Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120401) -secret- válasza icecave (#120399) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem megyek most egyelőre tovább, egy nyelvvizsgát megcsinálok aztán szoszi. Másban most nem gondolkodok. Lehet majd pár év múlva.

Meg úgy mentem mindenre, hogy nem tanultam 1 szót se. Tudod most barátnő van szarok bele minden másba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#120402) icecave válasza radi8tor (#120400) üzenetére


icecave
nagyúr

Dehát egyáltalán nem szemétkedtem, csak felhivtam a figyelmed, hogy ne higgy el mindent. Külön kiemeltem, hogy látszik, hogy sokat olvasol, ez becsülendő. Ezért is nézz utána annak is, amiről beszélgettünk. :K Nem mintha én mindent tudnék, de én is nagyon sokat és szerteágazóan olvasok.

A mai világban az,hogy valakinek nincs olyan végzettsége, sokat nem jelent, az a lényeg, mennyit megy utána a dolgoknak.

Mondok egy példát: nem grafikusként végeztem, mégis AAA játékokba (is) dolgozok be. Az ország egyik legjobb játékfejlesztő grafikusának eredeti szakmája asztalos. A te állításod szerint mégsem ért hozzá, hisz asztalos a végzettsége.

Az természetesen tuti,hogy aki "direkt olyat" végzett, több tudással rendelkezik, mint az átlag, de annak nem szükséges és elégséges feltétele az olyan irányú diploma, hogy valaki jobban értsen valamihez.

Azt viszont hidd el, hogy egy profi testépítő sokkal jobban ért az inzulinnal kapcsolatos szervezeti és egyéb változásokhoz, mint egy dietetikus. Illetve, bocsánat, döntsd el, kinek hiszel. Én előbbinek. Ez van. Ettől még lehetünk barátok. Ha mindig csak egyetértés lenne, baromi unalmas lenne a világ. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120403) radi8tor válasza icecave (#120402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy dietetikus soha nem javasolná ilyen vagy olyan porok/kiegészítők szedését. Testépítőknél ez totál elfogadott. Akkor ha a testépítő profi a témában, ezek a porok is egészségesnek mondhatók? Ugyan már. :N

Dietetikus csak akkor javasolt pl vitaminokat, amikor azok változatos étrenddel nem pótolhatók. Pl. D3 vitamin télen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#120404) icecave válasza radi8tor (#120403) üzenetére


icecave
nagyúr

Az, hogy "porok"-nak nevezed, el is mondd mindent arról, hogy mennyit tudsz a táplálék kiegészítőkről. Bocs, nem bunkózni akarok, csak érted... Viszont szerintem hagyjuk is, hisz ezek szerint neked tökmindegy, mi igaz, mi nem, csak a dietetikus mondja, az a lényeg.

Nekem meg pl. mondhatja, hogy a teljes kiőrlésű gabona mekkora király, akkor sem eszek, mert "másnak hiszek".

Na pont ezért nem lesz vége ennek a vitának sosem. Ne szórjuk az igét.

Ragnar95: újra +1.

[ Szerkesztve ]

(#120405) Ragnar95 válasza radi8tor (#120400) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért, mert tisztában vagyok vele, hogy az orvosok sem tévedhetetlenek, bármennyire is elismertek :U
Ráadásul már bocs, de számomra miért legyen hiteles egy olyan ember, akinek a nevét sem tudom, hát még az érdemeit, ha az egyetlen információ, amit tudok róla egy olyan tanács, amit minden más szakirodalom megcáfol :F
És azon elég fontos tényezőt is megint figyelmen kívül hagytad, hogy eszméletlenül elmaradott még mindig az egész orvostudomány, de a táplálkozástudomány azon belül meg végképp, így sok mindenről az orvosoknak sincs fogalmuk sem, csak azt szajkózzák, amit annó valakitől hallottak az egyetemen 20-30 éve és azóta elég sok minden változott...
No offense, de tényleg gondold már végig, amit a dietetikusod mondott, mert egyszerűen semmi logika nincs benne. A napok és órák teljesen mesterségesen létrehozott dolgok, a szervezeted működése szempontjából semmi hatásuk nincs semmire. A szervezeted egyedül az befolyásolja, hogy mikor kelsz és mikor fekszel, hiszen az alvásod határozza meg a bioritmusod.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#120406) radi8tor válasza Ragnar95 (#120405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne lenne hatása a szervezetre? Ha nem lenne hatása akkor szerinted mi értelme az időzónáknak? Az hogy NAPPAL vagy fent, amikor süt a nap. Melatonin, kortizol mond valamit neked?

