Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) galervin93 válasza sityupityu (#34000) üzenetére


galervin93
őstag

Hm erről nem is hallottam, mi történt?

Sajnos nincs bolom sem, eccerű pecás vagyok,pár botom van abból is egy-egy darab. No meg nem vagyok folyóvízi pecás, így nehézkes lesz.
Aztán lehet apóstól tudok szerválni bolot, majd kiderül.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#34002) golyós


golyós
őstag

Mit találtam az etnyőhöz, kemény talajba jó lehet :

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34003) vendingo válasza golyós (#34002) üzenetére


vendingo
veterán

Műanyag? Ha igen, akkor drágán adják, mert szerintem kemény talajba felejtős.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34004) havri1 válasza vendingo (#34003) üzenetére


havri1
félisten

Fater csinált magának meg most nekem is vasból. Marhára ráér melóhelyen..:)
Megnéztem élőben, hát nem bízta a véletlenre, kb 2 kg a tartó. Mondtam, kicsit finomítson rajta :DDD
Ma csinál újakat, kíváncsi vagyok. AMiket decathlonba kapni, nekem elég gyatrának tűnnek, kemény talajon az a 2 kis villa szvsz elgörbül.
Ez a műanyag is elég gyenge, elég egy száraz letaposott talaj, és törik.

havri

(#34005) feco70


feco70
senior tag

De jó, jövő hétre 40 fokot ír. Majd mi is tátogunk mint a halak.

(#34006) tepenzed válasza golyós (#34002) üzenetére


tepenzed
őstag

ez egy hulladék!

ilyet kell venni, ez minden talajba belemegy, mélyen, nincs az a szél, ami kicsavarja belőle

Ja egyébként ma próbálgattam a 400 ft-os tímáros method etetőanyagokat, többet fogtam vele, mint az aqua panírozott mixemmel :D

Jó mondjuk kicsit csaltam, a tintahalasba szórtam egy kis ponty pelletet a jobb tapadás miatt és bekeverésnél használtam egy kis tintahalas aromát is

[ Szerkesztve ]

(#34007) vendingo válasza tepenzed (#34006) üzenetére


vendingo
veterán

Én meg már 3. hete nem tudok horgászni. Hétköznap, amikor jó idő van, akkor dolgozok, hétvégén meg szar az idő. Most pont jó idő van, csak más okokból nem jutottam ki a partra. Lehet éjjelre kinézek pár órát, de már most álmos vagyok a korai keléstől.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34008) MK VII


MK VII
veterán

Megjött a balin is. :)
Majdnem lerántotta a botartóról a botot. Nem viccelt.

(#34009) golyós válasza vendingo (#34003) üzenetére


golyós
őstag

Pedig elég vastag anyagból van.
De hiszek nektek, nem próbáltam még.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34010) ispi válasza tepenzed (#34006) üzenetére


ispi
tag

Aha, a jobb tapadás miatt, meg egy kis aroma is ide-oda... Ez így nem mérvadó, tiszta tesztet kérünk. :D

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#34011) tepenzed


tepenzed
őstag

Jo etvagyat! ;]

(#34012) Interceptor válasza tepenzed (#34011) üzenetére


Interceptor
addikt

Ezek keszegek? Igen, jó étvágyat :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34013) zsola32 válasza tepenzed (#34011) üzenetére


zsola32
őstag

jó étvágyat hozzá, nálunk csuka volt a mai ebéd...jelenleg ejtőzök, és azon filózok, hogy holnap hajnalban Dráva vagy Pécsi tó?

(#34014) Emu


Emu
őstag

Holnapra meghívásunk van a Kesztölci horgásztóra, és még helyet is foglaltak nekünk :C

Ha bejön az időjárás előrejelzés akkor még kánikula sem lesz.

(#34015) nepszter1


nepszter1
addikt

Egy komplett rakós felszerelést bottal székkel mindennel együtt mennyiből lehet kihozni a legolcsóbban?

(#34016) Steady74 válasza nepszter1 (#34015) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Legolcsóbban 60 ezerből megvan minden. 8m es bot, láda, görgő. Viszont tuti elmegy a kedved ettől a módszertől. Azt mondom, hogy új cuccokból 500 ezer körül, használtból 300 körül össze lehet rakni használható pakkot. Bot topszetekkel 300, láda kiegészítőkkel 100, görgő, aprócikkek, gumik és egyebek 80ezer.

