Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) sityupityu válasza csƵ (#33000) üzenetére


sityupityu
veterán

Nyilván és is csak viccnek szántam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33002) zsola32 válasza Steady74 (#32997) üzenetére


zsola32
őstag

sajnos ez a legmenőbb bolt pécsen - én pécsi vagyok - sőt már van náluk 10 százalékos törzsvásárlóim is...ezért is írtam kb. egy hónapja, hogy néztem a Walterban, mint vidéki gyerek a fővárosban :)

[ Szerkesztve ]

(#33003) sityupityu válasza zsola32 (#33002) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha arra jársz, akkor esetleg megnézhetnéd, hogy vannak-e az említett botok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33004) zsola32 válasza sityupityu (#33003) üzenetére


zsola32
őstag

péntek délutánig biztos megyek valamikor...

(#33005) sityupityu válasza zsola32 (#33004) üzenetére


sityupityu
veterán

Rendben, köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33006) tween válasza Steady74 (#32997) üzenetére


tween
őstag

Főni! Még mindig nem kaptam (kértem) képeket a tereskei pecádról :((( :D

Pityu! Simán lehet náluk az említett botokból, raktáron, s mivel b@szták eddig megvenni őket, így eksön van reájuk :DDD És igen, a mai világban kivétel nélkül suttyó, tudatlan, képzetlen, tróger, sokszor bunkó eladóbrigád van a boltokban...

[ Szerkesztve ]

(#33007) sityupityu válasza tween (#33006) üzenetére


sityupityu
veterán

Kettőt vennék. Az egyik ajándék lenne, egyet meg magamnak vennék csónakba. Ez a Wisper egyébként egy rohadt jól sikerült széria, a matchbotját is ajánlottam annak itt. Más márkánál ilyen szintű bot a duplájába kerül. A Nevis-t nagyon helyén kell kezelni, mert az orsóik tényleg hulladékok - bár erre linkeltem egy régi ellenpéldát amikor még a pályafutása elején volt a Nevis (Nevis metalim) - viszont a botjai között találni kimondott jó darabokat, ilyen a Wisper is.
Mindegy, ha nem jön össze ez a bot arra az esetre már néztem más alternatívát is, csak az kicsit többe fog fájni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33008) hermanyi válasza CoRt3z (#32922) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem tud szerezni a boltosom . :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#33009) odrif


odrif
MODERÁTOR

Én egyszerűen függöny szerű nagyméretű szúnyoghálót nem találok.
Csak olyat ami üvegszálas.

20 éve a Prohardveren

(#33010) Steady74 válasza odrif (#33009) üzenetére


Steady74
Topikgazda

decathlonban is van valami sátor szúnyogháló

(#33011) Steady74


Steady74
Topikgazda

Walterék 1 milliárd fölötti árbevételt csináltak tavaly, 75 milliós osztalék lett kifizetve 1 személynek, HD-éknál a két tulaj 71 milliós osztalékot vett fel együtt... nagyon nem rossz biznisz a horgászcikk kereskedelem. Amúgy vicc, hogy nem a saját teljesítményéhez, hanem a piachoz árazzák be a termékeiket a boltok, elég megnézni mondjuk a Preston termékeket, 20-50 Ft-os eltéréssel ugyanazok az árak, pedig egy walterlandnál mondjuk 50 fő dolgozik, egy kisboltban, (ukpeca) 3... totál irreális.

(#33012) csƵ válasza Steady74 (#33011) üzenetére


csƵ
őstag

Rohadt nagy biznisz lett... Én nem gondoltam volna, hogy ennyi pénz van benne.

(#33013) Steady74 válasza csƵ (#33012) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mi meg fizetünk mint a katonatiszt. Nem sajnálom mondjuk a WT-től azt amit megkeresett, de ismerve a beker árakat, tényleg nem szemérmesek az áraik kialakításánál.

(#33014) joe979 válasza Steady74 (#33013) üzenetére


joe979
aktív tag

Az elmúlt 15 évben is ekkora biznisz volt, nem új dolog ez.

Szissz

(#33015) Janusz001


Janusz001
őstag

És még a vadászatra mondják, hogy sokba van....