Másik témára 1 mondat erejéig: ha ilyet mondasz egy orvosról látatlanban (bár dietetikusról volt szó eddig aki nem orvos). Akkor szerintem kicsit sokat képzelsz magadról, mivel te még nála is jobban tudod, mi? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#120407) lacy86 válasza B-L-A-C-K (#120371) üzenetére


lacy86
addikt

Szeirntem Nalatok voltunk :D
( asszonynak is ilye etkeszlete van :P )

(#120408) lacy86 válasza -secret- (#120394) üzenetére


lacy86
addikt

Gratula! ;)

(#120409) Ragnar95 válasza radi8tor (#120406) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De pont ez az, hogy a dietetikusod nem nappalról beszélt,mivel az egy természetes dolog lenne, hanem konkrét időpontokat határozott meg... Bár alapvetően a nappalnak sincs akkora hatása az emésztésedre, mint ahogy azt leírod, más folyamatokra természetesen van, a napszaknak van, de a napszak a szervezeted szempontjából az ébredéstől eltelt órák számát jelenti, nem a Nap állását.
Nem mondtam egy szóval sem, hogy okosabb lennék a dietetikusnál, csupán próbáltam rávilágítani, hogy ő sem tévedhetetlen :U És pont ez az, hogy látatlanban annyi információ alapján ítéltem meg, amennyi rendelkezésemre állt. Simán lehet, hogy tényleg remek szakember, csak épp ezt benézte, de mivel ezen egyetlen meglátása alapján tudtam megítélni, így nem ez jött le számomra, de még egyszer mondom, nem lehet ennyi információ alapján senkit sem megítélni pontosan.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#120410) válasza icecave (#120399) üzenetére



őstag

Mit keketketsz, többet keres mint te :D

[ Szerkesztve ]

(#120411) icecave válasza (#120410) üzenetére


icecave
nagyúr

Ki-hogy-hol? Lemaradtam :D

Mondjuk nemtudom, miként is számítana ebben a vitában az, hogy ki mennyit keres. Hozzáteszem, nem vagyok irigy fajta, ha valaki jól keres, egészségére.

(#120412) Gergőke88


Gergőke88
addikt

én is beléptem a klubba ;]
és csak 22e ft volt :P

[ Szerkesztve ]

(#120413) Blaise válasza -secret- (#120401) üzenetére


Blaise
veterán

És a nő növekvő igényeit a dohánybolti fizuból rendezed? ;]

(#120414) GALARDO válasza Blaise (#120413) üzenetére


GALARDO
addikt

Majd apu. ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#120415) -secret- válasza Blaise (#120413) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van mibű. ;]

(#120416) r4z válasza Gergőke88 (#120412) üzenetére


r4z
nagyúr

Majd írd meg, mennyire melegszik terhelés alatt, lehet én is veszek egyet. Gigabites nettel kéne kiszolgálnia egy 24/7 szervert, szóval ha forrófejű, akkor felejtős. A tesztjei mindenesetre meggyőzőek, főleg a jelerőssége 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#120417) w333 válasza B-L-A-C-K (#120392) üzenetére


w333
félisten

Ennyi volt ... ez "SE" -m tartott nálad sokáig ! :D

Vegyél egy N6P -t azzal nem nagyon lesz gondod, kamerában meg durván jó !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#120418) lacy86


lacy86
addikt

Szegeny kisgyerek
[link]

(#120419) madgie válasza Gergőke88 (#120412) üzenetére


madgie
titán

22 ezer ? Hun?