(#34017) golyós válasza nepszter1 (#34015) üzenetére


golyós
őstag

Új Shakespeare rakós most 9700 ft cserébe 1 kiló. Viszont ezért az árért el tudod dönteni, hogy tetszik-e a rakózás.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34018) egykettő válasza galervin93 (#33973) üzenetére


egykettő
aktív tag

Nekem van olyanom ami tud pirosan is világítani. Link sztem frankó könnyű, állítható dőlés, kétféle fényerő +pirosfény. Igaz ez nem éget lyukat a szemköszti nádasba de nagyon frankó szerelésbez, fárasztáshoz.

(#34019) fess válasza tepenzed (#34011) üzenetére


fess
őstag

Tepsiben sütöd? Én mindig serpenyőben, olajban... Ennek mi a menete?

(#34020) Gabe81 válasza zsola32 (#33971) üzenetére


Gabe81
tag

Nekem kb két éve van ugyan ilyen lámpám. A fényereje nagyon durva, horgászni nem jó vele, túl sok. :D Kutyakergetőnek, bringázáshoz, menőzni viszont tuti. :D Nem fogod megbánni.
Most ilyennel voltam éjjel pecázni:

Egy ujjal váltasz piros vagy fehér fény között, nagyon bevált éjjeli szerelék kötéshez is.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#34021) Steady74 válasza Steady74 (#34016) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Bot

láda

görgő

Alapnak ezeket gondolnám. Ár/használhatóság arányában ezeket gondolnám vállalhatónak.

(#34022) sityupityu válasza golyós (#34017) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát egy ilyen bottól tuti, hogy elmenne a kedve a módszertől. De még nekem is, pedig vagy 15 éve rakózom már. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34023) hermanyi válasza galervin93 (#34001) üzenetére


hermanyi
őstag

Kicsit több volt a szúnyog a megengedettnél :D

Steady azt a botot én is bevállalnám ,de kezdéshez szerintem nem kell ilyen bot . Mondjuk a kérdés mire akar vele és hol horgászni .
Jövőre én is váltok botot :) tudod a kiszemeltem a G50 60 ezerért :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34024) Emu


Emu
őstag

Jó ez a kesztölci tó, reggel egy 15+ tőponty ment el, mert nem fért bele a szákba, de azóta vigasztalódhattunk pár kisebbel, meg két 8 körüli tükrössel. :)

(#34025) golyós válasza sityupityu (#34022) üzenetére


golyós
őstag

Nyilván nem ez az álom bot, de szerintem ennyi pénzt megér, próbára tökéletes, megtanulod kezelni, ráérez a technikára.Ha bejön akkor vált.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34026) Steady74 válasza hermanyi (#34023) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azzal a bottal bárhol bármire horgászhat kis túlzassal. Kb. egyenértékű lehet WT Euromatch botjával, ami csak magában 300k.

(#34027) sityupityu válasza hermanyi (#34023) üzenetére


sityupityu
veterán

És ha jól emlékszem a botban rejtette el. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34028) sityupityu válasza golyós (#34025) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a baj ezzel, hogy láttam már nemegyszer olyat, amikor egy kezdő a kezébe vett egy ilyen sár nehéz és semmire nem jó botot és már dobta is félre, hogy sz@r ez a módszer, nem jó így horgászni. Ugyanez az ember később ismét lehetőséget kapott egy jó, középkategóriás bot kipróbálására és egyből megváltozott a véleménye. Azóta is rakózik.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34029) golyós válasza sityupityu (#34028) üzenetére


golyós
őstag

Ebben egyetértünk, de ha nem érti a különbséget 1 kiló és 20 deka között akkor mindegy.
Én is kipróbáltam a rakózást, (nem tudom milyen bottal, talán shimano) de nem jött be a folyamatos ki-be tologatás, meg nem szeretem az apróhalazást, túl mozgalmas.Szeretem, hogy néha van egy kis nyugi.
Persze biztos fogok még rakózni a kollégám szerelésével, de ez nem az én módszerem, bár lehet, hogy az ára is visszatart :B

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#34030) sityupityu válasza golyós (#34029) üzenetére


sityupityu
veterán

Rakóval nem csak apró halazni lehet. :) Sőt, sokan kifejezetten pontyoznak csak vele. Lásd pl a topikgazdánkat.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34031) galervin93 válasza sityupityu (#34027) üzenetére


galervin93
őstag

Loool, ez azért erős fail.
Ha esetleg van még ilyen történetetek ne tartsátok magatokban. :-)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#34032) A Zéé


