Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Steady74 válasza zolynet (#18450) üzenetére


Steady74
Topikgazda

B@sszus... walterben mennyivel olcsóbb, mint a HD-n..Ahogy nézem (majdnem) ugyanaz a két orsó, amit én linkeltem az M jelzésű, de, hogy 6k-val hosszabb legyen, mint a sima, az durva.

spro orsók szerintem nem rosszak, ár/érték arányban szerintem teljesen rendben vannak.

(#18452) gban válasza Steady74 (#18451) üzenetére


gban
Közösségépítő

Walterben nagyon jó akciókat ki lehet fogni, pláne ősszel.
Nem nagyon ismerem már a márkákat (első orsóm Rileh-Rex, máig megvan...), de horror leárazások voltak pl. decemberben, gyakorlatilag fillérekért lehetett orsókat venni, és volt vagy 50 féle leárazott.
De amúgy is tényleg jók az áraik sok teméknél.
Viszont beugrott egy kérdés.
Tudtok valami úszó gyorsrögzítőt?
25-30 évvel ezelőtt kaptam egy ismerőstől kétfélét, azóta is ilyesmiket használok, csakfogynak, kapni meg nem lehet már.
Mindkettő lényege, hogy az úszón van, és a damilra kapcsolom rá.
Az egyiket ő csinálta, alu drótból hajtotta a szárat, ez a fekete vonal, és a piros pedig egy hajszálvékony rézlapból lett ráhajtva (2x - 3x körbetekerve), ami tulképp csúszott, így zárva - nyitva a nyílást.
Az úszóba a réz lap ráhajtogatása előtt kellett befűzni, mert onnan ezután csak a rézlap levételével volt levehető (de soha nem kellett levenni az úszóról, semmi oka nem volt soha).
Móricka rajz:

A másik bolti, de egy boltban sem láttak még soha ilyet, egy hajszálvékony, igen rugalmas drót az egész, a következő formára hajtva:

Itt a karikába rakom az úszót, a szárba meg a damil megy.

Jelenleg ilyennel tudom csak megoldani a dolgot, ennek hátránya viszont hogy előre fel kell fűzni a damilra.
Ha van valakinek ötlete, hogy hol, mit lehet kapni, vagy nem tudja hol lehet kapni, de ismer egy terméket, kérem szóljon.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18453) Steady74 válasza gban (#18452) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ennél csak a szilikon csöveket kell feltegyed előre, az adapter meg maradhat az úszón.

(#18454) gban válasza Steady74 (#18453) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csúszó kell mindenképp, a mostani megoldással is elvagyok igazából, csak sokkal jobb - praktikusabb - könnyebb - könnyebben kezelhető volt a gyári, 0,00001 grammos, hajszál-drótból hajtogatott (második) verzió, meg ugye ott semmit nem kellet előre felfűzni.
De nem ez az egyetlen ami szuper, aztán egyszer csak eltűnik a világból.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18455) Steady74 válasza gban (#18454) üzenetére


Steady74
Topikgazda

értem, sry, benéztem, valóban csúszó adapter kerestél.

(#18456) FireFox1996 válasza Steady74 (#18448) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha már matchelés szóba került :)
Most vennék egy telematch botot (Nézsán ott ki fogom próbálni először :) ). Szerintetek jó lesz a 4m 15-30gr-os?
Főleg a kis Dunán fogom használni (RSD), ahol egész évben folyik a víz, nem olyan gyorsan, de egy 20-30 gr-os kosarat úgy simán elviszi...
(van ebből 10-20/20-40/30-60gr-os is. hosszú távra mártogatással tervezem a sűllőket kergetni, ha lehet vele :))
Vagy más botot keressek? Használjam inkább a 360cm-s 3lbs- botot erre a célra ?!

