Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) SchumiBácsi válasza Kernel (#51099) üzenetére

Na elkészült a "mű", már ami a tervezőasztali változatot illeti. Végül nem vágom szét az adaptereket, hanem a rackből vezetem ki az új kapcsolókhoz a vezetékeket. Ez a gyári állapot kb. 30cm hosszabbítását jelenti vezetékenként, ami nem okoz problémát igaz?

Egyébként köszi az eddigi segítséget és a jövőbelit is :))

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#51102) Kernel válasza SchumiBácsi (#51101) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megfelelő vastagságú vezetékkel nem gond, meg jobb is, ha az adapter marad eredeti formájában. Kihúzható, cserélhető stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51103) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Melyik boltban lehetne venni 3-as sodrott kábelt (8awg)? Nézegetem a boltokat, de nagyon nem találok. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51104) Ribi válasza Speeedfire (#51103) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy tűnik a 2.5 után a 4 jön átmérőben.
Minek neked ekkora egyáltalán?
Villamossági boltban van 4-es ha a 2.5 kevés.

(#51105) Kernel válasza Speeedfire (#51103) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálunk egyébként keresztmetszet alapján megy, abból értenek csak a szaküzletek is:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51106) Szipi


Szipi
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni kondenzátor ügyben!

Vettem eBayen pár olcsó, kicsi mono erősítőt(TDA2030A és LM386 van rajtuk).
A kondik gyártói nekem ismeretlen így ha gagyik akkor lecserélném őket úgyis rendelek pár dolgot TME-ről.
HDS, Hyncdz?, Chong, Jwco? gyártmányok.
Csak az egyikre van ráírva hogy LOWESR akkor a többi nem az?

Kondi kérdés szintén, van egy régi Geforce 3 Ti200-as VGA-m amin van pár púpos SMD kondi(10V 1000uF).
Azok vajon alacsony ESR kondik?

Használhatok alacsony ESR kondit sima helyett ha nem vagyok biztos benne milyen volt az eredeti, lehet baj belőle?

(#51107) mezis válasza Szipi (#51106) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem szokás külön jelezni a Low ESR-t, gyártó cég honlapján érhetők el a paraméterek. A jobbaké.

PC kapcsoló üzemű tápja után kötelező a Low ESR típus.

mezis

(#51108) Ribi válasza Speeedfire (#51103) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mindenképp pont akkora kell, vagy többől is össze lehet kötni, vagy ilyenből kibontani?

ui: Ilyeneket villamossági boltban keress. Ott talán van külön is, de lehet egyszerűbb kisebbekből összekötni.
Esetleg hamár autó, akkor autós boltban, vagy erősítős boltban keresni.

[ Szerkesztve ]

(#51109) Speeedfire válasza Ribi (#51104) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A 2.5-ös átmérőjű is jó lenne nekem, az ~5mm2. :K
Ezt jól benéztem, akkor mégis kell a 4-es.

Kocsiba kellene. A tápkábel (21mm2) be van húzva hátra, de elég bénán van megoldva a 2 erősítő táplálása ezzel a vastag kábellel. Emiatt vettem elosztó dobozokat, így mehet vékonyabb kábel is a 2 erősítőbe. Az néztem, hogy a 8awg lenne talán a legjobb, de mivel kb 20-30cm-es részen lesz ez a vékonyabb kábel, így ez is jó lenne. :)
A hestore, conrad és a hqelektronic oldalát néztem, de nem tálaltam ekkora kábelt.

Szerk.: Jobb lenne, ha egy érhüvelyben lenne. De ha más nem, akkor esetleg marad az.


Kernel: Tudom, emiatt is írtam, hogy 3-as. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51110) vizimento


vizimento
senior tag

Hogy lehet az, hogy a fogyasztásmérő a következő adatokat irja: 222V 0.035A 3W ?
Az nálam majdnem 8W...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#51111) Ribi válasza Speeedfire (#51109) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ekkora kábelek ahogy nézem csak autó hifi boltban van.
Ohh de halluxban is van csesző 1 eres kábel is csak nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#51112) Kernel válasza Speeedfire (#51109) üzenetére


Kernel
nagyúr

Melyik boltban lehetne venni 3-as sodrott kábelt (8awg)?