A Zéé
addikt

Ha vennék egy bolognai botot, mire érdemes figyelni? Dunára kellene úsztatáshoz, keszegfélék és márna lenne a cél, 6 méterben gondolkodom egyelőre.
Nem szeretnék milliókat elkölteni, orsóm van egy 3000-es, hátsó fékes, csak ki kellene hézagolnom, és össze kellene raknom.
Nem biztos amúgy, hogy tényleg veszek is, mert a bolognai botok nem igazán jönnek be kinézetre, de azt már beláttam, hogy a match bot nem való erre, az úszózás meg valahogy jobban izgat, mint a folyóvízi feederezés.
Nevis olcsóbb botjait (a Patriotig bezárólag) taperáltam a múltkor, de azok olyan durungnak tűntek nekem. Ezt az Energofisht szimpinek találnám, mert filigránabbnak néz ki nem is olyan nehéz, és a nyele is rövidebb, ami szimpi. Viszont azt se bánnám, ha mondjuk ennek az árkategóriájában tudnék találni valamit.

Just a simple Lineman...

(#34033) Interceptor válasza A Zéé (#34032) üzenetére


Interceptor
addikt

Egy ilyen úszósból a 4 méteres miben rosszabb és jobb mint 6?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34034) A Zéé válasza Interceptor (#34033) üzenetére


A Zéé
addikt

folyón úsztatni leginkább fix szerelékkel lehet. 4 méteres bot az az elképzeléseim, meg az utána olvasások után kb. 3, nagyonmax 3,5 méteres vízmélységig használható jól. Egy hat méteres ezzel szemben 5-5,5.

Just a simple Lineman...

(#34035) feco70


feco70
senior tag

Pár éve a dunán, az etetésünkön, ahol fogdoztuk a pontyokat, velencéről jött egy versenyző srác. Megkért minket, hogy had próbálja ki a rakóst, ott volt egy délelőtt. Jó volt nézni ahogy szedte ki sorba a pontyokat, mi még néztünk mint a moziba. Igaz öt kilósnál nagyobbat nem tudott kivenni, így is nyúlott a gumi a franc tudja meddig, ahogy robogtak be a nyurgák. Mennyivel könnyebben felvették a vékony szerelést, mint a mi durva fenekezőinket

(#34036) Interceptor válasza A Zéé (#34034) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha állóbb vízen horgászok vele, akkor mindenhova elég a 4 méteres?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34037) A Zéé válasza Interceptor (#34036) üzenetére


A Zéé
addikt

elviekben igen.
Match botoknál is a 3,90 meg a 4,20 a leginkább használatos hosszok. Álló vízen jobban használható a csúszós szerelék, ha esetleg mélyebb a víz. De állóvízre én inkább match-et vennék, szerintem amúgy sokkal elegánsabb botok :)

Just a simple Lineman...

(#34038) hermanyi


hermanyi
őstag

Keresek olyan horgot 16 os méretben ami formára a Kamasan B511 re hajaz ,de erősebb nála és a szúnyogot is fel lehet rá fűzni .
Mai rapid pecám eredménye 4db karika rengeteg rontott kapás és 3 db kiegyenesedett B511 es horog . 14 es LGW-re már egy húzásom sem volt :( nagy nehéz vastag :O

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34039) Interceptor válasza A Zéé (#34037) üzenetére


Interceptor
addikt

Na igen, ezt akartam kérdezni, hogy melyik legyen match vagy bolognai. Igazából álló vízen is használnám meg enyhén áramló/megforgó vízben is, de úsztatni nagyobb sodrásban nem akarok. Teleszkópos bot azért tetszik mert gyorsabb összerakni vagy kibontani a parton a szerelékkel sem kell bajlódni, egyszerűen kényelmesebb nekem, régen úgy 15-20 éve még az őskorban gyerekként időnként horgásztam klasszikus úszós talán 4 méter körüli teleszkópos nagyon lágy bottal, lehet az is bolognai volt? Mióta léteznek ezek? Fogalmam sincs mi változott azóta úszózás fronton. Amúgy ezek fényében melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34040) tiger71


tiger71
aktív tag

Sziasztok topik lakók!