(#33016) vendingo válasza Janusz001 (#33015) üzenetére


vendingo
veterán

Lehet olcsón is pecázni, csak nem kell minden szar trendi dolgot megvenni. Sokszor amikor 10-20 csalival mennek ki a tóra... Nekem van 5 fajta, de csak 2-t szoktam váltogatni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33017) tepenzed válasza vendingo (#33016) üzenetére


tepenzed
őstag

én is azon goldkodtam már, hogy el kéne adni a francba a legtöbb csalimat, hiszen szinte teli vannak, csak gumikukoricával és a ringers csoki-narancsommal vagyok igazán eredményes, hétvégén is tesztelgettem és ezekre jelentősen több kapás volt, és ez már hónapok óta így megy más tavakon is. A kukorica egyszerűen mindig hozza a formáját, legyen az epres(piros), fokhagymás, talán majd még most egy kis chili aromába áztatott.

A többi kb ugyanannyi halat hoz, teljesen felesleges őket próbálgatni. Sárga/piros/narancs szín megy, a többi lutri

[ Szerkesztve ]

(#33018) vendingo válasza tepenzed (#33017) üzenetére


vendingo
veterán

Én csak szúnyogozok, illetve epres popup pellettel nyomulok. Nyáron a nagy melegben, meg kolbászos pellet a nyerő.
Csatornán, vadvízen, meg csak a csonti és a csemegekukorica megy.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33019) sityupityu válasza joe979 (#33014) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van.

(#33016) vendingo Na igen. Nekem pl 3 csali létezik: csonti, szúnyog és csemegekukorica. :DDD Na jó van még egy, a giliszták (trágya, harmat).
Amikor lemegyünk rakózni valami kockatóra, akkor nem egyszer szoktam alázni egy-két cimborámat akik mindenféle pelletekkel meg a jó ég tudja, hogy még mikkel etetnek és csaliznak, míg én csak csemegével etetek és csalizok is. Van kivétel amikor valóban tudnak szelektálni valamennyire, de súlyban nem nyomnak le.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33020) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is összegyűlt egy kosárnyi pelletem, csalim. A tavaly bevált ananászos ízek nem működnek, valamiért az eper, eper-málna, eper-hal ízesítés a felkapott. Fokhagymás pelletre mozdítás sincs.
Ma reggel kimentem, mintha eltűntek volna a pontyok, methodra csak keszeg, kárász jött. Mondtam is az asszonynak, azt hiszem átállok a kora reggeli, vagy esti pecára, napközben a pontyok vízközt lehetnek.

(#33021) FireFox1996 válasza vendingo (#33016) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem egyetlen 1 csalim van: giliszta :) vagy kertből ásom ki vagy botlban veszem (legtöbb esetben boltból van). 1 pecára veszek 50 db-ot (kb. 600-700 ft), ebből általában 20-30-at elhasználok, a maradék belemegy egy nagy vödörbe, és hónapokig ott maradnak.
Etetőanyag: a leggagyibb, ami kb. 400 ft/kg, 1 pecára fél kg-t használok, ha nem fogyott el, beleteszem a mélyhütőbe, és legközelebb tudom használni.
Így 1 pecára (4-5 órás) kb. 800 ft a csali + etetőanyag (a többi már drágáb: kaja, sör, cigi stb.)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#33022) vendingo válasza sityupityu (#33019) üzenetére


vendingo
veterán

Márcuiusban vettem a berkley szúnyogot, de majdnem elfogyott az összes. A dobozban már csak olyanok vannak, amik már voltak használva. Bőven megérte az árát, több száz halat fogtam vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33023) sityupityu válasza vendingo (#33022) üzenetére


sityupityu
veterán

Szúnyogban az élőt értettem, de valóban nagyon jó a mű is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33024) zsola32 válasza Steady74 (#33011) üzenetére


zsola32
őstag

amit lehet, az ali-ról rendelek, Walterről: van amit sajnos csak nála lehet megvenni - ezek a saját termékei, manta, illetve serie walter - de utána nekem már nem alternatíva. az egyhetes szállítások, relatíve drága postaköltségek csak rontanak a helyzeten.