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18457) Steady74 válasza FireFox1996 (#18456) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mártogatni, matchbotos pontyozásra szerintem jó bot lehet, nem tudom viszont, hogy a nagyobb süllők csontos pofájába behúzni a horgot elég erős-e. Kézbe kell fogni, és megnézni. Azt tudom, hogy a TopMix matchbotjaim alkalmatlanok lennének rá. Fenekezni viszont nem használnám, 20-25 gr-ot tudsz vele eldobni nem túl nagy távolságra.

Vannak olyan match/feeder botok, amiknek az utolsó 2 (feedernél spicc+3. tag) ki tudod cserélni matchbotozáshoz készített első tagra.

(#18458) miska17 válasza Steady74 (#18448) üzenetére


miska17
tag

Thx !

(#18459) lazlogogola válasza Steady74 (#18448) üzenetére


lazlogogola
tag

+1
A stradic nekem is kettő van.
Hibátlan!

(#18460) Steady74 válasza lazlogogola (#18459) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Lehet készítek majd egy videót mit tud a Stradic, amit más orsók ebben a kategóriában nem nagyon. Megtekerem a hajtókart, és forog vagy 20 mp-ig... hibátlan, szinte zéró belső ellenállás, tapadásentes fék, jó harcifék, minden, ami kell egy jó matchorsóhoz.

(#18461) gban válasza Steady74 (#18460) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez érdekes, hátsó fékes.
Azért érdekes, mert a Walterlandban amiket ajánlottak orsókat (először match, majd más, de ez hosszú történet), nekem pont az első fék miatt nem tetszettek.
Mondom, nekem jobban bejön a hátsó fék, meg nem is match orsót keresek, erre azt mondták, sokkal jobb az első fék, precízebb, meg mást is mondtak még hogy miért, de már nem emlékszem.
Aztán megtaláltuk a nekem valót, egy Daiwa sweepfire 3050x lett a nyerő.
De tényleg alig volt a minőségiek között hátsó fékes - bár azért az árkategóriát is figyeltem. :B
Bár ahogy nézem, most is:
Elsőfékes: 312 db
Hátsófékes: 13 db

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18462) -conrad- válasza gban (#18461) üzenetére


-conrad-
addikt

Az elsőfékes azért jobb, mert nagyobb lamellák férnek el mint hátul, így jobb a fékhatás.
Persze egy stradic kategóriában azért elvárt, hogy a hátsó fék is jó legyen, de nem is a 10e forintos kategória.
Matchbotra úgy gondolom, hogy nem a legjobb választás amit kinéztél.
Ebben az árban csak elsőfékest vettem volna a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#18463) Steady74 válasza -conrad- (#18462) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Yep.

A stradic ok kivetelevel az osszes orsom elsofekes, nem is vennek mar mast, leirta Conrad miert.

(#18464) gban válasza -conrad- (#18462) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem matchbotra kellett.
Csak azt kezdték ajánlgatni, de a terepviszonyoknak meg a szokásaimnak sem felel meg a match.
Nekem sima hagyományos, kemény, úszós szerelék passzol.
A bot is daiwa lett, majd megnézem milyen pontosan.

Postázást nem vállalok.

(#18465) Emu


Emu
őstag

Úszós szakik segítsetek nekem! Hétvégén versenyre megyek, és a kapott infók alapján a parttól 9-11m-re kellene lógatni, fenéken és vízközt. Feederrel elég macerás lenne, ezért úszóra gondoltam. Adott egy 3,9m-es match bot, 16os főzsinórral, ebben a távolságban 2m körüli a víz. Hogy állítsam össze a szereléket? Milyen úszót ajánlotok?

(#18466) ChrisG válasza Emu (#18465) üzenetére


ChrisG
tag

Szia, nem tudom ki, hogy van vele, én a match boton is egyszerű szereléket szeretek használni, ilyen úszót szeretek használni, 1 db nagyobb ólommal és max egy pici jelzővel a horog fölött a megfelelő távolságban. Csúszóra szerelem 2 méteres mélységben is, és a horgot ha pontyra is lehet számítani, főzsinórra kötöm, ha csak kisebbekre akkor forgóra picit vékonyabb előkével. (de már nem fő profilom az úszózás és sosem szerettem az osztott súlyozást(talán mert senki sem mutatta meg, mit rontok el vele :DDD ))

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#18467) Steady74 válasza Emu (#18465) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nincs spiccbotod? Ebben a tavoosagban idealis lenne...

