Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) cyberkind válasza addamka (#12150) üzenetére


cyberkind
félisten

Paranormal Cocktivity

(#12152) htc07 válasza addamka (#12150) üzenetére


htc07
addikt

ah, beelőztél :(((

(#12153) Scholes9 válasza Mate (#12145) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tudsz vmit amit mi nem?😇

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12154) KubanitoS válasza Scholes9 (#12153) üzenetére


KubanitoS
veterán

Feltehetőleg a várható több gigányi (:F) frissítésekről lehet szó, amelyeket a Steam szépen letölt majd nekünk automatikusan.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12155) Mate válasza KubanitoS (#12154) üzenetére


Mate
nagyúr

Pontosan :)

1 év múlva steamen simán updatelve letölti az ember és kész. Dvd-n pedig dvd hegyek bepakolása, telepítgetés után még jó pár giga letöltés, updateelés stb.

(#12156) Scholes9 válasza Mate (#12155) üzenetére


Scholes9
nagyúr

😊

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12157) gyimger


gyimger
őstag

Elképesztő összehasonlító videó a 4k-s képek alapján, már csak legyen, ami elbírja:

Youtube link

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#12158) wolf13 válasza gyimger (#12157) üzenetére


wolf13
őstag

Kíváncsi lennék a PC-s képeket honnan szerezték. Nem mintha számítana , de szerintem feka.

(#12159) ViiiiktorOC válasza wolf13 (#12158) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Előfordulhat, h van benne manipuláció.

De viszont jöhetne már valami konkrét hír is. Nehogy megint csússzon....

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12160) Bjørgersson válasza wolf13 (#12158) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Innen?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12161) bombibmw válasza Bjørgersson (#12160) üzenetére


bombibmw
veterán

Bírom ezeket a kérdéseket.
"Can I run it
Pentium g2030
Saphire HD 6570 2gb ddr5
8gb ram"

Jah,simán menni fog ultrán. :D

(#12162) Bjørgersson válasza bombibmw (#12161) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ráadásul a hozzászólások 90%-a ilyen kreténnel van tele. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12163) gali777 válasza bombibmw (#12161) üzenetére


gali777
őstag

Mé, nem? ;]

(#12164) bombibmw válasza gali777 (#12163) üzenetére


bombibmw
veterán

Még az is lehet,hogy simán. :D
Nem hiába kell ennyit várnunk a pc-s megjelenésre.
Gondolom,mire kijön,addigra egy alap laptopon is elfut majd szépen. :D

(#12165) ittakary


ittakary
nagyúr

No én készenállok a GTA-ra... VGA még TALÁN változhat attól függően hogy melyik oldalnak kedvez a játék, de egyelőre úgy ítélem, ha ezen a gépemen nem fut jól a játék HIGH beállításokkal akkor semmin...

(#12166) wolf13 válasza Bjørgersson (#12160) üzenetére


wolf13
őstag

Engem ez sem győz meg , láttunk már ilyet : Watch Dogs.

Ráadásul ott a gameplay volt manipulálva. De amúgy sem érdekel a grafika , nekem boxon is tetszett.

(#12167) Bjørgersson válasza ittakary (#12165) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem apróztad el. :D Ha mégis cseréled a vga-t, mi lesz a 7970 helyett? 680?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12168) ittakary válasza Bjørgersson (#12167) üzenetére


ittakary
nagyúr

másfél hét alatt 3 VGA-t vettem
- 580 referencia
- 580 PHANTOM
- 7970 Lighting GHz

Nekem nagyon szimpatikus ez a kártya főleg a 3GB VRAM miatt és a hatalmas számítási kapacitása miatt. Gyárilag 1100on megy, és nagyon jó a hűtése.

De azt mondja egyik ismerősöm, hogy a 680 Lighting az egyik legjobb VGA amit a kezében fogott valaha is. Azt mondja hogy úgy "ki lehet tolni a szemit", hogy csak na, simán mennek 1200MHz-et.

Guru3d tesztben is simán pörgettek rajta egy 1210et...