(#33025) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Éppen előbb mondtam, mennyi csalim van......:)
Elmentem csontiért, voltak új cuccok. Annyira olvasom hogy mennyire menő ez a csoki-narancs íz, találtam Novák féle csoki narancs pelletet, 10mm-esbő volt wafters [link] és lebegő 4 színű bojli [link] Nem egészen tudom mi a különbség, a boltos szerint a wafters ballanszírozott, nem emelik el a horgot.....ebből vettem. :)

(#33026) galervin93 válasza Zoli bácsi (#33025) üzenetére


galervin93
őstag

Utóbbi lebeg. Sajnos picit puha, így kis szakállas csalitüskén nem tart túl jól. Picit kiszárítva talán jobb (nem próbáltam még).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#33027) tepenzed válasza galervin93 (#33026) üzenetére


tepenzed
őstag

A ringersből is viszonylag sok elfogy, ha csalitüskét használok, elpuhul hamar, úgyhogy lejön a tüskéről, érdemes lenne hajszálelőkét használni.

A waftert ajánlanám, nagy kincs a lebegő csalik mellett, főleg mikor az istenért nem kellenek a halnak.
A waftert viszont ne temesd a method kosárba, szét is mennek hamar, meg biztosabb ha kint hagyod.

(#33028) zsola32


zsola32
őstag

Serie Walter Nova Light használók figyelem..

Az írás a facebookról van:
Nova Light tulajdonos figyelem!
Kezdjetek el gondolkodni a tartalék spiccen! wink hangulatjel;)
Gondolom sokan tudjátok már, hogy piacra került a Supernova és a spiccek nem kompatibilisek a Nova-val. Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, de az a nagy harci helyzet smile hangulatjel:) hogy a Nova gyári spiccei kifogytak mind a 3 áruházból és már többet nem is lesz. frown hangulatjel:( Ennek az oka az, hogy bezárták Kínában azt a gyárat, ahol idáig a Nova bottesteket gyártották. (idáig azt hittem a Daiwa Japánban gyártja. Ha ezt nem a Walterban mondják, nem is hiszem el, hogy kínai smile hangulatjel:) )
Na de akkor jöjjön a lényeg, hogy mivel lehet helyettesíteni:
1. Nova Bomb feeder. Ezzel is az a baj, hogy ugyanott készült mint a Nova. Az Újbudából, az utolsó db. 0,75-ös spiccet hoztam el. Elvileg a többi boltban van még pár db., kb. 3000 Ft körüli áron.
2. És akkor jöjjön a megoldás a problémára smile hangulatjel:)
TUBERTINI TRINITY LIGHT FEEDER a bűvös szó smile hangulatjel:) Kb. 4000 Ft. és ez átmérőben tökéletesen passzol a Nova Light-hoz. Ici pici különbség azért van, mégpedig az, hogy a Trinity egy kicsit (kb. 6-8 cm) rövidebb és a gyűrűk is egy picit nagyobbak. Sajnos a Trinity-ből 1 és 1,5 oz-sek vannak. Így a Nova Light 2 oz-s spicce nem pótolható, csak a 2 kisebb. ...de legalább van megoldás smile hangulatjel:)
Remélem hasznos volt az infó!
Görbüljön! smile hangulatjel

áldom az eszemet hogy végül a Supernovát vettem meg, talán biztosított lesz a spicc kérdése :)
(pénteken én is vettem egy 1oz-os spiccet a Supernovához, mert eltörtem a botzsákban valahogy...)

[ Szerkesztve ]

(#33029) joe979


joe979
aktív tag

Kaptam ma pár darab bio ólmot, lesz mit eldobálni .

Szissz

(#33030) galervin93 válasza tepenzed (#33027) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, hajszálelőke volna a megoldás, csak a csalitüskézés közben mindig lusta voltam ezért előkét cserélni.

zsola32
Nem használom az említett botot, de nekem is volt már "spicchiányom". Lehet hogy én vagyok túl könnyelmű, de bementem az első boltba, vettem spicceket, majd a megfelelő átmérőre csiszoltam. Azóta is használom őket (pontosabban egyet, mert annyira bejött, hogy a többi nem is kell).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#33031) tepenzed válasza zsola32 (#33028) üzenetére


tepenzed
őstag

Szerencsere meg mind a harom sertetlen, meg sohasem tort spiccem. Ti hogy csinaljatok? ;] ;]

(#33032) Zoli bácsi válasza tepenzed (#33031) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Botzsák belsejébe horog beakadt, szedem ki a botot....reccs.
Szerelés közben (végszerelék) eldőlt a bot, valamire rálépek...reccs.
Dobásnál rátekeredhetett a zsinór a spiccgyűrűre, vagy valami miatt elakadt.... reccs.

