Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) k.geri19 válasza fero02 (#14350) üzenetére


k.geri19
tag

okés köszönöm
régi típusú cd rádió hátulján nincs biztosíték (kihúzható műanyag házas)
esetleg benne van biztosíték? lehet kiment és a kötözgetések hiába való volt és a fejegység hibás vagy a biztosíték ment ki

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

(#14352) fero02 válasza k.geri19 (#14351) üzenetére


fero02
veterán

Vagy a piros vezetéken szokott lenni egy fehér műanyag biztosíték ház, vagy pedig az ISO csatlakozó aljzat szélén szokott lenni egy hagyományos bizti.

(#14353) k.geri19 válasza fero02 (#14352) üzenetére


k.geri19
tag

na megvan a dolog:) ahogy mondtad sorba piros sárga és a fekete a negativ:) most szól:)
igaz most a számitogépen megy:D
de usb röl egy gyors zene és szól:D
köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

(#14354) moha21 válasza k.geri19 (#14353) üzenetére


moha21
addikt

Miről megy? Pc-táp gyárilag csak 0,5 A tud -12 V-on. Ami 6 W csúcs.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14355) k.geri19 válasza moha21 (#14354) üzenetére


k.geri19
tag

zalman 460 4pinesnek a sárga és a fekete kábelén a piros/sárga + fekete
szépen vitte a 80as szubot és a monitor hangfalam:) kapot az 10ampert is:))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

(#14356) moha21 válasza k.geri19 (#14355) üzenetére


moha21
addikt

És a -12V-os ággal mi van? Mert a 4 pines dugón a fekete az a gnd, tehát 0 V potenciál. A sárga a +12 V és általában a kék színű a -12V.

10 ampert nem tud úgy kivenni, hogy 0,5 A-nél közbeszól a védelem / jobb tápoknál, mint a zalman tuti /.

Vagy pedig simán nincs is -12V a fejegységen, hanem csak +12V-ról megy ( TDA 2005 vagy valami ilyesmi ).

"szépen vitte a 80as szubot és a monitor hangfalam"

6W is szépen tudja vinni. ( Saját tapasztalat, ekkor alakítottam át a -12 V-os kört nagyobb terhelhetőségűvé, de fél amperrel is beszólt viszonylag szépen mindent. 2030 tda )

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14357) k.geri19 válasza moha21 (#14356) üzenetére


k.geri19
tag

értelek:))
Holnap írok még most húzz az ágy:)
Joéjt és köszi az infokat

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

(#14358) moha21


moha21
addikt

Másokhoz:

Egyik topicban egy srác írt, hogy agregátorról tolja a laptopot és döglenek be az adapterek nála.

Frekvenciára nem hinném annyira érzékeny lenne az adapter, ugyanis elég tág intervallumot adnak meg neki. 50-60 Hz :) nyilván 50 Hz-re van tervezve a kimenete, de 55 Hz-nek sem szabadna gondot okozni neki.

Esetleg a változó frekvenciára érzékenyek? / bár ezt sem hinném /

Jelalak az még lehet gond nyilván. / sőt inkább ez /. Ennyire érzékenyek a Notitöltők erre? Mert azt értem, hogy a IC vonatokon döglenek meg a teló meg minden töltők, de ott a feszültséggel is van némi gond.:)

Egyáltalán lehet ezzel kezdeni valamit, vagy kell elé egy "tiszta szinuszt" előállító UPS vagy eleve olyan aggregátor? / elektronikus vezérlésű szinkron generátor /

Vagy még kapcsolási tranziens, ill. valami felharmonikus ( ha DC -ból inverterrel AC-t konvertálnak ) lehet a probléma?

Mit lehet mondani látatlanban?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14359) totya694 válasza moha21 (#14358) üzenetére


totya694
őstag

Hali!
A gyenge minőségű agregátor és a gyenge minőségű táp érthető okok miatt nem tudnak együtt "élni"
Az olcsó agregátornál én nem hinnék a fejlécen felírt adatok pontosságának. :(

Üdv:Attila

(#14360) moha21 válasza totya694 (#14359) üzenetére


moha21
addikt

Igen, gondolom egy ohm-os ellenállásnak nincs ezzel nagy gondja .)