Közérdekű közlemény következik! :DDD

Bele unva az itthoni magas árakba, illetve a postázás körülményességébe, úgy döntöttem, hogy legkésőbb július második hetében (07.10 - 07.14 között), valamelyik nap kiugrom az Osztrák szomszédainkhoz, és hozok magamnak AQUA PELLETET.

Illetve nektek is, ha van igény! 10 zsákot tudok közkincsé tenni!

Ha valakit érdekelne, s jó neki az ezen időszakon belüli személyes átvétel (a délutáni órákban), akkor bátran keressen privátban!

Ennyiért át tudom adni, visszafelé, a Győr - Komárom - Tatabánya - Budapest - Dunaújváros - Paks - Szekszárd útvonalon!

AQUA CLASSIC 2-3-4-6 mm-es (25kg) - 500 Ft/kg - 12.500 Ft/zsák
AQUA UNI 2-3-4-6 mm-es (25kg) - 650 Ft/kg - 16250 Ft/zsák

Keress privátban, ha érdekel!

Predator Helios 300...

(#34041) tween válasza tiger71 (#34040) üzenetére


tween
őstag

10 kilós zsákos? Az érdekelne!

(#34042) tiger71 válasza tween (#34041) üzenetére


tiger71
aktív tag

A 10-es drágább, nincs valaki akivel elfelezed? Jobban jársz... :)

Predator Helios 300...

(#34043) hermanyi válasza tween (#34041) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem tudom pontosan menyi most kint osztrákba de jövőhetén megy ki haverom és ha kap hoz . Nekem a 12,5 kilóból még 11 megvan pedig voltam vele párszor rapid pecán . Szóval ha minden jól megy lesz nálam is 2mm es uni

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#34044) tween válasza tiger71 (#34042) üzenetére


tween
őstag

Nincs. Mennyi lenne a 10 kilós 2mm-es uni?

(#34045) A Zéé válasza Interceptor (#34039) üzenetére


A Zéé
addikt

Matchból 15k-ig nekem a Nevis Carp Match volt szimpi, abból 420-ast vennék, ha tavi pecára kellene. Nem teleszkópos ugyan, de itt se fikázták le :D
De pl tartok tőle, hogy néha már akár az újpesti öbölben is kevés lenne az, ha a feneket akarnám vallatni.
Bolognaim nekem is volt kb annyi ideje, mint neked, egy korábbi spicc kapott otthon gyűrűket, és orsótartót. Tulképp ma is az a bolognai bot.

Hogy neked melyik lenne a jobb azt nem tudom, vannak itt páran akik jobban értenek az úszóhoz, talán nekem is tudnak majd okosat mondani :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#34046) Grillo válasza j.davidovics (#33980) üzenetére


Grillo
senior tag

Vettem, megjött, de még nem próbáltam. Büdös.

(#34047) Grillo


Grillo
senior tag

Voltam hétvégén Tiszán, Szatmárcsekénél. Kenuzni mentünk, úgyhogy horgászni csak esetlegesen horgásztunk. A pénteki viharok miatt a víz jó 2 méterrel volt magasabb az átlagosnál, szép kávébarna, és áradt ma reggelig.
Egyik srác próbálkozott feederrel pénteken, de nem volt semmi, aztán úsztatva szombaton, kis etetéssel jöttek a 15-20 centis paducok, de nagyobbak nem. Meg jött egy fenékjáró küllő, pár kis szilvaorrú. Ráadásul még fenéken is sokszor küsz volt a fogás. Én csak küszöztem a gyerekekkel, meg dobáltam kicsit, mert sok volt a balinrablás, de sajnos nem volt rá semmi.

(#34048) Interceptor válasza A Zéé (#34045) üzenetére


Interceptor
addikt

Akkor megkérnék néhány embert, hogy segítsen ebben:D Amúgy amit linkeltél bolognai, ott írja hogy 1,8mm átmérő a 4 méteresnél, ezt hol mérik pontosan? Logika szerint a legvastagabb ponton kéne, de az már unreal vékony lenne nem?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34049) Poultier válasza Emu (#34024) üzenetére


Poultier
tag

Milyen csalival próbálkoztál? :R

(#34050) A Zéé válasza Interceptor (#34048) üzenetére


A Zéé
addikt

nem lehetetlen vékony az. A 360-as kínai spiccbotom vastagsága is 1,2 cm asszem a végén, a tűspicce meg 0,8 mm. Igaz, lágy mint a takony :D

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.