Most akkor melyik is a keresztmetszet?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51113) Kernel válasza vizimento (#51110) üzenetére


Kernel
nagyúr

P (hatásos teljesítmény) = U x I x cosφ

cosφ = 0,38 esetén kijön, de az nagyon rossz érték.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51114) Speeedfire válasza Ribi (#51111) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A legtöbb autohifi boltban csak szettben lehet kapni.
Köszi, ezt meglesem. Jó árban is vannak. :R


Kernel: Mi a kérdés? :U
A keresztmetszete az a 8mm2.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51115) mezis válasza vizimento (#51110) üzenetére


mezis
nagyúr

Cosinus FI-re mit írt ? :F

mezis

(#51116) Kernel válasza Speeedfire (#51114) üzenetére


Kernel
nagyúr

Melyik boltban lehetne venni 3-as sodrott kábelt (8awg)?

8 AWG méretű vezetéket kerestél és 3-asnak nevezted, az én fogalmaim szerint ez nem értelmezhető.

A szakbolti eladó sem érti, legalábbis ez a tapasztalat, keresztmetszettel foglalkoznak csak (a hazai szakmai szokásoknak megfelelően). Tehát ez lenne 8,35 a táblázat szerint.

Erre írod:

Tudom, emiatt is írtam, hogy 3-as.

Értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51117) Speeedfire válasza Kernel (#51116) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ok, szerintem lépjél túl rajta. Ribi értette, hogy mire gondolok. Szerintem te is, csak ....

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51118) Kernel válasza Speeedfire (#51117) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem úgy néz ki, hiszen ezt válaszolta:

Úgy tűnik a 2.5 után a 4 jön átmérőben.
Minek neked ekkora egyáltalán?
Villamossági boltban van 4-es ha a 2.5 kevés.

Nem véletlenül raktam be a táblázatot, a szabványos méretekről:

Egyértelműen fogalmaztam:

Nálunk egyébként keresztmetszet alapján megy, abból értenek csak a szaküzletek is

Erre írod:

Tudom, emiatt is írtam, hogy 3-as.

Itt már végképp nem lehet érteni, hogy miről beszélsz. A keresztmetszet nem 3-as.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51119) Ribi válasza Speeedfire (#51117) üzenetére


Ribi
nagyúr

Boltokban sem mindig egyértelmű, hogy mit írnak, de átmérőt tényleg nem szoktak sűrűn írni. :K
Aztán persze az autós téma után már egyértelmű lett a dolog. Meg persze az AWG8 is egyértelműsíti igazából.

[ Szerkesztve ]

(#51120) vizimento válasza mezis (#51115) üzenetére


vizimento
senior tag

Olyat nem találtam benne :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#51121) vizimento válasza Kernel (#51113) üzenetére


vizimento
senior tag

Tehát akkor a hálózatról vesz fel 8W-ot, de csak 3W-ot hasznosit? Akkor mi lesz a különbséggel?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#51122) Kernel válasza vizimento (#51121) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem egyszerű különbségről van szó (nem kivonással számítjuk ld. az ábrát), továbbá a lakossági villanyóra nálunk a hatásos teljesítmény alapján méri a fogyasztást. Ipari fogyasztóknál más a helyzet.

A meddő egyfajta ballasztként jelentkezik, amit a hálózat kénytelen oda-vissza cipelni az energiatermelő és a fogyasztó között, a frekvencia ütemében. Emiatt a hálózat vezetékeit vastagabbra kell tervezni, különben növekedne a hő formájában jelentkező veszteség.

A meddőre ettől függetlenül szükség van, hogy például a trafók, motorok mágneses mezője létre tudjon jönni. Az erre fordított teljesítmény a szinusz hullámzása közben vissza is táplálódik a hálózatba, megfogható, hatásos teljesítményként nem jelentkezik, csak a hálózatot terheli, a generátorban keletkező veszteségeket is növeli.