Á, látom. Francé' vettem N18-at :D

[ Szerkesztve ]

(#120420) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Valaki Telekom függő SE-met, nem akarná elcserélni S7E-re, max. egy hétre?! :B :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#120421) B-L-A-C-K válasza madgie (#120419) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én több mint 1 hónapja vettem, hasonló áron.

gyuromoj: Csak nem adnád el te is?

[ Szerkesztve ]

(#120422) madgie válasza gyuromoj (#120420) üzenetére


madgie
titán

Nézz be azért az S7E topikba, olyan merüléses flémtenger van, hogy ihajj :)

(#120423) B-L-A-C-K válasza madgie (#120422) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sose olvasok más telefonos topikot, ott is mikor megjelenik egy új széria tele trollkodják? :)

[ Szerkesztve ]

(#120424) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Nem tudom. 11 nap alatt nagyon megtetszett külsőre a telefon, de félek az Androidtól. Ezért elég lenne egy hét, hogy el tudjam dönteni.
Mondjuk több mint valószínű hogy nagy lenne és agyhúgykövet kapnék a rendszertől. :B

madgie
Néha benézek, de mostanában csak az akksikról raknak be szkrínsotokat...

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#120425) B-L-A-C-K válasza gyuromoj (#120424) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te tudod, én se vettem még semmit, Nokia 6300-val nyomulok, de holnap már kellene valamit találnom...

(#120426) kali válasza madgie (#120422) üzenetére


kali
legenda

nem mindenkinél, de hol nincs ez, amikor új (fő)verzió kijön?
még az iphone téma is erről szól, a felének jobban merül, egy hányadának nem változik, mások meg jobbnak tartják.
most olvasom, hogy a g4 témába is beütött a villám, nem volt elég az alaplapos probléma.

[ Szerkesztve ]

(#120427) madgie válasza gyuromoj (#120424) üzenetére


madgie
titán

Nem olyan rossz amúgy ez a droid, legalábbis én tök jól elvagyok azzal is. Inkább az alkalmazások hiánya, vagy bugjai zavaróak.

Persze nem hozza az i6 üzemidejét sem az s6e, de hát ez van, az s7e sokkal combosabb akkut kapott, az kell a wqhd mellé, ha nem akarod napközben etetni.

(#120428) r3dsnake válasza madgie (#120422) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

5s-től nem lehet rosszabb. Holnap küldöm fel pestre, addig iPhone 4 / iOS7 lesz. :D

(#120429) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#120428) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megjön megy el 110be? ;]

(#120430) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#120429) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

100-ért felrakom, 95-ig engedek, szerintem sima ügy. Ha mégse, GSM boltos haver beveszi 90-be.

(#120431) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#120430) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha 90-be beveszik miért akartad te MM-be leadni :F

(#120432) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#120431) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hogy ne kelljen futárral felküldenem almáriumba?

(#120433) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#120432) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó csak 90-et szerinted adtak volna érte?

(#120434) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#120433) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miről írsz? Mert én garanciális ügyintézésről.

[ Szerkesztve ]

(#120435) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#120434) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jah, én azt hittem valamibe beszámítják valami akcióval, mert fel sem merült bennem hogy azért kérdezed hogy MM-ben a T-s telefont lehet e gariztatni.

(#120436) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#120435) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem T-s telefon, hanem gyári független. És korábban valaki azt írta leadható edigital-ban, media marktban az apple garis teló, bárhonnan is van.

(#120437) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#120436) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyenről se hallottam még.

(#120438) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#120437) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Meg is van, -secret- írta többször is a szakmai topicban.

[link]
[link]

(#120439) Totheground válasza ittakary (#120303) üzenetére


Totheground
addikt

Nem hogy szolgáltatónál, hivatalosan Mo-n sehol nem kapsz dual simest (ma becsattogtam a Samuhoz és megkérdeztem). Csak ilyen zuggsmnél, de az meg betli, mert világgari nincs, Japánból meg nem fogom ideküldözgetni a telefont ha bármi nyűg van. Szóval itt valami átmeneti megoldás kell amig kint nem tudom megvenni. Bár addig meg a sima sim is elég.