Visszatérve az 580hoz: ha valaki kifog egy custom 2-3 ventis hűtős darabot 40 alatt, vegye meg, nem bánja meg :K főleg ha valami gyengébb kártyáról vált. Persze kell hozzá egy tápegység, meg kicsit nagy a fogyi, de őszintén ez kit érdekel :D

Nagyon jó VGA és gond nélkül az is megy 773 -> 900MHzet szinte mindegyik... Az meg már bőven 670 alapórajel szint.

[ Szerkesztve ]

(#12169) rup1u5 válasza ittakary (#12165) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Lassan nekkem is osszeall a kis nemzetkozi project GTA5 masina.
A lap most futott be Mateszalkarol Budapestre, a ramok uton vannak USA-bol, a Xeon-t meg Londonbol viszem bele. :DDD SSD + VGA-t a valtozatossag kedveert Budapesten veszem majd meg.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12170) ittakary válasza rup1u5 (#12169) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pontos HW neveket mondanál, kérlek? :)

(#12171) rup1u5 válasza ittakary (#12170) üzenetére


rup1u5
nagyúr

AsRock X79 Extreme4, Xeon E5-1620, G.Skill Trident X 4*4GB 2400Mhz

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12172) ittakary válasza rup1u5 (#12171) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kb, mint egy 4 magos 3930k. Olcsón sikerült hozzájutni a lap+cpu-hoz? Ha nem, akkor én biztos nem ezt vettem volna. Itt Aprón drága és régi a tudásához képest. Egy i7 4770k/4790k oda vissza veri.

Bár nem olyan vészes mégsem: 50k-ért kapni ezt a procit. annyiért belefér.

[ Szerkesztve ]

(#12173) rup1u5 válasza ittakary (#12172) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem terveztem upgrade-elni de ugy esett, hogy a Xeon egy FirePro V5900-al egyutt ingyen az olembe pottyant. Ha mar igy alakult akkor vettem hozza lapot es ramokat. A FirePro eladasaval fedezni tudom az uj lap arat a regi konfig eladasa meg az uj ramok aranak tobb mint 3/4-et visszahozza, ugyhogy gyakorlatilag par ezresbol kijon ez az egesz. :)
Azert a 4770 tavol van attol, hogy oda-vissza verje. :N A kis piszok 1620-as memsavszel-e a 4770-es duplaja! Ezt szeretnem is jol kiaknazni a 2400-as quadchannel kit-el. :K Szep alap GTA-hoz egy SSD-vel meg GTX-el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12174) ittakary válasza rup1u5 (#12173) üzenetére


ittakary
nagyúr

Q9550et Ebayen vagy valami külföldi felületen kellene eladnod. Sokkal de SOKKAL többet kapnál érte mint itthon :K

Erre voltam kíváncsi: gondoltam hogy valami szerencse fia voltál és jó áron jutottál hozzá valamelyik alkatrészhez :K Ez így jó alap lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#12175) rup1u5 válasza ittakary (#12174) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Persze. Amugy nem vettem volna 3 eves procit mert tenyleg dragan mennek.
Biztos tobbet adnanak erte itt az ebay-en...

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12176) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Régóta várom már ezt a játékot (ahogy rajtam kívül még jó páran). És szeretném kb. maxon tolni a játékot, vagy legalábbis ahhoz közeli grafikán, élvezhető sebességgel (ebbe persze még az optimalizáció is belefog szólni). Ha nincs minden maxon az nem fog zavarni csak fusson élvezhetően.
Látom annak ellenére, hogy kiadtak egy "gépigény" tájékoztatót a spekulációk tovább folynak és sokak szerint ennél jóval nagyobb lesz a gépigénye. (Annak ellenére, hogy több helyen is olvastam, hogy r9 280x-en futtatták a játékot, tehát kb. azon már maxon fog menni) Valami Mantle-t is rebesgettek :F
Mindenesetre a fő kérdésem inkább az, hogy memóriából milyen szintre lehet számítani :F Elég lesz a 8gb, vagy lehet készülni a 2x8gb kitekre? Még szeretnék venni ezt-azt a gépembe (pl. memóriát már pont nem, :DDD inkább vízhűtést) és addig nem akarok hozzányúlni a keretemhez amíg nem tudom, hogy mit lenne érdemes fejleszteni. A konfigom az adatlapomon.

