Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) BBéci válasza AlexRounon1 (#22600) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó jelet ad ki a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22602) AlexRounon1 válasza BBéci (#22601) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

Probaltam a lejatszoban allitani, de nem talaltam hangbeallitast a settingsek kozott.

(#22603) Norbi 72 válasza #09634560 (#22597) üzenetére


Norbi 72
veterán

Te hol voltál az elmúlt fél évben?

Hogy áll a mozi? :)

(#22604) zsoika válasza AlexRounon1 (#22602) üzenetére


zsoika
addikt

Keresgélj csak tovább...mert ott a "bibi"!
Olyat keress , hogy PCM vagy LPCM és át kell állítani RAW-ra.

(#22605) izirajder007 válasza Jegesmaci81 (#22589) üzenetére


izirajder007
csendes tag

Úgy döntöttem erősítő csere lesz, https://hardverapro.hu/apro/onkyo_tx-nr656_uj
ezzel megoldódik a problémám?
https://m.prohardver.hu/tema/hazimozi_beleposzinten/hsz_22571-22571.html

[ Szerkesztve ]

(#22606) #98221312


#98221312
törölt tag

Tegnapi napon Nemir Ombe, illetve Elacielvtárs tanácsára kipróbáltam a hangzásjavítók nélküli hangzást. A tapasztalatom egyértelműen pozitív... :) Valóban sokkal élethűbbek a hangok, valamint jobban a cselekményben érzem magam.. :) A sub, illetve a hátsó hangfalak sokkal visszafogottabbak, egy hatásos összképet alkotnak amik kiegészítik egymást. Ami viszont egyenlőre szokatlan a "Dinamyc volume" kikapcsolt állapotban van, így az eltérő jelenetknék elég nagy a hangerő különbség. Pl a beszédhang sokkal hallkabb mint az efektek, de ezt majd idővel megszokom.. :)

[ Szerkesztve ]

(#22607) arcitec válasza #98221312 (#22606) üzenetére


arcitec
addikt

Ha a center halk, úgy értetted gondolom, akkor hangolni kell, ha a bemérés így állította be. Miféle erősítő? Én speciel pár decibellel vettem vissza a centeren, mert hangos volt(a magasak) - bizonyos esetekben - . De ez is kompromisszum, mivel forrás függő is sajnos, nem egyformák a források, elvileg van ideális és nyilván + - attól eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#22608) AlexRounon1 válasza zsoika (#22604) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

LPCM, SPDIF és HDMI beállítások közül lehet választani. RAW nincs. :F

(#22609) zsoika válasza izirajder007 (#22605) üzenetére


zsoika
addikt

Az addig oké ,hogy lecseréled az erősítőt és HDMI ARC-vel fogod hallgatni..... de mi lesz a lejátszó(TV?) ?

AlexRounon1: Jó akkor HDMI(gondolom hdmi-vel van összekötve). Valalami olyasmi ,hogy "hang átengedésének engedélyezése "?

[ Szerkesztve ]

(#22610) AlexRounon1 válasza zsoika (#22609) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

A Playback beállításnál HDMI-re állítottam, de úgy nem jó. Valahol máshol is kell állítani?

(#22611) Dorian válasza #98221312 (#22606) üzenetére


Dorian
félisten

"az eltérő jelenetknék elég nagy a hangerő különbség. Pl a beszédhang sokkal hallkabb mint az efektek"

Ezt a dolgot hívjuk (többek közt) dinamikának ;]
Még szép, hogy egy lövés hangosabb, mint a beszéd, a valószerűség jelentős részét ez adja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22612) zsoika válasza AlexRounon1 (#22610) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor az úgy jó és a lejátszó programban kell még a hang átengedését beállítani.
Milyen programot használsz? Kodi?

(#22613) izirajder007 válasza zsoika (#22609) üzenetére


izirajder007
csendes tag

igen a tv-vel szeretném

(#22614) AlexRounon1 válasza zsoika (#22612) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

Media lejátszó. Mondjuk annak a beállításait nem néztem. Délután ránézek. Köszi.

(#22615) #98221312 válasza arcitec (#22607) üzenetére


#98221312
törölt tag

Denon 2100. Amit Dorián lejjebb írt, az lesz a megoldás... :)

(#22616) Nemir Ombe válasza #98221312 (#22615) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem mindegy, hogy a center "hangereje" vagy a beszédhang/érthetőség "halk" .... az elsőt könnyebb orvosolni, a másodikat már nehezebb (és erősen forrásfüggő is).... ;)

Hmm ....

(#22617) bigdigit


bigdigit
addikt

Régóta nem foglalkoztam hol tart a technika házimozi szinten és erősítőt váltanék. A kérdésem az lenne,hogy a jövőre is gondolva fejlesszek erősítő esetén olyan ami tudja a 4k/60fps-t azon rendesen átmegy a HDR anyag is?