Másik a kapacitív meddő, amivel kompenzálni lehet az induktív meddőt stb. ezek már messzire vezető témák, amibe kár lenne belemenni, mindenesetre ideális esetben (ohmos terhelés, izzólámpa, fűtőbetétek) cosφ = 1.

Amit talán még érdemes tudni, hogy a tápegységek PFC-áramköre is részben a teljesítménytényező 1-re történő alakításán dolgozik, másik fő feladata az egyenirányítók szinuszjelet torzító hatásának kiegyenlítése, amit a diódák és a puffer kölcsönhatása okoz (csúcsra terhelés, röviden).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51123) Lompos48 válasza Kernel (#51122) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hozzátenném, hogy a 222V 0.035A értékek, mint méréseredmény jórészt (ezt az áramerősségre értem) hibásak. Azaz méréshibát feltételezek a 35mA mérésénél. Azok a kütyük nem hinném, hogy ilyen kis értékeknél pontosan mérnének. Sokkal hihetőbbnek gondolom a hibát, mint egy 0.38-as cosfi-t egy néhánywattos fogyasztónál.

(#51124) Kernel válasza Lompos48 (#51123) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igen, ez gyenge pontja, főleg az olcsóbb eszközöknek, kis értéket nem mér pontosan, a nem szinuszos jelleg miatt is gondja lehet, tápegységek mérésénél például.

Egy LED-lámpa, ahol 0,5447-et mértek, ezt most mindentől függetlenül, csak a példa kedvéért:

http://leddiszkont.hu/images/melleklet/LLK15WE27K2700.jpg

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51125) vizimento válasza Lompos48 (#51123) üzenetére


vizimento
senior tag

Konkrétan egy 60W-os 12V-os táp van rákötve (led szalagokhoz szokták használni) és az egy PC ventilátort hajt.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#51126) Lompos48 válasza vizimento (#51125) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A táp lehet 60W-os, azaz 5A-es, ha csak 35mA-t "használsz" belőle.

(#51127) Lompos48 válasza Kernel (#51124) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Olyan fázistoló LEDet szeretnék én is. :D

(#51128) Pulsar válasza Kernel (#51078) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez természetes! :)
Nagy köszönet mindenért :R

(#51129) schawo válasza Lompos48 (#51126) üzenetére


schawo
titán

Az 5A a kimeneten (12Vdc-n) értendő, a mérés a bemeneten (230Vac) történt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51130) Lompos48 válasza schawo (#51129) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igaz, elsiettem. Ugyanakkor a mérési hiba lehetőségét igencsak fenntartom.

(#51131) schawo válasza Lompos48 (#51130) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy mérési hiba.:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51132) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Belebotlottam egy régi hajszárító búrába (fodrászati). A fűtő betétjét jobban megnézve úgy gondolom, hogy azbeszt szálakat bőségesen tartalmaz.
Egy ilyen készülék akkor beterítette azbeszt porral azt, akinek a haját szárították vele ? :F
Meg az egész fodrász üzletet ? :F
Mikor álltak le az azbeszt ilyen fajta felhasználásáról ?



mezis

(#51133) darvinya válasza mezis (#51132) üzenetére


darvinya
titán

Biztos azbeszt?
'80-as évektől kezdve fokozatosan szüntették meg jobb helyeken az azbesztet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51134) SchumiBácsi válasza Kernel (#51102) üzenetére

Újra vagyok.

Vezeték terén előrelépés körvonalazódik és természetesen egy új kérdés is.

Egyik racktípusnál a kapcsoló bekötése gyárilag ilyen vezetékkel történik kb. 10cm hosszan. Valószínűleg olyan vékony is mint a Delock. A nyákra úgy csatlakozik, ahogy mondjuk a PC-n belül az előlapi led, power, reset stb. míg a kapcsoló valszeg beforrasztva és zsugorcsövezve - ez lényegtelen, le lesz húzva a nyákról.

