Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127051) w333 válasza Gsx-rr (#127049) üzenetére


w333
félisten

Persze ez az én véleményem ... azt elfogadom hogy mindenkinek más :)

Természetesen tudom hogy ezekben az újabb benzinesekben is ugyan úgy benne van a kettőstömegű viszont árban drágább a dieselbe (ez termesztés)

Modern dizelnel adagolo problemarol nem nagyon hallani!

Azért a "nem nagyon hallani" vs "nincs benne" nem ugyan az ! :D

Persze ha egy céges diesel autóm lenne és városban kéne használjam akkor pont nem érdekelne, az a baj hogy sokan az ilyen autókból ítélkeznek, közben fogalmuk nincs róla ha bármi meghibásodik a cég mennyit fizet a szerviznek a javításokért (megsúgom nagyon sokat, úgy hogy még óriási kedvezményt is kapnak) de ebből a melós semmit nem vesz észre mert nem ő fizeti zsebből ! :N

De hidd el nekem egy magányszemély durván meg tud érezni egy ilyen kiadást !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127052) B-L-A-C-K válasza w333 (#127034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Abba is nézegetek, csak 175e km főlé nem szívesen mennék. Amúgy nekem nincs semmi bajom a kosköbcentis turbósokkal, Golf elég sokáig volt nálunk, és abba 1.2TSI volt, szerettük, és semmi baj nem volt vele, és meglepően jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#127053) w333 válasza B-L-A-C-K (#127052) üzenetére


w333
félisten

Nem km- t nézünk hanem állapotot ...

Mondjuk én 1000X inkább vennék egy 200 ezer km -s olyan autót amit pályán használtak, mint egy 100 ezer km. amit városban (de ez szerintem egyértelmű) :)

Az 1.4T sokkal jobban megy ! :))

Szerk.

Benzin vs Diesel témához pedig csak annyit hogy ...

Benzin kettőstömegű és itt a Diesel kettőstömegű "csak" 2X drágább ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127054) B-L-A-C-K válasza w333 (#127053) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó, de egy 8 éves kocsin te soha a büdös életbe nem mondod meg hol használták, max ha ismered a tulajt. Az hogy németből vagy osztrákból jött nem azt jelenti hogy automatikusan csak ott használták, de persze sokan bele írják a hirdetésbe mert jól hangzik.

(#127055) w333 válasza B-L-A-C-K (#127054) üzenetére


w333
félisten

De ezért látszik az ... pl. az üléseken és váltószoknyán, kormány ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127056) B-L-A-C-K válasza w333 (#127055) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit meséltem totálkáros J Astrán se látszódott semmi, minden patika volt, ülés, kormány, váltó, mentem is vele ott is minden jó volt, még is hogy lekértem az adatit km-nek se volt köze, szarrá volt törve, szóval a látszat csal néha...

(#127057) #76385920 válasza w333 (#127053) üzenetére


#76385920
törölt tag

Sajnos az állapot nem mindig jön be. A motorban sok olyan dolog van amit megbontás nélkül nem lehet csekkolni. Nem mondom ki lehet fogni, de azért egy 200 000km-es autó rizikó. :)

(#127059) w333


w333
félisten

Na de az a lényeg hogy utána lehet nézni ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127061) B-L-A-C-K válasza w333 (#127059) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért nem minden esetben, a hivatalosan lekérhető nyilvántartási rendszerben csak km-t van benne, de az se minden esetben valós, pl ha kintről jött és előtte áttekerték baszhatod. Alvázszám alapján tudhatsz meg több dolgok adott márka szakszervizében, viszont ott elvileg ki se lenne szabad adniuk csak tulajjal, de sok esetben lekérdezik ha jófejek. Viszont ha nem járt szakszerívben a kocsi, akkor az alvázszám alapján se dob ki semmit. Állapotfelmérésen már viszont sok minden kiderülhet, de ott se 100%-osan.