[ Szerkesztve ]

(#22618) arcitec válasza #98221312 (#22615) üzenetére


arcitec
addikt

A dinamika az egy dolog, de attól nem lehet aránytalan, ha túl halk és túl hangos egy időben, szerintem az úgy nem lenne ok. De persze TE hallod , hogy milyen a rendszered....
Lásd Nemir Ombe válasza , korrekt ...

[ Szerkesztve ]

(#22619) #98221312 válasza Nemir Ombe (#22616) üzenetére


#98221312
törölt tag

A beszédhang halk.

(#22620) Nemir Ombe válasza #98221312 (#22619) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor vagy túl alacsony hangerőn mozizol (a beszédhang "erejéhez" szoktuk/illik a "mozihangerőt" belőni) vagy a nézett anyag a sz@r (szinkronos filmeknél elég gyakori ez a probléma) vagy tényleg "meg kell szoknod" vagy jöhet a "fejlesztés", ami kb. a következő sorrendben ajánlott (az anyagiak miatt is) sub "lejjebbtekerése" -> beállítások "finomhangolása" -> hsz kábel csere -> elosztó és tápkábel csere (ez általában lutri, vagy változik vmi vagy nem) -> center csere -> AVR csere -> mindegyik (:D) .... érdemes a "moziarányokat" szem előtt tartani, ott sem túl halk a beszéd/túl hangos a többi (az, hogy ott mennyire sz@r a hang esetenként, most hagyjuk).... szóval vannak lehetőségek, ugyhogy "hajrá" .... :D ;)

Hmm ....

(#22621) #98221312 válasza Nemir Ombe (#22620) üzenetére


#98221312
törölt tag

Fejleszteni már biztos nem fogok, az anyagi okok miatt. Valószínű a hangerőt kell majd hangosabbra venni eddig 50.-en halgatóztam, most olyan 60 körül mozgok... :)

(#22622) zsoika válasza bigdigit (#22617) üzenetére


zsoika
addikt

Filmeknél ráérsz még egy kicsit, de játéknál már érdekes lehet a 4K 60Hz....azt már az Én Onkyo TX-NR535-ösöm is tudja és használtban megfizethető.
Persze az 535 még nem tudja a 5.2.2-t (ATMOS, DTS:X) ha már a jövőbeliségről beszélünk....arra 545,555 stb és még jobban a 6-os sorozatok.

[ Szerkesztve ]

(#22623) Nemir Ombe válasza zsoika (#22622) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A HDR-hez min. HDMI 2.0a/b kell (hogy egy kicsit is "jövőálló" legyen a cucc).... vagy kell venni egy 20-30€-s HDMI elosztót és lehet kifutó, de jobb AVR-t venni .... :D ;)

Hmm ....

(#22624) zsoika válasza Nemir Ombe (#22623) üzenetére


zsoika
addikt

Ja hát igen a HDR-t én nem is figyeltem.
Nem tudom ...ez a jövőbiztos dologról a TV vásárlásom jut az eszembe. Én is "időállót" akartam és csak vártam-vártam és végül nem vettem semmit, mert pont amikor jött újabb fejlesztés (mind képernyőben mind szoftveresen)...így telt el 10év .
Itt sokan használnak FHD erősítőt és TV-t is ...pedig már hol jár a technika?!

Még az jutott az eszembe , hogy pl. vett az ember újonnan egy ATMOS-os erősítőt mert az majd mennyire "időtálló" lesz és tessék...kijön a DTS:X. A filmgyártók lehet átállnak rá és máris, pár év alatt elavult az AVR mert más irányba mozdult . Vagy pl. a 3D. Csak azt akarom mondani ,hogy jobban jár az (ember anyagilag is) ha nem az új, kiforratlan dolgot veszi az ember ...hanem a használt régebbit ,de még használhatót(pl. FHD kép+HD hang)

[ Szerkesztve ]

(#22625) Dorian válasza zsoika (#22624) üzenetére


Dorian
félisten

Hol jár a technika?
És a kiadott anyagok technikai színvonala? És az átlagos házimozizó hangsugárzóinak felbontása? És a képfelbontáshoz, mérethez tartozó nézési távolságok
A házimozizók 99%-nak teljesen értelmetlen a FullHD felbontás éd a HD hangok utáni fejlesztések után ácsingózás, 80%-nak még ez is felesleges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22626) Nemir Ombe válasza zsoika (#22624) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jelenleg a HDMI 2.1-et még "érdemes megvárni" (főként a "játékosoknak") utána már nem feltétlenül lesznek "komolyabb" változások (csak talán a "4K3DHDR" de az meg csak "találgatás" egyelőre) .... szóval a "legköltséghatékonyabb" megoldás jelenleg egy pl. ilyen [link] lehet, mert minek egy AVR-nek "4K HDR képesség" (a marketingen túl), ha mindez "csak átmegy" rajta .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22627) #98221312 válasza zsoika (#22624) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem is rengeteg kihasználatlan potenciál van FHD-ban. Jót nevetek amikor valaki FHD tv-t cserél 4K-ra, aztán meg tőlti az MKV filmeket.