Helyére ezt a boltban fellelhető vezetéket gondoltam, de mivel most indulásra 3érpár kell és valszeg a másik racktípushoz is kell 3db, elég szép summa így mentem is a végleg lerakott PC házaimhoz és kiszedtem belőlük az ilyen kábeleket és már van is kb. 20k értékben vezeték ;]

Kérdés: 50cm hosszan nem lesz gond az energiaátvitellel? 12V 2.08A az adapterteljesítmény.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#51135) Kernel válasza SchumiBácsi (#51134) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én inkább az ATX tápvezetékek vastagságának megfelelő vezetéket használnék, vagy a dugasztáp eredeti vezetékével egyenértékűt. A vékonyabb vezetékek a PC-házban is csak kisegítő funkciókat töltenek be.

Nem azt mondom, hogy nem működhet azzal is, de eshet rajta egy kis feszültség, amire némelyik HDD érzékeny lehet. Főleg a felpörgetés ideje alatt, de a fejmozgatások is megrángatják a tápot.

Noha elvileg fontosabb az 5V stabilitása, amit viszont a rack belső áramköre állít elő, de ehhez szintén a 12V terhelését növeli, ha nem is 1:1-ben, miután a konverzió miatt nagyobb feszültségből kisebb áram kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51136) Lompos48 válasza mezis (#51132) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Amíg egy ilyen búrát 10-20 évig is használtak, elképzelhető mennyire "fogyott" benne az azbesztszál. Tehát a beterítette azbeszt porral enyhén túlzás szerintem. A bóra mintha, egy elég kishozamú ventilltort tartalmaz, aminek a szele együtt a gravitációval fogyaszthatta az azbesztszálat.
Egyébként "a '90-es évek óta ismert az azbeszt egészségkárosító, rákkeltő hatása, de egészen a '80-as évekig az egyik legelterjedtebb tetőfedési anyag"
Statisztikák szerint: "100-200 millió négyzetméternyi magyarországi tetőn van veszélyes azbesztpala."

(Idézetek a Google keresésekből)

(#51137) mezis válasza darvinya (#51133) üzenetére


mezis
nagyúr

Az utolsó képen látszanak a kis szálacskák. Ha hozzáérek, törik, porlik. Amit ismerek még hőálló anyagot, az a csillámlemez (mária üveg), de az nem így néz ki.
A szerkezeten sehol sem találtam más írott információt. Gyárthatták ezt a 70-es években is.
Vagy még korábban ? Mikortól jeletek meg a feliratokon a W.Germany feliratok ?
Ezen csak Germany van és talán sHg lenne a cég rövidítése.

mezis

(#51138) SchumiBácsi válasza Kernel (#51135) üzenetére

Akkor szarság van, mert nincs ötletem hogyan álljak rá a tüskére vastagabb vezetékkel. Ezek a kábelek ugye bele vannak vezetve abba a kis műanyagba és egy hüvely van rájuk préselve asszem. Érvéghüvellyel lehetne még szórakázni, de sztem még a 0.75-ös is lógna azon a kicsi tűn, mellékesen úgy kellene préselni a vezetéket hogy legyen helye a tűnek is. Tök jó egyébként most vettem érvéghüvelyeket más célokra, de ha ezt tudom akkor 12mm hosszúakat is vettem volna a 10mm helyett. Így ötletelési folyamat, és köszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#51139) darvinya válasza mezis (#51137) üzenetére


darvinya
titán

'91-ben egyesültek és onnéttól nincs külön jelölve.
Tavaly nyáron vettem hőálló kötelet abban is ezüstös szálak vannak, de nem azbeszt.

De lehet Lompos48 fórumtárs jobban ismeri.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#51140) mezis válasza darvinya (#51139) üzenetére


mezis
nagyúr

Most jobban megnéztem, készülhetett ez akár 1991 után is és akár "PRC"-ben is. Nem látom sehol nyomát más "felség jelzésnek" a kis kerek fényes táblácskán kívül. Illetve van még a narancs burán fehér festékkel
"sHg super 1200".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51141) pjen válasza mezis (#51140) üzenetére


pjen
félisten

Arra azért kiváncsi lennék,hogy amióta betiltották az azbesztet csökkent e számot tevően a rákos megbetegedés,vagy csak megint átestünk a ló tulsó oldalára.

(#51142) Norbi.Sz válasza Kernel (#51075) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nem tudtok olyan magyarországi webshopot/üzletet, ahol ilyesmi beszerezhető?