Talan szel mar nem lesz, szoval egy 6 v 8 g os uszot valasztanek aminek varialhato a tokesulya. Ha nincs sneci, akkor 0,06 gr-os olmokbol az alabbi elosztasban raknek a zsinorra. 1 db az eloke fole aztan 2 db ettol kb 20 centire aztan 3 dbot es meg amennyi kell a kisulyozashoz a kettestol kb 30-40 centire. Ezzel egy szepen terulo de megsem gyorsan sullyedo szereleket kapsz. Olyan antennat valasztanek ami karbonszaras. Igy a lehelletfinom kapasokat is lathatod. Ha raal a sneci az etetwsre akkor meg az osszes olmot le lehet huzni a jelzo fole 10 centire. Csontit lonek folyamatosan, mondjuk felpercenkent egy csipetnyi, viszont az alapozo etetes alatt 1 kilonyi minosegi kajaval alapoznek. Ha sok a dever meg a karika es nincs sok sneci, akkor meg a foldes szunyog lehet tuti befuto. Viszont utobbi krva draga, szal ha van budzse ra akkor alternativa lehet.

A csalit a fenek felett 4 5 centire allitanam be kezdesnek.

[ Szerkesztve ]

(#18468) -conrad- válasza Emu (#18465) üzenetére


-conrad-
addikt

Végülis mindegy... kis súlyú vékony antennás wagglerúszó, kicsi fix úszórögztítő, finom ólmozás. Olyan 4g elég sztem úszóból, lehet testnélküli is. Súlyozáskor 6 kisebb ólommal csináld meg a szereléket, akkor szét tudod húzni és lassan lebben le a fenékre a csali, így ha vízközt van hal akkor elkapja a csalit és ebből tudod, hogy kell-e változtatni eresztéket.
Arra következtetek, hogy fehérhal lesz a célhal ha már vízközt kell pecázni szóval a legjobban azzal járnál, ha kérnél kölcsön egy 7m-es spiccbotot, azzal gyorsabb a peca.
Ezen a távon ha nevez pár rakósbotos egyén akkor megnehezítik a dolgod az biztos :)

Steady ezt egyszerre írtuk be. :)

A kettővel lejjebb lévő úszó nem jó, az buta.

[ Szerkesztve ]

(#18469) Steady74 válasza -conrad- (#18468) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:)

(#18470) gban


gban
Közösségépítő

Ha már úszózás, én is elmondom a módszeremet.
Ne várjon senki nagy csodát, igazi koca vagyok, olcsó cuccal - bár ebből nem következik a sikertelenség, de erről később.
Nekem ez a kedvenc úszóm, sajnos alig tartják már valahol, de múlt nyáron hozattam 10 db-ot.
Ilyet használok 30 éve, volt sok másféle, de ez jött be a legjobban a szememnek meg a módszernek.
Szóval a főzsinórra forgókapocs, így az előke simán beakasztható, az előkén pedig egy ólom (a többi a főzsinóron), amivel épp túlsúlyozom az úszót - így az ütközővel be tudom lőni, hogy az alsó ólom pont a fenéken legyen.
Ennyi a módszerem lényege, szerelékem "olcsó", de rendszeresen többet fogok mint a drága cuccos kollégák, barátok.
Múlt nyáron egy hetet voltunk a siófoki horgásztónál, nagyon rossz hét volt, alig volt kapás, de nekem így lett 8 ponty, a "drága" cuccos, meg mindent tudó kollégának 2.
Én nem finomkodok, 30-as damil, nagyobb horog, ő 20-as fő-, 16-os előke zsinór, kis horog, 3x olyan messzire dobott, mégis nekem jött több.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem kell minőségi cucc, én is örülnék neki, meg hogy jobb horgász vagyok (pár éve fogok csak nagyobb halakat, évente összesen ha 2 hetet pecázok, vagyis tényleg koca vagyok), csak arra utalok, hogy nem attól lesz valaki sikeresebb hogy nem jó neki az olcsó cucc, és nem a drága felszerelés vonzza a halakat, hanem hogy ha nem jön a hal, akkor addig kell változtatni a csalin / helyen / mélységen, míg megtaláljuk a nyerőt.
És a horgászatban is, mint mindenhol, alázattal, logikával megközelítve nagyobb sikerünk lehet, mint ha csak bízunk a drága cuccban, meg hogy mi aztán mindent tudunk, "erre jönnie kell és kész", "ha erre nem jön akkor semmire".
De jó helyen mondom ezeket, itt ahogy nézem, tényleg sikeres horgásztársakat olvashatok szerencsére, és ami még tetszik a topicban, hogy itt senki nem akarja "jobban tudni", meg senki nem szólja le a más véleményen lévőt, vagy a "tudatlant", ami igen pozitív.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18471) Steady74 válasza gban (#18470) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Lehet olcsó cuccal is sok halat fogni, meg lehet drágával is, és mindkettő fordítva. Ha viszont tudod adott időszakban hol keresd a halakat, akkor fogni fogsz. Lehet, hogy keveset, de fogsz.