(#22628) bigdigit válasza zsoika (#22622) üzenetére


bigdigit
addikt

Sajnos tv-t pont a HDR befutása előtt vettem még de 4K. Van egy himedia q10pro ami már kezeli. Jelenleg egy txnr-606 van mellettük de a 4K filmek miatt azon már nem tudom átküldeni a 4K jelet. Txnr-646 a kiszemelt egyenlőre. Úgy gondolom ha már veszek valamit benne legyen az a technika ami jelenleg elérhető. Még mindig jobb darabonként egy előre mutató cuccot venni mint egyszerre cserélni.

(#22629) Nemir Ombe válasza bigdigit (#22628) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha "régi 4K" TV-d van, akkor azt is érdemes megnézned, hogy HDMI-n is működik e .... a korábbi 4K TV-k között volt pl. sok, aminek csak a belső lejátszójával mentek a 4K anyagok, mivel a gyártó(k) 1.4-es HDMI-tettek rá .... ill. amit írtál, aszerint HDR-re nem is igazán van "szükséged", pedig (és szerintem) a HDR "nagyobb előrelépés" a képminőségben, mint önmagában a nativ 4K .... ;)

Hmm ....

(#22630) WP14 válasza Dorian (#22625) üzenetére


WP14
őstag

Elgondolkodtató ez az "ideális nézési távolság", ha a sűrűn előforduló 4x5 méteres nappalit vesszük alapul, ugye a rövidebb oldalon van a kijelző, azaz kb. 4.5 m a nézési távolság és ahhoz, hogy ez ideális legyen, 100"-os TV kellene full HD minőségnél. 4K-ról nem is szólva, mert annak "telifalnyi"-nak kellene lennie akkor nagyjából. :D

Nézési távolságok.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22631) Nemir Ombe válasza WP14 (#22630) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem érdemes (csak) a felbontást figyelembe venni (már), a HDR + nagyobb szintér (az ehhez szükséges anyagokkal) "látványosabb", mint önmagában a "4K" .... ;)
.... (az, hogy ezeket meg csak a "legújabb technikákhoz" adják, az meg az "üzlet" .... :D)

Hmm ....

(#22632) WP14 válasza Nemir Ombe (#22631) üzenetére


WP14
őstag

Igen, "legújabb technikákhoz", azt meg a "legnagyobb kijelzőkhöz. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22633) T_Stark válasza WP14 (#22630) üzenetére


T_Stark
őstag

Szóval ha Én az 55"-os FHD TV-met kb 270 cm-ről nézem, akkor nekem elég a 720p is? :D

(#22634) WP14 válasza T_Stark (#22633) üzenetére


WP14
őstag

Közelebb kell ülnöd fél méterrel, ez a megoldás :P ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22635) Dorian válasza WP14 (#22630) üzenetére


Dorian
félisten

Éppen ezért nem érdemes a felbontást hajszolni.
Amúgy a táblázatot úgy kell értelmezni, hogy az adott távolságnál közelebb nem érdemes ülni, viszont minél jobban megközelítjük azt, annál teljesebb részlettartalmat láthatunk. (Ha jól emlékszem én 2,5m-re ülök az 50"-tól)
Ráadásul a felbontás csak egy jellemzője a képminőségnek, csomó minden más is meghatározza mennyire jó a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22636) WP14 válasza Dorian (#22635) üzenetére


WP14
őstag

Akkor neked is közelítened kell fél métert, vagy 60"-ra váltani. :D
Felbontást pedig kénytelen hajszolni, aki manapság TV-t vesz, mivel szinte kizárólag 4K-sakat lehet kapni a jobb VA panelesekből és nagyjából 50" a lélektani határ, azokból meg nem csinálnak full HD-seket már.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22637) Nemir Ombe válasza WP14 (#22636) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Néha már végképp nem tudom eldönteni, hogy tényleg "ilyen vagy" vagy csak direkt csinálod .... ;] :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22638) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#22620) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

... ne felejtsd ki a sorból a fülmosást sem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#22639) WP14 válasza Nemir Ombe (#22637) üzenetére


WP14
őstag

A kiismerhetetlenség álarca mögött rejtőzöm. :D ;]
Na, de komolyra fordítva, a gyártók miatt van a hajsza, mert legtöbbünknek elég lenne egy "egyszerű" sallangmentes kijelző, mindenféle okos funkció nélkül, kábeltévé dekóderrel, hangszóró nélkül stb... Az úgy viszont nem nagyon érné meg "szegény" gyártóknak. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22640) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#22638) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az az "általános minőségen" javíthat, nem 1 doboz "hangerején" .... de akinek van kedve, az "mennyen mosatni", az lehet a "legolcsóbb tuning" esetenként .... :D ;)

Hmm ....