Meg kellene kérdeznem az aggregátor típusát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14361) CPT.Pirk válasza fero02 (#14348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennek a lepárhuzamosítsanak a hátrány h. esetleg nem megy sleepbe a rádió, vagy nem teljesen és bár úgy látszik h. ki van kapcsolva, nyeli az áramot és 1-2 nap alatt lemerül az akku.
Ez személyes tapasztalat, jó ideig kerestem a hiba forrását, mire meglett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14362) moha21 válasza CPT.Pirk (#14361) üzenetére


moha21
addikt

Lökni kell rá egy kapcsolót:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14363) totya694 válasza CPT.Pirk (#14361) üzenetére


totya694
őstag

Vannak bizonyos típusok pl. Ford gyári rádiója amelyiknek a memóriája zabál annyit,hogy 7-8 alatt indításra képtelenre merít egy tökéletes akkut.Valamelyik teherautónak a gyári rádiójáról beszélek.

Üdv:Attila

(#14364) Batman2 válasza moha21 (#14358) üzenetére


Batman2
őstag

Nekem van egy 300W-os, egyszerű inverterem, arra ha árkötöm a laptop adaptert, akkor szép cicergő hangot hallatt, nem túl szimpatikus, de egyébként megy róla !
Szerintem itt is a jel alakkal lehet a probléma, ugyanis ez nem szinuszos inverter, hanem valami trapéz jelformát produkál, ilyenek az egyszerübbek, a szinuszosok nagyon dárgák !
Csak rövid távon, kipróbálás szintjén hajtottam róla (1 óra max.).

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14365) moha21 válasza Batman2 (#14364) üzenetére


moha21
addikt

Igen éreztem ez lesz a baj :) Akkor én se tudok mást tanácsolni csak valami szinuszos invertert. / nem gondoltam volna a laptop adapterek is ennyire érzékenyek, mert APFC-s tápnál érthető, a pwm meghülyül no mindegy. :) /

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14366) CPT.Pirk válasza moha21 (#14358) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegyen be egy passzív PFC-s tápból való bitang nagy fojtó tekercset a tápkörbe, az szerintem sokat fog segíteni az ügyön.

totya694: gyárilag? Az remek... - apám autószerelő, nem hiába mondja, hogy a 3F-es szabályt be kell tartani: Ford, Fiat, Francia soha! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14367) totya694 válasza CPT.Pirk (#14366) üzenetére


totya694
őstag

Igen gyárilag.De amúgy is ha egy autónál leveszed az akku sarut és bekötsz egy A mérőt akkor magad is láthatod az áram felvételeket.(érdemes 20A-es állásra rakni a műszert)
Amíg az elektronikákba lévő elkók töltődnek addig több A-ig is felszaladhat.
A mért áram erősségből gyorsba ki lehet számítani,hogy hány napig hadra fogható a kocsi...

Üdv:Attila

(#14368) Batman2 válasza moha21 (#14356) üzenetére


Batman2
őstag

Igen, erre már én is gondoltam, hogy jó lenne PC táp erősítő tápjaként, használt, de még működő képeshez fillérekért, de újhoz is olcsón hozzá lehet jutni, nagy teljesítményű, csakhogy nem szimmetrikus a teljesítménye és dupla tápláláskor a negatív ágon alig van energia, ami szerintem pillanatok alatt torzításba viszi az erősítőt, szóval nem használható !
Sőt, arra is gondoltam, hogy szimpla 24V-os tápként is lehetne használni, csak a + és -12V-os ágakat használva, de ekkor is ez a probléma, hogy nem szimmetrikus a teljesítmény és hiába a 10A az egyik oldalon, a másik oldal lekorlátoz !

Át kellene valahogy alakítani a PC tápot, hogy legalább 5-6A jöjjön a negatív ágról is, akkor már nagyon jó és olcsó megoldás lenne !!

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14369) Batman2


Batman2
őstag

PC táp átalakításra valakinek van infója ??? :F

Olyan módosítást, rajzot már találtam PC tápnál, amely által a +12V helyett +13,5V-tot tud szolgáltatni, valamivel kisebb áramerővel, de ennyi, a negatív ág átalakításáról nem tudok !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14370) CPT.Pirk válasza totya694 (#14367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezzel az áram méréssel derült ki, hogy nem a riasztó kergült meg, hanem a rádió fogyaszt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14371) totya694 válasza CPT.Pirk (#14370) üzenetére


totya694
őstag

Még ha minden rendbe van(rádió,riasztó,egyéb rejtett fogyasztók) akkor is van áramfelvétel...