Nem szólunk le senkit a technikája miatt, inkább tanulunk egymástól, ha lehet. Örömmel segítünk egymásnak, ez valahol természetes.

(#18472) gban válasza Steady74 (#18471) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt természetes, de gondolom nem mondok újat, nagyon nem ez az általános sajnos.
Az meg nagyon igaz, hogy jobb, finomabb, érzékenyebb cuccal többet lehet fogni, pláne ha hozzáértő kezekben van.
Nekem az én utam a legjobb középút, és azt tartom, sokkal többet ér ha alkalmazkodok a körülményekhez, lehetőségekhez, tudáshoz, mint ha várnám, hogy a csodacsalik, meg a jó cucc megfogja helyettem a halat.
Legfontosabb, hogy a kitűzött célok összhangban legyenek az adottságokkal.
Pl. eldönthetem, beszórok 40 kiló etetőanyagot 20ezerért, és jogosan várom hogy odajöjjön "mindenki", vagy keveset, esetleg semennyit nem etetek, cserébe nem is várom a tó nagy öregjét, és megelégszek azzal ami jön - amellett hogy a lehetőségeimhez képest (amibe nem tartozik bele 20ezer ft beszórása, 40 ezres etetőcsónakkal, oda, ahol a 60 ezres halradar halat jelez....) mindent kipróbálok.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#18473) Steady74 válasza gban (#18472) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#18474) Emu


Emu
őstag

Hú köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához, közben sikerült szereznem némi plusz infót. Spiccbot nem játszik, mert 1-3kg körüli pontyokat illetve 0,5kg+ keszegeket illetve kárászokat kell megfogni. (Begumizásban nincs tapasztalatom)
Csali 3-4 szem csontkukac lesz, és a kapott infók alapján csemegekukorica+mikropellet keveréket kell lőni folyamatosan az úszóra. Csak amatőr horgászok lesznek kint (olyanok mint én), rakóssal nem hiszem, hogy egynél több ember fog próbálkozni, de lehet még annyi se.
A tavon rendszeresen vannak versenyek ezért a halak elég óvatosak. Ennyi infó után is a fenti módszereket ajánlanátok? 10-es méretű horgom van otthon, kellhet még kisebb?

szerk:
@gban: egy ehhez nagyon hasonló úszóm nekem is van, kb. 15 évvel ezelőtt vettem, és akkor jó sokat használtam, csak aztán kaptam egy picker botot, és változott minden :)

[ Szerkesztve ]

(#18475) Steady74 válasza Emu (#18474) üzenetére


Steady74
Topikgazda

10-es méretű horog akkora halakhoz elegendő.