Már annyira kiokoskodtam ebben a kocsi vásárlásban hogy nepper is lehetnék... ;]

(#127062) Jojo5 válasza Gergőke88 (#127007) üzenetére


Jojo5
őstag

Neki van benne navi meg tolató radar meg kamera és még a tököm tudja még mi...
Octavia 1.8\2.0 TSI-t bevállalnék simán vagy egy 2.0 CR Tdi-t :K

radi8tor: a kollégának még bejáratós volt, de panaszkodott, hogy gyenge ez az 1.4, azóta nem tudom változott-e a helyzet. :U

B-L-A-C-K: A J astra-ról lebeszélnélek, több sebből vérzik, ellenben a K astra azt mondják nagyon el lett találva. :K (Insignia is sajnos árához képest gyenge. )
Nézz volvokat is 2 milla körül már lehet viszonylag korrektet kifogni :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#127063) B-L-A-C-K válasza Jojo5 (#127062) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is utána néztem, ajánlott a J Astra, nem tudom mire gondolsz konkrétan hogy több sebből vérzik, de meghallgatnám...

Céges oktáviába nekünk is automatán, és bőrön kívül minden van, 2.0 CR TDI, tényleg fullos lehet, de az 1.6-ra is azt mondom simán vállalható. Belseje is nekem nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#127064) Jojo5 válasza B-L-A-C-K (#127063) üzenetére


Jojo5
őstag

Ha vezetted már érezheted, hogy lomha ha mondjuk egy H-hoz hasonlítod, a futoműve gyenge ehhez a súlyhoz, valahogy a kasztni nincs jól eltalálva, ugyanúgy mint pl a régi vectra-n a futómű hajlamos "bedőlni" magától egy oldalra, ismerősök még a J vezethetőségére és a belső terére panaszkodtak

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#127065) B-L-A-C-K válasza Jojo5 (#127064) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Motor függő, 90-110 lovasba persze hogy gyenge, de van 130 meg 165-be is. Én kettőt vezettem eddig, futóművével egyiknek se volt baj, kasznira se tudom mit értesz konkrétan nincs jól eltalálva, belseje is kurva nagy, és kényelmes is.

[ Szerkesztve ]

(#127066) Zjunior válasza lacy86 (#127010) üzenetére


Zjunior
veterán

Persze 70k szinte semmi Usabol ...:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#127067) w333 válasza B-L-A-C-K (#127061) üzenetére


w333
félisten

kocsi vásárlásban hogy nepper is lehetnék...

Simán ! :DDD :K

Céges oktáviába nekünk is automatán, és bőrön kívül minden van

Ugyan ilyenek vannak a Lidl na meg sok Audi A3 :))

Egy baj van ezekkel, nagyon gyorsan koszolódnak és az a zongoralakk fekete középkonzol szerintem nagyon gáz, mondjuk az i7 Jet Black -hez illik ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127068) lacy86 válasza Zjunior (#127066) üzenetére


lacy86
addikt

De most neztem / neztuk 900usd a 7-es
Vagy akkor most en nem ertem / tusom kovetni ezt az egeszet 😂😂😂

(#127069) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#127063) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itt a phn szidjak a J Astrat mint a bokrot.
Ugye 3 dolog miatt
1. Opel
2. Rettentő nehéz (ez igaz is rá 200-300kg a tobblet a konkurensekhez kepest)
3. Kozepkonzol sok gombja (ez engem egyaltalan nem zavar)

(#127070) Zjunior válasza lacy86 (#127068) üzenetére


Zjunior
veterán

650$ afamentesen:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#127071) Hunt3r22 válasza B-L-A-C-K (#127063) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Asszonynak még maradnia kellene a munkahelyén és nem lenne gond az autóvásárlás. ;]

Xr

(#127072) B-L-A-C-K válasza Hunt3r22 (#127071) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég lenne ha nem kellene vissza adni addig és fizetni se kellene érte... ;]

(#127073) Hunt3r22 válasza B-L-A-C-K (#127072) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ja, és a fejed se fájna. :DDD

Milyen volt vezetni az Octáviát?

Xr

(#127074) madgie válasza Gergőke88 (#127069) üzenetére


madgie
titán

Sógorék nemrég vettek, sokkal kényelmesebb, mint pl egy Duster. Hátul is. Az, hogy nehéz, meg hogy megy... mindenki rallizik? Ők direkt szívóbenyát vettek, meg is értem.