(#22641) zsoika válasza WP14 (#22639) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, ezzel Én is így voltam. Gondoltam veszek egy sima (nem okos) FHD Tv-t kijelző gyanánt amiben van sat tuner (hogy kiszorjam a körből a setup box-ot).
Azzal viszont nem számoltam, hogy bizony a Tv sat panelja képileg gyengébb mint a dedikált készülék, illetve hogy a jobb , felső kategóriás készülékekbe jobb panelt is raknak. Ráadásul a lespórolt optikai kimenet és ARC hiányában pont lőttem egy öngólt is ,mert így nem tudok kicsalni hangot az AVR felé.
Szóval a plusz szetup box kikerült a rendszerből és kaptam hozzá rosszabb képet és 2x5W hangot. :(((
viszont csak 45W-ot fogyaszt. :D

[ Szerkesztve ]

(#22642) Nemir Ombe válasza zsoika (#22641) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... az miaz a "setup" (vagy "szetup") box ....?? :D ;)

Hmm ....

(#22643) WP14 válasza zsoika (#22641) üzenetére


WP14
őstag

Már megérte. :D ;]
Nem, én arra gondoltam, hogy egy full HD kijelző, egy HDMI (ARC), egy USB bemenet és egy komolyabb média lejátszó elektronika, és más nekem nem is kellene. :N

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22644) zsoika válasza WP14 (#22643) üzenetére


zsoika
addikt

:O :P ;]
Bakker ...ilyet? :B

(#22645) Nemir Ombe válasza WP14 (#22643) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor se lenne olcsóbb, akkor meg már miért ne legyen benne "minden" .... :D

(nem azt a "pár $-os" elektronikát számolják drágán, hanem a selejt/garancia/marketing/reklám/jogdíjak/ liszenszdíjak/stb. költségeket .... meg ugye nagyobb méretnél a "luxusfelárat" .... mellesleg; itt is, mint mindenhol máshol a jobb (=drágább) modellekbe jobb (=kicsit drágább) elektronikát tesznek.... viszont ha "minden benne van" akkor nem csak egy "rétegtermék", hanem bárki megveheti és az a "nagyobb piac" .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22646) WP14 válasza Nemir Ombe (#22645) üzenetére


WP14
őstag

Persze, tudom. Csak a vágyaimat fogalmaztam meg, hogy lenne az általam vázolt alapmodell és, mint az autóknál, a további extrák lennének felárasak, akkor lenne valóban "fogyasztóbarát" a gyártó. ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22647) Nemir Ombe válasza WP14 (#22646) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen .... csak általában az "alap minőség" sem olcsó már (lásd: pl. alap Skoda vs alap Audi, ha már a kocsikat hoztad fel, pedig ua. a gyártó :D ).... a jobb panel, igényesebb elektronika, az új dolgok utáni jog/liszeszdíjak önmagukban is drágábbak (meg ugye ha valami "újdonság" azon nagyobbat lehet kaszálni = nagobb profit .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#22648) WP14 válasza Nemir Ombe (#22647) üzenetére


WP14
őstag

Persze-persze, értem én, de olcsóbb, mint az agyonextrázott társai ugyanazon modellből és ez a lényeg. :P Ha rendelsz hozzá tolatókamerát, kormányfűtést, xenont stb., akkor az a komfortcsomag szintjétől függően drágítja az árat. :P

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22649) junkpod válasza WP14 (#22630) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a 4,5m nézési távolság nem általános. Inkább 2-3 m lesz szerintem, de lehet, hogy csak magamból indulok ki.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#22650) Nemir Ombe válasza WP14 (#22648) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem én .... de "nagyon hülyén néz ki" egy pl. A6 "tekerős ablakokkal" .... ha alacsony a keret, akkor "Suzuki-t" kell venni, ott egy kicsit olcsóbb az "extralista" .... :P :D

junkpod:
Nehogy azt gondold .... nem "házimozis környezetben" igencsak gyakori a panel nagyszoba átlós sarkaiból nézni a 32"-os (jobb esetben 40-es) LCD-t, mert már az is "túl nagy" a korábbi CRT után .... ;

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.