Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137751) Sukta 95 válasza radi8tor (#137741) üzenetére


Sukta 95
tag

azert azt te sem gondolhatod, hogy akit megvagnak, az elobb utobb keveset fog tankolni. :D

Nem is a gyorshajtassal van bajom, hanem azzal, amikor vki 70-el totyog, mogotte kilometeres sor, es meg megelozni se lehet nyugodtan. mellesleg, ezerszer balesetveszelyesebb, mint ha 110-el menne ugyan azon a szakaszon (termeszetesen megfelelo adottsagok kozott), mert igy meg a kamionok is sorra elozgetnek folyamatosan. Meg amikor a fax trafi alatt lakotteruleten kivul 50-re lassitanak...

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137752) radi8tor válasza Sukta 95 (#137751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaj mindig ez a példa. :)
Te is tudod hogy nem az ilyen kielőzőket meszelik le, hanem akik gyakran mennek gyorsan vagy csak nem érdekli őket mennyivel lehetne menni.

⭐ Stella

(#137753) Sukta 95 válasza radi8tor (#137752) üzenetére


Sukta 95
tag

Persze, nem akarom vitatni, hogy így van. Szimplán, nekem alapból kevesebb gondom van azokkal, akik megelőznek, mint a mazsolákkal. Ebből a szempontból Románia sokkal jobb. Rugalmasabban veszik a szabályokat, ezerszer gördülékenyebb a közlekedés.

Mellesleg, személyes problémám van a közutak felügyelőivel, miután anyámat elütötték, és ő lett a hibás és fizetett kártérítést, valszeg azért, mert a másik fél a "mátészalkai többség" volt. Illetve egyszer azért is megbüntettek, mert kint álltak az út szélén a rend éber őrei, elém pedig egy kis utcából kifordult egy autó, ami nem adott elsőbbséget, nem jött szembe senki, így kénytelen voltam átmenni a másik sávba, vagy belepukkanok, erre, azt mondja nekem, hogy akkor ír csekket 15 000 Ft-ról, csak pislogtam..jelentős részüknél az az arrogancia is elfogadhatatlan, ami lerí róluk.

Mindettől eltekintve, nem helyes az, ahogyan trafiznak. Nem a veszélyes szakaszokon állnak, hanem ahol lehet sarcolni az embereket, a fix trafik ugyan ez. Amúgy le is sz.rnám, ha legalább az úthálózatra, stb fordítanák, nem az, hogy az M3-on Polgárnál halálfélelmem van kora tavasszal a kátyúk miatt..ajj, már megint naív vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137754) Endii válasza B-L-A-C-K (#137748) üzenetére


Endii
tag

Szerintem akármi jól áll a kezében ... 🙃

(#137755) lacy86


lacy86
addikt

Ipaden keves lett a helyem :) ( 16GB )
Ha torlom a videokat akkor azok meglesznek az icloudban, ugye?
( ha mar ott bovitettem 50GB-re )

(#137756) Totheground válasza radi8tor (#137739) üzenetére


Totheground
addikt

Nálunk évi egyszer van, és mivel bizonyos szint felett függ a cég éves globális pénzügyi eredményétől is, ezért ilyenkor fizetik (a discussion ez esetben azt jelenti, hogy megmondják, mennyi az annyi).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#137757) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Kihagyhatatlan ajánlat! :D

(#137758) radi8tor válasza hdanit610 (#137757) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kihagyom.

;]

⭐ Stella

(#137759) radi8tor válasza -secret- (#137728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről ennyit.

⭐ Stella

(#137760) Sukta 95 válasza radi8tor (#137759) üzenetére


Sukta 95
tag

akkor nagyon rossz lehet a munkaero a rendorsegnel, ha ennyien sertik meg a "szervezeti kulturat".

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137761) radi8tor válasza Sukta 95 (#137760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez meg az önkormányzat.
Ideje figyelembe venni a táblákat..

⭐ Stella

(#137762) szekra válasza radi8tor (#137761) üzenetére


szekra
őstag

És ezzel mi a gond? A kreszt be kell tartani, ha tetszik ha nem.

(#137763) nofi


nofi
őstag

Ezzel véget ér az örök iPhone - Android háború. Leleményesebbek egy sima szigszalaggal is megoldják :DDD

Xbox GT: nozsolt

(#137764) -Ben-


-Ben-
veterán

Tököm tele van... :N Ahányszor felrakok egy üvegfóliát, 1000% hogy alámegy valahol egy szösz. Most épp a kijelző közepén díszeleg egy szép méretes szösz.... Mit lehet ezzel kezdeni? :F