Komolyan mondom, még ugyanazt a bottípust is gyártják eltérő méretű spiccel. Múltkor szólt a boltos, hogy érkezett Eurostar MC Distance spicckészlet. Szerencse bevittem az utólsó tagot, de nem jó, vastagabb a spicc. Ugyanígy jártam Energoteam Power feeder 150 botommal is, a Pecaplázatól rendelt spiccek nem jók. Szóval ha valaki spiccet vesz, vigye el a boltba a bot utólsó tagját, mert meglepetés érheti. :)

(#33033) zsola32 válasza Zoli bácsi (#33032) üzenetére


zsola32
őstag

én is így jártam, beakadt a horog...:(

(#33034) vendingo válasza zsola32 (#33033) üzenetére


vendingo
veterán

Én mindig szérszedem a feeder botot. Pergetőt meg mindig egybe szállítom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33035) FireFox1996 válasza Zoli bácsi (#33032) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Botzsák belsejébe horog beakadt, szedem ki a botot....reccs.
én mindig késsel vágtam szét/nagyobbra ott a botzsákot, így simán kiszabadult onnan :)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#33036) zsola32 válasza vendingo (#33034) üzenetére


zsola32
őstag

mióta van botzsákom, nem szedem szét őket. így pár perc alatt össze tudok mindent állítani a horgászhelyemen. ahogy írtátok, már otthon bekeverem a "csöpitápot" aztán start.

remélem holnap nem lesz eső, ki szeretnék menni a párommal egy esti pecára.

(#33037) miska17


miska17
tag

Nevis Whisper Feeder 420 H , erre rámozdulok;[link]
mégse, elfogyott....

[ Szerkesztve ]

(#33038) sityupityu válasza zsola32 (#33028) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ennek az oka az, hogy bezárták Kínában azt a gyárat, ahol idáig a Nova bottesteket gyártották. (idáig azt hittem a Daiwa Japánban gyártja. Ha ezt nem a Walterban mondják, nem is hiszem el,"

Nem tudom, hogy ebben mi a hihetetlen amikor méregdrága spiccbotokat és rakósbotokat is gyártatnak Kínában. Még a microsoft is Kínában gyártatja a motyói jó részét.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33039) gban válasza sityupityu (#33038) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, mint tudjuk, ma már ami nem kínai az a hamisítvány.

Postázást nem vállalok.

(#33040) sityupityu válasza gban (#33039) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak néha meglepődök, hogy vannak emberek akik olyan dolgokra tudnak rácsodálkozni, mintha nem is a jelenben élnének. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33041) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Múltkori fékszerelésnél hirtelen felindulásból kb. 5 orsó zsinórvezető görgőjét szétszedtem, megkentem. 2 orsó oldalát, rotorját is lebontottam, belül is zsíroztam. Minden működik, ma a söpréskor találtam egy kis műanyag alátétet, biztos valamelyik orsóból maradt, mivel átlátszó, nem vettem észre. Feltételezem nagy szerepe nincs, inkább porvédőként funkcionált. Azért ha már megleltem, nem dobom ki, gondolom itt mindenki többször szedett szét orsót mint én, valaki nem tudja honnét maradhatott?
Az alkatrész:

Más. Voltam pecázni, nem sok eredmény a tavon, pár kárász este, de kár volt kimenni. Mint a játszótér....szemben velem két kisgyermekes család, egyik kölök folyamatosan üvöltött....rá nem szóltak, a gyerek folyamatosan visított, meg üvöltött hogy "Ana..ana...ana..ana.." 2 óra után fejfájást kaptam. Csaj kutyával futott a tó körül, a magyar vizsla minden körnél odafutott. Belelafatyolt a method kajába, a másik etetőanyagot kidöntötte. Következő körnél fölkapta a botvédő pántot, ráüvöltöttem letette. Gazda nem szól rá. Meguntam, sötétedett, pakoltam össze. Gurulok ki a tóról, fut a csaj a kerge kutyával, kutya neki az autónak, mintha föl akarna ugrani, rohan mellettem, majd az autó elé ugrik. Szakadt a cérna vészfék után, kiugrottam, nem éppen úriember módjára leüvöltöttem a csajt.
Legközelebb vadvízre megyek, ahol csend van..és nyugalom.. :)

(#33042) sityupityu válasza Zoli bácsi (#33041) üzenetére


sityupityu
veterán

Ilyen alátéteket használnak a dob alatt és a zsinórvezető görgő két oldalánál is (persze a kettő között jelentős méretkülönbség van). Mivel írtad, hogy zsinórvezető görgőket szedtél szét így valószínű, hogy kimaradt az egyikből.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33043) csƵ válasza Zoli bácsi (#33041) üzenetére


csƵ
őstag

Dobhou való. Rá kell húzni a tengelyre.