Ha az ember nem töri/karcolja össze, fél év alatt mennyit amortizálódik egy ilyen teló?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#120440) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha mar Droid. Kene nekem valami dualsimes csoda. Csak telefonalni,meg Viber hasonlok.
Van valami amit erdemes megvenni ,50-60.000 korul.
Kint kell sajnos a 2 sim ,2 telefontol meg mar kivagyok.

(#120441) Gergőke88 válasza madgie (#120419) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én mondjuk nagykerbe vettem, igy tuti a 3 év gari.
Afacsalo it boltokat nagyban kerulom.

(#120442) agabe válasza Gsx-rr (#120440) üzenetére


agabe
addikt

Ujonnan talan Huawei p8 lite dual.

(#120443) agabe válasza r3dsnake (#120430) üzenetére


agabe
addikt

Mi a baja a telonak, hogy kicserelteted ?
Amugy rohely szerintem, hogy majdnem uj, vagy refurbished cserelt 16GB-os 5S-ert 90-100ezret adnak.
Jo telefon meg mindig, de amikor 2 generacioval ujabb SE-t lehet 120ezer alatt venni (igaz ezt ki kell fogni), vagy 6S-t 150-ert (fuggetlenekrol beszelek) akkor nagyon elgondolkodtato, hogy erdemes-e egyaltalan ennyit belefeccolni foleg egy refurb-ba 3 ho garival.

[ Szerkesztve ]

(#120444) Tibee86 válasza agabe (#120443) üzenetére


Tibee86
veterán

Főleg, hogy ennyiért bontatlan újat is kapni.
120-ért SE? Gsm-ek is 150 dobálják.

[ Szerkesztve ]

(#120445) B-L-A-C-K válasza agabe (#120443) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

6S 150be jöhetne nekem is.

(#120446) agabe válasza Tibee86 (#120444) üzenetére


agabe
addikt

nem bontatlant irtam ;)
par naposan 1-2 hetesen volt mar tobb is SE-bol csak itt a HA-n (van most is, de link hirdetesnek minosulne), 6S-bol is megfordult mar 150-ert 3-4 honapos (volt es van 64 gigas 180-ert ami szinten igen jo ar)...hat ezekhez kepest egy refurb 5S nem eri meg a mostani arakon semmikepp.

[ Szerkesztve ]

(#120447) B-L-A-C-K válasza agabe (#120446) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

120-ért SE szolgáltatósba van, egy "új" refurb 5S 85 ezret ér kb.

(#120448) r3dsnake válasza agabe (#120443) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennyi ferdítést rég láttam egy rakáson.

(#120449) agabe válasza B-L-A-C-K (#120447) üzenetére


agabe
addikt

az, hogy mennyi az ára és mennyit ér sokszor nincs pariban.

(#120448) r3dsnake:
ne légy rest megnézni a kínálatot.
elég csak rápillantani a hirdetésekre fogsz találni olyat amit írtam ;)
6S-ből 150ezres 16-os épp szolgáltatós van csak elvitték elég hamar ami most volt, 180ezres 64Gb-os viszont még ott van még jegelve (volt egy 185-ért az a hirdetés már nem elérhető), sőt van egy aktuális is nem messze Pesttől.
SE-ből meg 115-ért van Osztrákoknál vásárolt.
Volt korábban már 110-ért több szolgáltatós is, de nem az a lényeg. Csak azt írtam le nekem mi a véleményem az árakról, és pl. 140-150-ért sosem vennék GSM bolti 16GB-os SE-t ha apr-ben 160ezer.

[ Szerkesztve ]

(#120450) B-L-A-C-K válasza agabe (#120449) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Volt pár napja 155-ért egy 64GB-os vodás 6S, csak nem mertem megvenni...:/

5S-be meg fél év garos független, full dobozos, alig használt teljesen makulátlant tudnék 75-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.