Batman2: A PC táp az arra jó amire tervezték de a mínuszos részével nem lehet mit kezdeni az " csak"annyit tud.Ha annyira kísérletezni akarsz akkor a P1-es tápok(amiket még 230-as kapcsolóval kapcsoltál) jobb alapot biztosítanak de ott meg az áram leadási képesség kisebb.200-230W-osak.
Én pl. egyszer P1-es tápról hajtottam vagy fél évig egy 19"-os LCD monitort ami külső tápos volt gyárilag és nem volt meg a 12V 5A-es tápja.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#14372) moha21 válasza Batman2 (#14368) üzenetére


moha21
addikt

[link] bár másik fórum, ennél jobb írást nem nagyon találsz róla, én is ez alapján csináltam az erősítőnek tápegységet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14373) Batman2 válasza totya694 (#14371) üzenetére


Batman2
őstag

Igen, én is használok egy régi AT tápot CCFL fénycsövek tápjaként.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14374) Batman2 válasza moha21 (#14372) üzenetére


Batman2
őstag

Köszi, ez hasznos lehet, át fogom nézni !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14375) CPT.Pirk válasza totya694 (#14371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lekötött riasztó és rádió mellett asszem semmit nem mért a multiméter, ha nem ment a fülkevilágítás, vagy csak valami nagyon pici értéket. Ez még egy egyszerű Suzuki Swift, nem sok elektronika van benne.
Rádió "ébren alvás" közben meg pár száz mA-t evett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14376) totya694 válasza CPT.Pirk (#14375) üzenetére


totya694
őstag

Régen teher autókon,buszokon ott volt az áramtalanító kapcsoló ami nem is volt olyan hülyeség.

Üdv:Attila

(#14377) totya694 válasza totya694 (#14376) üzenetére


totya694
őstag

Az is igaz,hogy akkoriban inkább tűzvédelmi okok miatt voltak ellátva a nagyobb járművek áramtalanítóval.
Csak bele kell gondolni,hogy az akkori "nagy" közlekedési cégeknél amikor fél méterre álltak egymástól pl. a buszok egy esetleges tűz mire lett volna képes....

Üdv:Attila

(#14378) CPT.Pirk válasza totya694 (#14376) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Traktorokban is van ilyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14379) moha21


moha21
addikt

Keresek valami egyetemi jegyzetet ( amit már egyszer megtaláltam, de azóta nem ), villamos hajtás vagy valami ilyesmi néven fut, villamos motorok vannak benne ( mily meglepő :D ).

Többek között a visszatáplálós fékezés hátrányai / nem lehet megállni és fékezni is csak az üresjárási fordulatszámnál nagyobb fordulattal lehet" /

és hasonlók. Tele képletekkel, diagramokkal, munkapontokkal etc.:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14380) totya694 válasza CPT.Pirk (#14378) üzenetére


totya694
őstag

igen azokba is van :K

Üdv:Attila

(#14381) Muton


Muton
addikt

hello!

van egy zseblámpám, aminek a kör alakú nyákja széléről kezd lekopni a vezető réteg (gondolom réz), ahol hozzáér a lámpa teste. újra lehet rezezni valahogy?

italán a bal oldalánál kivehető a probléma:

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14382) CPT.Pirk válasza moha21 (#14379) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na én adok neked!

Minél kell? Szinkorn, aszinkron v. egyenáram? Mert külön vannak.

hmm, most találtam a Szie-n anyagokat a Retter Gyula könyvből:
Egyenáramú gépek
Asszinkron
csúszógyűrűs asz. mot. féküzeme

Ha kell szinkron gépes is, azt is kereshetek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14383) totya694 válasza Muton (#14381) üzenetére


totya694
őstag

Talán forrasztás segíthet de a hiányzó réz fóliát pótolni nehéz lenne.(nem lehetetlen)

Üdv:Attila

(#14384) Lompos48 válasza Muton (#14381) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rá lehet(ne) forrasztani egy nikkelezett rézfólia gyűrűt, aminek hasonló alakja van.