Egy erősebb, de nem "durung" spiccbottal simán megfogod a 2-3 kg-os pontyot, de ha a matchbot van kéznél, akkor marad az.

Arra figyelj, hogy a kukoricát és a pelletet ne egyszerre lődd, hanem felváltva. A kukorica nehéz, a pellet könnyű, így ha egyszerre lövöd nagy területet szórsz meg az eltérő tömegük miatt.

(#18476) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

SziasztoK! Azt szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalat a horgaszjegy.hu oldalról megváltott horgász területi jegyekről? Mennyire van ez benne főként a halőrök köztudatában? Az oldalon azt olvasom QR kódot olvasnak le a jegyről. Minden halőr fel van készítve erre a fajta ellenőrzésre? Szeretnék váltani a balatonra és számomra ez a leg egyszerűbb módja a jegyváltásnak, azonban nem szeretném ha utólagos értetlenkedés miatt nekem kellene magyarázkodnom.

(#18477) gban


gban
Közösségépítő

Ti hogy töltitek fel az orsót új damillal?
Gondolok itt arra, hogy sokszor belefutottam már olyanba, hogy ha simán csak feltekerem, akkor igen laza lesz, ami nagyon nem jó.
Tehát kell a gyári dobnak egy ellenállás, mert ha csak fogja a gyerek egy csavarhúzón, én meg tekerem, az nem elég.

Postázást nem vállalok.

(#18478) FireFox1996 válasza gban (#18477) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

én vízes vödörbe teszem a másik végét, az új damil gyári dobbal. Az orsó előtt kb. 20 cm-vel meg 2 újammal fékezem (rongyban, kesztyűben), így feszesebb lesz, mint ha fárasztanál közben halat ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18479) Steady74 válasza FireFox1996 (#18478) üzenetére


Steady74
Topikgazda

+1

illetve én pici mosogatószer cseppel ellátott papírzsepi között fékezem a damyl, és kicsit szorítom, hogy feszes legyen, de ne túl feszes.

(#18480) Jofi81 válasza Bull Boss (#18476) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem tavaly a Balatonon csak ránéztek és annyit mondtak, hogy ja, ez az új fajta napijegy. Nem olvastak semmilyen QR kódot, lehet, hogy akkor láttak először ilyet. Egyébként tá van írva minden. Idén szintén itt vettem meg a Balaton-MAHAL éves jegyet, ez is ugyanolyan nyomtatott lap, mint a napijegy, ezzel még nem ellenőriztek sehol.

(#18481) zolynet válasza FireFox1996 (#18478) üzenetére


zolynet
addikt

+1
épp múlt héten cseréltem két orsón, a kutya nem tudta mi a lóf*szt csinálok, kicsit nyüszögött :)

Life is too short to stay stock!

(#18482) gban válasza zolynet (#18481) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor korábban én sem csináltam nagyon máshogy.
Én az orsó fölött fogtam rá a borta, odafogtam a damilt, és úgy tekertem fel.
Csak a vizesvödör kimaradt.
Az is mindenkinél "+1"?
Meg tuti jobb ronggyal fogni, akkor jobban és állandóbban lehet feszíteni, ez igaz, plusz a vizet is letörli.

Postázást nem vállalok.

(#18483) -conrad- válasza gban (#18482) üzenetére


-conrad-
addikt

A vizesvödör azért jó mert egyedül is tudod tekerni és nem kell "fakanalas ember", nem fut le a zsinór a dobról ha megállsz tekerés közben (igazán jó gubancot tud csinálni ha te abbahagyod a felcsévélést az orsóra de a tárolódob még pörög a fakanálon :) ) illetve tud forogni a dob ha kell, így kevésbé csavarodik felcsévéléskor.