Egy dolgot azért leszögeztem magamban már előre, az tuti, hogy a játék kijövetelét megvárom és ha olyan minősíthetetlen lesz az optimalizációja, mint a GTAIV-nek volt, akkor annyi biztos: nemhogy több ramot, de még a játékot sem fogom megvenni! Max írok egy olyan levelet a Rockstarnak, hogy kitiltanak a rendszerükből. Na jó azért annyira nem, :DDD de a magamét biztos megírom nekik.

A kérdés adott: elég lehet a 8gb ram, vagy könnyen előfordulhat, hogy a 16gb sem lesz elég? :DDD

Visca el Barcelona!

(#12177) Bjørgersson válasza CsigaGyilkos (#12176) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kizart dolognak tartom, hogy keves legyen 8GB.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12178) CsigaGyilkos válasza Bjørgersson (#12177) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Nem mondtam, hogy azonnal mondja meg valami izibe. Beírtam hátha, valaki többet tud, esetleg ért a programozáshoz és előreláthatólag tud valamit... De ha nem akkor így jártam. :B

Visca el Barcelona!

(#12179) Bjørgersson válasza CsigaGyilkos (#12178) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"esetleg ért a programozáshoz és előreláthatólag tud valamit" - hatto. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12180) rup1u5 válasza CsigaGyilkos (#12176) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Minimum spec.: 4GB
Recommended spec.: 8GB
High spec.: ?GB
8gigával meg a megcibált i7-el gondolom szépen fog futni nálad. A többit megtudjuk a megjelenés napján.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12181) KubanitoS válasza CsigaGyilkos (#12178) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szóval a kérdésedre adott választ támasszuk alá matematikai/számítástechnikai/programozási számításokkal? Ráadásul úgy, hogy a pontos gépigényt még nem lehet tudni? Nem igazán értelek...

Amúgy ha egyszerű választ szeretnél, akkor szerintem is elég lesz a 8 gb ram.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12182) CsigaGyilkos válasza KubanitoS (#12181) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Jól van akkor Ti sem tudtok többet, mint Én. Csak kíváncsiskodtam, egy kérdést megért. :B Köszönöm a válaszokat! :R

Visca el Barcelona!

(#12183) Puma K válasza CsigaGyilkos (#12176) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem a GTA IV EFLC ilyen beállítások mellett:

A legforgalmasabb városrészen eszik 5100-5200MB között a RAM-ból.

Ebből kiindulva RAM tekintetében a 8GB-nyi RAM elegendő lesz még nagy felbontáshoz is.

Azt meg még mindig elfelejti mindenki, hogy anno 2008-ban 1 szálon dolgozó CPU-val, jó esetben 2 GB de inkább 1 GB RAM-mal és valami régi alsó-középkategóriás DX9c-t támogató VGA-val akartak játszani egy olyan játékkal ami már akkor megkövetelte a 4 fizikai magot és egy picit naprakészebb VGA-t.
A szét telepített-vírusozott Windows XP-ről meg az 1 adattárolóról nem is beszélve...

Aki kicsit is komolyabban veszi a játék témát az nem 1 vinyót használ amin egyszerre van az oprendszer meg a telepített játék... hanem minimum HDD-HDD/SSD-HDD kombót, 8 GB RAM-ot és socket1155-1150 foglalatós 4 fizikai magos minimum 3 Ghz-cen járó procit. A VGA meg nehéz kérdés a GTA esetében, mert a proci az ami fontosabb neki, de azért egy jó középkategóriás VGA nem árt neki pl GTX 760 (ezzel tolom én is a fentebbi 2160p-s felbontásban, ha videózni akarok akkor 1440p-re leveszem és meg van a stabil 60 FPS videózáshoz is ;) )

Lényeg, ha a fenti masina minimum meg van akkor a GTA V szépen fog futni full HD-ben 60 FPS-el (szerintem).