(#14385) zka67 válasza Muton (#14381) üzenetére


zka67
őstag

Én a következőképpen csinálnám meg ha muszáj lenne:

Vennék pár centi 0,5-ös rézlemezt, amiből kivágnám a pótlandó réz alakját. Aztán tennék pár pötty forrasztóónt a zseblámpán levő fóliára, majd rátenném a rézlemezt és összemelegíteném a kettőt.

Nálunk vasedény szerű boltokban lehet kapni rézlemezt méterre.

Ha nem lenne muszáj, vennék egy másik zseblámpát, mert úgy olcsóbb.

(#14386) PHM válasza Muton (#14381) üzenetére


PHM
addikt

A gyűrűre merőlegesen ráforrasztasz 1 vékony rézlemezkét,
visszahajtod a kiálló részt a nyák másik oldalára, beszorítod
a nyákot a helyére, majd örülsz. :)
Ezt egyébként nem én találtam ki, az egyik lámpámban gyárilag
így van megoldva az érintkezés.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14387) Muton


Muton
addikt

köszönöm a válaszokat!
sajnos 65 dodó egy ilyen lámpa, nem szívesen cserélném :(

tehát akkor valami fóliát kellene szerezni (gondolom elektronikai boltban) és ráolvasztani, addig meg ónpötty?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14388) moha21 válasza CPT.Pirk (#14382) üzenetére


moha21
addikt

Köszi! Én is most találtam ezeket. Mindenféle motor :)

[link] A Halasz S. féle sem semmi :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14389) Bohir


Bohir
tag

Üdv

Nem tudom jó helyre írok-e?
Azt szeretném megtudakolni, hogy a KD333 tranzisztor helyettesíthető-e BD233-mal?
Néhány táblázat alapján úgy vettem ki hogy igen, de nem tudom hogy valóban így van-e, mert KD333-hoz nem találtam normális adatlapot, ami alapján rendesen össze tudnám hasonlítani.
Ha beépíthető a helyére át kell-e építeni az elektronikát, vagy elég utánállítani az erre szolgáló potikkal?

[ Szerkesztve ]

(#14390) zka67 válasza Bohir (#14389) üzenetére


zka67
őstag

Az adatlap szerint igen, de inkább BD235-el helyettesítsd, mert a BD233 csak 40V-os, a KD333 pedig 55V-os.

KD333 adatlap

[ Szerkesztve ]

(#14391) Lompos48 válasza Bohir (#14389) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Probléma nélkül helyettesíthető BD233, 235 vagy 237-tel, de akár BD435 vagy 437-tel is. Utóbbiak nagyobb teljesítményűek (36W). Igaz, hogy az utolsó számmal növekedik a maximális feszültség, ami szerint tulajdonképpen válogatják is. Valószínű jóval kisebb feszültségen dolgozik az áramkör, mint 40V, tehát bármelyik jó, árban se lehetnek nagyok a különbségek.

Ha beépíthető a helyére át kell-e építeni az elektronikát, vagy elég utánállítani az erre szolgáló potikkal

Átépítés szóba se kerülhet. Utánaállítás se valószínű az esetek többségében, de ez attól függ, hogy milyen alkalmazásban működik.

[ Szerkesztve ]

(#14392) Pttypang


Pttypang
veterán

Egy kis visszatérés a távkapcsolós tv csatorna váltogatós infra vevő hibámra, nem lehet valamilyen módon kikötni a vezérlőt ami hibás, így gombokkal lehetne a tv-t kezelni.. viszont menne rendesen? [ vagy rossz az elképzelésem?]

Everybody lies.

(#14393) Lompos48 válasza Pttypang (#14392) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mit nevezel vezérlőnek? Azt, amit a kezedbe tartva kattingatsz a TVvel szemben ülve a fotelben? Ha igen, akkor a válasz: tudtommal (majdnem) minden TV készülék kezelhető a saját gombjaival. Ha nem az, akkor nem tudom mi az elképzelésed.