Viszont nekem az asszony segít ebben, egyszer csináltam vödörrel de a víz felét kipörgette a dob a szőnyegre :D

[ Szerkesztve ]

(#18484) gban


gban
Közösségépítő

Átnéztem hogy mit kell majd beszerezni.
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a sörétólmokból mindig a kis méret kifogy, a nagy meg ott marad.
Elővettem az "itthonmaradós" dobozt, találtam egy orvosságos üvegben egy nagy adag vágatlan sörétólmot - ugyanattól kaptam, mint az úszó gyorskapcsokat, vagyis az is pihen 25-30 éve...
Nézem, nekem pont ez kell, de ehhez nincs fogóm amivel be tudnám vágni, ezért is pihen jó ideje.
Gondoltam egyet, elő egy 20 forintos tapétavágó, és kb. 2 mp alatt ez az eredmény:

Hibátlan - legyártottam jópárat hirtelen, ez is megoldva egy időre.
Nem mintha nem tudnám megvenni, valamint azt sem nagyon hiszem hogy sokaknak áll otthon vágatlan sörétólom, de a sikerélmény, meg a minimális esély miatt, hogy hasznos lesz valakinek az infó, leírtam a dolgot.

Postázást nem vállalok.

(#18485) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Két hete vettem egy sátras ernyőt. Nevis márkájú, PVC. Vettem egy leszúrót is hozzá, boltban mondták hogy anélkül nem lehet felállítani. Udvaron kipróbáltam, nyél lecsavar, leszúró ráhúz, földbe szúr, csavar meghúz, ernyő felállít...Lötyög, próbálok szúrni, csavarni..széllökés jön feldönti. Szétszedem, az alsó szár elhajolva, a csavar helyénél behorpadva..Hú, ez meg milyen anyag, nem acél az biztos. Kiegyengettem, félretettem. Rendeltem egy leszúró extra esernyő leszúrót [link]. Nevist rendeltem, mint az ernyő. Megjött. Persze az esernyő alsó, menetes vége nem megy bele, le kellene vágni a menetet. De amúgy is, pontosan olyan méret a leszúró belseje, mint az esernyő szára tehát alig lehet a másik végét is belecsúsztatni, ha kicsit hajlik-deformálódik a szár, már lehetetlen beleimátkozni. Bónusz hogy az "extra" leszúró is valami könnyű anyag, nem acél az biztos.
Itt hagytam abba most, félretettem az egész sátras ernyőt, ezzel nem idegelem magamat, az biztos. Sajnos kukába nem fért bele, majd fél-negyedáron eladom, ha tudom. Csak az bosszant, hogy megint vettem egy fa....t, amit soha nem fogok használni.
Még tavaly kérdeztem hogy hasznos dolog-e ilyet venni, mondtátok hogy jó dolog. Csak érdekelne, én vagyok ilyen béna hogy első alkalommal eldeformáltam az alsó szárát az ernyőnek, vagy nem Nevis-t kellett volna venni..?
Most Dechatlonos, 2 másodperces sátrat nézegetek, csak úgy nézem túl alacsony, hogy ülve elférjen az ember benne... Valami egyéb alternatíva lenne esetleg..?

(#18486) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#18485) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

(#18487) gban válasza Zoli bácsi (#18485) üzenetére


gban
Közösségépítő

úgy nézem túl alacsony, hogy ülve elférjen az ember benne... Valami egyéb alternatíva lenne esetleg..?

Van alternatíva.
Feküdni kell... :D

Postázást nem vállalok.

(#18488) Synaptic válasza Zoli bácsi (#18486) üzenetére


Synaptic
senior tag

Én az alsó szárat cseréltem ki egy 18mm -s rozsdamentes acélcsőre :) . Otthon csinálok róla egy képet

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#18489) Zoli bácsi válasza Synaptic (#18488) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi...Kicsit megnyugtató hogy másnak is gondja volt vele, azt hittem én vagyok mindenhez bal...sz.. :)

gban: :) :)

És egy kis humor...

[ Szerkesztve ]

(#18490) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Valaki innen nem használ véletlenül Nevis Espirit Feedert 390-es heavyvel szemezgetek, esetleg az új SPRO Dömés Team Feederekből a Carp Fighter szériából a 390-es heavyt szintén.