(#127075) B-L-A-C-K válasza Hunt3r22 (#127073) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hétvégén már raktam bele ~700km-t, kényelmes, jó, vezetés szempontjából majdnem olyan mint a 6-os golf amúgy, csak ugye máshogy viselkedik a motor 1.2TSI vs 1.6CR TDI, de kb egyformán megy.

(#127076) Ragnar95 válasza lacy86 (#127068) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kanadában nettó 900CAD, ami kb 700USD, az USA-ban nettó 650USD.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127077) Gergőke88 válasza madgie (#127074) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azért ne a Duster legyen már a mérce ;]
Nem a rallizásról van szó, de nem mindegy, hogy egy elozest mennyi ido alatt hajtasz végre, illetve a forgalom ritmusát hogyan tudos tartani. Márpedig ha nehéz a kasztni porgetheted a szivobenzint, de akkor fogyasztani is fog rendesen.
Használt J esetén mi is szívo 1.6-t vettünk volna valoszinuleg, de a K-ban má csak 1.4 szivo van, az pedig édeskevés egy kombiba.

[ Szerkesztve ]

(#127078) madgie válasza Gergőke88 (#127077) üzenetére


madgie
titán

Tudod, még mindig benzinesről beszélünk: visszakapcsolsz, megpörgeted. Nem dízel ez, hogy ötödikben előzgess városban.

Amúgy meg miért ne lehetne mérce a Duster? Az Astra is az Opel népautója. Most mérjem a régi Kalosunkhoz? :D

(#127079) Gergőke88 válasza madgie (#127078) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hiába porgeted az uresen 1400kgos kasztniban azt a 11x loerot hangja lesz, de nagy csoda nem fog érni.
Astrat a Golf, Focus, Octavia kategoriahoz kene hasonlitani. Arban is ezek vannak kozel hozza.

(#127080) madgie válasza Gergőke88 (#127079) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor neked fogok hinni, aki számokból levezeti, nem magunknak, akik végignyomtak vele nyáron párezret. A fórum úgyis mindig jobban tudja :))

A Golf is népautó is, Focus is, ja.

(#127081) Totheground


Totheground
addikt

Beats cuccok szervizeléséről van bárkinek infója?

Ma reggel egyszerűen elpattant a fejemen a Studio 2 headbandje... Istyle-os cucc, megpróbálom ma bevinni, de kell hozzá a számla, vagy már ezek is úgy mennek, mint az Apple saját termékei, és verhetem az asztalt, ha számlával kúrogatnak? Megvan, de egyrészt nincs nálam másrészt nem akarom keresni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#127082) #76385920


#76385920
törölt tag

[link]

Kicsit legyünk On is az Off-ban. :)

(#127083) agabe válasza Totheground (#127081) üzenetére


agabe
addikt

Sztem azért ahhoz kell számla mert nincs egyedi azonosítója ami rendszerben nyilván lenne tartva, így csak a számla (esetleg garijegy) alapján tudják, hogy náluk vetted mivel máshol is kapható.

(#127082) Famalac:
offban off :D
ezek, meg teniszmeccs képsorozatok már tegnap is fent voltak szakmaiban tuti.

[ Szerkesztve ]

(#127084) -Ben-


-Ben-
veterán

Arról van valami információ, hogy 16-án a hazai APR-ek/szolgáltatók mikor indítják az előrendelést? Feltételezem, nem 0:00-kor... ;]

(#127085) szabogabor10 válasza -Ben- (#127084) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem de. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#127086) icecave


icecave
nagyúr

Elkezdtek szivárogni már az iOS 10 kompatibilis frissítések. Kár,hogy iOS 10 alatt minden widget, ami támogatott, világos háttért kap, sokkal jobb volt az a verzió, ahol sötét a hátterük. Itt is látszik, weatherpro már kompatibilis, világos háttérre váltott frissítés után sajnos: [link]

(#127087) B-L-A-C-K válasza icecave (#127086) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

20 tojás, menni a hűtőért... :)

(#127088) icecave válasza B-L-A-C-K (#127087) üzenetére


icecave
nagyúr

Hétvégén megyek haza, van pár dolog, amit el kell intézni na :D

(#127089) ittakary válasza icecave (#127086) üzenetére


ittakary
nagyúr

erről jut eszembe, szombat délután siófokon jól bewhiskeyzve pötyögtem egy kettest az ötöslottón :D egyik jó barátom szintén ugyanez (össze se beszéltünk) :D
percekig szakadtunk a nevetéstől, hogy erre mennyi esély lehetett...

