Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3199) cucka válasza kaoszpapja (#3196) üzenetére


cucka
addikt

Igen, közben megvilágosodtam, hogy az EMG Hz-vel jelöli a passzív hangszedőit, tehát valóban rendes EMG-kről van szó.
Amúgy itt azt írja, hogy az Alexi modellben H2-es van: [link] . Érdekes, mert a hangszerboltok oldalán meg H4-est ír ezekhez a gitárokhoz, sőt találtam olyat is, amibe Duncan aktív hangszedőt raktak. Végül is tökmindegy, szerintem gazdag Alexi rajongókon kívül senki nem fog ilyen gitárt venni, annyira pofátlanul drágán adják ahhoz képest, hogy mit tud. 1 humbucker, kb. nulla elektronika és a 360 ezres, butított LTD modell árába nem fér bele még egy normális eredeti floyd rose sem.. (Meg alapból V alakú, aminek talán az egyetlen előnyös tulajdonsága, hogy jól néz ki a színpadon :D ). Főleg azért vicces, mert ez tulajdonképpen a Jackson RR-ek másolata (ezen játszott korábban Alexi), Jacksonék pedig 360-ért adják a fullos, japán v. amerikai gyártású gitárjaikat, nem pedig a butított koreai modelleket..

(#3197) M@trixfan
A Cort-ok közül egyedül az X sorozatnál nyúlták le az Ibanez fejformát, a gitárjaik többségének fejformáját a PRS-től lopták. Amúgy érdekes, mert ebből is van kétfajta, személy szerint nekem a régebben használt sokkal jobban bejön.
Ez a régebbi, tetszetős és egyedinek nevezhető fej (az én gitáromon is ez van)
Ez pedig a PRS-től lenyúlt :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.