Szerintetek, melyik?

Továbbá régebben valaki dobott fel ide excelbe haldorádós árlistát, valakinek nincs meg az az ideiben?

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18491) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Halradarral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A következő hármat néztem ki, vagyis inkább négyet, de a 4. a joker.

- ET vezeték nélküli halradar
- Carp Zoom Vezeték Nélküli Halradar órás
- Carp Zoom Fanatic Halradar

Ezekről mi a véleményetek? Amiért kellene, az az hogy a medert feltérképezzük. Hol vannak törések, mélyedések egyéb dolgok.

A bónusz az a Deeper lenne, az már más árkategória. Nyilván az lenne a legjobb választás, de ezek az olcsóbbak érnek valamit szerintetek?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#18492) Steady74 válasza choco01 (#18490) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Miért Heavy botokat keresel? Mire horgászol, hol, milyen távolságra?

(#18493) choco01 válasza Steady74 (#18492) üzenetére


choco01
addikt

Bocsánat, azt hittem leírtam.. :B

Eddig is heavy bottal "dolgoztam" , átlagban mondjuk 70 méter, ha balcsira vagy velencére megyünk akkor bentebb.
Általában pelletekkel/bojlikkal nyomom, a környékbeli "kedvenc" tavamon 5 kilótól kezdődnek egészen 2x-ig vagy kitudja..általában 8-12 kilós példányokat telepítenek, eddig 9-10 kiló ott a rekordom..szóval egyenlőre valahogy így, aztán ha meglesz a jogsi, szívesen mennék messzebbre is..

Összefoglalva 60-110 méter körülbelül, háromtól-huszon...-kilós példányok jöhetnek szóba (ha a sors is úgy akarja ;] )

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18494) Steady74 válasza choco01 (#18493) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Manta Evo-x feedereket nezd meg ha van lehetoseged. Szerintem jobbak mint a Spro botok.

(#18495) choco01 válasza Steady74 (#18494) üzenetére


choco01
addikt

Miben tér el a kettő egymástól, vagy mire gondolsz az alatt hogy jobb?
Ja és 20 ezer forint lenne a keret..

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18496) Steady74 válasza choco01 (#18495) üzenetére


Steady74
Topikgazda

vékonyabb bottest, nincsenek rajta krva nagy gyűrűk (felesleges Spro betegség szerintem), nincsenek spicc elrepülési betegsége, totális parabola akció közepes terheléstő, a MH botban annyi erő van, amivel egy autót el lehet húzni, amellett, hogy kellően lágy. De a keretbe nem fér bele sajnos.

(#18497) mano660 válasza Steady74 (#18494) üzenetére


mano660
tag

+1 a Manta EVO-X botoknak.
Egy 360-as médium botom van, és valóban, egy jól eltalált pálca. A gyűrűi pont a megfelelő méret, nem kicsi, de nem is túlméretezett mint a Spro gyűrűi.

(#18498) choco01 válasza Steady74 (#18496) üzenetére


choco01
addikt

Jól hangzik, de ez plussz 10 ezer és másra is szükségem van még..egyszer talán, de most valahogy ezekből kéne választani..
A Nevis már régebbi bot, a Spronak ez már ugye egy javítottnak mondható kiadása..nem tudom..árban ugyan az a kettő..végülis mi az a probléma amiért azt mondanád hogy semmiképp ne vedd meg a sprot?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18499) Steady74 válasza choco01 (#18498) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Élmény 1 Emellett évente cserélik a szériákat, egyik sem kompatibilis a másikkal (spicc tag), míg az Evo-x egy maradandóbb darab szvsz.

Mondom úgy, hogy 4 db Spro Royal Sensitive botom van..ha lesz rá keretem, Manta botok fognak sorakozni a zsákomban.

(#18500) choco01 válasza Steady74 (#18499) üzenetére


choco01
addikt

Hmm aggasztó probléma a bot törés, és a spicc kirepülés..vajon milyen gyakori lehet..akkor esetleg a Nevis Espirit?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.