Szerk:

Baszki a képeket nem ph-ra kellett volna feltöltenem... :(((
Mindegy késő van már...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12184) ittakary válasza Puma K (#12183) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem a VERY HIGH árnyék egyáltalán nem tetszik... felhőkarcoló TETEJÉN több 100m magasan lévő korlát ÁRNYÉKA tökéletesen kivehető a talajszinten... ennek nincs értelme :)

(#12185) Scholes9 válasza gyimger (#12157) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ennyivel tartom többre a PC-t a konzoloktól 😊
Más: én még veszek egy 250-es SSD-t a játéknak 'oszt érje be a konfigommal 😄 Már csak várnom kell, h le lehessen tölteni Steamről 😊

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12186) jonnyjoker01 válasza Scholes9 (#12185) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

En is ssdre gondoltam, ti mit szoltok hozza? (Konfigom az adatlapomon)

Üdv. Johnny

(#12187) Puma K válasza CsigaGyilkos (#12182) üzenetére


Puma K
veterán

Ja és az a RAM használat azért 5100-5200MB mert a Windows eszik 1200-1400 között szóval maga a játék eszik 4000-4200MB körül.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12188) ittakary válasza Puma K (#12183) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy nekem még iCEnhancer 3.0-val és full VERY highon is alig akar 1GB fölé menni a VRAM 7970nel :D

(#12189) Scholes9 válasza jonnyjoker01 (#12186) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem simán menjen a gta ssd-re. Én biztos arra fogom rakni. Hdd-ről mire betölt majd a multi...hát előre félnék...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12190) rup1u5 válasza Scholes9 (#12189) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én is azt tervezem, hogy veszek egy 250-est és arra megy majd Win, GTA 4-EFLC, GTA 5.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12191) ittakary válasza rup1u5 (#12190) üzenetére


ittakary
nagyúr

A terv nekem is megvan :) Apróról egy használt 840/850 EVO nekem bőven elég lenne erre a célra... 20-25k között lehet már kifogni.

(#12192) Scholes9 válasza ittakary (#12191) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Épp azt fogok venni a napokban. Egy 250-es EVO-t játékoknak, a 120-ason meg van a rendszer 😊

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12193) rup1u5 válasza ittakary (#12191) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Most már egész emberi árakon mennek a 250esek. Még nem döntöttem el, hogy 840 vagy 850 legyen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12194) Rossi


Rossi
addikt

Érdekes, én a RAM-nál pl. nem sajnáltam a pénzt a 16GB-ra, viszont SSD-t biztosan nem vennék játék miatt.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#12195) Scholes9 válasza Rossi (#12194) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem tudom töltötted-e be pl a Battlefield 4-et SSD-ről, utána meg HDD-ről? Mert én igen, nem kívánom senkinek...Nálam már nem kérdés, h csak SSD-re mennek a játékok is. Zene, film, stb mehetnek a vinyóra.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#12196) ittakary válasza rup1u5 (#12193) üzenetére


ittakary
nagyúr

Teljesen mindegy, amelyiket olcsóbban kapod meg. Megbizhatóak, akár garanciáztatást is vállalnak rá itteni aprósok pár ezer HUFért.. Nem érdemes drágábbat venni mert egy centivel se jobbak már az újabbak.

(#12197) Bjørgersson válasza jonnyjoker01 (#12186) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szóhoz se jutok. :D Milyenre gondoltál?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12198) m0h0senator válasza Scholes9 (#12195) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ne is mond. Azok a töltési idők HDD-ről.

Úgy alakult, hogy lett még egy 120as ssd-m, bekötöttem raid0-ba. bf4 mellett el fog férni. :B :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#12199) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Hát Srácok, elnézve a terveitek és a megvalósított terveitek a "GTAV configgal"-al kapcsolatban, hááát... :DDD Nem tudom én mire számíthatok.

Bankkártyával? Hát persze!

(#12200) ittakary válasza sirszevenap (#12199) üzenetére


ittakary
nagyúr

laptopok és a GTA sosem voltak nagy barátok. Ne félj el fog rajta futni, de MAXra ne nagyon vágyj.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.