(#137765) agabe válasza nofi (#137763) üzenetére


agabe
addikt

Érdekes ötlet, kicsit bumszli készüléket kap aki vesz ilyet, de az akkupakkok sem sokkal vékonyabbak, ehhez meg van még plusz 2 sim foglalat is...talán elmegy a soc is a 3GB rammal, sőt ha azt nézzük amennyiért most meg lehet kapni (vám, áfa is hozzájön még akkor se drágább 50ezernél) egész jó áron van egy középkategóriás teló teljesítményéért, csak ez amolyan réteg termék, mert az akinek nem kell plusz két sim nem nagyon használja ki ha épp szifonja van, vagy esetleg ha valakinek kell neki a jack csatlakozó is, meg infra, és a wireless töltés annak is érdekes.
A hátsó kijelző sem nagyon védett, de a szifoné még kevésbé, szóval üvegfóliának kell bírnia mindent.
Talán kicsit geek cucc is egyben:)

(#137764) 7etape:
B-L-A-C-K kollega írta korábban, hogy óvatisan leszeded, mágikus ragacshengerrel leszeded a szöszt innen is onnan is. és újra felteszed.
Addig próbálgatod amíg nem tetszik a végeredmény, de lehet, hogy kell hozzá türelem.

[ Szerkesztve ]

(#137766) -Ben- válasza agabe (#137765) üzenetére


-Ben-
veterán

Viszont a sok felszedéstől nem megy tönkre a fólia?

(#137767) agabe válasza -Ben- (#137766) üzenetére


agabe
addikt

a lényeg, hogy ne repedjen, meg azért gondolom 2-3 próbálkozásból már csak sikerül :D
Nemtom, nem próbáltam olyan sokszor egyet sem, hogy észrevettem volna bármi galibát.

(#137768) -secret- válasza -Ben- (#137764) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#137769) Sukta 95 válasza radi8tor (#137761) üzenetére


Sukta 95
tag

ezzel semmi gond nincs, nem megszokasbol kell vezetni, figyelni kell a tablakat, ahogy te is irtad.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137770) szekra válasza -Ben- (#137764) üzenetére


szekra
őstag

Vidd el egy gsm boltba és vagy ingyen, vagy xaros 500 ft-ért felrakják. :)

(#137771) radi8tor válasza szekra (#137762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem semmi. Csak hát tudod sokkal egyszerűbb ott balra kanyarodni mint elmenni jobbra és pár utcával később megfordulni.

⭐ Stella

(#137772) szekra válasza radi8tor (#137771) üzenetére


szekra
őstag

Persze. Piros lámpánál is egyszerűbb átmenni ha körülnézel és még távolról sem jön senki, minek annyit várni. :)

(#137773) B-L-A-C-K válasza -secret- (#137768) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jobb lett volna ezt szabadalmaztatom... :P

(#137774) radi8tor válasza szekra (#137772) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fő gond abból ered, ha valakibe ez annyira benne van, hogy már természetes hogy nem áll meg...

⭐ Stella

(#137775) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#137766) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a Nillkin-t is 2 hetente leszedtem mert idegesített hogy a széle közé bemegy a kosz, takarítás után mindig felment szépen.

agabe: Viszont arra figyelni kell olyan szöszleszedő kell amitől rétegeket húzhatsz le, nem ilyen mosható mert az sz@r. Amiről én beszélek Tesco, Auchan...stb mindenhol lehet kapni szinte.

(#137776) Sukta 95


Sukta 95
tag

secret, nem te voltal, aki jelezte nekik? :DDD

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137777) -secret- válasza Sukta 95 (#137776) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem én küldtem nekik, de ugyanezt a kamerát mondtam én is.

(#137778) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Elég aljas húzás a bankoktól, hogy ATM-ekbe 9 hónap múlva forgalomból kivonandó 10000-eseket töltenek.
Így spórolják meg azt a munkát, hogy nekik kelljen MNB-hez vinni a bankjegyeket.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137779) adam3 válasza radi8tor (#137778) üzenetére


adam3
aktív tag

Ez így ebben a formában nem igaz. A bankok adják le az MNBnek a régi bankjegyeket, nem az emberek sétálgatnak be cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#137780) radi8tor válasza adam3 (#137779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felveszel az automatából 200000-et. Csupa régi 10000-est kapsz.
Fizetni akarsz vele 2018-ban akárhol. Hol van ebben a bank?

Már nem szabadna ilyen bankjegyeket forgalomba küldeniük a bankoknak, hanem igen is vegyék a fáradtságot és adják le MNB-nek.

⭐ Stella

(#137781) adam3 válasza radi8tor (#137780) üzenetére


adam3
aktív tag

A készpénznek forognia kell, ha forog, kapni fogsz újat. De igen, tényleg cserélhetnék gyorsabban.

Más, akinél már van új 2ezres, tényleg könnyen összekeverhető az új 20ezressel?

(#137782) nitro16 válasza adam3 (#137781) üzenetére


nitro16
senior tag

Nem, mivel a 2 ezres full barna. Aki össze téveszti az béna . :K

(#137783) -secret- válasza nitro16 (#137782) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ma vagy 50 darab új kétezrest hoztak hozzám, mind az 50x meg kellett néznem, hogy ez mi a f*szom. :D Szerintem undorító lett.