Vagy olyan kütyü, amivel USB-ről szűrhető a zavaró jel (USB tápos hangszóró miatt)?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#51143) kjani18


kjani18
őstag

Hali
Tudtok olyan helyről, ahonnan ilyen ambiLED készlet beszerezhető?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#51144) erikke17


erikke17
őstag

Szép estét. :)

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Jelenleg az autómon van nappali menetfény de döglődik a led beázott. Ez olyan, hogy az automatika bele van építve. Tehát kap pozitívat ha az autó gyújtáson van, egy állandó negatív és egy pozitívat a parkoló izzó pozitív részéről ha itt megkapja a led a pozitívat akkor kikapcsol.

Olyat veszek most sokkal olcsóbb ugyebár amiben nincs az elektronika benne tehát külsőleg egy relével kell megoldanom. Találtam apró pénzért ebayen ilyen kész vezérlőt de nemjó mivel nem kapcsolja ki csak lecsökkenti fényerejét rend őrei ezért elkenik az ember száját(vagy nem).

Milyen relé lenne erre jó? Ezt néztem:[link]

Ilyesmi bekötést gondoltam fejben:[link]

Ez így járható gond nélkül? Így jelenlegi rendszeremben nem kell új kábelokat stb-t húzni.

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#51145) Kernel válasza erikke17 (#51144) üzenetére


Kernel
nagyúr

Standard autós relé, még az érintkezők számozása is a rajzzal megegyező, így nem lesz nehéz bekötni. Célra alkalmas.

De ilyeneket lehet kapni itthon is, emiatt nem fontos várakozni egy rendelésre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51146) erikke17 válasza Kernel (#51145) üzenetére


erikke17
őstag

Rendben köszönöm! :)

Csak példaként mellékeltem, de tökmindegy mivel ledek is messziről jönnek :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#51147) mezis válasza erikke17 (#51144) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az 1-es változatot jobbnak gondolom (ha elfogadják műszakin).
Azért, mert országúton szerencsésebb ha a hátsó helyzetjelzők is világítanak amikor elől a DRL világít.

mezis

(#51148) Norbi.Sz válasza mezis (#51147) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

A nappali menetfény nem világíthat együtt a helyzetjelzőkkel, amint helyzetjelzőt kapcsol, a nappali menetfénynek automatikusan ki kell kapcsolnia. Teljesen automatikusan kell működnie, kapcsolóval (manuálisan) annak működését nem szabad befolyásolni - tehát motor beindításakor (vagy gyújtás ráadásakor) magától be kell kapcsolnia, és amint helyzetjelzőt kapcsolnak, azonnal ki kell aludnia (gyári menetfény esetén engedélyezett az 50% fényerőre váltás, ha ugyanaz a lámpa látja el a helyzetjelző feladatát is).

A helyzetjelző nem csak az első, hanem a hátsó lámpa is...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#51149) Kernel válasza mezis (#51147) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem világíthat hátul semmi, ha világít a nappali menetfény:

http://ezermester.hu/cikk-7457/Nappali_menetjelzo_szabalyosan

Egyébként lehetséges olyan helyzet is, hogy leállunk / parkolunk az út szélén vagy bárhol éjszaka, helyzetjelzőket bekapcsolva. Ekkor sem jó, ha világít az éles menetfény, ami nappali fényviszonyokhoz lett tervezve, nem éjszakára, ezért a többi közlekedőt zavarja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51150) mezis válasza Norbi.Sz (#51148) üzenetére


mezis
nagyúr

Olvasgattam a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM, 26/2010. (XII. 22.) NFM rendeleteket. Az utóbbi:

"5. § Az MR. 55/B. § (3) bekezdése helyébe a következõ rendelkezés lép:
„(3) A nappali menetjelzõ lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de – kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet – automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják."

A helyzetjelzők nem fényszórók ! Vagy minden, ami fényt bocsájt ki egy autón az fényszóró ? :F

Kernel: Valóban nagyon zavaró lenne ha sötétedés után világítana a nappali menetfény, de a hátsó helyzetjelzők világítása is sok esetben fontos lenne !

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.