber
senior tag

+firefox

Aham, akkor itt a menetes szakkifejezés a lényeg, köszönöm szépen!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#58050) A Zéé válasza KunEmber (#58046) üzenetére


A Zéé
addikt

saját dobozában, fedő rendesen rányomva és duplán zacskózva. 2-3 hetet kibírnak így is.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.