(#33044) zsola32 válasza sityupityu (#33038) üzenetére


zsola32
őstag

Az a bibi, hogz az általam belinkelt cikk, alapvetően nem erről szólt, hanem hogy fogyóban a spicc.
Mondjuk az is.megérne egy misét, ha ez tényleg így van, hogy miért árulnak olyan terméket, amihez nincs alkatrész

(#33045) joe979 válasza zsola32 (#33044) üzenetére


joe979
aktív tag

Ezt a TopMix is bejátszotta jó pár éve ,a rakós botokhoz, 10 éve garantált tag ellátás van, lesz. Aztán kiderült utólag, hogy még sem .

Szissz

(#33046) tepenzed válasza Zoli bácsi (#33041) üzenetére


tepenzed
őstag

a kutyák engem is idegesítenek. Ki van írva a tónál, hogy kutyát a területre behozni sem lehet. Oké, lejönnek sétáltatni, akkor legalább pórázt használjanak már. Elszabadul a kutya, bujkál át a botjaim alatt, beleszagol mindenbe, hiába ordít néha az emberke, hogy jöjjön vissza, 2 perc múlva megint ott van. Nincs bajom a kutyákkal, inkább a gazdát rugnám fel, mert így folyamatosan azon kell aggódnom, hogy melyik cuccomat borítja fel az eb.
Viszont mikor a horgász lehozza a kis vonyító kutyáját és elereszti, na azt még jobban utálom.
Rosszabb, mint mikor a kisgyerekek végigjárkálnak és kérdés nélkül kihúzza a szákomat és földhöz bassza, hogy milyen halakat fogtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33047) Janusz001 válasza tepenzed (#33046) üzenetére


Janusz001
őstag

Tavaly nyáron ép szákoltam a stégen, kiemeltem a halat, szomszéd foxija átrongyol és megy neki a halnak. Olyan szépen sikerült alákanalaznom a jobb lábammal a kutyának, hogy szép íves pályán dupla cukaharával landolt a vízben. Blöki kiúszott, többet se jött segíteni :)

(#33048) csƵ


csƵ
őstag

Ma egy délutáni pergetés, a hétvégén pedig kipróbálom az Aqua pelletet. Remélem a pontyok leívtak már.

(#33049) golyós válasza sityupityu (#33019) üzenetére


golyós
őstag

Van benne igazság, de ez erősen vízfüggő.
Kevén nem tudom mit kezdenél a rakossal.Halak vannak kint a szélen de csak apróhalak, Arizónán szintén bent vannak, lehet rakozni ott is de 2 hal után nem tudnád behozni a súlyt.
Kipróbáltam én is kollégám 13 méteresével, jó dolog, tetszik is de nem az én világom a megállás nélküli 30 dekások kihúzgálása.Persze kijőn vele a nagyhal is, de nem fekszik a folyamatos küzdelem a rudakkal.

A csali szintén vízfüggő szerintem, pláne, hogy a kaja ami nagy százalékban a lényeg. Nálam van kb 20 fajta, de van, hogy egyik se megy, se gumi, se rendes kukorica.Sőt délelött pl a gyömbér, délután eg csak az ananász.
Csalinál a szin sokszor lényegesebb mint az íz.

Rengetegen dicsérik az új feedermania csalikat is, nos nekem még halat nem adott.

A csalikérdés meg olyan, hogy elöbb-utóbb mindenki belátja: a kevesebb néha több :K

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#33050) sityupityu válasza zsola32 (#33044) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudom, hogy nem erről szól, csak ezen a részén röhögtem egy jót.

(#33049) golyós Amikor azt mondtam, hogy tartom a súlyt, akkor természetesen én sem a 30 dekás keszegekre gondoltam hanem arra, hogy kisebb pontyokat fogok mint ők, vagy ponty helyett nagy kárászokat, viszont azokat sűrűbben szedem. És én rakó rakó ellen mondtam-írtam. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.