Ötezresről ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

(#137784) radi8tor válasza -secret- (#137783) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, én is ezt gondolom.
Valakinek biztos jó volt. Talán hogy passzoljon az Euro színvilágába?

⭐ Stella

(#137785) B-L-A-C-K válasza -secret- (#137783) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én szeretem az új 2 ezrest, de csak azért mert olyan helyen ahol kisnyugdíjas az alkalmazott mindig 20 ezerből adnak vissza ha azt adok...

;]

(#137786) Sukta 95


Sukta 95
tag

nincs vele semmi baj, az egyiken van kalap, a másikon nincs. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#137787) Mister_X válasza radi8tor (#137784) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem tudom, szerintem euróban az ötös szürke, a tizes piros, a huszas kék, az ötvenes narancs, a százas zöld. Egyik szín se illik a forintokhoz, talán az ötezres meg a 200€ lehetne egyező (meg persze 1000HUF-20€).

A lényeg, hogy valaki gazdagabban alszik az új címletek miatt.

Apámnak még van bekeretezve milleniumi kétezrese is, emlékeim szerint még fém ötezrese is.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#137788) radi8tor válasza Mister_X (#137787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem gazdagság kérdése. Le kellett cserélni, mert túl könnyen lehetett hamisítani. 10000-est is ezért vonják ki. Az volt a legtöbbet hamisított bankjegy.

⭐ Stella

(#137789) madgie válasza radi8tor (#137788) üzenetére


madgie
titán

És már nem volt idő értelmesen megtervezni őket, vagy mi? Vagy miért lett a kétezres olyan, mint egy gazdálkodj okosan bankó, totál kilógva akár az új ötezres mellől is? :(

(#137790) radi8tor válasza madgie (#137789) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom pont azért hogy ne tévesszék össze 20000-el.

⭐ Stella

(#137791) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#137790) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem meg pont össze lehet téveszteni így, persze kicsit hülyének kell hozzá lenni, vagy figyelmetlennek, de híradóba volt is erről szó sokan rosszul adtak vissza emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#137792) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#137791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az a tájékoztatás hiánya. Ezt megjelenés előtt jóval már ismernie kellene a pénztárosoknak, stb.
Hasonló a szín de direkt máshol vannak a feliratok rajta.

⭐ Stella

(#137793) madgie válasza radi8tor (#137790) üzenetére


madgie
titán

Az öregek így is össze fogják keverni, az első új ötezressel úgy találkoztam, hogy tízezresnek hitte szegény papa.

Annak meg, aki látja, középen van a számjegy rajta, el van tolva az egész, a bal oldala meg egy üres lufi. Ronda, igénytelen, nem illik a többi bankjegy közé.

(#137794) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#137792) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez oké, de pl falun 92 éves Pista bácsinak lehet nem mutatják meg, amúgy az 5 ezressel ilyen szempontból nincs baj, annak a színe is teljesen más lett, és semmivel sem téveszthető össze.

[ Szerkesztve ]

(#137795) nitro16 válasza B-L-A-C-K (#137791) üzenetére


nitro16
senior tag

Ezt én is halottam de, ha már csak ránézel látod, hogy a 2 ezres full barna a húszas meg a szélein narancssárga közepén meg zöld. Boltba meg ha fizetsz akkor ha össze is van hajtva úgy is kihatja a pénztáros és úgy rakja a kaszába akkor meg látja teljes egészében....

(#137796) B-L-A-C-K válasza nitro16 (#137795) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tényleg nem értitek? Mi jó hogy észrevesszük, de ott vannak az idősek akik olvasni alig tudnak nem hogy ezt különböztessék...

(#137797) madgie válasza nitro16 (#137795) üzenetére


madgie
titán

Aha, csak általában akkor támad valami borzasztóanfontos kérdése a vevőnek, mikor épp visszaadnál :D

(#137798) nitro16 válasza B-L-A-C-K (#137796) üzenetére


nitro16
senior tag

Akkor ott a család fel tudja rá hívni a figyelmet megmutatni az új bankjegyeket. Aki meg alapból nem beszámítható már teljesen annak meg tök mindegy mert az előtte is össze téveszthette nem csak most.
Látásra meg ott a szemüveg, azért van. De persze mindenkinek más az álláspontja.

Bizonyos időközönkét meg mindenhol változnak a bankjegyek.

De lehet akkor majd ezután úgy vizsgálják a 2 ezrest meg a 20 ezrest, mint Uk-ba a 50 fontott, vagy mint Németbe az 500 eurost.

[ Szerkesztve ]

(#137799) B-L-A-C-K válasza nitro16 (#137798) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

[link]

[ Módosította: radi8tor ]

(#137800) szekra válasza B-L-A-C-K (#137796) üzenetére


szekra
őstag

Azért nem ilyen drasztikus a helyzet, majd idővel megszokják.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.