(#127090) B-L-A-C-K válasza ittakary (#127089) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért annyira nem valószínűtlen, mivel hogy valakinek kettese legyen az 5-ös lottón 1:44-hez az esélye.

(#127091) ittakary válasza B-L-A-C-K (#127090) üzenetére


ittakary
nagyúr

annyira nem valószínűtlen, csak éppen, ha minden egyes héten megpróbáltuk volna ugyanezt, az is lehetett volna, hogy majdnem 1 évig kellett volna várnunk erre... és még csak 1 emberről beszélünk

kettőnknek egyszerre lett kettese, különböző számokkal, amire őszintén mondom, ki se tudom számolni pontosan, hogy mekkora esélyünk volt (paraszti észből azt mondanám rá h feleakkora, de szerintem tévednék)

[ Szerkesztve ]

(#127092) szekra válasza ittakary (#127091) üzenetére


szekra
őstag

Az, hogy kettőtöknek lett egyszerre 2-ese 50%, vagy igen vagy nem. ;]

(#127093) Ragnar95 válasza ittakary (#127091) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

(1/44)^2, mivel független eseményekről van szó, tehát össze kell szorozni a valószínűségeket. Szóval ennek már tényleg elég kicsi volt a valószínűsége, hogy így összejöjjön :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127094) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#127093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem tudom kiszámolni, ehhez már tényleg hülye vagyok...Itt az a baj azt is bele kell kalkulálni adott hétvégén hány db kettes volt (71 904db amúgy múlt héten), és úgy kapnál valahogy egy reális valószínűséget.

[ Szerkesztve ]

(#127095) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#127094) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván ez egy erős közelítés volt, de statisztikailag ez egy reális közelítés, ha csak annyit veszünk alapul, hogy mennyi az esélye egy 2-es találatnak és hogy a 2 esemény független egymástól. Nyilván azt matematikailag lehetetlen leírni, hogy annak mennyi a valószínűsége, hogy ez a 2 esemény pont egy helyen következzen be.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127096) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#127095) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos nem lehetetten, egy matektanárnak ezt pl kapásból tudnia illene, én meg sose voltam egy matek zseni.

(#127097) ittakary válasza Ragnar95 (#127095) üzenetére


ittakary
nagyúr

mint júliusban, hogy 3 db telitalálatos volt :D

még a dupla telitalálat is ritka, erre egy tripla :U szerintem biztos volt közük egymáshoz... 1MRD helyett nyertek egyenként 350misit

(#127098) -secret- válasza ittakary (#127089) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem a hatoson 2x lett hármasom eddig pedig már 2 éve heti szinten rakom. :U

[ Szerkesztve ]

(#127099) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#127096) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

LOL ezt remélem te sem gondoltad komolyan :DDD
Egyrészt inkább hagyjuk, hogy egy átlagos matektanár ma milyen szinten áll matekból, másrészt pedig a világ nem minden eseménye írható le matematikailag/statisztikailag, márpedig az említett példa pont ebbe a kategóriába tartozik. A teret még geometriai valószínűséggel lehet modellezni, de azt se arra szokták alkalmazni, hogy egy ember egy adott helyen van, hanem pl mekkora esély van dartsban egy adott terület eltalálására, viszont az időt még ennél is nehezebb statisztikailag modellezni. A legnagyobb probléma pedig az, hogy egy ember mozgása semmilyen eloszlást nem követ (vagy legalábbis nem tudunk róla), ergo nem tudod a valószínűségét kiszámolni, hogy adott helyen lesz adott időben valaki, mivel teljesen véletlenszerű ez az esemény.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#127100) szekra válasza -secret- (#127098) üzenetére


szekra
őstag

Nekem tavaly decemberben 5 találat. 152 ezer. :DD Azóta viszont semmi, lassan kezdem visszakölteni az árát.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.