(#14394) Jancsi válasza Batman2 (#14374) üzenetére


Jancsi
aktív tag

ATX tápot sem sokkal bonyolultabb átalakítani és talán azokból könnyebben beszerezhetők nagyobb teljesítményű darabok. Elég sok már a negatív ágat is figyeli így nem mászik el aszimmetrikus terhelés esetén. És persze a legjobb, hogy mivel van standby táp, ha valami nem megfelelően sikerül az átalakítás során jó eséllyel nem füst felhő lesz a vége, csak nem indul be.
Az átalakításkor arra érdemes figyelni, hogy az egyenirányítók elbírják a megemelkedett feszültséget. 2x24V esetén min 60V-os egyenirányítót érdemes használni pl. MBR760. A kimeneten a fojtótekercset többnyire meg lehet csinálni a régi 5V-os ág fojtójából. Mivel ott a nagy áramok miatt 2 vezeték fut párhuzamosan, csak ügyelni kell az áramirányokra bekötésnél. Kondenzátorokból min 35V-os LowESR típusokat érdemes használni (magas ripple current-el), nem sokkal nagyobb kapacitásúakat mint amik gyárilag a tápban volt, mivel bekapcsolásnál a töltődő kondenzátorok akkora teljesítményt vesznek fel, hogy letilt a túlterhelésvédelem. A visszacsatolásokat egy jobban terhelhető feszültségosztóval össze lehet hozni 3W-os ellenállásokból, így meg lesz a táp minimum terhelése is, hogy be tudjon indulni.
Kiindulási alapnak elég jó ez a kapcsolásirajz [link]. Nekem nagy mázlim volt az első tápnál mivel minimális különbséggel ugyanez volt egy 420W-os Chieftec-ben is. Átalakítás után 2x24V-on 540W teljesítményt adott le, többel nem tudtam kipróbálni, mert csak 9db 60W-os 24V-os izzóm volt.

(#14395) Pttypang válasza Lompos48 (#14393) üzenetére


Pttypang
veterán

A tv-ben lévő infra vevőre gondoltam, említettétek, hogy valószínűleg az hibásodott meg, ezért kapcsolgatja és hangosítja önmagát a tv. Erre a panelre azt mondtátok, hogy ne próbáljak itthon hozzányúlni, inkább vigyem szervizbe. Erre vonatkozik a mostani kérdésem:P

Everybody lies.

(#14396) Lompos48 válasza Pttypang (#14395) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Most már értem. Választ csak annyit tudnék adni, hogy nem nyilatkozok felelőtlenül :) egy kapcsolás megtekintése nélkül. Ellenben ha ismerném a TV típusát és egy rajzot is találnánk hozzá (akár én), akkor megreszkíroznék egy választ.

(#14397) Pttypang válasza Lompos48 (#14396) üzenetére


Pttypang
veterán

ORION T 2150 STX Silver Flat
De úgy látom nem vagyok egyedül a problémával.. a leírás ráillik az én gondomra:D
Edit: Kicsit érdekesen van leírva, de akkor ott a problémára a megoldás a tévén levő oldalsó manuális kezeléshez való gombsor cseréje volt a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14398) Lompos48 válasza Pttypang (#14397) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tényleg jókat írnak ott, érdemes odafigyelni és talán kipróbálni. Jobbat én se tudnék most mondani.

(#14399) Batman2 válasza Jancsi (#14394) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi az infót, használt, de még működő ATX-em van is, és szerezni sem nagy összeg egy vadi újat, AT-t viszont már nemigen kapnék, úgyhogy ez tényleg jobb ötlet !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14400) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Sziasztok!

Hátha van itt olyan szaki akinek van ötlete hogy mi lehet a probléma:

Szereztem egy közel 30 éves erősítőt. Az első IC-s erősítők között van, és minden tökéletesen működik rajta, de észre vettem egy problémát. A mély és magas hangokat tisztán adja, de a felső-közép frekvenciatartományban érdekes torzítás jelentkezik, mint amikor egy rádióállomás vétele gyengül. Belenéztem, de az én tudásom addig terjedt hogy nem láttam púpos kondit, égésnyomot, rossz érintkezést, vagy elszállt biztosítékot.
A potméterek nem recsegnek, és minden inputon és outputon keresztül jön ez a mellékzönge. Nem szívesen dobnám ki, mert ezt leszámítva nagyon szépen szól.

Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm!

Üdv!

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.